NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Vancouver - 7. listopadu 2018   01:30

Vancouver
13:39' Pettersson  (Eriksson, Goldobin) • 31:21' B. Hutton  (Gudbranson, Gaudette)
Detroit
Howard (J. Bernier) – Green, Daley, Jensen, DeKeyser, Cholowski, Kronwall (A) – Mantha, D. Larkin (A), Helm – Rasmussen, J. de La Rose, Nyquist – Abdelkader (A), Glendening, Bertuzzi – Frk, Megan, Ehn.
Sutherland, McCauley – Racicot, Miller
Little Caesars Arena, Detroit
18 640 diváků
Vancouver

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den.
3. Gustav Nyquist (DET) 1+0
Hokejisté Detroitu v samostatných nájezdech dokonali obrat a vítězí 3:2. Kromě první třetiny se hrál vyrovnaný duel, kterému remíza i slušela. Vancouver vedl o dvě branky, nakonec ale končí pouze s jedním bodem.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
Autorem vítězné branky je DYLAN LARKIN.
Detroit vítězí! Howard si dokázal poradit i s nájezdem Horvata, jehož vychytal betonem.
Abdelkader se pokoušel prosadit po kličce do forhendu, Markström si ale prostor mezi betony pohlídal.
Goldobin střílel z mezikruží pod vyrážečku, Howard ale dokázal zasáhnout a kotouč vyrazit mimo tři tyče.
Nyquist se pokoušel prosadit střelou z mezikruží, trefil ovšem Markströma do krku.
Pettersson nedokázal dotáhnout kličku do forhendu do zdárného konce, protože mu kotouč utekl.
První se rozjel Larkin a byl úspěšný. Před brankářem přibrzdil a střelou pod vyrážečku se nemýlil.
Samostatné nájezdy začínají.
Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, a tak na řadu přichází samostatné nájezdy.

Střely na branku: 30 – 42.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:20'
Larkin našel z levé strany u protější tyčky hokejku Nyquista, který okamžitě nasměroval puk na branku. Markström se rychle přesunul a parádním zákrokem puk chytil do lapačky.
63:30'
Howard zachytil kotouč a pokusil se rychle rozehrát, rozhodčí však přerušili hru. Domácí se hodně zlobí.
62:40'
Vancouver je zatím v prodloužení nebezpečnější, Detroit však drží nad vodou Howard.
61:52'
Zvonilo břevno. Pettersson vystřelil z pravého kruhu a trefil horní tyčku.
61:42'
Larkin se pokusil dostat přes dva hráče, svoji kličku ale nedotáhl do zdárného konce.
61:15'
Oba celky hrají zatím velmi opatrně a nepouštějí se do riskantních akcí.
60:50'
Detroit má kotouč pod kontrolou a kombinuje v útočném pásmu.
60:18'
Horvat se hnedka dostal do úniku, Howarda ale prostřelit nedokázal.
60:01'
Detroitu se povedlo ve třetí třetině zásluhou Nyquista vyrovnat a za stavu 2:2 se bude prodlužovat. Kdo získá druhý bod?

Střely na branku: 29 – 38.
60:00'
59:05'
Abdelkader se dostal s Glendeningem do přečíslení, střelou z pravého kruhu ale branku těsně minul.
58:31'
Domácí se dostali pod tlak a vyhodili kotouč raději na zakázané uvolnění.
57:50'
Granlundova střela přes hráče skončila v lapačce Howarda. Oba brankáři svým týmům hodně pomáhají.
57:12'
Před brankou Red Wings vznikl po nahození ze strany menší závar, Howard si ale našel kotouč a přerušil hru.
56:40'
Larkin dostal puk do útočného pásma a našel Helma, jehož střela z první skončila v lapačce brankáře Canucks.
56:16'
Nyquist si na vrcholu levého kruhu udělal prostor pro střelu a zaměstnal Markströma, který musel zasahovat.
55:45'
Motte střílel z levého kruhu pouze do Howarda, který udržel puk na svém těle a přerušil hru.
55:17'
Hra je nyní hodně nepřesná. Ani jeden z celků nechce udělat chybu.
54:09'
Motte vystihl na modré čáře rozehrávku Red Wings a dostal se do zajímavé střele přes obránce. Howard byl se svojí lapačkou připraven.
53:19'
Vancouver velmi dobře brání a domácí se nedostávají do střeleckých pozic.
51:49'
Pettersson po přejetí modré čáry chtěl nahodit puk na branku, až k ní se ale kotouč nedostal.
51:06'
Domácí družina se pokouší dostat do vedení a v posledních střídáních je aktivnější. Canucks ale zkušeně brání.
50:40'
Cholowski zachytil puk na modré čáře a pohotově vypálil. Markström si puk našel a bezpečně ho zastavil.
49:27'
Larkinova střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.
49:06'
Howard udržel na svém těle střelu Goldobina a přerušil hru.
48:40'
48:00'
Detroitu se podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma, Vancouver bude muset zakládat nový útok.
47:20'
Detroit hraje v oslabení hodně opatrně a hosté se nemohou dostat do potřebného tlaku.
46:40'
Tentokrát je za vysokou hůl vyloučen Mike Green. Vancouver dostane prostor v přesilové hře.
46:18'
Red Wings znovu svého soka dostávají pod tlak a pokouší se dokonat obrat, Vancouver se zatím drží a hrozí z rychlých protiútoků.
44:27'
Obrovská šance Detroitu gól nepřinesla. Larkin z levého kruhu měl při dorážce zcela odkrytou branku, tu ale trestuhodně minul.
44:02'
Hra se v tuto chvíli přelévá ze strany na stranu. Čeká nás zajímavý závěr duelu.
43:31'
Domácí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
43:05'
Vancouver po ztrátě vedení přidal a začíná být znovu velmi nebezpečný.
42:24'
Schaller se před brankovištěm dostal k teči a nasměroval puk do tyčky, Canucks měli nyní velkou smůlu.
41:37'
Detroit právě vstřelil branku!
V Detroitu je vyrovnáno. GUSTAV NYQUIST se dostal k dorážce a s pomocí brusle branícího hráče nasměroval puk do branky. Asistence: Jacob de La Rose.
41:03'
Bertuzzi se dopracoval ke střele přes obránce, branku ale těsně minul. Detroit je velmi aktivní.
40:23'
Larkin našel zpoza branky Daleyho, který okamžitě vypálil. Markström se štěstím vyrazil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:32.
Detroit se ve druhé části zlepšil a dokázal se i střelecky prosadit. Hosté však nezůstali pozadu a ještě před gólem Red Wings navýšili své vedení. Po druhé části tak vede Vancouver na ledě Detroitu 2:1.

Střely na branku: 18 – 24.
40:00'
38:54'
Skvělá individuální akce Manthy přinesla střelu na branku, se kterou si Markström dokázal poradit. Kotouč vyrazil do rohu.
38:01'
Na druhé straně se ocitl ve skvělé příležitosti Goldobin, z pravé strany ale branku těsně přestřelil.
37:19'
Střela Ehna z pravého kruhu skákala a Markström měl problémy, nakonec ale puk udržel před brankovou čárou.
36:15'
Mantha projel celé útočné pásmo s kotoučem na hokejce, do zakončení se ale nedostal. Jeden z obránců ho šikovně vytlačil k mantinelu.
35:25'
Detroit po vstřelené brance pokračuje v aktivní hře a pokouší se vyrovnat.
34:21'
Green vypálil nebezpečně z levého kruhu a Markström musel vytáhnout do akce svoji lapačku.
33:43'
Domácí přesilovou hru využívají a znovu je to pouze o jednu branku. Larkinovu přihrávku srazil na hůl JUSTINA ABDELKADERA jeden z obránců a americký útočník pohotově vystřelil pod břevno. Bez asistence.
33:26'
Přesilovou hru si nyní zahraje Detroit. Za držení je vyloučen Gaudette.
32:40'
Vancouveru se nedaří usadit v útočném pásmu, domácí hrají velmi aktivně.
32:00'
Domácí se zatím úspěšně brání, kotouč je ve středním pásmu.
31:21'
Gól platí a to znamená, že Detroit bude hrát oslabení kvůli zdržování hry.
31:21'
Nyní prověření gólu na videu žádá Jeff Blashill, trenér Detroitu. Bude rovněž úspěšný?
31:21'
Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks se zničehonic dostávají do dvoubrankového vedení. BEN HUTTON nahodil puk od modré čáry na branku a po nešťastné teči DeKeysera se odrazil do branky. Asistence: Erik Gudbranson a Adam Gaudette.
30:45'
Bertuzzi dlouho držel puk v útočném pásmu, ale nedokázal se dostat do ideální pozice pro zakončneí.
29:55'
Megan s Larkinem byli hodně důrazní u brankoviště, kotouč do branky ale dostat nedokázali.
29:26'
29:00'
Red Wings se v přesilové hře příliš nedaří, hosté jednoduše dostávají kotouče ze svého pásma.
28:30'
Vancouver dokázal dostat kotouč do středního pásma, domácí musí zakládat nový útok.
28:08'
Larkin vystřelil z levé strany přes obránce, branku ale těsně minul.
27:40'
Frk dostal přihrávku na levý kruh a přišla tvrdá střela, kterou zablokoval jeden z obránců.
27:26'
Detroit si zahraje první přesilovou hru v zápase. Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Gudbranson.
27:10'
Výkon Detroitu se každým střídáním zlepšuje a hosté se musí mít na pozoru. Tentokrát se do zakončení dostali Rasmussen a Green, oba pokusy ale zastavil Markström.
26:00'
Larkin se vrátil do zápasu a okamžitě připravil šanci pro Daleyho, který z levého kruhu minul branku.
25:36'
Frk byl doopravdy v ofsajdovém postavení a branka tedy neplatí.
25:36'
V Detroitu se radují z vyrovnání. Frk obdržel přihrávku do brejku a poradil si skvěle, když tvrdou ránou z pravého kruhu prostřelil Markströma. Hostující trenér však nechává situaci přezkoumat u videa kvůli ofsajdu.
24:24'
Po rychlé akci se o střelu pokusil de La Rose, puk se mu ale při střele postavil a bylo z toho velice nepřesné zakončení.
24:01'
Brankář Detroitu se na začátku druhé třetiny nenudí, nyní vytáhl další skvělý zákrok.
23:48'
Leipsic najel do Howarda a u branky Red Wings pochopitelně vznikla mela, uvidíme, jestli se bude vylučovat.
23:10'
Obraz hry se od konce první třetiny příliš nezměnil. Canucks jsou aktivnějším týmem a Detroitu se příliš nedaří.
22:01'
Detroit se zatím musí obejít bez Dylana Larkina, jehož zranění z první části bude zřejmě vážnější, než se čekalo.
21:30'
Schaller se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce, na Howarda ale nevyzrál.
20:36'
První nebezpečný útok Canucks ve druhé třetině zastavilo postavení mimo hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:32.
Vancouver byl v první třetině lepším týmem a zaslouženě se dostal do vedení. Ve 14. minutě se parádní střelou z levého kruhu prosadil Elias Pettersson. Dokáže se Detroit v prostřední části vrátit do zápasu?

Střely na branku: 7 – 17.
20:00'
19:30'
Předčasně do kabiny Detroitu zamířil útočník Dylan Larkin, který se nejspíše zranil. To by byla pro domácí obrovská ztráta.
18:36'
Green dostal na vrcholu pravého kruhu hodně prostoru a byla z toho tvrdá střela, kterou Markström se štěstím zneškodnil.
18:00'
Archibald se dostal za obranu Red Wings a po kličce se pokoušel zasunout puk do branky, Howard se ale natáhl a betonem puk vykopl.
17:15'
DeKeyser uvolnil na levém kruhu Frka, který se opřel do kotouče a trefil tyčku. Velká škoda, tohle by domácím rozhodně pomohlo.
16:35'
Detroitu se nedaří dostat do tempa a za svým soupeřem zaostává. Uvidíme, jestli za tohoto stavu třetina skončí, a nebo se bude výsledek ještě měnit.
15:09'
Howard si připsal na své konto další zákrok. Detroit od inkasovaného gólu nestíhá a je pod tlakem.
14:15'
Leipsic nahodil od modré čáry kotouč na Howarda a ten musel zasahovat. Hosté pokračují v aktivní hře.
13:39'
Hosté se dostávají do vedení. ELIAS PETTERSSON po přejetí modré čáry napřáhl na levém kruhu a dělovou ránou prostřelil Howarda. Výtečná střela! Asistence: Loui Eriksson a Nikolaj Goldobin.
13:17'
Na druhé straně po rychlé akci zakončoval Eriksson, z mezikruží ale trefil pouze lapačku pozorného Howarda.
13:10'
Detroit se dokázal vymanit z tlaku a chvíli se držel v útočném pásmu, žádná nebezpečná střela na branku ale nepřišla.
10:53'
Obrovská šance pro Megana gólem neskončila. Útočník Detroitu dostal puk před brankoviště, střelou po ledě ale trefil pouze beton Markströma.
10:16'
09:45'
Canucks mají v přesilové hře silný tlak, obrana Red Wings ale úspěšně odolává.
09:04'
Pettersson dostal na pravý kruh parádní přihrávku a mohl střílet do prázdné klece, kotouč mu ale v poslední moment přeskočil hůl.
08:16'
DeKeyser je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl. Vancouver si zahraje přesilovou hru.
07:00'
Obrovský tlak Canucks úvodní branku nepřinesl. Zapříčinil se o to i Howard, který si připsal dva těžké zákroky.
06:16'
Howard přikryl nahozený kotouč a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
05:38'
Po chybné rozehrávce Markströma vznikla u branky Canucks skrumáž, kterou však dokázali hosté přečkat.
05:13'
Eriksen ujel domácí obraně a uháněl si to sám na Howarda, ten svůj tým podržel a střelu švédského útočníka vyrazil.
04:44'
Detroit v posledních střídáních přidal na aktivitě a pokouší se častěji střílet.
03:02'
Nyquist vystřelil z pravého kruhu a donutil Markströma k zákroku. Ten se příliš namáhat nemusel, kotouč mu letěl přímo do hrudi.
02:12'
Howard musel zastavit nahození Del Zotta ze středního pásma a nakonec i přerušil hru.
01:33'
Larkin se společně s Manthou dostal do útočného pásma a zabrzdil na pravém kruhu, kličku obránci ale nedotáhl do úspěšného konce.
00:45'
Gudbranson od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku, skóre se ale nemění. Puk zastavil jeden z obránců.
00:01'

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Daley, Jensen, DeKeyser, Cholowski, Kronwall (A) – Mantha, D. Larkin (A), Helm – Rasmussen, J. de La Rose, Nyquist – Abdelkader (A), Glendening, Bertuzzi – Frk, Megan, Witkowski.

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – Gudbranson (A), B. Hutton, Stecher, Del Zotto (A), Ch. Tanev, D. Pouliot – Virtanen, Horvat (A), Schaller – Leipsic, Pettersson, Goldobin – Eriksson, M. Granlund, Roussel – D. Archibald, Gaudette, Motte.

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Racicot, Miller.
Vancouver Canucks

Kanadský celek je příjemným překvapením. Canucks se nachází v Pacifické divizi na druhé příčce a podávají skvělé výkony. Hlavní hvězdou týmu je zatím mladíček Elias Pettersson, kterému se velmi daří a pomalu míří za Calder Trophy.
Detroit Red Wings

Red Wings v minulém zápase nestačili na Edmonton a přišli o sérii tří vyhraných zápasů v řadě. Ve Východní konferenci je Detroit stále na předposledním místě a bude to mít velice složité, aby se dostal výš.
Přeji krásnou hokejovou noc! V Detroitu se od půl druhé rozehraje zápas mezi místními Red Wings a kanadským Vancouverem. Kdo dokáže v tomto zápase uspět?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.