KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Vitaz - 18. února 2019   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
6:08' Dahlbeck (Vey, Kaprizov) • 8:08' Slepyšev (Tělegin) • 19:56' Světlakov (Tělegin, Slepyšev) • 37:58' Okulov (Dahlbeck, Šalunov) • 55:43' Čmychov (Tělegin) • 58:14' M. Robinson (Světlakov, Dahlbeck)
6:1
(3:0, 1:0, 2:1)
Vitaz
Vitaz
58:43' Makejev  (Rendulić, Kožemjakin)
CSKA Moskva
I. Sorokin (L. Johansson) – Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson, A. Romanov, Blažijevskij, Čmychov – Tolčinskij, Vey, Kaprizov – Andronov, Hansen, Kalinin – Okulov, Šalunov, Mamin – Tělegin, Slepyšev, Světlakov.
Kulakov, Birin – Zacharenkov, Sivov
CSKA Arena Moskva
7229 diváků
Vitaz
Samonov (9. Ortio) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, S. Romanov, Golovkov, Voronkov, Kožemjakin – Řepík, M. Aaltonen, A. Sjomin – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – N. Komarov, Kokarev, Stoljarov – P. Černov, Vyglazov, Gončarov.

Dnešní zápas byl naprosto jasnou záležitostí vedoucího mužstva KHL, které nedovolilo soupeři od začátku do konce ani pomýšlet na úspěch. Už po první třetině vedl CSKA 3:0, ve druhé části přidal další gól až v závěru a také v té poslední padaly branky až chvilku před sirénou a čestného úspěchu se dočkali také hosté.
Statistika zápasu:
Střely na bránu 41:11, vhazování 30:19, hity 9:16, čas v útoku 18:26 – 6:58, vyloučení 4:2, navíc Komarov (V) 5 minut a do konce, bez využití.

Česká stopa
Vojtěch Mozík (VTZ) 0+0, čas na ledě 18:24
Michal Řepík (VTZ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:15
58:43'
Viťaz právě vstřelil branku!
Vzápětí však připravuje Sorokina o čisté konto po Rendulićově křížném pasu nejlepší hráč hostů ALEXEJ MAKEJEV. Zblízka tváří v tvář brankáři zvedl kotouč a parádně ho zavěsil o tyč.
Asistence: Borna Rendulić, Gleb Kožemjakin.
58:14'
CSKA právě vstřelil branku!
Několikrát to vypadalo, že se hosté osvobodí z obranného pásma, ale vyhodit se jim nepodařilo a po Světlakovově přihrávce od mantinelu zvedl kotouč z mezikruží švihem pod břevno nevysoký MAT ROBINSON.
Asistence: Andrej Světlakov, Klas Dahlbeck.
58:00'
Hra rychle plyne, ohlášeny byly poslední dvě minuty utkání v době, kdy jsou "armejci" opět návštěvou v obranném pásmu hostů.
55:43'
Už na pět nula zvyšuje po přihrávce Ivana Tělegina zpoza brány jeho kolega z obrany ARŤOM ČMYCHOV. Ortio na puk přes několik hráčů dobře neviděl a poměrně lehký pokus od modré čáry pouští.
Asistence: Ivan Tělegin.
53:18'
Poslední reklamní přestávka v zápase přichází poté, co byl kotouč sražen přes plexisklo do hlediště.
51:00'
Na ledě se neděje nic podstatného, moskevský klub hraje vyloženě na údržbu a hosté na zvrat nemají sílu, i když se Řepík ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
48:27'
Dnešní utkání sleduje 7229 diváků.
47:31'
Komerční přestávka ukončuje úsek hry, který přinesl málo vzruchu.
46:12'
Andronov posílá pozdrav Ortiovi do lapačky, tlak CSKA po druhé změně stran už přece jen polevuje.
45:00'
Technickou akci zakončil střeleckým pokusem do brankáře Michal Řepík.
42:30'
Zaútočil si také hostující celek, Stanislav Romanov pálil od modré čáry do připraveného Sorokina.
41:40'
V přesilovce se postupně neprosadili Čmychov, Tolčinskij, Šalunov ani Kaprizov. Finský brankář Viťazu odolal spršce střel a hosté jsou v plném počtu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:15.
Centrální sportovní klub armády v prostřední části navýšil svůj náskok o jeden gól, který padl až v závěru při hře čtyři na čtyři. Domácí ještě čeká zbytek pětiminutové přesilovky, zápas se zdá být už jen otázkou skóre.
Statistiky po dvou třetinách:
Střely na bránu 27:6, vhazování 24:9, hity 5:14, čas v útoku 12:46-5:24, vyloučení 4:2, navíc Komarov (V) 5 minut+do konce, bez využití.
40:00'
39:00'
Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny.
38:40'
Mstitel Alexandr Romanov je na ledě, začíná zkrácená tříminutová přesilovka CSKA.
37:58'
Domácí při hře 4 na 4 ujeli do bleskového přečíslení, KONSTANTIN OKULOV to vzal na sebe a rychlou akci zakončil nadvakrát. První pokus Ortio vyráží betonem, dorážka již končí za jeho zády.
Asistence: Klas Dahlbeck, Maxim Šalunov.
36:40'
Vyloučený Komarov pro dnešek dohrál, po dvou minutách čeká domácí tříminutová přesilovka. Trest si za celek z Podolsku odpykává Nikita Gončarov.
36:40'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Romanov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Komarov – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vyprovokování bitky).
Oba se srazili na útočné modré z pohledu hostů, Komarov pak začal do soupeře bušit a oba skončili ve valné hromadě na ledové ploše i s oběma čárovými, kteří se je pokoušeli roztrhnout.
36:34'
Domácí mužstvo je znovu v plném počtu. Viťaz ani svou třetí přesilovou hru v zápase nevyužil.
36:13'
Černov dostal vyhozeným pukem do přilby, ale hosté díky tomu udrželi kuriózně útočné pásmo. Jevsejenkov od modré skvěle nabil na levý kruh úplně volnému Stasenkovi, který pálí příklepem vedle.
35:35'
Ve vlastním oslabení ujel do brejku jeden na jednoho Andrej Světlakov, hostující brankář jeho pokus přes obránce vyráží.
34:58'
Makejev z úhlu hledal skulinku mezi Sorokinem a tyčkou, domácí brankář prostor utěsnil neprodyšně.
34:34'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Čmychov – 2 min., podrážení). Po jeho zákroku přímo před domácí střídačkou skočil nedobrovolně kotoul Švec-Rogovoj.
34:16'
Po vyhraném vhazování ve vlastním obranném pásmu se vydal na výpad přes celé kluziště Makejev, domácí ho rychle zpacifikovali a jeho akce skončila v rohu útočného pásma Viťazu.
33:15'
Druhá komerční přestávka.
32:46'
Domácí mají nadále drtivou převahu a s lehkostí kombinují na soupeřově třetině. Alexandr Romanov se kličkou do středu zbavil obránce a prostřelil Ortia, od jehož výstroje se ovšem kotouč odráží vedle tyčky.
31:59'
Také domácí jsou v pěti, ani jeden z celků své početní výhody nevyužívá.
30:44'
Aaltonen je zpátky na ledě, začíná minuta a čtvrt přesilovky Viťazu.
30:16'
Zápas se překulil přes polovinu základní doby, při hře čtyři na čtyři vypálil hostující Komarov a Ilja Sorokin si připisuje teprve třetí zákrok.
29:59'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jannik Hansen – 2 min., vysoká hůl).
29:59'
Dorážející Hansen spíše nešikovně než úmyslně trefil hostujícího brankáře hokejkou do přilby a to samozřejmě nemohli hokejisté v bílém nechat bez trestu. Hansen v potyčce sám přišel o helmu, na trestnou lavici ovšem zamíří sám dánský útočník CSKA.
29:53'
Blažijevského švih zápěstím od modré čáry šikovně tečoval Konstantin Okulov, výborný zákrok na čáře předvedl Ortio.
29:09'
Světlakov se krásně uvolnil a střílel do šibenice, povyjetý Ortio hranou lapačky s notnou dávkou štěstí vytěsnil kousíček nad břevno.
28:44'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Miro Aaltonen – 2 min., hákování).
28:25'
Sergej Andronov dokázal i v pádu pěkně přihrát Kalininovi, který se protáhl do útočného pásma, tam akce CSKA uvízla v rohu.
28:02'
První vyložená šance Viťazu. Do samostatného nájezdu unikl Makejev, jeho střelu chytá ztuhlý Ilja Sorokin do lapačky a máme tu první reklamní přestávku v prostřední části.
27:49'
Hosté v plném počtu, Stasenko skáče z trestné lavice na led.
27:20'
V přesilovce se neprosadil Slepyšev ani po prostřídání Kaprizov. Další dorážky už do střel padající obránci nepustili před Ortia.
25:49'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2 min., podrážení). Hostující obránce v šanci zastavil nedovoleně Kaprizova.
25:29'
Rendulićovi se při tlaku Moskvanů v mezikruží málem podařilo nastřelený kotouč usměrnit bruslí do vlastní brány.
25:15'
Neobvykle brzký oddechový čas pro hosty.
23:10'
Ortio odolal Hansenovi, který si najel na hranici brankoviště a z bezprostřední blízkosti sklepával Vyglazovův centr z rohu kluziště.
21:49'
Přestávka neubrala nic na tempu hokejistů CSKA Moskva, po vyhraném buly nebezpečně střílel Vey.
20:42'
Naumenkov střílel přes obránce a před bránou mistrovskou tečí přizvedl jeho pokus Světlakov. Puk trefuje gólmana Viťazu přímo do mřížky.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Favorit svého soupeře zatím deklasuje a nedovoluje mu vůbec nic. CSKA vede 3:0 a má nakročeno k osmému vítězství v řadě.
Statistiky první třetiny:
Střely na bránu 15:1, vhazování 13:5, hity 3:7, čas v útoku 5:48-2:03, vyloučení 1:0, bez využití.
20:00'
19:56'
Hosté pod tlakem neudrželi puk ve vlastním obranném pásmu. Slepyšev zadovkou přihrál Těleginovi a ten okamžitě na pravém kruhu našel zcela volného ANDREJE SVĚTLAKOVA, který 4 vteřiny před sirénou prostřelil přesouvajícího se brankáře.
Asistence: Ivan Tělegin, Anton Slepyšev.
19:00'
V CSKA Aréně byla ohlášena poslední minuta první třetiny. Nic podstatného se mezitím neudálo.
16:33'
Vey vyšťouchl kotouč za bránou a Kaprizovovu střelu vyrážel Ortio hranou vyrážečky, černý kus gumy kuriózně vyletěl vrtulí a dopadl za jeho ramenem na horní síťku.
15:20'
CSKA má stále obrovskou převahu, poměr střel je v této chvíli 14:1. Ortio je však na rozdíl od svého předchůdce zatím neprůstřelný.
14:15'
Až nyní Gennadij Stoljarov jako první z hokejistů v bílých dresech přinutil k zákroku domácího brankáře Ilju Sorokina.
12:30'
Přichází další komerční přestávka, Viťaz dosud za dvanáct a půl minuty hry nevystřelil na bránu.
9:00'
Viťaz Moskevská oblast střídá brankáře: Alexandr Samonov inkasoval dva góly ze šesti střel, do branky hostů si stoupl Joni Ortio.
9:00'
Robinson prostřelil Samonova, jemuž pomohla pravá tyčka, o níž se kotouč zastavil a brankář Viťazu ho až následně po vteřince dezorientace zalehl. Při svém zákroku si však zřejmě lehce ublížil a bude muset střídat.
8:08'
Moskvané zachytili vyhozený kotouč ve středním pásmu a po rychlém přejetí modré čáry zvyšuje přesnou střelou švihem pod vyrážečku na zadní tyč náskok ligového lídra ANTON SLEPYŠEV.
6:34'
První reklamní přestávka.
6:08'
Domácí přežili oslabení a Kaprizov se okamžitě po návratu z trestné lavice zapojil do gólové akce, jeho přihrávku prodloužil Vey o zadní mantinel, na levém kruhu zachytil puk KLAS DAHLBECK a prostřelil brankáře mezi vyrážečkou a betonem.
Asistence: Linden Vey, Kirill Kaprizov.
5:58'
Viťaz za dvě minuty přesilové hry ani nedokázal vystřelit a domácí jsou v plném počtu.
5:20'
Akce Viťazu váznou u mantinelu, Makejev zachytil nahozený kotouč o zadní hrazení, ale po jeho zpětné přihrávce nedokázali spoluhráči prostřelit obrannou hráz.
3:58'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Kaprizov – 2 min., vysoká hůl).
3:26'
Kaprizov dobrým napadáním vybojoval kotouč za brankou hostů na Golovkovovi, po jeho zpětné přihrávce se zblízka neprosadil Tolčinskij.
3:15'
Borna Rendulić pálil z mezikruží jen do bruslí bránícího hráče v červeném.
2:30'
Podle očekávání začal utkání náporem domácí celek, který už vyslal na Samonova čtyři přímé střely. Gólman Viťazu zatím odolává.
1:42'
Blažijevskij tvrdou střelou od modré vyprášil Samonovovi betony.
00:01'

CSKA Moskva: Sorokin (Johansson) – Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, Robinson, A. Romanov, Blažijevskij, Čmychov – Tolčinskij, Vey, Kaprizov – Andronov, Hansen, Kalinin – Okulov, Šalunov, Mamin – Tělegin, Slepyšev, Světlakov.

Viťaz Moskevská oblast: Samonov (Ortio) – Mozík, Katičev, Jevsejenkov, Stasenko, S. Romanov, Golovkov, Voronkov, Kožemjakin – Řepík, Aaltonen, Sjomin – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – Komarov, Kokarev, Stoljarov – Černov, Vyglazov, Gončarov.

Rozhodčí: Kulakov, Birin – Zacharenkov, Sivov.
Vzájemné zápasy
Viťaz patří mezi naprosté výjimky, které mají se silným CSKA vcelku vyrovnanou bilanci. První letošní zápas vyhráli Moskvané 3:1, pak ale doma zvítězil Viťaz 2:0 a zatím poslední utkání 4. ledna skončilo v základní hrací době nerozhodně, až prodloužení rozhodlo o výhře CSKA 2:1. Z posledních pěti utkání na ledě CSKA od roku 2015 se Viťazu podařilo hned třikrát bodovat.
Viťaz Moskevská oblast (22-5-7-25, 128:155) naopak prožívá bídnou sérii, v únoru prohrál všech pět utkání, dvakrát z toho v prodloužení. Naposledy v Jaroslavli těsně podlehl 4:3 domácímu Lokomotivu.
Celek sídlící v Podolsku má sice nahráno, ale se zdánlivě jistým postupem do play-off povážlivě hazarduje. V Západní konference je za ním už o pouhý bod osmé Soči a tři body ztrácí devátá Riga.
Produktivitu klubu vedou Miro Aaltonen (18+22), Alexandr Sjomin (19+20) a mezi obránci Vojtěch Mozík (5+19). Další Čech ve Viťazu Michal Řepík nasbíral po svém příchodu v 16 utkáních bilanci 4+2.
CSKA Moskva (41-9-0-9, 180:73) dovršil v pátek sedmou výhrou v řadě 4:1 nad Slovanem Bratislava rovnou stovku získaných bodů a vede tabulku KHL o tři body před Petrohradem. Fazónu má v dresu rudé mašiny především Kirill Kaprizov, který za posledních pět zápasů k pěti gólům přidal tři asistence. S celkovou bilancí 29+17 tak na čele pořadí kanonýrů ligy předstihl o dva zásahy Nigela Dawese z Jekatěrinburgu.
Nejproduktivnějším mužem CSKA je ovšem jiný hráč, Michail Grigorenko (16+34).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.