A je tu konec. Hosté z Petrohradu tahali v prodloužení za kratší konec. Inu všichni víme, jaký hokej dokáže být a po trefě Romana Červenky si SKA nakonec připisuje další bod do série. O to cennější, že je z venkovního hřiště. Když ale přihlédneme na celkový průběh zápasu, je to zřejmě zasloužená výhra, neboť v základní hrací době byl Petrohrad lepší. To je ode mě pro tuto chvíli vše. Já Vám přeji příjemný zbytek dne a zase někdy napočtenou.
71:05
Petrohrad právě vstřelil branku!
Zhruba uprostřed útočné modré naznačil střelu Kalinin, nicméně přihrál ROMANU ČERVENKOVI, který vyslal z puntíku pravého kruhu natolik rychlou bombu po zemi, že Glass nestihl sklapnout betony k sobě a puk mu prochází mezi nohami. Nádherná rána českého útočníka tak rozhoduje dnešní vyrovnané klání! Asistence: Dmitrij Kalinin, Kevin Dallman.
70:35
A je to tu, hosté mohou rozhodnout.
70:03
Zbývá asi dvacet sekund než začne zkrácená přesilovka hostů.
69:38
Saprykin (CSKA) ale tlak přerušuje, neboť dostává dvě minuty za sekání.
69:29
Obrovský tlak domácích hráčů. Obranná třetina Petrohradu nyní připomíná střelnici!
68:21
Prochorkin inkasoval ránu hokejkou do nosu od Chafizullina (SKA), který samozřejmě dostal dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
68:10
Byl ale zastavený už ve středím pásmu a na puku opět domácí.
67:50
Šipačov nakonec vybojoval hostům puk a založil protiútok.
67:20
Těžiště hry se přesouvá za Saláka.
66:48
Šipačov byl domácím obráncem natlačený na tyč branky Glasse, který se zrovna natahoval stejným směrem a Šipačov s ním vyrazil branku z předepsané pozice.
65:49
Chvilku se hrálo v obranném pásmu Moskvy. Puk byl vyhozen za branku Saláka a oba celky pouští na led čerstvější síly.
65:10
Dallman ve výborné pozici za puntíkem v kruhu tváří v tvář Glassovi tvrdě vypálil! Ovšem i brankář domácích působí sebejistě.
64:40
Misharin prověřil tvrdou ranou Saláka a ten působí sebejistě.
64:07
Na obou stranách je již znát únava. Tempo hry už zdaleka není tak vysoké.
63:06
Salák si omylem posunul branku když se přesouval na druhou tyč a vhazuje se ve středním pásmu.
62:28
A domácí mají lepší nástup do prodloužení. Zatím hosty k ničemu nepustili.
61:52
Zakázané uvolnění domácích.
61:16
Jsou v útočném pásmu a podařilo se jim Petrohrad dostat podtlak, ale chybí tomu zakončení.
60:50
Domácí teď snad půl minuty strávili za brankou a nyní zakládají útok.
60:10
Na úvod zakázané uvolnění Moskvy.
60:01
Máme za sebou šedesát minut základní hrací doby, která nám vítěze utkání neurčila, a tak bude následovat prodloužení. Třetí třetina byla již o něco vyrovnanější, a tak si netroufám odhadnout, kterému týmu to tam spadne. Nechám tedy odhady a radši si počkáme na rozuzlení v podobě prodloužení, které začne zhruba v 16:34.
60:00
59:39
Chudinovova střela mířila nad šibenici, avšak Glass ji zachytil lapačkou.
59:20
To domácí získali, ale už se nikam neženou.
59:03
Ještě buly v obranném pásmu domácích.
58:27
Času již moc nezbývá a nic nenasvědčuje tomu, že by jeden z celků mohl zápas každou chvilkou rozhodnout.
57:40
Tichonov se dostal za branku Glasse a nahrával mezi kruhu, kde puk zachytil obránce Moskvy.
57:00
Zbývají tři minuty a sledujeme velmi opatrnou pasáž.
55:58
Ti vhazovaní vyhráli a založili útok, který ztroskotal ve středí třetině. Na puku jsou tak opět domácí.
55:33
Kotouč je v ochranné síti za Salákem a vhazuje se v obranném pásmu Petrohradu.
54:45
Naopak Muršak ujel do protiútoku a svou střelu z kruhu nenasměroval mezi tři tyče.
53:40
Hosté mají optickou převahu, ale nedaří se jim to přetavit v brankové příležitosti.
52:35
Tony Martensson nahodil puk za branku, odkud se odrazil před branku a tam si ho Glass stáhl pod lapačku.
51:47
Převaha Moskvy v útočném pásmu končí a oba celky střídají.
51:00
Hosté se vysvobodili nedovoleným způsobem. Píská se zakázané uvolnění a hra se přesunuje zpět před Saláka.
50:32
Domácí vyhráli buly a vyrážejí do útoku.
50:10
Kablukovův golfový pokus Glass ukryl na svém hrudním koši.
49:27
Chafizullin se dostal až na puntík levého kruhu v útočném pásmu hostí a tvrdou ránu z velmi nebezpečné pozice Glass vyráží mimo!
48:59
Sražená střela končí v ochranné síti za Salákem a vhazuje se po jeho pravici.
48:38
Moskva se teď dostala do útočného pásma vzápětí kotouč ztrácí.
47:30
Opět je tu problém s přecházením středního pásma a nikomu se nedaří založit kloudnou akci.
46:00
Grigorenko inkasoval ránu do obličeje, která se pískat asi měla. Píšťalky rozhodčích však zůstávají němé.
45:24
Ljubimov z ostrého úhlu nahodil puk na Saláka v domnění, že se od něj odrazí nebezpečně před brankoviště. No Salák ho zklamal, když kotouč od sebe nepustil.
44:55
Hosté opět v tlaku obstřelují Glasse z každé pozice.
44:29
To samé z druhé strany.
43:20
Hráči Petrohradu odevzdávají puk a spěchají střídat.
42:55
Domácí se usadili v útočném pásmu a Frolov objel Saláka a pokusil se ho překvapit. Ten však jeho počin odhadl a nastavil mu tam svůj beton.
42:37
Salák má na dosah odražený puk a přerušuje hru.
41:33
A Moskva už je v plném počtu.
41:30
A znovu se vysvobozují.
40:57
Dohrává se přesilovka hostů, pár pokusů od modré skončilo mimo branku a domácí se vysvobozují.
40:01
Druhá třetina vstoupila do minulosti a domácím se po ní dýchá o něco lépe. Po krásné kombinaci s Červenkou se prosadil Thoresen a závěrečná perioda začne zase v nerozhodném stavu. Ta započne okolo 15:47.
40:00
39:43
Na závěr ještě trest. Dvě minuty inkasoval Grigorenko za hrubost.
39:24
Saprykin objel braku a nahrával intuitivně před brankoviště. Tam však na něj nikdo v červeném nečekal.
38:27
Obrázek hry se nemění. Pochopitelně ani jeden celek nechce inkasovat zbytečný gól do šatny.
38:00
Hrají se poslední dvě minuty druhé třetiny a ohnisko hry je mezi modrými čarami.
36:14
Situace se obrátila a po nahozeném kotouči se před Salákem snažili dorážet snad všichni nasazení útočníci domácích. Salákovi strážci si však s celou situací poradili.
35:42
Hosté teď uzamkli Moskvu v obranném pásmu a sledujeme hru kočky s myší.
34:52
Něprjajev lehkou střelou z kruhu trefuje Salákův hrudník.
34:21
Salák nyní fotbalovou hlavičkou vyrazil nahozený kotouč do ochranné sítě. Opravdu úsměvný moment.
33:35
Semenov od modré vystřelil projektil na Glasse, ten exhibičním rozklekem likviduje jeho snahu.
33:18
Čárový rozhodčí píská ofsajd a následuje komerční přestávka.
32:27
Kvalita ledu asi nebude ideální, hráči často bez příčiny padají.
32:00
Moskva odevzdává kotouč a jde střídat.
31:28
Glass se rozhodl pokrýt odražený puk a přerušuje hru. Bude se tak vhazovat po jeho levici.
30:48
Žarkov se osamocen dostal až na puntík pravého kruhu odkud vyslal ránu jako z děla! V dobré pozici však trefuje pouze Saláka.
30:12
Domácí obléhají útočné pásmo Petrohradu, ale ke střele to zatím nebylo.
29:37
A rázem i hosté a hrajeme opět v plných počtech.
29:34
28:58
Fefelov z horní hranice pravého kruhu Saláka nepřekonal.
28:34
Červenkovo nahození zachytil Glass a přerušuje hru.
27:37
Přesilovka ale neměla dlouhé trvání. Martensson (SKA) si také odsedí menší trest za hákování a hrajeme čtyři na čtyři.
27:34
Příležitost k obratu. Dvě minuty dostává Saprykin (CSKA) za sekání.
27:00
Tikhonov se v útočném pásmu dostal k odraženému puku a jeho přihrávku přes šířku hřiště nenašel hokejku spoluhráče a hrají domácí.
25:46
PATRIK THORESEN si nádherně narazil s Romanem Červenkou, tím se uvolnil do mezikruží, odkud švihem zamířil přesně do šibenice Glassovy branky. Máme srovnáno! Asistence: Roman Červenka
24:30
A přesilovka je u konce. Dvě minuty dostal Frolov (CSKA) za sekání.
24:15
Filppula bekhendem těsně míjí Salákovu branku.
23:35
Domácím se přesilovka příliš nedaří a už je v polovině.
22:45
Ponikarovskij pláchl až před Glassa a urval důležité vteřinky.
22:00
Doteď jsme hráli čtyři na čtyři a teď začíná domácím tříminutová klasická přesilová hra.
21:45
Rylov z úhlu takovým spíše nahozením Saláka nepřekvapil a hrají opět hosté.
20:45
Červenka vyhrál buly a Semenov hned vypálil. Jeho střelu zblokovala obrana domácích.
20:24
A hosté opět aktivnější. Kalininův pokus Glass zachytil.
20:01
A skutečně se vylučovat bude. Za bodnutí špičkou hole dostal Alexandrov (SKA) 5+20 minut – trest do konce utkání a Prochorkin (CSKA) 2+10 osobní trest minut za úder do oblasti hlavy a krku.
20:01
Máme za sebou první třetinu třetího zápasu série mezi CSKA Moskva a SKA Petrohrad, po které jdou do šaten šťastnější domácí. Více ze hry však měl Petrohrad a domácí udeřili z ojedinělé akce. Tudíž se můžeme těšit, jestli hosté pokoří dosavadní střeleckou smůlu, nebo snad Moskva navýší náskok. Druhá třetina začne přibližně v 14:54.
Souběžně se sirénou Prochorkin atakoval Dallmana do obličeje a kapitáni obou týmu teď s rozhodčími řeší, zda-li nešlo o faul loktem. Jestli z toho bude vyloučení, uvidíme na začátku druhé třetiny.
20:00
19:13
Třetina se dohrává a hosté se ještě tlačí do útočné třetiny.
18:36
Panarin (SKA) za hrubost. Ketov (SKA) a Chudinov (SKA) za šarvátku. na straně Petrohradu. Za domácí na trestnou lavici putují Misharin (CSKA) za hrubost. Fefelov (CSKA) a Mursak (CSKA) za šarvátku . Pokračuje se však v pěti a zřejmě se tedy jedná o osobní tresty.
18:30
No a domácí jsou při chuti. Mursak ujížděl do přečíslení dva na jednoho a jeho přihrávku na poslední chvíli zhatil hostující obránce. Salák okamžitě ukryl puk pod lapačku. Poté se strhla bitka a bude se vylučovat.
17:57
CSKA právě vstřelilo branku!
A domácí z první vážnější šance udeřili! Lisin potáhl kotouč ze strany až na Saláka, kterého pak setrvačností povalil a odražený puk pak do odkryté klece pohodlně odklidil IGOR GRIGORENKO. Asistence: Enver Lisin, Nikolaj Prochorkin.
16:57
Jenže tak se o puk báli a hráli pasivně, až udělali chybu v rozehrávce a Petrohrad přerušil hru. Dvě minuty dostal Kučerjavenko za sekání.
16:45
Domácí se snaží natáhnout přesilovku.
16:06
Rozhodčí signalizují vyloučení a domácí využívají výhodu. Glass je na střídačce.
15:28
Červenka se dostal do nebezpečné pozice a Glass měl zakrytý výhled. Jeho střela však byla zblokovaná.
14:44
A hned zakládají útok, Panarin nahazoval puk na Glasse a ten ho vyrazil ke svým obráncům.
14:03
Prolétlo tam ještě pár střel od modré, avšak všechno mimo a hosté jsou v plném počtu.
13:15
Filppulův pokus z kruhu Salák vyráží do roku kluziště, odkud hosté vyhazují.
12:34
Morozov se v otočce dostal k odraženému puku, ale nakonec ho nezpracoval.
12:03
Kalinin (SKA) si odsedí menší trest za nedovolené bránění.
11:30
Gimajev prolétl do útočného pásma a o zadní mantinel si narazil puk zpět před brankoviště, kde se snažil dorážet za záda Saláka. Ten si však kotouč pohlídal.
11:07
No a je tu menší roztržka mezi Ketovem a Saprykinem, rozhodčí nakonec vylučovat nebude.
10:16
A domácí jsou v plném počtu.
10:05
Kovalčukova střela švihem Glassovi vypadla z náruče, nicméně stačil se pro kotouč natáhnout dřív, než dorážející útočníci Petrohradu.
09:30
Hostům se přesilová hra zatím vůbec nedaří a CSKA opět vyhazují kotouč.
08:50
A znovu se jim daří vyhodit kotouč až k Salákovi.
08:30
Domácí vyhazují a můžou střídat.
08:16
Gimayev (CSKA) si odsedí dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
08:00
Obě mužstva se v těchto chvílích nemohou dostat přes střední pásmo a hra je plná ztrát.
05:47
Lisinův pokus od modré nadělal Salákovi problémy, neboť měl zakrytý výhled. Naštěstí pro SKA si Salák poradil.
04:50
Další střela od Kablukova. Glass se tedy musí potit, na druhé straně Salák má zatím výstroj suchou.
04:27
Nyní jsou pro změnu aktivnější hosté, Kalininův pokus z kruhu jen tak tak neskončil mezi betony domácího brankáře.
03:40
Ilja Kovalčuk se dostal z bezprostřední blízkosti před Glasse a střelou zápěstím mu nenadělal problémy.
02:38
Ponikarovskij obdržel křižnou přihrávku v útočném pásmu a z dobré pozice netrefuje branku Glasse.
01:48
CSKA obléhá obranné pásmo hostí, ale chybí tomu střelba.
01:00
Začátek utkání podle očekávání působí opatrně.
00:01

CSKA Moskva: Glass (Birjukov) – Quint, Denisov, Pervyšin, Mišarin, Zajcev, Gimajev, Jegoršev – Lisin, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Saprykin, Morozov – Muršák, Fefelov , Frolov – Žarkov, Něprjajev, Ljubimov

SKA Petrohrad: Salák (Ježov) – Alexandrov, Chafizullin, Kalinin, Dallman, Semjonov, Judin, Čudinov – Martensson, Červenka, Thoresen – Tichonov, Kučerjavenko, Kovalčuk – Ketov, Panarin, Šipačov – Ponikarovskij, Kablukov, Sigarjov

Rozhodčí: Sčenjov, Romasko – Balodis, Dedjulja.
První dva zápasy v Petrohradu hosté zvládli a stav série je v tuto chvíli CSKA – SKA 0:2. V posledním zápase Petrohrad bez problému zvládl vyhrát, když po první třetině vedl už 3:0 a zápas dotáhl do vítězného konce 5:1. Dá se dnes očekávat, že CSKA bude v domácím prostředí silnějším mužstvem než tomu bylo venku. Tak se nechme překvapit, zda-li se CSKA vzepře, nebo Petrohrad bude dál pokračovat v suverenitě série. Začínáme ve 14 hodin!

Poslední vzájemná střetnutí:

Peterburg-CSKA Moskva 5:1 (Playoff)
Peterburg-CSKA Moskva 1:0 (Playoff)
CSKA Moskva-Peterburg 2:0
Peterburg-CSKA Moskva 5:2
SKA Petrohrad

Hosté z Petrohradu měli po základní části o něco lepší pocity. Zisk 105 bodů při krásném skóre 175:115 je staví na druhou pozici v Západní konferenci a to do playoff přisoudilo právě CSKA. Kanadskému bodování v týmu hostí vévodí hned dva borci. Jsou to Artemy Panarin a Ilja Kovalčuk. Oba si připsali 40 bodů. Prvně jmenovaný je zároveň nejlepším střelcem, potom co přesně zamířil 20x.

Poslední zápasy v KHL:

Peterburg – CSKA Moskva 5:1 (Playoff)
Peterburg – CSKA Moskva 1:0 (Playoff)
Peterburg – Chanty Mansijsk 1:2
Peterburg – Jekatěrinburg 4:0
CSKA Moskva

V základní části KHL vybojovali domácí 7. příčku v Západní konferenci, když získali 91 bodů při skóre 130:118. Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem týmu je Nikolaj Prochorkin s bilancí 37 bodů (19+18).

CSKA Moskva – Dynamo Minsk 3:0
CSKA Moskva – Donbass Doněck 2:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.