To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Chicago poráží Minnesotu po přesvědčivém výkonu i výsledku 4:1, v sérii tak Blackhawks vedou už 2:0. Chicago položilo základ k dnešnímu triumfu v úvodních čtyřiceti minutách, po kterých domácí vedli 2:0. Jediným gólem Wild zdramatizovali zápas v úvodu třetí třetiny, kdy se trefil McCormick, to bylo ale ze strany Wild vše.
Michal Handzuš (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:27
Chicago Blackhawks poráží Minnesotu Wild 4:1, a vede tak v sérii druhého kola Stanley Cupu už 2:0. 800 výher v základní části a play off tak kompletuje i trenér Chicaga Joel Quenneville.
60:00
59:00
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:37
Chicago právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto, do prázdné brány foukl pro Wild otrávenou šipku rychlonohý BRANDON SAAD. Asistence: Marián Hossa, Nicklas Hjalmarsson.
58:19
Blackhawks ale dostávají puk do středního pásma.
57:58
Vhazuje se u Crawfordovy brány.
57:58
Minnesota odvolává brankáře.
57:15
Blackhawks proměňují šanci v přečíslení a umisťují tak třetí stavební kámen dnešního vítězství do Bryzgalovovy brány. Během rychlého brejku Chicaga se puk dostal na levý kruh, odkud střílel muž dnešního utkání – BRYAN BICKELL. Jeho zakončení nemohlo být přesnější, domácí forvard prostřelil gólmana hostů křižnou střelou na lapačku. Asistence: Marián Hossa, Nicklas Hjalmarsson.
55:59
Na druhé straně netrefil Brodziak bránu.
55:20
Osamocený Bickell trefuje z pravé strany pravou břevno! – puk se poté odrazil na brankovou čáru.
55:00
300 vteřin dělí Chicago od vedení 2:0 v sérii, domácím se navíc v posledních minutách daří držet soupeře daleko od domácí brány. Podaří se udržet vedení?
53:44
Spurgeon vypálil z pravého kruhu a měl smůlu, že bránu netrefil – Crawford toho příliš neviděl.
52:56
Hossa vedl rychlý brejk domácích, Bryzgalov puk vyráží do rohu.
51:54
Kane byl sám na levém kruhu, se svým zakončením si dal pořádně načas – Bryzgalov ale jeho střelu na "dřevěnou" nohu skvěle vyráží.
51:46
Fontaine vystřelil přes obránce, Seabrook puk ale úspěšně blokuje.
50:55
Chicagu nevyšla útočná akce, kupředu tak míří hosté.
49:37
Coyle vystřelil z pravého kruhu, puk ale na Crawforda neprošel.
49:11
Na střely je téměř vyrovnáno, hosté vedou 17:16. Wild pokračují v útočné kombinaci.
48:00
Hosté nyní hrají na velké riziko, domácí Chicago naopak zaměřuje svou pozornost na obranu.
46:50
A další icing – tentokrát ze strany domácích.
46:33
Suter vypálil od modré, puk je ale zblokován jen do ochranné sítě.
46:13
Následuje sporný icing domácích.
45:57
Minnesota soupeři žádnou šanci nedovolila, hosté vyhazují puk do středního pásma.
44:46
Píská se ale jen icing Wild.
44:38
Hossův protiútok nevyšel, kupředu tak míří hosté.
43:44
Minnesota vstoupila do třetí třetiny jako velká voda, Crawford čelí zatím nejvyšší koncentraci šancí hostů v dnešním utkání.
42:35
Suter nabil Parisemu, který z bezprostřední blízkosti vypálil z voleje. Crawford nyní domácí ohromně podržel, když zlikvidoval první střelu i dorážku Coyla. Puk končí na bráně.
42:00
Minnesota právě vstřelila branku!
A pozor, Wild dramatizují utkání. Během rychlého protiútoku Minnesoty se puk dostal z levého kruhu na mezikruží, kde stál dobře postavený CODY MCCORMICK. Jeho zakončení k pravé tyči Crawford, jako první dnes, nechytl. Asistence: Clayton Stoner, Erik Haula.
41:34
Útok Brodziaka zastavuje ofsajd.
41:03
Wild ani Blackhawks neudrželi útočné pásmo, hra je ve třetí třetině zatím neurovnaná.
40:01
Chicago opět vyhrálo třetinu 1:0, a proto vede po 40 minutách hry už 2:0. Tentokrát se v poslední minutě třetiny trefil v přesilovce Saad. Chicago je lepší a zaslouženě vede, Wild si nevytváří gólové šance. Zápas je ale stále otevřený.
40:00
39:01
Velmi důležitou druhou branku střílí Blackhawks v přesilové hře, Wild tak inkasují gólem do šatny. Na mezikruží se briskně uvolnil BRANDON SAAD, jehož střela forhendem končí s chirurgickou přesností v pravém horním rohu brány. Asistence: Bryan Bickell, Brent Seabrook.
38:00
2 minuty do konce třetiny.
37:25
Toewsovu střelu vyrazil Bryzgalov ke Smithovi, jeho dorážka jde kousíček vedle levé tyče! Kdyby šel tenhle puk do brány, pravděpodobně by se jednalo o gól.
37:02
Kane byl faulován, na trestnou lavici proto míří Fontaine za hákování.
36:39
Sharp zaváží puk do útočného pásma, nyní útočí domácí.
35:57
Niederreiter byl blízko srovnání skóre, Crawford ale jeho zakončení u levé tyče vyráží, o zbytek se postarali obránci Blackhawks.
35:00
Do konce třetiny zbývá 5 minut, Chicago si opět získává tlak v útočném pásmu.
34:11
Haula zakončoval z velkého úhlu, Crawford si tak připisuje snadný zákrok a přerušuje hru.
33:14
Bryzgalov měl opět práci, domácí vedou na střely 13:10.
32:53
Blackhawks jsou opět kompletní.
32:27
A znovu...
31:29
Domácí vyhazují až k Bryzgalovově bráně.
30:54
Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen domácí bek Leddy.
29:35
Brodziak se s pukem protáhl do útočného pásma, Crawford ale žádnému zakončení soupeře čelit nemusel.
28:55
Keithovu střelu od modré zblokoval Granlund, Parisemu poté ale nevyšla rozehrávka a je z toho icing.
28:29
Bryzgalov pomáhá hostům s rozehrávkou, Wild jsou ale i nadále pod tlakem.
27:20
Chicagu se dnes daří hra do defenzivy skutečně na jedničku, Minnesota si šance stále nevytváří.
26:41
Keithovi nevyšla rozehrávka, domácí ale i nadále disponují pukem.
26:00
Bryzgalov čelil dalšímu střeleckému pokusu Chicaga, tentokrát se ale Hossa mezi tři tyče netrefil.
24:55
Bickellovu střelu z levého kruhu vyráží ne příliš jistě Bryzgalov.
24:27
A další icing, tentokrát na něj zahrál domácí Keith.
23:57
Nepřesná rozehra Wild, je z toho icing.
22:58
Wild hrají ve druhé třetině výrazně aktivněji, domácí s tím mají mírné potíže.
22:07
Suter vypálil tvrdý volej od modré čáry, Crawford měl co dělat, aby puk vyrazil a ještě si poradil s následnou dorážkou.
21:30
Další icing Chicaga, domácí tým brzdí nepřesnosti.
20:38
Píská se icing Chicaga.
20:01
V první třetině bylo lepší Chicago, které zaslouženě vede. O jedinou trefu se po Hossově úniku postaral kapitán Blackhawks Toews. Minnesota rozhodně nehraje tak, jak by se za nepříznivého stavu v sérii (0:1) čekalo.
Druhá třetina začne cca ve 22:15.
20:00
19:15
Seabrook vypálil tahem od modré, Bryzgalov byl ale i tentokrát připraven.
18:49
Minnesota rozjíždí útočnou akci znovu přes Koiva, obrana Blackhawks dnes ale bránu Crawforda brání na jedničku s hvězdičkou.
18:00
Do konce třetiny schází 2 minuty.
17:38
Koivovi prošel sporný zákrok, oba týmy tak pokračují v plném počtu.
16:38
Od modré to zkusil Kane, byla to ale spíš z nouze ctnost – puk končí jen v rohu útočného pásma.
15:38
Bryzgalov vyráží Saadovu ránu z mezikruží, puk ale zůstává domácím.
14:58
Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu, Chicago zatím výborně brání.
14:00
Kane utekl po levé straně, poté nabil Leddymu ke střele od modré. Ta se ale nepovedla.
13:27
Rychlý protiútok Wild po levé straně se nevyvedl, dopředu tak přechází domácí.
12:43
Minnesota se snaží odpovědět zvýšenou ofenzivní aktivitou, na dosah Crawforda se ale hosté nedostávají.
11:02
Jako první jdou do vedení domácí Blackhawks. Minnesota špatně střídala, sám na branku tak mohl uhánět slovenský rychlík Hossa. Ten Bryzgalova sice zneutralizoval pěknou kličkou, puk se ale zřejmě od tyče odrazil na brankovou čáru. O úspěšnou dorážku se poté mohl postarat JONATHAN TOEWS. Asistence: Marián Hossa, Bryan Bickell.
10:00
Polovina třetiny je pryč, šance se zatím rodí jen před bránou Bryzgalova.
09:36
Následovat bude vhazování ve středním pásmu.
08:40
Chicago neudrželo útočné pásmo, po nepřesném zásahu Moulsona se ale bude vhazovat před Bryzgalovem.
07:48
První třetina se zatím nese ve znamení aktivity domácího týmu, Wild se zatím zaměřují na pozornou obranu.
06:58
Hjalmarssonovu střelu od modré Bryzgalov viděl a puk snadno chytá.
06:27
Blackhawks kombinují v útočném pásmu, Wild ovšem soupeře do zakončení nepustili.
05:34
Hosté kompletní.
05:22
Bek Blackhawks Seabrook vypálil od modré, puk byl poté lehce tečován a od břevna se odráží do ochranné sítě! Teď měli hosté štěstí.
04:43
Chicagu se ale přesilovka vůbec nedaří, Wild drží soupeře soustavně mimo obranné pásmo.
03:29
Hostující Stoner vyloučen za krosček.
03:29
Crawford poté chytá střelu Koiva a přerušuje hru.
03:15
Coyle se probíjel do zakončení, obrana Chicaga ale zasáhla na poslední chvíli.
02:27
Wild kombinovali v útočném pásmu, Niederreitrova formace se ale k zakončení nedostala.
01:38
Handzuš nastřelil puk do pásma, po zásahu Morrina zvoní pravá tyč!
00:25
Hjalmarsson vyslal tvrdou ránu od modré, Bryzgalov byl ale připraven a zasáhl.
00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews (C), Bickell – Kane, Smith, Sharp (A) – Shaw, Kruger, Saad – Nordstrom, Handzuš, Bollig.

Minnesota Wild: Bryzgalov (Curry) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Scandella, Prosser, Stoner – Pominville, Granlund, Parise (A) – Coyle, Koivu (C), Moulson – Fontaine, Haula, Niederreiter – McCormick, Brodziak, Heatley..
Utkání začne za malý moment.
Podrobná onlajn reportáž z utkání začne ve 21:00, nenechte si ji ujít.
První vzájemný zápas ovládlo Chicago 5:2. Za Blackhawks se trefili postupně Bickell a Hossa z přesilovky, následovaly dvě nádherné trefy mladého Kana. Do prázdné brány poté pečetil domácí výhru Bickell, který též zaznamenal dvě trefy – první a poslední, symbolicky. Za Wild se trefili Stoner a Brodziak.
Minnesota hrála v prvním kole Stanley Cupu s Coloradem Avalanche. Rozuzlení přinesl až sedmý vzájemný zápas v Coloradu, který dokázala Minnesota urvat v prodloužení. Nyní stojí v cestě hvězd Pariseho a Suttra mistr z Chicaga.
Chicago má za sebou postup z prvního kola přes ambiciózní celek St. Louis Blues. I přesto, že Blackhawks po prvních dvou utkáních prohrávali v sérii 0:2, tak dokázali Blues vyřadit 4:2 na sérii. Nyní stojí cestě Minnesota.
Příjemný večer s NHL, dnes nás čeká druhý domácí zápas Chicaga Blackhawks s Minnesotou Wild. Chicago vede 1:0 na sérii, o tom už ale poví více řádky následující...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.