KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Vitaz - 6. října 2018   16:00

Spartak Moskva
49:10' Provolněv (Daugavinš, Maxwell) • 59:47' Maxwell (Zubov, Kutějkin)
2:3
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Vitaz
Vitaz
38:05' A. Sjomin  (Kokarev, S. Romanov) • 56:48' Rendulić  (A. Sjomin, Voronkov) • 60:28' A. Sjomin  (Jevsejenkov)
Maxim Sidorenko, Martin Franeux- Dmitrij Golyak, Ivan Dedyulya
VTB Ice Palace (Moskva)
Vitaz

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Československá stopa v utkání:
Robin Hanzl: 18:11, 0+0
Julius Hudáček: 3 inkasované branky, 24 zásahů
Marek MIklík: 10:41, 0+0
Střely na bránu: 22-27
Sledovali jsme utkání mezi Spartakem Moskva a Viťazem Čechov, který končí výhrou hostů 2:3 po prodloužení. Jako první se v 39.minutě prosadil Sjomin, jenže v 50.minutě srovnal Provolnev. V 57.minutě se Radulič radoval z vítězné trefy, ovšem třináct sekund před koncem vyrovnal Maxwell. Prodloužení netrvalo dlouho, protože po dvaceti osmi sekundách vstřelil vítěznou branku Sjomin. Hlavní hvězdou utkání je Sjomin, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.
60:28'
Viťaz právě vstřelil branku!
Autorem branky je ALEXANDR SJOMIN, který pěknou střelou zápěstí překonává podruhé v tomto utkání Hudáčka a stává se hvězdou utkání! Asistence: Alexandr Jevsejenkov.
60:04'
Na začátku prodloužení jsou na puku hosté, což je velká výhoda.
60:01'
Třetí třetina nám nabídla zřejmě nejlepší hokej z celého utkání. V 50.minutě srovnal na 1:1 domácí Provolnev, jenže v 57.minutě poslal hosty do vedení Rendulič. Vypadalo to na výhru Viťazu, jenže třináct sekund před koncem se prosadil Maxwell a posílá tak zápas do prodloužení!
Střely ve třetí třetině: 12-9
60:00'
59:47'
Spartak právě vstřelil branku!
Tak to je fantazie! Spartak zatlačil svého soupeře a přichází odměna. Autorem branky je BEN MAXWELL, který posílá toto vyrovnané utkání do prodloužení. Asistence: Ilja Zubov a Andrej Kutějkin.
59:31'
Spartak hraje bez brankáře. K zakončení se dostal Ilja Zubov, jenže jeho pokus z dobré pozice lapil Ortia.
59:01'
Viťaz dokázal vyhodit puk přes všechny čáry a jen jedna minuta je dělí od dalších dvou bodů do tabulky.
58:17'
Spartak opět drží puk ve svém útočném pásmu, jenže Ortia moc zákroků nemá. V celém utkání čelil pouze dvaceti střelám.
58:00'
Poslední dvě minuty základní hrací doby.
57:35'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min., nedovolené bránění).
57:13'
Spartaku se opět nevyplatila mizerná koncovka a opět musí dotahovat.
56:48'
Autorem branky je BORNA RENDULIĆ, který technickou tečí překonává bezmocného Hudáčka. Ten nebude spokojen se svými obránci, kteří opět selhali. Asistence: Alexandr Sjomin a Jegor Voronkov.
56:04'
Domácí v plném počtu. Spartak ubránil i své třetí oslabení a všechny své síly vrhne do útoku.
55:34'
Viťazu se moc snaží o zřejmě vítěznou branku, jenže jejich finální fáze není vůbec optimální.
54:43'
Jevgenij Katičev přihrál na Cyglazevova, jenže ten si puk předhodil před sebe a nedokázal ho dojet. Tohle byla zajímavá šance hostů.
54:13'
Nikita Komarov se nedokázal prosadit přes připraveného Kalinina.
54:04'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., držení).
53:50'
Zakázané uvolnění Čechovu. Ten je teď mírně v křeči, nedaří se jim téměř nic.
53:24'
Július Hudáček si připsal další zákrok po střele Černova. Vhazovat se bude po jeho pravici.
52:07'
Arťom Švec-Rogovoj se vydal na útočný výlet. K němu se nikdo nepřidal, a tak o puk zákonitě přišel.
51:29'
Spartak z minima vytěžil maximum a je ve hře o dnešní důležité body.
50:00'
Posledních deset minut základní hrací doby a jsme tam, kde jsme byli skoro dvě třetiny tohoto utkání.
49:10'
Autorem branky je VLADISLAV PROVOLNĚV, který se prosazuje krásnou tečí, kterou dlouho zkoumal videorozhodčí. Nakonec branku uznal a domácí srovnávají na 1:1! Asistence: Kasper Daugavinš a Ben Maxwell.
48:11'
Spartaku se nedaří zlepšení své hry a čas pomalu ubíhá.
47:43'
Hosté v plném počtu. Spartak si opět nevytvořil žádnou tutovou střelu. Joni Ortio drží čisté konto.
46:34'
Moskvě se vůbec nedaří kombinace a Čechov je čím dál tím blíž překvapivému vítězství.
45:43'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Michail Jepišin – 2 min., držení).
44:57'
Domácí hráči budou mít přesilovou hru, rozhodčí Golyak totiž drží pravici ve vzduchu.
43:36'
Spartak začal hrát trochu lépe, jenže zatím to stále nestačí.
42:42'
Ke střele se dostal hostující Hrivík, jenže jeho pokus letí mimo bránu jeho krajana.
41:24'
Michajl Grigorev lehce získal puk ve středním pásmu. Nevěděl si rady, a tak radši zavezl puk za svou vlastní bránu.
40:24'
Čechov je v prvním střídáním aktivnější. Uvidíme, jak to bude probíhat dál.
40:01'
Úvodní buly vyhrál domácí Ben Maxwell.
40:01'
Střely na bránu ve druhé třetině: 3-10
Sledovali jsme druhou třetinu, kdy jsme se dočkali první branky v utkání a to když v 39.minutě se Sjomin po odpykání trestu dostal do brejku, který parádním způsobem zaskočil. Spartak je nadále neschopný něco dobrého vymyslet, takže jsou na pokraji velkého problémů. Uvidíme, co nám oba týmy v poslední periodě předvedou.
Třetí třetina začne zhruba za dvacet minut.
40:00'
39:42'
Domácí Spartak je hodně zaskočený a zřejmě bud mít velký problém otočit nepříznivý vývoj tohoto utkání.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:05'
Autorem branky je ALEXANDR SJOMIN, který ihned po opuštění trestné lavice se rozjel do útočného pásma, dostal puk a poté krásnou kličkou vymíchal domácího brankáře. Asistence: Denis Kokarev a Stanislav Romanov.
37:57'
Hosté v plném počtu. I Čechov dokázal ubránit svoje oslabení.
37:01'
Spartak krouží ve svém obranném pásmu a čeká na dobrý pohyb svých útočníků.
36:21'
Bojuje se tentokrát ve středním pásmu, kde oba celky kupí jednu chybu za druhou.
35:57'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., nesportovní chování).
35:30'
Klasický obrázek tohoto utkání nadále pokračuje. Spartak kombinuje v útočném pásmu kolem mantinelů. Cokoliv jiného je zakázané.
34:16'
Domácí v plném počtu. Spartak ubránil i svoje druhé oslabení a bude se snažit vstřelit první branku v utkání.
33:20'
Do brejku se hnal domácí Ben Maxwell, jenže Joni Ortio skvělým zákrokem kryje útočníkovu nebezpečnou střelu!
33:01'
Hostující mančaft, který byl před lety známý jako tým bitkařů, nehraje dobře ani druhou přesilovou hru v tomto utkání.
32:21'
Po ofsajdu hostujícího Čechova rozhodčí píská druhou komerční pauzu v druhé periodě.
32:16'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martinš Karsums – 2 min., vysoká hůl).
32:00'
To se podařilo Talajuvevovi, jenže jeho pokus jde do lapačky Ortia.
31:21'
Július Hudáček si připisuje svůj třináctý zákrok. Na druhé straně Spartak v druhé třetině nevystřelil.
30:00'
Po polovině utkání je stav stále bezbrankový. O brankových hodech si můžeme jen zdát.
29:09'
Nepřesná střela Karsumse jde do ochranné sítě. Vhazovat se bude po levici Ortia.
28:55'
K zakončení se odhodlal Alexandr Jevsejenkov, který se sice snaží, jenže ani to nepřináší čerstvé ovoce.
28:05'
Máme skoro polovinu utkání a stále jsme neviděli žádnou větší šanci. Neuvěřitelné.
27:29'
Ben Maxwell se dostal do zajímavé šance, jenže v ten nejdůležitější moment se mu puk zamotal do bruslí.
26:31'
Dmitrij Kalinin si zkušeně poradil s dotírajícími hráči a bezpečně rozehrál.
26:07'
Viťaz je po nepovedené přesilové hře aktivnější, nicméně stále máme k první brance v utkání daleko.
25:23'
Domácí v plném počtu. První přesilová hra v utkání nenabídla žádné vzrušení.
24:37'
K zakončení se dostal Gennadij Stoljarov, jenže jeho pokus z dobré příležitosti jde jen mimo bránu Hudáčka.
24:01'
Spartak se zatím bez problémů brání. Čechov nedělá žádné větší potíže.
23:23'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Michail Kotljarevskij – 2 min., podrážení).
22:45'
Michail Kotljarevskij si v rohu mantinelu dokázal poradit s dotírajícím kapitánem Denisem Kokarevem.
21:31'
Dmitrij Kalinin se dostal ve středním pásmu k puku. Viděl, že hosté střídají a tak lehce přešel do útočného pásma. Zde se ale zasekl, stejně jako všichni přítomní hráči, kteří zasáhli do utkání.
20:46'
Martinš Karsums se nedokázal dostat k zakončení, neboť Nikolaj Stasenko ho šikovně dostal do nepříznivého úhlu.
20:01'
Úvodní buly vyhrál hostující Miro Aaltonen, který vyhrál Mistrovství světa roce 2011, které se uskutečnilo na Slovensku.
20:01'
Střely na bránu. 7-7
Sledovali jsme první třetinu utkání mezi Spartakem Moskva a Viťazem, který končí bezbrankovou remízou. Kromě pokusu Dyblenka jsme neviděli žádnou šanci. Hra se sice točila kolem brány Ortia, jenže ten musel jenom sedmkrát zasahovat. Uvidíme, co nám přinese druhá perioda.
Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.
20:00'
19:20'
Borna Rendulić zkoušel za brankou najít finského štírka Aaltonena, jenže ten byl dobře strážen.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:40'
Michail Kotljarevskij se dostal od mantinelu před branku, jenže zde mu zblokoval střelu Igor Golovkov.
17:17'
Jevgenij Katičev šikovně vyhodil puk do bezpečí a jeho unavená lajna může v klidu vystřídat.
17:00'
Stále ten stejný obrázek. Spartak je v útočném pásmu, jenže zde kombinuje jenom kolem mantinelů.
16:17'
Kaspars Daugavinš se snažil prosadit v předbrankovém prostoru, jenže nebyl silnější než dva hostující obránci, takže si bude muset počkat na další příležitost.
15:42'
Opět další přerušení. Následuje druhá komerční pauza v první periodě.
14:35'
Ke střele se dostal Arťom Švec-Rogovoj, jenže tohle byla spíš exhibiční střela, Hudáček neměl problém.
14:04'
Nepřesnou kombinací se prezentovala domácí druhá lajna. Čechov získal lacino puk, s kterým budou chtít naložit co nejlépe.
13:32'
Spartak sice dominuje v držení puku, jenže naprosto nic z toho není. Hraje se hodně defenzivně.
12:57'
Július Hudáček si připsal kvalitní zákrok po lehké teči Sjomina, který hrál například za Wahington či Carolinu v NHL.
11:14'
Nepřesná střela slovenského útočníka Hrivíka končí v ochranné síti. Nikdo střelu netečoval, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.
10:59'
Nakonec se k zakončení dostal hostující Borna Rendulić, jenže jeho pokus na levém kruhu lapil slovenský golman Hudáček.
10:45'
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení. Hra se přesouvá ze strany na stranu, jenže k žádnému zakončení to nevede.
10:00'
Po polovině první třetiny je stav stále bezbrankový a kromě jedné šance domácích jsme neviděli žádnou velkou stoprocentní šanci.
09:24'
Alexandr Jevsejenkov opět dobře zapracoval do obrany. Nic závažnějšího se v posledních minutách hry neděje.
08:29'
Gleb Šaškov se nedokázal dostat přes dobře postavenou obranu Čechova.
07:11'
Denis Kokarev dobře bránil a ve středním pásmu získal puk. Nebyl ale rozjetý a tak ho Dmitrij Kalinin rychle dobruslil.
06:30'
Zde první domácí lajna tlačila tu hostující, jenže k nic závažnějšího nepředvedla.
06:03'
Michajl Grigorev vybojoval kotouč ve středním pásmu, podržel puk a poté chytře přihrál Maxwellovi, který prchá do útočné třetiny.
05:50'
Jaroslav Dyblenko se chytře dostal k zakončení. Ihned vypálil, jenže Joni Ortio parádním zákrokem vyráží puk vyrážečkou do ochranné sítě.
05:23'
Hosté udělali zbytečnou chybu, když Alexandr Jevsejenkov vyhodil puk přes všechny čáry. Dlouhé střídání Viťazu se protahuje.
04:10'
Robin Hanzl dostal těžkou přihrávku. S tou si sice poradil, jenže poté selhal tváří tvář s Ortiem.
03:55'
Viťaz stále kontroluje průběh utkání a hodně narušil velice dobrý pohyb domácích z úvodních dvou minut.
03:21'
Michail Jepišin zkušeně držel puk za svou vlastní brankou, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat.
02:13'
Nikita Vyglazov se prohnal po levém křídle, vystřelil bekhendem, jenže jeho pokus končí v ochranné síti.
01:42'
Pavel Černov dobře bojoval o kotouč za brankou domácích. Nakonec souboj prohrál, protože na něho skočili dva hráči v červených dresech.
01:21'
Zakázané uvolnění lotyšského útočníka Kasparse Daugavinše. Vhazovat se bude po levici Júliuse Hudáčka.
00:57'
Spartak od začátku utkání tlačí na brány soupeřovy obrany.
00:01'
Úvodní buly vyhrál domácí Ben Maxwell. Spartak oblékl červené dresy, Čechov bílé.
00:01'

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Grigorev, Kutějkin (A), Gončarov, Provolněv, Kalinin (C), Dyblenko, V. Sorokin – Daugavinš, Maxwell, Chochlačov – R. Hanzl, Karsums, Kosov – Truňov, Nikoncev, Zubov – Talalujev, Šalagin, Šaškov – Kotljarevskij.

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Katičev, Jepišin, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, S. Romanov, Golovkov – Rendulić, M. Aaltonen, A. Sjomin – Makejev, Hrivík, Stoljarov – Švec-Rogovoj, Kokarev, N. Komarov – Mojsejev, Vyglazov, P. Černov.

Rozhodčí: Maxim Sidorenko, Martin Franeux- Dmitrij Golyak, Ivan Dedyulya.
Posledních pět vzájemných utkání:
10.09.18 Viťaz-Sp. Moskva 2 : 3
26.08.18 Sp. Moskva-Viťaz 3 : 4 (3 : 3)
05.12.17 Sp. Moskva-Viťaz 2 : 6
03.10.17 Viťaz-Sp. Moskva 5 : 3
18.08.17 Sp. Moskva-Viťaz 2 : 1
Viťaz Čechov se momentálně nachází na osmé a zároveň poslední příčce zaručující play-off. Za 14 utkání vytěžili 11 bodů za pět výher a jedné prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 34:45. Z posledních pět utkání získali tři body za výhru a prohru v prodloužení. Již dva zápasy nepoznali pocit vítězství, když podlehli jak Novosibirsku, tak Omsku. Nejproduktivnějším hráčem je s 12 body za čtyři branky a osm asistencí Aaltonen.
Spartak Moskva se nachází na pátém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 13 utkání 14 bodů za šest výher a jednu výhru v prodloužení. Skóre mají kladné 35:31. Z posledních pěti utkání získali 6 bodů za dvě výhry a jednu výhru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 12 body za sedm branek a pět asistencí Khoklačev.
Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním kole se představí Spartak Moskva, který vyzve nepředvídatelný Viťaz Čechov. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.