Z města automobilů je to pro dnešek vše. Přeji čtenářům dobrý večer a úspěšný vstup do nového týdne. Napočtenou se těším opět ve středu večer u DHL extraligy juniorů.
Skončil velmi důležitý zápas zejména pro Mladou Boleslav, která dnes potřebovala zoufale bodovat. To se jí povedlo. Svou výhru však ale zformovala až ve třetí periodě. Ve 44. minutě zvýšil na 2:1 Pabiška a výhru korunoval v 50. minutě Pavel Musil. Liberečtí po šesti zápasech v řadě, kdy dokázali pokaždé bodovat, tentokráte neuspěli na ledě Mladé Boleslavi.
60:00
59:58
Václav Kočí (MBL) dostává ještě dvě minuty za držení protihráče.
59:45
Kájínek zkusil poslat puk mezi Růžičkovy betony, domácí brankář ale již snížení nepřipustí.
59:08
Zdá se, že už je rozhodnuto, Lašák zůstává stále v brance.
58:36
Bruslaři ještě vyhazují na zakázané uvolnění. Liberci už skutečně příliš času nezbývá.
58:04
Jan Výtisk mohl snížit, chybělo málo k tomu, aby puk propadl až za Růžičku.
57:29
Kašpařík trefuje plexisklo za Lašákovou svatyní.
57:06
Boleslavští se už hodně soustředí na hru odzadu a hosté mají problémy s přechodem do pásma.
56:24
55:26
Skvělý únik Pavla Musila, jemuž však nakonec liberecký gólman vypíchl kotouč.
55:07
Bruslaři vyhazují až k Lašákovi. Tygrům se krátí čas.
54:35
Dnešní utkání sleduje 3 920 diváků.
54:24
Další trest pro Bruslaře, kteří si můžou současné skóre ještě hodně zdramatizovat. Marek Trončinský (MBL) dostává dvě minuty za držení protihráče. Současně ale vyloučen i Petr Vampola (LIB) za nafilmovaný pád. Nakonec se tedy bude hrát čtyři na čtyři.
53:52
53:44
Bruslaři dvakrát po sobě vyhazují přes všechny čáry.
53:18
Velmi nebezpečný pro domácí byl Tomáš Filippi, který ale nadvakrát nedokázal skrz clonící hráče prostřelit Martina Růžičku.
52:30
Nyní se ale už Bílí Tygři usadili v pásmu a kombinují. Jeden z těžších zákroků předvedl opět boleslavský brankář, který má dnes slušnou formu.
51:56
Boleslavští ihned po buly vyhazují přes všechny čáry.
51:52
Vyloučení na straně Bruslařského klubu. Lukáš Pabiška (MBL) obdržel dvouminutový trest za podražení. Liberečtí mají ideální příležitost ke snížení. Podaří se jim zdramatizovat duel na ledě předposlední Mladé Boleslavi?
50:48
Domácí publikum rázem ožilo. Jenže Liberečtí stále nic nevzdávají a ženou se do útoku. Nyní si objel branku Jaroslav Vlach a zkusil poslat puk k levé tyči domácí branky. Martin Růžička ale stačil svůj beton k tyčce přesunout včas.
49:52
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Opravdu velmi šťastný gól domácích! Hosté si nedostatečně pokryli domácí útočníky. PAVEL MUSIL vyhrál souboj s jedním z protihráčů za brankou a poslal puk na Jána Lašáka. Do branky hostů pak jeho střelu ztečoval jeden z Bílých Tygrů. Bez asistence.
48:51
Hosté byli velmi nebezpeční v předbrankovém prostoru. Nakonec se puku chopil Lukáš Pabiška a dostal se do úniku. Trefil ale jen brankáře hostů.
48:14
V pádu zakončoval nebezpečně Petr Vampola, kotouč skončil jen těsně vedle domácí branky.
46:57
Oba týmy jsou již kompletní.
46:43
Zakázané uvolnění mladoboleslavských hokejistů.
46:08
Liberečtí se ženou do útočného pásma, Vampolovi však za brankou Martina Růžičky sjel kotouč z hokejky.
44:57
Vyloučení na obou stranách. Jan Výtisk (LIB) dostává dvě minuty za podražení a na druhé straně byl vyloučen Michal Bárta (MBL) za nafilmovaný pád.
44:32
Najednou to jde. Tempo nabralo na obrátkách a Liberečtí hrají i více ofenzivněji.
43:19
Domácí bleskově využívají přesilovou hru. V brankovišti se rychle zorientoval LUKÁŠ PABIŠKA, který doklepl puk za Lašákova záda. Asistence: Radan Lenc, Ctirad Ovčačík.
42:58
David Kájínek (LIB) je dalším hříšníkem. Vyfasoval dvě minuty za zdržování hry.
42:45
42:43
Hosté následně vyhazují.
42:14
A znovu! Bárta měl před sebou část odkryté Lašákovy svatyně, jenže minul.
41:40
Stříteský nadvakrát od modré trefil plexisklo za brankou Liberce.
41:15
Michal Bárta v perfektní pozici z bezprostřední blízkosti minul.
40:45
Tentokrát jsou vyloučeni hosté. Dvouminutový trest obdržel Martin Bartek (LIB) za hru vysokou holí.
40:39
40:25
Pokračuje zkrácená přesilovka Liberce.
40:01
Ve druhé periodě již diváci ve ŠKOENERGO Aréně branky viděli. Nejdříve šli do vedení Boleslavští, když se ze slušné dorážky prosadil Pavel Musil. Vedení však domácím dlouho nevydrželi. Bílí Tygři vyrovnali zásluhou Martina Barteka. Ve třetí třetině tak bude stále o co hrát. Především Mladá Boleslav potřebuje nutně bodovat, jelikož dvanácté Karlovy Vary jí už odskočily na rozdíl pěti bodů.
Další třetina začne přibližně v 19:23.
40:00
39:44
Jeden z pokusů Libereckých byl ztečován do ochranné sítě.
39:31
Rozjetý Vampola zkusil překvapit Růžičku, ten si sice nebyl příliš jistý, nakonec ale kotouč zalehl. Následuje buly po pravici mladoboleslavského brankáře.
39:22
Nyní dokázali Bruslaři vyhodit.
39:05
Hosté uzamkli Boleslavské v pásmu, příliš ale nestřílejí.
38:39
Tomáš Klimenta (MBL) je vyloučen na 2+10 minut za vysokou hůl. Dvě minuty za něj odjíždí odsedět Lukáš Volf (MBL).
37:44
Série přihrávek Bruslařů v útočné třetině. Liberec však může být v klidu, domácí se jen tak neprosadí.
36:53
Další icing Libereckých.
36:48
Škoda! Bárta se mohl z hranice mezikruží trefit do prázdné branky, jelikož si Ján Lašák hodně vyjel, jenže trestuhodně minul.
36:21
Kočího střela od modré se dostala až k Lašákovi, jenž následně přerušuje.
36:16
A s obrazem hry naprosto koresponduje zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
36:05
Ofsajd Středočechů.
35:23
Nyní je k vidění dalších z nezajímavých pasáží hry ve středním pásmu.
34:12
Boleslavským je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
34:02
Musilův pokus z mezikruží zblokoval obětavým zákrokem Výtisk.
33:43
33:02
Stříteský zkusil vyslat od modré svou pověstnou dělovku, jenže to jednoho z libereckých beků vůbec nepřekvapilo. V pohodě ji zblokoval. Zdá se, že hosté se na nedělní duel v Mladé Boleslavi skvěle připravili.
32:35
Další osvobození hostů...
32:25
Broš střílel z mezikruží a dojíždějící Pabiška se snažil dorážet, jenže na Lašáka si boleslavští útočníci nepřišli.
32:02
Modrobílí po chvilce vyhazují přes všechny čáry.
31:43
Liberečtí se v pěti dlouho neohráli. Tomáš Filippi (LIB) dostává dvě minuty za podražení.
31:41
To stejné platí už i pro domácí.
31:37
31:30
Derner se svou další dělovkou minul.
30:29
Kočího pokus byl zblokován jedním z obránců Bílých Tygrů.
29:53
Radan Lenc nahazuje do útočného pásma.
29:41
Přesilovka domácích byla hodně krátká. Po čtyřech sekundách sedí na trestné lavici Lukáš Pabiška (MBL) – 2 minuty za vysokou hůl.
29:37
Za držení byl vyloučen na dvě minuty Tomáš Bulík (LIB).
29:04
Rozhodčí velmi dlouho váhali s přerušením poté, co zůstal na ledě ležet Milan Mikulík. Nyní je boleslavský útočník na pohovoru u rozhodčích.
28:58
Výborný trefuje plexisklo za hostující brankou.
28:23
To se teď na chvíli změnilo, Bárta si dobruslil až k Lašákovi, kde však nakonec přestřelill.
28:12
Bílí Tygři jsou na koni a i nadále hrozí v útočném pásmu.
27:20
Liberec právě vstřelil branku!
Tohle Boleslavští podcenili. Dva liberečtí hráči si udělali výlet až k Martinu Růžičkovi, kterého zkoušel nejdříve překonat Fillipi a když se mu to nepodařilo, uklidil puk za bezmocného brankáře domácích MARTIN BARTEK. Mladá Boleslav tedy opět velmi snadno ztrácí své vedení. Asistence: Tomáš Filippi, Ondřej Vitásek.
26:18
Matěj Stříteský mohl od modré trefit odkrytou branku Jána Lašáka. Nebylo mu ale přáno přidat druhý zásah ze strany Mladé Boleslavi.
25:35
Pavlu Musilovi byl nekompromisně odpískán ofsajd.
24:56
Zakázané uvolnění Bruslařského klubu.
24:20
Hosté jsou ale i nadále aktivní v útočné třetině. Růžička se musí prezentovat velmi četnými zákroky.
23:41
Nakonec to přeci jen Mladoboleslavští dokázali a jdou do vedení. Robar zpoza brány zkoušel uspět, jenže kotouč do branky nezapadl. Nakonec však uspěl PAVEL MUSIL i díky tomu, že se kotouč odrazil od libereckého brankáře. Asistence: Mitja Robar.
23:31
Bulík si připsal další skvělou příležitost, dobře chytající brankář jen těsně zachytil puk pomocí svého ramena.
23:23
Michal Bárta chtěl uspět z blízkosti, znovu nepřekonal libereckého brankáře.
23:17
Broš naservíroval kotouč Lencovi, kterému se však nepodařilo překvapit Jána Lašáka.
22:38
Nepřesnosti za brankou hostí. Hra se oproti první třetině zatím příliš nezměnila.
21:46
Domácí mají problémy s přechodem do útočného pásma. Liberec se stále soustředí na dobrou obranu a zatím mu tato hra vychází.
21:10
Trončinský dorážel kotouč za gólmana. Jedna z největších šancí zápasu. Nutno ale dodat, že opět neproměněná.
20:58
Další z obrovských šancí, kterou Mikulík neproměnil. Tentokráte nedokýzal prostrčit kotouč mezi betony brankáře.
20:20
Aktivnější jsou v úvodu periody domácí hráči.
20:01
První třetina nenabídla příliš pohlednou hokejovou podívanou. I přes nespočet vyloučení na obou stranách a přesilovku pět na tři v podání domácích nepadl ani jeden gól. Doufejme tedy, že z opatrného utkání se vyvine pohledný zápas se spoustou gólů.
Další třetina začne přibližně v 18:24.
20:00
19:40
Třetina se dohrává ve středním pásmu.
19:14
Klimenta na hranici brankoviště nezachytil puk. Oba týmy následně střídají.
18:51
Michal Broš se řítil na libereckou branku, bohužel pro domácí ale v rozhodujícím momentu upadl.
18:20
Slibně rozjetý Lukáš Pabiška mohl překonat Jána Lašáka, jenže byl už ve velkém úhlu a ve finální fázi neměl komu nahrát.
17:35
Ofsajd Boleslavských.
17:19
Milan Mikulík stál osamocený v brankovišti, jenže nedokázal dnes již poněkolikáté dotlačit kotouč za brankovou čáru i přesto, že svatyně hostů byla zčásti odkrytá.
17:00
Bartekova střela prosvištěla jen pár centimetrů kolem domácí branky.
16:38
Jeden z hostů si najel až k Martinu Růžičkovi. Další z povedených zákroků domácího brankáře.
16:28
Nyní další z nepovedených přihrávek Bruslařského klubu.
16:04
Boleslavští vyhazují na zakázané uvolnění. Snad nikdo z hlediště neusne.
15:11
Zakázané uvolnění Liberce. Vypadá to, že diváci v Mladé Boleslavi dnes gólové hody nezažijí.
14:18
14:08
Mitja Robar umí dávat góly, tentokrát však jeho pokus skončil na zadním mantinelu.
14:01
Liberečtí hrají již ve čtyřech hráčích.
13:57
Ján Lašák drží svůj tým a zdá se, že Bruslaři již tuto slibnou šanci v podobě přesilovky pět na tři nevyužijí.
13:35
Stříteského rána z mezikruží byla tečována mimo branku.
13:13
Tomáš Filippi v dvojnásobném oslabení ujel a velmi slušnou střelou to zkusil na Martina Růžičku! Diváci mají možnost vidět další z slabých přesilovek domácích.
12:54
Osamocený Trončinský trestuhodně nezachytil dobrou přihrávku.
12:30
Zatím to tak nevypadá. Bílí Tygři znovu vyhazují.
12:18
Hosté jdou do tří! David Kájínek (LIB) znatelně oslabí svůj tým. Za držení protihráče dostává dvě minuty. Dokáže Boleslav proměnit dvojnásobnou přesilovku?
12:10
Hosté ihned vyhazují.
12:01
Na stadionu následně probíhá Komerční přestávka.
12:01
Další vyloučení na straně Bílých Tygrů. Ondřej Vitásek (LIB) byl potrestán dvěma minutami za hrubost.
11:21
Výborný vykázán z buly, nahradí ho Bárta.
11:19
Milan Hruška se proklestil do pásma, kde individuální akcí prověřil pozornost libereckého brankáře, který však stále drží čisté konto, stejně jako jeho protihráč na druhé straně.
10:58
Lašák váhal dlouho s rozehrávkou, nakonec se rozhodl raději přerušit hru.
10:22
Ale i domácí jsou již kompletní. A gól zatím stále žádný nepadl.
09:57
08:42
Derner zkoušel uspět svou dělovkou, ale minul! Vzápětí tentýž hráč zkoušel znovu totéž z mezikruží na druhé straně. I tentokráte se trefil kousek od branky domácích.
08:22
A početní výhoda domácích končí. Michal Broš (MBL) – 2 minuty za nedovolené bránění.
08:03
Trončinský nabil osamocenému Výbornému, kterému nechybělo příliš, aby se trefil.
07:57
Osm sekund se tedy bude hrát pět na tři!
07:57
Další vyloučení na straně Libereckých. Za vražení na hrazení inkasuje dvouminutový trest i přes značné protesty Jan Výtisk (LIB).
07:40
Tentokrát už dokázali Bílí Tygři vyhodit až k Martinu Růžičkovi.
07:37
Ovčačíkovo nahození skončilo až v ochranné síti. Tato přesilovka vypadá z těch dnešních zatím nejlépe.
06:51
Na buly zůstali ležet Broš s Dernerem. Jen co se oba hráči zvednou na obě nohy, bude se vhazování opakovat.
06:44
Mikulík ještě z úhlu vystřelil, liberecký gólman na poslední chvíli znovu přikrývá. Následně si Mikulík vyřizuje ještě jakési účty s někým z hostí.
06:10
Pěkně to udělal Stříteský, kterému nabil Trončinský. Střela od modré čáry jen tak tak neskončila za Lašákovými zády!
06:05
Další podražení! Tentokráte byl vyloučen Jan Víšek (LIB). U trestoměřičů byl měl strávit dvě minuty.
05:44
Skrze clonící hráče to zkusil Lenc, kotouč se ale k libereckému brankáři nedostal.
05:21
Před dorážejícím Slovincem, který se vracel z trestné lavice, přikryl Lašák puk svou lapačkou.
05:14
I Mitja Robar je již na ledě.
04:47
04:38
Ondřej Vitásek prověřil z mezikruží Martina Růžičku. Následuje buly po pravici boleslavského brankáře.
04:25
Hra není příliš pohledná, oba týmy se soustředí spíše na obranu a kotouče jen nahazují.
03:54
Následně si najel před Lašáka Václav Kočí, proti jehož střele severočeský gólman raději přerušuje.
03:30
Před branku Liberce se proklestil Mikulík, neměl ale komu nahrát, a na kotouči jsou tak znovu hosté.
03:14
Liberečtí si svou aktivitou ve vlastním oslabení v útočném pásmu vynucují faul. Za podražení si odpyká dvě minuty Mitja Robar (MBL).
02:57
Hosté však hned zkraje oslabení vyhazují kotouč přes všechny čáry.
02:47
Za podražení byl na dvě minuty vyloučen David Kájínek (LIB).
02:31
Od modré se podrařilo vystřelit navrátilci do sestavy Davidu Vrbatovi. O kousek minul.
02:00
Boleslavští se prozatím jen brání a podle očekávání je aktivnější Liberec.
01:05
Trončinský nezachytil na modré kotouč a puku se tedy zmocňují znovu Tygři.
00:47
Filippi nahazuje znovu do pásma.
00:12
Hosté se hned vřítili do útočného pásma a hned ze začátku mohl poslat Liberec do vedení Petr Vampola, který jen těsně minul!
00:01
Oba kapitáni již vedou své týmy na ledovou plochu a solidně zaplněná ŠKOENERGO Aréna je připravena na duel 39. kola mezi Mladou Boleslaví a Libercem.
Úvodní buly se již blíží. Nedělní derby bude pikantní pro obě strany hned z několika důvodů. Někteří hráči na obou stranách ještě stále pamatují předloňský poslední zápas baráže o Tipsport extraligu, který ovládli Liberečtí až v posledních minutách. Vazby na Liberec má také hned několik hráčů Mladé Boleslavi – například Pabiška, Bárta, Klimenta, Kočí, Trončinský. Na druhé straně nutno zmínit náhradního brankáře Bílých Tygrů Marka Schwarze, jenž působil ve městě automobilů hned několik sezon. Poslední extraligovou sezonu před pádem Bruslařů do 1. ligy strávil v Mladé Boleslavi také Jaroslav Balaštík.

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Hruška, Ovčačík, Kočí, Trončinský, Robar, Stříteský, Trška – Lenc, Broš, Klimenta – Mikulík, Výborný, Bárta – Musil, Kašpařík, Pabiška – Volf, Vrbata, Rys

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk, Kajínek, Derner, Gřegořek, Voráček, Vitásek – Radivojevič, Vampola, Balaštík – Bulík, Filippi, Bakoš – Vlach, Jelínek, Bartek – Víšek, Urban

Rozhodčí: Pešina, Wagner – Frodl, Charvát.
Vzájemné zápasy
Ani jeden z letošních vzájemných duelů nebyl rozhodnut po základní hrací době a pokaždé se týmy o body rozdělily. Nejdříve v říjnu podlehli Boleslavští Bílým Tygrům 3:4 po samostatných nájezdech na domácím ledě. Následně se na konci listopadu radovali LIberečtí znovu. Tentokrát byli šťastnější než jejich regionální soupeř i na domácím ledě, kde vyhráli 2:1 po prodloužení. Dokáže v neděli vyhrát jeden z týmů už za tři body, nebo se obě mužstva rozdělí o body i do třetice?
BK Mladá Boleslav
Boleslavským už se nedaří tak dobře jako Liberci. Problémy mají především s hrou odzadu, což dokazuje i velmi vysoký počet inkasovaných gólů. V tomto ohledu je Bruslařský klub nejhorší v extralize – inkasoval již 132 gólů! Poslední tři duely Středočeši navíc prohráli. Naposledy nestačili v pátek na Vítkovice, které je na svém ledě porazily 4:1. Nelichotivé výsledky staví domácí až na 13. místo extraligové tabulky, přičemž mají na svém kontě 44 bodů.
Bílí Tygři Liberec
Libereckým se v poslední době daří. Momentálně drží sérii šesti zápasů, ve kterých dokázali pokaždé bodovat. Naposledy zdolali v pátek soka z Karlových Varů fotbalovým výsledkem 1:0 a minulou neděli prohráli se silným Litvínovem až 2:3 po prodloužení. Solidní výkony staví Severočechy na slibnou osmou příčku tabulky, přičemž mají na svém kontě 53 bodů.
Hezkou neděli z města automobilů, kde je naplánováno derby dvou nejblíže vzdálených extraligových celků. BK Mladá Boleslav přivítá Bílé Tygry z Liberce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.