NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Anaheim - 29. listopadu 2018   01:00

Florida
Florida
23:01' Ekblad (Barkov, Huberdeau) • 29:23' Dadonov (Huberdeau, Yandle)
2:3
(0:1, 2:1, 0:1)
Anaheim
Anaheim
00:15' Manson  (Gibbons, Rowney) • 32:28' N. Ritchie  (M. Pettersson, Henrique) • 58:32' N. Ritchie  (O. Kaše, Getzlaf)
Florida
McCauley, Chmielewski – Suchánek, MacPherson
BB&T Center, Sunrise
Anaheim

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Nick Ritchie (ANA): 2+0
2. John Gibson (ANA): 42 zák., 2 góly, úsp. 95,5%
3. Jevgenij Dadonov (FLA): 1+0
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Ondřej Kaše (ANA): 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:27
To ale hosty mrzet nemusí, branka Nicka Ritchieho minutu a půl před koncem hostům stačí k zisku dvou bodů! Svěřenci Randyho Carlylea se dostali do vedení hned v prvním střídání zásluhou Mansona, načež Florida převzala iniciativu a ve druhé třetině zaslouženě zvrátila vedení na svou stranu. Ducks ale rychle vyrovnali a, jak již bylo zmíněno, v závěru jim vrátil vedení Ritchie. Panthers tak opouštějí bojiště s prázdnou, ačkoliv svého soka přestříleli 44:25.
59:49'
Ducks se pokusili poslat puk do prázdné domácí svatyně, místo toho jim ale bylo odpískáno další zakázané uvolnění.
59:14'
Aleksanderu Barkovovi spadla helma, finský forvard se však přesto dostal až ke střele z levého kruhu – s tou si ale Gibson poradil a o pár sekund později hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
58:32'
Bob Boughner si okamžitě poté vybral oddechový čas, po němž James Reimer zůstal na střídačce.
58:32'
Anaheim právě vstřelil branku!
Minutu a půl před koncem třetí třetiny se však hosté zničehonic prosazují a jdou do vedení! O překvapivý gól se postaral NICK RITCHIE, který u pravého hrazení obral o puk Hoffmana, vyměnil si ho s Getzlafem a poté trefil mezírku mezi Reimerovým betonem a vyrážečkou. Asistence: Ondřej Kaše a Ryan Getzlaf.
57:53'
Brandon Montour vyčkává za vlastní brankou na dostřídávající spoluhráče, Ducks už se nikam neženou a spoléhají se na to, že zápas půjde do prodloužení.
57:12'
Kotouč vyletěl ze hřiště, necelé tři minuty před třetí sirénou tak budeme svědky další komerční přestávkou.
56:40'
Panthers teď jen vyhodili puk až ke Gibsonovi a odjeli vystřídat, Ducks však poté udělali to samé.
55:46'
Zhruba čtyři minuty před koncem třetí třetiny to ani jednomu týmu nelepí, Gibson i Reimer jsou v posledních minutách základní hrací doby téměř bez práce.
55:12'
Micheal Haley byl u vyhozeného kotouče jako první, signalizované zakázané uvolnění Floridy tak musejí sudí odvolat.
54:31'
Pysykova střela od modré nadělala Gibsonovi pořádné starosti, nikdo v červeném dresu se ale nakonec k dorážce nedostal.
54:05'
Rowneyho pokus z pravého kruhu doletěl přímo do Reimerovy náruče, floridský gólman opět radši přerušil hru.
53:34'
Mike Hoffman ujel po pravém křídle, rozhlédl se po útočném pásmu a poté vypálil, jeho tvrdý projektil však Gibson dokázal vyrazit.
53:08'
V posledních minutách se na ledě nic zajímavého neděje, anaheimští hokejisté se srdnatě brání a nepouští střelecky aktivnější Panthers do žádných šancí.
52:15'
Andrew Cogliano nic nevymýšlel a od červené čáry nahodil kotouč na Jamese Reimera, který byl dotírajícími hráči Ducks nakonec donucen přerušit hru.
51:26'
Dotchinova kolmice na Ryana Keslera byla příliš prudká, Ducks tak bylo odpískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Gibsonem.
50:51'
Hra je nyní hodně rozkouskovaná, sudí teď potřetí za posledních dvacet třicet sekund museli fouknout do píšťalky.
50:05'
Andrew Cogliano se vydal na zteč po levém křídle, načež z úrovně kruhů vypálil, Reimer byl ale pozorný a bez potíží přerušil hru.
49:22'
Carter Rowney nabil na modrou Åbergovi, jehož následná střela ovšem byla přizvednuta do ochranné sítě. Následovat bude komerční přestávka.
48:37'
Bogdan Kiselevič pod tlakem jen vyhodil puk do středního pásma, kde se ho ujal Josh Manson a svěřenci Randyho Carlylea znovu míří kupředu.
47:49'
Oslabení Cats je u konce, hosté si v uplynulé přesilové hře nedokázali připsat ani jednu střelu na branku.
47:11'
Domácí se dožadují vyloučení jednoho z hráčů Anaheimu za podražení McCanna, rozhodčí ale nechávají ve hře pokračovat.
46:25'
Svěřenci Boba Boughnera vyhodili kotouč do bezpečí a nyní mohou v klidu vystřídat, tato početní výhoda zatím Ducks nevychází.
45:38'
Ducks si zahrají přesilovku, Troy Brouwer (FLA) se nechal vyloučit za nedovolené bránění.
44:57'
Kiefer Sherwood to po Coglianově přihrávce zkusil z ostrého úhlu, James Reimer ale zasahovat nemusel a domácí už zakládají další protiútok.
44:19'
Mike Hoffman se ve vlastním pásmu ujal odraženého kotouče, jeho následná akce ale neměla dlouhého trvání.
43:22'
Haley za brankou Anaheimu vybojoval kotouč pro Coltona Scevioura, který to poté zkusil z otočky, John Gibson ale stihl zareagovat včas!
42:28'
Na začátku třetí třetiny se hra neustále přelévá ze strany na stranu, další akci Panthers teď zakládá Bogdan Kiselevič.
41:41'
Jared McCann nepustil Pontuse Åberga ke střele, hráči v červených dresech poté vyhodili puk do útočné třetiny a oba týmy nyní střídají.
40:43'
Nick Bjugstad nabil do mezikruží Brouwerovi, jeho střela z první ale trefila Gibsona do vyrážečky.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:02.
Panthers měli v prostřední dvacetiminutovce zápasu více ze hry a dvěma góly v rozmezí šesti minut se jim podařilo zvrátit stav utkání ve svůj prospěch. Vedení ale svěřencům Boba Boughnera dlouho nevydrželo, na trefy Ekblada a Dadonova hosté odpověděli šikovnou tečí Ritchieho.
40:00'
39:22'
V samotném závěru druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje, hosté teď jen vyhodili puk do bezpečí a odjeli vystřídat.
38:36'
Vatrano si podél mantinelu vyměnil puk s Huberdeauem, vzápětí o něj ale přišel a Ryan Getzlaf ho vyhodil až za červenou čáru.
37:49'
Josh Manson sice dokázal udržet kotouč v útočném pásmu Ducks, po něm už se ale nikdo v bílém dresu k puku nedostal a hrát může Yandle.
36:58'
Po Getzlafově zaváhání v rozehrávce se černá pryž dostala na hůl Mikea Hoffmana, ani bývalý útočník Ottawy si ale na skvěle chytajícího Johna Gibsona nepřišel.
36:07'
Po dlouhé době o sobě dal vědět Frank Vatrano, jehož projektil z levého kruhu si ale Gibson pohlídal a přerušil hru.
35:31'
Pysykův pokus od modré zblokoval Kiefer Sherwood, následná protiakce Ducks ale neměla dlouhého trvání.
34:37'
Rickard Rakell se prokličkoval až na vrchol kruhů, následnou střelu švédského forvarda ale zblokoval Michael Matheson.
33:52'
Nepovedená rozehrávka Ducks skončila na zakázaném uvolnění, následovat bude buly po pravici Johna Gibsona.
33:19'
Kaše z ostrého úhlu pálil mimo, Brouwer s Bjugstadem už zakládají další rychlou protiakci Cats.
32:28'
Vedení Floridě dlouho nevydrželo. O vyrovnání se postaral NICK RITCHIE, který chytrou tečí usměrnil Petterssonovo nahození od modré za záda bezmocného Reimera! Asistence: Marcus Pettersson Adam Henrique.
31:38'
Těsně po polovině zápasu vedou Panthers na střely jednoznačně 28:14, nyní však po levém křídle vyráží kupředu Marcus Pettersson.
30:52'
Po dalším zaváhání Gibsona při rozehrávce se ke kotouči dostal Barkov, který ale svou následnou střelu nedokázal usměrnit do částečně odkryté anaheimské svatyně!
30:05'
Juho Lammikko se zmocnil puku po nepovedené rozehrávce brankáře Gibsona, po jeho nahození do předbrankového prostoru už se ale žádný z domácích hráčů ke kotouči nedostal.
29:23'
Florida právě vstřelila branku!
Domácí přesilovku okamžitě využívají a poprvé v zápase jdou do vedení. Jonathan Huberdeau chytrou střílenou přihrávkou vyzval ke skórování JEVGENIJE DADONOVA, který z levého kruhu dokázal přizvednout kotouč do sítě! Asistence: Jonathan Huberdeau a Keith Yandle.
29:16'
Marcus Pettersson (ANA) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za podrážení.
28:25'
Nahození Mackenzieho Weegara od modré způsobilo další nepřehledný závar před Johnem Gibsonem, nikdo v červeném dresu ale nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče!
27:43'
Gibson před dotírajícím Dadonovem radši přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.
27:02'
Těsně před vypršením Yandleova trestu hledal Colton Sceviour na levém kruhu McCanna, ten ale promáchl.
26:41'
Svěřenci Boba Boughnera opět vyhodili puk až ke Gibsonovi, tato přesilová hra Anaheimu vůbec nevychází.
25:50'
Colton Sceviour vyhodil puk do bezpečí, Ducks nyní musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.
25:04'
Keith Yandle (FLA) podrazil Rowneyho, Anaheim si tak zahraje svou první přesilovku.
23:54'
Nick Bjugstad zkusil štěstí z pravého kruhu, John Gibson měl ale dobrý výhled a bez potíží jeho střelu zápěstím zneškodnil.
23:01'
Dvaadvacátá střela Panthers v tomto utkání už končí gólem, je vyrovnáno! AARON EKBLAD si nenápadně sjel až na pravý kruh, kam mu předložil přesnou přihrávku Aleksander Barkov a Ekblad z voleje pověsil kotouč pod břevno. Asistence: Aleksander Barkov a Jonathan Huberdeau.
22:21'
Sceviour zavezl puk do útočného pásma a poté krásnou přihrávkou poslepu našel na levém kruhu Micheala Haleyho, ten ale svůj projektil nasměroval přímo do Gibsonovy náruče.
21:43'
Adam Henrique se v předbrankovém prostoru k odraženému kotouči nedostal, na opačnou stranu už se vydává Colton Sceviour.
20:48'
Barkovova formace se usadila v útočném pásmu a vytvořila si tlak před Johnem Gibsonem, ten však nakonec dokázal přerušit hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:06.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro Anaheim. Bezbrankové skóre hosté změnili už po 15 sekundách hry, kdy Reimera střelou od modré překvapil obránce Manson. Panthers byli od té doby mírně lepší a i díky dvěma přesilovým hrám vedou na střely 13:8, na Johna Gibsona ale domácí stále nenašli recept.
20:00'
19:46'
Dryden Hunt se dostal ke střele po buly na pravém kruhu, jeho rána z ostrého úhlu ale orazítkovala břevno!
-80:17'
Právě Ryan Getzlaf se nyní prokousal až do útočného pásma, na jeho následné nahození do předbrankového prostoru ale nikdo v bílém dresu nedosáhl.
18:25'
McCannovu střelu z pravého kruhu anaheimský brankář rovněž zlikvidoval, o pár sekund později navíc Getzlaf opustil trestnou lavici.
17:32'
Jevgenij Dadonov a Aleksander Barkov ujeli po levé straně hřiště a k zakončení se nakonec odhodlal druhý jmenovaný, z ostrého úhlu si ale na Gibsona nepřišel.
16:56'
Začátek druhé přesilovky Cats nevyšel, Ryan Kesler nyní vyhodil kotouč až k Reimerovi.
16:17'
Ryan Getzlaf (ANA) ve středním pásmu podrazil Barkova, za což si vykoledoval dvouminutový trest.
15:48'
Kolmice na rozjetého Jevgenije Dadonova byla příliš prudká, černá pryž doletěla až na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude před Jamesem Reimerem.
14:56'
Rozehrávka Jonathana Huberdeaua byla ztečována na anaheimskou střídačku, následovat bude vhazování ve středovém kruhu.
14:05'
Svěřenci Boba Boughnera už vedou na střely 11:8 a nyní opět drží kotouč v útočném pásmu, Anaheim ale stále drží těsný náskok.
13:09'
Dryden Hunt ujel po levém křídle a z úrovně kruhů vypálil, Gibson si ale s jeho střelou bez potíží poradil.
12:16'
Weegar vyslal na zteč Barkova, který dovezl puk do útočné třetiny, jeho následná střela ale postrádala přesnost.
11:29'
Po nahození Jakea Dotchina od modré Reimer radši schoval puk ve své výstroji, následovat bude komerční přestávka.
11:06'
Matheson ztratil rovnováhu po souboji s Pontusem Åbergem, anaheimský forvard ale vzápětí o kotouč zase přišel.
10:32'
Projektil Keitha Yandlea od modré Gibson vyrazil, načež se hosté osvobodili a Dotchin krátce nato opustil trestnou lavici.
09:38'
Jonathan Huberdeau na prudký pas od Mikea Hoffmana nedosáhl, tlak Boughnerovy party ale stále přetrvává.
08:52'
Hoffmanovu střelu z pravého kruhu Gibson vyrazil, domácí ale ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.
08:30'
Florida si zahraje přesilovku, Jake Dotchin (ANA) stráví příští dvě minuty na trestné lavici za hákování.
07:34'
Jared McCann je zatím nejaktivnějším útočníkem Floridy, nyní se ale k dorážce Pysykovy střely od modré těsně nedostal.
06:45'
V poslední době je hra velmi rozkouskovaná, John Gibson teď pro jistotu přerušil hru před dotírajícím McCannem.
05:48'
Nepovedená rozehrávka Ducks končí na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Johnem Gibsonem.
04:50'
Brian Gibbons srdnatě bojoval o puk v útočném pásmu, nakonec ale kotouč nedostal pod kontrolu a Juho Lammikko ho poté vyhodil až ke Gibsonovi.
03:57'
Čtyři minuty hry jsou už za námi a troufám si říct, že aréna Panthers dnes není zaplněná ani z poloviny, nechme se překvapit, jaký bude oficiální údaj o počtu diváků.
03:05'
Mathesonovi se nepodařilo zakončit podle představ, načež se do rychlého protiútoku vydal Jakob Silfverberg, po jehož střele Reimer pro jistotu přerušil hru.
02:07'
Kotouč skončil mezi diváky, hra byla po delší době přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Panthers.
01:09'
Brouwer vyslal na zteč Drydena Hunta, jeho následnou střelu z levého kruhu ale John Gibson dokázal vyrazit.
00:15'
Tak to bylo rychlé, Ducks jdou do vedení už po patnácti sekundách hry! Postaral se o to obránce JOSH MANSON, jehož střelu od modré Reimer neviděl a kotouč mu propadl až do sítě. Asistence: Brian Gibbons a Carter Rowney.
00:01'

Florida Panthers: Reimer (Hutchinson) – Matheson, Ekblad, Yandle, Pysyk, Kiselevič, Weegar – Dadonov, Barkov, Hoffman – Huberdeau, McCann, Vatrano – Hunt, Bjugstad, Brouwer – Haley, Lammikko, Sceviour.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Ja. Larsson, Manson, Welinski, Montour, M. Pettersson, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Cogliano, Kesler, Sherwood – Gibbons, Rowney, Åberg.

Rozhodčí: McCauley, Chmielewski – Suchánek, MacPherson.
ANAHEIM DUCKS

Také Anaheim zatím patří k průměru soutěže a momentálně se v Západní konferenci pohybuje těsně pod hranou postupu. Letos má přitom stárnoucí kádr kolem Ryana Getzlafa a Coreyho Perryho možná poslední šanci dosáhnout na velký úspěch v bojích o Stanleyův pohár. Dvojzápas na Floridském poloostrově ale Ducks rozehráli výborně – v Tampě včera zvítězili 3:1 i díky jedné asistenci Ondřeje Kašeho.