Je dobojováno. HC Energie Karlovy Vary si odváží z Pardubic dost možná překvapivé tři body, avšak zcela zasloužené. Hostům se dařilo především v začátcích třetin a po trpělivém výkony vítězí 4:1. Brankový účet načal Pohl, který po nahrávce od Zaťoviče prostřelil sedícího Hudáčka. Na 2:0 zvýšil pět minut před koncem druhé části opět Pohl, jehož krásná rána za útočnou modrou se otřela o pravou tyč a skončila v síti. Když poté po chybné rozehrávce Hudáčka zvýšil na rozdíl tří branek Zaťovič vypadalo to, že je rozhodnuto. Menší naději domácím dal po nahrávce Nahodila střelec snižující branky Somík, ale poslední slovo měla opět Energie. Hattrick totiž uzavřel střelou do prázdné branky Petr Pohl, pro kterého to ve dvou posledních zápasech již šestý (!) gól.
60:00
59:35
Píšův pokus po vhazování v útočné třetině končí na připraveném brankáři Karlových Varů. Ten ránu vyráží s pomocí hole do ochranné sítě.
59:18
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
PETR POHL si najel na oblouček od Gulašiho a dovezl kotouč pohodlně do prázdné branky! Pro kanonýra Energie to je druhý hattrick ve druhém utkání za sebou! Asistence: Michal Gulaši.
58:25
A po další ráně Petra Sýkory tu byla další obrovská příležitost Pardubic. Ránu domácího kanonýra Závorka vyrazil na volného Noska, který však odkrytou branku netrefuje!
58:11
Sýkorovu ránu po vhazování chytá Závorka krásným semaforem do své lapačky.
58:08
Po následném zakázaném uvolnění Energie si její lavička vybírá pro svůj celek oddechový čas.
57:49
Domácím se nepovedlo rozehrát v útočné třetině na své hokejky a Hovorka mohl zhruba z poloviny hřiště pálit na prázdnou klec. Naštěstí pro domácí trefuje pouze konstrukci prázdné branky.
57:30
A po něm to Pardubice zkoušejí v šesti hráčích s Hudáčkem na lavičce.
57:30
Energii se nepovedlo konstruktivně rozehrát útok, a tak z toho máme zakázané uvolnění.
56:59
Endál chycen v úmyslném ofsajdu, a tak se bude tři minuty a jednu vteřinu před koncem třetí třetiny vhazovat po pravici Júlia Hudáčka v obranném pásmu Pardubic.
56:12
Zohorna procedil svoji nahrávku zpoza branky až na Sýkoru, který letící projektil netrefil ideálně, a tak Závorka chytá.
55:32
Zaťovič přecenil rychlostní schopnosti svého spoluhráče a po nepřesném nahození bekhendem z toho je zakázané uvolnění.
54:46
Hraje se převážně ve středním pásmu, kde začínající akce obou celků v posledních desítkách vteřin s železnou pravidelností začínají i končí.
53:21
Pohl z pravé strany zamíchal pukem a následně jej vyslal na branku. Tečovaný projektil končí na zadním mantinel.
52:31
Dvě zakázané uvolnění v krátké době nechávají Pardubice v útočném pásmu. Vhazuje se po pravici Závorky.
51:53
Tlak Pardubic chtěl přetavit v zakončení Somík, ale po nahrávce od Endála se puk smolně odrazil ven z pásma.
51:29
Brejk hostí mohl euforii důrazně ztlumit, jenže Hovorka po nahrávce z levé strany zakončoval jen a pouze na zadní mantinel.
50:48
Pardubický tým znatelně zvýšil obrátky, ale do dalšího nebezpečného zakončení se zatím nedostal. ČEZ Arena přesto cítí šanci a žene své miláčky za další trefou.
49:55
Pardubice právě vstřelily branku!
Domácí výběr snižuje deset minut před koncem třetí třetiny na rozdíl dvou branek. Lukáš Nahodil našel z levého rohu útočného pásma přesně hokejku RADOVANA SOMÍKA, který ji sice netrefil ideálně, ale účel splnil, když trefil volný prostor za přesouvajícím se Závorkou. Slovenský hráč při zakončení zlomil hůl, a tak je z trefy na 1:3 hodně rád. Asistence: Lukáš Nahodil a Lukáš Endál.
49:04
Stejně dopadl i Tybor, jehož prudký pokus z pravého křídla Závorka vyrazil do rohu kluziště.
48:28
Po kostrbaté pasáži hry, kdy se puk podíval snad do všech rohů hřiště tu byla příležitost hostí. Martin Látal z pravé strany centroval do brankoviště na hůl Hrušky. Jeho jemnou teč Hudáček zastavil.
46:50
Pohl mohl zaznamenat hattrick, jenže jeho bomba z pravé strany končí ve výstroji připraveného Hudáčka. Ten poté mohl kotouč pohodlně rozehrát, ale nerozuměl si s Ďalogou, a tak jej raději přikryl pod lapačku.
46:12
Hosté hrají v plném počtu, oslabení bylo z jejich strany sehráno na jedničku.
46:01
Zakázané uvolnění Pardubic ve vlastní přesilovce stěhuje hru před Hudáčka, kde se bude po pravici domácího brankáře vhazovat.
45:28
Píša na levé straně nahrál na Sýkoru, jehož dělovka z těžkého úhlu končí jen na boční konstrukci brány.
44:44
Chyba domácích v rozehrávce znamená třetí branku v jejich síti. Hudáček zkoušel uspíšit hru nahrávkou na svého spoluhráče, jenže bohužel pro něj byl rychlejší Kytnár, ten posunul na MARTINA ZAŤOVIČ, který se zbavil kličkou protihráče a střelou do horního rohu branky dává v oslabení na 3:0 z pohledu Energie. Asistence: Milan Kytnár.
44:10
Tybor po objetí branky pěkně nahrál na sjíždějícího Aleše Píšu, který ale branku netrefil. Po následné přerušené hře uvidíme další přesilovku Pardubic. Radim Bičánek dostává dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku.
42:40
Pardubický celek již hrál v plném počtu, když hledal Somík zadovkou Gregorce. Obrana hostů to však přečetla a posouvá puk směr Hudáček.
41:46
Bičánkovu dělovku z pravé strany Hudáček neudržel ve výstroji, ale před dojíždějícím Zaťovičem stačil puk odpálit do zámezí Marek Ďaloga.
41:11
Hruška posunul v rychlém útoku puk na Zaťoviče, jehož střela švihem končí v lapačce připraveného brankáře domácích.
40:45
Hrozí však Pardubice. Nahození z pravé strany poslal opětovně na branku Tybor, avšak jeho tečovaný pokus končí v ochranné síti.
40:21
Pohl zakončuje za útočnou modrou jen do výstroje připraveného Hudáčka. Přesilovka pro Karlovy Vary. Václav Benák dostává dvě minuty za hákování.
40:01
I do druhé třetiny měl celek Karla Mlejnka dobrý vstup. V první části z toho ještě branka nebyla, ale ve druhé už ano. Domácím se nepovedlo vyvést kotouč do útočné třetiny a po nahrávce Zaťoviče Pardubice překvapil opomenutý Pohl. Když se posléze nepovedlo domácím využít i ty vyloženější šance, tak ten samý hráč přidal svou další trefu. Pohl přebral puk na útočné modré a exkluzivním způsobem ji z pomocí tyče přetavil v dvoubrankové vedení Energie. Třetí třetina začne pravděpodobně v 19:49.
40:00
39:29
To napravil posléze až Tybor, jenže Závorka byl opět připraven a chytá.
39:14
Domácí tým se zhruba minutu držel v útočném pásmu, enže si v něm moc nevyhověl, a tak se do šance nedostal.
37:54
Stanislav Balán dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Autor dnešních dvou brankových nahrávek neunesl neodpískaný zákrok a neodpustil si komentář směrem k sudím.
37:27
Moučka za útočnou modrou napřáhl a jeho přízemní pokus brankář Závorka pohotově vykopává mimo svou klec.
36:37
Kolář své sólo z levé strany hřiště zakončil střelou, jenže na Závorku opět nevyzrál, když jeho pokus končí jen ve výstroji připraveného brankáře Energie.
34:59
PETR POHL dostal puk za útočnou modrou, posunul si ho a dělovkou zvyšuje na 2:0! Skvělá rána hostujícího útočníka se ještě otřela o pravou tyč a posléze se již vlní v síti. Pohl se tak prosadil za posledních necelých sto minut již pětkrát, dočká se i dnes hattricku? Asistence: Michal Gulaši a Stanislav Balán.
33:21
Sýkora byl ve středu hřiště celkem důrazně zastaven, ale sudí nechal hru pokračovat a Energie měla dvě slušné šance. Nejprve pálil Hovorka, jehož pokus Hudáček skvěle vykopl mimo. Po něm se k zakončení dostal i Vachovec, ale ten domácího brankáře z bezprostřední blízkosti nepropálil.
31:39
Moučka po nahrávce z pravé strany ihned pálil, avšak jeho tečovaný pokus končí na ochranné síti za brankou Závorky.
30:28
Zaťovič se už už dostával ve sprinterském souboji přes Benáka, ale nakonec z toho zakončení nebylo. Hostující útočník totiž ve snaze o vytvoření si prostoru upadl a sebou stáhl i Benáka. Hudáček tak zasahovat nemusí.
29:32
Největší šance Pardubic v dosavadním průběhu utkání! Rozhozená obrana Karlových Varů nechala nejprve z pravé strany nahrát Koláře na zcela volného Endála, který stál sám před Závorkou, jenže ani teď z toho branka není. Domácí útočník totiž pálí jen do pravého betonu pohotového Tomáše Závorky!
29:06
Kolář se individuálně zkoušel prosadit přes obranný val Energie a i když ho zdolal, tak branku neslaví. Sám před Závorkou pálí pouze do výstroje připraveného brankáře.
28:47
Martin Rygl dostává dvě minuty za podražení. Přesilovka pro HC ČSOB Pojišťovnu Pardubice.
28:10
Píša našel pouze protihráče Kytnára, který bleskově posunul na kolegu Hrušku, jehož projektil končí na bruslích jednoho z domácích hráčů.
27:33
Zohorna jedním dotekem přistrčil na Noska, který si sice puk až moc posunul před sebe, ale posléze jej ještě dostihl a celkem nebezpečně vypálil. Závorka pokus ukryl do lapačky.
26:48
Balán na pravé straně našel nahrávkou za sebe sjíždějícího Zaťoviče který se ale střelou z otočky neprosadil. Jeho tečovaný pokus jde mimo branku.
25:33
Přesilovka Pardubic skončila a Energie šla v brejku dvou na jednoho. Tomáš Micka se rozhodl pro individuální řešení, ale jeho ránu na první tyč Hudáček bez problémů vyrazil.
24:13
Ve velmi slibné pozici se posléze objevil Tomáš Zohorna, jenže ani on zatím nezlomil Závorku. Z bezprostřední blízkosti pálí po svižné akci pouze do betonů hostujícího brankáře!
23:56
Ani další přesilovka domácích není úspěšná. Nepřesná rozehrávka po pravé straně končí zakázaným uvolněním.
23:02
Píša nebezpečně nahazoval kotouč do brankoviště, ale Závorka dokázal před dojíždějícími hráči udržet kotouč v rukavici. I tak může převaha Pardubic pokračovat, jelikož tu máme vyloučení. Radek Dlouhý dostává dvě minuty za sekání.
22:27
Celkem pěknou kombinační akci Pardubic mohl z vrcholu kruhů zakončovat střelou Nosek. Ten ale bohužel pro domácí netrefil puk.
21:28
Pardubická odpověď nebyla příliš nápadná, a tak opět hrozí hosté. Nahození Hrušky z levé strany sice chtěl Hudáček vyklepat z rukavice, ale nakonec puk znovu přikryl. Bude se vhazovat po jeho pravici.
20:27
Energii se dobře povedl i start do druhé třetiny, a tak jde do vedení 1:0! Domácím útočníkům se nepovedlo dostat puk do útočné třetiny, ten vletěl zpátky do obranného pásma, kde se po kostrbaté nahrávce od Zaťoviče dostal k puku na pravé straně osamocený PETR POHL, který našel místečko v Hudáčkově výstroji a otevírá gólový účet zápasu. Pro útočníka Karlových Varů to je již čtvrtá trefa ve druhém zápase. Asistence: Milan Zaťovič a Stanislav Balán.
20:01
V ČEZ Areně zatím vidíme celkem vyrovnaný hokej. Energie sice měla dvě větší šance, ale Hudáček hned v první minutě utkání dobře zakročil betonem a při šanci Látala šel puk vysoko nad. Přesto domácí tým vede na střely 7:6. Druhá třetina začne přibližně v 18:48.
20:00
19:42
Menší šarvátka před Závorkou je rozhodčími rychle uhasena, a tak hra může pokračovat. Vylučovat se tentokrát nebude.
19:06
Vašíček od levého mantinelu pálil do klubka těl, ale Závorka zasahovat nemusí. Puk se od výstroje hostujících beků dostává ven z pásma.
18:13
Vytrvalý souboj o puk u zadního mantinelu za brankou Závorky sice vyšel lépe pro domácí, jenže Zohorna poté nepřesně nahrával na Píšu a puk se od brusle hostujícího hráče dostává do středního pásma.
17:18
Ani další přesilovka Pardubic zatím nemá ty správné parametry. Rozehrávka vázne, a tak není divem, že tu máme zakázané uvolnění. Po něm se vhazuje po levici Júlia Hudáčka.
16:35
Jan Dresler následně dohrál Zohornu až příliš důrazně, a tak dostává trest. Dvě minuty za hrubost plus desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
16:34
Radil dobře zapracoval v rohu kluziště a našel na útočné modré Píšu. Jeho bombu od modré Závorka viděl a celkem v klidu ji chytá do výstroje.
15:34
Látal pěkně prokličkoval z levé strany až do zakončení, jenže bohužel pro Energii ve velmi dobré pozici pálí sám před Hudáčkem bekhendem hodně mimo.
15:03
Energie se tlačila po pravém mantinelu do zakončení, jenže to jí hatí čárový sudí. Ten vidí ofsajd, a tak se hra přerušuje. Vhazovat se následně ve střední třetině ČEZ Areny.
13:34
Sýkora měl ve středu hřiště dost volného prostoru ke své obávané ráně, jenže překvapil, když nahrával na pravé křídlo pro Somíka. Nahrávka však je přečtena, a tak jde do útoku výběr Karlových Varů.
12:22
Nahodil z levé strany dokázal i přes obklíčení vypálit, ale Závorka vyrazil. K odraženému puku se poté sice dral Moučka, jenže toho obránci Energie zastavují.
10:38
Na druhé straně musel dvakrát zasahovat i Július Hudáček. Slovenský brankář dokázal lapit dvě zakončení od levého mantinelu, když zejména proti střele Radka Dlouhého se vyznamenal.
09:55
Následně se do dobré pozice sunul i Petr Sýkora, ale ani on úspěch neslaví. Závorka byl v brankovišti připraven a zakončení vyráží.
09:44
Radil našel z pravé strany Noska, který se obtočil kolem svého strážce a nebezpečně vypálil. Bohužel pro domácí ale netrefil branku.
08:20
Koblasa zastavil rychlý puk až za brankou, ale dobře s ním zamíchal a dostal se přes stojícího obránce. Následné nahození z těžkého úhlu ale Hudáček kryje.
07:49
Domácí výběr už hrál v plném počtu, ale i tak se nedokázal osvobodit. Odpočinek mu tak zajistila až po vyhození puku do ochranné sítě reklamní přestávka.
07:04
Ve slušné pozici byl nejprve Balán, ale jeho pokus dokázal Hudáček vyrazit. Akce pokračovala na druhou stranu, ze které vyletěl puk před branku. Tam byl ve velmi dobré pozici Zaťovič, ale bohužel pro Energii netrefil.
05:59
Ďaloga dobře zastavil nahozený kotouč a křižnou bombou vyhazuje až před brankáře Závorku.
05:25
Karlovy Vary již hráli v plném počtu, když se jeden z útočníků snažil projet podél pravého mantinelu do zakončení. Rozhodčí však přerušuje hru pro vyloučení. Blaž Gregorc totiž dostává dvě minuty za držení protihráče.
04:18
A znovu Radovan Somík. Tentokrát měl zkušený útočník Pardubic hodně prostoru za brankou, a tak toho využil k rychlému vjezdu do brankoviště. Když k tomu přidal i zakončení, tak neuspěl, jelikož Závorka pohotově vyrazil.
03:51
Somík projel po pravé straně až do zakončení, jenže to poslal z celkem dobré pozice vysoko nad, a tak končí až v ochranné síti.
03:36
Pardubicím se zatím přesilová hra vůbec nedaří, když se nedokáží nastěhovat do útočné třetiny. Energii stačí vyhazovat nepřesné nahrávky domácích do středního pásma.
02:46
První vyloučení dnešního večera nepotěší hosty. Radim Bičánek totiž dostává dvě minuty za podražení.
01:16
Hovorkova rána z pravého křídla sice vypadala první metry nadějně, jenže poté skončila na holeni jednoho z domácích obránců, a tak může být brankář Pardubic v klidu.
00:24
Benák zaváhal ve středním pásmu a Energie šla do protiútoku. Ten poslal z pravé strany do středu hřiště Pohl na Zaťoviče, jehož zakončení Hudáček skvěle vyráží betonem mimo svou klec!
00:01
Minuta ticha za zesnulého Karla Guta.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Hudáček (Salfický) – Ďaloga, Benák, Zdráhal, Píša, Vašíček, Gregorc – Radil, Nosek, Zohorna – Kolář, Somík, Sýkora – Tybor, Cetkovský, Endál – Semorád, Nahodil, Moučka.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Rýgl, Bičánek, Kubka, Drtina, Dresler, Gulaši, Schusser – Pohl, Balán, Zaťovič – Hovorka, Vachovec, Dlouhý – Látal, Hruška, Kytnár – Tomeček, Koblasa, Micka.

Trenéři: Karel Mlejnek a Jaromír Kverka st.

Rozhodčí: Minář, Šír – Bryška, Lučan.
Domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je na tom tabulkově o něco lépe, když ji náleží sedmá příčka. Výběr Zdeňka Venery a Miloše Říhy mladšího trápí nevyrovnanost výkonů. Poslední sérii držel tým v říjnu, kdy po třech výhrách následovalo nepříjemných pět proher v řadě. Od té doby domácí celek střídá prohry s výhrami, a tak je k dnešnímu dni přesně v polovině tabulky. Rok 2014 začal pro Pardubice výhrou v domácím utkání s Libercem, avšak hned o dva dny to byla v Plzni prohra 2:1.
Karlovy Vary přijíždějí do ČEZ Areny v pozici dvanáctého celku extraligového peletonu. Energie sice ztrácí na předkolo play off šest bodů, ale hned poslední dva duely tým Karla Mlejnka na vlastním kluzišti vyhrál. Nejprve porazil Litvínov 2:1 a v neděli porazil Kladno o tři branky výsledkem 4:1. Hattrick vstřelil Petr Pohl a na něj navázal trefou do prázdné klece Balán. Hostující tým z posledních devíti venkovních utkání vyhrál jen ve dvou případech, a tak ani dnes na ledě Pardubic nebude v roli favorita.
Již 37. kolo Tipsport extraligy bude odehráno v poslední pracovní den tohoto týdnu, tedy v pátek 9. ledna. Nás bude zajímat především duel mezi HC ČSOB Pojišťovnou Pardubice a HC Energií Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.