NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Columbus - 19. října 2019   02:40

Chicago
Chicago
15:35' Caggiula (DeBrincat, de Haan) • 48:08' DeBrincat (P. Kane, E. Gustafsson) • 60:46' J. Toews (P. Kane)
3:2
(1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Columbus
Columbus
25:33' Dubois  (Atkinson, Nyquist) • 42:53' Nutivaara  (Bjorkstrand)
Chicago
Lehner (Crawford) – C. Murphy, Keith (A), Seabrook (A), Määttä, E. Gustafsson, de Haan – Caggiula, J. Toews (C), DeBrincat – P. Kane, D. Strome, A. Shaw – D. Kubalík, Kämpf, Saad – Z. Smith, Carpenter, A. Nylander.
Lambert, Charon – Alphonso, Flemington
United Center, Chicago
21 518 diváků
Columbus
Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, R. Murray, Nutivaara, D. Savard, Gavrikov – Atkinson (A), Dubois, Nyquist – Bjorkstrand, Wennberg, Texier – Bemström, Jenner (A), N. Foligno (C) – Lilja, Riley Nash, Milano.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Robin Lehner (CHI) 37 zákroků, úspěšnost 94,9%
V prodloužení si bod navíc vybojovalo Chicago, šťastným gólem levou nohou rozhodl o vítězství Indiánů kapitán Jonathan Toews. Svěřenci kouče Collitona zapisují druhou výhru v řadě a v tabulce Západní konference se posouvají na dvanáctou příčku, Columbus na Východě zůstává na desátém místě.
60:46'
Chicago právě vstřelilo branku!
Blackhawks vítězí! Prodloužení netrvalo ani minutu. Střelu Kanea z pravé strany vyrazil Elvis Merzlikins pouze do levé nohy JONATHANA TOEWSE, od níž se kotouč příhodně odrazil do odkryté klece. Asistence: Patrick Kane.
60:05'
Prodloužení se pochopitelně hraje ve třech hráčích na každé straně. Můžeme tedy očekávat velké množství zajímavých akcí.
60:01'
Po třetí třetině panuje nerozhodný stav, o vítězi tedy rozhodne prodloužení či případné nájezdy. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla po gólu na každé straně. Za hosty nejprve dokonal obrat Markus Nutivaara, avšak v přesilové hře poslal zápas do nastaveného času Alex DeBrincat.
60:00'
59:35'
Na nahození Connora Murphyho od modré čáry Merzlikins dobře viděl. Kotouč ukryl ve výstroji, čímž nedovolil hladově čekajícím vlkům dorážet.
59:12'
Alex Debrincat nabízel touš před branku Toewsovi, který sice skákavý puk trefil, avšak poslal ho vysoko nad Lotyšovu svatyni.
58:13'
Velká příležitost zůstala nevyužita. Vladislav Gavrikov si určitě pořádně oddechl, že Columbus nepykal ze jeho vyloučení.
58:06'
Těsně před skončením přesilové hry pálil z pravého kruhu Dominik Kubalík. Merzlikins se rychle přesunul a zasáhl levým betonem.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23'
Do pásma se znovu dostal Brandon Saad, Kanaďan ale vzápětí narazil na Nutivaaru. Fin vrací puk za svatyni Lehnera.
57:01'
Kaneovu nahrávku na modrou čáru skvěle přečetl Pierre-Luc Dubois, v pádu pak dokázala mužstvo Blue Jackets osvobodit Werenski.
56:22'
DeBrincat mířil za svým druhým dnešním zásahem, avšak jeho ránu dokázal srazit obětavým zákrokem Alexander Wennberg.
56:13'
Blackhawks čeká v koncovce třetí třetiny přesilová hra! Gavrikov drobným háčkem zabránil v zakončení Carpenterovi.
55:44'
Jonathan Toews vypálil pořádně svižnou ránu kterou vystrašil Merzlikinse. Kotouč proletěl vedle pravé tyče.
55:16'
Domácí fanoušci se dožadovali vyloučení hostujícího hráče po tvrdém zákroku na DeBrincata. Píšťalka rozhodčích ale zůstala němá.
54:43'
Až Keithovi se podařilo vyvézt puk. Přihrál Stromovi, jenž měl před sebou už jen Werenského, na Američana si ale kanaďan nepřišel.
54:00'
Přesilovka je u konce, Columbus ale pokračuje v tlaku. Seabrook okamžitě spěchá spoluhráčům na pomoc.
53:38'
Zack Smith se dostal do samostatného úniku, v plné rychlosti ovšem vůbec nedokázal zakončit.
53:03'
Třetí branku Blue Jackets měl na hokejce Gustav Nyquist, proti jeho zakončení se ale levým ramenem vyznamenal Lehner!
52:28'
Zach Werenski šikovně nahazoval na Lehnera, který neviděl vůebc nic. Švédský fantom měl štěstí, že touš těsně minula jeho levou tyč.
52:00'
Zbytečné vyloučení Brenta Seabrooka, který ve středním pásmu nedovoleně atakoval Milana. Šance pro Columbus na znovuzískání vedení.
51:52'
Dylan Strome si málem sám ublížil. Kanaďan chtěl tvrdě dohrát u mantinelu Nutivaaru, který se mu ale šikovně vyhnul a Strome narazil do "zdi."
51:14'
Hraje se nahoru dolů, takový hokej se divákům prostěmusí líbit! Patrick Kane nestihl přiložit hokejku včas na led při nahrávce DeBrincata.
50:46'
Robin Lehner chvíli nevěděl, kde má kotouč. Nakonec se objevil kousek od ejdho levého betonu. Milano těsně minul pravou tyč.
50:12'
Na nahrávku do předbrankového porsotoru si najížděl Drake Caggiula. Na poslední chvíli mu přizvedl kotouč a tím zabránil v zakončení Bjorkstrand.
49:45'
Zach Werenski si dokázal výborně poradit s dotírajícím Stromem. Po levém mantinelu vyhodil tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
49:10'
Elvis Merzlikins musel řešit velmi složitou stiacui, jeho rozehrávka nebyla příliš přesná, avšak Saad ji nedokázal zachytit.
48:08'
Místo navýšení náskoku přichází vyrovnání! Do útočného pásma zavezl kotouč Gustafsson. Švéd nahrál Kaneovi, jenž ještě předal ALEXI DE BRINCATOVI. Americký forvard z jedničky propálil Merzlikinse střelou do protipohybu. Asistence: Patrick Kane a Erik Gustafsson.
47:29'
Teď je Nick Foligno právem naštvaný! V samostatném úniku dokázal propasírovat puk mezi betony Lehnera, avšak ještě před dosažením gólu se ozval hvizd rozhodčího. Muž v pruhovaném si nejspíše myslel, že švédský brankář má touš v plné moci.
47:03'
Vstup do početní převahy se hokejistům Chicaga vůbec nepovedl. Dubois vyhrál vhazování, bez problémů vyhodil Nutivaara.
46:58'
Vzápětí však Shaw vybojoval přesilovou hru, jelikož byl podražen Sethem Jonesem. Velká šance na srovnání stavu.
46:28'
Patrick Kane nebezpečně nahazoval před branku, kde se pohyboval Andre Shaw. Než se ale Kanaďan stihl zorientovat, tak Indiáni byli bez pásma.
46:11'
Nutno podotknout, že diváci dnes svému celku příliš nepomáhají. Komorní atmosféra spíše připomíná, jakoby se hrálo na neutrální půdě.
45:44'
Ryan Murray sice dokázal zachytit vyhození Seabrroka, jenže bekhendem přihrál Shawovi, jemuž se už podařilo Indiány osvobodit.
45:21'
Lehký oblouček do středného pásma dokázal zpracovat Dylan Strome, který okamžitě vrátil dění hry před Merzlikinsovu svatyni. Lotyš si poradil s projektilem Kanea.
44:51'
Spíše jako pokus z nouze vypadala rána v podání Zacka Smitha. Z velkého úhlu měl téměř nulovou šanci skórovat.
44:10'
Connor Murphy se nechal přechytračit členem čtvrté útoční lajny Milanem. Američan nahrál před bránu Nashovi, jemuž však vůbec nesedlo zakončení.
43:58'
Seth Jones hrál vysokou holí a jelikož jako další hrál jeho spoluhráč Alex Texier, tak rozhodčí musel přerušit hru.
43:30'
Na Chicago teď čeká těžká práce. Lze očekávat, že hosté se začnou více soustředit na plnění defenzivních povinností.
42:53'
Columbus právě vstřelil branku!
Přichází obrat v zápase! MARKUS NUTIVAARA nahodil na gólmana, který nejistým zákrokem vyrazil lapačkou kotouč pouze před sebe. Jako první dojel k touši právě finský bek, jenž dokázal přehodit beton dezorientovaného Lehnera. Asistence: Oliver Bjorkstrand.
42:26'
Wennberg tentokráte velel útočné akci, když předal Bjorkstrandovi, a ten svou střelou těsně minul Lehnerovu klec.
42:06'
Andre Shaw viděl na pravé straně volného Kanea. Toho ovšem viděl i Alexander Wennberg, Švéd dokázal do nahrávky na poslední chvíli vložit hůl.
41:35'
Trest gólmana Lehnera je minulostí. Dylan Strome, který dvě minuty odpykal za svého brankáře, rychle upaluje na střídačku.
41:04'
No zatím tedy víceútočí při vlastním oslabení Indiáni. Další přečíslení řešil Brandon Saad ranou příklepem těsně nad.
40:34'
Do brejku se ale dostali domácí, Toews vyslal dopředu Carpentera. Ten si ovšem neporadil s posledním bránícím Werenským.
40:05'
Hokejisté Columbusu zahajují závěrečnou dvacetiminutovku v početní převaze, jež bude trvat ještě minutu a půl.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:23.
I druhé dějství nabídlo pouze jeden vstřelený gól, tentokráte ovšem do sítě Robina Lehnera. Stalo se tak ve 26. minutě, kdy se úspěšným forhendovým blafákem prezentoval Pierre-Luc Dubois. Po inkasovaném gólu měli více ze hry domácí Indiáni, Modrokabátníky ale několika důležitými zákroky podržel Elvis Merzlikins.
40:00'
39:49'
Ani teď ale hosté nevstoupili do početní převahy vůbec dobře. Alexander Wennberg nedokázal zachytit rozehrávku Nutivaary, píská se icing.
39:35'
Smolný zákrok Robina Lehnera, jenž se vracel do gólmanského postoje a přitom podrazil Jennera. Blue Jackets čeká druhá přesilová hra v krátkém časovém rozmezí.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:52'
Početní převaha se Columbusu vůbec nepovedla, Shaw je zpět na ledě.
38:35'
Bez cizího zavinění ztratil Nick Foligno stabilitu a upadl za brankou soupeře. Toho využil k dalšímu osvobození Seabrook.
37:51'
Lehner teď výborně zasáhl proti Folignovi, načež puk nabral na čepel hole Duncan Keith a bez problémů vyhodil.
37:11'
Pierre-Luc Dubois si nabruslil do levého kruhu a ránou k bližší tyči se podruhé snažil zapsat do střeleckých statistik. Ovšem proti byl Lehner.
36:58'
Columbus si zahraje druhou přesilovou hru. Za katr znovu usedá Andre Shaw, tentokráte se provinil nedovoleným bráněním.
36:11'
Ztráta Davida Savarda ve vlastním obranném pásmu mohla Modrokabátníky hodně mrzet. Kanaďan měl štěstí, že na střelu Nylandera dokázal včas zareagovat Merzlikins.
35:52'
To se povedlo až Folignovi, jenž ale neměl kudy rozjet útočnou akci. Nakoenc vyzval k souboji jeden na jednoho Maatu, avšak neuspěl.
35:22'
Hraje se nahoru dolů, téměř se v posledních minutách nepřerušuje. Wennbergovi nyní nevyšla snaha dostat se do útočné třetiny.
34:52'
Dominik Kubalík dostal dobrou nahrávku do pravého kruhu. Měl čas si zpracovat puk a vystřelit, ze zápěstí však mířil příliš vysoko.
34:17'
Pod tlakem dokázal Connor Murphy vyhodit alespoň do středního pásma. Zde se touše chopil Saad, jenž vyhodil za bránu soupeře a šel střídat.
33:42'
Za vlastní svatyni se vydal spoluhráčům vypomoci s rozehrávkou Elvis Merzlikins. Po mantinelu našel volného Vladislava Gavrikova.
33:18'
Znovu Texier narazil, tentokráte po levém mantinelu nepřechytračil Gustafssona. Urostlý švédský bek dokonale zatarasil mladíkovi cestu.
32:41'
Nutivaara předal rozjetému Jennerovi, který ještě hledal lépe postaveného Texiera. Francouzovi se ovšem nepodařilo přebruslit Keitha.
32:28'
Cam Atkinson si pěkně nabruslil do útočného pásma, jenže kotouč přebíral až v něm. Píská se postavení mimo hru.
31:59'
Nebude se pískat zakázané uvolnění, jelikož do vyhození Seabrooka po mantinelu vložil svoji hůl David Savard.
31:29'
Po delší době o sobě dal vědět autor první branky Blackhawks Drake Caggiula, jehož rána ze zápěstí proletěla vysoko nad svatyní protivníka.
30:56'
Modrokabátníni spustili kolotoč v útočné třetiny soupeře. Výsledkem celého snažení ale byla pouze nepřesná rána Werenského.
30:01'
Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny. Zatím panuje vyrovnaný stav, Chicago po inkasovaném gólu přidalo a momentálně je lepším týmem.
29:42'
Není moc obvyklé, aby se Patrick Kane zapojoval do plnění obranných povinností. Nyní se tomu tak stalo a právě Američan rozjíždí kontr z vlastní třetiny.
29:11'
Čtvrtá lajna Indiánů vzbudila rozruch v útočném pásmu, Nylander ovšem nedokázal vyzrát na Savarda.
28:37'
Gustav Nyquist výborným pasem našel mezi kruhy volného Cama Atkinsona, který jen tak bekhendem plácl do kotouče a těsně minul pravou tyčku.
28:10'
David Kampf ukázal velkou rychlost. Do útočné třetiny vletěl jako vítr, jenže za sebou zapomněl to nejdůležitější, tedy puk.
27:29'
Nick Foligno si nedokázal poradit v souboji jeden na jednoho se Seabrookem, nahrávku namířil do země nikoho.
27:01'
Toews periferně viděl Alexe DeBrincata, jehož našel nahrávkou na vrcholku pravého kruhu. Projektil Američana pokryl brankář.
26:41'
Elvis Merzlikins nechal levý beton přilepený k ledu, a to se ukázalo jako klíčové. Patrick Kane nedokázal touš došťourat do brány.
26:00'
Začínáme tedy znovu prakticky od nuly. Blíží se nám polovina utkání a šance jsou znovu otevřené na obě strany.
25:33'
Máme vyrovnáno! Murphy nedokázal zachytit nájezd PIERRA-LUCA DUBOISE, jenž udělal Lehnerovi kličku do forhendu a poté bez problémů trefil odkrytou svatyni. Asistence: Cam Atkinson a Gustav Nyquist.
25:14'
I v pádu ještě dokázal Dominik Kubalík předat krajanu Kampfovi. Ten přihrál Saadovi, jehož zakončení z těžké pozice minulo klec.
24:58'
Robin Lehner vůebc netušil, kde je puk. Njeprve si myslel, že ho má Wennberg, ovšem to byla mylná představa. Nic Foligno toho ale zužitkovat nedokázal, gólmana zasáhl do levého betonu.
24:09'
Patrick Kane dostal skvělou nahrávku do předbrankového prostoru, proti zakončení amerického ostrostřelce se ovšem znovu vyznamenal lotyšský fantom.
23:52'
I Duncan Keith má pořádnou dělovku. O tom se přesvědčil gólman Elvis Merzlikins, který zasáhl pravým betonem.
23:34'
Třetí útok Modrokabátníků zažil povedené střídání, avšak bez gólového efktu, na eld naskakuje Jennerova lajna.
22:51'
Dělovka Seabrooka zasáhla Smitha do nechráněného místa. Forvard zůstal ležet na ledě, hosté se ovšem dostali do přečíslení. Nahrávka Texiera na Benstroma byla příliš prudká.
22:07'
Connor Murphy zvládl rychlostní souboj s mladíčkem Texierem a po mantinelu dokázal najít kolegu z obrany Keitha.
21:29'
Navrátivší Wennberg se už už řítil do samostatného úniku, v pádu mu ovšem dokázal vypíchnout kotouč z pod bruslí krajan Gustafsson.
21:06'
Inidáni zůstávali v pásmu i po vypršení Wennbergova trestu, jenže u modré čáry Dylanu Stromovi přeskočila touš přes čepel hole.
20:54'
Rovněž trest Alexandera Wennberga zůstal nepotrestán, centr druhé útočné lajny je zpátky na ledě v plné sílě.
20:05'
Pokračuje ještě téměř padesátisekundová přesilová hra domácího celku, který v závěru první třetiny endokázal využít výhodu o dva hráče.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:34.
Úvodní dvacetiminutovka mezi Chicagem a Columbusem nám přinesla jednu branku. Postaral se o ni člen elitního útoku Drake Caggiula, který milimetrově přesně zamířil do pravého horního rohu. V závěru třetiny nedokázali Indiáni využít více jak minutovou početní převahu o dva hráče a určitě každý z vás zná staré hokejové pravidlo. Pokud nedáš přesilovou hru pět na tři, nezasloužíš si vyhrát...
20:00'
19:57'
Přesilovku o dva hráče hokejisté Blackhawks využít nedokázali, a to by je jistě mohlo mrzet v pozdějším průběhu utkání. Nechme se překvapit.
19:32'
Do přesilovky se zapojil i Dominik Kubalík, avšak zrovna po jeho střele domácí přišli o pásmo, když jeho ránu dokázal zblokovat Nick Foligno.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:54'
Více jak minutová početní převaha Indiánů o dva hráče! Wennberg sekl do hole DeBrincata, což pozornosti rozhodčího neuniklo.
18:20'
I navzdory skvěle clonícímu Stromovi si dokázal Merzlikins najít místečko, odkud viděl na projektil vypálený DeBrincatem. Ránu vykopl pravým betonem, poradil si i s dorážkou právě Stroma.
18:00'
Budeme sledovat druhou přesilovou hru Chicaga. Okamžitě po buly podrazil Kanea Rus Vladislav Gavrikov.
17:35'
Zach Werenski byl tvrdě atakován Toewsem, přesto dokázal po levé straně přesně rozehrát na Nicka Foligna. Ten si ale nedokázal dobře zpracovat touš.
17:17'
Oliver Bjorkstrand si dobře najel na vrcholek pravého kruhu, kam také dostal přihrávku od Wennberga. Střela příklepem vyprášila pravý Lehnerův beton.
16:48'
Prakticky z nulového úhlu se pokusil Merzlikinse překvapit Patrick Kane, což se mu nepodařilo, strážce svatyně Modrokabátníků byl v pozoru.
16:12'
A domácí celek je pochopitelně při chuti! Další šance měl na svědomí Brandon Saad po dobrém přiťuknutí od Kubalíka. Lotyš tentokráte dobře zareagoval lapačkou.
15:35'
Indiáni se dostávají do vedení! DLouhou přihrávku DeBrincata si skvěle zpracoval DRAKE CAGGIULA, který si připravil kotouč ke střele a poté parádně zamířil do pravéhpo horního rohu. Proti milimetrově přesně namířené ráně ze zápěstí neměl Merzlikins šanci zasáhnout. Asistence: Alex DeBrincat a Calvin de Haan.
15:05'
Markus Nutivaara zkušeně podržel kotouč a počkal na dostřídání celé první lajny. Poté vyslal po pravém mantinelu dopředu Bjorkstranda, jehož zastavil dobrým obranným hitem Maata.
14:23'
Švédský fantom ve službách Chicaga musel být v permanenci i po ráně Vladislava Gavrikova, jež ve finále minula jeho klec.
14:00'
Pierre-Luc Dubois se nejprve výborně zbavil soka a poté obtočil bránu se snahou zasunout puk k bližší tyči. To by se mu i podařilo, kdyby včas nepřispěchal se svým levým betonem Lehner.
13:44'
Zakázané uvolnění vrátí hru před svatyni Robina Lehnera. Přihrávku pod velkým tlakem nenasměroval Connor Murphy na Toewse ideálně.
13:24'
Dělovku Patricka Kanea od modré nemusel řešit Elvis Mezlikins, úspěšným blokem se prezentoval Ryan Murray.
12:52'
Totéž platí i o snaze Modrokabátníků, zde se o to bojoval pouze kapitán Nick Foligno, neuspěl v souboji s Keithem.
12:08'
Jonathan Toews s Alexem DeBrincatem bojovlai o udržení útočného pásma, proti přesile se jim to však nakonec nepodařilo.
11:37'
Sonny Milano vjel do útočného pásma dříve, než by bylo zdrávo. S pukem jedoucí Nash byl pomalejší, výsledkem tohoto počinu je postavení mimo hru.
11:16'
Krajan, avšak soupeř Nylandera Gustav Nywuist měl šanci na druhé straně, příklepem ale trefil jen zadní mantinel.
10:33'
Nahrávkou z pravé strany vybídl Alexander Nylander ke skórování Zacka Smithe, gólman se však dokázal skvěle přesunout proti zakončení Kanaďana.
10:02'
Nene, po levém mantinelu to nepůjde. To nyní ukázal Emilu Bemstromovi obránce Brent Seabrook, jenž Švéda zastavil tvrdým hitem.
09:43'
Dominik Kubalík šikovně objel branku a svižným nahozením hledal Saada. Místo toho našel lapačku Merzlikinse.
09:11'
Střelecký pokus Bjorkstranda se zastavil ve změti těl před brankou, bekhendová dorážka Texiera proletěla mimo.
08:36'
Jonathan Toews hledal nahrávkou naslepo na pravé straně Caggiulu. Ten se ovšem nacházel úplně jinde, nahrávku ukořistil Wennberg.
08:23'
Blackhawks se rychle dokázala probít z obrany až do útočné třetiny. Kane na modrou čáru nabil Seabrookovi. Merzlikins zakročil pravým ramenem.
07:49'
Dění hry se vrátí před klec švédského fantoma, jelikož rozehrávku Keitha nedokázal zachytit Patrick Kane. Píská se icing.
07:13'
Početní převahu Blue Jackets využít nedokázali. Andre Shaw je zpátky na ledě a okamžitě se zapojuje do plnění defenzivních povinností.
06:48'
Robin Lehner v početní nevýhodě musel zasahovat. Nebyl to ale žádný složitý zákrok, proti ráně Texiera z levého kruhu bez problémů zasáhl lapačkou.
06:09'
Seth Jones dokázal zastavit pokus o vyhození po levé straně. Následně však sám nepřesně rozehrál, na po druhé už Seabrook bekhendem osvobodil Indiány.
05:31'
Rychlá kombinace na jeden dotek vyvrcholila nahrávkou Atkinsona na Nyquista, ten ale nedokázal včas přiložit hokejku k ledu.
05:13'
Přichází první vyloučení. Na trestnou lavici putuje domácí Andre Shaw, jenž ve velké šanci zahákoval Nicka Foligna.
04:44'
Bleskový protiútok vedle znovu po levé straně Oliver Bjorkstrand. Nikdo dánského křídelníka nedokázal zastavit, až Lehner pravým betonem.
04:21'
Do přečíslení dvou proti jednomu se dostal DeBrincat s Toewsem. Američan hledal kapitána nahrávkou po zemi, do té se ovšem skvěle položil Zach Werenski.
03:46'
Nahození Vladislava Gavrikova od modré čáry dokázal přizvednout svou těčí Boone Jenner. Kotou skončil v ochranné síti.
03:12'
Zahrozila i čtvrtá útoční lajna Modrokabátníků. Sonny Milano, autor krásného gólu proti Dallasu, zpoza brány našel Nashe, jehož střela z bezprostřední bízkosti proletěla vedle.
02:26'
Velmi dobrou rychlost nabral po levém mantinelu francouzský mladík Alexandre Texier. Dostal se i ke střele ze zápěstí, Lehner zasáhl levým ramenem.
02:09'
Alex DeBrincat našel svého kapitána, čili Jonathana Toewse. Ten dokázal po mantinelu nahrát Caggiulovi, který neuspěl v souboji proti Jonesovi.
01:29'
Od pravého mantinelu nahazoval před bránu Ryan Murray. Robin Lehner si našel místo, odkud viděl na puk a zasáhl lapačkou.
01:01'
Iž ve druhé minutě musel Lotyš Elvis Merzlikins řešit velmi složitou situaci, avšak poradil si. Po výborné nahrávce Kampfa se stihl přesunout proti Saadovi.
00:34'
Ten však nevyšel, neboť rozehrívku Kubalíka vystihl Werenski. Na druhou stranu rychle vyslal Foligna, jehož rána proletěla těsně vedle pravé tyče.
00:05'
Utkání bylo zahájeno, tak pojďme na na něj! Zahajovací lajna Chicaga je ta s českou účasí. David Kampf zvítězil v úvodním buly a zakládá první útok Chicaga.
00:01'

David Kämpf (CHI)
Dominik Kubalík (CHI)
Columbus Blue Jackets

Start Modrokabátníků do nového ročníku nejslavnější hokejové soutěže světa lze hodnotit jako průměrný, čemuž odpovídá i statistika tří výher a stejného počtu porážek. Aktuální forma činí dvě vítězství v řadě, v tabulce se Columbus však nachází až na desáté příčce. Loni svěřenci trenéra Tortorelly na rozdíl od soupeře do play-off prošli. V prvním kole šokovali jasného suveréna základní části z Tampy, posléze ovšem nestačili na Medvědy z Bostonu.
Chicago Blackhawks

Chicago nevstoupilo do letošní sezóny vůbec dobře. Po čtyřech duelech má na kontě pouhé tři body a to rozhodně není start, jaký by si kouč Colliton od svých svěřenců představoval. Těšit ho může alespoň poslední zápas, v němž Indiáni zdolali na domácím ledě 3:1 silný Edmonton. Blackhawks mají, co napravovat. V loňském roce se totiž neprobojovali do vyřazovacích bojů, v Západní konferenci obsadili desáté místo. Letos má parta kolem Patricka Kanea určitě vyšší cíle.
Všem fanouškům hokeje přeju krásné sobotní ráno! Vítám vás při sledování neklepší hokejové ligy světa, u zápasu mezi Indiány z Chicaga a Modrými kabáty z Columbusu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.