Zlínští díky dnešní výhře živí šanci na postupovou šestku. Poslední třetina byla hodně dramatická a chvílemi to vypadalo, že by zápas mohl jít do prodloužení. Zlínští ale žádné drama nepřipustili a výhru domácích pečetil trefou do prázdné branky kapitán Petr Čajánek. Zlínští tak odčinili domácí nezdar s Pardubicemi a navázali na předchozí výhru na ledě Komety. Pro dnešek je to ze Zlína všechno, hezký zbytek středy. Nejlepší hráči utkání: Petr Leška (ZLN) – Dominik Furch (SLA)
60:00
59:45
Ještě stihneme jedno vhazování ve středním pásmu.
59:38
O vítězi máme rozhodnuto, zápas už se pouze dohrává.
59:11
Zlín právě vstřelil branku!
Teď už je to definitivní. Tři body pro domácí pečetí trefou do odkryté branky PETR ČAJÁNEK. Bez asistence.
58:48
Na led místo Furcha naskakuje David Skokan a hosté to zkusí v šesti.
58:48
Slávisté pouze nahodili puk na Kašíka a vynutili si vhazování.
58:38
Žejdl ve vlastním pásmu upadl s kotoučem a chyby mohl využít Kubiš, bohužel pro domácí se tak nestalo.
58:10
Sešívaní jsou v plném počtu, Kašík zneškodnil jasnou šanci Jelínkovi, když proti jeho šanci pohotově máchl lapačkou.
57:38
Zlínští jakoby v přesilovce šetřili čas, nahození Matějíčka vytěsnil Furch maskou do ochranné sítě.
56:48
Leška rozjel sérii přihrávek s Marušákem, uvidíme co z toho vznikne.
56:28
Dnešní duel sleduje 3791 diváků.
55:58
Šance pro Zlín, aby opět odskočil hostům na rozdíl dvou branek. Za hrubost je potrestán dvěma minutami Petr Jelínek (SLA)
54:44
Slavia právě vstřelila branku!
Ve Zlíně to dnes bude ještě dramatický závěr utkání. Sešívaným se povedlo v početní převaze snížit na dostřel jediné trefy! Nahození JURAJE VALACHA od modré čáry se odrazilo od pravé tyčky do sítě. Asistence: Petr Kadlec, Jaroslav Bednář.
54:28
Zlínu se podařilo rychle dostat kotouč do středního pásma.
53:47
Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za hákování.
53:32
Vhazovat se bude v blízkosti Libora Kašíka, Slavie se ještě chce poprat o bodový zisk.
52:38
Čajánek zamotal hlavy obráncům Slavie, když si s kotoučem kličkoval jak chtěl a vysloužil si bouřlivý potlesk diváků. Buly před brankou Furcha.
51:37
Brankář Furch podcenil lehké nahození PETRA HOLÍKA z rohu kluziště a Zlín odskakuje hostům na rozdíl dvou branek. Bez asistence.
51:06
Za brankou Kašíka zůstal na ledě ležet útočník Skokan, který se ale vzápětí rychle zvedl a stadionem se ozývá pískot.
50:34
Na druhé straně dvakrát dobře zasáhl proti pokusům domácích připravený Dominik Furch. S přibývajícím koncem se tempo hry stupňuje nahoru.
49:49
Tomica byl blízko druhé trefy v utkání a vyrovnání Slavie. Útočník Slavie trefil v pádu z dorážky boční síťku zlínské klece.
49:25
Zlínskou souhru ukončila až nepřesná poslední přihrávka, která signalizuje, že byl odpískán icing. Hra se stěhuje ke Kašíkovi.
48:34
Ofsajd ve kterém se ocitl hostující Skokan, buly ve středním pásmu.
48:05
Zlínští si svoji aktivitou vynutili vhazování v blízkosti Furchovy branky.
47:33
Berani se usídlili v útočné třetině a nechtějí hostům vůbec půjčit kotouč.
46:38
Zlín se usadil před Furchem a hosté raději kotouč vyhodili na icing.
45:34
Slávisté tlačí a naznačují, že si chtějí ze Zlína nějaký bodík odvést. Kašík teď dobře zasáhl proti Růžičkově střele zápěstím.
44:54
Furch zneškodnil levým betonem Köhlerovu pumelici z první a následně hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
44:13
Ofsajd Pražanů, hra se přesouvá do středního pásma.
43:52
Zakázané uvolnění hokejistů Slavie, buly před Furchem.
43:10
Mezitím co už byl Růžička na ledě a hosté byli kompletní se do úniku vyřítil MAREK TOMICA a střelou mezi betony překonává Kašíka, kterému tak kazí čisté konto. Bez asistence.
42:45
Hokejisté PSG jsou vykázaní z útočného pásma, protože někdo z útočníků překážel v brankovišti Furchovi.
42:10
Rozjetého Honejska po levém křídle zastavila sudího píšťalka, která signalizuje ofsajd domácích.
41:24
Zlínští vyhráli vhazování a Furch měl hned plné ruce práce s dorážkami domácích.
41:09
Vladimír Růžička (SLA) 2 minuty hákování.
40:40
Honejsek byl při vyvážení kotouče do útočného pásma faulován a přesilovku si teď zahrají domácí.
40:32
Kašík musel na druhý pokus ukořistit pod lapačku dorážku Bednáře a Zlín už má oslabení za sebou.
40:20
Slavie dohrává z kraje poslední třetiny přesilovku pět na čtyři při vyloučení Tesaříka.
40:01
Zlín byl lepším celkem i ve druhé třetině a po zásluze přidal druhou branku z hole Ondráčka, který se po překombinované akci dostal k odraženému kotouči a prosadil se zakončením mezi betony. Slavie se dostávala před Kašíka jen sporadicky a pokud chce pomýšlet na bodový zisk, bude muset v posledních dvaceti minutách hodně zabrat. Třetí třetina začne v 19:16.
40:00
39:29
Svůj sólový průnik zakončil Žejdl svižnou střelou do náručí Kašíka.
38:55
Petr Leška výbornou defenzivní prací udržel kotouč nejméne půl minutky v útočném pásmu.
38:32
Slavie si zahaje v závěru druhé dvacetiminutovky přesilovou hru pět na čtyři. Za držení je potrestán dvouminutovým trestem obránce Radim Tesařík (ZLN)
38:12
Rána Stránského skončila sražena v ochranné síti za Kašíkem, buly před brankou Zlína.
37:51
Branka za Dominikem Furchem byla vychýlena ze svého postavení a buly se bude opakovat.
37:40
Kadlec opustil trestnou lavici a hosté jsou kompletní, Zlín v této přesilovce toho moc nepředvedl.
37:12
Brankář Slavie si pohlídal lehké nahození z hokejky Zámorského.
36:45
Holík se dostal s pukem do útočného pásma a Furch měl štěstí, že Veselý nedosáhl na Čajánkovu příhru přes brankoviště.
36:25
Zlín se ale v početní převaze zatím před Furcha nedopracoval, hosté dobře střeží střední pásmo.
35:32
Petr Kadlec (SLA) vystřelil Sedláčkovi hokejku z ruk a půjde za to pykat. Zlínu se nabízí další početní výhoda.
35:14
Kašík byl pohotový proti svižné střele Bednáře.
34:41
Zlínští si drtivým tlakem vybojovali buly před Furchem.
34:37
Čajánek ještě z posledních sil vybojoval kotouč a nahodil ho před branku Honejskovi, který neměl stabilitu, aby puk zpracoval. Posléze ale Honejsek vracel zpět Čajánkovi, který na zpětnou příhru také nedosáhl. Povedené střídání Čajánkovi formace zakončil dělovkou do Furcha Petr Holík.
33:13
Zlínská čtvrtá formace svoji akci nejprve překombinovala, ale JIŘÍ ONDRÁČEK vše posléze napravil. Zlínský útočník se nejlépe zorientoval na brankovišti a procedil puk mezi betony Dominika Furcha. Asistence: Pavel Sedláček, Marek Melenovský.
Marušák pozdě zaregistroval Melenovského nahození a Zlín přichází o útočné pásmo.
31:56
Po delší odmlce si zase kotouč osahal zlínský Libor Kašík, když se mu povedlo zneškodnit nahození Kadlece.
31:27
Čajánkova formace si dnes hodně rozumí v kombinaci a Furch musí být proti jejich pokusům v pozoru.
30:58
Balaštík obdržel přihrávku zpoza branky od Petra Lešky a nedokázal ani na dvakrát překonat ležícího Furcha.
30:25
Berani nakonec z přihrávky Okála vytěžit nic nedokázali.
29:41
Valach vyslal na Kašíka ostrou střelu, kterou brankář domácích vytěsnil do rohu kluziště, kde kotouč získal Okál a Zlín míří kupředu.
28:45
Urbance vyhodil kotouč podél mantinelu a je odpískán icing. Hra se vrací po menší pauze zpátky před Kašíka.
27:27
Kašík se po delší době dostal do tempa, když zneškodnil tvrdý projektil z hokejky Krenželoka.
26:50
Čajánek ztratil kotouč ve středním pásmu a do šance se dostal Jakub Sklenář. Výsledná střela útočníka hostí ale Kašíka neohrozila.
26:25
Komerční přestávka, po jejím konci se bude vhazovat v obranné třetině Slavie.
26:19
Leška se obtočil kolem branky Furcha a snažil se ještě zakončit na bližší tyč. Slávistického brankáře však Leška nenachytal.
25:51
Ševci rozehráli nepřesně a je odpískán icing.
25:31
Bednář vyslal dobrým pasem do jízdy Žejdla, kterého ale následně čistě odstavil od kotouče bránící Zámorský.
25:00
Jeden ze Slávistů sevřel kotouč do rukavice a hra je přerušena, buly ve středovém kruhu.
24:35
Skokan vyhazuje puk na zakázané uvolnění. Následuje buly před Furchem.
24:28
Furch opět dobře zasáhl proti pokusu Tesaříka, který tak jako Balaštík mířil na pravý růžek.
24:01
Honejsek se ocitl v brankovišti Furcha a hra je přerušena.
23:46
Balaštíkovu svižnou střelu, která směřovala na pravý horní růžek Furch parádním zákrokem vytěsnil do bezpečí.
23:10
Marušák ostrou střelou otřel kotouč pouze o boční síťku.
22:43
Ondráček si obhodil jednoho protihráče, ale do zakončení už se neprotlačil.
22:28
Kotvan odstavil od kotouče Žejdla a do šance tak může sprintovat Ondráček.
21:48
Pražané se usadili před Kašíkem a ten musel zashovat proti nebezpečné dorážce Krenželoka.
21:24
Na začátku prostředního dějství prozatím čekáme na první šanci.
20:01
Dvacet minut dnešního hokeje je za námi a stav je příznivější pro celek domácích. Chytrou Čajánkovu příhru zpoza branky využil neobsazený Antonín Honejsek a přesnou střelou mezi betony Furcha zajistil svému celku prozatimní vedení. Slavie se přes dobře organizovanou obranu domácích těžko prosazovala. Druhá perioda začne v 18:22.
20:00
19:43
Kotvan rybičkou vypíchl kotouč unikajícímu Žejdlovi. Publikum ocenilo zákrok zlínského obránce potleskem.
19:20
Slavia zkracenou početní výhodu nedokázala využít a Matějíček je zpátky na ledě.
18:41
Slavie je kompletní a bude hrát zkrácenou přesilovku pět na čtyři.
18:15
Střela Vladimíra Růžičky mířila hodně vysoko nad branku Kašíka.
17:39
Oba týmy se při vyrovnaném počtu hráčů na ledě neustále přetahují o kotouč a na šanci tak čekáme.
17:11
Počet hráčů na ledě se velice rychle srovnává. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
16:50
Kadlec se zmocnil kotouče po vyhraném vhazování Slavie a dělovkou jej nahazuje na Kašíka.
16:37
Druhý faul na zlínského Ondráčka už rozhodčím neunikl. Kyle Wharton (SLA) 2 minuty za držení.
15:48
Kadlec si zpracoval odražený puk a okamžitě vystřelil. Střela kapitána Slavie ale byla nepřesná a hosté opět přicházejí o útočné pásmo.
15:19
Valachova slabší střela našla pouze nastavenou Kašíkovu lapačku.
14:55
Růžičkovo nahození po ledě si Kašík v pohodě pohlídal a kotouč sevřel do lapačky.
14:32
Balaštík bekhendem vyhazuje kotouč do útočné třetiny a Zlín může obnovit síly.
13:58
Na ledě už je i Valach a hraje se zase pět na pět.
13:30
Kadlec je na ledě a Slavie hraje ve čtyřech. Zlínští dvojnásobnou početní převahu využít nedokázali.
12:56
Furch si dokázal poradit s oběma pokusy Tesaříka a jednomu z obránců Slavie se vzápětí podařilo dostat kotouč do bezpečí.
12:40
Pohlednou souhru domácí pětice dokončila ostrá Marušákova střela, kterou Furch bez potíží kryje.
12:28
Zámorského ostrou střelu dokázal Furch vyrazit, Zlín nadále kombinuje v útočné třetině.
11:57
Zlín bude hrát minutu a půl přesilovou hru pět na tři. Juraj Valach (SLA) 2 minuty za hrubost.
11:45
Kotouč před Furchem nebezpečně poskočil po lehčím nahození obránce Matějíčka.
11:30
Petr Kadlec (SLA) 2 minuty za hákování.
11:23
Melenovský vybídl perfektní přihrávkou přes celou šírku kluziště zakončujícího Ondráčka ke střele a Zlín bude hrát přesilovou hru.
10:50
Rána Kadlece z levého kruhu orazítkovala pouze hrazení za brankou Zlína.
10:28
Zlínští zatím velmi dobře brání a Kašík neměl skoro žádnou práci.
9:49
Tomica zachytil Marušákův nahozený kotouč, ale bohužel pro něj už v ofsajdovém postavení. Vhazuje se ve středním pásmu.
9:21
Kotouč byl sražen do hlediště a vhazování před brankou Furcha se bude opakovat.
8:18
Krenželokovu rozehrávku nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil a píská se zakázané uvolnění.
7:50
Zlínští se po první vstřelené brance nastěhovali před branku Slavie a roztáčejí kombinační kolotoč.
7:26
Kapitán domácích Petr Čajánek odvedl parádní práci, když podržel puk za brankou Slavie a následně našel před brankou volného ANTONÍNA HONEJSKA, který prostřelil Furcha střelou mezi betony. Asistence: Petr Čajánek, Ondřej Veselý.
6:54
Zlínu byl odpískán další ofsajd, buly před střídačkou Slavie.
6:23
Ondráček posunul puk na Melenovského, kterého zastavil odpískaný ofsajd.
5:37
Zdeněk Okál se ve veliké rychlosti prohnal kolem pravého mantinelu a ještě stihl ohrozit Furcha bekhendovým zakončením.
5:10
Zlínský brankář si poprvé osahal kotouč, když zneškodnil Skokanovo nahození do své lapačky.
4:51
Kašík je prozatím stále bez vážnějšího zákroku, oba celky dobře brání a soupeř se tak nemůže protlačit do zajímavější šance.
4:34
Na Tesaříkovu rozehrávku Köhler nedosáhl a byl odpískán icing.
4:24
Balaštík si všiml na modré čáře volného Bedřicha Köhlera, který svoji střelou otestoval Furchovu pozornost. Střela zlínského útočníka byla ale nakonec ofsajdová.
3:51
První zakázané uvolnění bylo odpískáno hostům, hra se přesouvá před Furcha.
3:32
Kubiš přihrával přes brankoviště na druhé křídlo Okálovi, který na kotouč přes bránícího beka Slavie nedosáhl.
2:56
Tomica při souboji o kotouč s Ondráčkem poslal zlínského útočníka k ledu, ale hraje se nadále bez odpískaného faulu.
2:42
Vůbec první zákrok v dnešním utkání si připisuje Dominik Furch. Brankář Slavie si poradil s dorážkou Jiřího Ondráčka.
2:33
Zlín sehrál tohle oslabení na jedničku, Slavii do ničeho nepustil a Kotvan může zpátky na led.
2:15
Zámorský okamžitě zachytil rozehrávku Slavie a přesným vyhozením šetří čas pro svůj tým.
1:39
Matějíček si počkal na kotouč nahozený podél mantinelu a osvobozuje svůj celek v oslabení.
1:20
Totéž se vzápětí podařilo kapitánu Čajánkovi, Zlín se zatím pozorně brání a hosty do ničeho nepouští.
0:49
Veselý dokázal odstavit Bednáře od kotouče a nahodit puk do bezpečí.
0:33
Potrestán je Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minutami za hákování.
0:28
Jelínek se prokličkoval přes tři zlínské hráče a zároveň si vynutil faul.
0:20
První buly vítězně pro hosty a Kadlec už nahazuje kotouč do útočného pásma.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Horčička) – Tesařík,Marušák, Matějíček, Urbanec, Zámorský, Kotvan, Horák – Köhler, Leška, Balaštík – Veselý, Čajánek, Honejsek – Kubiš, Holík, Okál – Sedláček, Melenovský, Ondráček.

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Štich, Kadlec, Wharton, Kolařík, Holub, Valach, Knot – Tomica, Jelínek, Bednář – Sklenář, Růžička, Skokan – Krenželok, Žejdl, Klhůfek – Poletín, Vrdlovec, Stránský.

Rozhodčí: Šindler, Mikula – Bádal, Pouzar.
PSG Zlín: Beranům jistě na sebevědomí přidala jednoznačná výhra v neděli v Brně, kde se hokejisté PSG prezentovali slušným výkonem a kromě výsledku 4:0 a vychytané nuly dokázali naplno bodovat. Zlínští ještě budou svádět tuhý boj o postupovou šestku, která zajišťuje přímou účast ve čtvrtfinále play-off. Před olympijskou pauzou se Berani dnes představí proti Slavii a v pátek sehrají zápas na ledě Vítkovic. Po Olympiádě už nebude moc času body dohánět, a tak by si měli svěřenci Rostislava Vlacha pospíšit. Zlín po dvou prohrách v řadě zvítězil na ledě Komety a výrazně zlepšil výkon především v koncovce. Poslední duel, který se mezi těmito soupeři odehrál na ledě Slavie dopadl vítězně pro Berany, kteří otočili nepříznivé skóré a vyhráli 2:1. Zlínu nadále schází Filip Čech a obránce Horák , nejistý je start obránce Řezníčka , který si odnesl šrám z utkání proti Kometě.

Statistické okénko:

Umístění: 7.

Poslední utkání: Kometa – Zlín 0:4

Nejproduktivnější hráč: Petr Leška (37) (5+32)

Nejlepší střelec: Jaroslav Balaštík (16)

Nejlepší nahrávač: Petr Leška (32)

Nejtrestanější hráč: Petr Zámorský 78 min

Úspěšnost brankářů: Libor Kašík 93,81 %
Luboš Horčička 91,54 %
HC Slavia Praha: Růžičkovi hoši se drží na desátém místě a čeká je spíše boj o předkolo play-off. Pražané v posledních čtyřech utkání dokázali zvítězit pouze jednou a to když porazili Chomutov na jeho ledě těsně 4:3. Kanadské bodování sešívaných vede zkušený útočník Jaroslav Bednář, který doposud nasbíral 45 bodů. I přesto to nestačí na lepší než desáté místo. Slávisté se mohou v brance opřít o kvalitní výkony brankáře Furcha, který by se dnes měl opět postavit mezi tyče. V obraně zase dodává klid na hokejky hostům dvojice Kadlec, Valach, která si letos vzájemně vyhovuje. Oba celky potřebují body jako sůl a to nám naznačuje, že to dnes na ledě bude tuhý boj o každičký metr ledu.

Umístění: 10.

Poslední utkání: Chomutov – Slavia 3:4

Nejproduktivnější hráč: Jaroslav Bednář (45) (20+25)

Nejlepší střelec: Jaroslav Bednář (20)

Nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář (25)

Nejtrestanější hráč: Petr Kadlec 58 min

Úspěšnost brankářů: Dominik Furch 91,89 %
Adam Svoboda 87,30 %
Olympijská přestávka už je za dveřmi a před jejím začátkem se v naší nejvyšší soutěži odehrají ještě dvě kola. V tom dnešním se představí na zlínském ledě celek vedený Vladimírem Růžičkou a tím je Slavie Praha. Pro hokejisty zlínského PSG je to poslední domácí utkání právě před olympijskou přestávkou. Zápas startuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.