KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vitaz : Petrohrad - 21. ledna 2021   17:30

Petrohrad
07:54' Ožiganov  (Kuzmenko, Burdasov) • 45:39' Podkolzin  (Cicjura, Ožiganov) • 59:18' Kemppainen  (Ketov, Antipin)
Vitaz
Gofman, Judakov – Sadovnikov, Sivov
Ledovyj dvorec Viťaz
800 diváků
Petrohrad

Utkání mezi Viťazem a Petrohradem je za námi, vyhrál hostující celek, kterému se více povedlo třetí třetina. Za domácí se prosadil pouze Zachar Bardakov, jenž využil únik v oslabení. Branky Petrohradu postupně nastříleli Igor Ožiganov, Vasilij Podkolzin a Joonas Kemppainen.

Střely na branku: 21:29
59:18'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Nakonec se ale hosté prosazují a Ketov si alespoň spravil chuť. Předložil totiž v protiakci kotouč pro JOONASE KEMPPAINENA, jemuž se povedlo trefit opuštěnou branku a Petrohrad vyhraje. Asistence: Jevgenij Ketov a Viktor Antipin.
58:57'
Ketov dojížděl kotouč a z pravé strany šel do zakončení na opuštěnou klec, ale obětavý obránce mu padl pod nohy a k rozhodnutí nedošlo.
58:27'
Anton Todykov je pryč z branky a domácí Viťaz to zkouší v šesti hráčích v poli!
57:45'
Na ledě se přiostřuje. Po nahození od modré čáry upadl jeden z domácích před brankou, podle pádu to vypadalo na hru vysokou holí, ale sudí zůstal ledově klidný.
56:33'
Moisejev dostal přihrávku mezi kruhy před branku a byl naprosto sám před Hellbergem, ale ten předvedl skvělý zákrok v posledních minutách!
55:51'
Alexandr Sjomin se mezi kruhy dostal ke střeleckému pokusu, ale střílel jen do středu branky, kde byl Hellberg. Následně se oba celky pustily do menší potyčky, ale vše skončilo u držení a popostrkávání.
55:05'
Hraje se delší dobu bez přerušení a na puku jsou spíše jen hráči Petrohradu, kteří by si těsné vítězství chtěli pohlídat podobným stylem hokeje.
54:00'
Domácí místo tlaku na vyrovnání hráli hned tři oslabení v řadě a dost možná budou v posledních minutách unavenějším celkem.
52:53'
52:12'
Fjodor Malychin se v oslabení dostával ke střeleckému pokusu z pravého kruhu, ale jeho zakončení skončilo jen na těle bránícího hráče.
51:19'
Je naprosto podivující, že domácí celek nyní neinkasoval. Igor Ožiganov dostal přihrávku mezi kruhy, ale trefil spojnici tyčky a břevna. Emil Galimov se s kotoučem objevil v brankovišti, ale nakonec odkrytou branku trestuhodně netrefil!
50:53'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
50:45'
50:19'
Anton Todykov zachytil střelecký pokus od modré čáry a ustál i závar před jeho brankou. Puk skončil za brankou, aby se domácí mág zaskvěl i proti následným pokusům.
49:30'
Následně se Viťaz pokoušel dostat z vlastní třetiny až do útoku, ale před modrou čárou zakročili bránící hráči. Petrohrad se následně bude pokoušet o přesilovkovou kombinaci.
49:07'
Hosté se dostali ke střelecké pozici po střele Bengtssona, v brankovišti se snažil tečovat Podkolzin, ale nakonec zahrál rukou jiný hráč Petrohradu. Hra byla vykázána do středního pásma.
48:45'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Arťom Borodkin – 2 min., podrážení).
48:25'
48:05'
Až na šanci Burdasova to je ovšem velice špatná přesilovka hostujícího Petrohradu, který se v pásmu moc neudržel a domácí budou brzy v plném počtu.
47:35'
Viťazu se povedlo dvakrát vyhodit a udržet se daleko od inkasování třetí branky, která by nejspíše rozhodla.
46:43'
Anton Burdasov dostal k pravé tyčce luxusní přihrávku od Kuzmenka a před sebou měl naprosto odkrytou branku. Ruský útočník ale branku trestuhodně přestřelil a kotouč dokonce skončil až v ochranné síti!
46:25'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Kaspars Daugavinš – 2 min., podrážení).
45:39'
Branka z ničeho nic, kterou dává mladíček VASILIJ PODKOLZIN! Ten před brankou vložil hůl do střílené přihrávky Cicjury a Petrohrad jde do překvapivého vedení, neboť v posledních minutách hrál spíše druhé housle. Asistence: Vladislav Cicjura a Igor Ožiganov.
44:49'
Svjatoslav Grebenščikov zkoušel štěstí od levého mantinelu takovým nenápadným nahozením, které pro branku Hellberga nebylo nebezpečné.
43:50'
Petrohradu se v posledních chvilkách moc nedaří projít do útočné fáze a Viťaz sbírá kotouče ve střední třetině. Domácí ovšem nejsou nebezpeční v útoku.
43:00'
Následně se Viťaz dostal do ofsajdové pozice a pokračovat se bude vhazováním ve střední třetině.
42:36'
Stále jsou domácí aktivnější v útočné třetině, ale dobrý pohyb obrany jim zamezuje, aby se dostali do nějaké větší střelecké pozice.
41:05'
Domácí se dostali do útoku a od modré čáry šel do brankoviště rychlý kotouč, který ale branku nakonec neohrozil. Petrohrad jde do protiakce.
40:15'
40:01'
Na konci druhé třetiny došlo ještě k menšímu objetí dvojicí hráčů, kteří začnou třetí část na trestné lavici. Petrohrad začal opět lépe, ale pak inkasoval ve vlastní přesilovce a Viťaz se nabudil a hru vyrovnal nejen výsledkově. Autorem vyrovnávací trefy byl Zachar Bardakov.
40:00'
39:54'
Anton Burdasov čekal na přihrávku před odkrytou branku, ale evidentní pokus naprosto v klidu odhadl bránící hráč, jenž kotouč zachytil.
39:05'
Pokračovalo se v kombinaci Petrohradu, ale tentokráte se domácím konečně povedlo dostat puk pryč z pásma.
38:37'
Dobrou kombinaci zakončoval před brankou Malte Strömwall, ale ten po jeho zakončení v pokleku branku nakonec těsně minul.
38:15'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jakub Jeřábek – 2 min., hákování).
37:33'
Ivan Morozov se dostal zpoza branky mezi kruhy a byl v obrovské šanci. Zblízka se mu ale Todykova nakonec prostřelit nepovedlo, to byla šance!
37:01'
Fjodor Malychin dostával přihrávku do útoku, na kterou ale nedosáhl i díky špatnému postavení jednoho z rozhodčích. Po icingu se bude vhazovat před Todykovem.
36:18'
Domácí vymysleli střelecký pokus od modré čáry, ale ani tentokráte nemusel proti střele zápěstím Hellberg zasahovat.
35:54'
Nejdříve byli hodně aktivní hosté v útočné třetině, ale do žádné akce se nedostali. Viťaz následně prošel přes modrou čáru a po nahození vybojoval vhazování po pravici Hellberga.
34:45'
34:27'
Následné snažení se ale Viťazu moc nedaří a hosté odvrátili dvě akce soupeře rychlým vyhozením pryč od branky.
33:44'
Velice dobrá přesilovková kombinace se střeleckými pokusy. Justin Danforth to zkoušel od modré čáry, ale jeho dělovka se do branky nakonec nedostala.
32:45'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Lukas Bengtsson – 2 min., podrážení).
32:36'
Na druhé straně se dostal ke střele mezi kruhy Ketov, ale jeho pokus zápěstím se do branky nedostal. Todykov pokračuje v dobrém výkonu.
32:01'
Domácí tým byl aktivní v útočné třetině, ale došlo k pohybu v brankovišti, a tak byla hra přenesena do střední třetiny.
31:07'
Stav skóre mohl nyní změnit Mattias Tedenby, ale švédský útočník zakončoval před Hellbergem po ledě jen do betonu svého krajánka!
30:48'
Anton Todykov se po buly musel zaskvět po střele Fantenberga. Ale šlo spíše o takové nahození do lapačky.
30:44'
Domácí po brance v oslabení lehce ožili a jsou aktivnějším celkem. Nynější nahození ze střední třetiny ale skončilo jen icingem.
29:16'
Daniil Pylenkov se pokoušel od levého mantinelu překvapit hostujícího brankáře nahozením. Viděli jsme ale zákrok petrohradského Hellberga.
28:05'
27:51'
Vedení Petrohradu ve stejné přesilovce mohl vrátit Galimov, jenž byl osamocen na pravém kruhu. Anton Todykov jej ale neuvěřitelně vychytal!
26:53'
Viťaz právě vstřelil branku!
Domácí celek toho v utkání nic nevymyslel, ale nyní využil zaváhání a dává branku v oslabení! ZACHAR BARDAKOV dostal přihrávku do jízdy a před Hellbergem zakončil úspěšně do šibenice! Asistence: Jurij Pautov a Danila Moisejev.
26:32'
Ivan Morozov projel do útoku po pravé straně a přihrával za branku, kde ale zachytil kotouč bránící hráč Viťazu a vyhodil.
26:05'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Vitalij Popov – 2 min., nedovolené bránění).
26:00'
Domácí se dostali do útoku, ale nebyli v něm nebezpeční a spíše nahazovali kotouče na branku, ale nic z toho nebylo...
24:45'
Jevgenij Ketov přesně v době, kdy končila zkrácená přesilovka, vybojoval kotouč a šel sám na brankáře Todykova. Zakončoval bekhendem na první tyčku, ale neuspěl!
24:20'
Na obou stranách sporné zákroky, které se daly vylučovat, ale sudí nechává hru plynout a nevylučuje.
23:42'
Emil Galimov se po levé straně dostal do zakončení a z kruhu poslal na branku svižný puk. Todykov ale zasahoval velice dobře, po vhazování bude domácí celek kompletní.
23:30'
Ve hře ve čtyřech na obou stranách byl aktivnější hostující celek a následně se dostal do těsného ofsajdu. Za pár sekund bude ale Viťaz kompletní.
22:43'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vasilij Podkolzin.
22:00'
Domácí oslabení začali velice dobře a hned po vhazování vyhodili kotouč až na branku Hellberga, který se v první třetině moc nezapotil.
21:45'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Zachar Bardakov – 2 min., vysoká hůl).
21:32'
Anton Todykov opět v emergenci. Tentokráte musel vyrážečkou poslat nad branku nebezpečnou střelu z levého kruhu.
21:15'
V další střelecké pozici byl Anton Burdasov, který to zkoušel z levého kruhu. Jeho rána šla ovšem jen do středu branky, kde byl připravený Todykov.
20:33'
Viťaz se hned dostával do útoku, ale rychle o kotouč přišel a do útoku šel Emil Galimov. Tomu se ale nakonec nepovedlo projít od pravého mantinelu do zakončení.
20:01'
Je za námi první třetina, která naprosto jasně patřila hostujícímu celku. Ten byl celou dobu mnohem aktivnější a vytvářel si kupu gólových šancí, v brance skončila jen střela Igora Ožiganova. Viťaz se nedostal do jediné nebezpečné situace.

Střely na branku: 3:11
20:00'
19:33'
Krásná akce Andreje Kuzmenka, které chyběla jen branka! Hostující útočník se dostal do pásma po pravé straně a těsně před obránci zasekl a udělal stahovačku. Střela ale skončila jen na zadním mantinelu!
18:40'
Oscar Fantenberg dával kotouč od modré čáry na vzdálenější tyčku, kde měl spoluhráč otevřené dveře k brance. Ale na poslední chvilku došlo od bránícího hráče k teči a zamezení gólové šance.
17:33'
Velký tlak, který přinesl dlouhou část hry bez přerušení. Po dlouhém a náročném tlaku se domácí celek dostal do útoku a vybojoval vhzaování po pravici Hellberga.
16:42'
Petrohrad je aktivní v útočné třetině a nepouští domácí vůbec k puku. Poté Ožiganov navíc projel před branku, ale Todykovi kotouč vypadl jen vedle branky!
15:36'
Mattias Tedenby projel do útočné třetiny a posunul kotouč na spoluhráče na levém křídle. Ten zakončoval, ale Hellberg nemusel ani zasahovat, domácí mají stále jediný střelecký pokus za uplynulých patnáct minut.
15:07'
14:40'
Stejná situace. Viťaz se po velké práci dostal do útoku, ale tam po pěti sekundách o kotouč přišel. Tato přesilovka se vůbec nevyvede.
13:48'
Až nyní se domácí celek pořádně dostal do útočné třetiny, ale tam nic nevymyslel a Petrohradu se povedlo po pár sekundách kotouč vyhodit za branku.
13:15'
Domáí prohráli vhazování a Jevgenij Ketov šel hned do protiakce a po přejetí modré čáry se mu dokonce povedlo nahodit kotouč na branku. Následně Petrohrad ušetřil drahocenný čas v útočné třetině.
13:07'
Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Oscar Fantenberg – 2 min., krosček).
13:07'
Nyní se bude vylučovat na straně hostujícího celku po krosčeku. Hráči obou celků se tam pustili do menší šarvátky, ale nakonec to rozhodčí ukončili v době, kdy se hráči pouze strkali.
12:54'
Poslední vteřinky se hraje ze strany na stranu, ale spíše ve střední třetině. Viťaz aktivně napadá a hraje dosti do těla.
11:22'
Anton Todykov nyní vyrazil nahození od modré čáry jen před sebe a mohl být rád, že se k němu nedostali protihráči. Viťaz se následně dostává do útočné třetiny, kde se mu zatím dnes moc nedaří.
10:47'
Ivan Morozov se elegantně dostal do útočné třetiny Petrohradu, ale zastavil jej ofsajd spoluhráče. Pokračovat se tak bude vhazováním ve střední třetině.
09:58'
Domácí to v útočné třetině zkouší ze všech pozic a přicházejí tak nahazované kotouče. Svjatoslav Grebenščikov to zkoušel po otočce u modré čáry, ale puk ani neprošel na branku.
08:46'
Petrohrad pokračoval v aktivní hře a po střeleckém pokusu se v brankovišti pokoušel o teč jeden z hostů. Todykov ale tentokráte dobře zachytil, Viťaz je pod velkým tlakem v posledních chvilkách.
07:54'
Tentokráte branka již padá a hostující celek jde do zaslouženého vedení! IGOR OŽIGANOV byl volný před kruhy, kam dostal také přihrávku. Následně zakončoval do levé šibenice, kde nedal domácí jednička šanci. Asistence: Andrej Kuzmenko a Anton Burdasov.
07:27'
Andrej Kuzmenko se teď dostal z levého zadního rohu za brankou až před ní, ale Todykov i nyní všechno vyřešil a nadále drží svůj celek ve hře o body.
07:01'
Bez dvou sekund se hrálo čtyři minuty v kuse. Emil Galimov vybojoval puk u levého kruhu, ale nezakončil. Následně Petrohrad předvedl tlak v brankovišti, ale Anton Todykov vše ustál a pokračovat se bude po komerční přestávce.
05:56'
Před brankou upadl jeden z hostujících hráčů, ale sudí faul neodpískal. Domácí šli do protiakce, ale nic nevymysleli. Více jak tři minuty se hra nepřerušovala.
04:58'
Mattias Tedenby se následně po přejetí modré čáry dostal k dělovce, ale před pravým kruhem zakončoval jen vedle branky. Ale rána to byla opravdu slušná.
04:22'
V posledních sekundách se Todykova dostal k zákroku a domácí museli rychle vyhazovat kotouč z brankoviště. Oslabení číslo jedna nicméně zvládli.
03:50'
V následující části přesilové hry se hosté nemohou dostat do kombinace a Viťaz teď velice dobře brání a nepouští favorita utkání do zakončení.
03:03'
Ivan Morozov v první střelecké pozici Petrohradu v přesilovce i utkání. Jeho rána před levým kruhem ale brankáře Todykova moc nevystrašila.
02:22'
Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., podrážení).
02:00'
Následně u branky domácích došlo k menšímu potyčce mezi Golovkovem a Bělovem, ale rozhodčí vše ukončil hned v zárodku.
01:39'
Po dalším icingu domácích se Viťaz konečně dostal také do střelecké pozice. Zachar Bardakov zakončoval před pravým kruhem přes obránce, ale Hellberg si připsal snadný zákrok.
01:23'
Nyní si role oba týmy vyměnily a zakázané uvolnění se aktuálně píská domácímu celku. Fjodor Malychin dostával přihrávku, která jej ale málem trefila do obličeje, a tak raději domácí útočník uhnul.
00:44'
Hosté se ale do první útočné akce nedostali a místo toho se píská icing. Pokračovat se tak bude před brankou Hellberga.
00:26'
Justin Danforth se hodně rychle hnal po pravé straně do pásma, ale kotouč si nebhodil kolem bránícího hráče ideálně a u kotouče je hostující Petrohrad.
00:01'
Před startem duelu ještě zazní ruská hymna a poté se vrhneme na utkání o důležité body do ligové tabulky. Především tedy pro domácí celek.
Krásný podvečer všem fanouškům ruského hokeje. Jediným českým zástupcem v utkání je Jakub Jeřábek, kterého budeme pečlivě sledovat. Duel startuje za pár minutek.

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Jeřábek, Pautov, Hultström, Pylenkov, Golovkov, Borodkin, Voronkov – Daugavinš, Danforth, Tedenby – Děrgačov, A. Sjomin, Moisejev – Bardakov, Grebenščikov, Malychin – Ivaňuženkov, V. Popov, Smolin – Gončarov.

SKA Petrohrad: Hellberg (Askarov) – Galeňuk, Bengtsson, Ožiganov, Fantenberg, Kirsanov, Antipin, A. Bělov – E. Galimov, Kemppainen, Strömwall – Burdasov, Ivan Morozov, Kuzmenko – Timkin, Kukštel, Ketov – Cicjura, Grošev, Podkolzin.

Rozhodčí: Gofman, Judakov – Sadovnikov, Sivov.
VIŤAZ (9.)
47 utkání, 49 bodů, skóre 122:131

Naopak Viťaz je jeden bod mimo play-off, ale stále mají velice dobrou šanci na to zahrát si vyřazovací boje. Tým z moskvevské oblasti má navíc dvě výhry v řadě za sebou, těsně porazili v nastaveném čase Soči a stejným výsledkem jako Petrohrad si poradil s Jekatěrinburgem, vyhrál Viťaz nad Novosibirskem.

Poslední tři duely
Viťaz 3:1 Novosibirsk
Soči 1:2pp. Viťaz
Čeljabinsk 2:1 Viťaz

Nejproduktivnější hráči
Justin Danforth – 45 utkání, 44 bodů (17+27)
Kaspars Daugaviņš – 45 utkání, 41 bodů (15+26)
Mattias Tedenby – 41 utkání, 30 bodů (14+16)
SKA PETROHRAD (2.)
48 utkání, 64 bodů, skóre 143:107

Tradičně obrovský favorit potvrzuje formu i v letošním ročníku, kdy je na druhém fleku Západní konference za naprosto dominantní CSKA. Petrohrad nicméně nemá moc dobrou formu a v posledních pěti duelech hned třikrát prohrál. Naposledy ale slavil výhru nad Jekatěrinburgem (3:1).

Jekatěrinburg 1:3 Petrohrad
CSKA Moskva 3:1 Petrohrad
Petrohrad 3:1 Soči

Vladimir Tkačev – 38 utkání, 35 bodů (11+24)
Andrej Kuzmenko – 46 utkání, 32 bodů (15+17)
Anton Burdasov – 38 utkání, 29 bodů (19+10)
Krásný den všem fanouškům ruského či evropského hokeje. Viťaz hostí na svém ledě druhý Petrohrad a v duelu favoritem určitě nebude. Začíná se v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.