KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Nižněkamsk - 27. listopadu 2019   17:30

Vitaz
Vitaz
09:06' Byvalcev (Jeřábek, V. Lajunen) • 61:17' Makejev (Byvalcev, V. Lajunen)
Nižněkamsk

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Česká stopa v utkání
Jakub Jeřábek (VTZ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:02
Ačkoliv Nižněkamsk vyhrál na střely vysoko 48-32, nakonec se před domácím Viťazem musel sklonit, když v prodloužení zápas rozhodl Alexej Makejev. Lví podíl na výhře má ale především brankář Igor Saprykin, který vykryl 47 střel soupeře a doslova vydřel výhru domácích.
61:17'
Viťaz právě vstřelil branku!
ALEXEJ MAKEJEV si z hranice pravého kruhu sjel před kruhy a poslal směrem na Barulina přesně zamířenou střelu, která sice vypadala nenápadně a nepříliš nebezpečně, ale propadla za záda hostujícího brankáře! Asistence: Alexej Byvalcev, Ville Lajunen.
60:31'
Berglund sice dokázal z pravého kruhu vystřelit a puk dokonce přelétl beton Saprykina, ale puk šel jen do protilehlého rohu.
60:01'
60:00'
59:46'
Hosté nechtějí jít do prodloužení, ale ani Berglundovi se nepovedlo z pravého kruhu překonat výtečně chytajícího Saprykina.
59:28'
Šaripzjanov měl na hokejce možná i klíčovou střelu tohoto zápasu, ale z pravé strany se přes Saprykina nedostal.
59:19'
Už to vypadalo, že Černikov vyrazí do úniku, ale skvěle se s ním vrátil jeden z domácích hráčů a puk mu odpálil.
59:05'
Pylenkov našel rychlou přihrávkou před kruhy Sjomina, který je dnes hodně střelecky aktivní. Překonat Barulina se mu nepovedlo.
57:35'
Hodně aktivní Porjadin zpoza kruhů doslova skočil k puku a vyslal ho při rybičce na Saprykina. Ten puk chytá do lapačky.
57:20'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. V permanenci byl nyní opět Saprykin.
56:35'
Barulin čelil jedovaté střele z pravého kruhu, svůj tým teď hodně podržel.
55:22'
Porjadin mezi kruhy vyslal velmi dobrou střelu na pravou tyč, Saprykin předvedl výtečný zákrok.
54:52'
Velmi dobrý průnik Porjadina středem. Ke své smůle ovšem střílel v pádu a nebyl dostatečně důrazný. Komerční pauza.
53:30'
Nižněkamsk vede na střely už 39-29. Jeho převaha z první části této periody je ovšem minulostí.
52:30'
Jepišinova rána od modré čáry zaduněla o zadní mantinel. A ačkoliv Nattinen vybojoval zpět puk, domácí sami z útočného pásma vybruslili.
52:05'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Za stavu 1:1 si oba týmy musí hlídat v této fázi zápasu především zadní vrátka.
51:15'
Hosté vyvezli puk ze svého pásma a spokojili se jen s nahozením, aby mohli jít prostřídat.
50:40'
Jormakka zpoza kruhů napálil puk do betonu Barulina. Domácí po nepovedených šesti minutách ve třetí třetiny definitivně ožili.
50:01'
Nižněkamsk zahrál po buly na zakázané uvolnění. Hra se nyní trochu více kouskuje.
49:09'
Saprykin sráží střelu Kazionova do ochranné sítě.
48:35'
Barulin dvakrát za sebou musel přerušit hru, aby nedopustil snaze soupeře o dorážku uspět.
47:32'
První těžký zákrok pro Barulina ve třetí třetině. Situaci před brankovištěm zvládl. Komerční pauza.
47:05'
Domácí se dopouští zakázaného uvolnění.
46:40'
Sergejev se vydal do útoku po levé straně, Saprykin musel vyrážečkou jeho střelu vytěsnit.
45:45'
Ovšem bez střely na branku.
45:20'
Domácí se usadili v útočném pásmu, poprvé ve třetí třetiny na delší herní úsek.
44:40'
Viťaz drží puk u mantinelu a snaží se obehrát útočící soupeře. Třetí třetina je zatím ze strany domácích hodně nepovedená.
43:59'
Hosté dál vytváří dost velký tlak na branku Čechova. Saprykin vyrazil vyrážečkou střelu Černikovova, poté zastavil pokus Volgina.
43:40'
Viťaz vyhodil na zakázané uvolnění.
42:17'
Saprykin lapil střelu Murphyho od levého mantinelu a přerušil hru.
41:20'
Hosté se vydali do útočného pásma a zápolí o puk u mantinelu. Neúspěšně.
40:30'
Na začátku třetí třetiny vedou hosté 26-24 na střely, utkání je tak vyrovnané i z tohoto hlediska. Rozhodnout může každá branka.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:06.
40:00'
39:58'
Sjomin z otočky těsně přestřelil Barulinovu klec!
39:40'
Viťaz je dál v útoku, ale marně hledá střeleckou pozici.
39:04'
Mojsejev se zjevil v šanci mezi kruhy, Barulin ovšem puk odpálil svou holí. Domácí drží útočné pásmo.
38:25'
Šaripzjanov vyslal puk zpoza kruhů na Saprykina, který přerušuje hru.
37:40'
Arťuchin se rozjel podél pravého mantinelu, po najetí do kruhu pro vhazování vystřelil s úmyslem na možnou dorážku Černova, který se ale k puku vůbec nedostal.
37:25'
Černikov se napřáhl od modré čáry, Saprykin jeho střelu likviduje.
37:10'
Tempo hry se po pauze výrazně zklidnilo. U puku jsou nyní hosté.
36:06'
Další zakončení už Saprykin drží pod svou lapačkou a přerušuje hru. Domácí nápor soupeře ustáli. Komerční pauza.
35:41'
Saprykin se snažil schovat puk pod lapačku, ale nedostal se k němu. Nižněkamsk se nyní dostal do tlaku a dává pocítit soupeři hodně nepříjemností.
35:03'
Také Saprykin se musel na druhé straně kluziště blýsknout těžkým zákrokem. Berglund si na něj nepřišel.
34:34'
Černov měl před sebou odkrytou klec, dokonce i dostal přihrávku, kterou okamžitě vypálil na branku, ale Barulin se senzačně přesunul brankovištěm! Jeden ze zákroků zápasu.
33:46'
Kulikov tečoval střelu od modré před Saprykinem, který stihl zareagovat a puk odrazil mimo nebezpečí.
32:58'
Jevsejenkovovu střelu od modré Barulin neudržel ve své moci, k dorážce se ale domácí nedostali.
32:34'
32:05'
Viťaz se osvobodil.
31:30'
Zajímavá kombinace hostů, kteří roztočili v útoku rychlý kolotoč. Chybí tomu ovšem střelba.
30:45'
Domácí rychle posílají puk mimo své pásmo.
30:34'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., podrážení).
30:02'
Tentokrát je to jen zakázané uvolnění domácích.
29:08'
Další z výpadů Viťazu je ubráněn u zadního hrazení.
28:15'
Domácí vedou na střely 19-11, zejména ve druhé třetině jsou mnohem aktivnější než jejich soupeři, kteří se prakticky nedostávají do hry.
27:45'
Nattinen svůj průnik mezi kruhy zakončil vysokou střelou, kterou Barulin krotí na hrudi. Hostující brankář přerušuje hru.
26:54'
Enlund nahodil na Saprykina, který puk drží pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.
25:04'
Další šanci domácích nezužitkoval Arťuchin, Barulin přerušuje hru.
24:50'
Černov zaútočil po levém křídle a zpoza obránce poslal nebezpečnou střelu ke vzdálenější tyči. Barulin puk vyrazil nataženým betonem.
24:23'
23:55'
Viťaz si vytváří dobré šance, ale finální přihrávky neprochází ke svým adresátům.
23:20'
Prudká Sjominova střela sice prošla na Barulina, ale hostující brankář puk vyrazil do bezpečí.
22:23'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Vitalij Aťušov – 2 min., nedovolené bránění).
22:05'
Bude se vylučovat na straně hostů, domácí mají výhodu.
20:55'
Hra je přerušena při útočné akci domácích, vhazuje se ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:22.
V úvodní třetině oba týmy dokázaly vsítit po jedné brance a skóre je tak po dvaceti minutách smírné 1:1. Domácí otevřeli skóre v 10. minutě v přesilovce, hosté vyrovnali po velkém tlaku ve 13. minutě.
20:00'
19:09'
Makejevův průnik před brankoviště Barulin zdárně vyřešil a přerušil hru.
18:40'
Arťuchin z pravého kruhu nastřelil puk přímo do Barulina, který jej krotí na hrudi.
18:08'
Nahození od modré Saprykin kryje a přerušuje hru.
17:32'
17:11'
Hostům se nedaří udržet útočné pásmo pro delší herní úsek.
16:52'
Viťaz znovu vyhazuje až k Barulinovi.
16:21'
Domácí posílají puk pryč ze svého pásma.
15:32'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Joonas Nättinen – 2 min., držení).
15:10'
Po ztrátě pásma se velmi rychle vrátil Byvalcev. Jeho útok po levém křídle přinesl jen střelu do boční sítě.
14:20'
Domácí se natlačili do útočného pásma a snaží se vytvořit na obranu soupeře tlak.
13:38'
Hra je přerušena, přichází komerční přestávka.
12:45'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté po inkasované brance hodně zvýšili svou aktivitu a Saprykin nakonec nedokázal odolat. Dvě střely ještě zvládl, puk ale odrazil betony na svou levou stranu, kam si najel JACOB BERGLUND, který zakončil do odkryté klece. Asistence: Ryan Murphy, Jonas Enlund.
11:32'
Křižný přihrávka hostů na pravou stranu brankovišě, Chajrullin netrefil prudký puk na branku.
10:54'
Makejev se od levého mantinelu procpal až za obranu Nižněkamsku, když se ale dostal před brankoviště, puk mu ujel.
09:33'
Aťušov si sjel s pukem do levého kruhu, Saprykin vyrazil letící puk až do ochranné sítě.
09:06'
Domácí využívají přesilovku. Po vyhraném buly střílel Jeřábek, Barulin vyrazil puk před sebe a ALEXEJ BYVALCEV jej dorazil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Jeřábek, Ville Lajunen.
08:59'
Aaltonenovu střelu už drží Barulin pod kontrolou.
08:50'
Tlak domácích pokračuje, puk létá po celém útočném pásmu, Barulin musel několikrát zasahovat.
08:20'
Mezi kruhy vypálil puk Sjomin, ještě se Makejev snažil dorážet.
08:03'
Domácí dlouze kombinují v útočném pásmu, na Barulina zatím nevystřelili.
07:23'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., podrážení).
06:54'
Komerční přestávka.
05:44'
Postavení mimo hru zastavilo útok domácích.
04:57'
Arťuchin s Černovem si narazili v útočném pásmu, ke střele na Barulina se ale nedostali.
04:25'
Tentokrát ovšem až moc otevřeli obranu, z čehož domácí vytěžili šanci na rychlý protiútok. Barulin pokryl zakončení Viťazu.
03:30'
Hra se přenáší ze strany na stranu a také hosté se začínají dostávat do hry.
02:36'
Obrovská šance domácích, kteří se vřítili až do brankoviště. Brankář Barulin čelil střele a dorážce a při zákroku zalehl puk. Hra byla rozhodčím přerušena.
02:00'
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.
01:35'
Zápas začal z obou stran v opatrnějším tempu, bez většího otevírání obran.
00:20'
Vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu, domácí průnik skončil nahozením do ochranné sítě.
00:01'

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Čecelev) – Jeřábek, Pylenkov, Šinkevič, V. Lajunen, Jepišin, Jevsejenkov, Voronkov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, Byvalcev – Mons, Arťuchin, P. Černov – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – Mojsejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov, An. Sergejev, Volgin – White, Z. Mitchell, Porjadin – Chajrullin, Šiksatdarov, Šarifjanov – Enlund, Denis Kazionov, Berglund – Černikov, P. Kulikov, Grošev – Chisamutdinov..
Jakub Jeřábek (VTZ) 27z, 5+10
Poslední čtyři vzájemné duely vyhrál Čechov, v této sezoně se zatím oba týmy na ledě nepotkaly.
Výkony Nižněkamsku mají v posledních dvou týdnech hodně špatný nádech. Poté, co tento tým vyhrál 10 zápasů v řadě, na něj padla menší herní krize, jež už vyústila v sérii pěti porážek v řadě. Jedná se o druhé období, během kterého se herně trápí. Před desetizápasovou šňůrou výher totiž tento tým musel ustát sérii šesti proher v řadě a výkony tohoto týmu jsou tak doslova jako na houpačce. I proto je Nižněkamsk ve Východní konferenci až osmý.
Čechov má za sebou venkovní porážku 0:3 v Omsku, což byla jeho šestá prohra z posledních sedmi zápasů. Viťaz se přesto drží na klidném šestém místě Západní konference a nadále drží výrazný náskok na deváté Soči ve výši 10 bodů.
Viťaz Moskevská oblast, či Viťaz Čechov, přivítá ve středu na svém ledě Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.