Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:08
Marián Hossa (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:35
Tři hvězdy utkání:
1. Corey Crawford (CHI) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Patrick Kane (CHI) 0+0
3. Mikael Granlund (MIN)0+0
Minnesota dnes branku nevstřelila, a tak prohrává v sérii 0:3 na zápasy. Utkání to bylo velmi vyrovnané, odehrálo se v rychlém tempu. O výhře hostů rozhodl gól, který vstřelil Patrick Kane v patnácté minutě.
60:00
59:45
Postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
59:15
Crawford kryje další nebezpečnou ránu od modré.
58:45
Hosté dvakrát netrefili z útočného pásma prázdnou branku.
58:30
Dubnyk na střídačce, domácí v šesti.
58:00
Puk ve středním pásmu, Minnesotě už mnoho času nezbývá.
57:20
Domácí jsou v útočném pásmu, Seabrook ztečoval střelu od modré do ochranné sítě nad brankou. Buly v obranném pásmu hostů. Dubnyk pokukuje po střídačce.
57:00
Tři minuty do konce třetí třetiny, vyrovnání je jaksi v nedohlednu.
55:30
Domácí od své vlastní branky se dostávají do útočného pásma, Teravainen znovu posílá puk bezpečně daleko, čas stále běží a pro Wild hoodně rychle.
55:00
Probíhá posledních pět minut základní hrací doby. Markus Krüger tečoval kotouč těsně před brankářem Crawfordem, který dokázal zareagovat.
54:49
Komerční přestávka v padesáté páté minutě.
54:45
Postavení mimo hru hostů.
54:04
Buly před brankou Wild. Následuje rychlé přenesení hry a zákrok Crawforda. Ten rychle rozehrává, nechce buly před vlastním brankou.
53:40
Čas běží rychle, domácí se dostali do tlaku v útočném pásmu, ale Teravainen zodpovědně odehrál kotouč daleko od vlastní branky.
52:45
Brodziak se snažil překvapit skrytou střelou gólmana Chicaga, ten se nenechal překonat,a tak stále drží svůj tým v jednobrankovém vedení.
51:52
51:09
I nervozita hraje roli v této přesilovce, přihrávky domácích nejsou vůbec přesné.
50:55
Znovu kotouč až za brankou Dubnyka.
50:34
Střela od modré trefila prvního hráče před brankou, hosté vyhazují.
50:01
Blackhawks vyhazují přes všechny čáry, domácí tak musí od své vlastní branky.
49:52
Vyloučeni hosté pro příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Marián Hossa, kterému tuhle pozici věru nezávidím.
49:14
Wild jsou stále v útočném pásmu, snaží se vyrovnat, ale nedaří se to.
48:25
Kolik milimetrů teď dělilo domácí od vyrovnání? Myslím, že jich mnoho nebylo. Na brankové čáře zasáhl brankář Crawford puk, který směřoval za jeho záda. Obrovská šance Minnesoty.
47:25
Komerční přestávka v době, kdy běží osmačtyřicátá minuta utkání, ve kterém stále vedou hosté o jednu branku.
47:15
Michal Rozsíval zakončil akci svého týmu střelou příklepem, s níž si Devan Dubnyk poradil.
46:09
Kyle Brodziak pálí mimo branku, další šance domácích, kteří jsou velmi hlasitě podporování publikem.
45:32
Sutter zavezl puk do útočného pásma, střílenou přihrávkou zkoušel oslovit spoluhráče, tato snaha končí nezdarem.
44:39
Minnesota hraje aktivně, nicméně při ni nestojí potřebné štěstíčko, šance na totiž má.
43:50
Leopold a jeho rána, kterou zblokoval hráč před ním. Domácí diktují tempo hry, ovšem ne a ne skórovat.
43:21
Střelecky je zápas vyrovnaný, na oba brankáře letělo jednadvacet střel.
42:30
Hosté hrají aktivněji, ale nemohou se dostat do střeleckých pozic.
41:29
Michal Rozsíval se dostal ke střele, kterou ovšem nedokázal poslat přesně mezi tři tyče. Dobrá šance pro českého hráče.
40:39
Marcus Krüger střelou zápěstím nepřekonal domácího brankáře. Podobně si počínal malou chvilku po něm i Niklas Hjalmarson.
40:25
Minnesota se dostala do útočného pásma, Jason Zucker střelou z jízdy branku minul. Zajímavá pozice pro střelce, jenž v letošním play-off zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.
40:01
Informace pro novináře, dnešní utkání sleduje 19 349 diváků, vyprodáno.
Zajímavý, rychlý či pohledný hokej přinesla druhá třetina. Branku jsme neviděli, a tak platí stále hubené vedení hostů, které v patnácté minutě stanovil střelou mezi betony Patrick Kane. Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou 20:19.
40:00
39:52
Patrick Sharp se dostal do přečíslení dva na jednoho. Situaci vyřešil střelou, s níž si gólman poradil.
39:15
Puk ve středním pásmu pod nadvládou domácích hokejistů, kteří se nikam neženou.
39:00
Zakázané uvolnění hostů, kteří se dostali do potíží v obranném pásmu. Buly před brankou Crawforda.
38:36
Xcel Energy Center je velmi dobře naplněná, nebál bych se odhadnout, že je vyprodáno.
38:14
Třetina se v klidu dohrává, sledujeme hru zejména odehrávající se ve středním pásmu. Gólmani v poslední době mnoho práce nemají.
37:20
Domácí hráči mají puk pod kontrolou, nemohou se s ním ale dostat přes útočnou modrou čáru.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:42
Komerční přestávka přichází ve třicáté sedmé minutě.
36:30
Hned tři domácí hráči se nahrnuli před brankáře Crawforda, který za pomoci svých beků celou situaci zvládl. Wild diktují tempo hry, zatím se ale nemohou prosadit. Na stranou druhou hosté velmi dobře hrají v obranném pásmu, to jim nelze odepřít.
35:21
Kyle Brodziak to byl, kdo se pokoušel rychle zamést kotouč za brankovou čáru, při svém pokusu zlomil nástroj.
35:00
Druhá třetina se dostává do své závěrečné části, sledujeme vyrovnané utkání herně, na skóre vedou hosté.
34:26
Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Minnesoty, který vyhrála buly, a tak směr hry okamžitě otáčí.
34:00
Nevyužilo. Hosté hrají v plném počtu.
33:29
Matt Dumba ani Zach Parise se svými šancemi nenaložili podle svých představ. Přesilovka se blíží ke konci.
33:10
Chicago se brání celkem bez problémů. Navíc střely domácích jsou často i nepřesné.
32:36
Crawford znovu pozorný. Býti domácím útočníkem, začíná se do mého těla dostávat frustrace.
32:20
Wild musí od své branky zakládat další útočnou akci. Gólman Hawks kryje nahození od modré čáry, které nikdo u hráčů netečoval.
32:00
Vyloučen hostující Bryan Bickel na dvě minuty za nedovolené bránění. Aktivní hra domácích může pokračovat v početní výhodě.
31:22
Michael Granlund dostal na útočné modré ideální přihrávku do jízdy, mazal na Corey Crawforda. Hostující brankář i nyní svůj tým podržel. Nutno poznamenat, že střelec to neudělal vůbec špatně, mířil na vyrážečku brankáře.
30:51
Zach Parise v rychlostním souboji překonal protihráče, s brankářem si už neporadil.
30:21
Komerční přestávka, která přichází v polovině utkání.
30:00
Na druhé straně mohl Patrick Sharp přidat druhou branku v zápase, jenomže jeho akci chyběla maličkost – dát gól.
29:48
Do brejku se dostal Jason Pominville, který v jasné gólové pozici selhal, branku vůbec netrefil.
29:10
Aktivní hra hostů v neutrální zóně dělá Minnesotě problémy, nemůže se přes forčekující hráče dostat do šance.
28:58
Postavení mimo hru, vhazování se tak bude provádět ve středním pásmu.
28:29
Střely na branku vede domácí tým 13:12, na skóre to vliv nemá.
28:00
Nino Niederreiter byl setsakramentsky blízko, v rozhodující chvíli mu puk odskočil od hole. Obrovská škoda pro domácí, kteří tak mohli vyrovnat.
27:22
Domácí hráči se snaží vymyslet účinný recept na překonání hostující obrany, ale zatím se jim to nedaří.
26:01
Komerční přestávka v době, kdy začala sedmadvacátá minuty utkání. Chicago stále drží jednobrankový náskok, který stanovil Patrick Kane. No drží, hraje systematicky...
25:50
Oduya zblokoval střelu Coyla. A právě to je zatím největší rozdíl mezi oběma týmy. Domácí zblokovali čtyři střely, hosté hned devět.
24:01
Domácí fanoušci znovu hlasitě podporují své oblíbence. Ti to opravdu potřebují, protože prohrávat ve druhém kole play-off NHL 0:3 na zápasy, to není nic příjemného. Nejvyšší čas na bookování letenek a ubytování v nějaké exotické destinaci.
23:42
Marián Hossa se dostal do postavení mimo hru, hra je tak přerušena.
23:25
Wild hrají v útočném pásmu aktivně, k puku se ale nemohou probojovat.
23:07
Dubnyk kryje po střele Teuva Teravainena. Buly před brankářem domácího celku. I teď sledujeme rychlý hokej.
22:35
Vyloženě gólové šance z kraje druhé části hry k vidění nejsou, hraje se spíše o nadvládu v neutrálním pásmu.
21:50
Halou to jen zahučelo, když se ke střele dostal Koivu, jehož rána byla hodně nepřesná, možná ji někdo ještě tečoval.
21:25
Nyní už puk pod kontrolou mají hosté, ti od své branky vymýšlí útočný výpad.
20:41
Domácí tým je zase aktivnější, k přímé střele na Crawforda se však přes dobře hrající obranný val hostů nemůže dostat.
20:20
Domácí zakládají útočnou akci, která končí postavením Zuckera mimo hru. Buly ve středním pásmu.
20:01
Po první třetině mají větší důvod k radosti hostující hráči, neboť díky přesilovkové brance Patricka Kana z patnácté minuty vedou nejtěsnějším možným rozdílem. Sluší se také připomenout výkon domácího mužstva, které hlavní v úvodu třetiny bylo velmi aktivní. Poměr střel na branku hovoří ve prospěch hostů 9:8.
20:00
19:50
Už se toho mnoho nestane, ještě jedno nahození kotouče do útočného pásma Blackhawks.
19:30
Toews se pokoušel vytočit zpoza branky, a tak Dubnyk pro jistotu kotouč podržel. Jeho parťáci mohou vystřídat. Stupňující tlak hostů se podařilo rozkouskovat.
19:00
Poslední minuta hry v této třetině, spokojenější zatím mohou být hostující hokejisté.
18:15
Teravainen v dobré pozici selhal, nedokázal překonat brankáře Dubnyka.
17:20
Marcus Krüger zavezl kotouč do útočného pásma, kus za modrou vystřelil. Jeho rána bylo zblokovaná hráčem stojícím před ním. Gólman Dubnyk zasahovat nemusel.
17:06
Minnesota se dostala do předbrankového prostoru, k několika dorážkám. Hostující beci tento fakt nenechali bez odezvy, a tak vidíme první potyčku v této třetině. Vše se obešlo bez vyloučení, sudí však důrazně hráčům domluvili.
16:13
Seabrook sestřelil poněkud nevybíravým způsobem Niederreitera. Oba borci jsou v pořádku.
15:00
První třetina se dostává do své finální fáze, sledujeme stále rychlý hokej, který se často nepřerušuje. Atmosféra v hale už není taková, jako byla z kraje třetiny. Teď by se ale měli domácí fans "probudit", neboť jejich tým potřebuje pomoct.
14:41
Komerční přestávka. Těžkou ránu dostali domácí, kteří hráli hlavně v začátku zápasu velmi aktivně, dostali možnost přesilové hry. Gól nevstřelili, a tak se radují hosté.
14:06
Chicago právě vstřelilo branku!
Gól v přesilové hře. Rychlé přenesení hry slaví úspěch. Sharp našel Shawa, který posunul na volného PATRICKA KANA, jenž střelou mezi betony brankáře posílá svůj tým do vedení. Hodně prostoru nechala domácí obrana soupeři, a tak musí Wild jednobrankový náskok dotahovat. Asistence: Andrew Shaw, Patrick Sharp.
13:50
Wild vyhazují přes všechny čáry, Chicago musí zakládat akci od své branky.
13:45
Devan Dubnyk kryje kotouč, který se povaloval před jeho brankou. Raději tak přerušil hru. Udělal to dobře, jeho spoluhráči mohou vystřídat.
13:09
Vyloučen Jared Spurgeon na dvě minuty za podražení, přesilovku si zahrají i hosté.
12:53
Komerční přestávka ve třinácté minutě záživného třetího utkání v této sérii. Chicago vede 2:0 na utkání, nyní jsou na řadě domácí, kteří se chtějí vrátit do série. Využít k tomu mohou dvě utkání ve svém "stánku".
12:20
Obě mužstva střídají za hry, kotouč pod kontrolou mají domácí, kteří se marně snaží přejít neutrální zónu, kde forčekují hosté.
11:50
Rychlý plynulý hokej je k vidění v Xcel Energy Center. Sudí hru nekouskují, což je pochopitelně dobře.
10:50
Hraje se ve středním pásmu, gólmani momentálně žádné ošemetné situace řešit nemusí, když už někdo vyprodukuje střelu, tak včas zasáhne obrana.
09:45
Ani jednu střelu na branku nedokázali hráči Minnesoty vyprodukovat ve své úvodní přesilové hře. Mizerně sehraná přesilovka od domácích, naopak bravurně odbráněné dvě minuty z pohledu Hawks.
09:01
Přesilovka se domácím nedaří, nemohou se stabilně dostat do pásma, hosté velmi dobře a zodpovědně brání. Aktivní hra v oslabení přináší úspěch.
07:59
Zach Parise nedokázal z první napálit poskakující kotouč přesně, přichází tak o pásmo.
07:45
Vyloučen Antoine Vermette na dvě minuty za podražení, přesilová hra pro domácí mužstvo.
07:35
Díky střele Patricka Sharpa se hosté dostávají do vedení ve statistice počet střel na branku – 5:4 z pohledu Chicaga.
07:00
Hossa a Saad udělali pořádný zmatek před domácí brankou, hráči Wild si připadali jako na obrtlíku, nicméně i tento moment přečkali bez inkasované branky.
06:40
Toews měl na hokejce první branku utkání. Pozná poněkud zbytečně se pouštěl do kličky, aby zakončoval do prázdné branky, gólman Minnesoty jej vychytal za použití betonu. Obrovská šance hostů, která se zrodila v sedmé minutě. Následuje komerční přestávka.
05:49
Brent Seabrook, tak, jak je mu zvykem, připravil si puk na útočné modré, vší silou se do něj opřel, a tak musel své kvality také ukázat Dubnyk, pro kterého to byla snadná práce. Rána mířila do středu branky.
05:10
Vermette vyhrál buly nad Granlundem, sledujeme pohledný hokej, jakápak nuda.
04:40
Rozsíval tečoval střelu od modré, brankář Dubnyk zasahovat nemusel, puk letěl mimo branku.
03:52
Jason Pominville střelou příklepem vyzkoušel pozornost brankáře Blackhawks.
03:30
Za velmi hlučné atmosféry musím konstatovat, že se zatím hostující celek nepodívat do útočného pásma. Úvod třetího utkání patří domácím. Tlak Wild se očekával.
02:48
Kyle Brodziak to nemyslel vůbec špatně, zkusil to střelou z první, a tak udělal pořádný zmatek před brankou hostů, jejichž brankář kryje i třetí střelu.
02:04
Charie Coyle si vybruslil od mantinelu do předbrankového prostoru, dostal se do dobré střelecké pozice, kterou nedokázal využít. Crawford kryje další střelu.
01:25
Vhazování před brankou Chicaga, jehož gólman si připsal zákrok proti střele Pariseho.
00:20
Atmosféra je báječná, fanoušci ženou Divočáky do šancí. Pominville zavezl puk do útočného pásma, neměl komu přihrát.
00:06
Hosté se provinili zakázaným uvolněním, buly před jejich brankářem.
00:01
Jdeme na věc, utkání číslo tři může začít.
Utkání brzy začne.
Blackhawks vedou v sérii 2:0, v případě další výhry by udělali výrazný krok v postupu do dalšího kola, naopak situace pro Minnesotu by byla ne úplně příjemná.
Nejproduktivnějším hráčem domácích Zach Parise (4+5), právě tento hokejista řídí útočnou snahu Wild. V brance je jedničkou Devan Dubnyk.
Nejproduktivnějšími hráči hostů jsou Patrick Kane (5+5) a Duncan Keith (2+8). V brance se střídají Corey Crawford a Scott Darling.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího hokeje. V tomto zápase NHL proti sobě nastoupí Minnesota Wild a Chicago Blackhawks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.