KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Nižněkamsk - 26. listopadu 2018   17:00

Nižněkamsk
53:34' Puustinen  (Šaripzjanov, Padakin)
Kazaň
Garipov (Podjapolskij) – Manuchov, Ljamkin, Postma, Abrosimov, Jarullin, Markov – Tkačov, Svitov (C), Klinkhammer – Sekáč, Zaripov, Azevedo – A. Potapov, A. Michejev, Lukojanov – An. Popov, M. Gluchov, Galijev – Kara, Marušev.
Gofman, Romaško – Kučava, Novikov
TatNeft Arena
6631 diváků
Nižněkamsk
Korotajev (I. Ježov) – D. Musin, Šaripzjanov, Bryncev, Ogurcov, Timašov, Volgin, Semjonov – Puustinen, Ruohomaa, Jo. Nättinen – E. Galimov, Padakin, Nestrašil (C) – Bikmullin, P. Kulikov, Šiksatdarov – Zdunov, Arkalov, Šarifjanov – Chajrullin.

Utkání vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Česká stopa v utkání

Jiří Sekáč (Ak Bars Kazaň) – 0 + 0, čas na ledě: 15:20, 2 střely na branku.

Adam Polášek (Nižněkamsk) – nenastoupil.

Andrej Nestrašil (Nižněkamsk) – 0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě: 19:22, úspěšnost vhazování: 12/20 – 60%.

Hity: 15 – 15.
Souboj o Tatarstán nakonec vyhrála domácí Kazaň v poměru 3:1! Neftěchimik sice zdramatizoval závěr utkání brankou Puustinena šest minut před koncem, ale v závěrečném tlaku nepřálo hostům štěstí a nakonec ještě inkasovali branku při hře bez brankáře.
59:45'
Emil Galimov ještě střílel z vrcholu kruhů, branku však vůbec netrefil.
59:18'
Kazaň vstřelila branku!
Teď to bylo buď a nebo! Obrovský závar vznikl před brankou Garipova, až nakonec kotouč ze zmatku odpálil MICHAIL GLUCHOV a přes celé hřiště trefil prázdnou branku – 3:1! Asistence: Bez asistence.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny a Neftěchimik bojuje o puk v útočné třetině.
58:30'
To byla velká šance na srovnání! Mikael Ruohomaa vyhrál čistě buly na Juusa Puustinena, jeho pokus však skvěle kryl Emil Garipov.
58:22'
Albert Jarullin ihned po vyhraném vhazování poslal kotouč po mantinelu na icing.
58:15'
Neftěchimik si bere oddechový čas a Fjodor Korotajev zůstává na střídačce. Power-play Neftěchimku!
58:15'
Emil Garipov podržel raději kotouč a vhazovat se bude před jeho brankou.
57:48'
Emil Galimov hledal na slepo Nestrašila před brankou, avšak tento záměr domácí přečetli.
57:01'
Teď se Kazani daří držet kotouč daleko od svojí branky a na svých hokejkách.
56:15'
Přihrávka rukou vyhnala Neftěchimik do střední třetiny. Bude se vhazovat.
55:55'
Kazaň se již stáhl a hraje střední pásmo v pěti hráčích.
54:45'
Neftěchemik nahodil dvakrát kotouč do třetiny, v obou případech domácí kotouč opět posunuli do střední třetiny.
53:34'
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Boj o Tatarstán dostává nový náboj! Pavel Padakin posunul kotouč na modrou na Damira Šaripzjanova, jenž od modré našel hůl JUUSO PUUSTINENA, který kotouč tečoval do sítě – 2:1! Asistence: Damir Šaripzjanov a Pavel Padakin .
53:00'
Stanislav Galijev mohl definitivně utkání rozhodnout, ale jeho bekhendový pokus v tísni minul pravou tyč hostující branky.
52:26'
Nižnekamsk v plném počtu a pokud chce myslet na bodový zisk z dnešního utkání tak je na čase vrhnout všechny síly do ofensivy.
52:10'
Dlouhou kombinace zakončil dělovkou od modré Andrej Markov. Fjodor Korotajev v brance Neftěchimiku máchl krásně lapačkou a podržel puk v ní.
51:23'
Nakonec to vzal sám na sebe Arťom Michejev ale z velkého úhlu nebylo de facto kudy kotouč procpat do sítě.
51:00'
Kazaň sice v pásmu s pukem, ale na branku v této přesilovce zatím neposlala ani jeden kotouč.
50:26'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., vysoká hůl).
50:12'
Danis Zaripov poslal vysokou nabídku před branku, kde ji však dokázal ze vzduchu usměrnit na branku Justin Azevedo. Skvělý zákrok nyní předvedl Fjodor Korotajev v brance Neftěchimiku.
49:37'
Emil Garipov je v permanenci. Pavel Zdunov mířil mezi jeho betony a chvilku byl domácí brankář zmatený, nakonec však puk pod svými betony našel.
48:58'
Kazaň hraje v plném počtu a ještě do jedné slibné šance se dostali hosté, ale Mikael Ruohomaa z levého kruhu také nedokázal trefit cíl.
48:00'
Andrej Nestrašil měl obrovskou šanci na snížení, dostal hodně prostoru mezi kruhy, branku Kazaně však trestuhodně netrefil!
47:24'
Znovu se bude vhazovat před Garipovem, který raději podržel nahození ze střední třetiny.
47:08'
Kazaň kotouč po vhazování poslala přes všechny čáry.
46:58'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:54'
Emil Garipov v poklidu kryl do náruče střelu od levého mantinelu, jejímž autorem byl Mikael Ruohomaa.
45:37'
Neftěchimik hraje v plném počtu.
44:48'
Rob Klinkhammer clonil před brankou Neftěchimiku a na to si počkal Justin Azevedo, ale i přes clonu dokázal zasáhnout úspěšně Fjodor Korotajev.
44:22'
Andrej Nestrašil vystihl rozehrávku Kazaně a poslal kotouč až ke Garipovovi.
43:55'
Albert Jarullin našel bombou od modré pouze v pokleku připraveného Fjodora Korotajeva, který hru přerušil.
43:37'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Emil Galimov – 2 min., hákování).
43:01'
Střelu Marata Chajrullina dokázal zablokovat na zadní plexisklo Albert Jarullin.
42:25'
Nahození hostů skončilo pouze v ochranné síti a temperamentní kouč Nižněkamsku Nazarov kroutí nevěřícně hlavou.
41:43'
Kazaň v oslabení neměla beze menší problém a hraje v plném počtu.
41:12'
Michail Gluchov se dokonce dostal ke střele v oslabení. Ta však mířila po ledě, ale Fjodor Korotajev v brance Neftěchimiku hru přerušil.
40:40'
Arťom Lukojanov kotouč dostal až za branku Korotajeva, zatím se přesilovka hostům nedaří.
40:20'
Neftěchimik se hned snaží dostat do útočné třetiny a rozestavět přesilovku.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:43 .
Druhá třetina bitvy o Tatarstán nabídla také jednu branku a opět do sítě Nižněkamsku ,když se prosadil Andrej Popov. Kazaň vede po dvou třetinách 2:0, nicméně bude začínat třetí část hry v oslabení.
40:00'
39:51'
Andrej Nestrašil ještě stihl před branou tečovat ránu Mikaela Ruohomy od modré a Emil Garipov nevěděl kde má kotouč. Intuitivně spadl na led a přikryl jej. To byla velká šance Nižněkamsku!
39:43'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Alexandr Svitov – 2 min., nedovolené bránění).
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny a Alexandr Svitov našel mezi kruhy Vladimira Tkačova, který ranou z první minul branku hostů.
38:47'
Mikael Ruohomaa prošel přes dva protihráče a poté vyslal ránu švihem, nicméně lapačka Emila Garipova byla na místě a domácí strážce branky přerušil hru.
37:50'
Andrej Nestrašil byl nedočkavý a byl v pásmu dříve než kotouč jenž zpracovával.
37:27'
Další zakázané uvolnění Kazaně. Neftěchimik má velkou snahu v závěru třetiny o návrat do utkání.
36:02'
Jen sem to dopsal a Pavel Zdunov se řítil z pravé strany sám na branku Kazaně, zvolil střelu nahoru, kde byl však přesný se svým zákrokem Emil Garipov a podržel domácí Ak Bars.
35:13'
Roman Abrosimov od modré minul cíl, kterým byla branka Neftěchimiku, teď sledujeme celkem rozpačitou část hry bez větších šancí.
34:40'
Branka domácích byla posunuta, vhazovat se bude opět před Garipovem, ale to vše až po reklamní pauze.
34:32'
Albert Jarullin zahrál na icing. Vhazovat se bude před Emilem Garipovem.
33:58'
Neftěchimik hraje v plném počtu, Andrej Nestrašil na ledě.
33:30'
Jiří Sekáč to teď udělal krásně, obešel obránce podél mantinelu, natlačil se před branku, ale jeho pokus zvednout kotouč pod víko skončil v ochranné síti.
33:06'
Na konci přesilové kombinace byl Nikita Ljamkin, ale jeho pokus od modré minul branku.
32:23'
Rob Klinkhammer byl dobře postaven před brankou hostů, ale střelu od Azeveda tečoval pouze mimo hrací plochu.
31:58'
Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Nestrašil – 2 min., podrážení).
31:35'
Emil Galimov nenápadnou ranou mezi bruslemi obránce vystrašil Emila Garipova, který reflexivně zasáhl svým ramenem.
31:05'
Vladimir Tkačov příliš neměl komu, tak kotouč nahodil od levého mantinelu před branku a tam jej kryl do lapačky brankář Fjodor Korotajev.
30:10'
Těsně za polovinou hry střílel po ledě vedle branky Danis Zaripov.
29:24'
Stanislav Galijev z dobré pozice před brankou přestřelil branku Korotajeva, když trefoval přihrávku od Popova ze vzduchu!
28:30'
Nikita Ljamkin nahodil kotouč od modré a Fjodor Korotajev dlouho nevěděl kde je, nakonec jej vyklepal z výstroje jeden z obránců Neftěchimiku.
27:34'
Justin Azevedo netrefil skákavou nabídku od Jiřího Sekáče, mohlo to být o tři branky klidně.
26:40'
Zakázané uvolnění Kazaně přesouvá hru před Garipova.
25:23'
Z velkého tlaku Nižněkamsku resultuje branka na druhé straně! Stanislav Galijev našel mezi kruhy ANDREJE POPOVA, který svou ranou z první rozvlnil síť – 2:0! Asistence: Stanislav Galijev.
24:17'
Teď Neftěchimiky těží z té svojí přesilové hry a stále mačká soupeře v pásmu. Damir Šaripzjanov pálil dvakrát od modré do blokujících hráčů Kazaně.
23:15'
Andrej Nestrašil nezpracoval přihrávku ve velmi dobré pozici, tohle byla škoda pro českého útočníka.
22:48'
Danis Zaripov je na ledě, Ak Bars v plném počtu.
22:20'
Damir Šaripzjanov trefil svou ranou Roba Klinkhammera, a právě kvůli němu byla přerušena hra, jelikož zůstal na ledové ploše.
22:02'
Mikael Ruohomaa svou ranou minul branku Emila Garipova, přesilovka to není špatná, ale chybí přesnost Neftěchimiku.
21:27'
Další pokus vyslal kapitán a český forward Andrej Nestrašil, s jeho pokusem si poradil lapačkou Emil Garipov.
21:11'
Alexandr Bryncev zkusil hned vypálit od modré, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
20:48'
Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Danis Zaripov – 2 min., sekání).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:53 .
V bitvě o Tatarstán jsou zatím blíže k zisku tohoto derby domácí hokejisté Ak Barsu Kazaň, které poslal do vedení v poslední minutě první třetiny při vlastním oslabení Arťom Lukojanov.
20:00'
19:46'
Kazaň hraje v plném počtu.
19:02'
Ak Bars se ujímá vedení ve vlastním oslabení! ARŤOM LUKOJANOV využil podklouznutí Ruohomyy a kotouč doslova protlačil mezi tyči a betonem do sítě Korotajeva – 1:0! Asistence: Bez asistence.
18:35'
Opět Michail Gluchov, tentokrát zastavil přihrávku Andreje Nestrašila, který byl režisérem přesilové hry Neftěchimiku.
18:01'
Michail Gluchov udělal velký kus práce u mantinelu a dostal kotouč do středního pásma.
17:46'
Roman Gofman poprvé v utkání vylučuje a to domácí Ak Bars Kazaň (Andrej Popov – 2 min., hákování).
16:45'
Nejproduktivnější hráč Ak Barsu Jiří Sekáč se vytočil s kotoučem z poza branky, ale jeho střela prostor mezi třemi tyčemi nenašla.
16:11'
Alexej Potapov tečoval kotouč před brankou hostů velmi slabě a Fjodor Korotajev neměl problém kotouč přikrýt svou lapačkou.
15:45'
Rafael Bikmullin skrytou ranou minul pravou tyč domácí branky.
15:22'
Opět lapačka Fjodora Korotajeva v akci. V poklidu v ní našel střelu od Romana Abrosimova od modré.
14:26'
Andrej Popov si při svém dlouhém střídaní nakonec na šanci počkal. Jel ze strany sám na Korotajeva, zvolil ránu golfem na zadní tyč, nicméně Fjodor Korotajev byl se svým zákrokem úspěšnější.
14:00'
Fjodor Korotajev přikryl raději kotouč u své pravé tyče, když u ní nebezpečně vyhlížel Andrej Popov.
13:20'
Roman Abrosimov nenašel svým bekhendem v útočné třetině Ak Barsu vůbec nikoho.
12:45'
Roman Manuchov našel svou ranou zpoza modré čáry také lapačku hostujícího strážce branky.
12:38'
Fjodor Korotajev měl teď před sebou doslova dálnici a nebyl tak problém, aby schoval ve své lapačce střelu Nikity Ljamkina.
12:02'
Dobrý tlak měla první pětka Neftěchimiku, ale pokus z hole Musina na branku Garipoa nedoputoval.
11:00'
Marat Chajrullin při své snaze o střelu švihem zlomil svou hůl.
10:21'
Na druhé straně poslal tvrdou ránu golfem směr hostující branka Michail Gluchov, Fjodor Korotajev kotouč schoval ve své lapačce.
09:30'
Emil Garipov musel vytáhnout dobrý zákrok proti ostré střele Alexeje Volgina od modré čáry.
09:13'
Joonas Nättinen nemohl do zakončení, jelikož byl v útočné třetině dříve než mu přišel kotouč na hokejku.
08:24'
Albert Jarullin kotouč pouze posunul do střední třetiny, nicméně Ak Bars začíná herně potvrzovat papírové předpoklady.
07:34'
06:56'
Pravá tyč zazvonila za Fjodorem Korotajevem, a to po akci Andreja Markova, který trefil hokejku Jiřího Sekáče před brankou, kotouč však zastavila pravá štangle.
05:26'
Teď to zase byla první pětka Kazaně, která si vytvořila tlak, ale ani oni se nedostali ke střele.
04:40'
Čtvrtá formace hostů zaměstnala obranu Ak Barsu, nicméně ke střele se tým trenéra Nazaova nedostal.
03:38'
Danis Zaripov se zbavil obránce protisměrnou kličkou, našel Jiřího Sekáče, ten byl však tísněn a dostal se s kotoučem pouze za branku.
02:29'
Marat Chajrullin vyslal hodně nebezpečnou ránu z poza obránců a kotouč mířící pod horní tyč musel vytěsnit svým zákrokem Emil Garipov. Neftěchimik začal, tak jak skončil zápas na půdě Magnitky.
02:06'
Kotouč v ochranné síti, vhazuje se ve středovém kruhu.
01:30'
Rafael Bikmullin dobruslil další kotouč, který mířil na icing a tím také zrušil druhý icing v krátké chvíli.
01:20'
Fjodor Korotajev si pohlídal svou první tyč a kryl první střelu utkání, jenž vyslal Michail Gluchov.
01:10'
Zakázané uvolnění Nižněkamsku.
00:38'
Danis Zaripov hledal v první akci Justina Azeveda, tomu však podklouzli brusle a tak nedokázal v pozici ležícího střelce zpracovat kotouč.