Je dobojováno! Petrohrad díky dvěma brankám v závěrečné třetině vítězí 5:3. Oba přesné zásahy zaznamenal kapitán domácích Ilja Kovalčuk. Děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!
60:00
59:59
Petrohrad právě vstřelil branku!
V závěrečné power-play pečetí vítězství Petrohradu nejlepší hráč utkání ILJA KOVALČUK. Asistence: Viktor Tikhonov, Kevin Dallman.
59:28
Tak to je zřejmě definitivní konec nadějí pražského Lva. Ondřej Němec (LEV) dostává dvě minuty za zcela zbytečný krosček. Václav Sýkora si vyžádal time-out.
59:15
Petrohrad stále tlačí, Mortensson z mezikruží netrefuje.
58:27
Lev znovu vyhazuje, SKA se nemůže prosadit.
58:10
Ránu Tarasenka od pravého mantinelu Štěpánek ukrývá do výstroje. Buly bude vhozeno po levici brankáře Lva.
57:30
Pražská družina se zatím brání velice dobře, domácí téměř k ničemu nepouští.
56:54
Přichází vyhrocený závěr utkání. Současně jsou vyloučení Jakub Voráček (LEV) - podražení a Viktor Tikhonov (PET) za hrubost.
56:41
Lev Praha si sám komplikuje situaci, je totiž potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě.
56:33
Petrohrad se stahuje do obrany, zdá se, že touží těsné vedení uhájit. Podaří se Lvu tento obranný val prorazit?
55:37
Tarasenko hledal spoluhráče před brankou hostí. Úspěch ale neslavil, jeho záměr nikdo z kolegů nepohcopil. Lev se vydává do ofenzivy.
54:58
Ilja Kovalčuk v další příležitosti. Jedovku ústřední postavy dnešního duelu Štěpánek zlikvidoval. Pražskému celku již příliš mnoho času nezbývá.
54:02
Petrohrad vyčkává za vlastní brankou na dostřídání. Hnedle poté se vydává do útoku, který končí na červené čáře. Nadechne se Lev k závěrečnému náporu?
52:44
Bombu Kovalčuka srazil do středního pásma Zdeno Chára. Hosté mohou vytáhlému obránci poděkovat, trajektorie střely by pravděpodobně neminula branku Lva.
51:46
Rána Ondřeje Němce z pravé strany úspěch neslavila, Bobrovskyj si povyskočil a s přehledem ji vytěsnil do bezpečí. Lev začíná vyrovnávat herní obraz.
50:59
Svěřenci Václava Sýkory se vydali do útoku. Ten skončil ranou Karamnova, jež postrádala přesnost i tvrdost. Domácí brankář schoval kotouč do rukavice. Vhazovat se bude po jeho levici.
49:53
Surový objel branku a z velkého úhlu se snažil zakončit. Přízemní kotouč ale nemohl Bobrovského překvapit. Lev se musí bleskově vracet.
49:26
Tentorkáte icing SKA. Nutno podotknout, že v právě probíhajících minutách petrohradský celek vládne. Předvádí především lepší bruslení.
49:10
Rozehrávka mužstva se Lvem na hrudi skončila na druhé straně hrací plochy. Zakízané uvolnění tak vrací hru zpět před Jakuba Štěpánka.
48:20
Po delší době drží pražský celek kotouč na svých holích. Hned se také vydal do útočného pásma, kde operoval za brankou. Nakonec byla ale Lev odzbrojen.
46:58
Před Štěpánkem opět řádí Viktor Tikhonov a Ilja Kovalčuk. Ani jeden z petrohradských borců si ale na brankáře Lva nepřišel. Hosté tak stále drží naději na zvrat.
45:45
Petrohrad pokračuje v tlaku, Lev se od začátku třetí třetiny prakticky nedostal přes červenou čáru. SKA je pánem na ledě. Vystačí domácím energie až do konce klání?
44:31
Voráčkův pokus od levého mantinelu Bobrovskyj s přehledem likviduje.
43:43
Domácí pokračují ve velkém tlaku, skutečně šlápli na plyn. Lev je vývojem zápasu evidentně zaskočen.
42:40
Domácí svůj tlak přetavují ve vedoucí branku. ILJA KOVALČUK svým typickým způsobem vyjel z levého rohu před branku, odkud zakončil na pravé Štěpánkovo rameno. Asistence: Viktor Tikhonov.
41:41
Obrovská šance SKA! Ijla Kovalčuk nalezl geniální přihráckou Afinogenova, který zcela sám před Štěpánekm minul branku. V ochozech to jen zahučelo.
40:31
Velký závar před brankou Lva! Štěpánek nakonec puk odpálil do bezpečí. Petrohrad ale vlétl do závěrečného dějtství velice aktivně.
40:08
Hned první rozehrávka, o kterou se postaral domácí Chudinov, doputovala až na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Bobrovským.
40:01
Druhá třetina je minulostí. Petrohrad zvrátil dvěma brankami nepřiznivý vývoj duelu, Lev však zanedlouho zásluhou Jakuba Svobody znovu vyrovnal. Jaké bude mít toto drama rozuzlení? Sledujte i nadále nás on-line přenos!
40:00
39:19
Lev je v plném počtu. Velmi dobře sehraná početní výhoda domácích k brance nevedla. Zapříčil to především kvalitní pohyb pražských borců.
38:05
Nebezpečný pokus Kovalčuka z mezikruží sražen, domácí však stále usazeni v útočném pásmu. Tlak SKA je drtivý.
37:19
Bude se vylučovat na straně Lva. Trestnou lavici odjíždí podruhé v utkání zahřívat Jakub Krejčík (LEV). Potrestán je za hákování.
36:49
Zdeno Chára objel branku a pokusil se zakončit. Bobrovského však nezaskočil, petrohradská opora byla ve správný moment na správném místě.
35:59
Průchova pumelice od pravého mantinelu úspěch neslavila, Štěpánek ji vytěsnil ramenem. Diváci dnešního duelu se skutečně nenudí.
34:48
Lev Praha právě vstřelil branku!
Lev po velké závaru před domácí brankou vyrovnává. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Jaroslav Svoboda, jenž poté neměl se skórováním sebemenší potíže. Asistence: Marcel Hossa, Tomáš Surový.
33:18
SKA otáčí nepříznivý vývoj utkání. Po tečované střele od modré se ke šťastnému odrazu dostal PETR PRŮCHA, který bekhendem pohodlně dopravil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Tony Martensson, Alexei Semenov.
32:31
Lev vtrhl do útočného pásma, kde připravil domácí o kotouč. Žádné nebezpečí ale petrohradským borcům nepřipravil. Protiofenzivu SKA zastavuje hruď Jakuba Štěpánka.
32:08
Hra je nyní prerušena, další ofsajd Petrohradu. Petr Průcha byl při přechodu útočné modré příliš rychlý.
30:52
Lev se usídlil v útočném pásmu, kde ale nakonec o puk přišel. Na druhé straně ledové plochy se pokoušel skórovat Artyukhin. Rána ruského obra však byla sražena do bezpečí.
29:45
V dnešním souboji je k vidění skutečně velmi mnoho ofsajdů. V dalším z nich byl chycen kapitán Petrohradu Ilja Kovalčuk. Vhazuje se ve středním pásmu.
28:31
Před Štěpánkem se octil v nebezpečné příležitosti Petr Průcha. Jakub Štěpánek si ale pokus spoluhráče z reprezentace pohlídal a zlikvidoval jej.
27:38
Petr Vrána zavezl puk do útočného pásma a nahodil jej za branku. Tam však jeho úmysl nikdo ze spoluhráčů nepochopil, touš vycestoval až do středního pásma.
26:32
Petrohradští mají více ze hry, Lev se soustředí především na defenzivu.
25:37
Borci v modrých dresech kombinaci přehnali, v závěru přesilové hry se sami vyhnali do střední třetiny. Protiútok Lva zastavuje ofsajd. Buly bude provedeno ve středním pásmu.
24:36
Ránu Kalinina od modré vyjetý Štěpánek likviduje. Nyní ale "prší" na gólmana pražského celku jedna střela za druhou.
23:58
Petrohrad si zahraje přesilovou hru. Michal Řepík (LEV) dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
23:51
Domácí mohli jít poprvé v utkání do vedení! Zcela sám se před Štěpánkem ocitl opět Ivan Nepryayev. Brankář hostí byl však bezchybný, své betony sklapl včas.
23:14
Domácí jsou ve druhé třetině velmi aktivní, tentokráte všal rozehráli nepřesně, puk putoval přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
21:39
Petrohrad srovnává krok. Do samostatného úniku se vydal IVAN NEPRYAYEV. S elegancí sobě vlastní jej poté zakončil nad vyrážečku Jakuba Štěpánka. Asistence: Andrei Pervyshin
21:14
Další založení útoku zastavuje postavení mimo hru, Marcel Hossa překročil modrou čáru příliš rychle. Vhazuje se ve střední třetině.
20:31
Lev pokračuje v početní výhodě. Usadil se v útočném pásmu, načež se dostal ke střele Danielsson. Z pozice pravého kruhu ale trefil pouze lapačku Bobrovského.
20:01
Je za námi první dějství, které přineslo zajímavou podívanou. Nejprve otevřel skóre hostující Ondřej Němec, Petrohrad však v závěru třetiny vyrovnal. Poslední slovo měl ale Jakub Voráček, který vrátil pražskému celku opět vedení. Jak dopadne toto klání? Sledujte nás on-line přenos!
20:00
19:17
Petrohrad bude hrát další oslabení. Na trestnou lavici putuje za nedovolené bránění Patrick Thoresen (PET).
18:52
Hosté jdou znovu bleskově do vedení. Přihrávku zpoza branky pohotově využil JAKUB VORÁČEK. Asistence: Erik Christensen.
18:33
Je vyrovnáno! Rovněž Petrohrad využívá početní výhodu. Křižný pas z pravé strany hrací plochy poslal z voleje za záda Štěpánka KEVIN DALLMAN. Asistence: Ilja Kovalčuk.
17:30
Lev se brání znamenitě, Petrohrad zatím nevystřelil na branku. Navíc si domácí komplikují situaci zbytečně složitou rozehrávkou.
16:45
Domácí budou mít šanci na vyrovnání. Na trestnou lavici totiž putuje Jakub Krejčík (LEV). Mladý bek se provinil držením.
16:29
Petrohrad se sám chytil do ofsajdové pasti, Burdasov si nepohlídal přechod modré čáry, čímž překazil poměrně nadějnou akci domácích.
15:16
Hra Lva po úvodní vysoké aktivitě poněkud upadá. O únik z defenzivy se nyní pokusil Jakub Voráček. Svůj výpad ale nedokončil, při přechodu útočné modré přišel o kotouč.
14:31
Domácí nyní dvakrát zahrozili. Nebezpečná byla především střela Iljy Kovalčuka, který se vymotal z levého rohu, sjel do mezikruží a vypálil. Štěpánkův beton však byl proti vyrovnání.
13:50
Petrohrad touží po vyrovnání. Nyní se však sám vyhnal z útočné třetiny, rána Martenssona se odrazila až do střeního pásma.
12:40
Domácí se usadili v útočné třetině, kde operoval především Burdasov. Pokus o bekhendový blafák útočníkovi SKA nevyšel, hosté jej odzbrojili.
12:11
Hosté jsou na koni! Přihrávka ale pražskému celku tentokráte nevyšla podle představ, puk putoval přes všechny čáry. O zakázané uvolnění se ale nejednalo, neboť mířil do brankoviště. Petrohradský mág poté před dojíždějícím Voráčkem raději přerušil hru.
11:29
Další pokus Lva. Martin Cipulis dlouho motal soupeře za brankou, poté vybruslil a přihrál na modrou čáru. Oystrick trefil z voleje hruď Bobrovského.
10:21
Petrohrad se snaží okamžitě odpovědět. Téměř celým útočným pásmem se prohnal Patrick Thoresen, načež se snažil z mezikruží zakončit. Štěpánek byl ale připraven.
09:37
Hosté jdou do vedení! Petr Vrána si sjel pro kotouč do levého rohu, odkud našel před branku si najíždějícího ONDŘEJE NĚMCE. Stálice pražské obrany pak s přehledem překonala Bobrovského. Asistence: Petr Vrána.
09:26
Z pozice levého kruhu pálil Marcel Hossa. Domácí brankář střelu viděl, mohl ji tak s přehledem zlikvidovat.
08:48
Petrohrad se zatím brání dobře. Lev sice držel útočné pásmo, ale ke střele se nedostal. SKA poté s pomocí Bobrovského vyhodil.
08:12
Je zde první vyloučení. Andrei Pervyshin (PET) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Lev si zahraje v početní výhodě.
07:40
Útok domácích nyní zaváněl gólem. Petr Průcha objel soupeřovu branku a hledal před ní stojícího spoluhráče. Kotouč ale doputoval až do středního pásma.
06:47
Zdá se, že Václav Sýkora naordinoval svým svěřencům pečlivou obranu střední třetiny, ve které končí převážná většina ofenziv Petrohradu. Následuje komerční přestávka.
06:18
Nadějně rozjetý útok Lva maří postavení mimo hru, které pozornému čárovému sudímu neuniklo. Vhazuje se ve středním pásmu.
05:25
K vidění je velmi bruslivý hokej, avšak bez větších brankových příležitostí. Obě mužstva myslí především na zadní vrátka.
04:38
Další pokus hostí. Tentokráte pálil z otočky Michal Birner. Bobrovsky se ale roztáhl a šanci levým betonem zlikvidoval.
03:58
První přerušení. Ránu Vrány Bobrovsky raději schoval do rukavice. Vhazuje se po levici ruského brankáře. Na druhé straně hrací plochy neuspěl střelou švihem Patrick Thoresen.
03:35
Hraje se stále bez přerušení. O kotouč se bojuje převážně ve středním pásmu, kde žádné nebezpečí nehrozí. Ani jedna z družin nechce udělat chybu.
02:36
Obě mužsva začala velice aktivně. Favorizované domácí nemohou nalézt recept na skálopevnou obranu pražského Lva.
01:18
O první závar před hostující brankou se postaral Ilja Kovalčuk. Přihrávku ruské hvězdy však nikdo nevyslyšel, puk procestoval přes celé útočné pásmo pouze na hokejku bránícího pražského hráče.
00:31
Buly sice vyhráli domácí, leč jako první se vydali do ofenzivy hosté. Nakonec byl ale Lev zastaven precizní petrohradskou defenzivou.
00:01

SKA Petrohrad: Bobrovsky (Ivannikov) - Alexandrov, Kalinin, Dallman, Semenov, Chudinov, Pervyshin, Berdyukov - Tarasenko, Burdasov, Afinogenov, Artyukhin, Thoresen, Rybin, Fedorov, Kovalchuk, Kucheryavenko, Nepryayev, Prucha, Tikhonov, Martensson

Lev Praha: Štěpánek (Kocián) - Hunkes, Porseland, Chára, Němec, Oystrick, Krejčík, Mikuš - Voráček, Hossa, Karamnov, Cingel, Christensen, Cipulis, Danielsson, Surový, Rachůnek, Řepík, Vrána, Birner, Svoboda

Rozhodčí: Zakharov, Ronn - Zakharenkov, Putilin.

Petrohrad sehrál v předchozím kole poměrně dramatické utkání se Slovanem Bratislava. K vítězství stačil SKA pouze jeden gól, který vsítil v čase 4:25 Ilja Kovalčuk. Navzdory střelecké převaze klubu pocházejícího z metropole Slovenska zůstal maximální počet bodů v druhém největším městě Ruska - 1:0.

Lev Praha předvedl skutečně husarský kousek. Byl jím bodový import za ledu lídra celé KHL - Dynama Moskva. Pražané utkání ovládali, vypracovali si dokonce čtyřbrankový náskok! Dva přesné zásahy Dynama v závěrečné periodě již nemohly osud duelu zvrátit. Družina pod taktovkou Václava Sýkory zdolala Dynamo i s hvězdným Alexandrem Ovečkinem v sestavě 4:2. Velkou měrou se na úspěchu podílel tříbodový Tomáš Rachůnek.

Vítejte u našeho on-line přenosu! V rámci posledního utkání letošního kalendářního roku pocestuje Lev Praha na horký led celku SKA Petrohrad. Mužstvo pod vedením Jukky Jalonena šlape, patří mu druhé místo Západní konference KHL. Na svém kontě má rovných 80 bodů. Pražský soubor zaujímá sedmou pozici, v dosavadním průběhu soutěže nasbíral 54 bodů. Uzme Lev favoritovi body? Úvodní buly bude vhozeno ve 14:00.