KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Spartak Moskva : Chabarovsk - 2. září 2018   16:00

Spartak Moskva
02:06' Maxwell  • 04:06' Daugavinš (R. Hanzl) • 24:06' Kutějkin (Chochlačov, Zubov) • 27:32' Maxwell (Filatov, V. Sorokin) • 42:47' Karsums (Chochlačov) • 49:11' Leščenko
6:3
(2:1, 2:2, 2:0)
Chabarovsk
Chabarovsk
06:08' Kondratěv  (J. Kolář) • 28:57' Dědunov  (Aťušov) • 34:38' D. Vorobjov  (Berestennikov, Železkov)
Bespalov (Truškov) – Kalinin, Gončarov, Kutějkin, Dyblenko, A. Osipov, Kulik, V. Sorokin – Karsums, Chochlačov, Zubov – Daugavinš, R. Hanzl, Filatov – Leščenko, Maxwell, Truňov – Cyplakov, A. Voronin, Šaškov – Šalagin.

5. Tomáš Zohorna (CHA); (0+0), 2 střely, 20:05
V Lužniki aréně je dobojováno. Spartak Moskva získává první dva body do tabulky. Domácí si hlídali vedení už od první třetiny a během zápasy pouze korigovali finální stav. Chabarovsk se ještě snažil snížit, ale domácí si dnes v obraně počínali mnohem lépe.
58:26'
Nyní musel zasahovat Kašík! Na konci domácího útoku byl Hanzl, jenž z blízka vyslal svižnou střelu k levé tyči.
58:00'
Běží poslední dvě minuty závěrečné třetiny.
55:09'
Hosté se ještě nevzdávají a stále se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat. Nyní po protečovaní kotouče do útočné třetiny pálil těsně vedle vzdálenější tyče Ušenin!
53:36'
Karsums je venku z trestné lavice a okamžitě se zapojuje do hry.
53:17'
Ještě dvacet vteřin budou mít hosté výhodu početní převahy.
51:51'
Velká příležitost přesilové pětky Chabarovsku! Nahození od modré vyrazil Bespalov pouze před sebe, kde se sjelo hned šest hráčů bojující o kotouč. Blízko dorážky byl Železkov společně s Berestennikovem.
51:36'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Martinš Karsums – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
51:30'
Domácí hrají ve velké pohodě a velmi dobře brání modrou čáru. Amuru nezbývá nic jiného než jen nahazovat kotouče.
49:11'
Spartak právě vstřelil branku!
Domácí opět korigují stav utkání. Velmi špatnou přihrávku zachytil na modré čáře VJAČESLAV LEŠČENKO, který po nabrání rychlosti využil zcela volného středu hřiště a v tváří tvář dokázal překonat Kašíka rychlou střelou po naznačení kličky. Bez asistence.
48:50'
Hra pokračuje v rychlém tempu.
47:57'
Zubov si zkusil obhodit posledního bránícího hráče, ale ten mu vypíchl puk. Celou situaci ale musel likvidovat až Kašík, protože u vypíchnutého kotouče byl první napřažený Dyblenko.
46:11'
Turbin s kotoučem na modré čáře nic nevymýšlel a tvrdou střelou zaměstnal Bespalova.
45:18'
Útočnou akci domácí přesilové hry zastavili rozhodčí – postavení mimo hru.
44:01'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Artur Gizdatullin – 2 min., hákování).
42:47'
Aktivní hra domácímu Spartaku přináší ovoce v podobě páté branky utkání. Střelu Alexandra Chochlačova dokázal za Kašíkova záda protečovat dobře postavený MARTINŠ KARSUMS. Asistence: Alexandr Chochlačov.
42:11'
Leščenko po objetí celé útočné třetiny nakonec vypálil od modré čáry, ale střela ke Kašíkovi neprošla.
41:01'
Hra se zatím přelévá ze strany na stranu. Spartaku se nedaří usadit v útočném pásmu.
40:01'
40:00'
39:44'
Maxwell zadovkou přenechal puk Trňovovi, který střelou zápěstím netrefil brankovou konstrukci.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:38'
Další slibní příležitost Chabarovsku! Aťušovovi se na pravé straně hlásil o přihrávku Kuzněcov, který dostal puk ale příliš před sebe!
38:12'
Ale velkou smůlu měl nyní na druhé straně také Potěchin, který se dokázal dostat za domácí obranu, ale kotouč zpracoval až z ofsajdové pozice.
37:42'
Velká škoda pro Truňova. Ten měl na pravém křídle spoustu prostoru, ale kotouč mu po přihrávce přeskočil čepel hole.
37:00'
Kolář uklidňuje hru ve vlastním obranném pásmu.
34:38'
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Bespalov nyní jen hledí na své spoluhráče. Zcela zacloněného výhledu využil DMITRIJ VOROBJOV, který z pravé strany modré čáry dokázal uklidit kotouč do branky Spartaku. Asistence: Ilja Berestennikov a Arťom Železkov.
34:03'
Vysoká střela ze střední vzdálenosti šla příliš vysoko, ale i tak se Bespalov rozhodl přerušit hru mávnutím svou lapačkou.
33:36'
Narůstající tlak Spartaku ukončil na levé tyči Kašík, když si pohlídal střelu z levého kruhu.
33:09'
Chochlačov nyní dokázal ubránit kotouč proti dvěma protihráčům. Toho domácí využili a poslal na led čerstvé síly.
32:05'
Střela Golubeva prosvištěla pouze vedle levé spojnice. Bespalov tak nemusel zasahovat.
31:41'
Ihned po vhazování to zkusil z první Kutějkin, jehož střelu zastavil a následně přikryl do své výstroje Kašík.
31:19'
Kašík tvrdé nahození Spartaku zastavuje za svou brankou. Obránci ovšem nemají příliš času na rozehrávku, protože jsou napadáni aktivním útokem domácích.
28:57'
Hosté se ale nevzdávají a snižují na rozdíl dvou branek! Po vhazování nahodil kotouč do brankového prostoru Vitalij Aťušov, načež odražený kotouč sklepl jako první PAVEL DĚDUNOV. Asistence: Vitalij Aťušov.
27:57'
Střelu Filatova zastavil Kašík špičkou své lapačky. Amur nechává svého soupeře příliš hladce dostávat se do střelecké pozice.
27:32'
Ponechanou výhodu domácí využívají a už vedou o tři branky! Filatov nabil BENU MAXWELLOVI, který od modré čáry dokázal prostřelit vše co mu stálo v cestě. Asistence: Nikita Filatov a Vselovod Sorokin.
26:43'
Po komerční přestávce je kotouč opět ve hře. Spartak po vyhrané buly vyrazil okamžitě do útočné třetiny, kde dále kombinuje Maxwell.
25:23'
Železkov se pokoušel skrýt svou střelu, ale trefil pouze zakleknutého Dyblenka.
24:06'
Přesilovou hru domácí zvládli a odskakují zpět na rozdíl dvou branek. Alexandr Chochlačov si sjel od modré čáry na střed levého kruhu, načež vytvořil prostor ANDREJI KUTĚJKINOVI. Ten po přihrávce napřáhl k tvrdé střele, proti které Kašík nemohl nic dělat. Asistence: Alexandr Chochlačov a Ilja Zubov.
23:40'
Nahozený kotouč nadělal v brankovišti Amuru velké zmatky! Obranná čtyřka nakonec dokázala vyšťourat kotouč a rychle jej odpálit do bezpečné vzdálenosti.
23:22'
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Denis Golubev – 2 min., sekání).
23:11'
Turbinův pokus o vyhození zastavili domácí ještě v útočné třetině a hosté se pomalu dostávají pod tlak.
22:38'
Daugavinš na druhé straně pouze do bruslí najíždějícího Zubova, který tak musí hrát nyní za brankou soupeře.
22:12'
Po rychle založeném útoku si na hranici brankoviště sjížděl ze středu Kuzněcov. Ten ale tečoval kotouč mimo branku.
21:17'
Nahozený kotouč zastavil Voronin. Mezitím se na ledovou plochu vrací trestaný Kulik a domácí tak mohou hrát v plném počtu.
20:46'
Zohorna byl na buly proti Maxwellovi neúspěšný a Spartak tak může kombinovat v útočné třetině.
20:39'
Amur se dopustil zakázaného uvolnění a rozhodčí tak vrátí hru před Kašíka.
20:01'
První třetina nabídla velmi rychlý úvod a také ještě rychlejší vedení Spartaku 2:0. To ale trvalo jen pár minut, protože na tuto ztrátu zareagoval Kolář svou přihrávkou, díky které mohl Kondratěv od modré snížit na rozdíl jediné branky.
20:00'
19:12'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., hákování).
18:42'
Karsums se napřáhl k tvrdé střele od modré čáry, ale Kašík měl volný výhled a střelu vyráží.
17:47'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vitalij Aťušov – 2 min., vysoká hůl).
17:27'
Kašík likviduje další přečíslení Spartaku, na jehož konci byl střílející Truňov. Brankář Amuru se zvládl rychle přemístit a nebezpečnou koncovku eliminovat.
17:02'
Hanzl předal kotouč na pravé křídlo Filatovovi. Ten se pokoušel najít najíždějícího Daugavinše, ale ještě předtím byl vytlačen za branku.
16:30'
Katastrofická přesilová hra Amuru je u konce. Vyloučený Maxwell je zpět na ledě.
16:09'
A další nepovedený přechod do útočné třetiny. Další vyhození domácích si zapisuje Dyblenko.
15:20'
Na útočný výlet se vydal bránící Kalinin, který prověřil Kašíka tvrdou střelou od modré čáry.
15:02'
Přesilové formaci Amuru se vůbec nedaří přejít přes útočnou modrou.
14:44'
Obrana Spartaku velmi rychle vyhazuje.
14:30'
Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ben Maxwell – 2 min., podrážení).
13:52'
Nahozený kotouč poctivě dobruslil Hanzl, jenž svým aktivním přístupem dokázal Spartaku vybojovat útočné pásmo.
12:32'
Z druhé vlny se přiřítil do útočné třetiny Jordán, který po získání kotouče zkoušel překvapit Bespalova střelou z ostrého úhlu.
11:14'
Český brankář Kašík si nyní zapisuje důležitý zákrok! Spartak se rychlými přihrávkami dostal až do brankového prostoru, kde se snažil Kašíka překonat kličkou k pravé tyči Leščenko.
10:08'
Hanzl dokázal prostrčit kotouč na Daugavinše, který na hranici brankoviště nedokázal překonat pozorného Kašíka.
10:03'
Spartak si pomalu a jistě vytváří tlak na polovině soupeře.
08:19'
Sólovou jízdu nyní předvedl Potěchin, který si nabruslil do prostoru mezi kruhy, odkud pálil pouze do připraveného Bespalova.
07:47'
Ruděnkov to zkusil po objetí branky u bližší pravé tyče, ale tam narazil pouze na dobře postavenou obranu Spartaku.
06:08'
O branky v první třetině rozhodně není nouze! Po přechodu útočné modré čáry dostal kotouč na modrou čáru Jan Kolář, který lehkou přihrávkou nabil puk MAXIMU KONDRATĚVOVI. Ten svou tvrdou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě a kotouč zastavila až branková síť. Asistence: Jan Kolář.
05:09'
Hráči Spartaku stále nemají dost a pokračují v aktivní hře na útočné polovině.
04:06'
Hráči v červeném navyšují velmi rychle své vedení na rozdíl dvou branek! Robin Hanzl po přejetí na pravé křídlo stáhl hru na sebe, čímž na levé straně zcela uvolnil KASPARSE DAUGAVINŠE. Na toho volala odkrytá branka, kterou po rychlém zpracování trefuje. Asistence: Robin Hanzl.
02:06'
Domácí na úvodní branku nečekali příliš dlouho. Po usazení v útočné třetině vytáhli domácí hru na modrou čáru, odkud po výměně pálil přímo mezi betony Kašíka BEN MAXWELL.
01:14'
Těsně před brankou Amuru se snažil prokličkovat do zakončení Hanzl, ale ten se přes zahuštěný prostor do koncovky nedostal.
00:45'
Máme tu první přerušení. Bespalov si se střelou z pravého křídla poradil a vytěsnil kotouč do ochranné sítě.
00:15'
První rozehrávku si na sebe vezme obránce Aťušov zpoza vlastní branky.
00:01'

Spartak Moskva: Bespalov (Truškov) – Kalinin, Gončarov, Kutějkin, Dyblenko, A. Osipov, Kulik, V. Sorokin – Karsums, Chochlačov, Zubov – Daugavinš, R. Hanzl, Filatov – Leščenko, Maxwell, Truňov – Cyplakov, A. Voronin, Šaškov.

Amur Chabarovsk: Kašík (Alikin) – Jordán, Aťušov, Kondratěv, J. Kolář, Turbin, D. Vorobjov, Kuzmin – Vj. Ušenin, Gorškov, T. Zohorna – Berestennikov, Železkov, Ruděnkov – A. Kuzněcov, Dědunov, Potěchin – Zaseda, Golubev, Gizdatullin.
Změna bodování

KHL změnila na nadcházející sezonu bodovací systém, za účelem větší vyrovnanosti.

Výhra v základní hrací době = 2 body
Prohra v základní hrací době = 0 bodů
Výhra v prodloužení/nájezdech = 2 body
Prohra v prodloužení/nájezdech = 1 bod
Amur Chabarovsk

Ve Východní divizi Amur doslova vybojoval postupovou pozici, když obsadil osmou příčku před Novosibirskem o jediný bod. Playoff Chabarovsku mělo podobný scénář jako Spartaku. Kazaň, držitel Gagarinova poháru přehrála Amur 4:1 na zápasy.

1. Libor Kašík
2. Michal Jordán
3. Jan Kolář
4. Tomáš Filippi
5. Tomáš Zohorna

Spartak v minulé sezóně zakončil základní hrací část na přijatelném a předposledním postupovém sedmém místě. V playoff Spartak narazil na nabušenou CSKA Moskvu, na kterou hráči Spartaku nenašli recept a tak po čtyřech zápasech skončili již v osmifinále.