41:48' Grebenščikov  (Jo. Nättinen, M. Aaltonen)

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního dne a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (Viťaz) 0+0, 3 střely, čas na ledě 26:19
Dnešní utkání sledovao 6 317 diváků.
Střely na branku: 33 – 27
Je dobojováno. Domácí se nakonec radují z výhry v prodloužení, které rozhodl v přesilové hře Nikita Sošnikov. Zapsal tak oba góly Ufy. Hosté nakonec vydolovali jeden bod.
62:38'
Ufa právě vstřelila branku!
Nyní už to ale vyšlo a v závěru přesilovky se domácí prosazují. NIKITA SOŠNIKOV napřáhl k pořádné ráně, která pak nekompromisně končí za Ježovovými zády – 2:1. Bonusový bod navíc tak získala Ufa. Asistence: Teemu Hartikainen a Linus Omark.
61:58'
Ufa svírá svého soupeře v jeho pásmu a pálí z každé pozice. Viťaz se zatím ale drží a neinkasuje.
61:05'
Larsen pálil z levé strany, jeho pokus však skončil mimo tři tyče. Hosté se poté osvobozují.
60:45'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexej Byvalcev.
60:13'
Hosté se usadili před brankou domácích a kombinují před Metsolou. Ten poté chytil pokus Jeřábka a dostal puk do rohu.
60:01'
Střely na branku: 30 – 27
60:00'
59:50'
Poslední vteřiny základní hrací doby.
59:20'
Hosté drží dlouho puk u své branky a nikam se neženou. Až nyní se dostali do útočného pásma, kde však zakročila obrana Ufy.
58:23'
Od vlastní branky zakládá jednu z posledních akcí Philip Larsen a Ufa tak směřuje před hostující branku.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:03'
Blíží se závěr třetí třetiny a stále je stav nerozhodný. Už to vypadá, že by mohlo dojít na prodloužení.
54:36'
Domácí vrhají všechny své poslední síly do útoku, nyní pálil Omark, ale nedokázal dostat kotouč za záda hostujícího brankáře Ježova.
53:48'
Od vlastní branky šli do akce hosté, ale před Metsolou jim puk sebrala obrana Ufy a hned táhne puk do útočného pásma.
52:22'
Hosté byli pod dalším tlakem, který ustáli i díky zákroku Ježova. Ten jim tak nyní hodně pomohl. Hra je pozastavena.
51:30'
Pašnin pálil z pravého kruhu, na levé straně se k odraženému kotouči dostal jeho spoluhráč, ale poslal kotouč jen vedle Ježovovy branky.
50:46'
Vladimir Žarkov se natlačil podél mantinelu do pásma hostů, poslal puk před branku, kde ho ale Lisovec minul.
48:14'
Hráči Viťazu jsou stále více aktivní a snaží se strhnout vedení na svou stranu. Domácí jsou zatím proti.
47:55'
Metsola musel do dalšího zákroku, Pylenkovu střelu ukryl do lapačky a opět nechal zastavit hru, která se v posledních chvílích dost kouskuje.
47:41'
Z pravé strany vyslal Byvalcev pokus na branku domácích, po které Metsola zasáhl a zastavil hru. Následuje komerční přestávka.
46:21'
Hosté jsou v plném počtu.
44:49'
Linus Omark pálil z pravého kruhu a proti jeho ráně zakročil fantasticky Ilja Ježov. Hned na to přerušil hru, aby ji uklidnil.
44:21'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Arťuchin – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).
43:44'
Hosté ožili a hned se dostali do další šance, ale nyní Metsola vytáhl přesný zákrok.
41:48'
Viťaz právě vstřelil branku!
Hosté se dočkali vyrovnání. SVJATOSLAV GREBENŠČIKOV dostal zpětnou přihrávku, najel si mezi kruhy a svižnou střelou nedal Metsolovi šanci – 1:1. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Joonas Nättinen a Miro Aaltonen.
40:13'
Jdeme do třetího dějství, hosté se budou snažit o vyrovnání a domácí naopak své vedení navýšit.
40:01'
Střely na branku: 18 – 19
Také druhá třetina je za námi. V ní se nehrál příliš oslnivý hokej. Domácí stále drží jednobrankový náskok, ale několikrát si koledovali o vyrovnání soupeře. Metsola ale svůj tým podržel několika dobrými zákroky a drží tak vedení Ufy i svou prozatímní nulu na svém kontě. Třetí třetina bude ještě hodně zajímavá a uvidíme, co nám přinese. Ta začne přibližně v 17:48.
40:00'
39:45'
A další vyhození puku hosty až před domácí branku a v této části hry se už patrně nic nestane.
39:15'
Domácí se usadili v pásmu Viťazu a snaží se v závěru druhé třetiny navýšit stav v početní výhodě. Nyní se ale hosté dokázali osvobodit.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:22'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – 2 min., sekání).
38:05'
Ufa je v plném počtu.
37:07'
V oslabení se utrhl Kadějkin, ale přes dva bránící hráče se do zakončení nedostal. Pošetřil tak aspoň cenné vteřiny z domácího oslabení.
36:56'
Alexej Makejev těsně před Metsolou posouval puk u brankoviště, ale znovu finský brankář ve službách Ufy pohotově zakročil. Hra je přerušena.
36:14'
Hosté se v přesilové hře uhnízdili v pásmu soupeře a roztáčejí kolotoč. Rádi by přesilovou hru využili a srovnali tak s Ufou krok. Proti ale byl Metsola, který střelu od modré schoval do lapačky.
36:05'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Linus Omark – 2 min., podrážení).
35:32'
Alexandr Sjomin hledal zpoza domácí klece přihrávkou na modré čáře volného Jakuba Jeřábka, ale kotouč srazili domácí do rohu kluziště.
34:52'
Hráči Viťazu měli nyní menší tlak před domácí brankou, ale ve vyrovnání ho nepřetavili. Domácí byli hodně pasivní a nedostali puk ven. Koledují si tak o hostující vyrovnání.
34:22'
Střely na branku: 7 – 8
33:14'
Pekka Jormakka napřáhl na levém kruhu, jeho pokus skončil vedle domácí branky, hosté však stále drží útočnou třetinu.
32:58'
Domácí se dostávali do šance, ale zastavilo je postavení mimo hru, která byla vykázána zpět do středního pásma. Tam se bude za malý okamžik vhazovat.
32:52'
Následuje další komerční přestávka.
32:28'
Pjotr Chochrjakov se napřáhl na vrcholu kruhů a vyslal dělovku na Ježova, i s tou si ale brankář hostů poradil a dostal kotouč do své moci.
31:05'
Sošnikov poslal puk do rohu kluziště, kde si ho převzal Burmistrov, ale potom, co si sjel před Ježova, nezakončil přesně.
30:26'
Jsme za polovinou základní hrací doby a Ufa stále drží velmi těsný jednobrankový náskok. Hosté se naopak snaží o vyrovnání, které zatím nepřichází.
28:14'
Nikita Sošnikov dostal přihrávku a z levého kruhu vyslal další pokus na Ježova, který ale končí jen v moci obrany Viťazu. Hosté se pak rychle přesouvají na opačný konec kluziště.
27:39'
Nyní se zakázaného uvolnění dopustili také hosté a domácí získali útočnou třetinu. Vhazuje se po levé ruce Ilji Ježova.
27:06'
Žarkov poslal přihrávku na Kadějkina před hostující klec, druhý jmenovaný ale nataženou holí puk netrefil.
26:34'
Nestalo se tak a na opačnou stranu míří znovu agilní domácí celek, který prahne po gólové pojistce.
26:30'
Zakázané uvolnění domácích a hra se stěhuje před branku Juhy Metsoly. Hosté tak zadarmo získali útočné pásmo a pokusí se domácího gólmana ohrozit.
25:42'
Dmitrij Kugryšev si podél levého mantinelu nabruslil na levý kruh a vyslal nebezpečnou střelu směrem k Ježovovi. Ten ale zapsal další důležitý zákrok a podržel svůj tým.
24:46'
Na druhé straně vznikla před Ježovem menší skrumáž, ve které se nejlépe zorientovala obrana Viťazu a dostala puk do bezpečí.
24:06'
Ville Lajunen dostal nabito na pravý kruh a jeho následný pokus končí na Metsolovi. Nicméně hosté stále drží útočné pásmo a kombinují před jeho klecí.
23:45'
A zase se musel Ježov činit ve svém brankovišti, letěla na něho další střela, se kterou si poradil. A opět je hra přerušena.
23:20'
Po další akci domácí Ufy musel Ježov už zasáhnout a dostal puk pod kontrolu. Následně pak raději pozastavil hru a vhazovat se bude po jeho levé ruce.
22:14'
Domácí hráči se vydali směr útočné pásmo, ale před Ježovem nevyslali žádnou střelu.
20:36'
20:01'
Střely na branku: 12 – 12
První třetina je za námi. V ní se hráči Ufy dostali v přesilové hře do vedení a hosté museli dohánět manko. Hosté měli ale jako první velkou šanci, když ujel Makejev do úniku, v blízkosti Metsoly ho však nepřekonal. Ač se snažili, vyslali několik střel na domácí branku, vyrovnat se jim zatím nepodařilo a Ufa tak svůj těsný náskok uhájila. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začne přibližně v 16:55.
20:00'
19:34'
Sošnikov pálil z podobného místa jako u svého prvního gólu, ale branku minul. Puk vzali obránci hostů a poslali ho až před branku Ufy.
19:11'
Ve vlastním oslabení se dostali hosté do šance, z levé strany střílel Jevgenij Katičev, Metsola však zasáhl a zapsal další zákrok.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:36'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Svjatoslav Grebenščikov – 2 min., hákování).
17:15'
První třetina se pomalu začíná jen dohrávat. Puk je ve středním pásmu a ani jeden tým se nedostal do ohrožení soupeřovy branky.
15:56'
Hostům se opět nepovedlo dostat se zase do nějaké šance před Metsolou. Místo toho přišla akce na druhé straně a zákrok Ježova proti Žarkovově střele.
15:24'
Ilja Baranov střílel z pravého kruhu a Ježov šel do akce. Puk chytil do lapačky a následně pak před dotěrnými domácími hráči hru přerušil.
14:03'
Pavel Koledov se musel vrátit zpět do obranného pásma, odtud pak poslal puk spoluhráčům a ti už míří do další útočné akce.
13:59'
13:27'
Hosté se hned snažili o rychlou odpověď, ale obrana Ufy byla proti a zakročila. Pomohla tak Metsolovi, který nemusel zasahovat.
12:13'
Domácí získali jako první přesilovou hru a okamžitě ji využívají. NIKITA SOŠNIKOV se přesunul na levý kruh, poté si nabruslil blíže a pohotovou střelou z mírného úhlu prostřelil Ježova – 1:0. Asistence: Teemu Hartikainen a Linus Omark.
11:51'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., podrážení).
11:11'
Na druhé straně pak do samostatného úniku uháněl Alexej Makejev, ale zblízka na Metsolu nevyzrál. Ten tak výrazně podržel svůj tým v první velké šanci zápasu!
10:43'
Alexej Byvalcev se sice dostal před branku Ufy, ale zamotal se do svých kliček a nevystřelil.
10:06'
Dmitrij Kugryšev číhal na vrcholu levého kruhu, kam mířila přihrávka, ale poté poslal kotouč jen do obrany hostů, která tak zakročila.
09:25'
Svjatoslav Grebenščikov z levého kruhu z mírného úhlu střílel na Metsolu, ten nadvakrát ukryl kotouč a přerušil hru. Buly bude vhozeno po jeho pravici.
09:18'
Nyní následuje první komerční přestávka.
08:49'
Majorov si šikovně od zadního mantinelu sjel před ní, poté vystřelil, ale puk skončil jen vedle protější tyče.
08:09'
Jakub Jeřábek napřáhl na modré čáře, ale nevystřelil. Poslal puk svému kolegovi z obrany a ten poté pálil. Jeho střelu však obrana Ufy srazila do ochranné sítě.
Střely na branku: 2 – 3
07:18'
Dmitrij Kugryšev podél pravého mantinelu pronikl do útočného pásma, poté hledal přihrávkou svého spoluhráče, ale ten ho nevyslyšel.
06:16'
Chvíli teď pobyli v pásmu Ufy hosté, ale před Juhou Metsolou nic nevymysleli. Následně pak domácí zase otáčejí hru zpět před branku Ilji Ježova.
05:21'
Hosté nyní zatáhli domácí hráče zpět do obranného pásma a Ufa tak musí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.
04:40'
Domácí hráči zatáhli puk před hostující branku, kde k další střele, ale z levého kruhu svou prudkou ránu Larsen nepřetavil v úvodní branku. Nicméně Ufa se stále drží před Ježovovou brankou.
03:49'
Jevgenij Katičev další střelou na straně Viťazu donutil Metsolu k dalšímu zákroku a následně pak i k přerušení hry. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
03:12'
Hra začala velmi svižně a přelévá se ze strany na stranu, hra se pozastavuje jen minimálně. Nyní jsou u puku domácí hráči a dostávají puk z obranného pásma před domácí klec.
02:52'
Alexandr Sjomin vyzkoušel pozornost Juhy Metsoly, když z mezikruží vyslal letící pokus. Ten ale Ježov dostal pod kontrolu a poté přerušil hru.
01:48'
Nikita Sošnikov střílel na Ježova, ten puk vyrazil před sebe a stejný hráč se pak snažil dorazit za jeho záda odražený puk, avšak ten nakonec minul.
01:21'
Michail Pašnin se pokusil projít skrze obránce hostů směrem před branku Ježova, ale to se mu nepovedlo a brankáře hostů tak nemohl ohrozit.
00:45'
Na druhé straně pak zblízka nezakončil Makejev a znovu se tak hráči Ufy dostávají z obranného pásma zpět do toho útočného.
00:15'
Domácí jsou u kotouče a hned se dostali do útočného pásma. Pokus Hartikainena z pravého kruhu minul branku Viťazu.
00:01'

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Larsen, Koledov, Ar. Sergejev, Arzamascev, Pašnin, Lisovec, Muchamadullin – Hartikainen, Chochrjakov, Omark (C) – Burmistrov (A), Manninen, Sošnikov (A) – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – M. Majorov, Pimenov, Baranov – Pustozjorov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kočetkov) – Pylenkov, Jeřábek, V. Lajunen, Jevsejenkov, Voronkov, Katičev, Stasenko – Makejev, Byvalcev, A. Sjomin (C) – Grebenščikov, M. Aaltonen (A), Jo. Nättinen – Laričev, P. Černov, Jormakka – Arťuchin (A), N. Komarov, Petrakov – Gončarov.

Rozhodčí: Bondar, Ščeňjov – Maximovskij, Osipov.

Jakub Jeřábek (Viťaz)
Vzájemná utkání

Oba celky se už letos utkaly, v minulém týdnu zvítězila Ufa na ledě Viťazu těsně 2:1. Hosté tak mají svému soupeři co vracet.
HC Viťaz Moskevská oblast

Hosté z Viťazu jsou na tom v Západní konferenci ještě o něco lépe. Tam jsou třetí a dosud nasbírali třicet bodů. Čtrnáctkrát vyhráli a šestkrát z ledu odešli jako poražený tým. Naposledy se hráčům Viťazu nedařilo na ledě Novosibirsku, kde padli 1:4 z jejich pohledu. Stále tak ale drží parádní pozici a dnes by si rádi zapsali další body do tabulky, aby se ve vyšších patrech udrželi. Proti Ufě to ale nebude vůbec nic jednoduchého. Čeká nás však zajímavý duel, který si rozhodně nenechte ujít.

Nejproduktivnější hráči

Alexandr Sjomin – 16 bodů (7+9)
Miro Aaltonen – 13 bodů (5+8)
Alexej Makejev – 12 bodů (5+7)
Salavat Julajev Ufa

Domácí Salavat Julajev Ufa má sezónu zatím dobře rozjetou. V tabulce Východní konference se nachází na pátém místě. Po dvaceti odehraných duelech mají jeho hokejisté na svém kontě pětadvaceet bodů za jedenáct výher a devět proher. Ze tří posledních odehraných duelů získali pět bodů za dvě výhry a jednu prohru po samostatných nájezdech. Naposledy nestačili na Avangard Omsk, jenž na ledě Ufy vyhrál 2:1 po nájezdech. Dnes v dalším domácím utkání budou chtít hráči Ufy zase uspět, aby začali další vítěznou vlnu.

Linus Omark – 19 bodů (5+14)
Nikita Sošnikov – 13 bodů (9+4)
Philip Larsen – 13 bodů (4+9)
Hezké čtvrteční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dalšími zápasy dnes pokračuje KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání mezi týmy Salavat Julajev Ufa a HC Viťaz Moskevská oblast.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.