V samostatných nájezdech byli úspěšnější Rakušané, kteří ziskem druhého bodu výrazně zvedli své šance na udržení se mezi elitou. O všem ale rozhodne až zítřejší duel mezi Lotyšskem a Francií – pokud tedy Rakousko senzačně nezaboduje s Kanadou.

Diváci v O2 Areně dnes čekali na gól až do 35. minuty, ve které otevřel skóre Thomas Raffl. Němci se prosadili ve 45. minutě, kdy se přesně trefil Michael Wolf. Rakušané šli do vedení ještě jednou po zásahu Rafaela Rottera, ovšem dvě minuty před koncem srovnal Patrick Reimer, který puk za záda Starkbauma tečoval bruslí. V nájezdové loterii se pak prosadili hned dva Rakušané, Endrase překonali Heinrich a Konstantin Komarek. Jelikož na straně Německa byl úspěšný jen Rieder, je vítězný zásah připsán právě Komarkovi.

Nejlepší hráči zápasu: Patrick Reimer (GER) a Manuel Latusa (AUT)
Po skončení zápasu jsou vyhlášeni tři nejlepší hráči Německa na turnaji. Cenu si přijeli přebrat Tobias Rieder, Michael Wolf a Justin Krueger.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rakousko.
Autorem vítězné branky je KONSTANTIN KOMAREK.
Starkbaum poslední nájezd kryje a Rakousko vítězí! Neuspěl proti němu Reimer.
Lebler vystřelil jen do Endrase.
Tobias Rieder Němcům udržel naději.
Konstantin Komarek si Endrase roztáhl a zasunul puk za jeho záda.
Hospelta vychytal Starkbaum.
Dominique Heinrich vymíchal Endrase a poslal mu kotouč mezi betony!
Samostatné nájezdy začínají.
Před startem nájezdů ještě rolba upraví pruh ledu ve středu hřiště.
Ani prodloužení nerozhodlo. I v něm bylo Rakousko aktivnější, ale vítězného gólu se nedočkalo.

Střely na branku v prodloužení – 1:2, celkem – 17:32.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Rakušané se ještě snaží o poslední nápor, ale už to vypadá na nájezdy.
64:04
Herburger se parádně uvolnil a jeho střelu z pravého kruhu s vypětím všech sil vytěsnil úzkým koncem hole Endras!
62:54
Nahození Koppchena se snažil tečovat Hager, pro Starkbauma to dobře dopadlo.
62:33
Rotter rozjel Thomase Raffla, jehož střelu zápěstím pokryl Endras. Rakušané by rádi rozhodli ještě v prodloužení.
61:41
Nyní Kohl vyvezl kotouč do středního pásma a mohl jít střídat.
61:18
Další zakázané uvolnění, Pat Cortina si raději vybral time-out.
61:07
Iberer dostal přihrávku zpoza branky. Z levého kruhu trefil oblouk brankové konstrukce.
60:52
Icing Německa.
60:42
Kohl při rozehrávce upadl, ale nikdo z Rakušanů nebyl poblíž.
60:01
Začalo prodloužení.
Ve třetí třetině dokázali Němci dvakrát vyrovnat a o vítězi duelu tak rozhodne prodloužení, případně nájezdy. Německo už má tedy záchranu jistou, naopak Rakušanům by se druhý bod hodně hodil.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:12, celkem – 16:30.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:47
Brian Lebler bruslí překonal Endrase, kterému kotouč prošel mezi betony! Rozhodčí však gól neuznávají pro postavení Leblera v brankovišti. Rakušané se zlobí, ale už s tím nic nenadělají.
58:00
Německo právě vstřelilo branku!
Rakušané pod tlakem nedokázali vyhodit. Ke kotouči se tak dostal PATRICK REIMER a jeho nahození z vrcholu pravého kruhu propadlo až za Starkbauma. Rakouský gólman nemohl nic vidět přes clonícího Krammera. Asistence: Benedikt Kohl a Nicolas Krammer.
57:31
Kotouč je opět v hledišti, kde se ho zmocnil fanoušek Rakouska. Buly ve středním pásmu.
57:10
Do střely Koppchena padl Latusa a puk se odrazil mimo hrací plochu.
56:41
Mohlo být hotovo! Thomas Raffl se ocitl sám před Endrasem, ale Plachta mu ještě stačil zakončení znepříjemnit a Endras puk udržel před brankovou čarou.
55:29
Po akci Michaela Raffa se snažil dotlačit puk za Endrase Lebler. Německý gólman odolal.
54:56
Teď musí útočit Německo, kterému v případě porážky hrozí i sestup.
54:21
Rakousko právě vstřelilo branku!
Obrovská radost na straně Rakouska! Mühlsteinovu ránu od modré před brankou tečoval bruslí RAFAEL ROTTER a puk končí za zády brankáře Endrase – 1:2. Asistence: Florian Mühlstein.
53:28
Střelu Michaela Raffla zase schytal Krueger. I tohle muselo bolet.
52:44
Rána Pallestranga trefila do tváře Baxmanna. Německý bek se na střídačce drží za zasažené místo, ale snad bude v pořádku.
52:39
Puk byl sražen mimo hrací plochu, vhazuje se před Endrasem.
52:33
Z mezikruží se opřel do kotouče Latusa. Němce podržel Endras, který se natáhl a zastavil puk. Reklamní přestávka.
51:42
Zakázané uvolnění Rakouska.
51:20
Nadále sledujeme velmi bojovné utkání, oba celky se ale těžko prosazují do šancí.
50:02
Třetí třetina se překlopila do své druhé poloviny.
49:27
Německo kompletní.
49:23
Po Ibererově střele ještě dorážel Lebler, který jen nametl puk na beton Endrase.
48:49
Na modré měl napřaženo Altmann, branku netrefil.
48:12
Rakušané přišli o pásmo a navíc mnoho nechybělo, aby se dostal Rieder do úniku.
47:46
Heinrichovo nepříjemné nahození musel krotit Endras.
47:26
Marcus Kink je vyloučen za podražení, Rakousko tak bude hrát přesilovku.
46:20
Začínáme tedy od nuly, Němcům nerozhodný stav naprosto vyhovuje, k jisté záchraně jim stačí i bod.
44:16
Je vyrovnáno! Také na německé straně se prosadil kapitán. Po sérii odrazů se kotouč dostal k Piettovi, který ho posunul na levý kruh MICHAELU WOLFOVI, jenž zápěstím vymetl horní růžek Starkbaumovy klece. Asistence: Daniel Pietta a Moritz Müller.
43:27
Lebler netrefil kotouč před již ležícím Endrasem! Němci měli štěstí.
42:28
Třetí rakouská formace odehrála dobré střídání, většinou se držela v útočném pásmu.
41:50
Hundertpfund prověřil Endrase, který ne úplně jistým zákrokem dostal puk za branku.
41:10
Ve třetí třetině zatím čekáme na první střelu mezi tyče.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 17:51.
Dnešní utkání je životně důležité zejména pro Rakušany a jejich motivace se začala ve druhé třetině projevovat. Ve 35. minutě byli za svou aktivitu odměněni zatím jediným gólem, když Endrase z dálky propálil Thomas Raffl. Rozhodnuto však ještě zdaleka nic není, před námi je minimálně dalších dvacet minut.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:10, celkem – 11:17.
40:00
39:54
Pietta poslal u mantinelu k zemi Rottera, ale vylučovat se nebude.
39:06
Po přihrávce Latusy se natlačil do brankoviště Thomas Raffl. Němce podržel Endras, který má puk pod sebou.
38:30
Rakušané jen vyhazují puk do středního pásma. Teď už se snaží především dohrát třetinu bez inkasované branky.
37:49
Krammerovi před brankou trvalo příliš dlouho, než si srovnal kotouč a pak už nemohl vystřelit.
37:23
Po Rotterově přihrávce pálil Altmann do tyče Endrasovy branky!
35:59
Před Endrasem se snažil tečovat Cijan, puk skončil za brankou.
35:35
Rakušané při chuti a opět se usazují v útočném pásmu.
34:32
Tak to jsem možná zakřikl! Kapitán Rakouska THOMAS RAFFL přejel modrou čáru a vyslal na branku dalekonosnou střelu, která prošla Endrasovi mezi betony. Německému brankáři clonil vlastní obránce Krueger. Asistence: Michael Raffl a Dominique Heinrich.
33:42
Dovolím si tvrdit, že dnes bude platit klukovské pravidlo "Kdo dá góla, vyhrál." Přestřelku už opravdu očekávat nemůžeme.
32:47
Bekhendovou přihrávku Hundertpfunda odrazil před Geierem Endras. Na úvodní branku tak stále čekáme.
32:34
Rakušané už jsou kompletní. Po Müllerově střele se ještě snažil dorážet Hager, ale Starkbaum si pohlídal prostor u své tyčky.
32:03
Hned několik ran soupeře dokázali Rakušané zblokovat. Piettova střela zase skončila v klíně Starkbauma.
31:22
Rakušanům se nepodařilo vyhodit, kotouč na modré nešťastně zastavil Thomas Raffl.
30:28
Rakušan Manuel Geier zasáhl holí do obličeje Kinka a je na dvě minuty vyloučen.
30:11
Herburgerova přihrávka projela Endrasovým brankovištěm, Lebler však kotouč netrefil.
29:32
Přečíslení 2 na 1 v podání Rakušanů! Michael Raffl vše řešil sám a z otočky Endrase nepřekonal.
28:21
Pěkná kombinace našich jižních sousedů. Geier prohodil puk na Rottera, který ho žabičkou ještě předal Hundertpfundovi. Ten z pravého kruhu zamířil do Endrase.
27:50
Starkbaum uhájil svou tyčku hned před trojicí Němců. Svůj beton měl dobře zapřený.
27:44
Rána Kruegera olízla Leblerovu helmu a skončila v ochranné síti. Vhazovat se bude v obranném pásmu Rakouska.
27:17
Po reklamní přestávce se bude vhazovat ve středovém kruhu.
27:04
Rakousko v plném počtu, pokračujeme ve standardním počtu hráčů na obou stranách.
26:29
Krueger na modré zlomil hůl a Rakušané mohli jít do protiútoku. Fischera však zastavil Pietta.
25:53
Němci v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
25:03
Síly na ledě se srovnávají! Rakousku je udělen trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
24:31
Do dobré pozice si sjížděl Komarek. Zakončit nedokázal a Německo vzápětí vyhazuje.
23:52
Marcus Kink si přidržel Heinricha a je na dvě minuty vyloučen. Přesilovka pro Rakušany.
23:41
Němci mají problém s tím, aby dostali kotouč ze svého obranného pásma.
22:59
Pohotovou střelu Seidenberga Endras nepropustil. Vzápětí pokryl i pokus Goce.
21:58
Němci se zatím jen brání, Rakušany však, stejně jako na celém turnaji, trápí koncovka.
21:07
Úvod druhé části patří Rakousku. Komarek však zblízka minul!
20:45
Před Endrasem operovali Latusa a Heinrich, gól z toho není.
20:16
Šílená rozehrávka Kruegera, který namazal kotouč do jízdy Michaelovi Rafflovi! Vše pro Němce napravil Müller, jenž střelu útočníka Philadelphie zblokoval.
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:04.
V první třetině jsme branku neviděli. Aktivněji začali utkání Němci, kteří soupeře přehrávali dobrým pohybem. Postupně se ale hra vyrovnala a Rakušané soupeře dokonce přestříleli. Na bezbrankovém stavu nic nezměnilo ani po jedné přesilové hře na každé straně.

Střely na branku v 1. třetině – 5:7.
20:00
19:58
Koppchen ještě z rohu nahazoval puk před branku, ale tam ho nedokázal zkrotit najíždějící Raedeke. V první části se gólu nedočkáme.
19:25
Střelu Kruegera zblokoval Petrik.
19:01
Poslední minuta první třetiny.
18:40
Starkbauma prozkoušel z ostrého úhlu Wolf, tahle střela se asi ujmout nemohla.
17:42
Herburger byl sám před Endrasem, ale puk mu přeskočil hůl! Následně Endras ramenem vyrazil jedovatý pokus Leblera.
17:10
Na střely vedou překvapivě Rakušané. Němci totiž zejména v úvodu drželi kotouč častěji na holích, ale moc nezakončují.
16:51
Z Heinrichovy střely Endras moc neviděl. Naštěstí pro něho byl puk tečován mimo jeho klec.
16:42
Zakázané uvolnění Německa, hra se stěhuje před Endrase.
16:06
Hagerovu střelu z pravého kruhu přidržel ve výstroji Starkbaum.
15:58
Rakousko spíše vyčkává na rychlé protiútoky. Tvořit se snaží spíše Němci.
15:11
Rotterovu střelu z levého křídla srazil mimo německou klec bránící Krueger.
14:43
Müller od modré vystřelil jen do protihráče. Další buly před Starkbaumem.
14:01
Nahození Hospelta byla sražena mimo hrací plochu. Buly před rakouskou brankou.
13:47
Do útoku se dostali také Rakušané. Pallestrang připravil pozici pro Komareka, který vypálil jen do chráničů Endrase. Další střelu pak německý gólman chytil do lapačky.
12:58
Iberer jen sledoval, co udělají dva němečtí hráči před Starkbaumovou klecí. Kotouč nezpracovali a rakouský zadák si mohl oddechnout.
12:37
Více ze hry má zase reprezentace Německa, ale Starkbaum nemusí zasahovat.
11:47
Pietta nedokázal zavézt puk přes modrou čáru, Němci musejí znovu založit útok.
10:38
Rakousko v plném počtu.
10:15
V oslabení zahrozil Latusa, jeho pohotovou střelu vyrazil Endras.
09:34
Rakušané se zatím dobře brání.
08:37
Tobias Rieder se už dostával do samostatného úniku a byl faulován Dominiquem Heinrichem! Přesilovku si zahraje i Německo.
08:04
Po buly se protáhl až před Endrase Herburger, německý gólman odolal.
07:56
Puk se po střele Pallestranga odrazil do ochranné sítě. Byla tam ještě teč Raffla, takže se vhazuje ve středním pásmu.
07:29
Němci vyhodili.
06:52
Heinrich našel mezi kruhy Michaela Raffa, který z ideální pozice trefil jen Endrase!
06:14
Rakušané budou hrát přesilovku, Benedikt Kohl vyloučen za držení.
06:14
Při signalizovaném vyloučení na straně Německa Rakušané v šesti hráčích přitlačili svého soupeře. Celou akci zakončoval Iberer ranou z úhlu do boční sítě.
05:03
Tým Německa v postavení mimo hru.
04:36
Michael Raffl pořádně protáhl Endrase, který nepříjemnou střelu vytěsnil za svou klec. Rakušané se trochu osmělují.
03:57
Schumnig se dostal na modré ke kotouči, ovšem Endrasovu klec netrefil.
03:18
Z dobré pozice střílel Plachta, bránící hráč mu však stačil vložit hůl do rány a tečovat puk do ochranné sítě.
02:50
Od modré pálil Baxmann, který ale trefil jen padajícího Petrika.
02:02
Německo se stále drží na kotouči, jejich soupeř se teprve dostává do tempa.
01:20
Před brankovištěm číhal na dorážku Rieder, ovšem Starkbaum puk udržel ve své moci.
00:58
Wolf hledal před brankou Piettu, toho Rakušané dobře pokryli.
00:25
Němci hned po úvodním buly přitlačili, Starkbaum musel vyrážet střelu od modré.
00:01
V hledišti je evidentně více příznivců Rakouska. Rakouská reprezentace je totiž vítána mnohem bouřlivěji.
Aktéři utkání právě nastupují na led O2 Areny.

Německo: Endras (Pielmeier) – Krueger, Müller, Baxmann, Kohl, Koppchen, Krupp, Daschner – Wolf (C), Pietta, Rieder – Reimer (A), Hager, Ullmann – Plachta, Hospelt, Kink (A) – Krammer, Y. Seidenberg, Raedeke – Ehliz. Trenér: Pat Cortina

Rakousko: Starkbaum (Swette) – Pallestrang, Heinrich, Altmann, Mühlstein, Schumnig, Iberer, Mitterdorfer – Lebler (A), M. Raffl, Herburger – T. Raffl (C), Latusa (A), Komarek – Rotter, Geier, Hundertpfund – Ganahl, Petrik, Fischer – Cijan. Trenér: Dan Ratushny

Rozhodčí: Bulanov, Olenin (RUS) – Pihlblad (SWE), Šefčík (SVK).
NĚMECKO:
Pro Německo bude duel s Rakouskem jejich posledním představením na mistrovství. Z pátého místa ztrácejí tři body na Švýcarsko, ale kvůli vzájemnému zápasu už do čtvrtfinále postoupit nemohou. Naopak jakýkoliv bodový zisk jim definitivně zajistí udržení. Němci do šampionátu vstoupili cenou výhrou 2:1 nad Francií, ale poté je deseti góly totálně spláchli hvězdní Kanaďané a následně podlehli 0:1 Švýcarsku, když toho v ofenzivě mnoho nepředvedli. Od té doby se však svěřenci kouče Pata Cortiny herně zvedli, když hodně potrápili Švédsko, s nímž padli až po boji 3:4, důležité body si po výhře 2:1 odnesli v duelu s Lotyšskem a nepropadli ani v zápase s českým týmem, když s pořadatelem MS prohráli 2:4.