Tipsport Extraliga - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Pardubice - 29. října 2019   17:30

K. Vary
08:17' Koblasa (Skuhravý) • 12:47' Křemen (Graňák, Plutnar) • 14:55' Stříteský (Šenkeřík, T. Rachůnek) • 23:47' V. Polák (O. Beránek, Stříteský) • 24:23' Kohout (Křemen, D. Mikyska) • 24:36' Vondráček (Skuhravý, Eminger) • 43:40' Gríger (Vondráček, Šenkeřík) • 49:48' Gríger (T. Rachůnek, Flek)
Pardubice
Nečas (25. Borovička) – Oliva (C), Kubíček, Kaštánek, Jelínek, Blažej, Leder – Rozlílek, Kostka, Bucek – Blümel (A), Rohlík (A), Costa – Antoníček, Chára, Rouha – Šťastný, Šír, Pavlík.

Karlovy Vary - Pardubice: Demolice Dynama pokračuje. Z pravého kruhu pověsil puk ke vzdálenější tyčce Gríger, 8:0

Energie v závěru vstřelila další dva góly, o které se postaral Dávid Gríger.

Nejlepšími hráči zápasu se stávají Matěj Blümel (PCE) a Dávid Gríger (KVA). Ode mě je to pro dnešní večer vše, loučí se s vámi Kamila Ströerová.
59:34'
Do úniku se dostal Vondráček, proti Borovičkovi neuspěl.
59:15'
Blažej pálil na brankáře Energie, znovu zákrok lapačkou.
58:59'
Dynamo se drží v útočné třetině!
58:40'
Energie míchá s obranou Dynama.
58:04'
Tomáš Jelínek se prokousal karlovarskou obranou, koncovku mu zazdil Novotný svou lapačkou.
57:10'
Mladí hokejisté z Pardubic se nebojí jít do osobního souboje, drze dotýrají na hráče Energie a snaží se ještě s výsledkem něco udělat.
55:57'
Energie znovu získala prostor před Borovičkou. Dynamo se snaží napadat karlovarské rozehrávky a nakonec se to podařilo Michalu Rouhovi, který dovolil svým spoluhráčům vystřídat.
54:59'
Na druhé straně vypálil znovu Rohlík, ale o milimetry minul Novotného bránu!
54:30'
Po dvou minutách se Dynamu daří vyhodit kotouč k Novotnému. Zelená lavina se ale valí zpět do útočného pásma.
54:18'
Koblasa pálil z kruhu, ale rána mu absolutně nesedla.
53:41'
Nabití Fleka na Rachůnka prošlo skrze pardubické hráče, Rachůnek nezvládl před Borovičkou zakončit.
52:50'
Jakub Flek mohl vypálil z těsné blízkosti, ale trefil vlastního hráče.
Dnešní utkání sleduje 4128 diváků.
52:35'
Před reklamní přestávkou poslal dělovkou ránu od modré čáry Matěj Stříteský, ale Borovička se předvedl lapačkou.
51:50'
Karlovarští znovu motají perníkáře ve vlastní třetině, Dynamu se nakonec daří zavézt kotouč alespoň do neutrální zóny. Vzápětí však Pardubice vyhazují až na zakázané uvolnění.
51:10'
Knotek se snažil dorazit ránu Kohouta, ale netrefil levitující kotouč.
50'
50:35'
Na druhé straně si velkou šanci vybojoval Ondřej Rohlík, kterého stačil vychytat Filip Novotný.
49:48'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Rachůnek zastavil kotouč u mantinelu, na kruh si sjel DÁVID GRÍGER, který lehkou střelou poslal energetiky do osmibrankového vedení. Asistence: Tomáš Rachůnek, Jakub Flek.
49:15'
Hráči Dynama absolutně nestíhají tempo energetiků v útočném pásmu.
48:31'
Pardubice zavezly kotouč do útočné třetině, kde si jej znovu převzali Karlovarští, kteří míří do útoku. Rachůnek se pokoušel střelou zblízka propálit Borovičku, ale těsně minul.
47:57'
Ačkoli je Energie v sedmibrankovém vedení, fandí zejména kotel domácích fanoušků, zbytek haly se nepřidává.
47:32'
Další Mikúšův pokus, který orazítkoval pouze plexisklo za Borovičkou.
46:45'
Mikúš našel ped bránou volného Mikysku, který mohl dorazit do prázdné brány, ale do koncovky mu byla vložena hokejka jednoho z bránících hráčů Dynama.
46:10'
Následuje komerční přestávka.
45:40'
Po menším tlaku Pardubic, kterému úspěšně čelil gólman karlovarský hokejistů, se hra přesunula před Borovičku. Propasírovat puk za pardubického brankáře se snažil Martin Kohout.
44'
V závěru domácí přesilovky zvýšil na 7:0 Gríger
44:42'
Martin Kostka se pokoušel propálit bezchybného Novotného střelou zpoza brány, puk přeskočil klec a brankář Energie ji před sebe stačil odehnat holí.
43:40'
Přímo před bránou Borovičky zůstal úplně volný DÁVID GRÍGER, který poslat puk do horního patra hostující branky. Asistence: Tomáš Vondráček, Petr Šenkeřík.
43:27'
Zodpovědnost na sebe vzal Matěj Stříteský, Borovička ránu vyrazil betonem.
42:44'
Pardubicím se rychle daří znovu poslat kotouč do bezpečné vzdálenosti. Do třetiny se povedlo zavést puk Rachůnkovi, následně se sama Energie připravila o pásmo.
42:21'
Dynamo se osvobozuje, Karlovy Vary se znovu dostávají před brankáře hostů.
41:49'
Karlovarští jsou prozatím v dnešním zápase stoprocentní s úspěšností v přesilových hrách.
41:43'
Michal Rouha (PCE) si vysloužil dvě minuty za podrážení a Energii čeká další přesilová hra.
41:20'
Ondřej Beránek ujel všem pardubickým hokejistům, Borovička ho ale dokázal zastavit.
40:58'
Rachůnek po nepřesné přihrávce na Plutnara vypudil energetiky z obranného pásma Dynama.
40:10'
Energii se nedaří získat útočné pásmo, podobně jako Pardubicím.
40:01'
Týmy jsou na ledové ploše a připravují se na závěrečnou třetinu.
Druhá třetina přinesla stejný počet gólů jako část první. Energii se podařilo odskočit na rozdíl šesti branek. Ve 24. minutě se prosadil Vojtěch Polák, o minutu později následoval gól Kohout a vzápětí Vondráčka. Na straně Pardubic došlo ke střídání brankářů, kdy Nečase vyměnil Borovička. Karlovarští hrají na půl plynu, nejedná se o typický, rychlý, bruslivý hokej plný brejků. Dynamo se snaží tempo dotáhnout, ale jde mu to těžce. Třetí třetina začne 19:11.
40:00'
39:18'
Rohlík se rozjel s pukem, karlovarský brankář se vytáhl zákrokem lapačkou.
38:50'
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.
38:19'
O tvrdou ránu se postaral Beránek, dělovku vyrazil Borovička.
37:30'
Dynamu se podařilo osvobodit.
36:40'
První formace neuvěřitelně dominuje a s mladými hráči si pohrává.
36:10'
Domácí snadno získávají útočné pásmo, nyní je zastavil ofsajd.
35:17'
Kaštánek prozkoušel pozornost karlovarského gólmana, ale nepodařilo se mu jej překonat.
34:08'
Stříteský vypálil od modré čáry, střela však byla zabržděna o bránícího hráče.
33:43'
Matěj Blümel ujel karlovarské obraně, na Novotného ale nevyzrál.
33:38'
Jakub Flek se postaral o další dělovku energetiků, jehož ránu ale Borovička vyrazil vlastním tělem. Následuje komerční přestávka.
32:45'
Před Filipem Novotným se nic závratného neděje, hraje se převážně v obranném pásmu Dynama.
31:50'
Karlovarští se na dlouho usadili ve třetině Pardubic. Domácí však dlouho hledali, kdo by vystřelil, až nakonec energetici přišli o pásmo po chybné přihrávce.
29:48'
Energie zavítala do třetiny, ujížděl Flek s Rachůnkem, o střelu se nakonec pokusil šéf kanadského bodování Karlových Varů Tomáš Rachůnek, ale minul hostující bránu.
29:18'
Za brankou Novotného se bojuje o puk, nakonec vítězí Energie, která o puk rychle přichází.
28:23'
Komerční přestávka.
27:10'
Šance střídá šanci a Novotný v brance pouze pozoruje hru svých spoluhráčů v útočné třetině.
26:22'
Ze spánku se probouzí také kotel domácích.
24'
Polák vymetl z pravého kruhu pavučinky v růžku pardubické svatyně, 4:0
24:36'
Do úniku pospíchal TOMÁŠ VONDRÁČEK, který hbitou střelou rozvlnit síť za Borovičkou. Asistence: Václav Skuhravý, Vladimír Eminger.
24:23'
Střídání v týmu HC Dynamo Pardubice: ze hřiště odchází Vojtěch Nečas, přichází Michal Borovička.
24:23'
Z pravého kruhu poslal kotouč za brankovou čáru MARTIN KOHOUT. Asistence: Adam Křemen, Dalimil Mikyska.
23:47'
Od Beránka dostal mezi kruhy nabito VOJTĚCH POLÁK, který rychlou střelou trefil horní část pardubické brány. Asistence: Ondřej Beránek, Matěj Stříteský.
23:30'
Gríger pospíchal s kotoučem po pravé straně, zbavil se dotěrného Kaštánka, v koncovce ale slovenský útočník neuspěl.
22:58'
Energetici získávají pásmo, znovu pálil Šenkeřík na Nečase nevyzrál.
22:15'
Energie se před Nečase ale nedostala. Naopak se o pásmo snažili hosté, rychle ale o třetinu přichází.
21:48'
Za bránou zastavuje puk Novotný a Graňák rozehrává na své spoluhráče.
21:21'
Pardubice se snaží dotáhnout tempo.
20:58'
Plutnar pálil od modré, před bránou se ještě o dorážku snažil Flek, ale Nečas byl úspěšný.
20:27'
S kotoučem pospíchal Jakub Flek, jehož ránu vyrazil Nečas tělem.
20:05'
Pardubice se do útočné třetiny sice dostaly, ale zároveň se dopustily ofsajdu.
20:01'
Během první dvacetiminutovky se energetikům podařilo vsítit tři góly. Skóre zápasu otevřel Petr Koblasa v deváté minutě, následoval Adam Křemen a jeho první gól v extralize. A nakonec se v 15. minutě prosadil Matěj Stříteský. Energie měla v prvním dějství dvě přesilové hry a obě se karlovarským hokejistům podařilo proměnit, čímž pouze dokazují svou formu v této herní činnosti. Na led již vyjeli ukázkové vozy Škoda a druhá perioda začne v 18:21.
20:00'
19:16'
Šenkeřík se dychtivě pokouší o vstřelení gólu, jeho rány však nekončí za brankovou čárou.
18:57'
Aktivnějším celkem je jednoznačně karlovarská Energie, která má nejen věkově, ale také herně hodně navrch.
17:50'
Rachůnek se pokusil obhodit si obránce Dynama, bek jeho úmysl ale vystihl.
17:25'
Polák se znovu tlačil do hostujícího brankoviště, ale kotouč za Nečase nenarval.
16:30'
Další dělovka od modré čáry, tentokrát z hole Šenkeříka.
14:55'
Druhá přesilová hra Energie je využitá. Čistým průstřelem se gólově prosadil MATĚJ STŘÍTESKÝ a Karlovarští navyšují na 3:0. Asistence: Petr Šenkeřík, Tomáš Rachůnek.
14:13'
Po své sólo akce usedl na lavici hříchů Petr Antoníček (PCE), který se provinil za brankou energetiků sekáním.
14:10'
Petr Antoníček ujel Matěji Stříteskému, útočník hostujících se nakonec trefil pouze do Novotného.
13'
Premiérový gól v extralize si připsal Křemen, který tečoval Graňákovu střelu, 2:0
13:21'
Polák se snažil před bránou tečovat střelu Beránka, ale promáchl kotouč.
12:47'
Od modré čáry poslal dělovou ránu tečoval před brankou karlovarský mládežník ADAM KŘEMEN, který si tak zapsal svůj první extraligový gól. Asistence: Dominik Graňák, Michal Plutnar.
12:36'
Knotek měl dobrou šanci, ale minul téměř prázdnou bránu hostí.
12:18'
Domácí se snadno dostávají před Nečase.
11:38'
Skuhravý se pokoušel pálit, kotouč ale netrefil. Na druhé straně se o další větší šanci zasloužil Tomáš Jelínek, Novotný sklapl betony.
11:18'
Ondřej Rohlík pálil z kruhů, ránu ukryl brankář Energie do lapačky.
10:50'
Kaštánek prozkoušel pozornost karlovarského strážce brány, Novotný zakročil v pravý moment.
9'
Skuhravého nabídku napálil z voleje do branky Koblasa, 1:0
09:50'
Dynamo trápí přechod do útočné třetiny, téměř se před brankáře energetiků ještě nedostalo.
09:05'
Šenkeřík se snažil dostat kotouč do brány střelou od modré čáry, ale minul hostující svatyni.
08:48'
Mladý tým Pardubic na okamžik zapotil Filipa Novotného, brankář Energie si s pokusy Dynama ale poradil.
08:17'
Kapitán Energie Václav Skuhravý nabil na levý kruh, kde byl připravený PETR KOBLASA, jehož rána zavítala k pravé tyčce Nečasovy brány. Asistence: Václav Skuhravý.
07:50'
Nečas holí dokázal odpálit kotouč až do středního pásma, Energie se během krátké chvíle vrací zpět.
07:25'
Domácí ale o třetinu ještě nepřišli a nadále hledají cestu za záda pardubického brankáře. Koblasa z těsné blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za brankovou čáru.
07:04'
Pálil Šenkeřík z pravého kruhu, ale minul hostující bránu. Od modré následně přidal dělovku Matěj Stříteský, jeho rána skončila v klíně Nečase.
06:30'
Karlovarští se drží v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele.
06:27'
Do početní převahy nastupuje Gríger, Flek, Rachůnek a obranu hlídá Stříteský se Šenkeříkem.
06:27'
Před komerční přestávkou usedl na trestnou lavici Martin Kostka (PCE), který se provinil vysokou holí.
06:15'
Do útoku se pouští Pardubice, kotouč však Rozlílkovi utekl a nedohnal jej.
05:38'
Kohout se pokoušel propálil Nečase, ale také orazítkoval jen plexisklo.
05:20'
Energie nepředvádí typicky rychlý a bruslivý hokej.
04:43'
Stříteský poslal dělovku od modré, která těsně před brankou změnila směr.
04:00'
Karlovarští se nadále drží před gólmanem Pardubic. Ke střele se dostal Gríger, jeho dělovka však orazítkovala pouze plexisklo za maskovaným mužem v bráně perníkářů.
03:24'
Flek pálil z těsné blízkosti, ale trefil se do těla brankáře Dynama.
03:20'
Na druhé straně byl Nečas zavezen do vlastní brány Jakubem Flekem.
02:58'
Šír se pokoušel z těsné blízkosti zavést kotouč za Novotného, ale brankář Energie si puk pohlídal.
02:30'
Koblasa pálil od modré, ale také trefil jen prvního bránícího hráče.
02:10'
Převážně se na puku drží domácí.
01:30'
Křemen získal třetinu, ale Nečas s jejich pobytem ve svém pásmu neměl žádnou práci.
01:02'
Graňák pálil, ale trefil pouze prvního hráče před sebou.
00:45'
Stříteský drží kotouč za vlastní branou a Energie zakládá útok.
00:20'
Ve třetině hostů se nic závratného nestalo.
00:10'
Karlovarští vyhrávají vhazování a míří do útočné třetiny.
00:01'
V čele s Chárou nastupuje na led Dynamo. Energii na led vyvedl Jakub Flek.
Divákům je představena mladá soupiska Pardubic.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Křemen, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

HC Dynamo Pardubice: Nečas (Borovička) – Oliva (C), Kubíček, Kaštánek, Jelínek, Blažej, Leder – Rozlílek, Kostka, Bucek – Blümel (A), Rohlík (A), Costa – Antoníček, Chára, Rouha – Šťastný, Šír, Pavlík.

Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Brejcha, Jelínek.

Ještě před samotným zápasem se na sociálních sítích a webech strhlo velké drama. Dnešní soupeř energetiků trpí akutní virovou střevní chřipkou. Vedení pardubického hokeje požádalo Karlovy Vary o odložení zápasu. Energie však odmítla a Dynamo tak nastoupí s kompletně juniorským týmem, který měl dnes hrát s Hradcem Králové.

K celé situaci se vyjádřil také Josef Řezníček!
„Stejná pravidla platí i teď, dříve se to zneužívalo, takže už nějakou dobu se nebere na zdravotní problém zřetel. Vím, že tentokrát to asi nebude tenhle případ, ale jednou by se zápas odložil a vznikl by precedens. Tohle pravidlo si odsouhlasily samy kluby, takže není co řešit,“ vysvětlil pro isport.cz ředitel extraligy Josef Řezníček.

HC Energie Karlovy Vary
Z posledních sedmi utkání se energetikům podařilo šestkrát zvítězit. Po pádu na ledě Sparty si Karlovy Vary, jako první tým, odvezl body z ledu Liberce a následně nasázely do zlínské sítě čtyři góly. V utkání se Libercem si sedmnáctiletý gólman Jan Bednář připsal své první čisté konto v A-týmu. Aktuálně se Energie s dvaceti sedmi body nachází na čtvrté příčka. Dominantou energetiků jsou přesilové hry, ve kterých náleží karlovarským borcům druhé místo v extralize. Sběračem kanadských bodů je Tomáš Rachůnek, který se osmkrát přesně trefil a jedenáct na gól nahrál.
HC Dynamo Pardubice
Nepodařený start do soutěže vyústil až ke změně na postu hlavního trenéra. Lubinu vystřídal bývalý asistent Radek Bělohlav. Ačkoli se perníkářům podařilo zvítězit v prvním klání pod taktovkou Bělohlava, nyní mají na svém kontě tři porážky v řadě. Dynamo navíc v posledních třech zápasech dokázalo vsítit pouhé tři branky. V neděli se Pardubice utkaly s Mladou Boleslaví, se kterou padly těsným výsledkem 1:2. Šéfem kanadského bodování v Dynamu je Radovan Tybor, který se zasloužil o šest gólů a tři asistence.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.