Hokejová Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jyväskylä : Lugano - 16. října 2018   18:00

Jyväskylä
Iwert M., Kaukokari M. – Neva H., Sormunen H.
LähiTapiola Areena (Jyväskylä)
Lugano

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeju Vám příjemný zbytek úterního večera a u dalších textových přenosů na počtenou.
Ze skupiny H tedy postupují dál Plzeň a Lugano.
Je tu konec utkání a loňský vítěz je mimo hru už po základní skupině. Lugano se díky trefě MAXIMA LAPIERRA z 56. minuty dostává do osmifinále. Velkou zásluhu na postupu švýcarského týmu má lotyšský brankář Elvis Merzlikins, který svůj tým držel a puku mu nevypadávali. Ve 48. minutě dostal puk do branky již Walker, ale videorozhodčí na dlouhém uvažování branku doporučil neuznat. Závěrečný tlak JYPu byl již bezzubý a bez nápadu.
59:51'
Merzlikins má puk pod svými chrániči. Lugano je blízko osmifinále.
59:44'
58:55'
Puk ve středním pásmu. Domácí opět v šesti.
58:40'
Puk až k Laurikinenovi.
58:33'
Rána od modré od Kaltevy zamířila přesně do náruče Merzlikinse.
58:26'
Přihrávka rukou v podání JYPu.
58:12'
Puk ve středním pásmu.
58:04'
Merzlikins podržel svůj tým proti střele Perrina.
57:55'
Domácí v šesti.
57:44'
Oddechový čas pro domácí. Jejich velká šance na vyrovnání. Vypadá to, že to vyzkouší se šesti bruslaři.
57:44'
Vyloučení v týmu HC Lugano (Sannitz – 2 min., nedovolené bránění).
57:08'
Menší strkanice u branky Merzlikinse.
57:00'
Icing Lugana.
56:36'
Domácí by měli útočit, ale nyní se musí bránit útoku Hofmanna.
55:21'
Lugano vstřelilo branku! Lugano jde do vedení a je blíže postupu do osmifinále a pro domácí to je pro obrovská komplikace. Laurikainena prostřeluje MAXIM LAPIERRE. Asistence: Henrik Haapala, Taylor Chorney.
55:00'
O něco aktivnější je nyní Lugano.
53:47'
Lahtiho střela od modré nenadělala Merzlikinsovi vrásky.
53:29'
Ikonen sestřelil Hofmanna vylučovat se nebude.
52:50'
Merzlikins si našel střelu Nättinena z levého kruhu. Následuje komerční přestávka.
51:17'
Lajunenova sražená střela nadělala Laurikainenovy problémy.
50:39'
Komerční přestávka.
50:04'
Conti objel branku, Laurikainen byl u tyčky připravený.
48:47'
Nahození Kaltevy bylo nebezpečné.
48:05'
Kolehmainen z levého kruhu minul branku Merzlikinse.
47:16'
Branka neplatí.
Rozhodčí již vědí verdikt.
Je to velice těžká situace na posouzení pro videorozhodčího.
Jak domácí tak hostující střídačka jsou napnutí.
Rozhodčí pořád čekají na rozhodnutí videorozhodčího.
47:16'
Video rozhodne o brance Lugana, zda byl puk kopnutý od Walkera a nebo nikoliv.
46:35'
JYP vyhodil do svého útočného pásma a šlo vystřídat.
45:30'
Jörg trefuje tyčku Laurikainenovi branky.
45:02'
Tomášek hledal před brankou Immonena puk sebrala hostující obrana.
43:49'
Lajunen našel přihrávkou zpoza branky Haapalu, Laurikainen nyní podržel domácí tým.
43:00'
Jecker nahozením minul branku.
42:11'
Immonen adresoval přihrávku na Tomáška ten dostal puk do výborné pozice, domácí útočník trestuhodně nedal.
Další třetina začne přibližně v 19:39.
Ani ve druhé třetině jsme neviděli branku. O něco aktivnější byly opět domácí, kteří dostali možnost přesilové hry 5 na 3, která trvala minutu, využít se jí nepodařilo. Merzlikinsovi dělal největší problémy Ossi Louhivaara. Uvidíme jestli třetí třetina přinese nějakou branku a nebo budeme muset jít do prodloužení.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu HC Lugano (Lapierre – 2 min., hrubost). Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Lahti – 2. min., hrubost)
39:40'
Louhivaara mířil nad rameno Merzlikinse ten měl co dělat, aby puk dostal z brankoviště.
39:05'
Střela Hofmanna se svezla po bruslích Kaltevy, pro Laurikainena nepříjemný zákrok.
38:52'
Merzlikins střelu Markuse Jokinena pokryl.
38:28'
Tomášek si dal obličejem o mantinel po tvrdém bodyčeku od Chiesy, vypadá to, že bude v pořádku.
38:17'
Icing JYP.
37:43'
Velká šance pro JYP. Louhivaara se zjevil sám před Merzlikinsem ten dokázal puk vytěsnit.
36:51'
Nepřsná kombinace domácích, puk je u Laurikakainena.
36:06'
Rána od modré v podání Jaakka Jokinena na Merzlikinse neprošla.
33:50'
Hytönen z mezikruží vypálil do náruče Merzlikinse.
33:06'
Vyloučení v týmu HC Lugano (Reuille – 2 min., hození hole nebo předmětu).
32:42'
Kostrbatá kombinace domácích v přesilové hře.
32:11'
Lugano ihned vyhazuje.
32:06'
32:06'
Vyloučení v týmu HC Lugano (Haapala – 2 min., nedovolené bránění).
31:10'
Lugano zamklo domácí v jejich pásmu, hostující střela zamířila vedle branky Laurikainena.
29:46'
Na levé straně se objevil Nättinen, k puku se ke smůle domácích nedostal.
28:54'
Haapala před brankou ve velké příležitosti, Laurikainen nepustil puk za svá záda.
28:42'
Chybu v hostující rozehrávce nedokázal potrestat Micke Saari tváří tvář Merzlikinsovi.
28:10'
Rooba měl dvě střely, Merzlikins oba pokusy kryl. Následuje komerční přestávka.
27:07'
Laurikainen si našel střelu Rivy z pravého kruhu.
26:57'
26:25'
Opět Laurikainen musí rozehrávat. Domácí "fans" začínají pískat.
26:08'
Puk opět u Laurikainena.
25:53'
A znovu. Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.
25:39'
25:20'
Icing JYP.
25:06'
Hosté vyvážejí puk.
24:57'
Vyloučení v týmu HC Lugano (Riva – 2 min., hákování).
24:41'
Nahození Loeffela sraženo jedním z domácích do ochranné sítě.
23:59'
Z pravého kruhu to vyzkoušel Immonen, Merzlikins švihl lapačkou.
23:15'
Domácí jsou aktivnější, Saariho střela do lapačky Merzlikinse.
22:06'
Rooba vyzkoušel Merzlikinse.
22:00'
Sražená střela Nättinena do ochranné sítě.
21:24'
Nahození Turkulainena se snažil ztečovat Tomášek, Merzlikins připraven.
21:00'
Cunti to vyzkoušel backhendem. Laurikainen u své tyčky pozorný.
20:01'
Buly pro JYP.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:47.
Střely na branku po 1. třetině: 11:3.
První třetina nám utekla jako voda, branku jsme neviděli. Domácí JYP je zatím aktivnější. Nejblíže branky měl Kolehmainen, Merzlikins zatím všechny pokusy domácích pokryl. Uvidíme co přinese druhá třetina, jestli se dočkáme nějaké branky.
20:00'
19:23'
Menší šarvátka u branky Laurikainena, vylučovat se nemusí.
18:49'
Merzlikins pokryl dva pokusy Kolehmainena.
18:08'
Lahti poslán na útočné modré k zemi, rozhodčí nevylučují.
17:17'
Hofmannovi sjel puk z hole, Merzlikins pozorný, skryl puk před Immonenem.
17:00'
Domácí první formace se usadila v pásmu a točí hlavy hostujícím hráčům.
16:06'
Další šance Lapieerra, Laurikainen na místě.
15:46'
Lapierre vystřelil od pravého kruhu Laurikainen musel zasahovat.
15:23'
Ofsajd JYP. Tomášek našel Immonena v postavení mimo hru.
14:40'
14:11'
Domácí vyhazují.
12:52'
Kolehmainen ujel v oslabení předal puk na Hytönena, který byl blízko branky. Merzlikins podržel svůj tým.
12:40'
Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Tomášek – 2 min., hákování).
12:26'
Tomášek zatápí hostující obraně jeho zakončení zpoza branky Merzlikins pokryl. Následuje komerční přestávka.
11:11'
Jaakko Jokinen o puk přišel, hosté to nedokázali potrestat.
10:35'
Loeffelovo nahození končí sražené v ochranné síti.
10:29'
Loeffel nahazoval od modré, puk šel mimo branku, Laurikainen si ještě nepřipsal zákrok. Následuje komerční přestávka.
09:14'
Hraje se dlouho bez přerušení a to více sedí hostům.
08:21'
Lugano se usadilo v pásmu, puk zatím běhá po stranách, zatím žádná střela.
06:54'
Saari se dral do pásma, na modré čáře o puk přišel.
05:53'
Sannitz pálil do zadního mantinelu a od něj se odrazil puk zpět do brankoviště a proto Laurikainen puk raději přidržel.
05:08'
Louhivaara dostal přihrávku do dobré pozice, puk mu ovšem v poslední chvíli přeskočil čepel.
04:34'
Puk sražen mimo ledovou plochu.
03:39'
03:19'
Tomášek nezpracoval puk a hosté vyhazují.
02:41'
Honka nepřesně rozehrál, domácí začínají od vlastního brankáře.
02:29'
01:49'
Immonen v dobré šanci, Merzlikins drží beton na ledě.
01:39'
Vyloučení v týmu HC Lugano (Lajunen – 2 min., podrážení).
01:16'
Lahti zakopl o hůl Merzlikinse vylučovat se nebude.
00:18'
První střela z mezikruží od Kolehmainena zamířila do náruče Merzlikinse.
00:01'
Úvodní buly pro hosty.
00:01'
Domácí dnes nastoupí v červených a hosté v bílých dresech.

JYP Jyväskylä: Laurikainen (Tuokkola) – Kalteva, Jokinen J. – Kuukka, Honka – Allén, Ikonen – Viinikainen – Turkulainen, Immonen, Tomášek – Perrin, Nättinen, Jokinen M. – Louhivaara, Hytönen (C), Kolehmainen – Ratinen, Rooba, Lahti, Saari

HC Lugano: Merzlikins (Müller) – Chorney, Vauclair – Loeffel, Wellinger – Chiesa (C), Riva – Ulmer, Jecker – Lapierre, Lajunen, Haapala – Walker, Sannitz, Jörg – Fazzini, Cunti, Hofmann – Vedova, Romanenghi, Reuille

Rozhodčí: Iwert M., Kaukokari M. – Neva H., Sormunen H..

HC Lugano

Lugano má za sebou pět utkání ve skupině. Lugano se to těchto zápasech nachází na 3. místě tabulky, když si připsalo bilanci 2-0-0-3 při skóre 12:12. Dvě výhry si připsalo na domácím ledě, když porazilo Banskou Bystricu 4:1 a svého dnešního soupeře 2:0. Tři porážky se zrodili následovně: Dvakrát podlehli Plzni doma 2:3 a venku také 2:3. Třetí porážka se zrodila na ledě Banské Bystrici 2:5. V ligové soutěži se tým po 9 odehraných zápasech nachází na 9. místě z 12 při bilanci 4-0-0-5 a skóre 26:25.
JYP Jyväskylä

JYP má za sebou pět utkání ve skupině. Jyväskylä se po těchto zápasech nachází na 2. místě tabulky, když si připsalo bilanci 2-0-0-3 při skóre 16:13. JYP si dvakrát poradil s Bánskou Bystricou doma 6:0 a venku 6:1. Poté následovali dvě porážky od Plzně doma jí podlehli 2:6 a venku 2:4. V posledním utkání na ledě svého dnešního soupeře prohráli 0:2. V ligové soutěži se tým po 12 odehraných zápasech nachází na 12. místě z 15 při bilanci 2-3-2-5 a skóre 31:37.
Příjemné úterní odpoledne všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu ze skupinové fáze Ligy Mistrů mezi týmy JYP Jyväskylä vs. HC Lugano čeká nás tedy skupina H a přímý souboj o druhé postupové místo. Úvodní buly je stanoveno na 18:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.