To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne.
Střely na branku Sibir Novosibirsk: Ak Bars Kazaň 40:31
Je za námi neuvěřitelné utkání, které už dlouho v KHL k vidění nebylo. Alespoň ne v play off. Kazaň si odnáší jeden z největších debaklů v krátké historii vyřazovacích bojů o Gagarinův pohár. Domácí hokejisté Sibiru Novosibirsk předvedli vynikající výkon a naprosto po zásluze se ujímají vedení 2:1 na série. Ve třetí třetině padlo nevídané množství trestů. V kompletním počtu hráčů se prakticky nehrálo.
Hodně zajímavé bude sledovat další vývoj této série. Čtvrté utkání je na programu v Novosibirsku zítra ve 13 hodin a nic není lepší pozvánkou ke sledování než právě dnešní utkání.
60:00
59:30
Fanoušci už děkují svým oblíbencům za skvělý výkon, utkání se v elektrizující atmosféře už jen dohrává.
59:10
Teď se navíc hráči Novosibirsku osvobozují.
58:40
Hosté svého soupeře dostali pod tlak, Koskinen a obrana si však se vším poradí.
58:00
Dvě minuty zbývají do konce dnešního utkání.
56:31
Hráčům Kazaně zatím přesilová hra příliš nevychází.
55:42
A už je to tady opět. V plném počtu se ve třetí třetině hraje opravdu sporadicky. Čtyřminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí dostal Vladimir Butuzov (SIB) a Kazaň může ještě alespoň trochu kosmeticky upravit stav dnešního zápasu.
55:14
Domácí fanoušci dnes prožívají báječný večer. Teď během aplausu vytáhli velký transparent.
54:44
Obě mužstva hrají v plném počtu. Na jak dlouho?
54:22
Kugryšev svou střelou po delší době připomněl Garipovovi, že se ještě hraje hokej a ne boxerské zápasy.
53:50
Burmistrov vjel do útočného pásma dříve než puk a rozhodčí pískal ofsajd. Sibirskou arénou, která je dnes zcela zaplněná, obíhají mexické vlny.
52:44
Dvě minuty za hrubost dostávají Alexandrové Romanov (SIB) a Svitov (KZN). Už poněkolikáté v závěrečné třetině se bude hrát ve čtyřech mužích na obou stranách.
51:58
Další potyčka dohnala rozhodčího k tomu, aby si povolal oba kapitány a důrazně jim vysvětlil, že agresivní závěr utkání si nepřeje.
51:06
Výtečný zákrok si připsal Koskinen, který dnes chytá další parádní utkání. Není to tak, že by neměl žádnou práci. Ba naopak, úspěšně už kryl 24 střel, za jeho záda pronikla jediná. Fanoušci jeho přínos oceňují vyvoláváním jeho jména.
50:26
Hosté hrají v plném počtu v době, kdy hřiště opouští Jonas Enlund.
49:21
Sibir právě vstřelil branku!
Výborná souhra domácího mužstva končí sedmým gólem v hostující bráně. Domácí využívají přesilovou hru pět na tři. Po ose Kutuzov- Šumakov se dostal puk na OLEGA GUBINA, který z dobré pozice před bránou prostřelil Garipova. Asistence. Sergej Šumakov, Alexander Kutuzov.
48:26
Na trestnou lavici Kazaně usedá už čtvrtý muž v krátkém časovém sledu. Dvě minuty za podražení dostal Osipov. Nejprve se bude hrát 4 na 3, poté 5 na 3.
47:32
Emoce tečou proudem, Stepan Zacharčuk (KZN) udeřil Monju do hlavy a obdržel 2+10 minut. Divákům se nesportovní chování Kazaně vůbec nezamlouvá.
46:01
Dva členové potyčky, Jori Lehterä a Ilja Nikulin dostali dvě minuty za hrubost.
46:59
Nyní se strhla potyčka mezi elitními hráči obou mužstev, Jori Lehterä s Dmitrijem Monjou na jedné straně a Ilja Nikulin ještě s jedním mužem na straně druhé. Mohl za zákrok, jehož se hosté dopustili na Jonase Enlunda, který se jen těžko zvedal z ledu.
45:08
Kazaň vstřelila branku!
Hosté si připisují čestný úspěch. MICHAIL VARNAKOV clonil Koskinenovi ve výhledu, finský brankář vyrazil kotouč jen před sebe a právě ruský hokejista ho doklepl za brankovou čáru. Asistence: Ilja Nikulin.
44:28
Třetí třetina zatím probíhá poklidně. Nyní může "klidné vody" rozčeřit přesilová hra Kazaně. Ivan Lekomcev (SIB) dostal dvě minuty za zdržování hry poté, co kotouč poslal z vlastního obranného pásma do hlediště.
43:10
Tkačjov se ocitl v klinči dvou bránících hráčů Novosibirsku, rozhodl se tedy zkusit štěstí a vystřelil. Projektil z jeho hole skončil nad domácí bránou.
42:00
40:56
Tlak první přesilovkové formace Sibiru skončil Lehteräho střelou, kterou si Garipov pohlídal.
40:01
Aby toho nebylo málo, Kazaň bude hrát na úvod třetí třetiny oslabení. Dvě minuty za podražení v samotném závěru druhé třetiny dostal Dmitrij Obuchov.
Co dodat? Sibir Novosibirsk vede po dvou třetinách už 6:0 nad jedním z nejnabitějších klubů KHL z Kazaně a směřuje k jednomu z nejpřekvapivějších výsledků své historie. Hokejistům sibiřského celku ve druhé třetině vyšlo vše, na co sáhli. Hattrick dovršil Jonas Enlund, poté se prosadili postupně Monja, Ignatuškin a na závěr třetiny ještě Kopejkin. Vývoj utkání neunesla jedna z ústředních postav Kazaně- obránce Jevgenij Medvěděv, který se dopustil hrubého zákroku loktem do tváře Sergeje Šumakova. Uvidíme, v jakém duchu se odehraje poslední třetina tohoto utkání, jež startuje zhruba v 14:57.
40:00
39:51
Exkluzivní představení Sibiru Novosibirsk pokračuje. Jori Lehterä v přečíslení ideálně našel ALEXEJE KOPEJKINA, který poslal kotouč do odkryté klece bez větších problémů. Asistence: Jori Lehterä.
39:25
Hosté hrají po pěti minutách v plném počtu.
39:04
Ožiganov vypálil z pravého kruhu, Garipov na jeho střelu viděl a bez problémů zasáhl.
38:08
Uznání směřuje Alexanderu Svitovovi. Ten se i za daného stavu obětavě vrhl do Kutuzovovy prudké rány.
37:35
Hráči Sibiru si vytvořili kýžený tlak, k většímu ohrožení Garipovovy brány se nedostali.
36:10
Domácí hokejisté se až po dvou minutách pětiminutové početní převahy usadili v útočném pásmu.
34:25
Hráči Kazaně porážku neunáší. Jevgenij Medvěděv (KZN) zasáhl Sergeje Šumakova bez okolků a záměrně do obličeje loktem. Hráč Sibiru se poté svíjel na ledě. Nakonec se z něj zvedl sám. Medvěděv v dnešním zápase dohrál. Za zmíněný nešetrný faul obdržel pět minut plus do konce utkání.
34:24
Romanovovu střelu ukryl v lapačce Garipov, který si připisuje jeden z prvních úspěšných zásahů od svého vstupu do utkání.
33:11
Oddechový čas si bere domácí trenér Dmitrij Kvartalnov. Abych se přiznal, moc nechápu úmysl kouče Novosibirsku.
32:24
Obě mužstva hrají v plném počtu.
31:36
Neuvěřitelné. Destrukce favorita pokračuje! IGOR IGNATUŠKIN dostal za bránou i před ní obrovský prostor, kterého dokonale využil. Vyjel před bránu a bezmocného Garipova překonal střelou pod víko. Asistence: Alexander Romanov.
31:12
Svitov střílel z první po přihrávce Těreščenka. Bránu však netrefil.
30:24
Potyčku před bránou odnesli dvouminutovým trestem za hrubost Ivan Lekomcev (SIB) a Alexander Burmistrov (KZN). Bude se hrát ve čtyřech mužích na obou stranách.
30:10
Hosté se snaží se zápasem ještě něco udělat. Přece jen, mají ještě dostatek času na zvrat. Kvalitu na to celek Kazaně alespoň podle jmen určitě má.
28:11
Trenér Kazaně si pochopitelně bere oddechový čas a střídá Konstantina Barulina, jehož statistiky zatížili domácí hokejisté čtyřmi góly během devětadvaceti minut. Mezi třemi tyčemi ho nahradí Emil Garipov.
28:11
Velká party v Novosibirsku pokračuje! Domácí hokejisté před rozvášněnými fanoušky vedou už o čtyři branky. Jori Lehterä vybídl ke gólů DMITRIJE MONJU, ten si sjel na mezikruží, objel obránce a jeho střelu zastavila až síť Barulinovy brány. Asistence: Jori Lehterä
27:52
Enlund hraje v obrovském laufu, teď se přes obránce opět dostal do bezprostřední blízkosti Barulina.
26:51
Osipov se utrhl, svůj brejk zakončil střelou mimo bránu.
25:53
Nyní vyvolávají domácí fanoušci jméno hrdiny dnešního večera, Kazaň je v přetěžké situaci. Smazat tříbrankové manko proti skvělé připravenému Sibiru je hodně obtížný úkol.
25:47
Hosté sice zvýšili útočnou aktivitu, ale jsou to domácí, kdo se dostává do trháku. JONAS ENLUND završil hattrick nádhernou individuální akcí, kdy obelstil několik obránců a také Barulina, aréna bouří a na led padají kšiltovky spokojených fanoušků. Asistence: Jegor Martynov.
24:23
Stapleton pozlobil domácí obranu, odražený kotouč však měl na dlouhou hokejku.
24:16
23:52
Sibir se zatím úspěšně brání, na útočný výlet se vypravil Lehterä, kotouč nakonec zavezl za Barulinovu bránu.
23:22
Svitov naskočil na led, hostům začíná téměř minutu trvající přesilová hra.
22:59
Mědvěděvův pokus od modré čáry zblokovala domácí obrana.
22:16
Početní výhodu však tentokrát domácí nevyužijí, ba naopak, budou se muset bránit. Vjačeslav Bělov (SIB) totiž podrazil soupeře a to se nemohlo obejít bez dvouminutového trestu.
21:22
Nyní si početní výhodu zahrají domácí. Alexander Svitov (KZN) dostal dvě minuty za hrubost. Předešlé dvě přesilové hry Sibiru využil Jonas Enlund.
20:47
20:01
Hokejisté Kazaně mají na začátku druhé třetiny přesilovou hru trvající 47 vteřin.
20:01
Domácí pokračují v sérii s favoritem v houževnatých výkonech. Mohutně povzbuzováni domácím publikem svého silného soupeře z Kazaně navíc přehrávají. Po první třetině vede iIbir po dvou přesilovkových trefách Jonase Enlunda 2:0 a hosté mají v kabině, co řešit. Druhou třetinu sledujte od zhruba 13:59 na onlajnech.
20:00
19:20
Petrov pálil hodně vedle, kotouč se od mantinelu odrazil snad k Petružálkovi, který v dobré pozici brankový prostor netrefil.
18:47
Nyní však domácí fanoušci pískají. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Sergej Šumakov.
18:35
Zakázané uvolnění domácího mužstva. Fanoušci jsou v euforii z dvoubrankového vedení a dávají to hlasitě najevo.
17:16
Hosté využívají i svou druhou přesilovou hru. Lekomcevovu střelu od modré vyrazil Barulin jen do míst, kam najížděl JONAS ENLUND, který dorazil kotouč do odkryté klece a posílá domácí mužstvou do dvoubrankového vedení. Asistence: Ivan Lekomcev, Vjačeslav Bělov.
16:56
Domácího kapitána Kopejkina zastavil nešetrným zákrokem kolenem Těreščenko. Nyní už sedí na trestné lavici a může být rád, že obdržel jen dvouminutový trest.
12:46
Přesilovou hru vzápětí využívá prudkou ranou od modré čáry JONAS ENLUND. Asistence: Vjačeslav Bělov, Dmitrij Monja.
12:32
Dvě minuty za podražení dostává Shaun Heshka (KZN)
12:35
12:10
11:10
Kugryšev po přechodu modré čáry vypálil, Barulin spolehlivě zasáhl.
10:25
Přesilová hra hostujícího mužstva měla jepičí život. Konstantin Kornějev (KZN) si pomohl háčkem a usedá na trestnou lavici.
10:10
První trest zápasu pro Romanova (SIB), který zasáhl Pesonena hokejkou do tváře a půjde si odpykat dvouminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí.
09:51
Icing domácího mužstva.
08:15
Hra se v posledních chvílích přelévala z jedné strany na druhou, chybělo tomu však důraznější zakončení.
07:13
A další zakázané uvolnění domácího mužstva, které se teď dostalo přece jen pod tlak svého soupeře.
06:40
Nepovedená rozehrávka Sibiru rezultuje v zakázané uvolnění. Hra se dostane před Koskinena, který zatím příliš problémů kole svého brankoviště řešit nemusel.
06:21
Domácí výpady jsou stále černější a nebezpečnější, Lehterä vtrhl do útoku, kotouč si připravil na backhandovou stranu a vypálil. Barulin i tentokrát úspěšně zasahuje.
06:06
Martynov z vlastního obranného pásma vyzval na útočné modré čáře čekajícího Igantuškina, ten vypálil, Barulin si s jeho projektilem poradil.
04:54
Lekomcev pálil z pravého kruhu, Barulin se zaskočit nenechal. Poslední minuty patří domácímu mužstvu.
03:59
Do dobré šance se dostal Osipov, svůj projektil poslal mimo bránu.
03:00
Úvod utkání se nesl v poklidném tempu. Zatím nepozorujeme větší šanci.
00:01

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov)- Lekomcev, Hrabal, Kutuzov, Alexejev, Bělov, Martynov, Ožiganov- Lehterä, Monja, Enlund- Kopejkin, Koskiranta, Kugryšev- Gubin, Šumakov, Sannikov- Romanov, Ignatuškin, Kvartalnov, Butuzov

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov)- Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Osipov, Jarullin- Těreščenko, Petružálek, Petrov- Varnakov, Burmistrov, Stapleton- Svitov, Pesonen, Obuchov- Bodrov, Lukojanov, Tkačjov

Rozhodčí: Gofman, Kiseljov- Birin, Medveděv.
Československá stopa

Jakub Petružálek (KZN)- 0 bodů, -1
Josef Hrabal (SIB)- 0 bodů, -1
Pěkné úterní odpoledne fanouškům KHL. Dnes je na programu třetí utkání série mezi Sibirem Novosibirsk a Ak Bars Kazaň. Sibiřský klub zatím favorizovaný celek z Kazaně pořádně trápí. V prvním utkání zvítězil outsider z Novosibirsku 3:1, den poté padl až v prodloužení v poměru 3:2. Nyní se pokusí svěřenci trenéra Dmitrije Kvartalnova zužitkovat výhodu domácího prostředí, kde se můžou spolehnout na výbornou atmosféru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.