Michal Rozsíval (CHI) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:19
Michal Handzuš (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:00
Vladimír Sobotka (STL) 0+2, 1 střela, čas na ledě 20:00
Roman Polák (STL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:15
St. Louis doma vedlo po první třetině 2:0, hrálo lépe, a mělo tak skvěle vykročeno k vítězství. Chicago ale obraz hry dokonale otočilo, což se brzy projevilo i na skóre. Postupně se o obrat postarali tři obránci – Keith, Seabrook a Rozsíval. Blues museli odvolat Millera z brány, 6 vteřin před koncem tak mohl srovnat Tarasenko.

Rozhodlo se v prodloužení. Toews dostal dvě minuty za hákování, Blues přesilovku nevyužili. 46 sekund poté ale po přihrávkách dvou Čechů – Poláka a Sobotky – mohl srovnat ranou od levého mantinelu bek Jackman.
St. Louis Blues i ve druhém domácím utkání dokonává senzační obrat, a nad Chicagem Blackhawks tak vede 2:0 v sérii.
65:50
St. Louis právě vstřelilo branku!
Senzace ze strany St. Louis je dokonána. Od levého mantinelu napálil puk na bránu BARRET JACKMAN, puk prošel, velmi smolně, mezi betony brankáře Chicaga. Crawford, pravda, mnoho neviděl, troufnu si ale tvrdit, že se tato branka dala chytat. Jedním dechem je ale třeba dodat, že i dnes patřil Crawford k oporám hostů v neobvyklém utkání. Nyní ale kapituluje. Asistence: Roman Polák, Vladimír Sobotka.
65:16
Hosté jsou v pěti, stále ale pod velkým tlakem.
64:33
Blackhawks zatím brání pozorně, oslabení zvládají.
63:56
Hosté jeli dva na jednoho, Keithova střela je ale zblokovaná nad.
63:29
Hosté ale dostávají puk do středního pásma.
63:06
Toews dostává dvě minuty za vysokou hůl. Rozhodnou domácí v přesilovce?
62:12
Následují buly po pravici Crawforda.
61:24
Crawford vyráží pokus hostů z úhlu, hra se ubírá na druhou stranu.
60:43
Sobotka je opět na ledě, je velké štěstí, že po ataku soupeře je koleno českého forvarda v pořádku.
60:13
Crawford chytá nástřel z levého kruhu a přerušuje hru. Oba týmy jsou již v plném počtu.
60:01
Dovolím si zmínit osobní poznatek – lepší hokej z dílny NHL jsem v aktuální sezoně neviděl, play off i letos nabízí senzační podívanou. Chicago otočilo z 0:2 na 3:2 a s Blackhawks to vypadalo velmi dobře. St. Louis ale přidalo na tempu a 6 sekund před koncem základní hrací doby srovnalo gólem Tarasenka. Atmosféra ve Scottrade Center nemůže být lepší. Stejně jako v prvním zápase série, i tentokrát se bude prodlužovat.
První prodloužení začne cca v 0:14.
60:00
59:54
Obrovská vlna euforie vypukla v St. Louis. Z pravého kruhu prostřelil Crawforda VLADIMIR TARASENKO. Puk končí u levé tyče, St. Louis tak proměňuje hru 6 na 4 v nesmírně důležité vyrovnání. Asistence: Alex Pietrangelo, Kevin Shattenkirk.
59:37
Steen doráží z úhlu, branku těsně míjí!
59:30
Domácí odvolávají brankáře a tlačí...
59:03
Odpískána přihrávka rukou domácím hráčům, Miller se tak vrací do branky.
59:00
Minuta do konce, domácí drží útočné pásmo.
58:27
Hosté vyhazují přes všechny čáry, icing to ale nemůže být...
58:14
Blues odvolávají brankáře Millera na střídačku. Hraje se tak 6 na 4!
58:14
Obrovský tlak na branku Crawforda, z mezikruží těsně minul Sobotka!
57:48
Vhazovat se bude ve středním pásmu po ofsajdu Blues.
57:05
Po nepovedené přihrávce na Tarasenka Blackhawks vyhazují.
56:30
Hosté opět vyhazují...
56:13
Domácí útočný výpad zastavuje ofsajd. Až do konce třetiny budou hrát domácí přesilovku, to je jasné. Fandové St. Louis ženou k vyrovnání, nyní se hraje hokej s velkým "H".
55:55
Hosté jsou ve čtyřech a z obrovského tlaku se osvobozují vyhozením!
55:38
Roy z pravé strany těsně míjí levou tyč!
55:09
St. Louis bude hrát 46 sekund 5 na 3!
55:09
Bek hostů Seabrook dostává 5 + do konce utkání.
55:09
Tak tohle bylo ostré – Seabrook sejmul v rohu kluziště Backese, následuje pořádně ostrá roztržka mezi hráči.
54:28
Handzuš vytlačil puk do středního pásma, tlak domácích tak ochabuje.
53:55
Po tvrdém ataku Bickella na Sobotku je první jmenovaný po právu vyloučen. Hodně nepříjemný úder kolenem český forvard musí cítit...
53:30
St. Louis nyní působí trochu unaveně, Blackhawks naopak v klidu kontrolují hru.
52:43
Nahození od modré kryje připravený Crawford do lapačky.
51:43
Probouzejí se domácí fanoušci, kteří po obratu hostů značně zmlkli. Nyní se však halou nese: "Let´s go Blues." Doženou domácí fandové St. Louis k vyrovnání?
50:57
Domácí neudrželi útočné pásmo, hrát budou hosté.
50:11
Blackhawks jsou opět kompletní, přesilovka Blues nevyšla.
49:30
Crawford měl nyní i trochu štěstí, střela Jackmana od modré končí jen těsně vedle.
48:49
Hossa pálí ve vlastním oslabení z bezprostřední blízkosti, Miller ale Blues opět podržel a puk vyráží!
48:27
Hostům se daří puk vyhodit do bezpečí.
48:11
Bek hostů Keith vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
47:43
Hossa byl sám před brankou, natřikrát ale skvělého Millera nepřekonal!
46:38
Chicago právě vstřelilo branku!
Má slova jsou posvěcena svěcenou vodou, kterou ze své hole vychrstl český obránce MICHAL ROZSÍVAL. Snad se na mě nebude zkušený bek zlobit, když jeho trefu nazvu "haluzí". Střela od modré Rozsívalovi vůbec nesedla, puk navíc při cestě na branku Millera tečoval jeden ze clonících hráčů. Gólman St. Louis nic neviděl, nebyl ve snadné pozici. Asistence: Brandon Saad.
46:27
Chicago má nyní herně navrch, obraz hry se oproti úvodu utkání zásadně změnil.
45:21
Tarasenko nebezpečně vyslal puk z velké blízkosti, Crawford vyráží.
44:53
A je srovnáno! Od pravého mantinelu vypálil z voleje bek BRENT SEABROOK, puk přeletěl rameno Millera. Asistence: Brandon Saad, Johnny Oduya.
44:10
Kane vypálil z levého kruhu, Miller vyráží ramenem nad!
43:06
Handzuš zaškobrtl o zlomenou hůl a narazil do mantinelu, snad bude zkušený Slovák v pořádku.
42:27
Nahození beka domácích Pietrangela končí jen v rohu útočného pásma.
42:00
St. Louis je opět kompletní.
41:42
Se štěstím vyhazuje puk do bezpečí domácí Oshie.
40:50
Chicago pokračuje v přesilovce, Sharp ale Millera od modré neprostřelil.
40:01
Druhou třetinu vyhrálo Chicago 1:0 trefou beka Keitha, Blackhawks tak jsou opět ve hře. Ve Scottrade Center se hraje fantastický hokej, který je s boji v rámci Stanley Cupu neodmyslitelně spjatý. Nepochybně bude pokračovat i ve třetí třetině, která může hostům napomoci sérii srovnat, nebo přivést Blues k vedení 2:0 v prvním kole.
Třetí třetina začne cca ve 23:14.
40:00
40:00
Ott a Bollig dostávají každý osobní 10 minutový trest.
Navíc Shattenkirk 2 min za hrubost.
39:30
Blues jsou pod tlakem, pauza domácím určitě pomůže.
39:00
Poslední minuta první třetiny...
38:47
Crawford vyráží nebezpečný puk, do brejku vyráží hosté.
37:25
Nesmírně důležitý moment utkání, Chicago snižuje na rozdíl jediné branky. Čistým průstřelem od modré čáry se prosadil bek hostů DUNCAN KEITH. Miller neviděl, a proto puk nechytil. Asistence: Kris Versteeg, Brent Seabrook.
36:37
Lapierre vyslal střelu od modré, ta ale končí jen za bránou Crawforda.
35:28
Bickell byl v dobré pozici před Millerem, ten ale St. Louis podržel a puk vyráží!
34:42
Obránci Chicaga rozehrávají útočnou akci, překonat Millera však není snadný úkol.
33:27
Blackhawks kombinují v útočném pásmu, Hossa se zpoza branky neprosadil.
32:19
Domácí jeli dva na jednoho, Tarasenko nepřihrával, puk si stáhl na mezikruží. Odtud se rozhodl střílet, jeho pokus ale zblokoval bek Keith.
31:29
Z mezikruží pálil Saad, Miller vyráží vyrážečkou.
30:46
Ve druhé třetině vede St. Louis 7:1 na střely, paradoxně se ale v posledních minutách hosté zvedají.
30:00
Polovina utkání je pryč, domácí drží nadějné vedení 2:0.
28:53
Po skvělé kombinaci Blackhawks střílel do prázdné brány Sharp, ten ale o kousek minul! Že by se Sharp inspiroval slovenským bekem Kotvanem, který v téměř totožné situaci neprostřelil Trvaje ve finále play off české extraligy?
28:13
Hosté opět kompletní.
27:50
Keith vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí založit novou akci.
27:07
Crawford ve velkém zmatku přerušuje hru, St. Louis nyní hrají velmi dobře.
26:53
Domácí zaváží puk do útočného pásma a připravují útočnou akci.
26:09
Versteeg vyloučen za hrubost, trenér Chicaga Quenneville ironicky tleská.
26:09
Nahození od modré chytá gólman hostů, který radši hru přeruší.
25:40
Obrana hostů propustila Steena, který jel sám na bránu, možná trochu unáhlené zakončení končí na tyči!
25:16
Chicago je kompletní, Kruger opět na ledě.
24:58
Blackhawks opět vyhazují.
24:16
Hosté už ve čtyřech, domácí hrají klasickou přesilovku.
23:55
Kane chtěl ujet ve vlastním oslabení, obránci Blues ho ale ubránili na hranici pravidel.
23:16
Chicago jde do tří. Kruger je vyloučen za podražení. Domácí budou hrát 27 vteřin 5 na 3.
23:00
Keith vyhazuje přes všechny čáry, zatím je to dobré oslabení ze strany Blackhawks.
22:24
Puk končí v lapačce Crawforda, který přerušuje hru.
22:00
Steen vypálil od modré, puk ale chytá připravený brankář domácích.
21:42
Vyloučen je Kane, který dostává trest za nedovolené bránění.
20:52
Toews nebezpečně tečoval puk na Millera, puk ale poté dostává do bezpečí Sobotka.
20:01
Domácí byli v první třetině lepší a zaslouženě vedou. První branku obstaral Porter, druhou v poslední vteřině třetiny bek Shattenkirk. Blackhawks "hrozili" jen z přesilovek, ani ty jim dnes ale příliš nevychází. Sám na branku navíc ujel domácí Ott, Crawford ho ale vychytal.
Druhá třetina začne cca ve 22:15.
20:00
19:59
Fantazie. Atmosféra v St. Louis je fantastická, domácí nyní semleli soupeře a navyšují skóre. Sobotkovu střelu z bezprostřední blízkosti ještě Crawford vyrazil. Následnou ránu od modré, kterou vyslal KEVIN SHATTENKIRK, už ale gólman hostů lapit nemohl. Kotouč končí u pravé tyče. Asistence: Vladimír Sobotka, Jaden Schwartz.
19:08
Kane pálí z pravého kruhu, Miller vyráží před sebe! V následné změti hráčů se nejlépe zorientovala obrana Blues, která hostům nic nepovolila.
19:00
Minuta do konce třetiny, nikdo nyní nechce chybovat.
18:11
Pietrangelo z levého kruhu těsně minul branku Crawforda.
18:00
2 minuty do konce třetiny, svižný hokej zatím nabídl jedinou branku.
17:23
Ani tato přesilovka Chicaga nebyla dobrá. Hosté sice kombinovali v útočném pásmu, Millera ale více neohrozili.
16:16
Saad zakončoval po přihrávce Kanea, branku ale netrefil.
15:33
Ott jel sám na branku, jeho forhendovou střelu však vyráží skvělý Crawford pravým betonem!
15:23
Další vyloučení, na trestnou lavici míří domácí Oshie za podražení.
14:52
Hosté vyhazují.
14:25
Domácí mohli navýšit, z levého kruhu ale trefil pravou tyč Steen!
13:18
Za sekání vyloučen Saad, první přesilovka pro Blues.
12:49
Miller podržel domácí při tlaku soupeře, Crawford na druhé straně vyráží střelu z mezikruží.
11:54
Chicago hraje v útočném pásmu, zatím ale bez lepší finální přihrávky.
11:05
Domácí jsou opět kompletní, přesilovky Chicagu zatím nejdou.
10:33
Útok Blackhawks zastavuje ofsajd, oslabení zvládají domácí Blues skvěle.
09:35
Hossa po Saadově přiťuknutí pálil z velkého úhlu, Miller vyráží.
09:05
Jackman vyloučen za krosček.
08:49
Shaw zavezl puk do útočného pásma, St. Louis je pod tlakem.
08:06
Puk chytá Miller a hru raději přeruší.
07:08
Jako první se radují domácí! Obránce Blues vypálil od modré, puk se ale po bloku beka Blackhawks odrazil na levou stranu. Pohotovou dorážkou umístěnou k pravé tyči se prezentoval CHRIS PORTER, Crawford reagoval pozdě. Gólman hostů ale na celou situaci neměl dobrý výhled, i proto na tento těžko lapitelný kotouč nedosáhl. Asistence: Jordan Leopold, Kevin Shattenkirk.
06:57
Oba týmy jsou kompletní, v útočném pásmu kombinuje St. Louis.
05:59
Na ledě je nyní logicky více prostoru, větší šance ale zatím nevznikla.
04:57
A Polák je nakonec i vyloučen, s ním putuje na trestnou ale i Bollig. Hrát se bude ve čtyřech.
04:57
Miller přerušuje hru, za jeho brankou se poté rozpoutala rozmíška několika hráčů, zúčastnil se i český bek Polák.
04:27
Domácí jsou znovu v pěti, Chicago početní výhodu nevyužilo.
03:30
A znovu...
03:09
Do bezpečí vyhazuje puk domácí Jackman.
02:41
Sharp vypálil z pravého kruhu, trefil ale jen zadní mantinel.
02:26
První přesilovku si zahraje Chicago. Vyloučen je Reaves za napadení.
01:30
Prví útoky odcházejí střídat, souboj druhých lajn načnou útokem domácí.
00:34
Tarasenko pálí z mezikruží, puk jde těsně nad.
00:01

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Steen, Backes (C), Ott – Tarasenko, Sobotka, Schwartz – Reaves, Roy, Oshie – Cracknell, Lapierre, Porter.

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Versteeg, Toews (C), Saad – Hossa, Handzuš, Sharp – Kane, Shaw, Bickell – Smith, Kruger, Bollig.

Rozhodčí: Meier, Sutherland – Cherrey, Kovachik.
Utkání začne za pár minut.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Oba celky už odehrály jeden zápas první kola. Utkání to bylo vyrovnané, rozhodnout se muselo až ve třetím prodloužení. Šťastnější byli nakonec domácí díky přesné trefě Alexandera Steena ve 101. minutě. Utkání, které skončilo 4:3 po prodloužení, si můžete připomenout zde.
CHICAGO BLACKHAWKS

Obhájci titulu z Chicaga neměli zrovna snový start. Základní část se jim nevydařila podle jejich představ a po 82 kolech obsadili až 5. místo v Západní konferenci, tudíž musejí začínat sérii venku.

Nejproduktivnější hráči základní části

1. Patrick Sharp – 78 bodů (34+44)
2. Patrick Kane – 69 bodů (29+40)
3. Jonathan Toews – 68 bodů (28+40)
ST. LOUIS BLUES

St. Louis Blues odstartovaly svou sezonu famózně a od úvodních kol se drželi na čelních pozicích. Vrchní příčky si udrželi až do konce sezony a zajistili si tak lepší postavení pro boje play-off. V loňské sezony vypadlo St. Louis už v první kole, jejich přemožiteli se stali Králové z Los Angeles

1. Alex Steen – 62 bodů (33+29)
2. T. J. Oshie – 60 bodů (21+39)
3. David Backes – 57 bodů (27+30)
Zdravím všechny fanoušky tohoto krásného sportu! Bitva o Stanleyův pohár v zámořské NHL už je v plném proudu a my se dnes zaměříme na zápas mezi týmy St. Louis Blues a Chicago Blackhawks. Pojďme se na oba celky podívat o něco blíže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.