Radek Martínek (NYI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:58
Tomáš Vokoun (PIT) 68 minut, 35 zákroků, 3 góly, 92,1%
Ľubomír Višňovský (NYI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 26:19
Tři hvězdy utkání:
1. Brooks Orpik (PIT) 1+0
2. Tomáš Vokoun (PIT) 35 zák., 3 góly, 92,1%
3. John Tavares (NYI) 1+0
Skončilo nám dnešní utkání a i celá série, ve které se radují hokejisté Pittsburghu Penguins, kteří dnes v prodloužení vyhráli čtvrtý zápas a postupují do dalšího kola. To New York Islanders dnes končí, ale určitě se neloučí neúspěchem, jelikož se tým z New Yorku probojoval do play-off po dlouhé době a určitě byl velmi nepříjemným soupeřem pro Tučňáky. Nás české fanoušky může těšit fakt, že Pittsburgh do dalšího kola dotáhl Tomáš Vokoun, který i dnes předvedl velmi dobrý výkon a přihlásil se o místo v brance i v dalších zápasech.

Konečný stav série: 2:4
67:49
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Pittsburgh dává branku, která rozhoduje dnešní zápas a i celou sérii. Za brankou vybojoval puk Malkin, který jej podél mantinelu přihrál Kennedymu a ten našel na modré čáře BROOKSE ORPIKA, jenž se opřel do puku a s pomocí levé tyče poslal puk do branky. Asistence: Tyler Kennedy, Jevgenij Malkin.
67:14
Boyes našel mezi kruhy Martínka, který branku netrefil.
66:18
Od modré čáry vystřeli Hamonic, ale Vokoun opět úspěšný.
65:59
Mezi kruhy dostal hodně prostoru Moulson a tvrdě vypálil. Pittsburgh ale zachránil výborným zákrokem Vokoun.
65:26
Grabner se obtočil okolo branky a poslal puk do brankoviště, kterým jen proletěl.
64:45
Letang si sjel na levý kruh odkud branku přestřelil.
64:15
Ve středním pásmu nabral slušnou rychlost Kennedy, ale do zakončení se nakonec nedostal.
63:20
Do zakončení se nebezpečně tlačil Grabner, ale Vokoun včas zasáhl a puk vyrazil.
62:32
Kunitz se dostal na pravý kruh, kde místo střely zvolil přihrávku a to nebylo nejlepší řešení.
61:54
Přes obránce vystřelil Moulson, ale jen vysoko nad branku.
61:23
Puk se dostal mimo plochu. Vhazovat se bude před Vokounem.
61:02
Tavares nahodil kotouč do útočného pásma a šel se svojí lajnou střídat.
60:21
Prodloužení začíná zakázaným uvolněním Pittsburghu.
60:01
Je za námi třetí třetina a ani v té se utkání nerozhodlo a tak se bude prodlužovat. Ve 43. minutě se dostali do vedení opět domácí, když se prosadil Grabner, ale hosté jako pokaždé v zápase dokázali vyrovnat, když se v 55. minutě trefil od modré čáry Paul Martin a vyrovnal na 3:3. Prodloužení bude velmi zajímavé, jelikož Islanders dělí od konce sezóny jediná inkasovaná branka. Prodloužení začne přibližně ve 4:00.

Střely na branku: 35:19
60:00
59:56
Puk je ve středním pásmu a o osudu zápasu bude muset rozhodnout prodloužení.
59:39
Přes obránce vystřelil Neal, ale trefil jen chrániče bránícího hráče.
59:03
Tučňáci se drží v útočném pásmu, ale do zakončení je domácí nepouštějí.
58:30
Nahozený puk Vokoun chytil a rychle rozehrál.
58:03
Islanders hrají velmi opatrně a znatelně se bojí o výsledek.
57:28
Malkin se snažil vymyslet střeleckou pozici pro své spoluhráče, ale než se tak stalo, tak o puk přišel.
57:00
Z velkého úhlu vystřelil Crosby, ale bekhendem Nabokova nepřekonal.
56:39
Hra je opět přerušena, když se Islanders dostali do postavení mimo hru.
56:20
Zakázané uvolnění Pens.
55:32
Pittsburgh pokračuje v tlaku a snaží se rozhodnout utkání.
54:44
Tučňáci potřetí v zápase vyrovnávají! Malkin zavezl kotouč do útočného pásma, který poté přihrál na modrou čáru, kde se jej chopil PAUL MARTIN a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jevgenij Malkin.
54:30
Aucoin tvrdou střelou Vokouna nepřekonal.
53:30
Okolo Vokounovi branky se snažil obtočit Cizikas, ale tomu puk v poslední chvíli ujel.
53:18
Vokoun si připisuje další zákrok po střele Baileyho.
53:00
Přečíslení dva na jednoho ze strany Islanders zakončoval střelou na bližší tyč Okposo. Vokoun ale puk schoval do své výstroje.
52:44
Pittsburghu je odpískáno postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.
52:40
Od modré čáry vystřelil Murray, ale jeho pokus branku netrefil.
52:18
Pittsburgh má v posledních střídáních velký tlak a domácí se nyní osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.
51:45
Mezi kruhy obdržel přihrávku Paul Martin, kterému puk v poslední chvíli přeskočil hůl.
51:19
Nyní to z pravého kruhu zkusil Malkin, ale branku přestřelil.
50:57
Na druhé straně vystřelil z levého kruhu nepřesně Kunitz.
50:23
Vokoun si připisuje další úspěšný zákrok, když betonem vyrážel střelu Cizikase.
49:52
Z pravé strany nahodil puk na branku Dupuis a Nabokov musel zasahovat.
49:30
Crosby přihrával na modrou čáru Niskanenovi, ale tomu puk utekl do středního pásma.
49:06
Přes obránce se odhodlal ke střele Nielsen, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
48:34
Z dobré pozice se dostal ke střele Grabner, ale jeho pokus zastavila pozorná obrana.
48:10
Od modré čáry vystřelil tvrdě Martínek a Vokoun se štěstím vyráží.
47:08
Crosby nahodil puk od modré čáry na Nabokova a ten jej pouze vyrazil před sebe.
46:30
Islanders teď dlouho drželi puk za brankou Pens, ale do zakončení se nedostali.
45:53
Do další šance se dostal Neal, ale ani on nedokázal trefit branku.
44:12
Nepřesné zakončení Suttera, který netrefil branku z pravého kruhu.
43:54
Postavení mimo hru zastavilo útok Islanders.
43:11
Domácí hrají velmi aktivně a tlačí se stále do útoku.
42:21
Islanders právě vstřelili branku!
Islanders se dostávají znova do vedení, když Letang velmi špatnou přihrávkou poslal puk na hůl Aucoina, který poté předložil ukázkovou přihrávku na volného MICHAELA GRABNERA a ten tvrdou střelou překonal bezmocného Vokouna. Asistence: Keith Aucoin.
41:42
Cooke nahodil puk na branku a Nabokova raději hru přerušil.
40:53
Zakázané uvolnění Islanders.
40:38
Ne příliš razantní střelu vyslal na Vokouna Nielsen, ale toho nepřekonal.
40:15
Začala třetí třetina, ve které si domácí Islanders nemohou dovolit prohrát, jelikož by jejich sezóna skončila.
40:01
Druhou třetinu vyhráli Tučňáci a to i přesto, že lepším týmem byli domácí Islanders, kteří hráli tři přesilové hry, ale ani v jedné se z branky neradovali, když všechny jejich šance končí na výborně chytajícím Vokounovi, který dává Pittsburghu naději na vítězství. Třetí třetina začne přibližně ve 3:05

Střely na branku: 28:13
40:00
39:50
Z ničeho nic se z branky mohl radovat Višňovský, když se ocitl osamocený mezi kruhy a tvrdou střelou Tomáše Vokouna nepřekonal. Český brankář drží Pittsburgh nad vodou.
39:30
Skvělou práci za brankou Islanders předvedl Crosby, který zde motal hlavy obráncům a následně uvolnil Kunitze, který z výhodné pozice Nabokova neprostřelil.
39:03
Crosby přihrál před branku Malkinovi, který nedokázal prostřelit Nabokova.
38:28
38:15
Moulson se ocitl před Vokounem, ale místo střely volil přihrávku a tím celou akci ukončil.
37:35
V posledních minutách je to souboj mezi Vokounem a Tavaresem a musíme uznat, že úspěšnější je brankář Pens.
37:05
Zatím se Tučňáci úspěšně brání.
36:28
Pittsburgh hrál v šesti hráčích a bude hrát oslabení. Trenér Bylsma se velmi zlobí na rozhodčí, jelikož toto vyloučení je hodně sporné.
36:16
Z mezikruží se dostal ke střele Okposo, ale ta byla zastavena hostující obranou.
36:04
35:28
Z velkého úhlu se snažil Vokouna překvapit Bailey, ale český brankář byl opět připraven.
35:10
Pens vyhazují kotouč za branku Nabokova.
34:50
Další střela Tavarese končí na výstroji Vokouna.
34:53
Z pravého kruhu vystřelil Tavares. Vokoun jeho pokus kryje.
34:15
Od modré čáry vystřelil nepřesně Streit.
34:04
Za nedovolené bránění je vyloučen Cooke a Islanders tak budou hrát 2 minuty přesilovou hru.
34:04
Cooke našel u pravého mantinelu Kennedyho a ten pohotovou střelou poslal puk do lapačky Nabokova.
33:33
V posledních střídáních se hraje hokej na obě strany.
32:44
Z pravého kruhu se razantně vystřelil Dupuis a Nabokov musel zasahovat svým ramenem.
31:48
Pens se na malý okamžik dostali do útočného pásma, ale tam si nedokázali nic vytvořit a o kotouč přišli.
31:15
Nabokov si po inkasované brance připisuje úspěšný zákrok, když chytil střelu Orpika.
30:59
Tučňáci po skončené přesilové hře dokázali vyrovnat, když před branku obdržel dobrou přihrávku PASCAL DUPUIS a nekompromisně prostřelil Nabokova. Asistence: Joe Vitale, Matt Niskanen.
30:40
30:38
Z pravého kruhu se dostal ke střele Letang, jenž branku přestřelil.
30:15
Hamonic vybojoval na modré čáře kotouč a poslal jej okamžitě za branku Vokouna.
30:08
Další útok Pens končí neúspěchem, když je odpískáno postavení mimo hru.
29:45
Tučňákům se to stále nedaří.
29:05
Pittsburghu se zatím přesilová hra vůbec nedaří, když se nedokáže usadit v útočném pásmu.
28:40
Přesilovku si zahrají i Tučňáci, když je na 2 minuty za krosček vyloučen Martínek.
28:26
Nebezpečně vystřelil Sutter a Nabokov měl velké problémy.
28:15
Útok Pittsburghu je zastaven kvůli postavení mimo hru.
28:00
Od levého mantinelu vystřelil na Vokouna Nielsen. Český brankář byl pozorný a střelu vyrazil.
27:15
Do zakončení bekhendem se dostal Malkin, ale svým pokusem branku neohrozil.
26:36
26:10
Vokoun přerušuje hru, když kryje střelu Moulsona.
26:00
Boyes obdržel přihrávku na pravý kruh a snažil se najít před brankou Tavarese, ale k tomu se přihrávka nedostala.
25:30
Z pravého kruhu střílel Boyes, který těsně branku přestřelil.
25:08
Pittsburgh se osvobozuje a posílá puk do středního pásma.
24:52
V dobré pozici se ocitl Moulson, ale nedokázal přesně zamířit.
24:36
Islanders budou hrát přesilovou hru, když je na 2 minuty za vražení na hrazení vyloučen Morrow.
24:16
Na druhé straně obkroužil branku Neal a vystřelil na Nabokova, který ani nemusel zasahovat, jelikož střela byla domácí obranou zablokována.
23:18
Před Vokounem se objevil nikým nehlídaný Tavares a těsně minul branku.
23:03
Střelu Višňovského Vokoun dokázal vyrazit pravým betonem.
22:20
Tučňáci se na začátku druhé třetiny nedokáží dostat do tlaku.
21:24
Grabnerova střela skončila ve Vokounově lapačce.
21:00
Na druhé straně se do zakončení dostal Bailey a jeho pokus z levého kruhu proletěl kousek vedle pravé tyče.
20:27
Po Crosbyho přihrávce střílel z levého kruhu Dupuis, ale jeho střela byla domácí obranou sražena do ochranné sítě.
20:01
Skončila nám první třetina, ve které byli mírně lepším týmem domácí Islanders, kteří také první třetinu vyhráli v poměru 2:1. Za domácí se prosadil kapitán John Tavares a Colin McDonald a za Pittsburgh vstřelil branku Jarome Iginla. Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.

Střely na branku: 12:7
20:00
19:55
Od modré čáry ještě střílel Carkner, ale jeho střela cestu do branky nenašla.
19:23
Islanders se chvíli před koncem první třetiny dostávají znova do vedení, když Aucoin našel u pravé tyče volného COLINA MCDONALDA a ten již neměl problém zakončit do odkryté klece. Asistence: Keith Aucoin, Michael Grabner.
14:17
Před brankou dobře tečoval střelu od modré Boyes a Vokoun měl velké štěstí, že puk neskončil v brance.
7:39
Netrvalo to dlouho a máme vyrovnáno! Crosby se dokázal natlačit do zakončení, která Nabokov pouze vyrazil před sebe a toho využil JAROME IGINLA, který se k puku dostal jako první a poslal jej do branky. Asistence: Sidney Crosby, Paul Martin.
5:36
Islanders se dostávají do vedení! Skvělá souhra prvního útoku končí brankou, když Bailey našel z poza branky mezi kruhy volného JOHNA TAVARESE a ten střelou nad Vokounovu lapačku otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Josh Bailey, Matt Carkner.