NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Ottawa - 20. listopadu 2019   01:40

Detroit
Detroit
09:57' Fabbri (Filppula, Hronek) • 18:32' Filppula (Helm) • 57:14' Mantha (Hronek, Athanasiou)
3:4
(2:1, 0:3, 1:0)
Ottawa
Ottawa
03:08' Duclair  (Chabot) • 25:00' Duclair  (L. Brown) • 25:57' Pageau   • 30:22' B. Tkachuk  (Duclair)
Detroit
Charron, Rank – Shewchyk, Smith
Little Caesars Arena, Detroit
19 156 diváků
Ottawa

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:8
Utkání je u konce a Ottawa dokázala udržet svůj náskok a získat oba body. Nebylo to ale snadné, neboť ve třetí třetině předvedl Detroit velkou střeleckou převahu, tu však přetavil pouze v jedinou branku, když už při power-play překonal Nilssona prudkým švihem Anthony Mantha. Další pokračovaní hry bez brankáře už branku nepřineslo a tak zápas skončil výsledkem 3:4.
59:59'
Detroit si bere oddechový čas před posledním vhazováním třetí třetiny.
59:59'
Ještě jedno vyhození hostů, tohle je zakázané uvolnění a bude se vhazovat u Nilssona.
59:08'
Hosté vyhodili tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, Detroit pospíchá do dalšího útoku.
58:45'
Přihrávku zpoza brankové čáry dostal Mantha, jeho střelu Nilsson srazil do rohu.
58:13'
Bernier je opět na střídačce, Detroit hraje v šesti.
57:14'
Detroit právě vstřelil branku!
Máme tu drama. Domácí již hráli bez brankáře, když se jim vydařila kombinace v útočném pásmu a prudkým švihem z pravého kruhu pro vhazování prostřelil Nilssona ANTHONY MANTHA – 3:4. Asistence: Filip Hronek, Andreas Athanasiou.
56:24'
Tkachuk si skvěle najel do pásma, obránce oklamal kličkou, po které z pravého kruhu zakončoval mezi nohami, na Berniera si s tím ovšem nepřišel.
55:32'
Chlapík posunul puk doleva na Naměstnikova, jeho následnou ránu příklepem srazil Bernier do rohu.
54:25'
Akce Ottawy dva na dva skončila hned za modrou čárou, dobrým postavením ji zastavil Bowey.
53:48'
Stále se hraje bez přerušení, hra se přelévá od jedné branky k druhé.
52:48'
Fabbry číhal u levé Nilssonovy tyčky, ale ani nadvakrát se mu nepovedlo puk prostrkat za brankovou čáru. Nilsson se zvládl přemístit a pokus zastavit.
51:49'
Hraje se dlouho bez přerušení a hlavně ve středním pásmu. Tohle není zrovna to, co domácí potřebují, jenže mají problém se vůbec udržet před Nilssonem.
50:52'
Duclair vystihl rozehru domácích a i když se mu samotnému nepovedlo zakončit, alespoň zavezl puk do pásma.
49:39'
Larkin se po tvrdém zákroku u mantinelu prolétl vzduchem, dle sudího to ale bylo v rámci pravidel a pokračovalo se ve hře.
48:52'
Cholowski si našel prostor pro střelu, rána z levého kruhu skončila na chráničích Anderse Nilssona.
48:13'
Tkachuk vybojoval na Bernierovou brankou puk, blesková otočka se záměrem přihrát před brankoviště mu ovšem nevyšla.
47:50'
Detroitu se teď vůbec nedaří dostat do tempa, trochu destruktivní hra vyhovuje hlavně hostům.
46:55'
Urputný souboj o puk v rohu kluziště, rozhodčí má ale puk stále na dohled a nechává to tak na hráčích, aby rozehráli.
45:56'
Glendening sice vystihl rozehrávku Ottawy jenže po jeho následném průniku do pásma nenašel spoluhráče a akce skončila bez úspěchu.
45:16'
Další souboj mezi Manthou a Nilssonem, opět z toho vyšel vítězně gólman Ottawy, tentokrát zasáhl vleže na brankovišti.
44:57'
Nilsson si svým postavením pohlídal levou tyčku, Mantha se tak nedokázal prosadit.
44:13'
Další čekání domácích hráčů za vlastní brankou, než se spoluhráči nabídnou do kombinace. Hráči Ottawy dobře brání a nedovolují rychlý přechod do útoku.
43:38'
Šance na obou stranách. Nejprve Duclair neuspěl v nájezdu levou stranou, o chvíli později lapil Nilsson Hronkovu střelu od modré čáry.
42:57'
Ericsson čeká za vlastní brankou, než mu dostřídají spoluhráči, aby mohl rozehrát.
41:55'
Úvod třetí třetiny je poněkud neučesaný, ve hře je poměrně dost nepřesností na obou stranách.
40:44'
Domácí se při své snaze dopustili v útočném pásmu přihrávky rukou, mírný tlak je tak pro tuto chvíli ukončen.

Hity: 15:13
Čtyřicet minut hry je za námi a jestliže po první části domácí vedli, tak po té druhé je vše naopak. Druhá třetina patřila jasně Ottawě, která třemi brankami otočila výsledek ve svůj prospěch a Detroitu tak ztížila cestu za případným bodovým ziskem. O srovnání se na konci 25. minuty postaral Anthony Duclair a již za necelou minutu přidal další gól Jean-Gabriel Pageau. Tlak nepolevoval a výsledkem byl další gól za zády gólmana Berniera. kterého zblízka překonal Brady Tkachuk. Detroit mohl alespoň snížit ve vlastním oslabení, Nielsen však Nilssona z brejku nepřekonal a do kabin se tak odešlo za stavu 2:4.
40:00'
39:05'
Naměstnikov hledal najíždějícího spoluhráče, přihrávka však nebyla úplně přesná a puk skončil u mantinelu.
38:17'
Domácí jsou v plném počtu, povedlo se jim oslabení přečkat bez úhony.
38:04'
Duclairova bomba z pravého kruhu se zastavila o McIlratha, ten srazil puk do rohu.
37:53'
Další dvě střely na Berniera, ten se rozhodně nenudí a drží svůj tým nad vodou.
36:55'
Obrovská šance domácích na snížení. Po brejku dva na nikoho zakončoval Nielsen, jenže ani nadvakrát se mu nepovedlo přemisťujícího se Nilssona překonat.
36:28'
Po rychlé kombinaci zakončoval z mezikruží Tkachuk, jeho pohotovou střelu Bernier zvládl vyrazit.
36:17'
Je tu další vyloučení, nyní na straně Detroitu. Dvě minuty za sekání dostal Brendan Perlini.
35:10'
A naskočil rovnou do rychlého brejku dva na jednoho s Connorem Brownem, ten také vystřelil, ale Bernierovi pouze vyprášil lapačku.
35:01'
Hosté jsou již plném počtu, L. Brown naskočil na ledovou plochu.
34:12'
Z dálky zakončoval ranou z první Mantha, jeho dělovku však Nilsson zvládl vyrazit.
33:46'
Domácí se nepřesnou rozehrávkou sami zbavili útočného pásma, puk doklouzal až k Bernierovi.
33:01'
Logan Brown poté sáhl k hákování Athanasioua a dostal dvě minuty. Je tu přesilovka Detroitu.
32:52'
Tkachuk hledal zpoza brnaky L. Browna, ten na dobře myšlenou přihrávku nedosáhl a dopředu už jde Athanasiou.
32:22'
Bernier si teď musel poradit s poskakujícím pukem v brankovišti a také s Connorem Brownem, který se snažil o dorážku. Vítězně z toho všeho vyšel brankář Detroitu.
31:37'
Hosté teď hrají v naprosté pohodě, před Bernierem se nyní ochomýtal Chlapík, obrana Detroitu ale tentokrát další zmatky a případné inkasování nedopustila.
30:22'
Ottawa právě vstřelila branku!
Hosté jdou do dvoubrankového trháku. Ottawa předvedla rychlý přechod z vlastního pásma, Duclair přihrál zleva před brankoviště na BRADYHO TKACHUKA a ten zblízka překonal marně zasahujícího Berniera – 2:4. Asistence: Anthony Duclair.
30:09'
Pokus Ottawy o bleskové přesunutí hry skončilo zakázaným uvolněním, hra míří před Nilssona.
29:39'
Pageau hledal číhajícího C. Browna, toho však dokázal od puku odstavit Mantha a založit protiakci.
28:55'
Od modré čáry střílel Goloubef, na jeho ránu ale Bernier dobře viděl a neměl problém zakročit.
28:37'
Athanasiou se málem dostal po levé straně přes Borowieckiho, jeho akce v plné rychlosti však skončila v rohu u mantinelu.
28:16'
Další výpad hostů, na Berniera střílel Naměstnikov, tentokrát to však pro domácí dopadlo dobře a nakonec se přerušovala hra pro posunutou branku.
27:09'
Bertuzziho střela postrádala více přesnosti, Nilsson nemusel zasahovat.
26:45'
Rázem tak mají domácí o čem přemýšlet, po dvou rychlých akcích přišli o vedení a musí dotahovat.
25:57'
Hosté už vedou! U vlastního modré čáry si dojel volný puk JEAN-GABRIEL PAGEAU, ujel obránci a střelou po ledě prostřelil gólmana Detroitu – 2:3. Bez asistence.
25:20'
Současné vyloučení na obou stranách. Za vzájemné pošťuchování jdou na trestnou lavici domácí Anthony Mantha a hostující Vladislav Naměstnikov, oba za sekání.
25:00'
Akce však pokračovala, ANTHONY DUCLAIR si zprava najel do pásma, úhybem na střed získal prostor a následnou střelou překonal Berniera – 2:2. Asistence: Logan Brown.
24:41'
Zpoza branky šla přihrávka na Tkachuka, ten ale neposedný puk nedokázal zpracovat.
23:56'
Mantha posunul na Bertuzziho k pravému mantinelu, u něj ale vše skončilo, útočník Detroitu nevystřelil, ani se neposunul do lepší pozice.
22:19'
Domácí Green dobrou prací před vlastním brankoviště zabránil hostům v rychlé kombinaci a následné střele.
21:25'
Ottawa je již v plném počtu, White naskočil zpátky do hry.
20:46'
Bertuzzi a Mantha byli před Nilssonem, ale nedokázali jej však střelou a dorážkou překonat.

Trestné minuty: 6:4
První třetina je za námi a diváci se rozhodně nenudili. Ottawa se dostala do rychlého vedení, když už ve čtvrté minutě skóroval po brejku Anthony Duclair, jenže v desáté minutě byl na správném místě Robby Fabbry a povedlo se mu procedit puk za Nilssona. Možná by to gól nebyl, kdyby L. Brown nesrazil nedorazil poskakující puk nešťastně do brány, ale to se už nedozvíme. Nakonec se Detroitu povedlo skóre otočit, když ve vlastním oslabení ujela dvojice hráčů v červeném a Valtteri Filppula prostřelil Nilssona. Dále byly k vidění dva neuznané góly, po jednom na každé straně, několik vyloučení, prostě velmi aktivní třetina! Detroit po této části vede 2:1.
20:00'
19:25'
Colin White dostal dvě minuty za hrubost a Detroit si tak zahraje přesilovou hru.
19:25'
Samozřejmě pokračuje přesilovka Ottawy a po jedné ze střel, kde před brankovištěm clonil White, se strhla menší potyčka. Na vině byl právě White, který strčil do gólmana.
18:32'
Domácí se následně v oslabení dostali do brejku dvou na jednoho, Helm přihrál na najíždějícího VALTTERIHO FILPPULU a ten střelou z první poslal puk pod horní tyčku Nilssonovy branky – 2:1. Asistence: Darren Helm.
18:16'
Po kombinaci a křížné přihrávce se ke střele dostal L. Brown, jeho okamžitou střelu ale Bernier vyrazil.
17:21'
Už se pískalo a na trestnou lavici míří domácí Taro Hirose s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.
17:13'
Bude se vylučovat na straně Detroitu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.
16:18'
Na druhé straně se do zakončení dostal Fabbri, tentokrát ale na Nilssona nevyzrál, brankář Ottawy jeho střelu zblízka vyrazil.
15:06'
Hosté byli chviličku ve vedení, když po závaru před Bernierem doklepával za brankovou čáru Logan Brown, jenže po kontrole u videa nebyl gól uznán pro nedovolené bránění brankáři. Stále nám tak platí stav 1:1.
14:09'
Domácí tým pouze nahodil puk do útočného pásma, za ním už ale hráči v červeném nešli. Hainsey tak může rozehrát akci Ottawy.
13:25'
A další jeho úspěšný zákrok, nyní už ale svou prací raději přerušil hru.
12:59'
Bernier pokryl střelu z dálky, Ottawa je stále v útočném pásmu.
11:45'
Stále pokračuje rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu, nyní je to ale bez výraznějších šancí.
10:35'
Z ostrého úhlu to po rychlé otočce zkusil hostující Ennis, puk ale vůbec nešel na Bernierovu branku.
09:57'
A je srovnáno! Athanasiou sice při svém průniku nenašel prostor pro pořádnou střelu, ale po pokračující akci puk doputoval na pravou stranu, odkud švihem vystřelil ROBBY FABBRI a Nilsson jej nedokázal zastavit. Puk mu vypadl, mířil za brankovou čáru, kam jej ještě nešťastně dostrkal hostující Logan Brown – 1:1. Asistence: Valtteri Filppula, Filip Hronek.
09:19'
Nilsson zastavil puk v rohu a pomohl Zajcevovi s rozehrávkou. Ten čeká, až mu dostřídají spoluhráči.
08:16'
Oba celky jsou již v plném počtu, skóre se nám nikam neposunulo.
08:08'
White zakončoval přes obránce, Bernier lehce vytlačil puk nad svou branku.
06:51'
Před Bernierem vznikl menší závar, sám gólman domácích si nebyl jistý při pokusech Logana Browna, nakonec zvládl vše vyřešit a situaci uklidnit.
06:16'
Další vyloučení na straně Detroitu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Madison Bowey.
05:57'
Úplně to samé se stalo ale i hráčům Detroitu, sledujeme teď pasáž plnou nepřesností.
05:32'
Dlouhá rozehrávka Ottawy nebyla přesná, skončilo to zakázaným uvolněním a vhazováním u Nilssona.
04:34'
No ale už je po přesilovce, protože prakticky hned po buly se Valtteri Filppula dopustil hákování a také zamířil na trestnou lavici.
04:29'
Detroit si to může vynahradit v přesilovce, neboť Ron Hainsey dostal dvě minuty za podrážení.
03:42'
Domácí bleskově srovnali skóre, když po přechodu do útoku přenechal Mantha puk Hronkovi, který svým švihem uklidil puk za Nilssona, jenže trenérský štáb Ottawy si vzal trenérskou výzvu pro Bertuzziho ofsajd a byl úspěšný! Gól tak neplatí, stále je to 0:1.
03:08'
Hosté jdou do rychlého vedení! Chabot si přiklepl na hůl neposedný puk. následně přihrával vzduchem na najetého ANTHONYHO DUCLAIRA, který si rukavicí srazil puk na hůl a v následném sólu překonal blafákem i gólmana Berniera. Asistence: Thomas Chabot.
02:26'
Na druhé straně neprošel okolo mantinelu Veronneau, ani jeho následná rozehrávka nebyla z těch povedených.
01:52'
Fabbri byl sice zastaven u levého mantinelu, přesto se mu povedlo alespoň rozehrát a ke střele se dostal na chvíli volný Hronek. Jeho švih dokázal Nilsson pokrýt a zákrokem přerušit hru.
00:55'
Zápas začal hodně svižně, oba gólmani již museli dávat pozor na letící puk a poprvé zasáhnout.
00:01'

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Hronek, Green, Ericsson, Bowey, Cholowski, McIlrath – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Athanasiou, Filppula, Fabbri – Hirose, Nielsen (A), Perlini – Erne, Glendening (A), Helm.

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – N. Zajcev, Chabot, Hainsey (A), Goloubef (A), DeMelo, Borowiecki – Duclair, L. Brown, B. Tkachuk – Ennis, White, Naměstnikov – Co. Brown, Pageau (A), N. Paul – Veronneau, Tierney, Chlapík.

Rozhodčí: Charron, Rank – Shewchyk, Smith.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Little Caesars Areně začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.