KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kazaň : Magnitogorsk - 27. prosince 2021   17:00

Kazaň
Kazaň
05:19' Safonov  • 56:49' Safonov (Zaripov, Kampfer) • 58:56' P. Lindholm (Kagarlickij, Kampfer) • 61:46' Safonov (K. Petrov, Demers)
4:3
(1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)
Magnitogorsk
07:45' Maillet  (Goldobin, Leipsic) • 44:13' Makljukov  (Čibisov) • 54:48' Currie  (Makljukov, Čibisov)
Kazaň
Gašilov, Naumov – Golovljov, Strelcov
Tatněfť Arena, Kazaň
4707 diváků

To už je z mé strany vše. Přeji příjemně užitý pondělní večer!
Československá stopa:
Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:15 (10:8, 12:4, 11:3 – 2:0)
Zblokované střely – 8:21
Vyhraná vhazování – 34:31
Trestné minuty – 4:6
Hity – 8:4
Hokejisté Kazaně dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející duel s Magnitogorskem. Ještě necelé čtyři minuty před koncem prohrávali 1:3, nakonec ale vítězí 4:3 v prodloužení!

Po vyrovnané první třetině, po níž platil stav 1:1, převzala domácí Kazaň iniciativu, ale ve druhé části se skóre neměnilo a ve třetí naopak Metallurg vytěžil z minima maximum. Ve 45. minutě totiž brankář Biljalov propustil do své svatyně střelu obránce Alexeje Makljukova a když po ráně stejného hráče tečoval puk do brankové síťky Josh Currie vypadalo to už s Ak Bars hodně špatně. Domácí se ale nesložili. Tři minuty před koncem jim vykřesal naději kontaktním zásahem Ilja Safonov a při hře bez gólmana srovnal 64 sekund před sirénou Pär Lindholm. V prodloužení pak velký obrat Tatarů završil Ilja Safonov, který k němu přispěl hattrickem.
61:46'
Kazaň vstřelila branku!
Domácí v prodloužení dokonávají velký obrat! Hrdinou zápasu je ILJA SAFONOV, který završuje hattrick. Domácí útočník vypálil od modré čáry. Letící puk tečoval jeden z bránících hráčů a Olkinoura nestačil na změnu trajektorie adekvátně reagovat – 4:3. Asistence: Kirill Petrov a Jason Demers.
60:44'
Kagarlickij se zleva natlačil do bekhendového zakončení. Olkinoura zasáhl levým ramenem.
60:01'
Třetí třetina byla hodně dramatická. Hosté nejprve odskočili na dvougólový rozdíl, ovšem Kazaňští dokázali v závěru vyrovnat. Do prodloužení duel poslal 64 sekund před koncem Pär Lindholm.
60:00'
58:56'
Je vyrovnáno! Dmitrij Kagarlickij přebral na modré čáře puk od Kampfera, podél levého mantinelu se s ním vydal dopředu a bekhendem ho nahodil do brankoviště. Tam se snažil o teč PÄR LINDHOLM, ale byl to bránící Chabarov, od jehož brusle se kotouč odrazil za záda brankáře Olkinoury – 3:3. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Steven Kampfer.
58:44'
Ano, branka Kazaně je prázdná!
58:44'
Teď se ale hosté dopustili zakázaného uvolnění a to je ideální příležitost k odvolání gólmana. Kazaň si bere oddechový čas.
58:10'
Domácí zatím hrají v pěti. Biljalov zůstává v brance.
56:49'
Domácí ještě vykřesávají naději na zvrat! Olkinoura nejprve levým betonem vykopl puk po střele od modré čáry. Nápor Kazaně však pokračoval. Danis Zaripov poslal z pravé strany kotouč do předbrankového prostoru, kde do jeho pasu šikovně nastavil hůl ILJA SAFONOV, jenž puk tečoval za záda Olkinoury – 2:3. Asistence: Danis Zaripov a Steven Kampfer.
56:12'
Domácí zase v tlaku. Žuravljov posunul na modré čáře puk více na střed, odkud pálil jeho kolega z obrany Kirill Adamčuk. Před Olkinourou však byla dálnice a gólman Metallurgu tak kotouč v pohodě zachytil.
54:48'
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté dnes dokáží využít z minima maximum! Alexej Makljukov dostal přihrávku na vrchol levého kruhu a pálil tedy z podobné pozice jako v případě gólu na 2:1. Do jeho rány ještě před brankou vložil hůl JOSH CURRIE, jenž puk usměrnil za záda bezmocného Biljalova. Asistence: Alexej Makljukov a Andrej Čibisov.
54:08'
Nahození od modré čáry před Olkinourou nepříjemně tečoval Nikolaj Kovalenko. Ten pak spolu s Arťomem Galimovem i dorážel, ovšem kotouč se nedostal za brankovou čáru!
53:37'
Už i Kazaň je v plném počtu.
53:16'
Akolzin na ledě a hosté tak mohou hrát krátce v početní výhodě.
52:22'
Dmitrij Kagarlickij dostal puk do slotu a měl na holi hodně dobrou možnost. Do jeho střely však stačil vložit hůl Minulin a kotouč skončil v ochranné síti.
52:12'
Vylučovat se ale nebude. Hra pokračuje.
52:10'
Šarvátka u branky Magnitogorsku! Střelu Nikolaje Kovalenka z pravého kruhu zastavil Olkinoura vyrážečkou. Následovala dorážka Arťoma Galimova a nakonec opět Kovalenka. Jeho počínání se vůbec nelíbilo Jaroslavovi Chabarovovi, který se do něj pustil a následně se zapojili i další hráči.
51:36'
A je po přesilovce. Pär Lindholm zastavil protihráče jen krosčekem a síly na ledě se vyrovnávají.
51:28'
Po vhazování vyvezl puk dopředu Denis Zernov, jenž tak zdržel domácí a obral je o nějaký ten čas z přesilovky.
51:15'
Máme tu vyloučení! Pavel Akolzin dostal dvě minuty za krosček a domácí tak mají solidní šanci na vyrovnání.
51:15'
50:25'
Hra pokračuje. Chabarov je na střídačce a lékař mu leduje pravé ucho.
50:21'
Další rána Barberia. Ta trefila Chabarova do helmy někam do oblasti ucha a kapitán Metallurgu lehl k zemi. Rozhodčí okamžitě přerušili hru!
50:12'
Po buly se dostal ke střele Mark Barberio. Jeho rána byla prudká, branku hostí však minula.
50:00'
Arťom Galimov to chtěl vzít na sebe, ale až do šance se proti hostující přesile neprokličkoval. Do konce třetí třetiny chybí deset minut.
49:20'
Po střele Maxima Karpova byl puk sražen mimo hrací plochu. Vhazuje se v útočném pásmu hostí.
48:06'
Domácí v náznaku přesilové situace. Pär Lindholm však celou akci zpomalil, čekal na podporu dalších spoluhráčů a z celé situace nakonec nic nebezpečného nevzešlo.
47:34'
Archip Několenko se nedostal ke střele přes Jasona Demerse. Dnešní debutant v dresu Kazaně pak ale zahrál jen na zakázané uvolnění.
47:14'
Do rány Kirilla Petrova z levého kruhu vložil hokejku hostující kapitán Jakovlev. Kotouč skončil v ochranné síti.
46:23'
Hostům tedy vychází úsporná taktika, kdy od druhé třetiny především brání. Přesto ale vedou a Kazaň musí dotahovat.
45:51'
Nyní je tu čas na reklamní přestávku.
45:30'
Odpovědět mohl Ilja Safonov, jenž ale nadějnou situaci před brankou Metallurgu nezužitkoval.
44:13'
Hosté jdou z ničeho nic do vedení! ALEXEJ MAKLJUKOV se dostal k puku na vrcholu levého kruhu. Z této pozice vystřelil švihem a poměrně nenápadná situace končí gólem! Brankář Biljalov totiž letící kotouč lapačkou jen škrtl, tečoval si ho do helmy a od ní se hrací předmět odrazil do brankové síťky. Gólmanovi Kazaně možná zaclonil ve výhledu projíždějící Korostěljov – 1:2. Asistence: Andrej Čibisov.
43:19'
Nikita Korostěljov se dotkl puku vysokou holí. Hosté jsou tedy vykázáni do středního pásma.
42:59'
Další zakázané uvolnění hostí.
42:34'
Z levého kruhu střílel Arťom Lukojanov. Trefil brusli hostujícího obránce Chabarova.
41:36'
Po vyhraném buly pálil z první Kirill Adamčuk. Domácí obránce mířil vedle vzdálenější tyčky.
41:32'
Zakázané uvolnění hostí.
40:51'
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Skvělou práci však odvedl bránící Demers, který vystihl úmysl Leipsica a zablokoval jeho přihrávku!
40:17'
Steven Kampfer vypálil od modré čáry. Hostující branku netrefil.
Hity – 4:4
Ve druhé třetině gól nepadl. Kazaň přitom měla velkou převahu. Pär Lindholm trefil v přesilovce horní tyčku, některé pasáže hry pak zase připomínaly početní výhodu domácích, přestože se hrálo na obou stranách v pěti. Obrana Magnitky včele s brankářem Olkinourou však pro hosty udržela stav 1:1.
40:00'
39:50'
Daniil Tarasov padl při kličkách za hostující brankou. Vyloučení na straně soupeře si ale nevymodlil.
39:09'
Zakázané uvolnění hostí. Jsme již v poslední minutě druhé třetiny.
38:31'
Arťom Galimov přihrával z pravé strany puk před branku, kam si sjel obránce Danil Žuravljov. Hosty podržel Olkinoura!
37:17'
Dmitrij Kagarlickij vystartoval dopředu na pravém křídle. Z druhé strany mu najížděl před branku Kirill Petrov, přihrávku však zablokoval bránící hráč Magnitky.
36:56'
Navíc zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se před Biljalovem.
36:32'
Hosté už přeci jen otupili tlak Kazaně. Ta již netráví každé střídání v útočné třetině.
35:18'
Timur Biljalov se musí ve druhé třetině nudit ve své brance. Ofenziva Magnitogorsku v podstatě neexistuje.
34:26'
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2. Dmitrij Kagarlickij nahrával na osu svému spoluhráči, který mu chtěl vracet kotouč před branku. Ten ale zastavil bruslí obránce.
33:26'
Roman Rukavišnikov střílel od modré čáry. Puk byl ještě tečován, Olkinoura však stačil reagovat. Brankář Metallurgu je ve druhé třetině hodně zaměstnán.
32:56'
Vysoké nahození Kirilla Adamčuka od modré našel Olkinoura ve své lapačce.
32:49'
Hostující obrana ale zvládla svou úlohu a srazila puk mimo hřiště. Následuje reklamní přesátvka.
32:36'
Tohle vypadá jako přesilovka domácích. Metallurg stažen v pasivním boxu v blízkosti své branky.
31:34'
Nikita Dyňak přijel na osu hřiště a svou střelou vyzkoušel Olkinouru. No, hosté v posledních minutách hodně zalehli a v podstatě se jen brání.
30:28'
Opět nápor Kazaně. Minulin navíc bruslí v obranném pásmu bez hokejky, kterou zlomil.
29:22'
Pavel Akolzin donutil Biljalova přerušit hru. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Magnitogorsku.
29:06'
Hosté se osvobodili a mohli vystřídat.
28:46'
Nápor Ak Bars pokračuje. Domácí zvládli i vystřídat a mačkají unavenou pětici soupeře.
27:55'
Domácí teď mají tlak! Nikita Dyňak mohl dorážet do odkryté branky, v čemž mu v poslední chvíli zabránil obránce, který mu puk vypíchl!
27:44'
Dmitrij Kagarlickij se z levé strany natlačil až do zakončení. Olkinoura si bekhendovou střelu pohlídal.
26:43'
Kristian Chenkel pálil od modré čáry. Po zákroku Olkinoury ještě jeden z domácích hráčů dorážel, ovšem finský brankář si i s tím poradil. U tyčky měl pravý beton.
26:16'
Domácí bek Daniil Žuravljov měl spoustu času a prostoru na ose hřiště. Zkusil vystřelit, ovšem puk srazil do ochranné sítě Goldobin! Čas na reklamní přestávku.
25:17'
Hosté jsou v plném počtu. Kazaň nyní zahrála na zakázané uvolnění.
25:05'
Nahození Marka Barberia nikdo netečoval a puk jen bouchl o zadní mantinel.
24:46'
Hostům se povedlo vyhodit.
24:34'
Kotouč nyní vypadl z hrací plochy. Vhazuje se v útočném pásmu Kazaně.
24:02'
Pär Lindholm dostal puk před branku. Přehodil si ho na bekhend a zkusil překvapit brankáře Olkinouru zakončením na bližší tyčku. To se mu vlastně i povedlo, finského gólmana totiž zachránila horní část brankové konstrukce!
23:35'
Domácí hrají přesilovku. Už se rozestavěli v útočném pásmu.
23:13'
Dyňak se již odebral na střídačku. Vypadá to, že by měl být v pořádku.
23:13'
Arťom Zemčonok namáčkl na hrazení Nikitu Dyňaka, který zůstává po tomto nepříjemném zákroku ležet na ledě. Obránce Metallurgu dostal dvě minuty za vražení na mantinel.
22:02'
Grigorjev se v obranném pásmu dotkl puku vysokou holí. Hra je tedy přerušena a vhazovat se bude po levici Olkinoury.
21:28'
Domácí nahodili puk na Olkinouru, který ho zachytil a hned rozehrál spoluhráčům.
20:50'
Barberio zastavil tělem Currieho a domácí se tak konečně také dostávají k puku.
20:22'
Hosté se usadili v útočném pásmu. Obránce Jakovlev se ale zřejmě dostal s kotoučem kousek za modrou čáru, protože rozhodčí odpískali Metallurgu ofsajd.
Hity – 3:2
Po první třetině hraje Kazaň s Magnotogorskem nerozhodně 1:1. Po oboustranně zahřívacím začátku, kdy se oba celky dopustily několika icingů, přestáli domácí hráči oslabení a hned po jeho skončení udeřili. Ilja Safonov naskočil přímo z trestné lavice do samostatného úniku a ten proměnil. Metallurg však srovnal poměrně rychle, když se přesnou ranou z mezikruží prosadil Philippe Maillet. Poté už to byla vyrovnaná bitva, která zatím nepřinesla mnoho dalších šancí.
20:00'
19:10'
Kazani bylo odpískáno postavení mimo hru.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:53'
Od modré vypálil Kirill Adamčuk. Juho Olkinoura měl volný výhled a chytil puk do lapačky.
18:18'
Teď už je Metallurg v plném počtu.
18:04'
Hosté vyhodili a zřejmě se ubrání.
17:43'
Anatolij Nikoncev domácí zdržuje v rohu jejich obranného pásma. Dobrá práce útočníka Magnitky.
17:11'
Domácím tahle přesilová hra zatím nevychází.
16:40'
Hosté vyhodili. Do rozehrávky Kazaně se musel zapojit brankář Biljalov.
16:17'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk. Arťom Zemčonok – 2 min., hákování.
16:17'
Po ráně Marka Barberia přerušil hru Olkinoura. Může tak dojít na avizované vyloučení...
16:02'
Signalizované vyloučení na straně hostí. Kazaň zatím má výhodu.
15:40'
Hosté zajímavě zakombinovali v blízkosti útočné modré. Situaci zakončoval střelou Arťom Minulin. Puk skončil skončil na logu dresu brankáře Kazaně.
14:35'
Lehké nahození sebral do lapačky Biljalov. Domácí brankář přerušil hru.
13:57'
Zatímco se domácí obránce Steven Kampfer vydal před branku soupeře, zaujal místo střelce na modré čáře útočník Arťom Lukojanov. Jeho rána však minula branku Magnitky.
12:40'
Velká příležitost hostí! Ti se dostali do přečíslení 2 na 1. Přihrávku obdržel Maxim Karpov, kterou zprava zamířil vedle odkrytého kouta kazaňské branky.
12:14'
Z levého kruhu střílel Jordan Weal. Olkinouru pokusem na bližší tyčku nepřekvapil.
11:55'
Po hostujícím ofsajdu je tu čas na další reklamní pauzu.
11:05'
Od modré čáry střílel domácí Kirill Adamčuk. Netrefil ale branku.
10:39'
Hosté drží kotouč na svých holích. Kazaň vyčkává ve středním pásmu.
09:48'
Hostující hráči se dopustili postavení mimo hru.
08:53'
Hosty vyrovnání nabudilo a na ledě jsou momentálně aktivnější.
07:45'
Je vyrovnáno! Hosté předvedli jednoduchou, rychlou a především účelnou kombinaci. Brendan Leipsic předal u pravého mantinelu puk Nikolajovi Goldobinovi, který si vybruslil mezi kruhy. Tam kotouč zadovkou přenechal PHILIPPEMU MAILLETOVI, který nechytatelně vypálil k levé tyčce z pohledu brankáře Biljalova – 1:1. Asistence: Nikolaj Goldobin a Brendan Leipsic.
06:54'
Velké problémy s domácím forčekinkem měl obránce Magnitogorsku Michail Grigorjev. Ten už na ledě klečel, ale v poslední chvíli dokázal posunout kotouč do bezpečí.
06:30'
Nyní tu máme první reklamní přestávku. Domácí mohou být s úvodem utkání spokojeni.
05:19'
Hosté přesilovku nevyužili a navíc hned po jejím skončení inkasují! Linus Hultström ztratil na útočné modré puk právě ve chvíli, kdy ILJA SAFONOV naskakoval z trestné lavice na led. Útočník Metallurgu se tak dostal do samostatného úniku, který proměnil střelou na vyrážečku brankáře Olkinoury. Bez asistence.
04:46'
Daniil Žuravljov poslal puk až za hostující branku a Metallurg to může opět zkoušet znova.
04:04'
Hosté se zatím marně pokouší usadit v útočném pásmu.
03:11'
Pavel Akolzin nahazoval puk na domácí branku a v momentě, kdy se puku zbavoval, byl zasažen vysokou holí Ilji Safonova. Útočník Kazaně dostává dvouminutový trest.
02:34'
Zatím je to přehlídka zakázaných uvolnění. Nyní se provinili opět hosté.
01:45'
Hostující Denis Zernov sice vyhrál buly. Udělal to ale tak, že kotouč prošel mezi obránci na modré a ti se pro něj museli vracet. Následně zahrál na icing také Metallurg.
01:34'
Další domácí icing.
00:47'
Zakázané uvolnění Kazaně.
00:07'
Hned po buly se vydal dopředu domácí Nikolaj Kovalenko. Střílel z levého kruhu, brankář Olkinoura musel zasahovat lapačkou.
00:01'
Kazaň dnes představí další zámořskou posilu. Poprvé za ni nastoupí obránce Jason Demers, který v kariéře odehrál 699 zápasů v základní části NHL. Nejlepší ligu světa hrával za San Jose, Dallas, Floridu a Arizonu.

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Kampfer, Chenkel, Demers, Barberio, Adamčuk, D. Žuravljov, Rukavišnikov – Kovalenko, Arťom Galimov, Dyňak – K. Petrov, Weal, Tarasov – P. Lindholm, M. Gluchov (A), Kagarlickij – Zaripov (C), Safonov, Lukojanov (A) – Katělevskij.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Moisejev) – Zemčonok, J. Jakovlev (C), Hultström, Makljukov, Minulin, I. Nikolajev, M. Grigorjev, J. Chabarov – Čibisov, Currie (A), Korostěljov – Goldobin, Maillet, Leipsic – M. Karpov, Zernov, S. Košelev – Nikoncev (A), A. Několenko, Akolzin.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Golovljov, Strelcov.
V kádrech obou týmů nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.
Ak Bars Kazaň:
Také tararský tým patří k elitě KHL. Kazaň sehrála 42 zápasů, na kontě má 56 bodů a v konferenční tabulce se nachází na čtvrtém místě. Momentálně hráči Ak Bars absolvují dlouhou šňůru domácích duelů a v posledních třech případech vždy bodovali. Postupně přehráli 5:1 Čeljabinsk, 5:3 Barys a v sobotu pak podlehli 3:4 v prodloužení Čerepovci. Mezi klíčové hráče mužstva patří zámořské akvizice obránce Steven Kampfer a útočník Jordan Weal. K nim by se měl nově zařadit také zadák Mark Barberio, který debutoval ve zmíněném duelu s Čerepovcem. Vytěžovanějším gólmanem je Timur Biljalov, jenž zatím dostává více prostoru než zkušený Igor Bobkov.