SESTŘIH: 51. kolo extraligy, Karlovy Vary - Liberec 5:2

Je konec! Karlovarští hokejisté nakonec toto utkání ovládli poměrem 5:2, připsali si důležité tři body. Zároveň zcela zničili šance Libereckých na předkolo play-off, za pár dní se spolu tyto utkají znovu, a to v play-out. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek pátečního večera.
60:00
59:55
Fantastický zákrok Tomáše Závorky v posledních vteřinách! Filippi již pálil do odkryté sítě, avšak Závorka se stihl přesunout a vložit k tyčce beton.
59:14
Vachovec se prodral s pukem až před bránu, avšak zakončit se mu už nepodařilo.
58:49
Liberec již hraje v plném počtu a ihned útočí. Filippiho nahození od modré čáry ale nikdo netečoval a závorka neměl s jeho zachycením žádný problém.
58:16
Bičánek posla před bránu střílenou přihrávku na Martina Barteka, ten ale na kotouč jen těsně nedosáhl.
57:42
Liberečtí mají chuť na útočení v oslabení, karlovarští hokejisté jim v tom nejsou zatím schopni zabránit.
56:54
Střela Martina Barteka od modré čáry skončila jen těsně vedle pravé tyče liberecké brány. Liberečtí se následně osvobozují.
56:16
Ne příliš vídaná situaci, kdy Ján Lašák (LIB) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. Trest za něj odpyká Petr Ulrych.
56:08
Liberec právě vstřelil branku!
Tak také Liberečtí využívají přesilovou hru. PETR JELÍNEK obdržel přihrávku ještě před modrou čárou, předvedl ale krásnou sólo akci, kdy se protáhl mezi obránci, položil si Závorku a perfektně zakončil bekhendem. Asistence: Jakub Valský
55:19
Liberečtí se kvůli vlastní nepřesnosti vyhnali z útočného pásma, do kterého se musejí složitě vracet.
54:55
Dnešní utkání sleduje 2748 převážně spokojených diváků!
54:38
Gorčík nyní v útočném pásmu ušetřil několik velmi cenných vteřin.
54:07
Přesilovku si nyní opět vyzkouší hosté, jelikož je vyloučen na dvě minuty za podražení Tomáš Micka (KVA).
53:45
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Nádherná přesilovková kombinace karlovarských, takovou jsme od nich v letošní sezoně snad ještě neviděli. Přesný, rychlý ťukes, který zakončil lehoučkou střelou kapitán RADEK DUDA. Asistence: David Hruška, Tomáš Harant
53:17
Vampola (LIB) u mantinelu ošklivě atakoval Balána, který po jeho zákroku zůstal dlouho ležet na zemi. Za pomoci spoluhráčů a potlesku všech fanoušků se nakonec dostal na střídačku.
52:41
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a snaží se se zápasem ještě něco udělat, to se jim ale vůbec nedaří. Když už přijde nějaká střela na bránu, tak ji Závorka zneškodní.
51:29
Ačkoliv dnes není KV Arena zrovna zaplněná, tak atmosféra je velmi dobrá. Samozřejmě musíme pochválit i liberecké fanoušky, kterých dnes na tento důležitý zápas přicestovalo, mým odhadem, kolem padesáti.
50:56
Poté, co kotouč skončil mimo hrací plochu, se u mantinelu strhal menší strkanice, rozhodčí ale všechny hráče stihli rozdělit ještě předtím, než se vůbec začalo.
50:38
A přichází další vyhození, tuto přesilovku hosté vůbec nezvládli.
49:33
Energetici se brání v pohodě a již několikrát se osvobodili.
49:03
Po veliké skrumáží před bránou se kotouč dostal k jednomu z hostů, který vypálil, Závorka kotouč ale opět zachytil. Domácí už hrají ve čtyřech.
48:46
Karlovarští jdou do tří! Jekabs Redlish (KVA) obdržel dvě minuty za hákování.
48:44
Další střela Patra Jelínka, Závorka však jeho ránu opět vyrazil do rohu hřiště.
48:30
Od modré čáry vypálil ostře Gřegořek, Závorka jeho ránu vyrazil ramenem.
48:11
Hosté se snaží dostat kotouč za Závorku, ten ale chytá ve velké pohodě a je takřka všude, kam liberečtí hokejisté pošlou puk.
47:27
Na Libereckých už je bohužel vidět značná nervozita, možná trochu i odevzdanost, což je veliká škoda.
46:46
Václav Skuhravý (KVA) bohužel pro karlovarské fauloval (hrubost), navíc obdržel druhý osobní trest v tomto zápase, který tak pro něj skončil poměrně brzy.
46:12
Domácí jsou rázem mnohem uvolněnější, kdežto Liberci se předkolo vzdaluje stále více a více.
44:38
Souhra karlovarských juniorů přinesla čtvrtou branku! Matěj Zadražil za bránou vybojoval kotouč, který předložil SEBASTIÁNU GORČÍKOVI, jenž už neměl se zakončení moc veliký problém! Karlovarský útočník tak vstřelil svou první branku v extralize! Asistence: Matěj Zadražil
44:18
Po pravé straně ujel obraně Liberce Vojtěch Tomeček, na druhé straně měl Skuhravého, zakončení vzal ale na sebe a minul.
43:24
Liberec nyní zatlačil a málem z toho vytěžil branku Martin Bakoš, který se prodral před bránu, odkud se snažil o bekhendové zakončení, avšak to se mu moc nevydařilo.
42:24
Jaroslav Balaštík se z ničeho nic ocitl zcela sám před Závorkou a z první vystřelil, karlovarský brankář ale reflexivně zasáhl betonem! Velmi důležitý zákrok!
41:24
Oba celky do třetí třetiny vstoupily poměrně opatrně, ani jeden z nich nechce chybovat, na straně Liberce už by to bylo opravdu kritické.
40:36
Martin Bartek se po odpískání dostal do potyčky s bývalými spoluhráči, rozhodčí tentokrát ale nevylučoval.
40:01
Čtyřicet minut hry je za námi, energetici ve druhé třetině navýšili svůj náskok a v tuto chvíli tedy vedou již o dvě branky. Druhá perioda byla z pohledu šancí vyrovnaná, o rozdílové brance rozhodla dvojnásobná početní výhoda Karlovarských, kterou zužitkoval Vladimír Sičák.

Pokud by utkání takto skončilo, Liberec by definitivně přišel o možnost zahrát si předkolo play-off.
40:00
39:44
Tomáš Filippi se před Závorkou snažil tečovat střelu od modré čáry, avšak kotouč poslal hodně vysokou, puk skoro přeletěl ochranou síť.
39:20
Zakázaným uvolněním se provinili také liberečtí Tygři, hra se tedy stěhuje před Jána Lašáka.
38:36
Bartekova přihrávka na Dudu byla až příliš dlouhá, domácím je tak odpískáno zakázané uvolnění.
37:50
A opravdu je to tak, Ondřej Vitásek je již na led, hosté hrají opět v pěti.
37:28
Domácí ještě pokračují v klasické přesilové hře, tu se ale zdá již hosté ubrání.
36:42
Tak nakonec to domácí zvládli! Martin Bartek dostal nabito na modré čáře, jeho střelu Lašák vyrazil pouze před sebe, kde už číhal obránce VLADIMÍR SIČÁK, který kotouč za slovenského brankáře pohotově dorazil. Asistence: Martin Bartek, David Hruška
36:18
Karlovarští jsou usazeni v útočném pásu, avšak ještě ani jednou nevystřelili.
35:45
Ale pozor, hosté jdou do tří! Svůj tým oslabuje Ondřej Vitásek (LIB). Domácí mají k dispozici téměř minut a půl hry 5 proti 3!
35:09
Lukáš Derner (LIB) je vyloučen na dvě minuty za napadení, a nabízí tak domácím další přesilovou hru.
35:00
Martin Bakoš si vybruslil z rohu kluziště a svižnou střelou skrytou za obránci se snažil nachytat Závorku, ten byl ale pozorný.
34:44
Před Závorkovu bránu z ničeho nic přiskákal kotouč a Redlihs ve snaze položit se do trajektorie střely, kotouč málem poslal do vlastní brány. Kotouč nakonec skončil jen těsně vedle pravé tyčky.
33:55
Za brankou se spolu chytli Radivojevič a Bičánek, karlovarský bek měl co dělat, aby svou levačku udržel v bezpečné vzdálenosti od soupeřova obličeje.
33:49
Nepřesná rozehrávka Energie málem skončila pukem v jejich síti! K puku se totiž dostal Tomáš Bulík, který vyslal na Závorku pořádnou jedovku, karlovarský brankář si s ní ale poradil.
33:25
Domácí se na několik desítek sekund dostali do útočného pásma, po většinu času ale bojovali u mantinelů o kotouč.
32:12
Michal Vachovec se dostal do samostatného úniku, avšak byl dvěma obránci sražen k zemi. K nevoli domácích fanoušků se ale faul nepíská, pouze následné zakázané uvolnění Tygrů.
30:59
Ani na druhý pokus jim přechod do útoku nevyšel dle jejich představ, je zde další icing. Vhazování po levici Závorky.
30:49
Domácímu celku se nepodařila rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací do obranného pásma Energie.
30:27
Hosté již hrají v plném počtu, stále se ale musí bránit tlaku karlovarských hokejistů.
29:54
Liberečtí ujížděli v oslabení do přečíslení dvou proti jednomu, avšak Sičák se položil do finální přihrávky a celé akci zabránil.
29:15
Domácí nejsou schopni usadit se s kotoučem v útočném pásmu, po krátkém boji o puk vždy rychle přijdou.
28:38
Hosté se zatím brání bez větších obtíží a již podruhé vyhazují přes celé hřiště.
28:15
Karlovarští si zahrají přesilovou hru, Tomáš Urban (LIB) je vyloučen na dvě minuty za držení.
27:42
Radim Hruška hledal bekhendovou přihrávkou před bránou Martina Barteka, tomu puk ale spadl pod nohy a slovenský útočník už na toto nedokázal zareagovat.
27:12
Hosté se nevzdávají a stále stupňují tempo hry, které dělá nyní Karlovarským trochu problém. Výbornými zákroky je ale zatím drží brankář Tomáš Závorka.
26:42
25:44
Hosté si vytvořili neskutečný tlak, Šimek několikrát zachytil na modré čáře vyhození karlovarských hokejistů až akrobatickými zákroky, vše ale pokazil Vampola nepřesnou přihrávku až do středního pásma.
24:42
Vzápětí ale přichází trest pro Tomáše Haranta (KVA) – dvě minuty za nedovolené bránění.
24:39
Sičák zadovkou namazal Vampolovi, který na modré našel Ulrycha, jeho střelu však Závorka zvládl zlikvidovat.
24:04
Na druhé straně už se Liberečtí radovali ze vstřelené branky, avšak rozhodčí ji nemohl uznat pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Závorkovi bránil v zákroku Tomáš Urban.
23:53
Michal Vachovec dostal do jízdy krásnou přihrávku o mantinel, jeho zakončení bylo dobré, ale zákrok Lašáka ještě o chlup lepší!
23:17
Martin Bartek se hned po vhazování v útočném pásmu prodral s kotoučem před bránu, avšak už se mu nepodařilo úspěšně zakončit, kotouč za Lašáka zkrátka neprocpal.
22:33
Hosté již hrají v plném počtu a ihned se dostali kupředu, když zpoza modré čáry vypálil Petr Jelínek. Jeho ránu ale Závorka bez větších problémů zneškodnil.
21:44
Mizérie v početní výhodě karlovarských stále trvá. Dva ofsajdy za sebou hru řádně kouskují.
21:12
Karlovarským se tato přesilová hra, jako všechny ostatní v této sezoně, nedaří.
20:21
Branko Radivojevič (LIB) je vyloučen na dvě minuty za držení hole, první přesilová hra pro Energii v tomto zápase.
20:07
Liberečtí sice vyhráli úvodní vhazování, avšak následné vhazování šlo až zpoza červené čáry, a hostům je tak odpískáno zakázané uvolnění.
20:01
Máme za sebou první třetinu utkání předposledního kola základní části Tipsport extraligy. Jako první se velmi rychle dostali do vedení energetici zásluhou Davida Hrušky, avšak hosté se nevzdali a během pár minut stav zápasu srovnali díky střele Ondřeje Vitáska. Ačkoliv byl Liberec v pozdější fázi aktivnější a zahrál si i několik přesilových her, tak branku nevstřelil. To se podařilo naopak energetikům, jelikož Vojtěch Tomeček necelé tři minuty před koncem třetiny ujel obraně a zakončil mezi nohy Lašáka.
20:00
19:35
Dva ostré zákroky na Stanislava Balána, ani jeden nebyl potrestaný. Balán, který po tom druhém zůstal ležet na puku, se těžce zvedal z ledu. Rozhodčí navíc vykazuje hru do středního pásma.
19:04
Útočná akce Libereckých skončila na útočné modré čáře, jelikož jim byl odpískán ofsajd.
18:35
Karlovarským se nepodařila rozehrávka a je jim odpískáno zakázané uvolnění.
18:10
Liberecké tato branka nesložila, naopak je spíše nabudila. Hosté jsou rázem ještě aktivnější než předtím.
17:14
Necelé tři minuty před koncem první třetiny se energetici dostávají podruhé do vedení! VOJTĚCH TOMEČEK vyčkal na útočné modré, kam dostal přihrávku přes celé hřiště od Radka Dudy. V následném takřka samostatném nájezdu si poradil dobře, Lašáka si rozhýbal a poslal mu kotouč mezi nohy. Asistence: Radek Duda
16:21
Další kotouč končí v ochranné síti, tentokráte ale na druhé straně hřiště po útočné akci domácích. Vhazovat se bude pravici Lašáka.
15:56
Po souboji u mantinelu v útočném pásmu Tygrů se kotouč odrazil mimo hrací plochu, rozhodčí hru vykazují do středního pásma.
15:24
Na ledě se objevila čtvrtá formace domácích, která je takřka celá juniorská, v útočném pásmu se ale udržela jen chvíli.
14:31
Jaroslav Vlach vypálil velmi tvrdě od mantinelu, Tomáš Závorka však na střelu viděl a pohotově zasáhl betonem. Liberec je ale stále u puku.
13:57
Nahození jednoho z libereckých hokejistů se odrazilo do ochranné sítě, a hra je tak vykázána do středního pásma.
13:15
Energetici se alespoň na malou chvíli dostali z obranného pásma, avšak Liberečtí ihned získali puk a opět dotírají na Závorkovu bránu.
12:44
Hostující celek jakoby nabral druhý dech a v posledních minutách je na ledě jednoznačně aktivnější. Nyní Liberec zastavil v další útoku až odpískaný ofsajd.
12:02
Vampola si před bránou vytvořil dobrou pozici pro střelu, kterou ale Závorka vyrazil. K dorážce se málem dostal ještě Jakub Valský, avšak na kotouč těsně nedosáhl.
11:01
Energetici se ubránili i tentokrát a opět hrají v plném počtu.
10:40
Karlovy Vary se znovu osvobozují a Liberec musí rozehrávat zpoza vlastní brány.
09:51
Liberci se však ani tato přesilovka vůbec nedaří, ačkoliv jej u ní povzbuzuje několik desítek libereckých fanoušků.
09:01
Václav Skuhravý (KVA) je vyloučen na 2+10 minut za naražení zezadu.
09:01
Vojtěch Tomeček u mantinelu inkasoval úder loktem od jednoho z libereckých hokejistů. Tomečka následně přijel pomstít Vašek Skuhravý, který svého soka přišpendlil na mantinel. Bude se však vylučovat.
08:27
Radek Duda byl dle názoru karlovarských fanoušků faulován, rozhodčí byl ale jiného názoru.
07:19
Tomáš Bulík se prosmýkl skrze obranu a velmi rychle vypálil, Závorka proti jeho střele ale vytáhl velmi dobrý zákrok lapačkou.
06:28
Utkání tedy začíná prakticky od znovu, uvidíme, kdo se bude na konci zápasu radovat.
05:50
Máme vyrovnáno! Nenápadný útok Liberce skončil pro hosty nejlépe jak mohl. Martin Bakoš převzal kotouč u hrazení, nahrál na modrou ONDŘEJI VITÁSKOVI, který si ještě objel clonícího obránce a střelou při zemi prostřelil Závorku. Asistence: Martin Bakoš, Tomáš Filippi
05:05
Liberečtí si nyní vytvořili krátký tlak, při kterém se dostali hned k nějakým třem střelám, avšak ani jedna neprošla za Závorkova záda.
04:31
Před Závorkou se zjevil Petr Jelínek a bekhendem se pokoušel zakončit mezi betony karlovarského brankáře, to se mu však nepodařilo. Domácí navíc hrají v plném počtu.
03:57
Výborná práce juniora Sebastiána Gorčíka, který zavezl kotouč do útočného pásma a udržel cenné vteřinky.
03:22
Liberečtí se nemohou usadit v pásmu, další vyhození, o které se nyní postaral bek Radek Deyl.
02:59
Energetici se brání dobře a již podruhé vyhazují.
02:32
Máme zde první vyloučení dnešního zápasu. Tím vyloučeným je Tomáš Harant (KVA) – dvě minuty za nedovolené bránění.
02:23
Další útoku energetiků skončil pouze kotoučem v Lašákově lapačce.
01:51
Domácí jsou i nadále aktivní a ihned se snažili dostat do dalšího útoku, avšak nyní je zastavil ofsajd.
00:39
Tak to je pro domácí úvod z říše snů! Energetici od začátku na soupeře zatlačili, puk se zpoza brány dostal mezi kruhy na hůl Michala Vachovce, který rychle vypálil. Lašák jeho ránu sice vyrazil, ale ke kotouči se jako první dostal zkušený DAVID HRUŠKA a puk dorazil za bezmocného brankáře Liberce. Asistence: Michal Vachovec, Stanislav Balán
00:06
Úvodní buly vyhráli sice hosté, avšak ihned se museli bránit poté, co Balán dotíral na puk. Následně se ale z obranného pásma dostali.
00:01
Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu, utkání za malou chvíli začne.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, Deyl, Redlihs, Šmach, Dvořák, J. Tomeček – Vachovec, Balán "A", D. Hruška "A" – Duda "C", R. Hruška, Bartek – Micka – Skuhravý, V. Tomeček – Gorčík, Zadražil, Koblasa. Trenér: Karel Mlejnek

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Vaněček) – Gřegořek "A", Šimek, Derner, Výtisk "C", Vitásek, Ulrych, Plutnar – Radivojevič, Vampola "A", Bulík – Urban, Filippi, Bakoš – Kreželok, Jelínek, Valský – Hrníčko, Vlach, Balaštík. Trenér: Filip Pešán

Rozhodčí: Robin Šír, René Hradil – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda.
Bílí Tygři Liberec

Liberečtí do tohoto zápasu půjdou s plným nasazením, oni totiž musí bodovat a nejlépe za tři body. Jsou totiž na jedenáctém místě a na posledního postupujícího, Vítkovice, ztrácí body čtyři. Forma Liberce také není špatná, ba naopak. Tygři měli dokonce sérii pěti vyhraných zápasů, tu však ukončil ve středu Litvínov. Nejproduktivnějším hráčem Liberce je Tomáš Filippi – 37 bodů (15+22).
Karlovy Vary

Domácí se aktuálně nacházejí na dvanácté příčce a play-out již mají jisté. Určitě se ale v posledních dvou zápasech budou snažit posbírat plný počet bodů, aby mohli jít do play-out s o něco větším náskokem, který by je tolik nestresoval. Forma energetiků není špatná, z posledních pěti zápasů tři vyhráli (Slavia, Třince, Pardubice), dva zápasy prohráli (Zlín, Brno). Bodovým lídrem je stále kapitán Radek Duda – 33 bodů (17+16).
Dobrý páteční podvečer! Vítám všechny fanoušky extraligového hokeje! Dnes je pro vás připraveno předposlední kolo základní části Tipsport extraligy, ve kterém začínají všechny zápasy jednotně v 18:20. Jedním z nich bude také souboj Karlových Varů a Liberce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.