KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Kazaň - 23. března 2021   15:00

55:31' Platt (Hartikainen, Kadějkin) • 56:17' Kadějkin (Manninen, M. Granlund)
(0:0, 0:2, 2:1)
Stav série: (0:4)
Kazaň
Kazaň
36:49' K. Petrov  (Cormier) • 37:57' Voronkov  (Burmistrov, Galijev) • 41:11' Galijev  (Ljamkin, Voronkov)
Ufa
Metsola (42. Tarasov) – Larsen, Panin (C), Naumenkov, Koledov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – Kugryšev, Platt, Kadějkin (A) – Chochrjakov, Baškirov, Kartajev – Gimatov, Soloduchin, Amirov – Pimenov.
Birin, Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov
Ufa Arena, Ufa
8 070 diváků
Kazaň

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek úterního dne. Na počtenou!

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.
Je konec! Přestože hostům bylo na konci pořádné horko, tak své vedení ustrážili a po výhře 3:2 postupují do finále konference! Sérii totiž vyhrávají 4:0 na zápasy a v boji o finále proti nim bude stát lepší z dvojice Omsk – Magnitogorsk. Kazaň udělala velký krok za postupem na konci druhé periody, kdy dvakrát skórovala. Klid na hokejky hostujících hráčů přidal ve 42. minutě Stanislav Galijev, avšak tlak Ufy na konci byl velký. Domácí ale skórovali pouze dvakrát, a tak se na soupeře už dotáhnout nedokázali.
59:55'
Ještě zbývá opravdu jen minimum času. Hra je přerušena a domácí kouč si bere oddechový čas. Teď by se ale musel stát zázrak, neboť se bude vhazovat ve střední třetině.
59:44'
Hosté vyhazují a zakázané uvolnění z toho nebude. Teď už to pro Ak Bars vypadá velmi dobře.
59:16'
Reideborn vyrazil ránu Kadějkina do strany. Puk se však znovu dostal na hokejky domácích.
58:55'
Bránící hráči hostů jsou ve velkém bloku a zároveň jsou na ledě už velmi dlouho.
58:24'
Granlund se už už dostal do dobré pozice na pravém kruhu, jenže jeho přihrávka do strany nebyla úplně přesná. Hokejisté v zelených dresech ale i nadále kombinují.
58:00'
Kazaň posílá puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy znovu bude po levici Adama Reideborna.
57:42'
Tarasov je znovu na střídačce. Vyjde to domácím i do třetice?
57:24'
Kadějkin zkusil štěstí z pravého kruhu. Jeho ránu ale zastavil bránící Ilja Safonov.
57:03'
Teď si domácí zadáci mění puk ve vlastní třetině. Záhy se ale znovu vydají vpřed.
56:39'
Další hra bez brankáře zatím nepřichází. Ufa totiž nemá kotouč úplně pod kontrolou.
56:17'
Ufa právě vstřelila branku!
Domácím se povedla parádní rozborka a fanoušci jsou ve varu! Markus Granlund rozdal puk k zadní tyči, odkud Manninen vybídl ALEXANDRA KADĚJKINA. Posledně jmenovaný už měl jednoduchou práci, kotouč pouze doklepl do sítě. 2:3. Asistence: Sakari Manninen a Markus Granlund.
56:02'
Znovu je Tarasov na střídačce a domácí mezitím tlačí. Kadějkin na pravém kruhu promáchl.
55:31'
Powerplay Ufa využívá a v tuto chvíli se dostává na rozdíl dvou gólů! Alexandr Kadějkin vrátil puk před bránu k holi Teemu Hartikainena, který vystřelil zápěstím a jeho ránu ještě tečoval GEOFF PLATT. Hosté si vzali trenérskou výzvu, ale branka platí. 1:3. Asistence: Teemu Hartikainen a Alexandr Kadějkin.
55:04'
Už teď to domácí zkoušejí se šesti hráči v poli. Málem se prosadili, jenže to by musel Platt zamířit přesněji. Reideborn si proti němu vyjel a zmenšil mu střelecký úhel.
54:36'
Pokračujeme ve hře, domácí se ihned vydávají na útočnou polovinu.
54:20'
Až teď hostující brankář zastavil hru, když se před ním zjevili hned tři hráči soupeře. Na řadu tak přichází komerční přestávka.
53:49'
Eduard Gimatov zůstal stát před bránou, ale proti jeho bekhendové střele dokázal brankář Adam Reideborn rychle zasáhnout.
53:19'
Už necelých pět minut se hraje bez přerušení. To samozřejmě vyhovuje hostujícím hráčům, kteří chtějí, aby čas co nejrychleji plynul.
52:51'
Rodion Amirov si chtěl najet mezi kruhy, avšak jeho postup vpřed byl také v tuto chvíli zastaven.
52:15'
Ufa sice drží kotouč na hokejkách, ale její tlak není nikterak velký. Stále platí, že hosté se zatím bez problémů brání.
51:44'
Teemu Hartikainen prováhal ideální možnost ke střele z vrcholu kruhu. Poté už proti němu hosté rychle vystoupili a zastavil tak jeho snažení.
51:02'
Geoff Platt se nabízel na přihrávku těsně před hostujícím brankovištěm, ale jakmile se k němu touš dostal, tak byl forvard Ufy povalen na zem.
50:26'
Přesilovka Ufy skončila. Nicméně domácí stále ztrácí tři branky a do konce řádné hrací doby chybí pouze necelých deset minut.
49:52'
Domácí vyhazují přes všechny čáry. Do rozehrávky za svou bránou se zapojil i brankář Reideborn.
49:16'
Nigel Dawes nabízel puk spoluhráči, který stál před bránou. Brusle bránících hráčů ale souhru Kazaně přečetly.
48:37'
Hosté začali svou přesilovku s kotoučem na hokejkách. Wikstrandova rána ale byla přizvednuta nad horní tyč, přesněji do ochranné sítě.
48:26'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2+2 min, hrubost).
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Patrice Cormier – 2 min., hrubost).
48:22'
Panin přihrál lépe postavenému spoluhráči na levý kruh, ale hostující hokejisty dost možná v tuto chvíli zachránila tyč.
48:00'
Finská spolupráce mezi Hartikainenem a Manninenem sice špatná nebyla, ale střelecký pokus zamířil pouze do připravené lapačky Reideborna. Kazaň předvádí velmi kontrolovanou hru.
47:38'
Když se Kazaň dostane pod lehký tlak, tak okamžitě vyhazuje puky na zakázané uvolnění, aby nevytvořila zbytečnou chybu. O tom jsme se mohli přesvědčit i nyní.
47:05'
Kristian Chenkel odvedl dobrou práci v útočné třetině. Poté si pomohl i s Voronkovem, který je po dobu celého duelu hodně vidět.
46:16'
Teemu Hartikainen na sebe natáhl hned dva hráče soupeře, přesně předložil spoluhráči, ale rána Panina od modré čáry už přesná nebyla. Ani z tohoto náporu tedy Ufa nic nevytěžila.
45:26'
Eduard Gimatov nahazoval z prostoru mezi kruhy. Reideborn ale tento pokus moc dobře viděl, a proto jej betonem posunul do rohu hrací plochy.
44:46'
Dmitrij Judin napřáhl opravdu tvrdě. Tarasov ale zasahovat nemusel, puk totiž zamířil k zadnímu mantinelu.
44:29'
Arťom Pimenov se rval do případné brejkové situace, ale přihrávka jeho spoluhráče byla až moc dlouhá. Pískáno je zakázané uvolnění.
43:44'
Je zcela pochopitelné, že se Kazaň už mnohem více soustředí na defenzivní hru.
42:58'
Sakari Manninen bojoval za bránou, ale jeho pozdější choutky byly okamžitě přečteny dobře se vracejícím Chenkelem.
42:26'
Arťom Lukojanov podržel kotouč na útočné modré čáře. Sice byl hned následně o puk obrán, ale mrzet jej to nemuselo, neboť se rychle vrátil do defenzivní linie.
41:55'
Domácí jsou v křeči. Nyní se zmohli jen na nepříliš nebezpečné nahození z vrcholu kruhu. Adam Reideborn ani tentokrát potíže neměl.
41:11'
Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Juha Metsola, přichází Daniil Tarasov.
41:11'
Kazaň vstřelila branku!
Přichází třetí branka Kazaně a fanoušci hostů už nepochybují o jejich postupu do dalšího kola. Opravdu krásný gól vstřelil STANISLAV GALIJEV. Útočník hostů si zkrotil puk a hned za modrou čárou parádně zamířil do horního růžku. Lépe už vymést šibenici ani nešlo. 0:3. Asistence: Nikita Ljamkin a Dmitrij Voronkov.
41:02'
Alexandr Kadějkin vystřelil z pravého kruhu. Mířil mezi betony, ale tento prostor si gólman Kazaně pokryl.
40:46'
Kotouč se kutálel směrem k bráně Kazaně. Adam Reideborn si nedělal starosti a černou gumu zastavil ve své výstroji, aby přerušil hru.
40:25'
Uvidíme, s čím přijde domácí tým. Rozhodně se bude muset co nejvíce tlačit před bránu.
40:01'
Přestože Ufa byla po většinu druhé třetiny lepším týmem, tak do dvougólového vedení se dostali hosté a nyní jsou na koni oni. Pouze dvacet minut je dělí od postupu do finále konference. Poprvé se prosadil ve 37. minutě Kirill Petrov hlavně díky svému důrazu. O minutu později navýšil vedení Kazaně Dmitrij Voronkov po krásné hokejové akci a rychlém přechodu do útoku. Dokáže se Ufa zmátořit a zachránit sezonu?
Střely na bránu po 2. třetině: 20 – 15
40:00'
39:36'
Ufa se snažila ještě něco vymyslet v útočném pásmu, ale po dvou brankách soupeře je rozhodně opařená.
39:02'
Okénka v obraně Ufy se ale otevírají, což je voda na mlýn pro hosty. Třetí kousek mohl přidat po dalším rychlém přečíslení Harri Pesonen, ale finský forvard bránu minul.
38:26'
Hostující tým je rozhodně při chuti. Ilja Safonov si parádně obhodil obránce, ale ke střele už neměl dostatek času a prostoru.
37:57'
Hosté se znovu přibližují k vysněnému postupu do semifinále! Předvedli opravdu rychlý útočný kontr. Alexandr Burmistrov už mohl zakončovat, ale otočil se a vybídl lépe postaveného DMITRIJE VORONKOVA mezi kruhy. Voronkov už poté zamířil naprosto přesně k tyči. 0:2. Asistence: Alexandr Burmistrov a Stanislav Galijev.
37:36'
Na druhé straně předvedl nátlak do brankoviště Pjotr Chochrjakov. Adam Reideborn si ale včas přikryl puk pod lapačkou.
36:49'
Do vedení jde Ak Bars! Od brusle Patrice Cormiera se černá guma dostala ke KIRILLU PETROVOVI, který nadvakrát dostal kotouč do sítě. V této situaci rozhodně Juha Metsola nemohl zasahovat, pokud by ho kotouč netrefil, což se tedy nestalo. 0:1. Asistence: Patrice Cormier.
36:18'
Juha Metsola nyní předvedl výborný reflex, když se natlačil na bližší tyč. Rázem měl před sebou poloprázdnou klec Ilja Safonov, ale útočníkovi Kazaně neposedný puk nepřistál na holi.
35:53'
Eduard Gimatov nedokázal dojet nahozený kotouč jako první. Přichází zakázané uvolnění domácího mužstva.
35:24'
Už mnoho sekund je puk pod bruslemi několika hráčů obou celků. Přerušovat ale rozhodčí rozhodně nechtějí.
34:45'
Hra se přenesla před Metsolu a v těchto místech bylo pořádně rušno. Finský brankář ale rychle reagoval na pohotové zakončení Kirilla Petrova.
34:09'
Mikael Wikstrand zatlačil u mantinelu, aby svého soupeře nepustil k dorážce.
33:36'
První formace domácích znovu kombinuje v útočném pásmu. Teď je Ufa jasně lepším týmem.
33:02'
Přečíslení tři na dva sehráli domácí velmi slušně. Alexandr Kadějkin vysunul Danila Baškirova, jehož nebezpečná střela skončila v moci brankáře Reideborna. Útočník Salavatu si ale zakončení rozhodně vyčítá, neboť měl zamířit pod horní tyč.
32:29'
Jevgenij Birjukov zkusil štěstí od modré čáry. Reideborn tuto střelu vyrazil před sebe, takže ofenzivní nápor Ufy pokračuje.
31:25'
Ani další možnost Ufa nevyužila. Po dělovce Philipa Larsena se puk odrazil od betonu Reideborna před zcela volného Hartikainena, který ale nedokázal zamířit přesně.
30:55'
Protečování Markuse Granlunda do útočného pásma nepřišlo. Čároví rozhodčí foukli do píšťalky, po zakázaném uvolnění se těžiště hry vrátí před Metsolu.
30:44'
Alexandr Kadějkin byl při přechodu do třetiny Kazaně nedočkavý. To tedy zapříčinilo další postavení mimo hru.
30:12'
Za námi je polovina základní hrací doby. Stále jsme branku neviděli, ale tempo utkání rozhodně neklesá.
29:38'
Hosté předvedli zajímavý kolotoč v útočném pásmu. Brankář Metsola ale zareagoval pravým ramenem.
28:44'
Fanoušci jsou stále více a více slyšet. Opravdu hlasitě ženou svůj celek k tomu, aby čtvrtfinálovou sérii protáhl a vrátil se do Kazaně.
28:13'
Dlouhou pasáž bez přerušení zastavil ofsajd Markuse Granlunda. Čeká nás komerční přestávka.
27:46'
Záživný hokej ale rozhodně pokračuje. Teď je zase aktivnější hostující Kazaň.
27:17'
Kirill Petrov posouval na Cormiera, jehož rána ale byla posunuta nad bránu domácích.
26:34'
Viktor Tichonov měl nejprve problémy s vyhozením puku alespoň do střední třetiny. Poté však využil své zkušenosti a dokázal si pomoct se spoluhráčem.
25:42'
Po rychlé předávce se úplně sám před bránou hostů zjevil Vjačeslav Soloduchin, jemuž ale nevyšla dlouhá klička do forehandu. K dorážce se dostával Gimatov, ale posledně jmenovaný kotouč netrefil ideálně.
24:54'
Ale také Kazaň je směrem dopředu nebezpečná. O tom nyní přesvědčil Michail Gluchov, jenž se dostal k rychlé střele z mezikruží.
24:23'
Vladislav Kartajev šikovně tečoval nahození od modré čáry, ale Reideborn rychle zareagoval, když dokázal zaklapnout betony.
23:52'
Kirill Petrov se protáhl až před Metsolovu klec, ale zakončit už nedokázal. Nicméně se jednalo o první větší ohrožení branky Ufy ve druhé třetině.
23:22'
Střelu domácích od modré čáry brilantně přizvedl Arťom Lukojanov, který se do střely vrhnul opravdu obětavě.
23:06'
Domácí reklamovali vyhození kotouče hostujícího celku do hlediště. To sice skutečně přišlo, ale podle rozhodčích bylo tečováno.
22:49'
Ve druhém dějství zatím tahá Ufa za delší konec provazu, ale obrana Kazaně si stále počíná velice dobře.
22:26'
Jevgenij Lisovec si to mířil vpřed, avšak poté byl čistým hitem poslán na zem. Dnes se rozhodně hraje tvrdě, ale většinou férově.
21:46'
Je pískán ofsajd domácího mužstva. Za okamžik tedy přijde vhazování ve středním pásmu.
21:23'
Alexandr Kadějkin využil svého dobrého bruslení a díky tomu se dostal ke střele. S jeho pokusem si ale Adam Reideborn lapačkou poradil.
20:49'
Až nyní se hostující celek dostal pryč z vlastního pásma. Navíc se Patrice Cormier hnal do dobré střelecké pozice z mezikruží, ale Larsen mu zakončení znemožnil.
20:23'
Poprvé ve druhé periodě vypálil Grigorij Panin. Střelu zadáka Ufy ale nikdo netečoval a navíc ani nikdo nestál před brankovištěm. Adam Reideborn tak bez potíží vyrazil.
20:01'
V první třetině byla aktivnější Ufa, ale branku ze svého snažení nevyprodukovala. To samé ale platí i o Kazani, takže žádný gól jsme v prvních dvaceti minutách neviděli. Sledujeme však zajímavý hokej, jde vidět, že se hraje o hodně. Defenzívy obou celků ale zatím pracují na jedničku.
Střely na bránu po 1. třetině: 8 – 7
20:00'
19:28'
Metsola musel být na pozoru. Musel totiž vyrážet ránu z kruhu. To se mu ale povedlo, takže Ufa se dostává k puku.
18:54'
Alexandr Burmistrov se snažil vyprodukovat co nejpřesnější zpětnou přihrávku, ale obránci Ufy se vrátili rychle ke své svatyni.
18:18'
Ve hře se však pokračuje a zadák Kazaně z toho vyšel bez trestu.
18:06'
Vjačeslav Soloduchin byl velmi nepříjemně sestřelen ve středním pásmu loktem Pedana. Faul to byl zcela evidentní, ale není jisté, že rozhodčí budou vylučovat.
17:49'
Domácí čekají za bránou a záhy se pokusí něco vymyslet na soupeřově polovině.
17:17'
Pavel Koledov se dostal na vrchol kruhu, odkud mohl střílet. Obránce Ufy však volil přihrávku, což rozhodně nebylo zrovna nejlepší řešení.
16:39'
Dmitrij Voronkov předvedl opravdu sympatickou akci. Nabral velkou rychlost a po křídle se natáhl až před bránu. Zařízení však o chlup minul.
15:42'
Manninen se i podruhé vrátil z trestné lavice až po uplynutí dvou minut, což znamená, že jeho tým oslabení ubránil.
15:32'
Tlak hostů směrem do brány úspěšný nebyl, přestože Arťom Lukojanov srdnatě bojoval. Puk si schoval Juha Metsola do lapačky.
15:07'
Přichází další vyhození. Tato přesilovka se hokejistům v bílých dresech rozhodně příliš nedaří.
14:25'
Napodruhé se už Ak Bars neusazuje v pásmu soupeře. Salavat vyhodil hned dvakrát kotouč, sotva hosté přejeli přes modrou čáru.
13:54'
Hned po vhazování vystřelil Mikael Wikstrand. Rána švédského beka možná byla jemně tečována, ale brankový prostor minula. Metsola si mohl oddechnout.
13:42'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Sakari Manninen – 2 min., podrážení).
13:33'
Pavel Koledov šikovně odehrál kotouč zpoza své brány. Napadání Kazaně ovoce nepřineslo.
12:44'
Hosté si teď posunují touš ve vlastní třetině. V úvodu utkání je totiž aktivnější Ufa, takže Kazaň se jaksi snaží její snahu zneutralizovat.
12:17'
Alexandr Kadějkin chtěl jemně tečovat pobídku od modré čáry, ale ani tentokrát nemusel Reideborn do nějakého těžšího zákroku.
11:42'
Patrice Cormier byl tvrdě sražen k ledové ploše, ale pokračuje se dále. Arbitři tento zákrok nevyhodnotili jako nedovolený.
11:20'
Tlak Ufy byl přerušen její nepřesnou rozehrávkou, která doputovala až na zakázané uvolnění.
10:47'
Sakari Manninen si odskočil až k modré čáře, odkud opravdu prudce vystřelil. Důrazný byl na brankovišti i jeho finský kolega Hartikainen, avšak zakončení nepřišlo.
10:08'
A rozhodně nebyl teď daleko k úvodní brance. Reideborn chvíli nevěděl, kde kotouč je, až se nakonec odrazil od tyče a nechtěným způsobem posunul svou klec.
09:54'
Hostující brankář musel zasahovat levým betonem proti pohotové střele od modré čáry. Salavat ale zůstává usazen v pásmu soupeře.
09:17'
Danil Baškirov šikovně přihrával přes celou šíři kluziště. Na poslední okamžik ale jeho pobídku zastavil obránce Mikael Wikstrand.
08:50'
Adam Reideborn raději přikryl puk ve své lapačce. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v jeho obranném pásmu.
08:24'
Také Ufa bez větších potíží ubránila své první oslabení. Změna skóre tedy v úvodních osmi minutách nepřišla.
08:01'
Ani tentokrát nemusel Metsola do zákroku. Voronkov totiž trefil před sebou stojícího beka.
07:27'
V mezikruží černá guma velice nepříjemně pro domácí tým poskakovala. Ufa se ale už stačila ubránit vyhozením přes všechny čáry.
07:02'
Nigel Dawes si zkrotil přihrávku z osy kluziště a posléze nebezpečně pálil k bližší tyči. Svatyni domácích ale o kousek minul.
06:24'
06:09'
Málem se Ufě zle nepovedla rychlá předávka ve středním pásmu. Nechybělo moc a hosté by vyrazili do samostatného úniku.
05:43'
Pjotr Chochrjakov nezpracoval poměrně důraznou přihrávku svého kolegy z vlastního pásma. Icing byl tedy odpískán i na straně druhé.
05:06'
Do hry se od začátku zapojuje i sedmý bek hostů Nikita Ljamkin. Kotouč odehrál po mantinelu opravdu s přehledem, i když situaci jednoduchou neměl.
04:40'
Po skončení oslabení Kazaně přichází zakázané uvolnění hostujícího celku. Hra se v úvodních minutách celkem znatelně kouskuje.
04:28'
04:01'
Kristian Chenkel zahrozil v oslabení. Málem se mu povedlo překvapivě zastrčit puk k bližší tyči, ale tento prostor si brankář Juha Metsola nakonec pravým betonem pokryl.
03:21'
Markus Granlund tvrdě vystřelil z vrcholu kruhu. Kotouč vyrazil Reideborn před sebe a vzápětí nevyšla dorážka Kadějkinovi.
02:50'
Philip Larsen hned na začátku režíroval přesilovku Salavatu. Kotouč mu ale při zpětné přihrávce přeskočil čepel, takže domácí sami sebe vyhodili z útočné třetiny.
02:28'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., vysoká hůl).
02:18'
Na druhé straně dotíral před brankovištěm Geoff Platt. Brankář Adam Reideborn ale nadvakrát zasáhl.
02:03'
Roman Rukavišnikov si stěžoval a nutno říct, že oprávněně. Byla mu totiž vyseknuta hokejka, jenže vylučovat se nebude.
01:43'
Další střela hostů byla sražená do ochranné sítě. Čeká nás vhazování po levici Metsoly.
01:35'
Adam Reideborn zachytil touš za svou bránou, aby mohl založit rychlý kontr na opačné straně. K zakončení se dostal Stanislav Galijev, jehož střelu ale brankář Juha Metsola pokryl.
00:46'
V první minutě zatím je Ufa častěji na kotouči. Kupředu ji žene i velmi početná návštěva.
00:16'
Markus Granlund hned zachytil nahození obránce Larsena. Snažil se protáhnout po pravé straně, jenže okolo obránce neprošel.
00:01'
Ještě si samozřejmě poslechneme ruskou hymnu. Hrát se začne zhruba za 3 minuty.
Oba celky už přijíždějí na led. Ufa bude hrát v zelených dresech, zatímco hosté v dresech bílých.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Tarasov) – Larsen, Panin (C), Naumenkov, Koledov, J. Birjukov, Alexejev, Lisovec – Hartikainen (A), Manninen, M. Granlund – Kugryšev, Platt, Kadějkin (A) – Chochrjakov, Baškirov, Kartajev – Gimatov, Soloduchin, Amirov – Pimenov.

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Golubjov) – Wikstrand, Jarullin (A), Pedan, Chenkel, Judin, Rukavišnikov, Ljamkin – V. Tichonov, A. Galimov, Dawes – M. Gluchov (A), Lukojanov (C), Fisenko – Cormier, Pesonen, K. Petrov – Galijev, Voronkov, Burmistrov – Safonov.

Rozhodčí: Birin, Olenin – Zacharenkov, Sadovnikov.
Ufa dokázala v osmifinále play-off vyřadit Čeljabinsk 4:1 na zápasy. Do vyřazovací části vstupovala jako čtvrtý nejlepší tým konference a i proto nyní hraje proti nejlepšímu týmu Východní konference. V produktivitě týmu si vede nejlépe Markus Granlund, který zatím posbíral sedm kanadských bodů.

Ak Bars potvrzuje svou dominantní formu ze základní části i v play-off. V 1. kole přetlačilo Nižnij Novgorod suverénně 4:0 na zápasy a bez jediného zaváhání si zajistilo postup. To samé se může Kazani povést i nyní. V případě dnešní výhry projde bez ztráty kytičky až do semifinále. Nejproduktivnějšími hráči Kazaně jsou s pěti body Nigel Dawes a Viktor Tichonov.

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.
Předchozí zápasy série

1. zápas

Kazaň – Ufa 4:1

Branky a nahrávky: 11. Cormier (Jarullin, Pesonen), 24. M. Gluchov (Jarullin, Lukojanov), 27. Voronkov (Pedan), 30. Dawes (S. Da Costa, Pedan) – 24. Kartajev (Soloduchin, Lisovec)

2. zápas

Kazaň – Ufa 2:1 po prodloužení

Branky a nahrávky: 30. Dawes (V. Tichonov), 63. Galijev (A. Galimov, Judin) – 16. Chochrjakov

3. zápas

Ufa – Kazaň 1:2

Branky a nahrávky: 21. Kugryšev (Platt, Kadějkin) – 18. K. Petrov (Rukavišnikov), 24. M. Gluchov (Pesonen, Biljalov)
Přeji příjemné úterní odpoledne při sledování textového přenosu z play-off KHL. Už dnes můžeme znát prvního postupujícího do semifinále soutěže. Kazaň totiž vede nad Ufou 3:0 na zápasy a je velmi blízko k hladkému postupu. Start duelu je naplánován na 15:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.