Michael Frolík (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:57
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:48
Michal Handzuš (CHI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:09
Jakub Kindl (DET) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:50
Tři hvězdy utkání:
1. Damien Brunner (DET) 1+0
2. Henrik Zetterberg (DET) 0+2
3. Niklas Kronwall (DET) 0+1
Skončilo nám utkání, ve kterém předvedl Detroit velmi dobrý výkon a zaslouženě zvítězil 1:4. Dnešní vítězství je pro Detroit velmi důležité, jelikož se zápasy v Chicagu nevyhrávají snadno. To Chicago si dnes nedokázalo s houževnatým soupeřem poradit a tak se stav série vyrovnává.
Střely na branku: 20:30

Stav série: 1:1
60:00
59:40
Chicago se dokázalo osvobodit a poslalo puk za branku Howarda.
59:20
Detroit drží kotouč v útočném pásmu.
58:45
Od modré čáry vystřelil Kronwall a donutil Crawforda k zákroku.
58:38
Chicago bude dnešní utkání dohrávat ve čtyřech, když je na 2 minuty za hákování vyloučen Kane.
58:10
Okolo Howardovi branky se obtočil Carcillo, ale zakončit už nedokázal.
57:02
Z mezikruží vystřelil na Howarda Shaw, ale brankář Detroitu jeho pokus kryje.
56:20
Detroit je stále při chuti a snaží se útočit.
55:15
Od modré vystřelil Eaves, ale jeho střela byla domácí obranou zablokována.
54:21
Z levého kruhu se snažil přidat další branku Filppula, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
53:36
Detroit dnes předvádí výborný výkon a kráčí za vítězstvím.
52:03
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit přidává další branku a je velmi blízko vítězství, když už vede o tři branky. Skvělou individuální akci předvedl VALTTERI FILPPULA, který se uvolnil na modré čáře a potom v pádu z mezikruží poslal puk za Crawforda. Asistence: Henrik Zetterberg.
51:53
Skvělý zákrok Howarda, který dokázal na brankové čáře udržet střelu Saada.
51:43
51:30
Detroitu se nedaří zavést kotouč do útočného pásma.
51:00
Chicago se osvobozuje.
50:29
Od modré čáry vystřelil Quincey, ale ani jeho pokus v brance neskončil.
50:15
Dacjuk podržel kotouč v útočném pásmu a přihrál Zetterbergovi, který se z rohu dostal před Crawforda, kterého neprostřelil.
49:43
Detroit bude hrát přesilovou hru, když je za hrubost vyloučen na 2 minuty Bolland.
48:56
Z pravého kruhu vystřelil Dacjuk, ale ani on nedokázal překonat Crawforda.
48:43
Ke střele se dostal Filppula, ale jeho pokus skončil jen ve výstroji Crawforda.
47:59
Chicago se tlačí do útoku, ale obrana Detroitu odolává.
47:19
Detroit odskakuje Chicagu na rozdíl dvou branek, když Ericsson našel přesným pasem rozjetého JOHANA FRANZENA, který tvrdou střelou z pravého kruhu rozvlnil síť. Asistence: Jonathan Ericsson, Niklas Kronwall.
46:18
Od modré čáry vystřelil Ericsson, ale branku netrefil.
45:21
Detroitu se daří velmi dobře vykrývat volný prostor a domácí mají velké problémy dostat se do zakončení.
44:47
Nepřesná rozehrávka Detroitu končí zakázaným uvolněním.
43:40
Bekhendem z levého kruhu vystřelil Dacjuk, ale branku trefit nedokázal.
42:30
Detroit začal velmi dobře i třetí třetinu, když se zatím Chicago do žádného tlaku nedostalo.
41:55
Detroit se nenechal zahanbit a dlouhou dobu kombinoval v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se nedostal.
41:11
Od modré čáry střílel Hjalmarsson, ale obrana Detroitu jeho střelu zastavila.
40:23
Ke střele se dostal Saad, ale jeho střela v brance neskončila.
40:01
Je za námi druhá třetina, ve které se povedlo Detroitu otočit průběh utkání a vede 1:2, když se střelecky prosadil Brunner a Smith. Chicago neodehrálo dobrou třetinu, jelikož Detroit byl lepším týmem. Nicméně má Chicago před sebou ještě třetí třetinu, ve které může utkání klidně otočit. Třetí třetina začne přibližně ve 21:00.

Střely na branku: 13:20
40:00
39:57
Před koncem druhé třetiny mohl přidat další branku Detroitu Abdelkader, ke kterému se mezi kruhy odrazil kotouč a pohotově vystřelil a bohužel pro Rudá Křídla trefil jen připraveného Crawforda.
39:35
Od modré čáry vystřelil Smith, ale branku netrefil.
39:25
Detroit drží puk v útočném pásmu.
38:42
Saad z velkého úhlu nahazoval kotouč na branku, ale trefil jen boční konstrukci.
38:23
Nyní je odpískáno zakázané uvolnění na druhé straně, po nepřesné kombinaci Detroitu.
37:42
Chicago přerušuje tlak Detroitu za cenu zakázaného uvolnění.
37:28
Detroit je nadále při chuti a kombinuje v útočném pásmu.
36:08
Detroit otáčí vývoj utkání a poprvé v sérii se dostává do vedení, když Zetterberg zavezl kotouč do útočného pásma, kde přihrál před branku na volného BRENDANA SMITHA a ten pohotově poslal puk do branky. Asistence: Henrik Zetterberg, Daniel Cleary.
35:45
Až nyní se Detroit podařilo dostat puk do středního pásma.
35:15
Chicago se usadilo v útočném pásmu, ale hraje pouze okolo mantinelů.
34:00
Z pravého rohu nahazoval puk na branku Hossa, ale Howard ani zasahovat nemusel.
33:39
Handzuš se snažil přihrát z pravého kruhu před branku Sharpovi, ale jeho přihrávka byla zablokována.
32:40
Hra je plná nepřesností.
31:15
Rudá Křídla mají v posledních minutách převahu, kterou ale nedokázali přetavit ve vedoucí branku.
30:56
Od modré čáry vystřelil nepřesně Franzen.
30:47
Detroit se mohl dostat do vedení, když se odražený puk dostal k Zetterbergovi, který poslal puk do brankoviště, kde jej na brankové čáře dokázal zastavit Crawford.
30:34
U levého kruhu se snažil prostřelit Howarda Hossa, ale brankář hostí byl úspěšný.
29:20
Od modré čáry vystřelil Seabrook, který trefil jen připraveného Howarda.
29:07
28:30
Chicagu se zatím přesilová hra vůbec nedaří, když ještě neohrozilo Howarda.
28:00
Ericsson vystihl přihrávku Toewse a opět vyhodil puk z pásma Detroitu.
27:23
Detroit ale začíná své oslabení vyhozením kotouče přes všechny čáry.
27:07
Dacjuk se snažil po mantinelu poslat puk do středního pásma, ale bohužel se mu puk postavil na hranu a ruský útočník tak vyhodil puk do hlediště a oslabuje svůj tým.
26:41
Před brankou Crawforda se ke kotouči dostal Franzen, který ale ve velké rychlosti nedokázal zakončit.
25:50
Howard se pustil do riskantní přihrávky, která málem skončila na holi Kanea.
25:36
24:55
Ale dlouho v něm nepobyl, když kotouč vybojoval Leddy a poslal puk za branku Howarda.
24:33
Detroit se konečně dokázal usadit v útočném pásmu.
24:11
V oslabení zahrozil Frolík, který ale z pravého kruhu branku těsně minul.
23:36
Detroit bude hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty vyloučen Carcillo.
22:40
Detroit srovnává stav utkání, když puk nahodil na branku od modré čáry Kindl a dobrou tečí poslal puk za Crawforda DAMIEN BRUNNER. Asistence: Jakub Kindl, Joakim Andersson.
21:23
Chicago se dostalo do útočného pásma, kde drží puk okolo mantinelů.
20:42
Nepřesnost Chicaga, které se provinilo zakázaným uvolněním.
20:20
Ericssonovi utekl kotouč k Howardovi a ten hru raději přerušil.
20:01
Je za námi první třetina, ve které se do vedení 1:0 dostalo domácí Chicago, i když mírně lepším týmem byl Detroit. Gólová situace se zrodila v 15. minutě, když na modré čáře chyboval Smith a domácí se tak dostali do přečíslení, které zakončil Patrick Kane, pro kterého to je první přesný zásah v play-off. Druhá třetina začne přibližně ve 20:05.

Střely na branku: 8:12
20:00
19:58
Ještě jedna střela Zetterberga z velkého úhlu, ale opět jen mimo branku.
19:30
Vyrovnat mohl před koncem první třetiny Zetterberg, ale Crawford jeho střelu nadvakrát dokázal zastavit.
18:20
Hra je v posledních sekundách plná nepřesností a hraje se převážně ve středním pásmu.
17:15
Chicago se nadále brání Detroitu, který se ale nedokáže zatím střelecky prosadit.
16:45
16:15
Detroit se stále drží v útočném pásmu.
15:45
Tentokrát Crawforda střelou z mezikruží nepřekonal Zetterberg.
15:30
Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale Crawford jeho střelu viděl a dokázal ji vyrazit.
14:45
Menší strkanice mezi Kindlem a Bollandem končí vyloučením. Hokejista Detroitu si na trestné lavici posedí 2 minuty a Bolland minuty 4.
14:05
Chicago právě vstřelilo branku!
Ale na modré čáře chyboval Smith, který ztratil puk a tím rozjel přečíslení Chicaga, které po krásné kombinaci zakončil střelou pod břevno PATRICK KANE. Asistence: Michal Handzuš, Patrick Sharp.
13:23
Detroit kombinuje v útočném pásmu.
12:45
Z pravého kruhu se ke střele odhodlal Saad, ale Howard jeho pokus vykopl betonem.
12:21
11:52
V oslabení ujel domácí obraně Emmerton, který jako zakončení zvolil střelu a tu Crawford dokázal vyrazit.
11:36
Detroit se znova osvobozuje.
11:15
Od modré čáry vystřelil Hossa, ale Howard jeho střelu dokázal vyrazit.
10:40
Dacjuk vybojoval kotouč a poslal jej do středního pásma.
10:21
Chicago si zahraje přesilovou hru, když je na 2 minuty za hákování vyloučen Smith.
10:15
Do zakončení se dostal Toews, ale Howarda bekhendem nepřekonal.
9:23
Nepřesná rozehrávka Chicaga přeletěla všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.
8:36
Další nejistý zákrok Crawforda proti střele Nyquista.
8:15
Fanouškům Chicaga nyní velmi zatrnulo, když přes obránce vystřelil Dacjuk a Crawford předvedl velmi nejistý zákrok.
7:04
Do slibné šance se dostal Saad, ale Howard výborným zákrokem zamezil brance.
6:44
Na druhé straně zahrozil Toews, když střelou přes obránce prověřil Howarda.
6:21
Do zakončení se snažil natlačit Eaves, ale Leddy jej o puk obral.
5:40
Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale Crawford byl připraven.
4:37
Dacjuk zavezl kotouč do útočného pásma, kde přihrál Abdelkaderovi, který puk u levého mantinelu ztratil.
3:32
Čtvrtá lajna Chicaga nyní velmi dobře napadá a hosté mají problém s rozehrávkou.
2:55
Detroit začal dnešní utkání velmi dobře, když má mírnou převahu.
2:10
Od modré čáry nahodil kotouč na Crawforda Smith a domácí brankář kotouč v lapačce podržel.
1:33
O střelu přes obránce se pokoušel Dacjuk, ale ten trefil jen nohy bránícího hráče.
0:46
Puk se na druhé straně dostal k Howardovi, který hru raději přerušil.
0:23
Do útočného pásma Detroitu zavezl kotouč Zetterberg, který ale podklouzl a puk mu ujel.
00:01
V Chicagu probíhá předzápasový program, takže dnešní utkání začne o malý okamžik později.

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Hjalmarsson, Keith, Leddy, Seabrook, Rozsíval, Oduya – Hossa, Toews, Saad – Kane, Handzuš, Sharp – Bolland, Shaw, Bickell – Frolík, Kruger, Carcillo

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, Smith, Quincey, Kindl, Colaiacovo – Abdelkader, Dacjuk, Franzen – Cleary, Zetterberg, Filppula – Brunner, Andersson, Nyquist – Eaves, Emmerton, Bertuzzi

Rozhodčí: Meier, Rooney – Morin, Murray.
Detroit Red Wings

Detroit vstoupil do série s Chicagem porážkou a dnes bude tedy bude chtít vyhrát, aby se do Detroitu stěhovala série za nerozhodného stavu. K tomu budou Rudá Křídla potřebovat velmi efektivní zakončování šancí, jelikož proti Chicagu jich mnoho nebude.

Kanadské bodování Red Wings:
1. Henrik Zetterberg 3+5
2. Pavel Dacjuk 2+5
3. Damien Brunner 3+3
Chicago Blackhawks

Chicago vstoupilo do série s Detroitem velmi dobře, když úvodní zápas vyhrálo 4:1. Lehké utkání to ale pro Chicago rozhodně nebylo, když Detroit držel nerozhodný stav až do třetí třetiny. Dnes tedy bude muset Chicago podat znova dobrý výkon, jinak by také nemuselo vyhrát.

Kanadské bodování Blackhawks:
1. Patrick Sharp 6+3
2. Marián Hossa 4+3
3. Patrick Kane 0+6
Vážení fanoušci NHL, vítejte u druhého zápasu série mezi týmy Chicago Blackhawks a Detroit Red Wings. Lepší vstup do této série mělo domácí Chicago, které Detroit jednoznačně přehrálo a vyhrálo 4:1. Rudá Křídla tedy budou muset výrazně přidat, chtějí-li pomýšlet na případný postup do finále Západní konference, jelikož Chicago v letošní sezóně hraje prostě skvěle. Připíše si Chicago druhé vítězství a nebo se podaří Detroitu stav série vyrovnat?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.