To je z mé strany pro toto hokejové utkání, které počtem gólů chvilkami připomínalo házenou a nakonec skončilo florbalovým výsledkem, vše. Příště na počtenou!
Nejlepší hráči zápasu:

Auston Matthews (USA) – Simon Kindschi (SUI)
Je dobojováno! Třetí třetina už se jen dohrávala, američtí hokejisté nechtěli svého soka ještě více ponížit a druhou polovinu utkání už hlavně šetřili síly na zítřejší duel proti Dánsku. To Švýcaři se se skupinovou fází rozloučili vysokým debaklem a už teď je jisté, že je čeká boj o udržení.
59:00
Už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny, zápas se už pouze dohrává.
57:58
Gläuser přerušil hru a před námi je dvě minuty před koncem poslední komerční přestávka.
57:35
Halversonovu pozornost tentokrát ranou od modré otestoval Fabian Heldner, náhradník v americké svatyni však dál drží čisté konto.
57:13
Julien Privet vypálil z vrcholu kruhů, Halverson však máchl lapačkou a v poklidu přerušil hru.
56:15
Puk se po Whiteově teči ocitl na švýcarské střídačce, následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
55:16
Američtí hokejisté se opět usadili v útočném pásmu, ale Švýcaři je vytlačili do rohu a Wäber nemusel zasahovat.
54:21
O puk se strhla lítá bitva v rohu kluziště a sudím se kotouč ztratil z dohledu, hra je tak po dlouhé době přerušena.
53:45
Už se hraje dlouho bez přerušení, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát. Sledujeme poměrně nudný hokej.
52:50
Ofsajd a v něm Christian Dvorak, vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:53
Brandon Halverson pro jistotu přerušil hru, oba týmy tak mají po delší odmlce šanci v klidu vystřídat.
51:32
Fortunato nabil svému parťákovi z obrané dvojice McAvoyovi, jehož nahození postrádalo přesnost a puk skončil v rohu.
50:38
Svěřenci kouče Wilsona ve vlastním pásmu dlouho vyčkávají s rozehrávkou a nikam se neženou, což je s ohledem na průběžný stav pochopitelné.
49:45
Před námi je posledních deset minut základní části a téměř jistě i celého utkání, zápas se ve třetí třetině pouze dohrává.
48:49
Pius Suter s kotoučem kličkoval tak dlouho, až se dostal do obklíčení dvou hráčů v modrobílých dresech a o puk záhy přišel.
48:11
Ryan Hitchcock si vyměnil kotouč se Schmaltzem, jeho následný pokus ale postrádal přesnost i razanci a černá pryž skončila v rohu kluziště.
47:13
Ten však netrval dlouho, hráči ze země Helvétského kříže o kotouč brzo přišli a Borgen má šanci na reparát.
46:47
Will Borgen zaváhal ve vlastním pásmu a při pokusu o rozehrávku o kotouč přišel, čímž znovu daroval Švýcarům pobyt v útočném pásmu.
46:05
Na řadě je další komerční přestávka, po jejímž konci se bude vhazovat po Halversonově levici.
45:33
Další švýcarskou střelu měl na svědomí Calvin Thürkauf, ani on ale nedokázal amerického brankáře překonat. Hráči Spojených států ve třetí třetině hrají na půl plynu a šetří síly na zítřejší duel proti Dánsku.
44:50
Noah Rod se prokousal až do zakončení, ale z krkolomné pozice na připraveného Brandona Halversona nevyzrál.
43:57
Donato obkroužil celé útočné pásmo, objel Wäberovu svatyni a z otočky vypálil, ale švýcarský gólman si připsal další povedený zákrok.
43:25
Ryan Hitchcock měl na hokejce jedenáctý gól USA, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti Wäber zázračným zákrokem betonem zlikvidoval a následná dorážka skončila na levé tyči!
43:05
Belpedio se Schmaltzem vybojovali kotouč ve vlastním pásmu, Spojené státy zakládají další rychlou akci.
42:18
To bylo těsné. Columbusem zvolený talent Sonny Milano znovu vypálil, tentokrát z levého kruhu, a puk proletěl těsně nad břevnem švýcarské svatyně!
41:29
Sonny Milano si to z rohu kluziště naštrádoval až před Wäbera, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal švýcarskou dvojku překonat!
40:47
Halverson po nahození od modré pro jistotu přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
40:36
Zbytek americké přesilovky je u konce, Glauser už je zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu.
40:01
Třetí třetina začne ve 20:53.
I druhá třetina jednoznačně patřila Spojeným státům. Švýcaři krátce po změně stran snížili na průběžných 1:6 zásluhou kapitána Meiera, Američané ale vzápětí vstřelili další čtyři góly v rozmezí osmi minut. Po desátém gólu USA se hra uklidnila a vyrovnala, druhá perioda se už poté spíše dohrávala.
40:00
39:58
Neúnavný Matthews znovu vypálil, nicméně Wäber se tentokrát nenechal nachytat na hruškách.
39:05
Suter využil Werenskiho zaváhání a prosmýkl se do útočného pásma, odkud parádním křižným pasem oslovil nikým nehlídaného Schmidliho, jenž ale tváří v tvář odkryté americké svatyni přestřelil!
38:36
Auston Matthews to schytal vysokou holí od Glausera (SUI), jenž si půjde na dvě minuty odpočinout na lavici hříšníků.
38:19
Brandon Halverson si proti Meierově střele připsal svůj první obtížnější zákrok, ale zvládl to na jedničku a kotouč posléze vylétl mimo hřiště.
37:33
Ryan Hitchcock pouze zavezl kotouč k útočné modré a nahodil ho za Wäberovu svatyni, Švýcaři mají čas a klid na rozehrávku.
36:40
Druhá třetina rychle spěje ke svému konci. Sledujeme hlušší pasáž hry, už necelých šest minut se totiž skóre neměnilo. Američané dosáhli potupné desítky a nikam už se neženou.
35:54
Zpět na led – hra je pro ofsajd Spojených států přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.
35:42
Pohled na švýcarské příznivce na tribunách je k nezaplacení, takhle zakaboněné obličeje už jsem dlouho neviděl.
34:46
Ta zůstala nevyužita, také Siegenthaler už seskočil zpět na led.
34:31
Donato je na ledě, nyní nás čeká kraťoulinká přesilovka Spojených států.
34:08
Matthew Tkachuk od toho nebyl daleko, z pravého kruhu však napálil kotouč přímo do přemisťujícího se Wäbera, který přerušil hru.
33:33
Hráči USA si v poklidu vyměňují kotouč na vlastní polovině a postupně zakládají další akci. Dosáhnou jedenáctého gólu?
32:45
Přesilovka Švýcarů trvala sotva čtrnáct sekund. Siegenthaler (SUI) zahákoval Dvoraka a vyfasoval dvouminutový trest.
32:31
Právě Ryan Donato (USA) si půjde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.
31:46
Čtvrté lajně Švýcarska se se štěstím podařilo rozehrát, jenže Privet si puk hodil příliš před sebe a poměrně záhy o něj zase přišel.
30:58
USA právě vstřelilo branku!
Potupná desítka je tady! RYAN DONATO využil Karrerovy minely v rozehrávce, nabruslil si na pravý kruh a přesnou ranou pod břevno překonal bezmocného Ludovica Wäbera! Bez asistence.
29:59
Švýcaři se konečně dostali k přesilovkovému tlaku, ale Plus Suter z mezikruží trefil jen Halversonovu náruč.
29:00
Přesilovka, rovnovážný počet hráčů na ledě, oslabení? Řekněte si, ono to je jedno, USA dá gól tak jako tak! COLIN WHITE se dostal s Dvorakem do přečíslení proti jedinému obránci Švýcarska, vyměnil si s ním kotouč a uklidil ho za záda přemisťujícího se Wäbera! Asistence: Christian Dvorak.
28:39
Eansor (USA) se ohnal po Siegenthalerovi a inkasoval dvouminutový trest za sekání.
28:09
Spojené státy překvapivě střídají brankáře, Alexe Nedejlkovice nahrazuje náhradník Halverson!
28:09
Krátce po Meierově návratu na led se svěřenci kouče Wilsona znovu prosadili! Nick Schmaltz naznačil střelu, místo toho ale parádním křižným pasem oslovil AUSTONA MATTHEWSE a ten nedal přemisťujícímu se Wäberovi šanci! Asistence: Nick Schmaltz, Colin White.
27:38
Na konci kombinační akce na jeden dotek stál Auston Matthews, jenž ale nedokázal propasírovat kotouč až k Wäberovi.
27:13
Spojené státy si zahrají ve dvojnásobné početní převaze, Karrer (SUI) totiž vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.
26:54
Sonny Milano náramným pasem oslovil do mezikruží si najíždějícího Zacha Werenskiho, jehož tvrdou ránu Wäber skvěle lapil!
26:25
Fortunato zachytil nepovedené vyhození a oslovil Matthewse, jenž ještě hledal lépe postaveného Christiana Dvoraka, k němu ale kotouč nedoputoval.
25:50
Timo Meier (SUI) v souboji kapitánů podrazil Werenskiho a půjde si za to odpočinout na dvě minuty za katr.
25:20
Až teď se hráči v červených dresech dokázali osvobodit a poté nasbírat další cenné vteřinky, poněvadž Nedeljkovicova rozehrávka za nic nestála.
24:26
Werenskiho pas na Matthewse nebyl dostatečně přesný, útočník Curychu tak nemohl vypálit. Tlak USA ale pokračuje.
24:10
Švýcaři půjdou opět do čtyř a opět vinou Damiena Riata (SUI), jenž naprosto zbytečně bránil ve hře brankáři Nedeljkovicovi.
23:10
Pokus Ryana MacInnise byl přizvednut do ochranné sítě, vhazovat se bude po pravé ruce Ludovica Wäbera.
22:12
Spojené státy našly odpověď už po necelé minutě! Auston Matthews si parádní kličkovanou udělal prostor k tomu, aby nahodil puk do předbrankového prostoru – přesně na hůl MATTHEWA TKACHUKA, který se nemýlil! Asistence: Auston Matthews.
21:26
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
A je sníženo! Jeden z rozehrávajících zadáků USA propadl v rohu kluziště a k volnému kotouči se dostal Hischier, jenž poté přesným pasem oslovil TIMA MEIERA a kapitán země Helvétského kříže nadvakrát dostal puk do sítě! Asistence: Nico Hischier.
20:38
Švýcaři vstoupili do druhé třetiny aktivně, ale v pásmu se k ničemu kloudnému nedostali a vedoucí celek zakládá protiútok.
20:01
Druhá třetina začne ve 20:00.
Neuvěřitelná první třetina je za námi. Švýcaři už by se nejraději vydrželi ve sprše, na ledě ale budou muset zůstat ještě dalších čtyřicet minut. Hráči Spojených států si na ledě dělají co chtějí a díky gólům Dvoraka, Matthewse, Carla, Werenskiho, Tkachuka a Schmaltze v rozmezí necelých deseti minut vedou už o šest gólů!
20:00
19:46
A znovu. Američané už pouze čekají na úvodní sirénu a nyní se dopustili dalšího postavení mimo hru.
19:32
Zach Werenski si nepohlídal ofsajdovou linii a hra je přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
18:41
Hosté se osvobodili a ve vlastním oslabení se dostal do šance Kessler, Nedeljkovic si ale s bekhendovým blafákem švýcarského útočníka poradil!
17:44
Damien Riat (SUI) si nepohlídal hokejku a čepel své hole nastavil přímo do Belpediova obličeje. Američané si zahrají přesilovou hru.
17:10
Neuvěřitelná kanonáda stále pokračuje, kdyby současný trend vydržel až do konce, skončilo by to zhruba 20:0!
16:33
Otřepané pravidlo nedáš – dostaneš o sobě opět dalo vědět v celé své kráse! To je pane debakl. Ryan Hitchcock se u hrazení parádně zbavil svého strážce a přesným pasem vyzval ke skórování NICKA SCHMALTZE, jenž se tváří v tvář Wäberovi nemýlil! Asistence: Ryan Hitchcock.
16:24
Hráči v červených dresech se málem dočkali čestného úspěchu, ale Sutera z bezprostřední blízkosti Nedeljkovic bravurně vychytal!
15:52
Wäber krátce po nástupu do modrého půlměsíce prožil křest ohněm, jeho pozornost totiž vyzkoušel skvěle hrající Auston Matthews. Náhadník ve švýcarské kleci si poradil a přerušil hru.
15:10
Joren van Pottelberghe už toho má plné zuby, ve švýcarské svatyni ho nahrazuje debutant Ludovic Wäber!
15:10
Švýcarská noční můra pokračuje! Auston Matthews projel do útočného pásma s lehkostí hedvábného peříčka a zadovkou poslepu uvolnil MATTHEWA TKACHUKA, jenž přesnou střelou nedal van Pottelberghemu šanci! Asistence: Auston Matthews.
15:01
Karrer nabil Suterovi, ten si ale vylámal zuby na připraveném Nedeljkovicovi.
14:36
Oba týmy hrají v plném počtu, navrátilec z trestné lavice Riad zakládá ojedinělou akci outsidera.
13:32
Do další šance se dostal Brock Boeser, jeho rána z mezikruží ale proletěla těsně nad břevnem švýcarské svatyně! Dění na ledě nápadně připomíná hru kočky s myší.
12:59
No a už je to o čtyři góly! Po Meierově nepřesné přihrávce vyrazil do rychlého protiútoku Milano, jenž přenechal kotouč Dvorakovi a ten nabil z druhé vlny si najíždějícímu ZACHU WERENSKIMU, jehož na první pohled nenápadná střela propadla nicnetušícímu van Pottelberghemu do sítě! Asistence: Christian Dvorak, Sonny Milano.
12:36
Síly na ledě se vyrovnají, Riat (SUI) půjde pykat na dvě minuty za hákování.
12:30
Matthew Tkachuk (USA) na útočné modré naprosto zbytečně poslal k ledu Tima Meiera a vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.
12:01
Hra je pro přihrávku rukou přerušena a před námi je komerční přestávka.
11:24
Nahození ze středního pásma se nečekaně odrazilo od mantinelu zpět do prostoru před Nedeljkovicem, jenž pro jistotu přerušil hru.
10:51
Do další šance se žene Christian Dvorak a zdá se, že o osudu tohoto utkání je už rozhodnuto. Švýcary nejspíš čeká boj o udržení...
10:13
To je pane kanonáda! Werenski nabil na modrou svému parťákovi z obranné dvojice BRANDONU CARLOVI, jenž zavřel oči, vypálil a přesně trefil mezírku mezi betonem a lapačkou van Pottelbergheho! Asistence: Zach Werenski.
08:26
Sotva jsem to stihl dopsat, už padl další gól! Tkachuk po pravém křídle pronikl až do palebné pozice, střela mu sice nesedla, jenže syn slavného Keitha Tkachuka poté dokázal procedit touš na hůl jiného arizonského rodáka AUSTONA MATTHEWSE, jenž si šikovně bruslí přehodil puk na forhend a zavěsil nekompromisně pod břevno! Asistence: Matthew Tkachuk, Colin White.
07:23
Spojené státy jdou zaslouženě do vedení! Sonny Milano vybojoval kotouč pro Werenskiho, jemuž sice střela od modré vůbec nesedla, ale před van Pottelberghem se nejrychleji zorientoval CHRISTIAN DVORAK a doklepl puk do sítě! Asistence: Zach Werenski, Sonny Milano.
06:41
Sonny Milano oslovil Dvoraka, jehož pokus od modré van Pottelberghe s vypětím všech sil vyrazil, tlak USA však stále pokračuje.
06:04
Van Pottelberghe dlouho nevěděl, kam se kotouč po zblokované Donatově střele odrazil, ale nikdo v bílomodrém dresu ho nedokázal došťourat do sítě.
05:33
Ojedinělý pokus outsidera zblokoval Schmaltz a okamžitě rozehrál kotouč přesně na hůl rozjetého Brocka Boesera, jenž pronikl do pásma a z vrcholu pravého kruhu vystřelil, van Pottelberghe však puk vytěsnil do ochranné sítě.
04:42
Švýcarský gólman měl znovu plné ruce práce, tentokrát ho dorážkou z předbrankového prostoru zaměstnal supertalent a předpokládaná jednička příštího draftu NHL Auston Matthews!
04:14
Opora farmy Columbusu Sonny Milano se neohroženě prokličkovala až do skvělé palebné pozice, jenže van Pottelberghe amerického juniorského reprezentanta vychytal!
03:50
Právě Suter se vydal na exkurzi do útočného pásma a přesným nahozením vybojoval buly v útočném pásmu.
03:34
Čtvrtá lajna Spojených států se usadila v útočném pásmu a k nenápadné střele z mezikruží se dostal Ryan MacInnis, jenž však trefil jen před ním stojícího Sutera.
02:59
Švýcaři vypíchli rozehrávku favorizovaného celku mimo hřiště, touš se ocitl na americké střídačce.
02:16
Američanům ani tentokrát nevyšel přechod přes útočnou modrou, hra je pro další ofsajd přerušena.
01:52
Hráči ze země Helvétského kříže pouze nahodili touš na útočného pásma, kde se ho ujal rozehrávající Belpedio.
01:26
Carlo si prodloužil střídání a zůstal na ledě až do nynějška – Auston Matthews si totiž nepohlídal ofsajdovou linii a hra je přerušena.
00:43
Po nepřesné rozehrávce Švýcarů se dostal ke kotouči Brandon Carlo, jeho pokus od modré ale nebyl přesný a puk skončil v rohu.
00:01
Utkání – ostatně jak je již na juniorském šampionátu tradicí – začne o pár minut později, než ve stanovených 19:00.

USA: Nedeljkovic (Halverson) – Werenski "C", Carlo, Belpedio "A", Borgen, Krys, McAvoy Jr., Fortunato – Tkachuk, White, Matthews "A" – Bjork, Dvorak, Milano – Schmaltz, Hitchcock, Boeser – Eansor, MacInnis, Donato.

Švýcarsko: van Pottelberghe (Wäber) – Karrer, Siegenthaler, Glauser, Kindschi "A", Forrer, Heldner – Schmidli, Kessler, Suter – Hischier, Rod "A", Meier "C" – Thürkauf, Malgin, Riat – Privet, Meyer, Impose.

Rozhodčí: Konc (SVK), Piechaczek (GER) – Jensen (DEN), Nieminen (FIN).
ŠVÝCARSKO

To Švýcaři potřebují nutně zabrat, chtějí-li se vyhnout boji o udržení. Ve skupině "A" jim totiž patří poslední příčka a narozdíl od Spojených států dnes odehrají své poslední utkání ve skupině. Na předposlední Dánsko, které má navíc zápas k dobru, Švýcaři ztrácejí dva body.

Hráči ze země Helvétského kříže vstoupili do turnaje vysokou porážkou 3:8 proti Švédsku a o den později nezvládli ani klíčový duel proti Dánsku, na které nestačili 1:2. Svůj jediný bod trochu překvapivě zaznamenali včera s Kanadou, nad níž dokonce vedli 2:0, ale jasnému favoritovi nakonec podlehli 2:3 po nájezdech.
USA

Výběr Spojených států zatím na turnaji odehrál dva zápasy proti papírově nejsilnějším týmům ve své skupině. Kanadu porazil 4:2, na Švédsko Werenski a spol. ale už nestačili a především kvůli famóznímu výkonu gólmana Tre Kronor Söderströma prohráli 0:1.

Američané nemají žádného hráče v elitní desítce bodování turnaje, zato se spoléhají na týmový projev. Gólman Alex Nedejlkovic je však statisticky čtvrtým nejlepším brankářem turnaje, drží si totiž skvělou úspěšnost zákroků 94 %.
Hezký podvečer. Srdečně vás vítám u sledování atraktivního duelu z Mistrovství světa juniorů, v němž výběr USA změří síly s nevyzpytatelným Švýcarskem. Zápas začne v 19 hodin, tak buďte s námi u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.