Pro dnešek je to vše, příště opět na počtenou.
Je tu konec, HC Sparta Praha poráží HC Škoda Plzeň 3:1. Hosté vedli po první třetině 1:0, trefil se Pletka. Domácí ale třemi góly otočili, trefili se Ton, Kumstát a na závěr Buchtele.

V Praze se hrál velmi pěkný hokej. Sparta byla po celou dobu utkání aktivnější v útoku. Jednou z příčin byla i taktika Plzně, která vycházela především z obranné činnosti. Nakonec ale slaví o něco lepší tým.

Hlavní událostí zápasu je bezpochyb 255. gól Petra Tona v dresu Sparty. Domácí útočník se tak stal nejlepším střelcem v historii pražské Sparty.

Nejlepší hráči utkání: Václav Pletka (PLZ), Petr Ton (SPA).
60:00
59:58
Buly před Pöpperlem.
59:48
Pacovský z ideální pozice míjí prázdnou bránu!
59:30
Puk za brankou hostů...
58:55
Rolinek obětavě blokuje ránu Slováka od modré.
58:49
Hosté odvolávají gólmana!
58:49
Další z mnoha potyček před sparťanskou brankou. Tentokrát se vylučovat nebude, následují buly před Pöpperlem.
58:27
Hosté se těžko prořezávají středním pásmem, obrana Sparty dnes funguje.
57:55
Pöpperle musel opět zasahovat, dnes si ale domácí gólman vede dobře – to platí i teď.
57:40
Oddechový čas pro hosty.
57:34
Gřegořek obětavě blokuje nebezpečné zakončení Straky a zastavuje tak šanci Plzně.
57:10
Oba týmy hrají ve čtyřech, puk mají hosté.
56:52
Následuje ho ale i sparťanský obránce Kubát, jenž dostává dvě minuty za úder loktem.
56:33
Jeřábek vyloučen za držení.
56:30
Sýkora se ocitl sám před Pöpperlem, jeho střela zápěstím ale končí na rameni domácího gólmana!
56:19
Stejně tak i Tomáš Rachůnek.
55:47
A nyní vyhazuje i Pilař.
55:27
Plzeň zamkla domácí Spartu a vytvořila si tlak, domácí obránce ale dokázal vyhodit.
54:50
Na trestnou lavici míří i Sičák, Plzeň dostává další šanci. Domácí obránce hrál vysokou holí.
54:41
Oba týmy kompletní, útok hostů zastavuje ofsajd.
54:20
Tvrdě vypálil Ton od modré, Machovský vyráží.
52:39
Na Spartě se hraje pohledný hokej v bouřlivé atmosféře více jak šesti tisíc diváků. Dočkáme se dramatu, nebo si Sparta pohlídá vítězství?
52:39
Přesilovka Sparty ale rychle končí. Pilař je vyloučen za podražení.
52:27
Nedisciplinovaný Indián Duda opět vyloučen, tentokrát za nepěkný krosček.
52:15
Pech z blízka trefuje bekhendem jen Machovského.
51:57
Čeká nás rozhodně zajímavých osm minut. Plzeň nepatří mezi týmy, které by se napadlo vzdát. Domácím se pochopitelně otevírá možnost chodit do rychlých brejků.
51:28
Bratři Rachůnkové jeli dva na jednoho! Ivan nahrával na Tomáše, ten ale promáchl!
51:02
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Ton v přečíslení tří na jednoho přihrával na střed, kde byl připraven JAN BUCHTELE. Přihrávka prvně jmenovaného byla tečovaná, puk si zahrál na neposednou žabku. Buchtele si ale poradil a prostřelil Machovského! Asistence: Petr Ton.
49:57
Sám proti všem – tak si mohl připadat kapitán Sparty Rolinek v chumlu před Machovským, který puk raději podržel.
49:28
Krásný hokejový moment, o který se postarali Ivan Rachůnek s Matějem Machovským. Prvně jmenovaný střílel tahem přes beka, ten mu ale střelu zblokoval. Druhý pohotový pokus z dorážky ale končí v připravené lapačce gólmana hostů. Oba hráči si zaslouží pochvalu za pěkný moment.
49:15
Po plzeňské útočné akci následují buly v útočném pásmu hostí.
48:05
Parádní pas Sičáka na rozjetého Hlinku, který jel sám na branku! Domácí centr číslo jedna ale nasměroval svůj bekhendový blafák jen do betonu Machovského.
47:19
Má slova o dobré defenzivě Sparty se naplnila, Plzeň neměla v přesilovce jedinou šanci.
46:53
A znovu, jakoby chtěl Ivan Rachůnek za každou cenu ubránit oslabení, když byl brácha vyloučen.
45:35
Dudovi nesedla střela z pravého kruhu, načež útočník hostů ztrácí puk – domácí vyhazují.
45:17
Teď ale přichází šance pro hosty. Po vyloučen T. Rachůnka za podražení přichází přesilovka hostů.
44:36
Domácí si zaslouží pochvalu za dobrou práci v defenzivě a při napadání. Plzeň se tak nedostává do tlaku, to platí prakticky celý zápas. Následují buly před Machovským.
43:51
Pěkné choreo si připravili fanoušci hostů, kteří po přerušení hry v útočném pásmu budou sledovat buly po levici Machovského.
42:50
Dnešnímu utkání v Holešovicích přihlíží skvělých 6 309 diváků.
42:10
Po zásahu Machovského buly v útočném pásmu domácích.
41:52
Hosté zvýšili frekvenci napadání, stále to jsou ale domácí, kdo drží puk častěji.
40:35
Domácí rozehrávají zpoza branky...
40:01
Třetí třetina začne cca v 19:47.
Sparta byla i ve druhé třetině aktivnější a zaslouženě vede. O první vyrovnávací gól se postaral Petr Ton, který se tak zapsal do historie Sparty, jako nejlepší střelec klubu. Stalo se tak po proměněném trestném střílení, které znamenalo jeho 255. branku za pražský klub.

Otočit na 2:1 se povedlo Petru Kumstátovi, který proměnil pohlednou Klimkovu přihrávku střelou z první. Plzeň dnes hraje s taktikou dobré obrany a rychlých protiútoků. To se vesměs daří dobře, ve třetí třetině bude ale muset přidat v ofenzivní části, která dnes, překvapivě, pokulhává.
40:00
39:56
Kumstát po Pechově nahrávce zpoza branky trefuje tyč!
39:29
Půl minuty před koncem třetiny ještě uvidíme buly ve středním pásmu.
38:27
Hra se před koncem třetiny trochu uklidnila, oba celky zřejmě chtějí jít do šaten za současného stavu.
37:25
Tohle domácí publikum ocení. Tvrdý hit na projíždějícího útočníka předvedl Piskáček. Za tento zákrok by se nemusel stydět ani lecjaký tvrďák NHL.
36:30
Hosté střídají gólmany. Dobře chytajícího Lukáše Mensatora nahrazuje Matěj Machovský.
36:30
Holešovičtí otáčí stav utkání! Lukáš Klimek nezištně přihrál zpoza branky na volného snipera PETRA KUMSTÁTA, který z ideální pozice trefil z první za záda Mensatora! Asistence: Lukáš Klimek.
35:56
Icing hostů.
35:22
Domácí jeli znovu dva na jednoho, Ivan Rachůnek se rozhodl pro stahovačku a následné zakončení, to se ale vůbec nepovedlo.
34:40
Stále je to domácí Sparta, kdo útočí a tvoří hru. Hosté dnes spoléhají na přesilové hry a rychlé brejky. Která taktika bude slavit úspěch?
33:26
Pech nádhernou stahovačkou připravil únik dvou na jednoho, ve kterém nahrával do ideální pozice na Kubáta. Jeho střelu ale vyráží dnes vynikající Mensator!
32:43
Oba týmy hrají ve stejném počtu.
32:05
Prudké vyhození puku z obranné třetiny domácích mohl chytit Pacovský, to by znamenalo samostatný únik. Bohužel pro něj bylo ale vyhození příliš prudké.
31:35
Vše je ale ihned jinak, za sekání je vyloučen Straka. Hosté tak budou hrát přesilovku 4 na 3.
31:31
Piskáček vyloučen za vysokou hůl, Plzeň bude hrát přesilovku 5:3! Ta bude trvat 1:08 min.
31:16
Hosté usazeni v útočném pásmu, přijde střelba?
30:39
Ivan Rachůnek vyloučen za hákování.
30:17
Drobné problémy se zpracováním měl Mensator, vhazuje se tak po jeho pravici.
29:39
Plzeňané kompletní, Spartě se nepodařilo využít přesilovou hru.
28:33
Přesilovka Sparty ale pokračuje, po obětavém obranném zákroku plzeňského obránce se ale hostům daří vyhodit.
28:00
Pilař dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
27:56
Pilařovi se povedlo vystřelit tahem od modré, Mensator na puk ale viděl a s jistotou ho zastavuje.
27:37
Domácí jsou lepší, Plzeň se musela uchýlit k dalšímu faulu. Frolo vyloučen za hákování.
27:16
Jeřábek napřáhl k tvrdé golfové ráně z levého kruhu, puk jde ale nad.
25:54
Pech umě vybojoval puk v útočném pásmu, domácí si ale šanci nevytvořili. Tlak Sparty pokračuje, Plzeň dnes hraje soustavně v neobvykle tuhé defenzivě.
24:01
Hra přerušena, vhazuje se ve středním pásmu.
23:16
Domácí chtějí přidat rychle i další branky, Plzeň pod tlakem.
21:56
PETR TON proměňuje trestné střílení střelou mezi betony! Domácí útočník tak překonal historický rekord klubu a stává se tak jeho nejlepším střelcem v historii! Legendární útočník totiž vstřelil neuvěřitelný 255. gól v rudém dresu. Velká gratulace pro tento individuální úspěch. V Holešovicích se tak dnes přepisuje historie, tribuny jsou si toho vědomy a domácího střelce řádně oslavují...
21:56
Hosté faulují unikajícího Tona, ten tak pojede trestné střílení! Domácí útočník může překonat rekord!
21:42
Hosté vyhazují.
21:24
Gřegořkova rána z pravého kruhu se neujala, domácí pokračují v tlaku.
20:34
Vhazuje se ve středním pásmu.
20:05
Sparta začíná druhou třetinu přesilovou hrou.
20:01
Sparta v první třetině Plzeň přehrávala, po herní stránce byli domácí jasně lepší. Vždy ale neplatí, kdo hraje, ten vede, o jediný gól hostů se v přesilovce postaral Václav Pletka.

19:58
Tak tohle do sportu nepatří. Plzeňští zbytečně napadli Karla Pilaře po odpískání přerušení hry. Následně se strhla pěstní potyčka. Tu vyprovokovalo známé jméno – Radek Duda. Ten tak dostává dvě minuty za hrubost.
18:55
Hosté operují v útočném pásmu, k zakončení se ale zatím nedostali.
17:38
Další tvrdá rána Pilaře od modré, Mensator dnes ale zatím bezchybný.
17:20
Ivan Rachůnek si připsal ukázkový hit v obranném pásmu a vybojoval tak puk na domácí hole.
16:42
Po tlaku domácích Mensator puk raději podrží.
16:30
Ton se dostal k pohotové střele z dorážky z levého kruhu, Mensator skvěle vyráží!
16:20
16:12
Pilař pálí dělo od modré, puk jde těsně nad!
15:59
Klimek s Pechem se ocitli v nadějné pozici, přihrávka prvně jmenovaného je ale ztečovaná do bezpečné pozice pro hosty.
14:48
Domácí zakládají jeden útok za druhým, zatím ale naráží na dobře organizovanou obranu soupeře. Tentokrát si neúspěšně počínal na levém křídle operující Klimek.
13:49
Přibyl se protlačil přes pravé křídlo do úniku, bekhendový blafák mu ale zneškodnil Mensator!
13:22
Domácí se snaží rychle odpovědět, Plzeňané ale dobře brání obranné pásmo a domácím dovolují jen málo.
11:40
Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň využívá přesilovou hru! Duda vystřelil zápěstím z pravého kruhu, o pohotovou dorážku se postaral zkušený VÁCLAV PLETKA! Asistence: Radek Duda, Martin Straka.
11:12
Domácím se daří vyhodit.
11:04
Za podražení je vyloučen i domácí Piskáček, první přesilovka pro hosty.
10:16
Sparťané jsou zatím lepší, aktivita je jednoznačně na straně pražského celku. Plzeň zatím ale dobře brání a je na ní vidět zdravé sebevědomí.
09:09
A znovu Mensator – tentokrát pokryl Piskáčkovo nahození od modré.
08:41
Tvrdá rána z levého křídla, Mensator vyráží.
08:06
Plzeň kompletní, domácím nedovolila absolutně nic.
07:45
Ta se zatím ale vůbec nedaří...
06:53
Hanzlík dostal dobrou přihrávku od Straky na modrou, odkud prověřil pozornost domácího muže v masce. Ten obstál, domácí pokračují v přesilovce.
06:35
Hostům se daří vyhodit alespoň do středního pásma.
06:06
Jeřábek vyloučen za podražení, domácí si zahrají dnešní první přesilovou hru!
05:51
Mensator puk raději podrží, je tu další přerušení hry a buly v útočném pásmu domácích.
04:50
Sympatický tlak si vytvořila čtvrtá lajna Sparty, Mensator měl co dělat. Po Pöpperlem vyraženém puku do ochranné sítě následují buly po jeho pravici.
04:06
Další icing hostů, vhazuje se po levici Mensatora.
03:17
Další zásah pro domácího gólmana, lehkou střelu z pravého křídla našel bezpečně v lapačce.
02:53
Slovák trefil Pöpperleho, vhazuje se v obranném pásmu domácích.
02:13
I hosté okusili chuť útočného pásma, k zakončení se ale nedostali.
01:23
Po špatné rozehrávce hostů se k pohotové střele dostal Buchtele, mířil ale nad.
01:01
Plzeňské zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Mensatora.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle – Piskáček, Pilař, Kubát, Sičák, Švrček, Krejčí, Gřegořek – Rolínek, Hlinka, Pacovský – Klimek, Pech, Kumstát – Buchtele, Přibyl, Ton – Rachůnek I., Simon, Rachůnek T.

HC Škoda Plzeň: Mensator – Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Růžička, Frolo, Mozík, Marcel – Vlasák, Straka, Duda – Pletka, Lev, Kratěna – Sýkora, Sýkora T., Novotný – Petruška, Pitule, Dvořák – Schleiss.

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, Barvíř.
V Praze se očekává kvalitní hokej plný emocí, pokud nemůžete na utkání dorazit, tak je tu právě pro Vás připravena podrobná onlajn reportáž. Začínáme v 18:00.
Plzeňská kvalita aneb tik ťak Rolexu na ledové ploše

Kdo maže, ten jede. V Plzni to vědí velmi dobře, v poslední době maže především plzeňská hlava pomazaná – legenda českého hokeje, součást každého kvalitního týmu hry Fantasy – Martin Straka.

Ikona Plzně rozhodla sedmé finále loňského play-off a letos opět táhne tým k vrcholům. To i přesto, že stále ještě, dle svých slov, nemá jasno o svém pokračování v aktivní kariéře. Plzeň ale především díky svému kapitánovi vyhrála obě první utkání. Domácí výhra 5:2 s Vítkovicemi byla jasnou záležitostí. V Liberci to měli Indiáni těžší, i tak ale zvítězili – 3:1. Dnes se čeká vyrovnaný souboj na ostří nože, který nemá favorita.

Poslední zápas hrála Plzeň, jak bylo řečeno, v Liberci. Ten přes léto posílil, pro Plzeňany se tak jednalo o těžkého soupeře. V utkání se ale dokázali i tak prosadit Duda, Kratěna a Vlasák. K vývoji utkání se vyjádřil první trenér Plzně, Milan Razým:

"Po bezbrankové první třetině jsme šli šťastným gólem do vedení, měli jsme i další příležitosti, ale nevyužili je. Domácí se poté dostali do hry díky přesilovce. Klíčovým momentem zápasu byl konec druhé třetiny, kdy jsme dali druhý gól. Třetí třetinu jsme si už pohlídali, co prošlo obranou pochytal spolehlivý Lukáš Mensator."
Sparťanský vstup do sezony: Romance s Hradcem a ledovka v Chomutově

První kolo se Pražanům povedlo na jedničku. Ať už jakémukoliv výsledku utkání ale předcházela jiná, velmi významná událost. Petr Ton totiž v čase 36:24 vstřelil branku na 4:1 a srovnal tak rekord v počtu gólů za Spartu, který do té doby vlastnil Jiří Zelenka. Současný gólový součet obou vynikajících střelců stojí na hranici 254 branek. Je tedy otázkou času, než se stane legendární forvard s číslem 87 jedničkou pražského klubu. Stane se tak dnes proti Plzni?

Oslava domácího útočníka v utkání s Mountfieldem byla pochopitelně o to šťastnější, že se odehrála při výhře 5:1. Jak ale hráči i trenéři zmínili, výsledek se nerodil nejsnadněji. Josef Jandač se po utkání vyjádřil takto:

"Myslím, že v první třetině jsme byli nervózní. Projevilo se tam, že hrajeme domácí utkání, plno nových kluků, taková ta nervozita tam byla znát. Jakmile jsme odskočili o dvě branky, tak jsme se zklidnili, hráli jsme v pohodě a bez problémů jsme zápas dotáhli do vítězného konce."

Druhé kolo hráli Pražané na ledě Chomutova. V přípravné fázi v European Trophy zde Sparta jasně dominovala a zvítězila 6:1, v lize ale úspěch nepřišel. Domácí odrazili hostující útočné nájezdy a favorita porazili 3:1.
Příjemný podvečer hokejem! Tipsport extraliga je po dlouhé letní pauze opět tady a již druhé kolo nám nabídne tradiční souboj. Praha proti Plzni, Sparta proti Škodovce.