Barys Astana – Salavat Julajev Ufa: 0:1.
Dnešní utkání sledovalo 4070 diváků.
Československá stopa:

Kristián Kudroč: (0+0), střely na bránu: 1, čas na ledě: 19:57.
Střely na bránu celkem: 37:28.
Je dobojováno, prodloužení mělo pouze krátkého trvání. Již v jeho druhé minutě rozhodl Filatov, který tak připisuje svému týmu první vítězství v sérii. Utkání to bylo po celý zápas nesmírně vyrovnané a remíza by za normálních okolnosti byla spravedlivá, ale hraje se play-off a vyhrát někdo musí. Dnes se to povedlo Salavatu, ke kterému se přiklonilo i štěstí.
61:17
Ufa právě vstřelila branku!
Dlouho to prodloužení netrvalo a hosté vítězí. NIKITA FILATOV snad natřikrát dokázal procpat kotouč pod padajícím Jeremejevem, který se sice hodně zlobil, ale puk neměl vůbec pod kontrolou. Filatov ho dobře sledoval a připisuje si tak důležitou branku. Bez asistence.
60:37
První prodloužení začalo střelou Dubrovskiho přímo do lapačky připraveného Jeremejeva.
60:01
Střely na bránu po třetí třetině: 37:26.
Kdo získá v sérii první bod, to se dozvíme zhruba ve 14:35, kdy odstartuje prodloužení.
Šedesát minut hry je za námi, o výsledku se bude rozhodovat v prodloužení, které se hraje do rozhodnutí. Každá třetina má dvacet minut. Ačkoliv byla Ufa blízko výhře, trefil se Kajgorodov, tři minuty před koncem vyrovnal Antropov a Astana tak může pokračovat v zápase.
60:00
59:28
Vhazování u Jeremejevovy brány.
59:00
Ještě minuta do konce, domácí se ještě snaží soupeře zatlačit.
58:28
Už se hrají poslední vteřiny základní hrací doby, vypadá to, že se dočkáme prodloužení.
57:26
A začínáme zase od začátku. Ačkoliv se zdálo, že to Ufa zvládne, udělala velkou chybu v rozehrávce.
56:28
Astana právě vstřelila branku!
Špatné vyhození hostů se nevyplatilo. Sopel chtěl jen obloučkem poslat puk ze třetiny, ten však zachytil Semjonov a vypálil z první rovnou na Vasilevskiho bránu. Před ní stál NIKOLAJ ANTROPOV a protečoval puk za záda bezmocného brankáře Salavatu. Asistence: Maxim Semjonov.
56:06
Puk za bránou Jeremejeva, domácí tým se nadechuje k závěrečnému tlaku. Ufa pouze vyhazuje tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
55:02
Necelých pět minut do kocne základní hrací doby a Vasilevskiho pozornost vyzkoušel ostrou ránou Starčenko. Buly po levici hostujícího brankáře.
54:37
Brankář Vasilevskij přerušil hru před dotírajícím Kudročem.
54:11
Ufa je v plném počtu, zase ukrojila nějaký ten čas, který nutně potřebovala.
53:37
Źádná větší šance nebo střela na Vasilevskiho se nekonala, možná stojí za zmínku nahození Boyda, ale to byl pokus spíše propagační.
53:04
Přesilovku zatím hráči Astany nehrají dobře, špatná rozehrávka končí dokonce icingem.
52:15
Šance na vyrovnání, které cítí i publikum. Ufa hrála v šesti.
52:01
32:25 je aktuální počet střel na bránu, o něco lepší je tato statistika sice pro domácí, ale není jim to nic moc platné.
51:12
Postavení mimo hru hostujícího Filatova, který byl rychlejší než jego spoluhráč Hartikainen.
50:26
Hraje se v plném počtu, u puku jsou hráči hostů, kteří nikam nepospíchají.
50:15
O nějakém tlaku domácích nemůže být vůbec řeč. Dávno pryč je jejich dobrý výkon ze zhruba poloviny utkání.
49:37
Čas stále běží a aktivitou stále hýří hráči Salavatu, kteří mají duel pod kontrolou.
48:05
Starčenko a Kulda dostávají za vzájemnou šarvátku menší tresty za hrubost.
48:05
Před bránou Vasilevskiho se strhla menší šarvátka, tresty přijdou na obou stranách.
47:47
Zatímco jsou už hráči Astany v plném počtu.
47:25
Kuldova střela končí u Jeremejeva, který betony vyráží jeho pokus.
46:49
Gavrilin znovu vyhazuje a Ufa musí zase začít od svého brankáře. Nutno říct, že se nikam zbytečně nehrne.
46:19
Jednu přesilovku dnes Salavat dokázal využít, zatím se však Barys dobře brání a nepouští protivníka do zakončení.
45:29
Přesilovka pro Salavat. Savčenko inkasuje 2+10 za tvrdé dohrání Makarova. To byl nebezpečný zákrok u mantinelu, nakonec je z toho jen klasická přesilovka a osobní trest.
45:25
Hosté zvolili v posledních minutách agresivní styl hokeje, napadají a dohrávají soupeře. Navíc mu vůbec nedovolují rozehrát nebo kloudně zakombinovat.
44:26
U obou gólu byl velice produktivní obránce Kirill Kolcov, kterému se v této sezóně velmi daří. Důkazem jsou dnešní dvě asistence.
43:37
Opaření domácí se snaží s výsledkem něco udělat, ale nemohou se dostat do útočné třetiny.
42:11
Je to tady, hosté se dočkali druhé své branky a otáčí tak průběhem zápasu. Od poloviny zápasu jsou lepším mužstvem a i nástup do poslední periody jim vyšel. Na pravý kruh si najel ALEXEJ KAJGORODOV a jeho rána zapadla přesně pod víko. Byl to podobný gól, co vstřelil jeho kolega Makarov. Také pěkná a umístěná střela. Asistence: Kirill Kolcov, Antti Pihlström.
41:49
Starčenko však přišel o kotouč a hráči Salavatu posílají puk do středního pásma.
41:15
Domácí se teď ženou kupředu a chtějí oplatit stejnou mincí.
40:39
Chlystov po centru Zinovjeva střílel z pravého kruhu a těsně minul. První varování pro Barys.
40:17
Poslední třetina je tu, u puku jsou hráči Salavatu.
40:01
Střely na bránu po dvou třetinách: 30:21.
Máme za sebou druhou třetinu, která končí lépe pro Salavat Julajev Ufa. Hosté byli daleko nebezpečnější než v první třetině a díky využité přesilovce se dostali ke kýženému vyrovnání. Astana už neměla takový tlak, ovšem nějaké šance si přeci jen vytvořila. Hovoří to o vyrovnanosti obou týmů, proto výsledek zatím 1:1.
Další třetina začne přibližně ve 13:48.
40:00
38:59
Od té doby je vyrovnáno a nevypadá to, že se by se ke konci třetiny mělo měnit skóre.
38:15
Pozvolna se blíží ke konci druhé třetiny, která byla daleko opatrnější a tolik gólovek už k vidění nebylo. Přesto se ujala přesilovková akce Makarova.
37:28
Barys si vytvořil dobrý tlak a Vasilevskij musel být ve střehu. Především po střele Lundin a teči Starčenka, která nevypadala vůbec špatně.
37:06
Zase se musel Jeremejev ohánět, když na něj poslal střelu Zubarev.
36:16
28:20 střely na bránu, hosté se v této třetině evidentně zlepšili a jsou místy nebezpečnější.
35:26
Postavení mimo hru Barysu, který se už řítil do brejku, ale Gavrilin byl o něco rychlejší.
34:15
Nedisciplinovanost domácích tak byla potrestána, nicméně Astana se s tímto výsledkem nechce spokojit. Antropov vypálil a Vasilevskij musel nadvakrát puk zpacifikovat.
33:21
Je vyrovnáno, postaral se o to v přesilové hře DMITRIJ MAKAROV. Hosté si vytvořili v poslední době slušný tlak a ten vygradoval v početní výhodě. Ruský útočník to udělal šikovně, najel si pozvolna na vrcholek pravého kruhu a perfektní ranou vymetl pavučiny v Jeremejevově bráně. Asistence: Kirill Kolcov, Teemu Hartikainen.
33:17
Střelu Proškina od modré čáry Jeremejev viděl a puk má ve své lapačce. Důležité bylo, že před ním nikdo neclonil na případnou teč.
32:25
Proškin stál dobře mezi kruhu, ale střela mu vůbec nesedla a těsně minul pravou tyč. Následně Kazaši vyhazují pryč ze své třetiny.
31:46
Bude se vylučovat, další přesilovku mudou mít k dispozici hráči hostů. Ruděnko vyfasoval menší trest za hákování.
31:28
Salavat je stále v útočném pásmu a nebezpečně střílel Makarov, kotouč se vynořil těsně mimo brány.
30:47
Dobré střídání formace Antti Pilhströma, který dvakrát ohrozil soupeřovu bránu, ale Jeremejev dokázal odolat.
30:01
Teď toho Vasilevskij mnoho neviděl, od modré střílel do chumlu těl obránce Savčenko a puk končí ve výstroji ruského brankáře.
29:16
Puk vypadl ze hřiště, už jsme takřka v polovině zápasu a stále o všem rozhoduje Lundinův gól ze třetí minuty.
28:26
Výtečný Jeremejev, který nyní podržel svůj tým po střele Sopela z levého kruhu.
27:27
Formace Ruděnko, Starčenko, Antropov patří k tomu nejlepšímu na hřišti. Je vidět, že jsou hráči výborně sehraní. Hrají poslepu a vytváří si stále dobré příležitosti.
26:50
Jenže ani Ufa se jen tak nevzdává a sem tam předvede útočný výpad. Dubrovskiho střelu likviduje Jeremejev a po delší době se hra přerušuje.
26:26
Trochu však vázna koncovka, šance by i byly, teď je jen proměnit.
25:27
Hraje se v rychlém tempu a prakticky bez přerušení. Astana dobře brání střední pásmo a stále je až výjimky nebezpečnější.
24:27
Prudká rána Kudroče a poté nepříjemná teč Uppera, puk končí těsně mimo.
24:26
Přesilovka se Barysu vůbec nepovedla, navíc málem inkasoval. Přesto stav se stále nemění.
23:26
Ve vlastním oslabení se řítil sám na brankáře zkušený útočník Zinovjev, ale Jeremejeva mezi betony nedokázal prostřelit. To byla největší šance Salavatu v zápase. Paradoxně v oslabení.
22:43
Bude se však vylučovat, Alexej Vasilevskij vyloučen za sekání.
22:28
Opět v šanci Upper, který svižnou střelou chtěl propát Vasilevskiho, ale ten byl na místě.
21:58
Žádný problém pro Vasilevskiho, který lapil slabou střelu Uppera. Ten alespoň vybojoval útočné pásmo.
21:38
Posunutá domácí brány, do které byl natlačen Makarov.
21:26
Poté se do rychlého přečíslení dostal Ruděnko, ale jeho pokus byl sražený do ochranné sítě.
20:26
Ufa zahájila aktivně, ihned od modré pálil obránce Kulda, ale těsně minul.
20:01
Hráči se trousí pozvolna zpátky na led, za pár chvil budeme pokračovat.
Střely na bránu po první třetině: 15:9.
Co ukáže druhá třetina, to se dozvíme zhruba ve 12:54.
Máme za sebou první třetinu, na výsledku 1:0 nic nemění ani závěrečná střela Makarova, který ale nedokázal Jeremejeva překonat. Ten měl většinou klidnější režim ve svém pracovišti, protože se hrálo většinou u jeho kolegy na druhé straně. Astana byla nebezpečnější, trefila i tyčku, jednou se také mohlo rozsvítit červené světlo. To se prosadil utěšenou střelou obránce Lundin. Výsledek je odpovídající.
20:00
19:26
Puk v útočném pásmu Barysu, ještě uvidíme jednou vhazování před Vasilevskiho bránou. Odpískán icing Salavatu.
18:49
11:5 střely na bránu jsou toho důkazem. Nicméně už jsou hráči Barysu v plném počtu a ihned zahrozili. Dvanáctou střelu vyslal navrátilec z trestné Antropov, poskakující puk Vasilevskij nadvakrát pokryl.
18:07
Už se hrají poslední dvě minuty první třetiny, která nebyla vůbec špatná. Hráči jsou v tempu, k vidění jsou dobré šance, ty vyloženě větší mají prozatím pouze domácí.
17:38
Vzápětí odpískán ofsajd Salavatu Ufa. Vhazování ve středním pásmu vyhráli domácí a puk už je zase u Vasilevskiho.
17:17
Ihned musel Jeremejev řešit nebezpečnou střelu Kolcova, kterou však vyrazil a s pomocí obrany poslal puk daleko od své svatyně.
17:04
Opět se v pěti dlouho nehrálo, za nedovolené bránění je potrestán domácí Antropov.
16:41
Už se hraje v pěti, u puku hráči z Kazachstánu.
16:15
Hraje se však u Jeremejeva, tedy daleko od brány Salavatu.
15:48
Domácí hrají zkrácenou přesilovku, která bude trvat zhruba minutu.
15:05
Vasilevskij byl pod těžkou palbou. Během krátké chvíle jej prověřili Ruděnko, Starčenko a hlavně Antropov. Jeho střelu z mezikruží kryje ruský brankář efektivně do lapačky.
14:37
Útočná akce Salavatu končí, Antti Pihlström je vyloučen za sekání a díky faulu finského reprezentanta se bude hrát 4/4.
13:48
Lundin ihned vyhazuje přes všechny čáry. Ufa musí začít zase od svého brankáře.
13:38
Po komerční přestávce bude kontinuálně pokračovat přesilovka Salavatu. Ta první nestála za moc, teď je možnost nápravy.
13:38
Dlouho to netrvalo a rozhodčí Bělov ukazuje opět podražení. Tentokrát je za katr slovenský bek Kristián Kudroč.
13:26
Upper je zpět na ledě a Kazaši mohou pokračovat ve výkonu, který se divákům musí líbit.
12:26
Domácí výborně brání, až na malé výjimky nepustili soupeře nadostřel Jeremejevovy klece.
11:59
Už jsem chtěl říci, že by oslabení mohlo utnout ten tlak Astany, ale je to přesně naopak. I ve čtyřech si modří vytvořili tutovku, střela Starčenka však končí na Vasilevskiho výstroji.
11:26
Teď je zde útočný faul Uppera, který jde za podražení na trestnou lavici.
11:26
Astana hraje v první třetině výborně, není pochyb o tom, že vede naprosto zaslouženě.
10:48
Začíná se hrát hokej plný šancí. Tu další měli nejprve Ruděnko, který trefil rameno hostujícího brankáře a poté Starčenko byl volný u levé tyče a chtěl zasunout kotouč podruhé do sítě. Tam se však v hodině dvanácté stihl přesunout Vasilevskij.
10:26
Puk však vybojoval Dubrovskij a štěstí měla i domácí sestava. Jeremejev musel zasáhnout ramenem a neměl to vůbec lehké.
09:37
Po vhazování se ihned dostal k puku Gavrilin a teď měli hosté štěstí. Vasilevskij vůbec nic neviděl a puk kolem něj jen těsně proletěl. Poté Ufa pouze vyhazuje do středního pásma.
09:15
Hra přerušena, Gavrilin vybojoval buly v útočném pásmu domácího celku hrajícího v modrých dresech.
08:28
Střela Rachmanova měla sice dobrou razanci, bohužel pro Barys letěla přesně do míst, kde byl připraven Vasilevskij.
07:22
První formace Barysu je hodně nebezpečná, především Bochenski neustále hledá své spoluhráče. kteří by mohli případně zahrozit.
06:48
První komerční pauza zápasu, vhazovat se bude následně po praviic Jeremejeva.
06:16
Na druhé straně prověřil Jeremejeva opět rozjetý Chlystov. Střílel ze stejného místo jako v úvodu zápasu a dopadl podobně. Opět byl domácí strážce na svém místě.
05:26
Hraje se stále na útočné polovině Astany, která má po vstřeleném gólu větší chuť a má nápor.
04:37
Další ostrou ránu vyslal na Vasilevskiho obránce Litviněnko, ale jeho bomba proletěla těsně mimo.
03:26
Možná trochu nečekaný úvod, ale Barys na svého soupeře neskutečně vlétl a má stále více ze hry.
02:25
První varování hostům nestačilo a tentokrát už je to pro Salavat větší pohroma. Domácí první formace kompletně rozebrala soupeře, po krátké sérii přihrávek se do kotouče opřel MIKE LUNDIN, který zamířil přesně do šibenice Vasilevskiho brány. Ten jen máchl lapačkou na prázdno. Asistence: Brandon Bochenski, Andrej Gavrilin.
01:56
Obrovská šance pro Barys, Kudroč zpětnou přihrávkou našel před bránou úplně volného Romanova, který z jasné pozice trefuje břevno Vasilevskiho brány.
01:16
Na druhé straně střílel Antropov, ale minul bránu, kterou střeží Vasilevskij. Domácí fanoušci bouřlivě povzbuzují svůj tým, především když se ženou do útoku, otřásá se hala v základech.
00:36
Jenže ihned přišel o puk a do šance se dostával Chlystov, jehu ránu však Jeremejev viděl a ukryl do lapačky.
00:26
Jdeme na to, tým z Kazachstánu zahajuje první útočnou akci.
00:01
Hráči obou týmů vstupují na hřiště, kde je čeká solidně zaplněná hala. Nejprve si poslechneme státní hymny obou zemí a pak už se budeme věnovat prvnímu čtvrtfinále.

Barys Astana: Jeremejev (Malgin) – Barker, Lundin, Savčenko, Litviněnko, Kudroč, Semjonov, Grebešnikov – Bochenski, Gavrilin, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Upper, Panšin, Romanov – Poliščuk, Sagadějev, Rachmanov, Hamill.

Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Sochatskij) – Višněvskij, Proškin, Sopel, Kulda, Zubarev, Kolcov, Isangulov, A. Vasilevskij – Chlystov, Zinovjev, Dubrovskij – Makarov, Filatov, Hartikainen – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Mereskin, Stěpanov, Slepyšev.

Rozhodčí: Bělov, Cyplakov – Morozov, Sazonov.

Kristián Kudroč (SVK) v týmu Barys Astana. Na druhé straně neregistrujeme v této rubrice žádného hráče.
To kazašský celek měl cestu do dalšího kola daleko jednoduší. Narazil na Avtomobilist Jekatěrinburg, se kterým si Barys poradil bezpečně 4:0 na zápasy. Mohl tak odpočívat a chystat se na svého dalšího soupeře.
V prvním kole hrál Salavat Julajev Ufa proti Torpedu Novgorod, které po dvou zápasech vedlo. V obou případech se jednalo o domácí zápasy, pak ale Salavat zabral a vyhrál pro změnu dvakrát na hostující půdě. Doma pak vyhrála a venku prohrála. Muselo se tak jít do sedmého zápasu, který skončil těsně 2:1.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítejte u prvního čtvrtfinálového zápasu mezi Barysem Astana a Salavatem Julajev Ufa. Oba celky se dostaly do další fáze soutěže a chtějí bojovat o postup. Série by to měla být vyrovnaná, napínavá a dramatická.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.