NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Nashville - 18. května 2021   02:10

Carolina
Carolina
13:41' T. Teräväinen (Pesce, Lorentz) • 24:19' J. Staal (Pesce) • 42:26' Niederreiter (Nečas, Trocheck) • 48:00' J. Staal  • 58:13' A. Svečnikov
5:2
(1:1, 1:1, 3:0)
Stav série: (1:0)
Nashville
Nashville
12:14' F. Forsberg  (Johansen, Ellis) • 28:41' Haula  (Duchene, A. Carrier)
Carolina
Rank, Sutherland – Suchánek, Gibbons
PNC Arena, Raleigh
12 000 diváků
Nashville
Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Duchene, Haula, Jeannot – Olivier, Sissons, Trenin.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

3. Nino Niederreiter (CAR) – 1+0
Dnešnímu utkání přihlíželo 12 000 diváků.
Carolina v prvním utkání play-off potvrdila roli favorita, na domácím ledě porazila Nashville 5:2.

Zápas se lámal ve třetí třetině, do níž celky nastupovaly za nerozhodného stavu 2:2. Ve 43. minutě vrátil po výborné práci Nečase domácím vedení Nino Niederreiter, načež v končící 48. minutě navýšil náskok a svůj druhý gól v utkání vstřelil kapitán Jordan Staal. Hosté bojovali do posledních minut, ale při powerplay inkasovali pátou branku, do odkryté klece kotouč dovezl Andrej Svečnikov.

Vítěz Centrální divize vkročil do vyřazovací fáze správnou nohou, ale nemá ani zdaleka vyhráno. Pro postup potřebuje takové kroky udělat ještě tři.
59:38'
Za neustávajícího mávání šál domácích fanoušků ubíhají poslední vteřiny prvního střetnutí mezi Carolinou a Nashvillem. Ještě jednou si zahrál Nedeljkovic, po mantinelu přesunul hru do středního pásma.
59:09'
Hosté se snaží alespoň zmírnit porážku. Alex Nedeljkovic předvedl v krátkém sledu dva těžké zákroky. Nejprve zakročil pravým betonem, posléze vyrážečkou.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:13'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Teuvo Teräväinen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
58:13'
Carolina právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! ANDREJ SVEČNIKOV vystihl rozehrávku od levého mantinelu a vyrazil vstříc prázdné bráně. Ruskému útočníkovi nezabránil ani hákující Ellis. Bez asistence.
58:03'
Velkou chybu udělal Dougie Hamilton. měl dostatek času na rozehrávku, přesto kotouč poslal přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
57:47'
Výbornou práci odvedl Trocheck společně s Nečasem. Sice nakonec po nedomluvě došlo k odpískání ofsajdu, to však domácím za současného stavu určitě nevadí.
57:25'
Hosté konečně získali pozici v útočném pásmu. Juuse Saros na nic nečeká a upaluje na střídačku. Nashville zkouší powerplay!
56:52'
Definitivní razítko na vítězství Canes měl na holi Nino Niederreiter. Už to vypadalo, že vyřadil ze hry posledního obránce Josiho, ten však v poslední chvíli vložil za sebe hokejku a střelu krajana zblokoval.
56:23'
Domácí hraj přesně to, co potřebují. Dougie Hamilton udržel kotouč na modré čáře a zkusil štěstí nahozením. Saros vyrážečkou odpálil touš do rohu.
55:59'
Ellisovi se vůbec nepodařilo rozehrávka zpoza vlastní brány, zachytil ji Jordan Staal. Na útočení byl již příliš unavený, vrátil kotouč za bránu.
55:22'
Jordan Martinook neměl vůbec žádnou rychlost, přesto dokázal zastavil rozjetého Filipa Forsberga. Kotouč u vypíchl čistým způsobem.
54:49'
Defenzivní složka Canes pracuje na jedničku, alespoň co se třetí třetiny týče. Soupeře nepouští k vážnějšímu ohrožení brány, čas hraje proti hostům.
54:20'
Nahrávka se Vincentu Trocheckovi vůbec nepodařilo. Poslal ji pod brusle Martinu Nečasovi, jenž smolně na hrací předmět šlápl a skončil na ledě.
53:29'
Nino Niederreiter vracel zadovkou kotouč do útočného pásma, avšak byla příliš pomalá, až ke Staalovi nedoputovala. Vystihl ji pozorný Ryan Ellis.
53:13'
Velkou rychlost nabral Calle Järnkrok. Místo střely zadovkou uvolnil Romana Josiho, po ráně švýcarského kapitána Preds si Nedeljkovic pohlídal prostor u bližší tyče.
52:36'
Erik Haula měl dost času na střelu. Nakonec volil střelu po pravé ruce Nedeljkovice, ten výborně zasáhl vyrážečkou. Vedení Caroliny zůstává na dvou gólech.
52:06'
Domácí kapitán Jordan Staal klidně může pomýšlet na hattrick. Nyní se ovšem provinil proti pravidlům, když přihrál Niederreiterovi nepovoleným způsobe, a sice rukavicí.
51:42'
Hurikáni získali brzy výhodu útočného pásma zpět. Z prakticky nulového úhlu střílel Jordan Martinook, hostující gólman udržel touš ve výstroji.
51:21'
Juuse Saros vykopl křižný pokus Aha po ledě pouze před sebe. O dorážku zabojoval Teuvo Teräväinen, těsně před ním zažehnal nebezpečí Mattias Ekholm.
51:11'
Před vhazováním ve středním pásmu došlo k výměně názorů mezi Foegelem a Duchenem. Rozhodčí oba aktéry souboje poslali zchladit na trestnou lavici.
50:33'
Nechybělo moc, aby si hostující kapitán Roman Josi srazil pravou bruslí kotouč do vlastní sítě. Měl štěstí, že Saros rychle zareagoval a beton přisunul k pravé tyči.
50:10'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Domácí mají skvěle nakročeno k zisku prvního bodu v sérii, neboť si v průběhu třetí části vypracovali již dvougólový náskok.
49:33'
kanadský obránce Ryan Ellis odehrál puk rychle z vlastní obranné třetiny. Výsledek? Zakázané uvolnění, zadák si tak pobyt na ledě o pár vteřin prodlouží.
49:09'
Alex Nedeljkovic stihl rozehrát těsně před dotírajícím Sissonsem. Přes jeho hokejku poslal kotouč do ochranné sítě, o vyloučení nemůže být řeč.
48:00'
Forčekink přinesl kýžené ovoce, jeden z týmů poprvé disponuje dvougólovým vedením! JORDAN STAAL získal puk pro McGinna, jehož obtočení nebylo úspěšné. Puk vzápětí sebral sám kapitán a ten prostřelil Sarose mezi betony. Bez asistence.
47:40'
Rychlá střela Alexandrea Carriera od modré čáry Nedeljkovice nezaskočila. Americký gólman na projektil dobře viděl a bezpečně jej ukryl v lapačce.
47:18'
Situaci tři na tři řešil Calle Järnkrok nahrávkou Kuninovi. Ten pálil z levého kruhu na zadní tyč. Neuspěl, hrací předmět poslal těsně nad horní tyčku.
47:02'
Fanoušci ženou Hurikány za prvním vítězstvím v sérii. Kýžený první zářez se blíží každou vteřinou víc a víc, Predátorům však stále zbývá hodně času.
46:55'
Po delší době došlo k přerušení hru. To způsobil Juuse Saros, finský gólman raději udržel ve výstroji štiplavou střelu Beana od modré čáry.
46:27'
Na ledě stále dostává prostor i čtvrtá útočná lajna Predátorů. Sissons s vyšším forčekinkem neuspěl, vzápětí Olivier nedosáhl na nahrávku Slavina po mantinelu.
45:58'
Za vlastní brankou uklidňuje situaci Brady Skjei. Počkal na vystřídání unavené druhé lajny, načež po mantinelu přihrál Martinookovi.
45:31'
Druhá útočná lajna Canes je při chuti. Martin Nečas milimetrově přesným pasem uvolnil znovu Niederreitera, ten nenašel prostor u bližší tyčky.
44:57'
Nino Niederreiter naznačil střelu, aby nakonec ještě nahrával mezi kruhy Trocheckovi. Projektil vypálený z první prosvištěl vedle pravé tyče.
44:20'
Sebastian Aho měl velkou příležitost výrazně přiblížit Carolinu vítězství. Nabral velkou rychlost a ujel všem protihráčům, v úniku ovšem mezeru mezi Sarosovými betony nenašel!
43:57'
Nashville si je vědom, že musí zabrat, protože do konce základní hrací doby už tolik času nezbývá. Mikael Granlund vystřelil zápěstím těsně nad horní tyčku.
43:27'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Tanner Jeannot. Ani nadvakrát ovšem nedokázal zakončit, napodruhé vysoko přestřelil.
42:26'
NINO NIDERREITER vrací domácím kýžené vedení! Ránu Trochecka ještě zblokoval padající obránce. Za brankou posléze skvěle zapracoval Nečas, který mezi kruhy nahrál NINU NIDERREITEROVI, jeho pokus z první se zastavil až v síti! Asistence: Martin Nečas a Vincent Trocheck.
42:13'
Z velkého úhlu zkusil Nedeljkovice překvapit Viktor Arvidsson. Gólman se nachytat nenechal, maskou touš vyrazil nad bránu.
41:46'
Kličkovanou Mikaela Granlunda utnul až Dougie Hamilton. Očekával kličku do středu, nataženou hokejkou poslal černou gumu do střední třetiny.
41:21'
Jordan Martinook dostal puk do středního pásma. Volil vysoký oblouček, na který Roman Josi i přes veškerou snahu nedosáhl, musel zacouvat.
40:36'
Viktoru Arvidssonovi se nelíbí rozhodnutí čárového rozhodčího, který mu odpískal postavení mimo hru. Buly proběhne ve středním pásmu.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Proti sobě se znovu postavili Steven Lorentz a Colton Sissons, i v tomto případě byl úspěšnější hostující útočník.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 4:09.
Stejně jako v první, tak i ve druhé třetině vstřelily oba celky po jednom gólu. Obrat dokonal ve 25. minutě Jordan Staal, který překvapil Sarose střelou z velkého úhlu. Hosté se ovšem nepoložili a ve 29. minutě vrátil stav do vyrovnané podoby bývalý hráč Canes Erik Haula. Třetí dvacetiminutovka slibuje dramatickou podívanou, rozhodovat může každé drobné zaváhání.
Střely na bránu po 2. třetině: 25 – 15
40:00'
39:41'
Ještě jeden zákrok musel předvést Alex Nedeljkovic. Matt Duchene si vytvořil palebnou pozici v pravém kruhu, jeho pokus zastavil americký gólman v lapačce.
39:20'
Mattias Ekholm vyhodil vysokým obloukem puk do bezpečí. V rukavici zachytil touš Dougie Hamilton, ale rychle si ho hodil pod brusle, aby nehrozil dvouminutový trest.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Kotouč se po vyhození Hamiltona schoval pod výstroji Filipa Forsberga, kde se uchytil. Došlo tak k dalšímu přerušení hry, zápas se v koncovce prostředního dějství hodně kouskuje.
38:12'
Domácí nemohli hrát, jenže tak učinili a proto muži v pruhovaném museli přerušit hru. Při signalizované hře vysokou holí se kotouč jako první dotkl Slavin.
37:44'
Útok Predátorů nebyl úspěšný. Coltonu Sissonsovi ublížila příliš vysoká rychlost, černou gumu nechal za bruslemi.
37:13'
Lorentz je v dnešním utkání hodně vidět. Dlouho naznačoval střelu, aby nakonec vypálil z vrcholku pravého kruhu, za gólmana zasáhl obětavě padající Ekholm.
36:37'
Forčekující Steven Lorentz nedokázal zachytit rozjetého Lukea Kunina. Hostující forvard vyvezl touš z obranného pásma, načež nahrál Harpurovi.
36:02'
Zakázané uvolnění vrací hru před svatyni hostujícího gólmana. Calle Järnkrok zkusil nastartovat Trenina, jenže rychlostní schopnosti spoluhráče přecenil.
35:45'
Teräväinen si stáhl kotouč do levého kruhu na forhend. Vypálil do přehuštěného prostoru, přes dvojici obránců puk až k Sarosovi nedoputoval. Nashville hraje v plném počtu.
35:12'
Hurikáni se snaží, avšak znovu budou muset tvořit akci ze středné třetiny. Teuvo Teräväinen v souboji jeden na jednoho neuspěl proti Forsbergovi.
34:44'
Netrvalo dlouho a hokejisté v černých dresech kombinovali v útočné třetině. Nakonec střílel nejproduktivnější hráče Sebastian Aho pouze do brusle Ellise.
34:00'
Krátce po vhazování vyhodil přes všechny čáry Mattias Ekholm. Alex Nedeljkovic za brankou touš zastavil a nahrál Hamiltonovi.
33:45'
Carolina přežila další oslabení a teď si sama zahraje přesilovku. Roman Josi v defenzivě zaváhal. Po hrubce zatáhl za záchrannou brzdu, McGinna zastavil držením.
33:12'
Jaccob Slavin přišel o hokejku, což bylo značnou komplikací pro obranné řady Canes. Hosté této skutečnosti využít nedokázali, ránu Forsberga zblokoval Hamilton.
32:44'
Domácí při vlastním oslabení ujeli do přečíslení dvou na jednoho. Jordan Staal podržel kotouč na holi příliš pozdě, nahrávku na Aha znemožnil padající Josi.
32:20'
Juuse Saros se zapojil do rozehrávky a málem poslal spoluhráče do čtyř. Vyhodil totiž mimo hru, k jeho štěstí puk zavadil o tvrzené sklo.
31:41'
Predátoři budou mít možnost převážit misky vah na svou stranu v početní převaze. Steven Lorentz dohrál Haulu příliš pozdě, inkasoval dvě minuty za hrubost.
31:33'
Hosty zastavil při útočení hvizd čárového rozhodčího. Jakov Trenin nabral příliš velkou rychlost, kotouče převzal až za modrou čárou. Ofsajd.
31:11'
Foegeleovu nepřesnou nahrávku zastavil za brankou Roman Josi. Obránce a kapitán v jedné osobě ukázal velký přehled ve hře, středem našel volného Arvidssona.
30:45'
Do útoku vystartoval Nino Niederreiter společně s Martinem Nečasem. Švýcarský útočník volil v situaci dva na dva střelu přes Harpura, obránce se prezentoval úspěšným blokem.
30:10'
Zápas se přehoupl do své druhé poloviny. K vidění je zatím parádní bitva, oba celky si jsou vědomi, že už první výsledek utkání může o průběhu série hodně napovědět.
29:32'
Hra zastavena, protože svatyně Canes vypadla ze svého postavení. Ještě předtím měl Nedeljkovic velké štěstí, že Mikael Granlund místo mezery mezi betony trefil gólmana.
29:18'
Jordan Staal je při chuti. Tentokráte zkusil Sarose překvapit znovu z úhlu, avšak z pravé strany. Bekhendem zvedl kotouč příliš vysoko.
28:41'
Nashville právě vstřelil branku!
Skóre opět ukazuje nerozhodný výsledek! Duchene přihrál mezi kruhy ERIKU HAULOVI a bývalý útočník Caroliny prostřelil Nedeljkovice střelou do levého horního růžku! Brankář na střelu protihráče neviděl přes skvěle clonícího Jeannota. Asistence: Matt Duchene a Alexandre Carrier.
28:16'
Americký strážce svatyně ve službách Canes musel být znovu ve středu. Tentokráte zakročil proti Romanovi Josimu, na jehož ránu od modré od počátku dobře viděl.
28:00'
První zákrok si v rámci druhé dvacetiminutovky připsal Alex Nedeljkovic až v její deváté minutě. Nahození Forsberga od pravého mantinelu lapil bez problémů.
27:25'
Krátce po buly vystřelil Nino Niederreiter. Juuse Saros zareagoval rychle a v pokleku nadvakrát projektil švýcarského útočníka zpacifikoval.
27:16'
Hokejisté Preds se v krátkém časovém sledu dvakrát provinili zakázaným uvolněním. Kompletní druhá formace si prodlužuje střídání, zatímco domácí mohou s klidným svědomím střídat.
26:57'
Hosté agresivitou nešetří. Hned čtyři z pěti hráčů momentálně působících na ledové ploše zapsali během krátkého časového úseku na ledě hit.
26:33'
Rychlou, leč nepřesnou rozehrávku vymyslel Roman Josi. Švýcarský zadák zkusil vyslat za obranu Forsberga, skvěle zapracoval Brett Pesce.
25:50'
Teuvo Teräväinen je zpět na ledové ploše, na trestné lavici strávil poklidné dvě minuty. Fin putuje na střídačku, aby do hry pustil McGinna.
25:03'
Skvěle zapracoval v útočné třetině Martin Nečas, jenž pozdržel rozehrávku soupeře. Ryan Ellis podržel kotouč za bránou, čeká na prostřídání.
24:30'
Potrestaný Filip Forsberg je zpět na ledové ploše. Okamžitě doplnil elitní přesilovkou formaci Nashvillu, která bude chtít rychle odpovědět na gól domácích.
24:19'
Obrat dokonán, Carolina vede! JORDAN STAAL pokusil štěstí a vystřelil z velkého úhlu. Překvapený Saros očekával spíše nahrávku, na střelu reagoval příliš pozdě. Puk mu proletěl do sítě nad maskou. Asistence: Brett Pesce.
24:02'
Velkou příležitost dokonat obrat měl Sebastian Aho. Před branku obdržel ideální nahrávku od Niederreitera, forhendem zvedl puk pouze do lapačky gólmana.
23:50'
Hurikány posílá do čtyř Teuvo Teräväinen. Půl minuty bychom měli sledovat hru ve čtyřech, následně začne přesilovka Predátorů.
23:32'
Predátoři se dokázali osvobodit, a to zásluhou Romana Josiho. Švýcarský kapitán získal touš proti Teräväinenovi, načež poslal hrací předmět mimo dosah Beana.
23:01'
Od úvodních vteřin druhé přesilovky v zápasu Carolina okupuje útočnou třetinu. Dlouho ovšem váhala se zakončením, až nakonec Jaccob Slavin vypálil do výstroje brankáře.
22:22'
Martin Nečas vybojoval pro spoluhráče přesilovou hru. Do obličeje jej vysokou holí zasáhl Filip Forsberg. Jedná se o dvouminutový trest, v obličeji českého útočníka totiž není patrné krvavé zranění.
22:08'
Nyní musel být v permanenci Juuse Saros. Včas doklouzal ke své pravé tyčce, aby betonem zastavil tvrdý projektil Dougieho Hamiltona.
21:49'
Situaci možná zbytečně překombinoval Sebastian Aho. Po nahrávce Niedereitera mohl střílet, avšak ještě volil přihrávku na obsazeného Slavina.
21:12'
Mezi kruhy dostal nabito Teuvo Teräväinen. Nevymýšlel nic složitého a pálil z první, černou gumu umístil o pár čísel nad břevno.
20:31'
Přesto se jako první probojovali do útočného pásma hokejisté Caroliny. Dobrou práci odvedl Lorentz, který napříč pásmem našel McGinna, rána z první skončila v boční síti.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, pojďme na ni! Vhazování opanoval Colton Sissons, který dokázal přetlačit Stevena Lorentze.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:07.
První třetina střetnutí mezi Carolinou a Nashvillem nabídla po gólu na každé straně. Překvapivé vedení pro sebe ve 13. minutě uzmuli hosté zásluhou trefy Filipa Forsberga, avšak domácí odpověděli o necelou minutu a půl později bezchybnou tečí Teuva Teräväinena. Carolina měla v úvodním dějství herně mírně navrch, avšak i Predátoři si dokázali vypracovat zajímavé příležitosti.
Střely na bránu po 1. třetině: 13 – 10
20:00'
19:57'
V posledních vteřinách úvodní dvacetiminutovky ještě vyzkoušel zakončení z poloviny hřiště Mathieu Olivier. Nedeljkovic neměl s tímto pokusem žádné problémy.
19:23'
Jordan Martinook nedokázal ani nahrát, ani vystřelit. Zadovkou zkoušel oslovit kolegu z útoku Brocka McGinna, k němu kotouč nepustil Ryan Ellis.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55'
S koncem Johansenova trestu vyrobil hrubku Martin Nečas. Český útočník si dovolil odvážnou kličku, která nevyšla, Forsberg pak Nashville osvobodil.
18:20'
Netrvalo dlouho a Carolina měla útočnou třetinu zpět. Jake Bean si na rozdíl od Hamiltona se zpracováním poradil a příklepem vypálil těsně vedle pravé tyče.
17:49'
Domácí přišli o postavení v útočném pásmu. Dougie Hamilton nezvládl těžké zpracování, kotouč mu přeskočil přes čepel hole za modrou čáru.
17:17'
Vincent Trocheck dlouho kvedlal s pukem. Nakonec přihrál na modrou Slavinovi, původně myšlený pas napříč pásmem nedovolil provést pozičně dobře postavený Josi.
16:54'
Domácí mají v závěru úvodní dvacetiminutovky herně navrch. Trocheckovi najížděl před bránu Nečas. V přihrávce zabránil americkému forvardovi Ryan Johansen, ten soka podrazil.
16:12'
Střelou z velkého úhlu donutil Jordan Staal k zákroku Sarose. Finský strážce svatyně pravým betonem odpálil černou gumu za bránu.
15:53'
Domácí vyrazili vpřed ve dvou hráčích. Andrej Svečnikov hledal napříč pásmem hokejku Nina Niederreitera, Švýcar střílel z první nepřesně.
15:10'
Sebastian Aho nezvládl buly v obranném pásmu. Johansen poslal kotouč na Romana Josiho, jeho zastavení se zastavilo o kalhoty Svečnikova.
14:47'
Avšak útočit umí rovněž Predátoři. Filip Forsberg zaútočil na druhý úspěšný zásah, Alex Nedeljkovic včas vykopl pravý beton.
14:30'
Hurikáni jsou při chuti! Znovu vybojovali útočné pásmo, načež střílel od modré čáry Dougie Hamilton, Saros s problémy vyrážel nad břevno.
13:41'
To je odpověď, jak se sluší a patří! Od modré čáry střílel Pesce a byl to TEUVO TERÄVÄINEN, kdo šikovně ztečoval černou gumu do protipohybu krajana Sarose. Asistence: Brett Pesce a Steven Lorentz.
12:14'
Pvní gól série vstřelili Predátoři, kteří se ujímají překvapivého vedení! Skvělou práci odvedl Johansen, jenž zpoza brány nahrál FILIPU FORSBERGOVI. Švédský forvard využil skutečnosti, že bránil útočník Svečnikov, přes nějž se hravě prodral až před bránu, ležícímu Nedeljkovicovi pak poslal puk forhendem mezi betony. Asistence: Ryan Johansen a Ryan Ellis.
12:00'
Nejproduktivnější hráč Canes v sezóně Sebastian Aho naznačil střelu, aby vzápětí ještě přihrál do levého kruhu Niederreiterovi. Střelu z první vykopl Saros špičkou pravé brusle.
11:44'
Brock McGinn splnil cíl, který si vytyčil, a sice vybojovat vhazování v útočném pásmu. Od pravého mantinelu poslal kotouč Sarosovi do lapačky.
11:11'
Nemalé problémy měl Alex Nedeljkovic s projektilem Ekholma, který neudržel ve výstroji. Spolu s obránci ovšem dokázal vyřešit i dorážky a nakonec v rukavici ukryl slabý pokus Arvidssona.
10:41'
Mimo dění hry došlo k výměně názorů mezi Martinem Nečasem a Erikem Haulou. Rozhodčí od sebe oddělili obě horké hlavy včas, situaici posléze přešli bez vyloučení.
10:15'
I domácí zvládli ubránit premiérové oslabení. Nino Niederreiter navíc může v klidu vystřídat, protože Hamilton dostal touš do středního pásma.
09:36'
Výborně zapracoval Jordan Staal. Ten natlačil tělo před Filipa Forsberga, načež z levého rohu kluziště odpálil černou gumu za bránu soupeře.
09:00'
Nechybělo moc a Jordan Staal vyrazil do samostatného úniku. Na dobře myšlený pas Svečnikova těsně nedosáhl, hraje Roman Josi.
08:25'
Ani hostům se nepodařilo od prvních vteřin usadit v útočném pásmu. Po mantinelu vyhazoval Jaccob Slavin, na domácí střídačku následně ztečoval puk Aho.
08:10'
Přesilová hra domácího celku je minulostí. Hned vzápětí přichází vyloučení na druhé straně, Nino Niederreiter se v útočném pásmu provinil krosčekem.
07:49'
A další úspěšný zákrok pro finského gólmana. Ten si povyjel proti Teuvo Teräväinenovi, jehož forhendové zakončení zachytil v lapačce.
07:12'
Od modré čáry střílel Andrej Svečnikov. Ruský útočník střílel příklepem vysoko nad bránu, vzápětí pokus Aha od mantinelu udržel ve výstroji Saros.
06:20'
Úvod početní převahy Carolině vůbec nevyšel. Jordan Staal na buly prohrál s Ryanem Johansenem, do bezpečí následně odpálil kotouč Josi.
06:09'
Hurikáni se udrželi v útočném pásmu a odměnou jim je první přesilová hra v utkání. V předbrankovém prostoru Alexandre Carrier podrazil Slavina.
05:36'
Prakticky vyprodaná domácí hala bouří. Tlak rozpoutal nahozením před branku Jaccob Slavin, toto nebezpečí zažehnal Saros vykopnutím touše do rohu kluziště.
05:08'
Prvním dotekem český mladík Martin Nečas přisunul touš k Vincentu Trocheckovi. Ránu švihem zblokoval Jakov Trenin pravou bruslí.
04:30'
Ihned po vhazování střílel forhendem Jake Bean. Juuse Saros na černou gumu neviděl ideálně, ovšem nemusel smutnit, situaci za něj vyřešil Ekholm.
04:06'
Alex Nedeljkovic měl teď velké štěstí. Nahození Josiho od modré čáry totiž nebezpečně tečoval Calle Järnkrok, puk proskákal těsně vedle pravé tyčky.
03:46'
Vysoký forčekink Nashvillu přinesl kýžené ovoce. Dougie Hamilton pod tlakem nahrál na hokejku protihráče Arvidssona, jehož pokus zblokoval Aho do ochranné sítě.
03:25'
Colton Sissons měl dál ke kotouči než Jaccob Slavin. Elitní obránce domácího mužstva následně při rozehrávce zachoval chladnou hlavu, přenesl hru na Hamiltona.
02:57'
Další útok Caroliny táhl středem Marin Nečas. Štěstí zkusil na vlastní pěst, což mu nevyšlo, tělo mu postavil do cesty Matt Benning.
02:21'
Ještě ze středního pásma nahazoval kotouč na branku Jaccob Slavin. Juuse Saros na puk velmi dobře viděl, zákrok lapačkou mu nedělal žádné problémy.
01:55'
Další akci Predátorů zastavil hvizd čárového rozhodčího. Mathieu Olivier si nepohlídal své postavení a způsobil postavení mimo hru.
01:21'
Skvěl si defenzivní povinnosti splnil Andrej Svečnikov. Ruský útočník se vrátil s Forsbergem, jemuž čistým způsobem vypíchl kotouč z po hole.
00:51'
První minuta a hned vyloučení na obou stranách. Calle Järnkrok dostal dvě minuty za nedovolené bránění, Brock McGinn za nafilmovaný pád.
00:39'
Hokejisté v černých dresech se nepobojovali až do útočného pásma. Rozehrávku vystihl švýcarský zadák Roman Josi, ten následně poslal puk k Nedeljkovicovi.
00:10'
Zápas mezi Carolinou a Nashvillem právě začal! Úvodní buly prvního divizního semifinále opanoval domácí kapitán Jordan Staal, útočí Hurikáni.
00:01'

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Bean – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Trocheck, Foegele – Fast, J. Staal (C), A. Svečnikov – B. McGinn, Lorentz, Martinook (A).

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis, Josi (C), A. Carrier, Ekholm, Benning, Harpur – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg (A) – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Duchene, Haula, Jeannot – Olivier, Sissons, Trenin.

Rozhodčí: Rank, Sutherland – Suchánek, Gibbons.

Petr Mrázek (CAR)
Martin Nečas (CAR)
Nashville Predators

Nashville zvládl boj o play-off. V souboji s Dallasem byli Predátoři úspěšnějším týmem, čtvrté místo vybojovali s náskokem čtyř bodů na Dallas. Hynesova družina si před vyřazovací částí zlepšila sebevědomí, když soupeře z Caroliny porazila ještě v základní části dvakrát v řadě, po vítězství 3:1 přišla jasná výhra 5:0. V obou případech už ovšem konkurent měl jistotu prvního místa v divizi. Týmovou produktivitu vede švýcarský obránce Roman Josi s 33 body.
Carolina Hurricanes

Hurikáni z Caroliny zvládli základní část na jedničku. Silnou Centrální divizi ovládli se ziskem 80 bodů a jednobodovým náskokem před druhou Floridou. Poslední zápasy ovšem svěřencům kouče Brind'Amoura nevyšli, po porážce v Chicagu následovaly dvě prohry v Nashvillu. Předtím Carolina zvítězila pětkrát v řadě. Nejproduktivnějším hráčem týmu je finský útočník Sebastian Aho se ziskem 57 bodů.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování při sledování play-off nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Carolinou a Nashvillem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.