MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Rusko - 31. prosince 2018   02:00

Švýcarsko
Švýcarsko
00:49' Lehmann (Leuenberger, Tanner) • 09:06' Nussbaumer (Brüschweiler, Moser) • 25:46' Lehmann (Leuenberger) • 47:13' Brüschweiler (Nussbaumer, Aebischer)
4:7
(2:1, 1:2, 1:4)
Rusko
Rusko
14:18' Marčenko  (Podkolzin, Alexejev) • 26:07' Samorukov  (Muranov, Slepec) • 31:58' Denisenko  (Kravcov, Samorukov) • 42:04' Slepec   • 46:38' Alexejev  (Romanov, Šaškov) • 51:42' Šen  (Šaškov, Olšanskij) • 52:50' Kravcov  (Denisenko)
Švýcarsko
Heikkinen (FIN), Sidorenko (BLR) – Šefčík (SVK), Yletyinen (SWE)
Rogers Arena
Rusko

To je z mé strany vše, dnes se hrálo v Rogers aréně pouze jedno utkání. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemné vstávání.
Nejlepší hráči zápasu: Janis Moser (Švýcarsko) – Danil Tarasov (Rusko)
Střely na bránu celkově: 31 – 41.
Utkání je u konce a Rusové i po třetím střetnutí ve skupině zůstávají bez porážky. Proti Švýcarům rozhodli o své výhře až ve třetí třetině, kdy nasázeli čtyři branky a soupeři povolili pouze jednu. Švýcarsku může být po utkání hodně nespokojené, protože dnešní zápas mělo ve svých rukou a s poklidem mohlo pomýšlet na bodový zisk.
58:55'
To bylo skoro až ostudné, co nyní Denisenko nedal. Dostal kotouč před úplně prázdnou branku, ale ledabyle zakončil vedle.
58:06'
Švýcaři to ještě zkouší bez brankáře, Schmid zůstává na střídačce!
57:48'
Utkání se chýlí ke svému konci, vedoucí celek už si pouze zkušeně hlídá tříbrankový náskok.
56:36'
Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude v obranném pásmu Rusů.
56:36'
Kotouč skončil v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
Dnešní utkání sleduje 13724 diváků.
55:26'
Velké šance čtvrté formace Švýcarů nekončí brankou, Tarasov předvedl hned několik zákroků po sobě a výrazně podržel svůj celek.
54:56'
Například teď při střele Tannera, který zamířil hodně nepřesně.
54:24'
Švýcaři se ještě snaží něco s nepříznivým stavem udělat, ale schází jim větší přesnost.
52:50'
Oddechový čas pro domácí.
52:50'
Rusko právě vstřelilo branku!
Švýcaři jsou v křeči a Rusové toho využívají. Se šancí Denisenka si Schmid ještě poradil, ovšem na prudkou dorážku VITALIJE KRAVCOVA neměl šanci dosáhnout. Asistence: Grigorij Denisenko.
51:42'
Velká minela Justina Sigrista a nyní už to budou mít Švýcaři hodně těžké. Přihrávka zpoza branky prošla švýcarskému útočníkovi pod hokejkou a PAVEL ŠEN rychlou střelou zavěsil. Asistence: Nikita Šaškov, Savelij Olšanskij.
51:04'
Od modré to zkusil Romanov, ale Schmid měl dobrý výhled a střelu vyrazil.
50:14'
Díky dobrému pohybu se Rusové udrželi v pásmu a po rychlé přihrávce pálil Denisenko těsně nad.
49:10'
V pádu posílal Sigrist kotouč před branku, kde číhali jeho spoluhráči, ovšem ani jeden z nich nedokázal pořádně zakončit.
47:13'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Krásná akce YANNICKA BRÜSCHWEILERA a Švýcaři se vrací do hry! Produktivní útočník dostal kotouč na útočnou modrou čáru a zbýval proti němu poslední obránce. Brüschweiler udělal stahovačku a trefil se na přední tyč. Asistence: Valnetin Nussbaumer, David Aebischer.
46:38'
Sborná vede už o dvě branky a brankář Schmid nyní nemůže mít čisté svědomí. Po ledě to zkusil ALEXANDER ALEXEJEV, jenže švýcarský brankář nedokázal rychle zakročit betonem a inkasoval popáté v utkání. Asistence: Alexander Romanov, Nikita Šaškov.
45:54'
Rusové zatím nehrají přesilovou hru dobře, Schmid dosud nemusel ani jednou zasahovat.
44:54'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nicolas Müller.
43:51'
Velké štěstí nyní stálo při Schmidovi, když pokus Olšanskijeho orazítkoval tyč!
43:04'
Pokus Le Coultreho dorážel Brüschweilere, ale Tarasov si poradil.
42:04'
Vlažný vstup Švýcarů je trestán! Tak dlouho nedokázali pořádně rozehrát kotouč z vlastní třetiny, až se ke střele dostal KIRILL SLEPEC a rychlou ranou švihem pokořil Schmida. Bez asistence.
40:30'
Švýcaři už se usadili v útočném pásmu a nyní mají možnost dlouhé přesilové hry.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:58.
To byla panečku třetina! Švýcaři v ní vedli už 3:1, Rusové ale dvěma góly dokázali skóre dorovnat a rozhodnout se tak bude muset ve třetí části. Švýcaři měli v samotném závěru k dispozici několik obrovských šancí, rozdílovou branku ale zatím nevstřelili. K dispozici měli málo vídané dva trestné nájezdy za sebou v jednom přerušení, třetinu pak dohrávali v pětiminutové přesilovce po faulu ruského hráče Muranova za bodnutí špičkou hole, vypracovali si v ní další obrovské šance, gólem ale ani jedna neskončila.

Třetí třetinu začnou Švýcaři ještě 3 a půl minuty dlouhou přesilovou hrou pěti proti čtyřem.

Střely na bránu po druhé třetině: 18 – 28.
40:00'
38:58'
Kapitán Eggenberger netrefil branku, ale jeho tým zůstává v pásmu.
38:25'
Strhující druhá třetina ani zdaleka nekončí. V jednom ze souboji Muranov zasáhl soupeře špičkou hole a dostává 5 + do konce utkání.
38:06'
V zajímavých pozicích se dostali Müller a Eggenberger, ale ani jeden z nich netrefili kotouč ideálně.
36:55'
Neuvěřitelné! Skóre je stále stejné, protože Phillip Kurashev minul branku soupeře. Pokračuje tak zbytek přesilovky Rusů.
36:55'
Střelci dvou branek v zápase kotouč sjel z hole a vůbec nezakončil! Po málo vídané situaci uvidíme ještě jedno trestné střílení, které provede Phillip Kurashev!
36:55'
Dmitrij Samorukov zároveň dostává dvě minuty za nedovolené bránění, takže poté uvidíme ještě jeden nájezd!
36:55'
Do samostatného úniku se dostal Marco Lehmann, který byl dvakrát faulován a pojede nájezd!
35:48'
Rusové nezačínají dobře, Švýcaři už podruhé dostali puk z obranného pásma.
35:25'
Rusko je ve druhé třetině lepším týmem a nyní bude mít možnost otočit vývoj skóre. Sandro Schmid dostává dvě minuty za vysokou hůl.
33:52'
Ani druhá početní výhoda se týmu helvetského kříže nedaří, soupeř se v pohodě brání a Tarasov nemusí zasahovat.
32:28'
Stejná situace jako před pár minutami! Slepec ihned po buly ujel do samostatného úniku, ale ani tentokrát nebyl tváří v tvář Schmidovi úspěšný.
32:12'
Vyloučení v týmu Rusko (Dmitrij Samorukov – 2 min., vysoká hůl).
31:58'
Sborná sehrála dobrou početní výhodu a vyrovnává! Krásnou přihrávku cross dostal GRIGORI DENISENKO a ze své oblíbené pozice rozjásal ruskou střídačku. Asistence: Vitalij Kravcov, Dmitrij Samorukov.
31:38'
Z bezprostřední blízkosti minul branku Kostin, Rusové i nadále zůstávají v pásmu.
30:45'
První přesilovou hru si zahrají i Rusové. Dvě minuty za podrážení dostává Janis Moser.
29:11'
Rusové vyhodili kotouč do publika, ovšem puk letěl přes jednu ze švýcarských hokejek a sborná tak do tří nepůjde.
27:35'
Ihned po buly vyrazil do samostatného brejku Kirill Slepec, ale naštěstí pro Švýcary svůj bekhendový blafák nedokončil.
27:24'
Skoro v polovině zápasu tu máme první vyloučení v utkání. Ruský útočník Pavel Šen dostává dvě minuty za hákování, když hasil situaci už opravdu na poslední chvíli.
26:07'
Rusové takřka okamžitě snižují! V útočném pásmu dostal prostor ke střele DMITRIJ SAMORUKOV a krásnou střelou na přední tyč vrací svůj tým do hry. Asistence: Ivan Muranov, Kirill Slepec.
25:46'
Zrovna jsem chtěl Rusy pochválit, že do druhé třetiny vstoupili velmi dobře, ale jsou to Švýcaři, kdo znovu odskakují na rozdíl dvou branek! Před branku dostal do ideálních míst kotouč MARCO LEHMMANN a střelou z první se prosazuje podruhé v utkání. Asistence: Sven Leuenberger.
23:35'
Dobrou defenzivní práci nyní odvedl Burger, když se včas vrátil pro puk a nedovolil ruským útočníkům zakončit.
22:38'
Rusové si nepohlídali překonání modré čáry a sudí pískají ofsajd. Po odpískání ovšem ještě zakončil Morozov, což se Švýcarům pochopitelně nelíbilo. Vznikla menší šarvátka, po které ale rozhodčí nevylučují.
22:05'
Zakončení Slepce přišlo při ofsajdovém postavení a sudí vykazují hru před Tarasova.
21:16'
Po špatné rozehrávce Švýcarů mohl zakončovat Kravcov, ale Schmid si na jeho pokus počkal.
20:20'
Hned v úvodu se do útočného pásma vřítili Rusové, ale o puk brzy přišli a hraje se ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:01.
Střely na branku: 11:11.
První perioda je u konce a spokojenější mohou jít do kabin Švýcaři. Po velmi dobrém začátku si díky brankám Lehmanna a Nussbaumera vypracovali dvoubrankový náskok, který v 15. minutě redukoval Kirill Marčenko.
20:00'
18:53'
Do dobré pozice se uvolnil obránce Moser a zkusil zakončit bekhendem, ale Tarasov se rychle přemístil a sevřel kotouč v lapačce.
18:21'
Po buly nerozehrál Moser dobře a znovu se bude vhazovat před Schmidem.
17:42'
Morozov zůstal v boji o puk sám, protože spoluhráči mu odjeli střídat. Přesto dokázal souboj vyhrát a následně připravit zakončení pro jednoho ze spoluhráčů.
16:22'
V dobré pozici sjel Müllerovi kotouč z hole a Rusko se vrhá do brejku.
15:40'
Obrovskou příležitost měl na holi Denisenko. Bez váhání vypálil z první pod břevno, ale Schmid vytasil parádní zákrok.
14:18'
Máme sníženo! Vasili Podkolzin na sebe natáhl dva hráče a zadovkou našel KIRILLA MARČENKA. Ten prokázal, že střílení branek mu není cizí a povedenou ranou na lapačku snižuje. Asistence: Vasili Podkolzin, Alexander Alexejev.
13:16'
Jeden na jednoho se podařilo prosadit Denisenkovi, ale kotouč mu před Schmidem utekl a už nedokázal zakončit.
12:53'
Rusko je z nepříznivého stavu v rozpacích a na jeho hře je to znát. Nyní rozehrál Romanov nepřesně a hra se stěhuje před Tarasova.
11:26'
Přečíslení tři na dva nevyřešil Lehmann dobře a s pukem skončil až v rohu.
11:04'
Těžký zákrok Schmida po střele Starkova, ale švýcarský brankář si poradil.
10:17'
Prudkou ranou složil Romanov Švýcara Berniho k zemi, ten ale ukázal tvrdou povahu a střídání se zaťatými zuby dohrál.
09:06'
Povedený úvod Švýcarů do zápasu je podtržen druhou brankou v prvních deseti minutách! Střelu od modré vyrazil Tarasov pouze před sebe, kde stáli Brüschweiler a VALENTIN NUSSBAUMER. Puk se nakonec odrazil k druhému jmenovanému, který nedala Tarasovi šanci. Asistence: Yannick Brüschweiler, Janis Moser.
08:01'
Golfákem to nyní zkusil Kravcov a Schmida pořádně protáhl, přesto platí příznivější skóre pro Švýcary.
07:11'
Úspěšný byl i Schmid, když pokryl bekhendový pokus Marčenka.
06:44'
Na střelu Burgera bez přípravy si musel Tarasov dát pozor, ovšem byl na zemi včas a zasáhl betonem.
06:04'
Obrovské šance na obou stranách! Nejprve dostal do samostatného úniku kotouč Eggenberger, ale jeho zakončení bylo čitelné a Tarasov vytasil vyrážečku. Hra se rychle otočila a na druhé straně zakončoval Denisenko do tyče.
05:22'
Šikovný útočník Ivan Morozov měl za sebou už dlouhé střídání, tak raději odevzdal kotouč a šel střídat.
04:20'
Teď zahrozilo Rusko a soupeř raději okamžitě vyhodil kotouč na icing.
02:53'
Velké šance měla první formace Švýcarů. Nejprve střílel Eggenberger, po něm dorážel Müller, ale Tarasov s velkou dávkou štěstí puk vyrazil.
02:16'
Sbornou brzy inkasovaná branka zaskočila a Švýcaři mají nyní jasně navrch.
01:08'
První zákrok musel Schmid předvést proti střele Slepce, ale Rusovi střela nesedla a Švýcar neměl těžkou práci.
00:49'
Platnost branky ještě posuzovali sudí na videu, ale branka platí a Švýcaři vedou.
00:49'
To bylo vskutku rychlé! Čtvrtá formace Švýcarů se dostala do útočného pásma, Sven Leuenberger bekhendem vrátil kotouč před branku a MARCO LEHMANN neměl těžkou úlohu. Asistence: Sven Leuenberger, Ramon Tanner.
00:01'
První buly zápasu vyhrál Rus Galimov a jeho týmu zakládá první akci zápasu.
00:01'
Na ledě jsou připraveni všichni aktéři dnešního zápasu, za chvíli padne úvodní buly.
Za pár chvil nám začne zajímavá bitva mezi Ruskem a Švýcary. Možná trochu překvapivě se do branky Švýcarska postaví Akira Schmid, přestože Luca Hollenstein v minulém zápase vychytal čisté konto a podal velmi dobrý výkon. Jinak trenér Wohlwend dal poprvé v turnaji k sobě trojici Müller, Kurashev, Eggenberger, na kterou si budou muset dát Rusové velký pozor.

Švýcarsko: Schmid (Hollenstein) – Le Coultre, Aebischer, Berni, Gross, Moser, Burger, Barandun – Müller, Kurashev, Eggenberger – Brüschweiler, Sigrist, Nussbaumer – Verboon, Schmid, Gerber – Leuenberger, Tanner, Lehmann.

Rusko: Tarasov (Kočetkov) – Žuravljov, Ilja Morozov, Samorukov, Rubinčik, Romanov, Alexejev, Olšanskij – Muranov, Galimov, Slepec – Denisenko, Kravcov, K. Kostin – Šaškov, Šen, Starkov – Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin.

Rozhodčí: Heikkinen (FIN), Sidorenko (BLR) – Šefčík (SVK), Yletyinen (SWE).
Oba týmy se společně utkaly už v loňské základní skupině mistrovství světa v Buffalu, po dvou téměř vyrovnaných třetinách nakonec v té třetí převzali otěže do svých rukou Rusové a třemi góly určili finální výsledek 5:2.

Z letošních výběrů mají vzpomínky na loňské měření sil Švýcaři Gross, le Coultre, Berni (obránci), Kurashev, Eggenberger, Sirgist, Muller (útočníci). Na ruské straně hráli loňský vzájemný zápas Samorukov (obránce) a Kostin (útočník).
Švýcaři mají na svém kontě o jeden zápas více než Rusové, výhry se však dočkali jen v jednom případě, a to když v předchozím dnu přehráli poslední Dány 4:0. Lví podíl na vítězství měl útočník Philipp Kurashev, který zaznamenal hattrick, čistým kontem se vyznamenal brankář Hollenstein.

Z prvních dvou zápasů však Švýcaři odcházeli se sklopenými hlavami. Nejprve v prvním utkání turnaje vyválčili bod proti České republice, když prohráli v prodloužení 1:2. Proti zatím suverénní Kanadě následně předvedli velmi sympatický výkon, v samotném závěru sahali po vyrovnání, přesto padli 2:3.
Favoritem zápasu by měl být výběr Ruska, který na šampionátu doposud nepoznal chuť porážky. Nejprve si trpělivým a velmi vyspělým výkonem poradil s Dánskem 4:0, následně zvládl i vyrovnanou partii s českým národním týmem, který udolal poměrem 2:1.

Rusové se zatím mohou spolehnout na vyrovnanou brankářskou dvojici, která dohromady inkasovala jediný gól z hole, tedy spíš od brady, českého útočníka Jáchyma Kondelíka. Ofenzivě Ruska zatím vévodí obránce Alexander Romanov, který ve dvou zápasech zapsal gól a dvě nahrávky. Útok sborné by měli táhnout především ofenzivní esa Galimov, Kostin či Kravcov.
Hezký den z Vancouveru! Vítejte u textového online přenosu z dalšího utkání mistrovství světa hráčů do dvaceti let, společně se zaměříme na dnešní jediný duel skupiny A, který obstarají výběry Ruska a Švýcarska. Úvodní buly zápasu je naplánováno krátce po druhé hodině středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.