KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Novgorod : Ufa - 3. listopadu 2018   15:00

Novgorod
Novgorod
08:39' Varnakov (Holm, D. Iljin) • 09:38' Paršin (Varnakov, Miele) • 53:53' Paršin (Korobov)
3:1
(2:1, 0:0, 1:0)
Ufa
Ufa
15:26' V. Žarkov  (Kadějkin, Ar. Sergejev)
Novgorod
S. Galimov (27. Tichomirov) – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Sergijenko, Volčenkov, Korobov – Miele, Paršin, Žafjarov – Varnakov, Sabolič, D. Iljin – Urakov, Calof, Verjajev – Markovin, Stalnov, Setdikov – D. Sjomin.
Rogačjov, Kislov – Černyšjov, Kučava.
Nagornij Arena, Nižnij Novgorod
Ufa
Metsola (Fedotov) – Panin, Larsen, Koledov, S. Garejev, S. Těreščenko, Arzamascev, A. Semjonov, Ar. Sergejev – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Dubrovskij, Chochrjakov, Osnovin – Kugryšev, Tkačov, Gimatov – V. Žarkov, Kadějkin, Burdasov.

To je ode mne všechno. Děkuji za pozornost a těším se na vás u dalších přenosů. Nashledanou!
Statistiky zápasu

Střely na branku: 24 – 25
Zblokované střely: 8 – 24
Vhazování: 16 – 30
Hity: 8 – 14
Tresné minuty: 16 – 30
V souboji tabulkových sousedů se lépe vedlo domácímu Novgorodu. Torpedo se dostalo v první třetině do dvoubrankového vedení, které ovšem brzy korigoval Žarkov. Ve druhé části i přes spoustu přesilovek branka nepadla. Rozhodnutí přinesla druhá trefa v zápase z hole Denise Paršina. Ufa neustála tlak konce duelu a Novgorod ji nepustil ani do power-play.
59:55'
Žafrjarov se zjevil zcela sám před Metsolou, ten zasáhl vyrážečkou a s největší pravděpodobností šlo o poslední zápis do střeleckého výčtu.
59:48'
Metsola ani neopouští brankoviště, Novgorod má duel pod kontrolou.
59:16'
Ufa hraje v plném počtu, Sergejev se ihned zapojuje do útoku.
58:25'
Barancev pálil nebezpečně z vrcholu kruhů, jeho střela byla zblokována.
57:58'
Propagační střela Holma končí v rukavici Metsoly. Bude se vhazovat.
57:15'
Situaci nyní neunesl ani Sergejev, který přímo před zraky hlavního sudího přetáhl holí Mieleho. Sekání, jako z učebnice, je potrestáno dvouminutovým trestem.
56:23'
Jedny z posledních nadějí svého týmu pohřbívá Panin, který je vyloučen za faul kolenem a Ufa jde do čtyř.
55:48'
Omark drží kotouč a hledá aktivního Kemppainena, který je ale pečlivě strážen.
53:53'
Torpedo právě vstřelilo branku!
Tohle vypadá na zlomový okamžik. DENIS PARŠIN na modré čáře přebruslil obránce soupeře, natlačil se před Metsolu a tváří v tvář finskému gólmanovi našel místo u jeho vyrážečky. Asistence: Dmitrij Korobov.
53:01'
Trenér hostí nyní burcuje své svěřence, kterým se teď příliš nedaří. Ufa má necelých sedm minut na změnu stavu, Novgorod ale zatím vypadá lépe.
52:27'
Stalnov se jako tank protlačil do střelecké pozice, proti dvojici protihráčů ale neuspěl.
51:42'
Ufa je nyní bezzubá, nedovede se udržet v útočném pásmu a před Metsolou hasí jeden požár za druhým.
50:49'
Další šance Novgorodu. Ufa nemá pod kontrolou prostory mezi kruhy. Paršin se zde zjevil zcela sám a zakončoval po přihrávce zpoza branky, třetímu gólu v hostující síti zabránila rychlá Metsolova lapačka.
50:05'
Larsen trochu riskantně vyvezl puk, ačkoliv byl atakován třemi protihráči, v útočném pásmu pak předložil puk Kugryševovi, kterému kotouč odskočil z hole.
49:04'
Hosté hrají v plném počtu.
49:03'
Mat Bodie vypálil tvrdě od modré, Metsola neměl ideální výhled, přesto puk vytěsnil mimo prostor tří tyčí.
48:20'
Novgorod opět hraje vcelku ležérně a bránící Kadějkin se opět dostal do střelecké příležitosti.
47:03'
Žarkov mimo hru trefil Markovina loktem do obličeje a inkasuje trest 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. Navýší Novgorod vedení v přesilové hře?
46:37'
Třetí útok domácích se teď dlouho držel v útočném pásmu, až touš vyplaval mezi kruhy na Urakova, který netrefil branku.
44:28'
Sabolič uháněl dopředu. Přečíslení tří proti dvěma ale nevyřešil vůbec dobře. V souboji jeden na jednoho se pokusil přejít přes Semjonova, který jej zastavil ukázkovým hitem.
43:46'
Hartikainen dlouho naznačoval přihrávku mezi kruhy, až to vzal na sebe a snažil se zakončit po obkroužení branky. Puk ale jen prosvištěl brankovištěm.
42:27'
Třetí třetina začala pěkně zostra, hra se přelévá ze strany na stranu a k vidění je řada tvrdých soubojů na hranici pravidel.
41:20'
Obrovská šance Ufy. Hokejisté Novgorodu se zapomněli v útočném pásmu a hosté se dostali do akce dvou na jednoho. Burdasov obdržel přihrávku do jízdy, poté ovšem nedokázal dostat puk přes natahujícího se Tichomirova.
40:38'
Žafrjanov předvedl efektní kličkovanou, pro kterou ovšem čároví rozhodčí neměli dostatečné pochopení a pískají ofsajd.
40:01'
Ve druhé třetině se roztrhl pytel s vyloučeními. Oba celky měly k dispozici několik přesilových her. Ty ovšem byly různě zkráceny či ovlivněny dalšími vyloučeními a pro hokejisty na obou stranách se staly spíše trápením.
Novgorod potkalo vynucené střídání brankářů, na následky srážky s Tkačovem opustil scénu Galimov, kterého nahradil Tichomirov. Ten tak mohl sledovat závěrečnou převahu svého týmu na konci druhé třetiny. Bude takto Novgorod pokračovat a dotáhne duel do vítězného konce?

39:51'
Wow! Tohle volalo po gólu. Barancev si nabruslil před branku od modré čárya obdžel přesnou přihrávku zpoza branky. Naneštěstí pro domácí puk nasměroval přímo do Metsoly.
39:33'
Chybnou rozehrávku Ufy zachytil Iljin, který přihrával volnému Varakovovi. Tomu se kotouč namotal na čepel a zakončil se zpožděním. Metsola má kotouč v lapačce.
38:20'
Miele pálil po pasu přes osu hřiště, branku netrefil.
37:07'
Velká šance Novgorodu. Orlov dostal krásnou přihrávku mezi kruhy a nadvakrát ohrozil Metsolu. Jeho dorážce z bezprostřední blízkosti příliš nescházelo.
36:45'
Kadějkin teď krásně prošel přes střední pásmo a zakončil z mezikruží. Tichomirov má kotouč ve své výstroji.
36:28'
Holm nahodil kotouč na Metsolu, který raději puk podržel a bude se vhazovat.
35:29'
Ufa teď zahrozila v oslabení, když spoustu prostoru na pravé straně kluziště dostal Larsen. Ani domácí v přesilovce příliš nezáří.
34:37'
Semjonov v souboji zahákoval Saboliče a putuje na trestnou lavici. Početní výhodu si teď zahraje Novgorod.
33:46'
Také Korobov opouští trestnou lavici. Tato přesilovka se hostům vůbec nepovedla!
33:11'
Urakov se vrací do hry. Domácí hrají ve čtyřech.
33:00'
Ufa kombinuje v sevřené formaci, do nebezpečné střely se nemůže dostat.
32:15'
Hartikainen dvakrát pálil zprava, Tichomirov byl připravený.
31:46'
S vyloučeními se teď roztrhl pytel. Korobov je potrestán za sekání a Ufa bude hrát přes půl minuty proti třem!
31:38'
Kugryšev pálil z dobré pozice na levém kruhu. Při střele ovšem zlomil hůl a Novgorod se osvobozuje.
31:11'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Kirill Urakov – 2 min., držení hole).
28:00'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Sergejev – 2 min., krosček).
26:39'
Střídání v týmu Torpedo Nižnij Novgorod: ze hřiště odchází Stanislav Galimov, přichází Andrej Tichomirov.
26:39'
Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Michail Varnakov – 2 min., podrážení).
26:30'
Vladimir Tkačov (UFA) je vyloučen za nedovolené bránění brankáři, domácí gólman se už ze srážky oklepává. Vypadá to, že je v pořádku.
26:30'
Tohle nevypadá dobře! Vladimir Tkačov nezvládl zabrzdit včas a srazil se v brankovišti s Galimovem, který teď leží na ledě v bolestech!
25:30'
Podruhé v utkání uvidíme hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Současně jde ven Dmitrij Korobov (NNO) za podrážení a Alexej Semjonov (UFA) za vysokou hůl.
24:45'
Přesilovka je u konce, uralští hokejisté se v ní nedostali do žádné podstatnější šance. Galimov a spol. oslabení přežili bez komplikací.
22:43'
Ufa má šanci se vrátit do zápasu. Na lavici hanby nyní míří Kirill Urakov (NNO), který sem byl rozhodčími na dvě minuty odsouzen za vysokou hůl.
22:09'
Těsně před Galimova se nyní propracoval Kugryšev, jehož zakončení úplně zmizelo ve výstoji hbitého strážce novgorodské klece.
21:48'
Rychlý výpad Ufy na branku nevyšel, střeleckým pokusem neskončil ani následný protiútok domácího celku. Zatím tomu něco chybí.
20:36'
O první střelu druhé třetiny se postaral Denis Barancev, jehož pokus z velké vzdálenosti se zastavil na betonu připraveného finského gólmana.
20:01'
První dějství je u konce, do přestávky odchází spokojenější hokejisté domácího Torpeda. Ti se zatím prosadili dvakrát, a to díky rychlým zásahům Michaila Varnakova a Denise Paršina. Za hosty pak čtyři a půl minuty před snížil Vladimír Žarkov.
19:53'
Sedm sekund do konce, jeleni vyhazují kotouč ven ze svého pásma. Salavat se pro něj snaží rychle vrátit. V první třetině toho už asi moc zajímavého neuvidíme.
18:55'
Za Galimovou svatyní probíhá tahanice o pryž, do které je zapojeno hned několik borců z obou týmů. Uvidíme, kdo si kotouč nakonec odveze.
17:52'
Poprvé byl teď na ledě vidět exsparťanský forvard Robert Sabolič, jenž se snažil obtočit kolem klece hostujícího celku. Protihráči mu však plán zmařili.
16:38'
Závar před Metsolou gólem neskončil, finský brankář si celou situaci pohlídal. Do konce prvního dějství zbývá kolem tří a půl minuty, více ze hry mají domácí.
15:26'
Ufa právě vstřelila branku!
Nenápadná akce hokejistů z úpatí Uralu končí kontaktním gólem! Alexandr Kadějkin od modré čáry napřáhl, střela se pak zasekla kdesi v chumlu těl před Galimovem. K pryži se následně nejrychleji dostal VLADIMÍR ŽARKOV a z bezprostřední blízkosti branky jí usměrnil do klece. Asistence: Alexandr Kadějkin, Arťom Sergejev.
14:41'
Přesilovka Salavatu se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Hraje se výhradně před Galimovem, hostům se ale nedaří vážněji ohrozit jeho klec.
13:55'
Torpedo se zatím zvládá bránit bez závažnějších komplikací, už dvakrát se jim podařilo rychlým vyhozením vyhnat Ufu ven z útočného pásma.
12:47'
Novgorod čekají pořádně nepříjemné chvíle! Jurij Sergijenko (NNO) svým hákováním hostům nadělil dlouhou přesilovku čtyři na tři.
12:04'
Po menší potyčce míří na trestnou lavici Daniil Iljin (NNO) s Arťomem Sergejevem (UFA), oba hráči jsou vyloučeni za sekání. Oba celky budou hrát ve čtyřech.
11:38'
Jeden z domácích nahodil kotouč za Metsolovu branku, kde se k němu jako první dostal Michail Varnakov. Jeleni se opět snaží usadit před hostující klecí.
10:58'
Hra se momentálně přelévá z jednoho konce ledové plochy na druhý, ani jeden celek nemá momentálně jasnou převahu. Ufa se svým soupeřem srovnala krok.
09:38'
Nejlepší ligový gólman měsíce října inkasuje podruhé, s hosty to nevypadá vůbec dobře! Na pravém kruhu se uvolnil DENIS PARŠIN a přesnou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0! Asistence: Michail Varnakov, Andy Miele.
08:49'
Další komplikace pro Ufu! Grigorij Panin (UFA) míří na trestnou lavici za podrážení a domácí si tak podruhé v utkání vyzkouší přesilovku.
08:39'
Novgorod svého soupeře dostal pod tlak, který se mu daří přetavit v úvodní branku utkání! Hostující obrana teď úplně zkolabovala a pustila MICHAILA VARNAKOVA přímo před brankoviště. Ruský forvard následně protlačil pryž za bezmocného Metsolu. Asistence: Philip Holm, Daniil Iljin.
08:10'
Nagornij Arena se rozhodně nenudí, jeden střelecký pokus teď střídá druhý. Jako poslední zkoušel své štěstí Markovin, Metsola projektilu nastavil lapačku.
07:32'
Tkačov vjel do pásma po pravém křídle a chtěl nabít jednomu ze svých spoluhráčů před brankou, adresát přihrávky jí ovšem nezvládl zachytit.
07:09'
Po vyhraném buly se na kotouč dostal Jurij Sergijenko, který chtěl gólmana Ufy zaskočit střelou z velké vzdálenosti. Metsola byl ale na svém místě připraven.
06:20'
Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Joonas Kemppainen, s jehož zakončením si nakonec zaskočený Galimov poradil!
05:24'
Uralští se dostali ke kotouči a obratem jej vyhodili ven. Novgorod se tak pro něj bude muset vrátit až za svou vlastní klec, zatímco Ufa jede střídat.
04:36'
Torpedo aktivitou nutí soupeře faulovat, čeká ho první přesilovka. Dvouminutový trest za nedovolené bránění obdržel Alexej Semjonov (UFA).
04:18'
Andy Miele pronesl kotouč do útoku a nabídl ho na kruh Paršinovi, jehož následné zakončení finský strážce hostující svatyně bez větších obtíží vykryl.
03:27'
Domácí jsou pevně usazení před Metsolou a kují pikle. Protihráči se je snaží nepouštět moc blízko před branku, zatím se jim to daří.
02:30'
Nenápadné zakončení Daniila Iljina z pravého kruhu teď proklouzlo kolem vzdálenější tyče ufské branky, ke gólu teď moc nechybělo.
01:44'
Michail Varnakov vybojoval kotouč za soupeřovou klecí, obratem o něj ale zase přišel. Juha Metsola tak stále nemusel ani jednou zasahovat.
00:50'
Sledujeme relativně vyrovnanou partii, ani jednomu celku se zatím nedaří prorazit skrz pevnou defenzívu soupeře. Gólmani mají minimum práce.
00:10'
Úvodní buly pro Salavat, Stanislav Galimov už musel zasahovat. Deset sekund po startu ho od modré čáry prověřil prudkou ranou Teemu Hartikainen.
00:01'
Halou zní ruská hymna, úvodní buly se trošičku opozdí. Domácí dnes nastoupí v tmavě modrých dresech, zatímco hosté zvolili bílo-zelenou kombinaci.
Ještě jednou vám přeji příjemné odpoledne, v potemnělé Nagornij Areně už je vše připraveno pro dnešní střetnutí. Začínáme za pět minut.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Tichomirov) – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Sergijenko, Volčenkov, Korobov – Miele, Paršin, Žafjarov – Varnakov, Sabolič, D. Iljin – Urakov, Calof, Verjajev – Markovin, Stalnov, Setdikov – D. Sjomin.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Fedotov) – Panin, Larsen, Koledov, S. Garejev, S. Těreščenko, Arzamascev, A. Semjonov, Ar. Sergejev – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Dubrovskij, Chochrjakov, Busarov – Osnovin, Kugryšev, Tkačov – Gimatov V. Žarkov, Kadějkin.

Rozhodčí: Rogačjov, Kislov – Černyšjov, Kučava.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Dnešní soupeři se poprvé v aktuálním ročníku střetli v polovině září. Dva body po těsné výhře nakonec brala Ufa, která musela svůj hubený náskok bránit až do posledních sekund.

12. září – Ufa Arena, Ufa
Salavat Julajev Ufa – Torpedo N. Novgorod 4:3
(0:0, 3:0, 1:3)
--------------------------------------------------------------------
Branky a nahrávky: 24. Soloduchin (Žarkov, Kemppainen), 35. Soloduchin (Garejev, Kadějkin), 36. Kugryšev (Tkačov, Osnovin), 45. Burdasov (Ospiov, Chochrjakov) – 44. Sergijenko (Iljin, Markovin), 50. Galuzin (Paršin, Holm), 59. Calof (Miele, Holm).
Střely na branku: 33 – 38.
Zblokované střely: 17 – 4.
Vhazování: 26 – 39.
Trestné minuty: 8 – 4.
Využití přesilovek: 0/2 – 1/4.
Ufa: Karejev – Semenov, Larsen, Osipov, Těreščenko, Sergejev, Garejev – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Osnovin, Kugryšev, Tkačov – Majorov, Chochrjakov, Burdasov – Solodukin, Žarkov, Kadějkin.
Torpedo: Galimov S. – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Sergijenko, Korobov, Rodionyčev – Galuzin, Varnakov, Paršin – Šenfeld, Miele, Calof – Sabolič, Urakov, Žafjarov – Markovin, Smolin, Iljin.
Rozhodčí: Gofman, Morozov – Galimov I., Nikolajev.
Počet diváků: 6 032 (74,7% kapacity).
SALAVAT JULAJEV UFA
6. místo ve Východní konferenci
24 Z, 11-3-3-7, 31 b. (skóre 68:50)

Ufu trápí nestabilní výkony. Celek z úpatí Jižního Uralu si na své konto sice zvládl připsat velmi cenné skalpy velikánů typu Petrohrad nebo Omsk, zároveň se mu ale již několikrát nepodařilo potvrdit roli favorita proti papírovým outsiderům. Příkladem budiž pondělní prohra 2:3 po prodloužení s Dynamem. Salavat následně nedokázal na svém ledě skolit ani další moskevský klub, Spartak, a z posledních dvou odehraných duelů tak vytěžil jen jeden jediný bod.

23 Z, 9-4-4-6, 30 b. (skóre 73:64)

Novgorod na svého dnešního soupeře ztrácí pouze jeden jediný bod a pokud by tedy zvítězil v základní hrací době, posunul by se v tabulce Východní konference o příčku výš. Proti Ufě se navíc bude snažit prodloužit krátkou šňůru výher, kterou ve čtvrtek natáhl na tři utkání. Na led Torpeda tehdy zavítal trápící se Severstal, kterému domácí uštědřili ostudný výprask. Střetnutí skončilo výsledkem 7:2.