Díky za pozornost a sledujte dál náš pestrý program na onlajnech. Hezký zbytek dne.
Česká stopa:

Jan Kovář: čas na ledě: 20:42, branky a asistence: 0+0, vyloučení: dvě trestné minuty, vyhraná vhazování: 12/18.
Stav série:

HK Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 0:3
Střely na bránu celkem:

34:35
Je tedy hotovo, i když byli domácí blízko k výhře, Chabarov dokázal vyrovnat a ve třetí minutě prodloužení rozhodl šťastnou trefou útočník Platonov.
62:11
Metallurg právě vstřelil branku!
Gól platí. DENIS PLATONOV připisuje svému týmu vítězství a třetí bod v sérii. Jeho ránu vyrazil Koskinen do brankové konstrukce, poté se od ní puk odrazil na Platonův loket a puk po konzulatci s videorozhodčím skončil v síti. Bez asistence.
62:11
Sudí situaci stále řeší a dle záběrů to vypadá, že to byl gól loktem, ale odrazem a bez úmyslu.
62:11
Bude se volat videorozhodčí! Platonov nejprve trefil z levého kruhu břevno a poté se od jeho těla dostal puk do sítě. Záleží na posouzení rozhodčích, zda to bylo v rámci regulérnosti a v rámci pravidel.
61:17
Na opačném konci se mezi kruhy dostal Pare, jeho rána skončila vedle.
60:28
Do první útočné akce prodloužení se tlačil Kutuzov, ale netrefil bránu.
60:01
Střely na bránu po třeti třetině:

34:33.
Další třetina začne přibližně v 15:32.
Je to jasné, bude se podruhé v této sérii prodlužovat. Vyrovnání zařídil poněkud šťastnou střelou Chabarov, který překonal nic netušícího Košečkina. Za patnáct minut budeme pokračovat a čekat na rozhodující úder té či oné strany.
60:00
59:55
Ještě jedno přerušení, Koskinen podržel kotouč a už to vypadá skutečně na další prodloužení v této sérii.
58:37
...probíhá porada, která nakonec rozhodla, že se bude hrát v klasickém počtu hráčů.
58:06
Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny a hra přerušena. Sudí ukazují trest...
57:15
Koskinen podržel svůj tým po obrovské šanci Pareho, který si najel před bránu a v bezprostřední blízkosti zakončil bekhendem pouze do připraveného brankáře.
56:18
Domácím se nepodařilo ubránit těsný výsledek, je to i důsledek nevyužitých přesilovek, a že jich bylo.
55:37
Ještě by s tím výsledkem něco udělali, soupeř je po inkasované brance zaskočen.
54:37
V minulém zápase bylo prodloužení a i dnes je teoreticky možné, že se jej dočkáme. Ovšem ještě není třeba předbíhat, neboť jsou hráči Metallurgu v útočném pásmu.
53:31
Tak to je úder z čistého nebe. JAROSLAV CHABAROV uviděl na modré čáře volný kotouč a nenapadlo ho udělat nic jiného, než rovnou přes obránce napálit puk na Košečkina. Ten vůbec nic přes chumel těl neviděl a ta rána mu navíc zapadla přesně k tyči. Chabarov to trefil parádně a je vyrovnáno. Bez asistence.
52:37
Hraje se ve středním pásmu, hosté jdou do útoku.
51:48
Hraje se 4/4, víc prostoru může pomoci jednomu či druhému týmu. Zatím je u puku Sibir, který drží osm minut před koncem těsný náskok.
51:39
A už se to zase mele, aktérem Jan Kovář, který se kočkoval s Ožiganovem. Oba inkasují trest za hrubost.
51:06
Dá se předpokládat, že domácí budou chtít hru co nejvíc kouskovat. Kopejkin vyhodil na zakázané uvolnění.
50:02
Na ledě zůstal ležel Kvartalnov, domácí se zlobí, že zákrok na něj nebyl potrestán.
49:48
Zhruba deset minut do konce základní části a Metallurg jde do útočné akce.
49:02
Ale je potřeba pochválit Sibir za perfektní bránění středního pásma. Těch chyb mnoho nebylo a navíc výtečně chytá brankář Koskinen.
48:37
Čas letí a Metallurg přidává na tempu. S tímto výsledkem se logicky nechce spokojit.
47:49
Nepříjemná střela Kazionova, který chtěl dát puk do horního růžku Koskinenovy brány, ale těsně přestřeluje.
47:16
Po dlouhé době měli hosté obrovskou šanci. Osala se zjevil sám u levé Koskinenovy tyče a snažil se procedit kotouč pod jeho betonem. Tohle byla dobrá šance na vyrovnání, ale finský brankář ustál tuto velice těžkou polízanici.
46:48
Mozjakin s Kovářem šli do brejku, ale nic složitého pro Koskinena, který vše vyřešil.
46:37
Metallurg je v pěti, své další oslabení v tomto zápase přežil.
45:49
Až teď přišla rána Enlunda z mezikruží, ale přímo do připraveného ruského strážce.
45:27
První minuta je pryč, domácí spíš šetří čas a nikam se zbrkle nechtějí hnát.
44:26
Přesilovka pro Sibir, Timkin se provinil nedovoleným bráněním a hrát se bude před Košečkinovou bránou.
44:06
Na druhé straně hýřil pohybem Potěchin, ale k přímé střele se nedostal. Koskinen v této pasáži utkání nemusel řešit nic složitého.
43:15
Enlundovu střelu Košečkin vůbec neviděl, nakonec se puk vynořil těsně před jeho brankovištěm.
42:37
Tentokrát to zkoušel z dálky Koskiranta, ale také se jeho pokus neujal.
42:07
Nástup má Sibir velice dobrý, hraje se převážně u Košečkina, na kterého poslal pozdrav Kugryšev.
41:28
Nahození Martynova kryje Košečkin do své lapačky, vhazovat se bude po jeho pravici.
40:28
Víc jak 7000 diváků povzbuzuje svůj tým, který vstupuje do poslední třetiny s jednobrankovým rozdílem.
40:01
Střely na bránu po druhé třetině:

23:22
Ve druhé části byli hosté podstatně aktivnější, ale zároveň naráží na dobrou obranu Sibiru a hlavně brankáře. Domácí to naopak zavřeli a soustředí se na defenzivu. Útočných výpadů už nemají tolik, ale hubený výsledek jim zatím stačí k tomu, aby v dnešním zápase uspěli. Ještě na to mají jednu třetinu.
Další třetina začne přibližně ve 14:41.
40:00
39:40
Ještě jedno přerušení před koncem druhé části hry, vhazovat se bude po střele Kvartalnova před brankářem Košečkinem.
39:17
Na druhou stranu je třeba říct, že Sibir hraje trpělivě a pečlivě brání střední pásmo.
38:36
Závěr třetiny patří hostům, jenž byli daleko nebezpečnější před Koskinenovou bránou.
38:00
Už se hrají poslední dvě minuty druhé třetiny a Koskinen má plno práce. Další střelecký pokus na něj vyslal obránce Ibragimov, který se v rychlém sledu dostal do dvou solidních šancí.
36:37
Opět výtečný Koskinen, který kryje ránu Ibragimova.
35:58
Už se hraje zase v pěti na obou stranách, Sibir drží kotouč a zakládá útok.
35:26
Početní výhoda se Metallurgu vůbec nedaří, soupeř výborně brání. A pokud drobně chybuje, Koskinen to ve své bráně zavře. Jako po Osalově střele.
34:56
V oslabení se urodilo přečíslení Sibiru, na konci akce Kutuzov, který nejprve střílel a poté se snažil dojet svůj pokus. Košečkin nadvakrát pomohl svému týmu.
34:11
Dobrá střela Lee, který napřáhl od modré a ještě se pokoušel clonit nebo tečovat Kovář, kdepak. Koskinen puk ukryl ve své výstroji.
33:37
Hra přerušena a vypadá to na trest pro domácího hokejistu. Je to tak, Romanov podruhé vyloučen za držení.
33:05
V play-off hrají přesilovky prim, sice byla z domácí strany jedna využitá, nicméně další už nikoliv. Mnoho šancí v nich ani nebylo.
32:29
Metallurg přežil i tohle oslabení, nicméně tvrdou ránu Kutuzova schytal padající Timkin. Obětavý pád pomohl Košečkinovi, který nemusel zasahovat.
31:27
První minuta z trestu je pryč, domácím se nepodařilo vytvořit přesilovkový zámek.
30:57
Do střely Martynova si lehl jeden z hostujících hráčů a puk je ve středním pásmu.
30:15
Znovu je zde trest pro Metallurg, za podražení sedí na trestné Chris Lee.
30:00
Jsme v polovině utkání a stále sledujeme vyrovnaný hokej, ve kterém je o chloupek lepší domácí tým. Díky Lekomcevovi je stav těsný 1:0.
29:27
Hosté jsou kompletní, několik střel bylo sraženo a Košečkin mohl zůstav klidu. Tentokrát to nebyly nějaké tutovky před jeho klecí.
28:07
Lehtereho akci přerušil Chabarov a vyhazuje puk do bezpečí.
27:27
Bude se vylučovat, Zaripov je dnes podruhé na trestné lavici, takže přesilovka pro Sibir. Menší trest sekání.
27:15
Střela Šumakova byla spíš na náhodu nebo na teč. K ní se málem dostal Gubin.
26:48
Zajímavou pasáž utkání přerušuje ofsajd Metallurgu a zároveň komerční přestávka.
26:15
Posléze v plné polní Koskinen, který si musel poradit s nebezpečnou ránou Pareho.
25:27
Košečkin to neudělal s rozehrávkou za svou bránou vůbec dobře, málem toho využil všudybyl Kugryšev, ale nedokázal se vymotat zpoza brány, aby včas zakončil do prázdné klece.
25:05
Hostující lavičce se něco nelíbí a diskutuje s rozhodčím Bulanovem. Dlouho to netrvalo a bude se pokračovat dál. Možná byl problém s časomírou.
24:26
Domácí jsou v pěti a především ten závěr byl pro ně hodně složitý. Magnitogorsk měl dobré šance, ale Koskinen byl vždy na svém místě. Především Osala byl v dobré palebné pozici, ale ani nadvakrát neuspěl.
23:48
Odpískán ofsajd Sibiru, hraje se ve střední pásmu.
23:16
Už je tam nastěhovaná Kovářova formace, ale do nějakého výraznějšího ohrožení brány se nedostala. Naopak se do rychlého kontru málem dostal Enlund.
22:47
Martynov ihned vyhazuje přes všechny čáry, Metallurg to musí zkusit znovu od svého brankáře.
22:28
Druhá třetina patčí prozatím hostům a v útoku budou mít možnost pokračovat. Za držení je potrestán domácí Romanov.
22:06
Nepříjemné nahození Juňkova nadělalo problémy Koskinenovi. Stejně tak následná střela Platonova, která v lapačce domácího brankáře.
21:28
Na druhé straně se ke střele tlačil Zaripov, ale byl v pádu a neměl dostatek prostoru na kloudnější zakončení.
20:59
Hostům se povedl dobrý vstup do třetiny, ale další pokusy Košečkin bez problémů kryje.
20:17
Druhá třetina začalo střelou Jana Kovaře, kterému přiťukl kotouč spoluhráč Mozjakin. Koskinen byl na prudkou ránu připraven.
20:01
Střely na bránu po první třetině:

16:7
Další třetina začne přibližně ve 13:50.
To už je vše, co se v první třetině stalo. Sibir vlétl do tohoto zápasu jako uragán a naprosto zaslouženě vede 1:0, když se v přesilovce prosadil přesnou střelou Lekomcev. Hosté toho zatím mnoho nepřevedli, jejich střely bezpečně pochytal Koskinen. Tak tedy první dějství je za námi a do druhé části mají hosté rozhodně co zlepšovat.
20:00
19:38
Ještě jedna střela na Košečkina od Kugryševa, neměla však potřebnou razanci a směr.
19:00
Už se hraje poslední minuta první třetiny, střely na bránu 15:5, což je statistika hodně vypovídající.
18:07
Obrovská šance pro Sibir...tedy z toho mohla být. V akci dva na jednoho přihrával Platonov na lépe postaveného Juňkova, ale v poslední chvíli se stihl vrátit obránce Metallurgu a celou akci v pravý moment přerušil.
17:26
Oslabení domácím neubralo vítr z plachet, právě naopak. V útoku jsou stále nesmírně aktivní a nebezpeční. Kvartalnovova střela nadělala brankáři problémy.
16:48
Zle na něj následně dotíral Osala, ale hned dostal co proto od obránců Sibiru.
16:06
Kvartalnov je zpět na hřišti, až v závěru měl Koskinen problémy, ale ošemetné situace před svou bránou vyřešil.
15:26
Výborně Bělov, který pošetřil čas a zkušeně vyhodil kotouč přes všechny čáry.
14:03
Jenže teď se bude bránit, Kvartalnov už sedí za katrem – nedovolené bránění.
13:28
Sibir si branku zasloužil, svého soupeře docela přehrával.
12:50
Sibir právě vstřelil branku!
Je to gól, přesilovku se nakonec domácím podařilo využít. Jejich ohromné nasazení a tlak v početní výhodě přinesl zaslouženou odměnu. IVAN LEKOMCEV dostal přesnou přihrávku na vzdálenější tyč od Kutuzova a zakončil naprosto přesně. Svůj střelecký pokus umístil do protipohybu rozhozeného Košečkina. Asistence: Alexander Kutuzov, Dmitrij Kugryšev.
12:37
Ke střele z levého kruhu se dostal Lehtera, ale tak zkušený gólman jakým je Košečkin se tímto přízemním projektilem nenechal rozhodit.
12:00
Zaripovův přestupek byl klasifikován jako krosček a jeho spoluhráči se musí bránit. Domácí jsou usazeni ve své útočné třetině.
11:38
Poprvé v zápase se bude vylučovat. Na trestné už sedí Danis Zaripov. Přesilovka tedy pro Novosibirsk.
11:37
Přerušení před hostujcíí bránou, Kugryšev si najel zpoza brány a snažil se procedit puk k levé tyči brankáře Košečkina, ten tuto složitou situaci ustál. Jeho obrana mu navíc pomohla a odtlačila dotírajícího se soupeře.
11:15
Košečkin znovu v plném pracovním nasazení, pumelici Kugryševa likviduje do lapačky a přerušuje hru.
10:26
Opět je to pasáž, která patří domácímu Sibiru. Pěknou střelu vyslal na ruského brankáře Romanov, ale Košečkin se dokázal přesunout k levé tyči a vyrážečkou odrazil puk do rohu hřiště.
09:42
Další útok se valil na Košečkinovu bránu, před ni centroval Gubin, ale Sannikov to měl na dlouhou hůl. Jen to halou zahučelo.
08:28
Na druhé straně se do rychlé brejku tlačil Kopejkin, ale měl to přes obránce Těreščenka složité. Zkušený bek mu vložil do střely hokejku.
08:00
...kdy se ke střele dostal Pare, leč minul bránu a puk je ve středním pásmu.
07:26
Tak už se zdá, že se Metallurg vymanil ze sevření soupeře a postupem času se dostává také před Koskinenovu bránu. Platí to v tomto případě...
06:58
Komerční přestávka, vhazovat se bude před Koskinenovou bránou.
06:29
Potěchinovi se nepodařilo přejít přes dva obránce, přesto se z následné akce dostal ke střele Timkin a jeho ránu kryje Koskinen.
05:48
U kotouče obránce Birjukov, který uklidnil svůj tým a podržel kotouč. Přeci jen bylo potřeba otupit ten tlak a dobrý nástup soupeře.
05:17
Sibir hraje dnes o hodně, nechtěl bych říct, že o všechno, ale v případě prohry by byl stav série 0:3, a to by se už těžko dohánělo.
04:37
Metallurg pouze brání, do nějaké větší šance se nedostal. Snaží se otupit tlak domácích, které žene kupředu bouřlivé publikum.
03:27
Na Sibiru je vidět větší zapálení, jeho hra má neskutečně náboj. Další dobrou střeleckou pozici měl Šumakov, ale těsně minul hostující bránu. Košečkin se jen ohlédl.
02:20
A také je to duel nahoru dolů. Stále se něco děje na obou stranách hřiště. Nyní zase u Košečkina, na kterého pálil Kutuzov a ještě se o dorážku pokoušel Koskiranta. Neuspěl.
01:37
Hraje se v rychlém tempu prakticky bez jediného přerušení.
00:38
První střelu na Košečkina vyslal obránce Bělov, jeho pumelice od modré ale končí ve výstroji hostujícího brankáře. Neméně klíčové postavy tohoto play-off.
00:06
Jdeme na to, první buly pro Sibir, který má v této sérii rozhodně co dohánět. Na druhé straně český útočník Jan Kovář, který patří k důležitým hráčům Metallurgu.
00:01
Dozněla ruská hymna a oba celky už se chystají na úvodní vhazování třetího zápasu play-off.

HK Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Bělov, Martynov, Kutuzov, Lekomcev, Ožiganov, Alexejev, Karavajev – Monja, Lehtera, Enlund – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Šumakov, Gubin, Sannikov – Romanov, Kvartalnov, Ignatuškin, Butuzov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Kazionov, Potěchin – Platonov, Kosov, Juňkov – Timkin, Osala, Malinovskij, Grigorenko.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Balodis, Dědulja.
Československá stopa v utkání:

Jan Kovář (Ú) – 1 střela, 0 branek, čas na ledě 20:37, 6 trestných minut. Takový byl výčet bodů plzeňského mistra v minulém zápase.
K vidění bylo ve druhém zápase velmi pohledné utkání, ve kterém byli o něco lepší domácí hokejisté a podařilo se jim zvítězit 3:2 v základní hrací době a ujmout se tak vedení 2:0 na zápasy. Třetí zápas se odehraje právě dnes na ledě Novosibirsku.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký den u sledování třetího zápasu play-off KHL. Dnes budeme sledovat duel mezi Novosibirskem a Magnitogorskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.