KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Red Star Kunlun - 10. ledna 2020   17:30

CSKA Moskva
CSKA Moskva
0:55' Kaprizov (Slepyšev) • 39:53' Kaprizov (M. Kempe, Marčenko) • 41:09' Slepyšev (M. Kempe, Kaprizov)
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Red Star Kunlun
CSKA Moskva
Lars Johansson (I. Sorokin) – Blažijevskij, Nestěrov, Dahlbeck, Marčenko, Kiselevič, M. Robinson – Slepyšev, M. Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin, Andronov, Mamin – Tolčinskij, Rtiščev, Sorkin – P. Karnauchov.
Ansons, Gusev – Berseňov, Judin
CSKA Arena, Moskva
5667 diváků
Hrubec (J. Smith) – T. Murphy, Chelios, D. Osipov, Sproul, Šustr, G. Reinhart – Yip, Lockhart, Brulé – Kane, Foo, Wong – DeFazio, Cracknell, Smith-Pelly – Werek, Magee, Shinkaruk.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 31:18, vhazování 15:26, hity 9:6, čas v útoku 13:41 – 8:06, vyloučení 2:1, bez využití.

Česká stopa

Jiří Sekáč (CSKA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:15
Šimon Hrubec (Kunlun) 28 zákroků, úspěšnost 90,3%
Andrej Šustr (Kunlun) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:03
Moskevský CSKA si upevnil vedení v lize, čínského soupeře poráží snadno 3:0, když mu v každé třetině nadělil po jednom gólu. V úvodní a závěrečné části skórovali domácí z první přímé střely, v prostřední třetině naopak dal necelých sedm vteřin před sirénou gól do šatny hrdina zápasu Kaprizov. Ten se dvěma zásahy dostal před českého reprezentanta Jaškina do čela tabulky střelců KHL.
59:20'
Domácí už hrají v závěru hlavně o čisté konto pro Larse Johanssona a nepůjčují soupeři kotouč.
58:00'
Dnešní utkání sleduje 5667 diváků.
57:13'
Hrubec ukryl kotouč v lapačce po výpadu Antona Slepyševa, jemuž hrací předmět utekl od hole.
56:44'
Sergej Tolčinskij si zprava nabruslil krátkým obloukem před bránu, prosmýkl se kolem posledního beka, ale zblízka už neměl prostor překvapit Hrubce blafákem po ledě.
55:45'
Obrovskou příležitost měl Brandon Yip, který dostal pas za obranu, jenže samostatný nájezd zakončil jen doprostřed Johanssonovy brány.
55:27'
Kunlun se vymanil z tlaku jen chvilkově za cenu zakázaného uvolnění.
55:06'
Moskvané drží puk v útočném pásmu, ale zatím kombinují jen podél mantinelu.
53:15'
Hra se rychle přelévá, Hrubec vyráží bekhendové nahození a poradil si i s Kalininovou dorážkou zblízka.
53:00'
Hosté rychle otočili hru a Denis Osipov přinutil tvrdou střelou zasahovat Johanssona.
52:43'
Na zakázané uvolnění vyhazuje Devante Smith-Pelly. Po komerční pauze se bude vhazovat před Hrubcem.
51:19'
Ovšem ještě úžasnější kousek předvedl na opačné straně Šimon Hrubec! Domácí v oslabení ujeli 2 na 1, Tolčinskij naservíroval nalevo Sorkinovi, český brankář se ale natáhl na čáře a vleže vystrčeným betonem jeho tutovku likviduje.
50:33'
CSKA nedotáhl v oslabení protiútok a do jeho otevřené obrany po rychlé výměně kotouče mezi útočným triem vpadl Yip, povyjetý Johansson vytáhl skvělý reflexivní zákrok.
49:29'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., podrážení).
48:50'
Šalunov v dobré pozici na levém kruhu nezpracoval Marčenkovu prudkou křížnou přihrávku.
47:01'
Slepyšev zakončil slalom nedůraznou střelou do Hrubcova betonu.
46:18'
Šustrovo nahození na bránu jeho forčekující spoluhráči nezužitkovali a CSKA dovoleným způsobem vyhazuje.
44:12'
Poprvé zahrozil také čínský klub. Švih Tylera Wonga z mezikruží ukryl ve své výstroji Lars Johansson.
43:02'
Těsný ofsajd domácího Marčenka.
41:57'
Sorkin připravil hbitým průnikem po levé straně palebnou pozici Tolčinskému, který zblízka nastřeluje horní tyčku Hrubcovy brány!
41:09'
CSKA právě vstřelil branku!
Do odkryté brány po Kempeho průniku a bekhendové přihrávce snadno zavěsil číhající ANTON SLEPYŠEV. Asistence: Mario Kempe, Kirill Kaprizov.
40:01'
Obrázek hry ve druhé části konečně odpovídal papírovým předpokladům. Hrálo se víceméně na jednu bránu, Hrubce dokázal překonat až v samém závěru třetiny dorážkou opět Kirill Kaprizov, který tak přeskočil Dimitrije Jaškina a je novým králem střelců KHL.
Kunlun se za 20 minut zmohl jen na dvě střely na bránu.

Statistiky po druhé třetině:
40:00'
39:53'
Gól do šatny zlepšil náladu před druhou přestávkou domácím hráčům i fanouškům. Marčenko naservíroval kotouč od mantinelu a Kempeho vyraženou střelu dorazil z dosti nelehké pozice nejlepší střelec ligy KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Mario Kempe, Alexej Marčenko.
38:05'
Také Maminův průnik byl zastaven čárovým rozhodčím, který postřehl ofsajd.
37:23'
Rozkouskovaná hra pokračuje,během 10 vteřin vyhazují Okulov a po něm Kiselevič na zakázané uvolnění.
36:56'
A zanedlouho další prohřešek hostů, vhazování ve středním pásmu se po krátkém čase zopakuje.
36:36'
Útočnou akci Kunlunu zhatil ofsajd, následuje komerční přestávka.
34:46'
Zcela volný Yip si nabruslil na křídlo a zblízka přestřeluje domácí bránu.
33:01'
Magee od mantinelu posunul kotouč na Shinkaruka a jeho střílenou přihrávku tečuje nataženou holí Reinhart vedle brány. Johansson je po změně stran stále bez zákroku!
31:54'
Čínský celek za celou přesilovku ani nevystřelil a CSKA je v plném počtu.
31:02'
Armejci zachycují nepřesnou rozehrávku a kličkující Tolčinskij dobrých dvacet vteřin podržel kotouč v útočném pásmu.
29:54'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Blažijevskij – 2 min., hákování).
29:31'
Maxim Šalunov trefil golfákem prostor brány, ale na místě byl opět Šimon Hrubec. Ten měl za první třetinu jen čtyři zákroky, teď za necelou polovinu hrací doby připisuje již desátý.
28:55'
Sérii narážeček elitní formace CSKA zakončuje nepřesná střela Klase Dahlbecka od modré čáry.
27:24'
Za bránou stojící Tolčinskij se pokusil sklepnout kotouč ze vzduchu do šibenice. Podobný gól dal kdysi v extralize Vladimír Růžička, teď to ruskému útočníkovi o kousek nevyšlo.
25:36'
Šimon Hrubec vyhmátl lapačkou nebezpečnou střelu Maria Kempeho.
23:51'
Anton Slepyšev se šikovně vyhnul Šustrovi a z úhlu střílel do Hrubcova betonu.
22:29'
V závěru velmi nepovedené přesilovky museli domácí dávat pozor na zadní vrátka, z brejku střílel těsně vedle bližší tyčky Cracknell.
21:45'
Hosté skvěle brání střední pásmo a nedovolují armejcům přejít modrou čáru.
20:33'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Trevor Murphy – 2 min., podrážení).
20:01'
Favorizovaný CSKA vede po první třetině 1:0, když gól padl v úvodní minutě a hned z první střely. Dvacátým gólem sezóny překonal Hrubce Kirill Kaprizov. V dalším průběhu měli překvapivě převahu hostující hokejisté, ovšem Johanssona, kterému jednou pomohla i tyčka, překonat nedokázali.

Statistiky:
Střely na bránu 5:10, vhazování 5:7, hity 6:1, čas v útoku 3:35 – 2:57, bez vyloučení.
20:00'
19:04'
Zakázané uvolnění je poprvé v utkání pískáno hokejistům Kunlunu.
18:10'
Další dlouhý úsek bez hvizdu píšťalky zakončil Johanssonův zákrok proti Yipově střele z levého křídla, na kterou švédský brankář CSKA dobře viděl.
17:25'
Domácí po prostřídání rozehrávali zpoza vlastní brány, nakonec pronikajícího Okulova zastavila na opačné straně kluziště přesila hráčů Kunlunu.
15:30'
Hraje se opět celkem dlouho bez přerušení a do plných obran.
13:20'
Obrovská šance Kunlunu! Po Cracknellově centru pálí z mezikruží zcela volný DeFazio a za překonaným Johanssonem zachraňuje CSKA nastřelená tyčka.
12:46'
Průnik Jiřího Sekáče zastavuje jeho reprezentační kolega Šimon Hrubec zalehnutím puku.
12:07'
Pět vteřin po buly pálí od modré čáry jediný Rus v sestavě Kunlunu Osipov do lapačky domácího brankáře.
12:02'
Zakázané uvolnění CSKA.
10:45'
Denis Osipov šikovně nahodil po ledě na Brandona Yipa, který zády k bráně tečuje jen do Johanssonovy výstroje.
10:09'
Buly v obranném pásmu vyhrál Kunlun a do brejku vyrazil Andrej Šustr. Z pozice obránce objel několik hráčů až před Johanssona, jehož bekhendem po ledě nepřekonal.
10:00'
Hrálo se nevídaně dlouho, přes osm minut bez přerušení. Až nyní se dočkají milovníci reklam. Kaprizov z tlaku CSKA přihrával zpoza brány a Hrubec skvělým semaforem vyhmátl Slepyševovu střelu pod víko.
7:42'
Johansson si pokryl prostor u tyčky při tvrdé střele Brandona Yipa z těžkého úhlu.
6:43'
Moskvané nastřelovali puk z obou stran, Kempe se však před brankovištěm nezorientoval a z protiútoku naopak zahrozil z pravého křídla Cracknell. Švihem těsně přestřeluje domácí bránu.
6:00'
Domácí se zatím nedokáží usadit v útočném pásmu, i po šesti minutách hry mají na kontě jen jednu střelu, zato gólovou.
3:42'
Andrej Šustr vybojoval kotouč a vysunul Brandona DeFazia, jenž ho pouze nahazuje do rohu.
2:17'
Kunlun se pokoušel o zteč, ale musí s kotoučem couvat až před vlastní bránu.
0:55'
Moskvané skórují z první střely na bránu. Ze Slepyševovy práce u mantinelu těžil KIRILL KAPRIZOV a napálil puk křížně do šibenice. Dvacátou trefou v sezóně se tak rychle dotáhl na českého reprezentanta Jaškina v čele tabulky střelců KHL. Asistence: Anton Slepyšev.
00:01'
Domácí nastupují v červených dresech, Kunlun hraje v bílém.

CSKA Moskva: Johansson (Sorokin) – Blažijevskij, Nestěrov, Dahlbeck, Marčenko, Kiselevič, Robinson – Slepyšev, Kempe, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin, Andronov, Mamin – Tolčinskij, Rtiščev, Sorkin – Karnauchov.

Red Star Kunlun: Hrubec (Smith) – Murphy, Chelios, Osipov, Sproul, Šustr, Reinhart – Brulé, Lockhart, Yip – Kane, Foo, Wong – Smith-Pelly, DeFazio, Cracknell – Werek, Magee, Shinkaruk.

Rozhodčí: Ansons, Gusev – Berseňov, Judin.
Československá stopa

Jiří Sekáč (CSKA) 40 zápasů / 12+11
Šimon Hrubec (Kunlun) 24 zápasů / úspěšnost 93,3%
Andrej Šustr (Kunlun) 43 zápasů / 0+6
Dávid Bondra (Kunlun) 18 zápasů / 1+2
Vzájemné zápasy

Poslední měření sil skončilo v Moskvě senzací, pozdější mistr podlehl doma Kunlunu 3:4. Do té doby čínský klub z pěti zápasů proti CSKA vybojoval jen jeden bod. Dnes budou armejci jistě mít zvýšenou motivaci loňské selhání odčinit.
Red Star Kunlun (16-6-6-19, 105:115, 14. místo)

Čínský klub se zatím drží na postupových místech do play-off, oproti hlavním konkurentům má ale odehráno o několik zápasů více.
Sérii tří porážek utnul Kunlun v běloruské metropoli, kde smetl poslední DInamo Minsk 5:1.
Nejproduktivnějším hráčem mužstva, postaveného převážně na zámořských posilách, je Andrew Miller (10+17), mezi obránci je v hodnocení vysoko Trevor Murphy (7+12).
CSKA Moskva (27-5-3-10, 137:76, 1. místo)

Vládce KHL se vrací na svůj led po třízápasovém výjezdu, během něhož rozdrtil Soči 7:1 a zvítězil i v derby na ledě moskevského Dynama 4:1, mezitím ale prohrál v Ufě 2:4.
Ofenzívu CSKA táhne především duo Kirill Kaprizov (19+19) a Linden Vey (12+25), kterým patří čtvrté a páté místo v kanadském bodování soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.