SESTŘIH: 50. kolo extraligy, Brno - Mladá Boleslav 2:0

Duel rozhodl přesilovkou trefou Lukáš Vágner, na jeho gól v závěru navázal Jan Káňa. Jak již bylo řečeno, Kometa duel perfektně odbránila a tři body těžce vydřela. To je tedy vše z haly Rondo, u dalších přenosů se budu těšit zase někdy příště.
Je hotovo. Kometa získává tři body, když poctivě odbránila tlak a šance soupeře. Marek Čiliak si připsal páté čisté konto v sezóně a právem se stal mužem utkání. Bolka nehrála vůbec špatně, ale bez vstřeleného gólu se těžko boduje.
Hráči zápasu: Marek Čiliak – Martin Látal.
60:00
59:35
Takřka zaplněná hala děkuje svým borcům za předvedený výkon, který byl dobrý především v defenzivě. Kometa uzavřela spolu s Čiliakem prostor a nepropustila jedinou branku.
58:43
Ještě jeden trest pro hosty, Bárta už sedí na trestné lavici.
58:22
Kometa právě vstřelila branku!
S největší pravděpodobností je rozhodnuto. JAN KÁŇA se drze protáhl mezi obranou hostů, najel si až mezi kruhy, kde přesnou střelou bekhendem překonává Růžičku nad jeho levým betonem. Asistence: Leoš Čermák.
58:00
Už se hrají poslední dvě minuty třetí třetiny. Kometa stále drží těsný náskok, který získala díky Vágnerově trefě.
56:45
Hostům nelze upřít snaha, ale stále je to marný boj s brněnskou obranou a Čiliakem.
55:59
Dnešnímu utkání přihlíží 7029 diváků.
55:38
Boleslav na modré dlouho váhala a je z toho postavení mimo hru.
55:08
Střela Látala končí v lapačce připraveného Čiliaka.
54:22
Hosté jsou kompletní, ještě mají něco přes minut, aby s výsledkem něco udělali.
53:26
Pabiška dokázal vyhodit a trest Robarta se pozvolna krátí.
53:07
Boleslav se zatím dobře brání, Kometu do ničeho většího nepouští.
52:10
Kometa si zahraje přesilovku, Vondráčka zahákoval Robar a jde si na dvě minuty posedět.
51:30
Pacovského střela šla na přední tyč, kde byl připravený Čiliak, jenž ucpal prostor ve svém pracovišti.
51:25
Teď už je to taková taktická bitva, Brno nechce udělat chybu a s pukem nakládá rozvážně.
50:17
Necelých deset minut před koncem třetí části se bude vhazovat u Růžičky.
49:32
Lencova nebezpečná rána končí u Čiliaka, který puk viděl na poslední chvíli. To nebyla vůbec špatná střela.
49:03
Jedna málem přišla, Leoš Čermák se natlačil před Růžičku a toho v rychlé jízdě sroloval k zemi. Kapitán Komety chtěl zakončit, což mu ale nevyšlo. Růžička se pak hodně zlobil, ale obešlo se to v klidu.
48:16
Stále se však hraje, domácí drží hubený náskok a do útoku se rozhodně neženou. Trpělivě čekají na chyby soupeře.
47:26
Ze strany Brna je to dnes čistě defenzivní výkon a zatím úspěšný. Kometa přežila mnoho oslabení a také mnoho tutovek hostů. Sama se do tolika šancí nedostávala.
47:16
Kometa je v pěti, přežila i pokus Lence. Čiliak jej vyrazil ramenem.
45:59
Bojovník Jan Káňa vybojoval kotouč na modré čáře, když zablokoval střelu Milana Hrušky, následně s ním svedl sprinterský souboj, ale kotouč zahnal do rohu a nezakončil. Nicméně nějaký ten čas ušetřil.
45:22
Tentokrát puk zasáhl brněnskou střídačku. Hra se kouskuje.
45:16
Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:05
A operovat bude dál, protože Kometa jde opět do čtyř. Koreis dostává dvě minuty za hákování.
44:44
Výborného střela končí na Čiliakových betonech, Boleslav dál operuje před slovenským mágem.
44:16
Špatná souhra Hanzlíka s Kováčikem, hostující Pacovský se ovšem k puku nedostal.
43:58
V pořádku vypadá i Petr Ton, který měl v závěru třetiny menší havárii u mantinelu, ale je ve hře.
43:37
Vypadá to, že bude v pořádku, na střídačku došel po svých.
43:20
Jenže hra je přerušena, na ledě zůstává otřesený Klimenta.
42:59
Mrázek dotíral na Robara, ale slovinský hokejista si s ním dokázal poradit. Brňané se na chvíli vymanili ze sevření a teď se také tlačí před Růžičku.
42:26
I v tomto případě vstoupili hosté do třetiny hodně odvážně a jsou nebezpeční. Obrana Komety musí dávat bedlivý pozor.
41:49
Hra přerušena, za Čiliakem je posunutá brána, bude se vhazovat v obranném pásmu Brna.
41:13
Boleslav stále nehraje vůbec špatně, Čiliak však po jednozápasovém volnu předvádí výborný výkon. Nyní pochytal rány Stříteského a Milana Hrušky, který v Kometě dřív působil.
40:37
Kováčik si dobře najel mezi kruhy a svižnou střelou potrápil Růžičku, který si dle statistik zápasu připsal pouze deset zákroků, zatímco Čiliak jich má již sedmadvacet.
40:01
Střely na bránu po druhé třetině: 11:27 (8:14, 3:13)
Máme za sebou druhou periodu, Kometa se v ní dostala do vedení, byť musela odbránit několik přesilovek a především tu dvojnásobnou. Přesto neinkasovala a v početní výhodě dokázala udeřit. Střelou od modré se prosadil Lukáš Vágner, který tak zaznamenal první trefu v extralize. Bolka však hrozí, šancí má mnoho, ale Čiliak svůj tým drží měrou vrchovatou.
Další třetina začne přibližně v 19:44.
40:00
39:27
Stříteského rána prošla před brankoviště, kde Čiliak dobře zasáhl a podobně se prezentoval i Kováčik, který zamezil v dorážce Klimenty.
39:07
Petr Ton měl solidní šanci, ale při brejku v plné rychlosti upadl a hlavou narazil na mantinel. Snad to nebude nic vážného, odešel po svých rovnou do kabiny.
38:18
Káňova prudká střela nadělala problémy brankáři hostů, puk ale lapačkou dokázal vyrazit.
37:40
Už se hraje v plném počtu, Boleslav dnes může žehrat na nevyužité přesilovky, a že jich tedy bylo.
37:08
Vondráček s Dočekalem hrozili zajímavým výpadem, nakonec se k zakončení ani jeden nedostal.
36:44
Sražená střela Robara končí v hledišti, hra se v přesilovce hostů hodně kouskuje.
36:18
Ještě minutu se bude Brno bránit, hraje se ve středním pásmu.
35:20
Žádné problémy ovšem nevznikly, ba naopak, opět je tu přesilovka pro hosty. Kováčik dostává dvě minuty za podražení.
35:16
Ton se málem dostal do brejku, ale Milan Hruška si ho pohlídal. Kuriózní situace však nastala v boleslavském brankovišti, Růžička chtěl vyjet ze své brány a smolně sebou plácl na led.
34:35
Kometa je v pěti, Čiliak musí být ve střehu, soupeř je stále v tlaku a hrozí svými pokusy. Dobrou ránu vyslal Pacovský, ale brněnská jednička zasáhla v pravý moment.
34:00
Káňa s Čermákem odpracovali pořádné penzum práce, dokonce se dostali do šance a Růžička musel ve své brankovišti čarovat, aby uchoval těsný výsledek.
33:18
Puk mimo nebezpečí, Boleslav v této přesilovce zatím mnoho neukázala.
32:47
Koreis v oslabení vyhazuje a pomáhá svému týmu.
32:31
Tlak domácích bude muset na chvíli skončit, Jan Hruška vyfasoval dvě minuty za podražení.
32:21
Kometa je při chuti, do další dobré šance se dostávala první formace a před bránou zakončující Hruška, Růžička však předvedl velmi dobrý zákrok vyrážečkou.
31:48
Vzápětí mohl reagovat na nepříznivý stav Klimenta, který střílel z levého kruhu a Čiliak vůbec nic neviděl. Puk nakonec proskotačil mimo tři tyče.
31:09
Domácí se přeci jen v přesilovce prosadili. A máme zde jednu velkou premiéru pro LUKÁŠE VÁGNERA, který si svou ránou od modré připisuje první extraligovou trefu. Od modré se nebál, uviděl volný prostor a Růžičku prostřelil mezi betony. Asistence: Leoš Čermák, Jan Káňa.
30:37
Kubošovu ránu Růžička viděl, poté se Boleslav osvobozuje.
29:44
Brno si tak zahraje přesilovku, Richard Jarůšek dostává dvě minuty za hákování.
29:44
Hájek odvážně obalamutil dva bránící hráče, přihrál na Petra Tona, který šel sám na Růžičku, ale při bekhendovém zakončení byl zahákován. Bude se "jen" vylučovat.
29:03
Stejně spolehlivě působí i Růžička, který si po delší době připsal zákrok po střele Němce.
28:33
I když měli hosté místi drtivý tlak, ve dvojnásobné přesilovce se k mnoha akcí nedostali, několik střel pochytal spolehlivě Čiliak.
28:33
Vágner vyhodil puk přes všechny čáry, je z toho icing.
28:10
Už se hraje v pěti, ale Boleslav dál kouše, štípe, škrábe.
27:33
Boleslav pokračuje v klasické přesilovce, ale ta krátkou chvíli skončí.
27:28
Kometa už ve čtyřech a za potlesku zaplněných tribun dokázala přečkat velmi těžké chvíle.
26:57
Brno ale srdnatě brání a posílá puk pryč od svého brankáře.
26:09
Místo 53 vteřin z toho rázem je 1:07. Boleslav zcelal logicky usazena u Čiliaka.
25:56
Poté však fauloval Burian (hákování) a boleslavská přesilovce dostává mnohem zajímavější rozměry.
25:48
Stříteského ránu vyráží Čiliak před sebe, kde se zorientoval Čermák a vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
25:06
A i hosté si zahrají dvojnásobnou přesilovku, ta bude mít však podstatně delšího trvání. Hanzlík inkasuje trest za hákování a 53 vteřin bude mít tým kouče Výborného dobrou šanci na skórování.
24:26
Koreis procedil puk z obranného pásma, Boleslav se ale rychle vrátila do pásma.
23:59
Lenc byl potažen Kováčikem a bude se vylučovat. První přesilovka zápasu také pro Bolku.
23:00
Tutovka jako Brno. První formace Komety přečíslila soupeře a vznikla z toho největší možnost zápasu. Ton nastartoval svá rychlá chodila, dostal se na levý kruh, odkud přihrál na Hrušku, jehož pumelice orazítkovala břevno boleslavské klece.
22:39
Mrázek pouštěl puk pod sebe najíždějícímu Káňovi, ale ten nedokázal zakončit přesně. Stejně jako na druhé straně Jarůšek.
22:19
Pabiškova střela končí na vyrážečce Čiliaka, který puk poslal do ochranné sítě.
21:27
Hosté začali ve druhé třetině velmi dobře, stále jsou usazeni v pásmu a Kometa má problémy. Musí bránit výpady soupeře.
20:56
Výborný protlačil puk před Čiliakovu bránu, kde nebezpečně operoval Látal, brněnský brankář dokázal včas zaklapnout betony.
20:15
Klimenta se hned na začátku třetiny dostal do šance, ale jeho střela byla sražena mimo nebezpečný prostor.
20:01
Hráči se vrací na led, za pár chvil začne druhá část hry.
Střely na bránu po první třetině: 5:10.
Další třetina začne přibližně v 18:50.
V závěru ještě střílel Petr Ton, ale Růžička byl připraven. Je za námi první dějství, které končí nerozhodně 0:0. Šance byly na obou stranách, ale oba brankáři si prozatím věděli rady. Duel je to vyrovnaný, o nějaké výraznější převaze se tak nedá hovořit. Uvidíme, co přineše druhá třetina.
20:00
19:17
Brněnský odchovanec Richard Jarůšek si pěkně najel od mantinelu až před Čiliaka, který mu ale po bekhendové střele vystavil stopku. Pěkná akce, ale zároveň pěkný zákrok.
18:26
Blíží se závěr první třetiny, sledujeme poměrně slušný hokej s šancemi na obou stranách.
17:38
Teď si Kometa vytvořila největší šance v dosavadním průběhu třetiny. Zohorna krásně našel zpoza brány Dočekala, který trefil beton natahujícího se Růžičky a posléze střílel z druhé vlny Hanzlík a puk skončil těsně nad.
16:47
Dočekalova střela končí v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici Růžičky.
16:36
Ton udělal v obranné třetině chybu v rozehrávce a málem toho využil Látal, ale Čiliak vytrčil svou vyrážečku a puk končí v hledišti.
15:48
Pěkná akce Koreise, který hledal před bránou najetého Vondráčka, ale tomu chyběl kousíček k zakončení.
14:57
Momentálně sledujeme hluchou pasáž utkání, kdy se oba týmy dopouští mnoho chyb v rozehrávkách.
13:58
Domácí špatně rozehráli, je z toho icing a buly u Čiliaka.
13:33
Málem toho využil Lenc, který si najel mezi kruhy, ale jeho střela končí v ochranné síti.
13:17
Koreis se snažil prodloužit puk na Vondráčka, ale nakonec se tato druhá brněnská lajna rozhodla střídat.
12:21
Při hře 5/5 je Kometa daleko nebezpečnější, než ve své přesilovce a vytváří si dobré šance. Nyní to byl Burian, jenž si najel před boleslavkou klec a Růžička musel prokázat něco ze svého brankářského kumštu.
11:13
Boleslav je v plném počtu, Kometa zůstává u kotouče. Čtvrtá formace se usadila před Růžičkovou svatyní.
10:20
Ani třetí není nějak nebezpečná, za zmínku stojí dobrá střela Kováčika, ale tu Růžička viděl a vyrazil do bezpečí.
09:26
Prohrané buly a puk až u Čiliaka, takto začínaly i dvě předešlé přesilovky Brna.
09:10
Káňa našel pěkně Mrázka, který byl na levém kruhu připraven ke střele, jenže ho v poslední moment nedovoleně zastavil Pavel Kašpařík – hákování.
08:49
Menší šarvátka v brankovišti je řešena v klidu, bez nějakých trestů.
08:27
Vondráček zachytil špatné vyhození soupeře, přihrál na Koreise, kterému ale puk utekl a Růžička jej pro jistotu přidržel.
08:08
Středočeši se dostali do mírného tlaku před Čiliakovou bránou, ale Brno nakonec osvobodil Martin Dočekal.
07:27
Máme zde první komerční přestávku zápasu. Hráči se mohou občerstvit.
07:17
Následně se k Růžičkovi tlačil sedmnáctiletý Libor Hájek, za svůj důraz a dobrý střelecky pokus si vysloužil potlesk publika. Gólem však tato akce nekončí.
06:36
Káňa s Čermákem udělali před boleslavkou brankou pořádný vítr, nakonec z otočky zakončoval brněnský kapitán, ale vedle.
05:52
Výborného střela zaměstnala Čiliaka, který jeho pokus kryje do lapačky.
05:36
Bolka je v pěti, oslabení zvládla dobře, navíc solidně zahrozila.
04:59
Pumelice Kuboše prosvištěla kolem pravé tyče Růžičkovy brány, hosté ale i tento moment přežili bez problémů.
04:10
V oslabení mohlo udeřit, nikoliv však na straně Komety, ale na opačném konci hřiště. Na červené zachytil puk Bárta a mířil sám na Čiliaka, který ho ale vychytal. Trochu ho zbrzdil i obránce Hanzlík.
03:27
Krátká dvojnásobná výhoda nebyla zhodnocena, Čermák sice vystřelil z dobré pozice, ale puk mu nesedl na hokejku zcela ideálně. Poté hosté vyhazují.
03:17
Brňané si zahrají další přesilovku. Milan Hruška dostává dvě minuty za faul kolenem.
02:27
Dlouho v útočném pásmu nezůstala, navíc se puku zmocnil Klimenta, který pálil nepřesně.
01:46
Boleslav vyhazuje do středního pásma. Kometa se musí začít hnát do útoku opět od základu.
01:24
První trest zápasu, dvě minuty dostává Pacovský. Kometa si zahraje přesilovku.
01:24
Na obou stranách se mohlo měnit skóre, ale brankáři v první těžké zkoušce uspěli.
00:40
Během krátké chvíle registrujeme dvě tutovky. Nejprve se dostal do šance obránce Kováčik, který si najel mezi kruhy a Růžička koncem lapačky vytlačil puk mimo svatyni. Následovalo rychlé přečíslení, kdy Klimenta pádil s Látalem na osamoceného Čiliaka, ale i on vytáhl perfektní zákrok.
00:16
První buly zápasu vyhrál hostující Musil a zakládá útočnou akci.
00:01
V bráně Komety po jednozápasové pauze opět Marek Čiliak, na druhé straně pak Martin Růžička.
Hráči obou týmů vyjíždí na ledovou plochu, kde jsou již nějakou tu dobu i rozhodčí.
Hala Rondo se postupně zaplňuje, za pár minut odstartuje tento zápas, který je pro oba hodně důležitý. Kometa si chce udržet třetí místo, Boleslav pro změnu bojuje o desítku zajišťující play-off. Nutno dodat, že nakročeno má dobře.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kováčik, Vágner, Hanzlík, Kuboš, Malec, Hájek – Ton, V. Němec, J. Hruška – Vondráček, Koreis, Burian – Honejsek, H. Zohorna, Dočekal – Mrázek, L. Čermák (C), Káňa. Trenér: Vladimír Kýhos.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Rittich) – Stříteský, M. Hruška, Robar, Kočí, Trška, Holub, R. Čermák – Látal, Musil, Klimenta – Pacovský, Výborný (C), Lenc – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Jarůšek, Bárta. Trenér: František Výborný.

Rozhodčí: Homola, Hradil – Bláha, Ondráček.
Klíčovým borcem Bolky je David Výborný, který v sedmačtyřiceti zápasech nastřílel 11 branek a na 28 tref svého týmu nahrál. Největší čas na ledě a zároveň nejvíce bodů v Radegast indexu má Matěj Stříteský. Celkem 977 minut a 34 sekund k tomu strávil na zamrzlé ploše tento hráč. Obětavost toho samého hokejisty je vyjádřena v Radegast indexu 105 body.
Aktuálně třetí Kometa to však dnes nebude mít vůbec lehké. Hosté vykazují solidní formu a jednoznačně chtějí minimálně předkolo play-off. Už jim k tomu moc nechybí, pro svěřence kouče Výborného to vypadá přímo výborně, tým BK se letos dost možná vyhne sestupovým bojům, což je samozřejmě cílem.
Dvakrát na ledě Bolky brala Kometa po dvou bodech. V obou případech bylo konečné skóre 3:4. Poprvé rozhodl samostatné nájezdy František Ptáček, 11. ledna vystřelil bonusový bod pro Brno Antonín Honejsek krátce po startu prodloužení.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký podvečer přeji všem, kteří se rozhodli sledovat duel mezi Kometou Brno a Mladou Boleslaví. Tedy souboje dvou rivalů z dob první ligy. Dnes se setkají oba celky již počtvrté a Brňané mají svému soupeři především doma rozhodně co oplácet.