To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Dnešní zápas byl jednoznačnou záležitostí domácího týmu, který Ufu přehrál ve všech směrech a soupeře doslova deklasoval. Ve třetí části Ilja Kovalčuk dovršil hattrick a a teprve poté se ke slovu dostali i hosté. V 53. minutě smazal Koskinenovi nulu Teemu Hartikainen, ale to bylo ze strany Salavatu vše. Poslední gól utkání padl v 59. minutě, za domácí se prosadil Nikita Gusev. Konečný výsledek je tedy 7:1 a nutno říci, že je naprosto zasloužený.
59:55
Závěr se už odehrává za bouřlivého potlesku zaplněné petrohradské arény.
59:33
Ofsajd hostů a v něm Gončarov.
58:38
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté dostávají na cestu ještě jeden gól. Na levé straně zůstal neobsazený NIKITA GUSEV a střelou na Svedbergovu lapačku zamířil naprosto přesně – 7:1. Asistence: Vadim Šipačjov, Dinar Chafizullin.
57:59
Nestěrovova bomba z pravé strany postrádala přesnost, puk skončil na mantinelu za Koskinenem.
56:30
Bodrovovu ránu vyrazil připravený Koskinen.
56:23
Alespoň závěr utkání chtějí hosté odehrát v útoku a zatlačit soupeře do defenzívy.
55:14
Koskinen pro jistotu přerušuje hru před dotírajícími protihráči.
54:34
Lisin dobrým obranným zákrokem ve středním pásmu zastavil rozjíždějící se Petrohrad, puk ale jeho spoluhráčům moc dlouho nevydržel.
53:45
Hraje se dokonale bezstarostný hokej, oba týmy ví, že je rozhodnuto.
52:34
Ufa právě vstřelila branku!
Tak s nulou to dnes nebude. Po rychlém výpadu v útočném pásmu se k puku dostal TEEMU HARTIKAINEN a zamířil přesně do horního růžku Koskinenovy branky. Tohle chytat nešlo. Asistence: Andreas Engqvist, Linus Omark.
51:40
Plotnikov se dokázal prosmýknout mezi dvěma protihráči a zleva zakončil. Gólman Ufy vyrazil.
49:53
Do protiakce se vydal Soin, jeho střelu z levé strany vyrazil Koskinen.
48:37
A je to už 6:0. Domácí získali ve středním pásmu puk, rychle najeli do útoku, Dacjuk posunul na střed, kde měl ILJA KOVALČUK dostatek místa a času na střelu a ranou těsně nad ledem završil svůj hattrick. Asistence: Pavel Dacjuk.
48:14
Svedberg si připisuje další zákrok, nyní to na něho zleva zkoušel Koskiranta.
47:45
Arénou obíhá mexická vlna, diváci jsou maximálně spokojení.
46:25
Soin posunul puk za domácí branku, Kornějev byl ale záhy tvrdě atakován a skončil vleže na ledové ploše.
44:59
I pomocí přihrávky rukou se dostala Ufa do útoku, vše ovšem skončilo ještě ve středním pásmu.
44:00
Sledujeme teď boj o střední pásmo, hosté jsou v tom mírně úspěšnější.
42:07
A v něm se ocitl Koskiranta, své sólo ale nedotáhl do zdárného konce.
42:00
Už to vypadalo, že se hosté usídlí na nějakou dobu v útočném pásmu, byly k vidění i střely, obrana pak ale na modré ztratila puk a pustila SKA do kontru.
40:53
Ve dou na jediného obránce najížděli domácí, Dadonov zvolil zakončení a trefil postoj gólmana Svedberga.
40:35
U mantinelu byl tvrdě sražen hostující Majorov, Petrohrad dnes vládne na všech frontách.

Trestné minuty: 4:12
Dá se říci, že je rozhodnuto. I ve druhé třetině předváděl Petrohrad hvězdný hokej a výsledkem byly další tři góly ve Svedbergově brance. Dvakrát se trefil Ilja Kovalčuk a dvě vteřiny před koncem druhé části i Sergej Plotnikov. Po čtyřiceti minutách je to tak 5:0 a Ufa se už bude snažit zápas důstojně dohrát.
40:00
39:58
Domácí ještě stihli jednu akci a dali gól. Ve středním pásmu se puku zmocnil Kovalčuk, vnikl do pásma, místo střely zvolil přihrávku na najíždějícího SERGEJE PLOTNIKOVA a ten už zakončoval do prázdné branky. Asistence: Ilja Kovalčuk.
39:48
Ještě jedno přerušení, Koskinen pro jistotu přikryl puk před dotírajícím Grigorenkem.
39:14
Hartikainenova střela nebyla dostatečně prudká, Koskinen ji hravě chytil a přerušil hru.
38:36
Ve vlastním pásmu dokázal Širokov obehrát dva protihráče a ještě rozehrát. Pohoda domácího týmu pokračuje.
37:29
Útok Petrohradu hraje velmi kombinačně a nápaditě, obrana hostů má co dělat, aby zvládala být všude.
36:48
Další rána domácích, nyní z pravého kruhu pro vhazování. Střílel Zubarev, Svedberg kryl.
36:10
Čudinovova bomba skončila mimo.
36:05
Bude se znovu vylučovat a Petrohrad si zahraje přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Maxim Gončarov.
35:32
A už se zase hrálo před Svedbergem, na kterého se řítil Plotnikov. Útočník Petrohradu už byl ale příliš blízko a netrefil.
35:08
Kuljaš měl skvělou pozici na střelu, z mezikruží ovšem zamířil mimo.
34:00
Náhradní gólman Ufy, Andrej Gavrilov má sice nasazenou masku a je připraven případně naskočit do utkání, ale stále se pouze opírá o mantinel.
32:24
I v této třetině dávají domácí dva góly. Nyní předvedl neskutečný důraz ILJA KOVALČUK, který se v pravém kruhu prokličkoval ke střele i vyraženému puku a na brankovišti jej dotlačil za brankovou čáru. Hodně tomu pomohl i nešťastný zásah holí hostujícího brankáře, ale autor gólu je jasný – 4:0. Asistence: Anton Bělov, Sergei Plotnikov.
31:15
Mezi kruhy dostal přihrávku Gusev, jeho střela byla sražena, Svedberg zasahovat nemusel.
30:40
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, střelu Hartikainena od pravého mantinelu chytil pozorný Koskinen.
30:15
Hostující Loginov za brankou ostře atakoval protihráče, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
28:26
Z ostrého úhlu to zkusil hostující Lazarev, Koskinen vyrazil před sebe.
27:26
Na druhé straně objel Koskiranta rychle branku a chtěl zasunout puk za tyčku, Svedberg byl ale rychle na místě a vyrazil.
27:06
Hartikainenovi se sice podařilo vybojovat u mantinelu puk, na spoluhráče ale nakonec nepřihrál.
26:30
Hra teď trochu ztratila na tempu, hodně se přerušuje.
25:29
Další vyloučení, nyní ale na obou stranách. U hostů jde pykat Maxim Gončarov za držení a u domácích Sergej Širokov za nafilmovaný pád.
25:29
24:39
Po dlouhé době si zachytal i Koskinen, nebezpečnou střelu na něj vyslal Kuljaš.
23:43
Ufa je už v plném počtu, toto oslabení zvládla ubránit.
23:00
Sledujeme stále stejný obrázek. Petrohrad lehce kombinuje a Ufa má problém vše uhlídat.
21:47
A je tu další přesilovka pro SKA, dvě minuty za podražení dostal Alexandr Nestěrov.
21:30
Už je to 3:0. V úplném závěru přesilovky předvedl domácí rychlou kombinaci, na konci byl ILJA KOVALČUK, vyslal tvrdou ránu ze střední vzdálenosti a lehounká teč jednoho z obránců poslala puk do horního růžku. Asistence: Jevgenij Dadonov, Vadim Šipačjov.
20:38
Velice dobrou pozici měl Plotnikov, před brankou mu ale jeden z obránců srazil střelu a puk šel vedle.
20:27
Pokračuje přesilová hra domácích, Petrohrad je nastěhovaný v pásmu.

Trestné minuty: 2:6
Máme za sebou první třetinu, ve které jednoznačně vládl domácí tým. Ten se do soupeře zakousl od úvodního bully a první gól padl hned v první minutě. Pavel Dacjuk dostal přesný pas a rychlým bekhendem překonal nepřipraveného Svedberga. Tlak pokračoval a byl odměněn ještě jedním gólem. Ten ve 12. vsítil po rychlém výpadu a kombinaci Vjačeslav Vojnov. Ufa toho moc nepředvedla a pokud chce přemýšlet nad body, bude muset hodně přidat.
20:00
19:38
Tak ještě jedno vyloučení na straně Ufy, dvě minuty za vysokou hůl dostal Linus Omark.
19:33
Čudinov teď napálil od modré tyčku, moc nescházelo a bylo to 3:0!
19:05
Přesto se domácím podařil rychlý přechod do útoku a střela Prochorkina přes obránce. Svedberg vyrazil.
18:38
Snaha Ufy začíná nabírat obrátek, domácí už nemají tolik prostoru na svoje útočné rejdy a rozehrávka je napadána už v obranném pásmu SKA.
17:32
U levé Koskinenovy tyčky se snažil vyšťourat puk Nestěrov, puk ale nakonec skončil na síťce a byla přerušena hra.
17:14
Vedle skončilo i Soinovo nahození.
Na druhé straně se do velice dobrá pozice dostal Hartikainen, stahovačkou si udělal prostor, ale Koskinena nepropálil. V následném závaru na brankovišti si už domácí sjednali pořádek.
15:43
Koskiranta se prosmýkl podél levého mantinelu a z úhlu se snažil prostřelil Svedberga. Ten branku pokryl.
14:46
Ufa se ubránila, Kornějev se vrátil do hry.
14:20
Tak teď měl Svedberg docela štěstí. Bělov dostal nabito na modrou a nemířil zle. Gólman hostů jen tak tak vyrazil puk mimo ledovou plochu.
13:46
Ufa se alespoň na chvíli osvobodila a dostala puk do středního pásma.
13:35
Je to zatím hokej na jednu branku, Čudinovovu bombu nyní kryl připravený gólman Ufy.
12:46
Další přesilovka pro Petrohrad, dvě minuty za držení dostal Konstantin Kornějev.
12:26
Petrohrad znovu tlačí, Prochorkin nyní ale nenašel bekhendovou přihrávkou spoluhráče.
11:31
A je to 2:0. Domácí podnikli rychlý výpad levou stranou, po přihrávce se puk dostal až na stranu pravou, kde byl zcela volný VJAČESLAV VOJNOV a ten už věděl, jak trefit poloodkrytou branku. Asistence: Sergej Plotnikov, Pavel Dacjuk.
10:39
Oba týmy jsou již v plném počtu.
10:23
Nyní jsou hosté nastěhovaní v útočném pásmu, aktivní Omark hledá spoluhráče na brankovišti.
09:22
Dohrává se pasáž ve čtyřech, domácí si hlídají puk a hrají ve středním pásmu.
08:39
Je tu další vyloučení, nyní ale na druhé straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Sergej Plotnikov.
08:00
Probíhá velké ostřelování Svedbergovy branky, několikrát pálil Zubarev i Kovalčuk.
07:27
Je tu první přesilovka pro domácí, na trestné lavici sedí Alexandr Nestěrov za nedovolené bránění.
06:29
Málem bylo vyrovnáno, neboť před brankovištěm zůstal volný Majorov a snažil se vystřelit do Koskinenova protipohybu. Puk nakonec skončil těsně vedle.
05:58
A opět má Svedberg plné ruce práce, nyní si musí poradit s prudkým nahozením za svou branku.
05:16
Omark ztratil v obranném pásmu puk, kterého se ihned chopil Dacjuk a posouval jej Kovalčukovi. Tomu puk sjel z hole a tak nezakončil.
03:49
Petrohrad je v úvodních minutách jasně lepší, soupeř se zatím pouze hledá.
03:00
A bylo před ním hodně živo, po nepovedené rozehrávce dotírali Plotnikov i Kovalčuk, hosté se ale nakonec ubránili.
02:41
Technické provinění hostů, udělal jej Hartikainen, hra se tak stěhuje před Svedberga.
01:42
Ufa se snaží o rychlé srovnání, ale zatím se vůbec nemůže dostat na dostřel Koskinena.
00:30
No tak to je velice rychlý úvod utkání. Domácí pronikli do útočného pásma, doprava dostal puk PAVEL DACJUK a bekhendovou střelou překonal Svedberga, který byl povyjetý z branky a rozhodně ji celou nepokrýval. Asistence: Vjačeslav Vojnov, Ilja Kovalčuk.
00:01

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Zubarev, Čudinov, Chafizullin, Bělov, Jakovlev, Judin – Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Děrgačjov, Koskiranta, Tichonov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Lepistö, Kornějev, Loginov, Kuljaš, Gončarov, Arzamascev – Omark, Engqvist, Hartikainen – Majorov, Bodrov, Grigorenko (C) – Něstěrov, Soin, Lazarev – Makarov, Chripunov, Lisin.

Rozhodčí: Běljajev, Jeřábek – Zacharenkov, Sivov.
Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše, zní ruská hymna a za chvíli začne samotný zápas.
Zápas v petrohradském Ice Palace začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a sledujte náš přenos, jste k němu všichni zváni.
Poslední vzájemné zápasy

09.12.2015 Petrohrad – Ufa 5:3
26.12.2015 Ufa – Petrohrad 2:1 pp
Salavat Julajev Ufa

I hosté mají jeden odehraný zápas a oni si mohou říct, že jim vstup vyšel na jedničku. Na domácím ledě zdolali Čerepovec těsně 3:2 a úspěšnými střelci byli Loginov, Chripunov a Kornějev. Dnes to ale na ledě Petrohradu nebudou mít lehké, SKA bude rozhodně favoritem.
SKA Petrohrad

Petrohradští nevstoupili do sezóny zrovna nejlépe, v zatím jediném odehraném utkání na ledě Čeljabinsku padli 1:2 po prodloužení, když sice Chafizullinem zvládli srovnat náskok soupeře z první třetiny, ale v té poslední vstřelil gól Kolcov a na tuto branku už SKA odpověď nenašlo.
Dobrý podvečer u KHL. Ta se pomaličku rozjíždí a my se dnes podíváme na duel mezi týmy SKA Petrohrad a Salavat Julajev Ufa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.