NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Tampa - 17. května 2021   01:30

Florida
Florida
09:41' Barkov (Huberdeau, Yandle) • 16:31' Verhaeghe (Barkov, Yandle) • 41:27' Huberdeau (S. Bennett, Tippett) • 44:09' Tippett (Huberdeau, S. Bennett)
4:5
(2:1, 0:2, 2:2)
Stav série: (0:1)
Tampa
Tampa
07:42' Coleman  (Gourde, McDonagh) • 24:58' Kučerov  (Hedman, Stamkos) • 34:51' Kučerov  (Hedman) • 53:00' B. Point  (Kučerov, Hedman) • 58:46' B. Point  (McDonagh)
Florida
Bobrovskij (Driedger) – Weegar, Forsling, Gudas, Yandle (A), Montour, Nutivaara – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau – Hörnqvist (A), Wennberg, Vatrano – Marchment, Acciari, Lomberg.
O´Rourke, Rehman – Kovachik, Nagy
BB&T Center, Sunrise
9 646 diváků
Tampa
Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Colton – M. Joseph, T. Johnson, Maroon.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Druhý díl série se uskuteční v noci z úterý na středu. Opět se bude hrát v BB&T Center, kam dnes přišlo 9 646 diváků.
Jan Rutta (TBL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 10:31
Ondřej Palát (TBL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 11:23.
Kdo se postavil do brankoviště?
Sergej Bobrovskij (FLA)
– 34 zákroků, 5 OG, úspěšnost 87,2%, odchytal 59:26
Andrej Vasilevskij (TBL) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89.7%, odchytal 59:37.
Statistiky
Střely na branku: 39 – 40 (18:10, 11:16, 10:14)
Zablokované střely soupeře: 17 – 16
Trestné minuty: 18 – 16
Využité přesilové hry: 1/3 – 3/4
Góly v oslabení: 0 – 1
Vyhraná vhazování: 48 % – 52 %
Bodyčky: 54 – 36.
Máme za sebou famózní partii, ke které se dá přiřadit hned několik "nej". Od prvních vteřin to byla obrovská bitva plná emocí. Hrálo se v maximálním nasazení, o čemž jasně vypovídá devadesát napočítaných hitů. Vedení se celé utkání přelévalo z jedné strany na druhou. Florida nepříznivý stav hned dvakrát otočila, jenže po gólech Huberdeaua a Tippetta si nepohlídala samotnou koncovku. Tu ovládl Brayden Point, jenž v čase 53:00 třetím přesilovkovým zásahem vyrovnal a minutu a čtvrt před koncem v úniku rozhodl o tom, že Tampa jde v sérii do vedení 1:0.
59:57'
Cirelliho vyhození sebral u obranné modré čáry Weegar. Poslední akci zakončil po přenechávce od Bennetta nepřesným švihem Hörnqvist.
59:50'
Finský centr byl úspěšnější. Weegar dvakrát za sebou vybídl ke střele Yandlea, ale Vasilevskému pomohli dobře postavení spoluhráči. Blok zapisuje Cirelli.
59:41'
Huberdeauovi odskočil puk v rohu hřiště. Bolts se nezdráhali opětovně vyhodit na zakázané uvolnění. Buly mezi Barkovem a Cirellim se bude opakovat.
59:27'
Sergačjov to neudělal úplně chytře, když nabral puk v obranné třetině a zahodil ho na icing. Panthers si nevybírají icing, ale odvolávají Borbovského.
59:04'
Cirelli mohl přidat další hřebíček do domácí rakve. Huberdeau jej nechtěně našel volného na ose, ale sražená střela skončila v ochranné síti.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:46'
Tampa právě vstřelila branku!
S velkou pravděpodobností rozhodující gól pro Lightning! Weegerův golfák od modré čáry zastavil v mezikruží McDonagh, který se zároveň blýskl vysunutím BRAYDENA POINTA. Ten ukázal jednadvacítku na zádech všem protivníkům a bekhendem krásně zasunul mezi roztažené nohy Sergeje Bobrovského. Asistence: Ryan McDonagh.
58:14'
Anthony Duclair v brejku dvou na jednoho nahrál Barkovovi, jenže ani Vasilevskij se po mnoha zákrocích jeho krajana nenechal v brance Tampy zahanbit.
57:58'
Aktivní Cirelli se zbavil Gudase prudkou brzdou v pravém kruhu. Následné nahození Bobrovskij vyrazil i přes nepříjemnou clonu Killorna.
57:07'
McDonaghův švih od modré čáry schytal Wennberg. Kotouč odletěl ze hřiště a švédský útočník má dostatek času na zvednutí.
56:40'
Forslingovi se v roli posledního hráče zamotal puk mezi nohama. Cirelli bekhendem nezvedl puk nad Bobrovského a nepokořil ho ani z dorážky z těžkého úhlu. Ruský gólman dokonal hostující zmar zákrokem proti Stamkosovi!
56:04'
Čtyři minuty do konce. Stav 4:4 naznačuje, že i čtvrtý zápas tohoto play-off skončí až po základní hrací době.
55:30'
Anthony Duclair napálil Sergačjova. O chvíli dříve neměl Bobrovskij problém s nahozením Erika Černáka.
55:10'
Tampa zase vyrukovala s prvním útokem. Tem předvedl svižnou kombinaci bez zakončení. Domácí se osvobodili.
54:43'
Blake Coleman v brejku dvou na jednoho promáchl před odkrytou bránou, kterou vracející se Yandle vychýlil z předepsaného postavení.
54:33'
Vatrano po své zablokované střele zalehl Colemana, což se ostatním hráčům Tampy logicky nelíbilo. Nic vážnějšího se však nestalo.
54:26'
Hörnqvist dnes patří mezi ty méně nápadné hráče. Teď o sobě dal vědět pokusem z pravého křídla, který neznamenal pro Vasilevského větší potíže.
53:34'
Sudím se nepozdávala hra vysokou holí. Pointův útok s Kučerovem a Palátem odchází střídat. Do akce jde Cirreli se Stamkosem a Killornem.
53:22'
Erik Černák na předchozí úspěch Pointa nenavázal. Rozhodně to ale nebyla jeho největší šance, ve druhé třetině ho o jasný gól obral Acciari.
53:00'
Victor Hedman zastavil pokus o vyhození. Nadvakrát rozdal puk doprava Kučerovovi, který nezaútočil na hattrick, ale prudkou přihrávkou na střed oslovil BRAYDENA POINTA, který se postaral o třetí přesilovkový zásah Bolts. Nečistě trefená střela zapadla nechytatelně k tyči. Sedm minut před koncem je opět srovnáno. Asistence: Nikita Kučerov, Victor Hedman.
52:40'
Hosté mohou dát třetí přesilovkový gól. Hedman nabil Stamkosovi, který z levého kruhu přestřelil Bobrovského bránu.
52:19'
Napadení Sama Bennetta nemohlo skončit jinak. Blake Coleman je asi rád, že je po nárazu do mantinelu zdravotně fit.
51:56'
Sam Bennett agresivně přišpendlil soupeře na mantinel. Bude se samozřejmě trestat, ještě předtím ale ponechaná výhoda pro Lightning.
51:15'
Dvakrát za sebou vypadl puk z ledové plochy. Po reklamní přestávce tak pokračuje trochu rozkouskovaná pasáž. Buly před střídačkou Floridy.
50:59'
Marchment vrazil do Savarda, kterého tím nekontrolovaně poslal do mantinelu. Na ledě se strhla další mela, ale vylučovat se zřejmě nebude.
50:50'
Na straně Tampy se nebezpečně množí ztráty v obranném pásmu. Už poněkolikáté zaváhal Sergačjov, ale Lomberg pálil mimo tři tyče.
50:10'
Třetí třetina se překlopila do druhé poloviny. Vůbec se ale nemusí jednat o posledních deset minut zápasu. Všechny předchozí duely startujícího play-off šly do prodloužení, které není daleko ani tady.
49:43'
Radko Gudas se po buly natáhl pro puk a od modré pořádně vyprášil výstroj už mnohokrát zmiňovaného Andreje Vasilevského.
49:33'
Škoda pro Floridu, že Jonathan Huberdeau nezpracoval nepřesnou přihrávku Pointa. Puk se odrazil ke strážci hostující klece.
48:52'
Brandon Montour je dnes při střelecké chuti. Verhaeghe ho dobře našel z pravého mantinelu v levém kruhu, nicméně Vasilevskij svůj tým podržel.
48:14'
Blake Coleman připravil pozici Hedmanovi, jehož střela připravila Bobrovského o masku. Rozhodčí museli přerušit hru.
47:54'
Stamkos vymyslel u zadního mantinelu krátkou přihrávku před Cirelliho, jenž zblízka zakončil nad břicho domácího gólmana. Následuje reklamní přestávka.
47:39'
Oba týmy v plném počtu.
46:55'
Bennett se jel schovat za bránu, kde se mu kotouč trochu zamotal. Nejbližší obránce toho využil, dopředu míří Lightning.
46:02'
Skvělý blok Sergačjova proti ráně Gudase. O pár sekund později si Barkov vyšlápl na Josepha. Vše ale bylo podle pravidel.
45:39'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mason Marchment – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Anthony Cirelli – 2 min., hrubost).
45:39'
Cirelli se dostal do křížku s Marchmentem, který nejevil větší zájem shodit rukavice. I tak se to neobejde bez trestů.
44:44'
Diváci už zase zvedali ruce nad hlavu! Wennperg pěkně přenesl hru z levé strany na Montoura, jenž orazítkoval vnější tyčku.
44:09'
Florida právě vstřelila branku!
Drama pokračuje, Panthers jsou zase o krok napřed! Jonathan Huberdeau se natlačil před Ruttu, ale místo zakončení ještě přihrával. Od Hedmana se puk lehce odrazil k OWENU TIPPETTOVI a ten neměl problém zasáhnout prázdnou branku. Je to jeho první play-off zásah v kariéře. Asistence: Jonathan Huberdeau, Sam Bennett.
43:14'
Zakázané uvolnění přestěhovalo hru před Bobrovského. Point buly v útočném pásmu proti Barkovovi ale prohrál.
42:43'
Vasilevskij neudržel Lombergovu střelu z levého kruhu. Na dorážku ale nedošlo, všichni se spíše věnovali vzniklé hromadné potyčce.
42:14'
Opět tedy začínáme od nuly. Asi nikomu by nevadilo, kdyby se celá série odehrávala v takovémto dramatickém duchu.
41:27'
Michail Sergačjov po nevyužitém tlaku Tampy namazal Bennettovi. Ten ve střední zóně vysunul JONATHANA HUBERDEAUA, který v úniku zakončil mezi nohy gólmana. Je však otázkou, zda to takhle skutečně chtěl. Trochu to vypadalo, že mu puk zkrátka a jednoduše utekl od hokejky. Asistence: Sam Bennett, Owen Tippett.
41:02'
Owen Tippett nedosáhl na Bennettovu přihrávku zpoza červené čáry, která zavinila nevynucené zakázané uvolnění.
40:30'
40:10'
Tampa neprohrála ani jeden z šestadvaceti letošních zápasů, v nichž držela po dvou třetinách alespoň jednogólový náskok. Panthers mají před sebou těžký úkol.
40:01'
Statistiky po 2. třetině:
Střely na branku: 29 – 26 (18:10, 11:16)
Zablokované střely soupeře: 15 – 9
Trestné minuty: 14 – 14
Využité přesilové hry: 1/3 – 2/3
Vyhraná vhazování: 54 % – 46 %
Bodyčky: 41 – 23.
Druhé dějství už tak bláznivé nebylo, byť zajímavých situací bylo u obou branek stále dostatek. Střelecky se tentokrát prosadili jen hokejisté Tampy. Přestěji to byl jen jeden z nich. Nikita Kučerov dal v čase 24:58 svůj první gól od loňského play-off a za dalších deset minut se postaral i o obrat na 3:2, když se znovu prosadil v přesilové hře.
40:00'
39:58'
Michail Sergačjov předal puk před pravý kruh. V dobré pozici tam byl McDonagh, ale střela z jedné si cestu za Bobrovského nenašla.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:56'
Killorn se ocitl v přečíslení. Místo Cirelliho si vybral ve druhé vlně jedoucího Hedmana, jenže do přihrávky obětavě skočil Montour.
38:42'
Huberdeau prováhal šanci na střelu z pravého kruhu. Oddaloval ji tak dlouho, až se mu do cesty postavila hostující obrana.
38:30'
Početnou sbírku trestných minut rozšiřují dvojky za hrubost pro Ryana Lomberga i Blakea Colemana. Už popáté přichází na řadu hra čtyři na čtyři.
38:30'
Další konfrontace mezi Vasilevským a Montourem, který na něj hodil puk z pravé strany. Po přerušení hry se strhla šarvátka mezi Colemanem a Lombergem.
38:16'
Verhaeghe zanalyzoval situaci během manévrování v levém kruhu. Jako adresáta přihrávky si vybral Montoura, jenž vystrašil Vasilevského svým bekhendem.
37:46'
Hedman rozehrával k vlastní střídačce, kde si jeho spoluhráči dávali pozor, aby nehráli v šesti. Puk raději nechali projet na domácí hokejky.
37:05'
Další zmatky v rozehrávce Tampy. Byl v tom namočený Sergačjov, ale Tippett na puk nedosáhl natolik, aby mohl kvalitněji zakončit.
36:36'
Bennett přihrál napříč středním pásmem. Vybral si Nutivaaru, jehož pokus z levého křídla Vasilevskij bez obtíží vyrazil na krátký mantinel.
35:42'
Blake Coleman zachytil puk ve středovém kruhu. Gourde ho následně podél hrazení nepřesně přenášel k pokrytému Patricku Maroonovi.
35:02'
McDonagh se špatně zbavoval kotouče vedle vlastní branky. Nabídl tím puk Nutivaarovi, který ho jen slabě posunul k připravenému Vasilevskému.
34:51'
Blesky jdou v přesilovce do vedení! Brayden Point šel v rohu do souboje hned s dvěma soupeři, kteří pak chyběli před bránou. Victor Hedman se s odraženým kotoučem na hokejce neukvapil se zakončením a ještě vylepšil pozici pro NIKITU KUČEROVA, jenž ozdobil návrat po zranění druhým gólem do vesměs prázdné kasy. Asistence: Victor Hedman.
34:32'
Radko Gudas vystavil tvrdou stopku Cirellimu, který zrovna projížděl podél levého mantinelu. Právě Gudas pomohl Bobrovskému i při předchozím přečíslení.
34:00'
Špatné bránění Floridy v oslabení! V jeden moment to bylo tři na jednoho, jenže Stamkos ani nikdo jiný puk za Vasilevského nepropašoval.
33:49'
Dvakrát za sebou zahrozil Brayden Point! Poprvé trefil vlastního spoluhráče Killorna. V pokračující akci si zase vylámal zuby na bloku Weegara.
33:26'
Na ledě nemůže chybět elitní letka Tampy. Zpoza pravého kruhu tvrdě pálil Nikita Kučerov, ale bránu tentokrát netrefil.
32:56'
Cirelli odhodil puk z obranného pásma na střídačku Floridy. Ve stejný moment se do něj opřel Nutivaara, jenž vyfasoval dvouminutový trest.
32:52'
Oba ruští gólmani předvedli v rozmezí několika málo vteřin dva skvělé zákroky. Coleman si z osy nepřišel na Bobrovského, kdežto brejk se zakončením Bennetta likvidoval Vasilevskij.
32:15'
Duclairem napadaný Černák ztratil puk v citlivém prostoru za vlastní brankou. Vyžehlit to za něj musel Vasilevskij, u kterého chtěli dorážet Montour a Barkov.
31:33'
31:30'
Přesná kombinace po celém obvodu útočné třetině. Panthers však zablokovali hned několik střel a Gudas vše vyřešil vyhozením.
31:03'
Sergačjov se nechal lacino připravit o puk u útočné modré. Wennberg odjel s pukem přes celou délku hřiště až za bránu Andreje Vasilevského.
30:36'
Kučerov nezpracoval Hedmanův pas. Souboje u hrazení vyhráli borci z Tampy, ale Bobrovskij jim zkazil plány dalším jistým zásahem proti ráně Stamkose.
30:10'
Vcelku očekávaná souhra mezi Hedmanem a Stamkosem, který se ze všech sil opřel do příklepu z levého kruhu. Bobrovskij chladnokrevně zasáhl lapačkou.
29:51'
29:43'
Erik Černák měl na hokejce vedoucí gól Tampy! Bobrovskij nezkrotil předchozí střelu Kučerova. Odklouzal přitom z branky a od inkasování z dorážky slovenského beka ho uchránil až skvělý zákrok Acciariho!
29:33'
Rozhodčí si dnes na nedostatek práce stěžovat nemohou. Teď poslali za katr Montoura, který s důrazem sekl do hokejky Killorna. Už počtvrté je tu hra ve čtyřech.
29:26'
Díky vyhranému buly Stamkose nad Wennbergem mohl Černák okamžitě vyhodit přes celé hřiště. Kotouč nasměroval přímo na Bobrovského.
29:16'
Anthony Duclair musel kvůli ofsajdu odložit vjezd do útočného pásma. Později přenesl těžiště na levou stranu, odkud Vasilevského pozdravil obránce Brandon Montour.
28:35'
Ani další rána Yandleovi nevyšla. Killorn odvedl dobrou práci na polovině soupeře a před odchodem na střídačku ukrotil spoustu vteřin z běžícího oslabení.
28:07'
Dvoubodový Keith Yandle napřáhl ve chvíli, kdy jeho parťák zakrýval Vasilevskému výhled. Puk do prostoru branky ale vůbec neletěl.
27:51'
Patric Hörnqvist si u mantinelu vyšlápl na Paláta, který mu to ihned vrátil. Tato odveta ale byla posouzena jako nedovolené bránění. Přesilovka pro Pantery!
27:02'
Hedman s Ruttou přečetli úmysl Huberdeua, který se chtěl mezi nimi protáhnout do úniku. Přihrávku z hloubi pole však nezpracoval.
26:26'
Cirelli vytáhl puk do útočného pásma. Po své levici měl Killorna, ale o toho se čistým způsobem postaral veterán Keith Yandle.
26:13'
Sam Bennett si znovu poradil úplně sám. Po projetí středního pásma mu střelu překazil Joseph. Dorážka z levého mantinelu už zaměstnala Vasilevského.
25:20'
Rychlou odpověď mohl zařídit Verhaeghe. Bývalý spoluhráč Andrej Vasilevskij mu druhý gól v utkání ale nedopřál.
24:58'
Bolts v přesilovce opětovně srovnávají skóre! Hedman uzavřel sérii rychlých přihrávek posunutím kotouče na NIKITU KUČEROVA, který ho zprava zametl za Bobrovského záda. Forsling tomu nezabránil, protože rozlomil hokejku. Asistence: Victor Hedman, Steven Stamkos.
24:52'
Alex Killorn už měl napravo přesněji seřízená mířidla, ale Bobrovskij tentokrát nemusel předvést žádný světoborný zákrok.
24:36'
Nikita Kučerov z vrcholku pravého kruhu minul bližší tyč. Následovala přihrávka přes šířku kluziště a dobrá rána Stamkose, které chybělo pár decimetrů.
24:27'
Poprvé si v početní převaze zahraje také Tampa. Za přidržení Colemana je z ledové plochy vyhozen Sam Bennett.
23:24'
Barkov už byl s pukem ve středním pásmu, takže se k nelibosti publika vrátil do odpískaného ofsajdu. Bolts s radostí střídají.
22:50'
Killorn bez podpory spoluhráčů daleko nedojel. Montour objel hostující branku a započal menší nápor Panterů. Verhaeghe byl zbourán Pointem.
22:33'
David Savard bušil do Acciariho, který už dávno ležel v nehokejové pozici. U dvojice hlavních rozhodčích to ale prošlo bez trestu.
21:28'
Hedmanův projektil od modré se zastavil v pravém kruhu, odkud zničehonic dorážel Johnson. Bobrovskij fantasticky zasáhl levým betonem.
21:15'
Bezprostředně po ofsajdu Tampy došlo i na icing Floridy. Pozornost všech se stěhuje před pracoviště Sergeje Bobrovského.
20:43'
Nikita Kučerov udělal rychlý obrat, ale z levého mantinelu se o vyrovnání nepostaral. Tampa přichází o útočnou třetinu.
20:15'
Aleksander Barkov si šel pro třetí kanadský bod, jenže švihem zpoza kruhů zdaleka nezasáhl prostor Vasilevského klece.
Bodyčky: 23 – 9.
Oba floridské kluby se velmi rychle přizpůsobily play-off tempu a v první třetině ukázaly devíti tisícům diváků pořádnou divočinu. Na ledě nechyběl důraz, emoce, šance ani góly. První z nich nebyl Floridě uznán a jen o pár vteřin později ve vlastním oslabení udeřil hostující útočník Blake Coleman. Další faul z dílny McDonagha už Panteři potrestali regulérním gólem Barkova. Finský kapitán se v sedmnácté minutě zapojil i do druhé gólové akce svého týmu. Prosadil se Verhaeghe a stanovil současný stav 2:1.
20:00'
19:59'
Michail Sergačjov nahazoval od modré. Puk si poblíž brankoviště zpracoval Gourde, ovšem Bobrovskij jeho bekhend vychytal!
19:16'
Gustav Forsling vyprášil Vasilevského beton zpoza levého kruhu. Ruský gólman nemohl na tento švih v žádném případě vidět.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:39'
Jenom to zahučelo po šanci Nutivaary. Někteří mohli vidět puk v brance, ale ve skutečnosti narazil do sítě z vnější strany.
18:31'
18:16'
Napodruhé to vzal Alexander Wennberg za sebe. Výpadem zpoza branky gólmana Lightning ale nepřelstil.
18:10'
Wennberg v podobné situaci přenechával puk Verhaeghemu, který si až moc připravoval střelu z vrcholku kruhu. Dobře se s ním vrátil Palát.
17:39'
Sam Bennett je v první třetině hodině vidět. Sám projel středem hřiště a švihem potrápil Vasilevského, kterému letěl puk k levému ramenu.
17:12'
McDonagh vyhnal Černáka mimo útočnou třetinu ve chvíli, kdy je na ledě znovu více místa. Může za to konflikt po vstřeleném gólu.
16:31'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., sekání).
16:31'
Aleksander Barkov naskočil z trestné lavice a hned se zapojil do druhé gólové akce Panthers! Z levého kruhu vrátil puk k modré čáře a CARTER VERHAEGHE dokonale trefil odkrytou část branky. Vasilevskij se neměl jak přesunout k levé tyči. Asistence: Aleksander Barkov, Keith Yandle.
16:09'
15:54'
Markus Nutivaara podpořil v útoku Duclaira, který jej pěkně vysunul. Vasilevskij nemusel jakkoliv zasahovat.
15:12'
Nikita Kučerov se díky promáchnutí Forslinga zjevil v samostatném úniku, jenomže po dlouhém střídání bekhendem Bobrovského nepřekonal. Diváci šílí!
14:51'
Gustav Forsling byl na konci rychlé souhry. Z levého kruhu ale nedal, což po střele Weegara platilo i o dorážce Huberdeaua!
14:12'
Podruhé se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Victor Hedman se po Pointem vyhraném vhazování musí stahovat do středního pásma.
14:09'
Během protiútoku Pointa se do sebe pustili Barkov a Rutta. Zasáhnout museli až rozhodčí, kteří oba odměnili menšími tresty.
13:33'
Ross Colton prodlužoval Ruttovu rozehrávku ještě před červenou čarou, takže tu máme zakázané uvolnění a buly před Vasilevským.
13:18'
Sergej Bobrovskij raději uklidňuje hru rutinním zákrokem lapačkou proti nahození slovenského obránce Erika Černáka.
12:52'
Vasilevskij přesměroval Vatranův pokus do rohu. Hraje se v obrovské intenzitě, vypadá to, že nás čeká skvělá série.
12:25'
Jan Rutta neprostřelil červený val. Nutivaara dostal puk ven z obranného pásma Floridy, byť to bylo jen dočasné řešení.
11:45'
Bennett vystřelil jen do Sergačjova. Na druhé straně dostal puk za obranu Colton, ale kvůli hraničnímu zásahu obránce úplně nezakončil.
11:11'
Tampa nemohla postupovat kvůli přihrávce rukou. Sudí zastavili hru a ta bude pokračovat po reklamní přestávce.
10:58'
Nutivaara bez efektu nahazoval od modré. Na ledě se opět objevuje Duclair, který se před chvílí těžko vzpamatovával z nárazu do hrazení.
09:41'
Panthers opět využívají přesilovku, tentokrát už jim gól nic nevezme! Stamkosovi se nepovedlo vyhodit. Yandle posunul puk na Huberdeaua a ten perfektně nabil na vrcholek pravého kruhu neomylně pálícímu ALEKSANDERU BARKOVOVI. Asistence: Jonathan Huberdeau, Keith Yandle.
09:30'
Killornův trest skončil a Tampa je ve čtyřech. V rozjezdu přesilovkové kombinace utekl Floridě puk mezi diváky.
09:02'
Ryan McDonagh nešetrně narazil na mantinel Duclaira a vysloužil si trest za vražení na hrazení. Čtrnáct vteřin se bude hrát pět na tři.
08:43'
David Savard podpořil další hostující akci v oslabení z druhé vlny, nicméně Bobrovskij si po nedávno inkasovaném gólu napravil reputaci zdařeným zákrokem.
08:29'
Domácí jsou viditelně zaskočeni a v přesilovce se jim nedaří usadit v útočném pásmu. Na stadionu mezitím panuje divoká atmosféra!
07:42'
Jen pár vteřin po neuznané trefě Panthers se ve vlastním oslabení raduje hostující výprava! Po buly ve středovém kruhu bylo rozehráno na levou stranu. Gourde přihrál přes dva hráče na úplně volného BLAKEA COLEMANA a ten bekhendem prostřelil brankáře Bobrovského. Asistence: Yanni Gourde, Ryan McDonagh.
07:33'
Sam Bennett zkrotil prudkou křižnou nahrávku od Huberdeaua. Z otočky trefil beton a pak přece jen dostrkal kotouč do sítě. Radost z gólu nevydržela dlouho, sudí ho neuznávají kvůli nedovolenému bránění brankáři.
07:26'
Huberdeau poslal puk do ohně z levého mantinelu. O dorážku se pokoušel Hörnqvist, ovšem Vasilevskij to ve spolupráci s Černákem a McDonaghem zvládl.
07:18'
Florida se může těšit na první přesilovou hru. Za seknutí Huberdeaua si jde na trestnou lavici nechtěně odpočinout Alex Killorn.
07:06'
Bobrovskij vyrazil Killornovu střelu z neškodného úhlu. Bennett v rychlém přechodu dostal do šance Huberdeaua a první vážnější zákrok už má za sebou také Vasilevskij!
06:54'
Gustav Forsling naslepo nastřeloval puk z levého mantinelu, čímž rozvlnil jen ochrannou síť. Intenzivní úvod přerušuje reklamní brejk.
06:37'
Rutta zablokoval pokus Wennberga. Kučerov na druhé straně vyslal křižnou přihrávku na Pointa, který zase narazil na Forslinga.
06:05'
První výraznější možnost na otevření měl Palát, kterého v mezikruží objevil z jedničky nahrávající Kučerov. Bobrovskij zatím odolává.
05:53'
Lightning zjišťují, že je na ledě nesmírně málo místa. V útočném pásmu těžko hledají kvalitnější pozici na zakončení.
05:15'
04:51'
Na to, že končí teprve pátá minuta, tak už byla hra mnohokrát přerušena kvůli ofsajdům. V tomto případě do něj vjel Yanni Gourde.
04:20'
Aleksander Barkov vysouval nastartovaného Huberdeaua, ale ke kotouči to měl přece jenom nejblíže vyjíždějící brankář Vasilevskij.
03:56'
Hedman ve hře čtyři na čtyři nabídl puk Sergačjovovi, který se zpoza levého kruhu neúspěšně pokoušel překvapit svého krajana v brance Floridy.
03:15'
Rozhodčí už uklidňují emoce menšími tresty. Dvojky za hrubost zinkasovali MacKenzie Weegar a Nikita Kučerov.
03:15'
Po ofsajdu byl u mantinelu dohrán Verhaeghe a to už spustilo vážnější šarvátku. V akci je i český útočník Ondřej Palát.
03:04'
Vasilevskij pokryl nikterak vážný pokus Barkova. Před sebou měl Forslinga nebo Barkova, kteří se dostali do menšími potyčky s Černákem a spol.
02:46'
Od prvních vteřin se hraje hodně do těla. Naposledy to pocítil Lambert, který byl odstaven od kotouče a zároveň naražen na mantinel.
02:09'
Rozjetý Tyler Johnson to měl na bekhend. Bobrovskij mu zmenšil střelecký úhel a letící kotouč vyrazil.
01:34'
Zakázané uvolnění domácím nepřitížilo, vhazování po pravici Bobrovského vyhrál Alexander Wennberg.
00:55'
Jan Rutta dal puk za branku, odkud Gourde našel v mezikruží nepřesně zakončujícího Colemana.
00:10'
První play-off série mezi těmito dvěma týmy odstartovala! Na zahajovacím vhazování uspěli hosté, kteří nastupují v bílých, kdežto domácí v červených dresech.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Weegar, Forsling, Gudas, Yandle, Montour, Nutivaara – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau – Hörnqvist, Wennberg, Vatrano – Marchment, Acciari, Lomberg.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh, D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Coleman, Gourde, Colton – M. Joseph, T. Johnson, Maroon.

Rozhodčí: O´Rourke, Rehman – Kovachik, Nagy.

Obránce, 30 let, 54 zápasů, 11 bodů (2+9)

Erik Černák (TBL)
Obránce, 23 let, 46 zápasů, 18 bodů (5+13)

Jan Rutta (TBL)
Obránce, 30 let, 35 zápasů, 8 bodů (0+8)

Ondřej Palát (TBL)
Útočník, 30 let, 55 zápasů, 46 bodů (15+31).

Florida Panthers

Mužstvo ze Sunrise před sezónou vhodně posílilo a našlo poslední dílky do pomyslné skládačky, která v předchozích letech nenaplňovala stále se zvyšující očekávání. Stalo se tak až v letošní základní části. Panthers pouze čtrnáctkrát nebodovali a vzhledem k slabšímu finiši Caroliny zakončili Centrální divizi na druhém místě s jednobodovým mankem na úplné čelo. Výraznější pokles výkonnosti nepřišel ani s dlouhodobým zraněním nohy klíčového beka Ekblada. Florida jde do vyřazovacích bojů se šňůrou šesti výher za sebou. Při té poslední nad Tampou udržel brankář Driedger čisté konto. Kromě zmíněného Aarona Ekblada nefiguruje na listině zraněných žádné jméno.

Nejproduktivnější hráči v ZČ:
• J. Huberdeau – 61 bodů (20+41)
• A. Barkov – 58 bodů (26+32)
• C. Verhaeghe – 36 bodů (18+18).
Tampa Bay Lightning

Obhájci vítězství šli do sezóny v roli hlavních favoritů, kterou v základní části naplnili tak napůl. Postup do play-off byl pro Tampu samozřejmostí, nicméně v Centrální divizi obsadila "až" třetí místo s pětibodovou ztrátou na první Carolinu. Poslední tři zápasy Lightning lehce vypustili. Po prohře s Dallasem na ně čekal dvojzápas s Panthers a ten v součtu prohráli 1:9. Na startu vyřazovací fáze už má kouč Jon Cooper k dispozici své dvě hlavní útočné zbraně. Po zranění se do hry vrací kapitán Steven Stamkos i ruský šikula Nikita Kučerov, pro kterého to bude letošní premiéra. Na marodce zůstává pouze Barclay Goodrow.

• B. Point – 48 bodů (23+25)
• O. Palát – 46 bodů (15+31)
• V. Hedman – 45 bodů (9+36).
Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola Stanley Cupu. Od jedné hodiny a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Floridou Panthers a Tampou Bay Lightning!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.