KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  CSKA Moskva : Petrohrad - 5. listopadu 2018   15:00

CSKA Moskva
CSKA Moskva
14:06' Kalinin (Hansen) • 31:18' Okulov (M. Robinson, Šalunov) • 35:34' Hansen (Andronov)
Petrohrad

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Bodyčeky: 6:13
Je konec. CSKA dnes vyhrála nad Petrohradem 3:1 a připisuje si tak důležitou výhru a hlavně se odděluje její náskok v tabulce.
Ve 32. minutě se dostal k puku na pravé straně Konstantin Okulov a ránou k levé tyči poslal CSKA do vedení. Ve 36. minutě obdržel Igor Šesťorkin už třetí branku, když byl tentokrát důrazný před bránou Jannik Hansen a nadvakrát dostal kotouč do brány soupeře.
Ve třetí třetině toho k vidění moc nebylo, jelikož domácí si po celou dobu hlídali průběh utkání. V 59. minutě navíc získali samostatný nájezd, ale ten Šalunov neproměnil.

59:36'
Hostům se nyní absolutně nedaří dostat do pásma soupeře a je z toho tak další zakázané uvolnění.
59:28'
Posléze se Petrohrad dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak hodně kouskuje v poslední minutě, ovšem byl by zázrak, kdyby dnes CSKA nevyhrála v základní hrací době.
59:17'
Následně se navíc hosté dopustili úmyslného ofsajdu a hra se přesune před bránu Petrohradu, kde už míří zpátky do brány brankář Igor Šesťorkin.
59:13'
Petrohrad má problémy v útočné třetině.
58:58'
Oddechový čas pro hosty.
58:58'
Střela Nikita Guseva nebyla nijak nebezpečná a skončila v moci domácího gólmana.
58:45'
Hosté hrají v šesti!
58:02'
K trestnému střílení šel Šalunov, ovšem jeho pokus vyrazil vyrážečkou Igor Šesťorkin a stále je tady malé naděje pro Petrohrad!
58:02'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Ilja Kablukov – trestné střílení, hození hole nebo předmětu).
57:56'
Nyní se opět hraje v útočném pásmu a Moskva je velice blízko výhry.
57:32'
Petrohrad si absolutně vůbec nedokáže vytvořit závěrečný tlak a CSKA se tak dostává dopředu.
57:11'
Vladislav Gavrikov posílal puk na teč, ale ten jen proletěl kolem domácí svatyně.
56:50'
Nyní už přišla střela hostů z pravé strany, ale ta nic vážnějšího nepřinesla.
56:15'
CSKA se nyní snaží něco vymyslet, i když se už hraje 5 na 5.
55:40'
55:30'
Následně se hostům podařilo vyhodit kotouč.
54:28'
Brankář Igor Šesťorkin si tentokrát poradil se střelou z levé strany.
54:12'
Tohle domácím jen hraje do karet, jelikož získali přesilovku a drží kotouč v útočné třetině.
53:40'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Děrgačov – 2 min., hrubost).
53:39'
Nyní se bojuje o kotouč za bránou domácího týmu.
52:37'
Sergej Plotnikov se nedostal přes obránce CSKA a posléze domácí opět vyhodili puk.
52:04'
Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.
51:38'
A opět domácí dostali puk ze své třetiny poměrně jednoduše.
51:06'
CSKA toto oslabení přežilo bez úhony a je čím dál blíž k výhře v dnešním zápase.
50:48'
50:27'
Nyní už si Lars Johansson připsal úspěšný zákrok a posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč.
49:22'
Zatím se Petrohrad nedostal ke střele na bránu, i když je v pásmu CSKA.
48:50'
Nyní má Petrohrad šanci snížit na rozdíl jediné branky, tak uvidíme, co nám tato přesilovka přinese.
48:48'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., sekání).
48:22'
Alexandr Popov se dostal do pásma soupeře, ale tam místo střely zvolil přihrávku, která nebyla přesná.
47:52'
Andrej Světlakov byl aktivní v dorážce, ale neuspěl.
47:03'
Ilja Kablukov byl v šanci, ale ani on nepřekonal domácího gólmana a tlak Petrohradu je čím dál větší.
45:52'
Zatím jediný střelec hostů Dinar Chafizullin to tentokrát zkoušel z levé strany, ale neuspěl.
45:21'
A další střela z řad hostů, ovšem Lars Johansson byl opět připraven.
44:35'
Nyní schytal Jevgenij Ketov ránu od svého spoluhráče a hra se přerušila, jelikož se nezvedal z ledu.
44:23'
Posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč, ale následně přišel rychlý útok soupeře, se kterým si poradil Lars Johansson.
43:52'
Nyní už se Petrohrad nacpal do útočného pásma, ovšem tam nedokázal nic velkého vymyslet.
42:10'
CSKA je ve třetí třetině zatím aktivnějším týmem, ale tentokrát střela nepřišla.
41:17'
Igor Šesťorkin položil lapačku na kotouč a následuje buly v pásmu Petrohradu.

Bodyčeky: 1:1
Druhá třetina je u konce a opět jsme se dočkali dvou branek, ovšem tentokrát pouze na straně domácích, kteří otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Ve 32. minutě se dostal k puku na pravé straně Konstantin Okulov a ránou k levé tyči poslal CSKA do vedení. Ve 36. minutě obdržel Igor Šesťorkin už třetí branku, když byl tentokrát důrazný před bránou Jannik Hansen a nadvakrát dostal kotouč do brány soupeře.
40:00'
39:54'
Patrik Hersley vypálil tvrdou ránu dva metry za modrou čáru, ale tu vyrazil Lars Johansson.
39:33'
Následně se ale domácím podařilo vyhodit puk ze svého pásma.
39:15'
Petrohrad se může dostat zpátky do hry, jelikož získal přesilovku a drží puk v útočné třetině.
38:45'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
38:19'
Tentokrát se zakázaným uvolněním provinilo domácí mužstvo, ovšem CSKA zatím stále vede 3:1.
37:08'
Nyní se SKA provinilo zakázaným uvolněním.
36:26'
A opět se bojovalo za bránou Petrohradu, ovšem k puku se nakonec dostali právě hosté.
35:34'
CSKA právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Sergej Andronov poslal zpoza brány kotouč před ní, kde se nakonec nadvakrát podařilo JANNIKU HANSENOVI dostat puk pod betony Šesťorkina. Asistence: Sergej Andronov.
35:16'
Nyní se to hostům sice povedlo, ale se vším si poradil gólman Lars Johansson.
34:45'
Hosté se snaží kombinovat v útočném pásmu, ale domácí jsou po druhé brance velice aktivní a nenechávají soupeře vystřelit.
33:39'
Posléze ke kotouči dostala Moskva, ale tento útok branku nepřinesl.
33:12'
CSKA se sice dostala dopředu, ale tam nic nevymyslela a nyní jde na druhou stranu Petrohrad.
32:31'
31:30'
31:18'
Domácí sice nevyužili přesilovou hru, ale ve hře 4 na 4 dávají branku a jdou tak do vedení! KONSTANTIN OKULOV vypálil z pravého kruhu přesně k levé tyči. Asistence: Mat Robinson, Maxim Šalunov.
31:05'
Střela domácího hráče byla nepřesná.
30:31'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Kaprizov – 2 min., podrážení).
30:31'
Nyní se hra přerušila, jelikož se narazil o mantinel Ilja Kablukov a vypadalo to na faul z domácí strany.
29:48'
Igor Šesťorkin si ovšem poradil s pokusem domácího hráče.
29:45'
Domácí mají velkou možnost jít poprvé v utkání do vedení, jelikož hrají přesilovku 5 na 3.
29:30'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., podrážení).
28:56'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zemčonok – 2 min., podrážení).
28:01'
Maxim Karpov se ocitl ve velké šanci, ale jeho únik brankou neskončil, jelikož ho parádním zákrokem vychytal Lars Johansson!
27:05'
Alexandr Popov se sice vydal s kotouč dopředu, ale následně z toho nebylo zakončení.
26:42'
Nyní už ano a Lars Johansson tak měl hodně práce, ovšem společně se svou obranou dokázali dostat puk do bezpečí.
26:18'
Stále Petrohrad drží kotouč v útočné třetině, ale zatím se nedostal do nějaké šance.
25:32'
Nyní se bojuje u mantinelu ve třetině domácího týmu.
24:23'
Následně se dopředu dostala CSKA a bude z toho vhazování před bránou Šesťorkina.
23:52'
Opět je to Petrohrad, který tlačí na soupeře, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného.
22:29'
Posléze už Lars Johansson musel zasahovat proti rána od modré, se kterou si poradil.
21:25'
Střela hostujícího hráče z pravé strany nebyla přesná a šla jen o mantinelu za bránou.

Bodyčeky: 3:7
První třetina je u konce a zatím je stav nerozhodný 1:1. Už v 6. minutě poslal hosty do vedení Dinar Chafizullin vypálil ze středu třetiny přesně do pravé šibenice a Johansson se jen marně natahoval. Posléze to byli především hosté, kteří se dostávali dopředu, ale v 15. minutě bylo srovnáno. Sergej Kalinin se dostal k puku v chumlu hráčů před bránou a následně jej poslal do levé tyče, od kterého se kotouč odrazil do brány.
20:00'
19:19'
Nyní se hra opět přerušila a bude to buly před domácí svatyní.
18:57'
Střela petrohradského hráče z pravé strany byla zblokována soupeřem.
18:21'
Nyní se zakázaným uvolněním provinilo domácí mužstvo.
17:23'
Domácí hráč Michail Naumenkov v předešlém souboji dostal nějaký zásah do obličeje a nyní v péči lékařů odešel do šatny.
17:21'
Ovšem posléze hostující hráč jen vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
16:47'
Opět je to Petrohrad, který se snaží něco vymyslet, ale následně hosté ztratili puk a dopředu může jít protivník.
15:58'
Alexandr Děrgačov se prosmýkl mezi obránci, ale následně jeho pokus chytil do lapačky Lars Johansson.
14:41'
Nyní je to pouze zakázané uvolnění domácího týmu.
14:06'
A je srovnáno! Jannik Hansen skvěle prošel z pravé strany až před bránu, kde se kotouč poodrážel od bruslí a nejlépe se zorientoval SERGEJ KALININ, jenž vystřelil do levé tyče, od které skončil puk v bráně. Asistence: Jannik Hansen.
13:53'
Nához domácího hráče z levé strany nic nepřinesl a skončil jen vedle brány.
12:56'
A další zakázané uvolnění Petrohradu krátce po buly.
12:49'
A opět se SKA provinila zakázaným uvolněním, což jí zatím v první třetině trápí.
12:18'
Ivan Tělegin zkoušel ohrozit bránu soupeře, což se mu povedlo, ale Igor Šesťorkin za sebe kotouč nepustil.
11:24'
Posléze se Petrohrad provinil dalším zakázaným uvolněním.
11:12'
Nyní se hosté dopustili jen zakázaného uvolnění a následuje vhazování před bránou Igora Šesťorkina.
10:22'
Arťom Blažijevskij zkusil své štěstí, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.
10:00'
Až na přesilovou hru domácích je to zatím hlavně Petrohrad, který dominuje hře a snaží se něco vymyslet.
09:24'
Poté hosté nahodili puk přes celé kluziště na domácí bránu a Lars Johansson jej tak raději pokryl lapačkou.
08:54'
Petrohradská obrana si poradila s nájezdem po pravé straně a následně tak získala kotouč.
07:44'
CSKA jen nahodila kotouč k bráně soupeře, ovšem o zakázané uvolnění se nejednalo. Posléze musel zasahovat domácí brankář Lars Johansson, který ukryl puk ve své výstroji.
06:40'
Následně se k puku dostal hostující útočník Sergej Plotnikov, ale s ním si poradil domácí obránce.
06:19'
Domácí se sice dostali do pásma soupeře, ale tentokrát beze střely.
05:02'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Plotnikov poslal skvělou přihrávku do středu třetiny, kde se do střely opět DINAR CHAFIZULLIN a vystřelil přesně do pravé šibenice! Asistence: Sergej Plotnikov.
04:22'
Jarno Koskiranta se dostal do zakončení z levého kruhu, ale minul domácí svatyni.
04:07'
03:43'
CSKA si vytvořila velice dobrý tlak, ale ani jedna střela nakonec neskončila v bráně soupeře.
02:55'
Posléze musel být brankář Igor Šesťorkin ve střehu, jelikož se domácí hráč dostal přes obránce až do zakončení.
02:48'
Domácí si nepřihráli skvěle a svou chybou se dostali z útočného pásma.
02:19'
CSKA si v dnešním zápase zahraje přesilovou hru jako první a už drží kotouč v útočné třetině.
02:07'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Alexandr Barabanov – 2 min., vražení na hrazení).
01:43'
Hostující hráč se zkoušel dostat dopředu po pravé straně, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.
00:27'
Po boji u mantinelu ve středním pásmu se ke kotouči dostala CSKA.
00:01'

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – M. Robinson (A), Dahlbeck, Marčenko, Blažijevskij, Naumenkov, Nestěrov (A), Pašnin – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Hansen, Andronov (C), Kalinin – Okulov, Šalunov, Al. Popov – Tělegin, Světlakov, Slepyšev.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Hellberg) – Hersley, Gavrikov, Zemčonok, Chafizullin, Zub, Zubarev (A), Rundblad – Karpov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Byvalcev, Kuzmenko – S. Plotnikov (A), Koskiranta, Děrgačov – Ketov (C), Kablukov, V. Tichonov – M. Malcev.

Rozhodčí: Roman Gofman, Viktor Gashilov – Dmitry Sivov, Dmitry Shishlo.
Československá stopa:

Bohužel ani v jednom z těchto dvou skvělých týmů nepůsobí žádný čech, či slovák.
SKA Petrohrad:

Petrohrad je na druhém místě s třiceti devíti body a skóre 79:33. Petrohrad má už čtyři výhry v řadě. V posledním utkání se utkal v domácím prostředí před 11 315 diváky s Chabarovskem. První třetině branku nepřinesa, ovšem v té druhé překvapivě dominovali hosté, kteří šli před poslední dvacetiminutovkou ve vedení 2:0. Ve třetí periodě ovšem došlo k velkému zvratu a po dvou brankách Barabanova a jedné Zuka vyhrál Petrohrad 3:2. Nejproduktivnějším hráčem je s třiceti body Gusev, ale nejlépe to střílí Hersleymu, který si připsal jedenáct zásahů.
CSKA Moskva:

CSKA se nachází v Západní konferenci na prvním místě se čtyřiceti body a skóre 74:30. Moskva si připsala už pět výher v řadě. V posledním zápase přivítala na svém ledě před 10 818 diváky Jokerit. Domácí vedli po první třetině 2:0 díky brankám Popova a Šalunova. Ve druhé třetině se prosadil Slepyšev a ve třetí periodě přidali góly Andronov a Pašnin. CSKA tak naprosto přejela soupeře, když vyhrála 5:0. Nejproduktivnějším hráčem je s dvaceti dvěma body Grigorenko, ovšem nejlepším střelcem je s deseti góly Kaprizov.
Vzájemné zápasy:

SKA Petrohrad 1:2sn CSKA Moskva
CSKA Moskva 3:2pp SKA Petrohrad
SKA Petrohrad 0:1 CSKA Moskva
CSKA Moskva 2:1 SKA Petrohrad
CSKA Moskva 2:5 SKA Petrohrad
Je tady velice pikantní souboj, který nemá favorita, jelikož se proti sobě utkají dva nejlepší týmy Západní konference CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Vzájemné zápasy hovoří pro CSKA, které z posledních pěti soubojů hned čtyřikrát vyhrálo. Úvodní buly je naplánováno na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.