Jediným úspěšným střelcem byl MICHAL VONDRKA.
Rozhodčí ještě něco řeší u střídaček.
Začínat bude Marek Hovorka.
Samostatné nájezdy začínají.
Dnešní utkání sleduje 5044 diváků!
Zlín měl v prodloužení k dispozici přesilovou hru 4 na 3, kterou ale nevyužil. Utkání tak musí rozhodnout až samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Kotvan zavezl kotouč do pásma, ale hned o něj přišel.
64:07
Matějíčkovu střelu tečuje Tomica do ochranné sítě.
63:55
Domácí vyhazují.
63:41
Hosté jako by nevěděli, co mají v útočném pásmu dělat.
63:18
Veliká šance pro Zlín! Za podražení je velmi přísně poslán na trestnou lavici Jekabs Redlihs.
62:50
Redlihs byl připraven na střelu, kotouč mu ale nesedl na hokejku.
62:01
Oba týmy nechtějí udělat osudovou chybu, hraje se tak opatrnější hokej, než na konci třetí třetiny.
61:29
Rýgl poslal dělovou ránu od modré, Kašík ji ale bez problémů lapil do lapačky.
61:09
Sýkora se pokoušel dostat přes obránce, ten mu ale sebral kotouč.
60:41
Domácí se snaží usadit se v pásmu, to se jim ale nedaří.
60:10
Ofsajd Pirátů.
60:01
Zákroky brankářů po třetí třetině:

Miroslav Kopřiva – 15 zásahů.
Libor Kašík – 22 zásahů.
Zlín dokázal ve třetí třetině srovnat šťastnou brankou Kubiše, utkání tak rozhodne buď pětiminutové prodloužení nebo samostatné nájezdy.
60:00
59:55
Vlach ještě ujel obraně, ale na Kopřivu si nepřišel.
59:40
Tomica přestřeluje.
59:13
Piráti jsou stále u kotouče, ale nedaří se jim střílet.
58:41
Hra je nyní hodně roztrhaná.
58:31
Další icing Zlína.
58:16
Piráti se stále tlačí do útoku, hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
58:01
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21
Zakázané uvolnění Zlína.
57:15
Vhazovat se bude před Liborem Kašíkem.
56:57
Lukáš Květoň zavezl kotouč do pásma, vzápětí o něj ale přišel.
56:05
Piráti jsou nyní na koni a tlačí se do útoku.
55:31
Kaše nahodil zpoza brány kotouč na beton Kašíka, ten si ale kus černé gumy do brány nesrazil.
54:56
Velká skrumáž před hostující bránou nekončí gólem. Kašík byl zcela rozhozen, ale Piráti toho nedokázali využít.
54:24
Říčkovu střelu zblokoval Rutta.
53:49
Okál nedokázal dopravit kotouč do odkryté části brány.
53:33
Rýgl zkoušel střelu takřka z brankové čáry, kotouč však skončil v ochranné síti.
52:59
Následně se ale dle čárového arbitra dopustili úmyslného ofsajdu, vhazovat se tak bude opět před Kopřivou.
52:53
Piráti vybojovali útočné pásmo.
52:20
Skákavý kotouč Kopřiva neviděl, dokázal ho zkrotit až na poslední chvíli. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
51:14
51:10
Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu.
50:46
Hřebejk sám před bránou, ale kotouč mu přelétl hokejku.
50:33
Červenka zkoušel najít skulinu ve výstroji hostujícího brankáře, to se mu ale nepovedlo.
50:10
Vondrka tečuje těsně mimo.
49:32
Kotouč zůstal stát před bránou, nikdo z Pirátů ho ale nehodil přes ležícího Kašíka.
49:14
Hřebejk se dostával do samostatného nájezdu, ale byl faulován. Aleš Holík je vyloučen za hákování.
49:05
Domácím je pískán úmyslný ofsajd, hra se stěhuje před Kopřivu.
48:58
Sýkora se bekhendem neprosadil.
48:18
Kaše byl připraven ke střele, ale na poslední chvíli mu Řezníček sebral kotouč.
47:44
Roman Červenka nadvakrát neprostřelil Kašíka.
47:03
Domácí jeli 3 na 2, Hovorka se rozhodl pro střelu, která ovšem byla zblokována.
46:48
Hosté nahodili ze svého pásma, Kopřiva raději kotouč přikryl lapačkou.
46:02
Následuje komerční přestávka.
46:02
Rutta vyslal dělovku z pravého kruhu, Kašík přestože nic neviděl, tak dokázal zareagovat a kotouč vyrazit.
45:22
Hra se trochu rozhýbala, větší šance ale k vidění stále nejsou.
44:23
Vondrka nedokázal poslat kotouč do odkryté části branky, měl ztíženou pozici, kotouč se mu zjevil u bruslí.
43:48
Hosté se usadili v útočném pásmu.
43:12
Na druhé straně je pískáno zakázané uvolnění.
42:46
Pískán je ofsajd PSG Zlín.
42:23
Kašík si připisuje další zákrok.
42:02
Zlín právě vstřelil branku!
Velikou chybu předvedl brankář Kopřiva. Ten si nepohlídal svojí levou tyč, ke které zpoza brány najel PAVEL KUBIŠ, jemuž již nedělalo problém zavěsit kotouč do brány. Asistence: Roman Vlach.
41:41
41:26
Zlínští vyhazují.
40:45
Červenkovu střelu z velké blízkosti Kašík vyráží.

Libor Kašík – 15 zásahů.
Druhá třetina přinesla pohlednější hokej okořeněný jednou brankou. O tu se postaral Roman Červenka, kterému dobře přihrál Růžička. Oba týmy se víceméně spoléhají na své obrany, moc šancí k vidění není.
40:00
39:42
Za hákování je vyloučen hostující Kubiš.
39:42
David Květoň měl před sebou odkrytou bránu, ale nedokázal skórovat, protože byl faulován.
39:22
Redlihs svou střelou od modré protáhnul Kašíka.
39:01
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:22
Drtina ve svém pásmu nastřelil útočníka, šance z toho ale nebyla.
37:56
Velmi těsný ofsajd Pirátů.
37:24
Růžička neslepo přihrával Vondrkovi, ten ale kotouč nestihl.
36:51
Na Kašíka se snášel letící kotouč, ten reflexivně zakročil, ale byl evidentně překvapený.
36:07
Okál se už už dostával do zakončení, ale Jan Rutta mu výborně vystřelil kotouč od hokejky.
35:41
Veliká skrumáž před domácí bránou nekončí gólem, Miroslav Kopřiva si pohlídal prostor u své levé tyče.
35:25
Čárový rozhodčí byl sražen k zemi, hra je tak přerušena.
35:05
34:41
Rýgl dobře vypálil od modré, ale Kašík kotouč lapil ze vzduchu.
34:16
Kotouč je opět až za Kopřivou.
33:56
Zlín vyhazuje.
33:45
Hovorka střílel od modré a Vladimír Růžička dobře tečoval před bránou. Kašík si však s kotoučem poradil.
33:26
Rutta udržel útočné pásmo.
33:05
David Květoň se dostával před Kašíka, ale byl podražen. Na trestné lavici tak už sedí Urbanec.
32:29
32:12
Puk je opět za hostující bránou.
31:46
Okál měl před sebou volnou bránu, ale raději zvolil přihrávku. Kotouč pak obránci odvrátili.
31:19
Kämpf navíc vybojoval vhazování v útočném pásmu pro Piráty.
31:15
Piráti opět vyhazují.
31:01
Kotouč je za bránou Kašíka.
30:46
Střela od modré je zblokována útočníkem Pirátů.
30:29
Prvním vyloučeným v zápase je chomutovský obránce Rýgl, potrestán je dvěma minutami za vysokou hůl.
29:55
Zakázané uvolnění Pirátů.
29:33
Kotouč se nebezpečně potuloval brankovištěm Kopřivy, ten ho raději pokryl.
28:09
Piráti právě vstřelili branku!
ROMAN ČERVENKA byl rozjetý, Růžička mu přihrál do jízdy a chomutovský forvard bekhendem prostřelil Libora Kašíka. Asistence: Vladimír Růžička, Martin Rýgl.
27:33
Piráti jsou opět usazeni v útočném pásmu.
26:48
Po střele Bláhy uklidňuje hru Kašík svým zákrokem. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
25:27
Sklenář přihrál zcela volnému Pospíšilovi, který ale neprostřelil Kašíka.
24:54
Vondrka se probil do pásma, ale bekhendem se neprosadil.
24:03
Piráti jeli 3 na 2, ale nedohodli se, a tak z akce sešlo.
23:28
Hřebejk se zkoušel prosadit zpoza branky, ale neúspěšně.
22:15
Šidlík udělal minelu na modré čáře, Okálovu střelu ale Kopřiva vyrazil.
21:38
Ofsajd i na druhé straně.
21:20
Následně jim je pískán ofsajd.
21:12
Domácí se dostávali do zakončení, ale akci překombinovali.
20:42
Piráti se snaží usadit v pásmu, to se jim ale nedaří.
20:01
Oba týmy pomalu nastupují na led.
Zásahy brankařů v první třetině:

Miroslav Kopřiva – 3 zásahy.
Libor Kašík – 6 zásahů.
V první třetině jsme branku neviděli. Aktivnější byli Piráti, kteří Zlín prakticky k ničemu nepustili. Jedinou výraznější šanci měl ale hostující Šťastný, který z ostrého úhlu trefil tyč. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:05
Sklenář vybojoval kotouč, ale jeho přihrávku před prázdnou bránu odvrátil obětavě jeden z obránců.
18:15
Sýkora kličkoval před brankou Kopřivy, ale ke střele se nedostal.
18:05
Piráti nedokázali vyhodit z pásma, a tak Kopřiva raději pokrývá kotouč.
17:27
Vlach vystřelil na Kopřivu, ten si s kotoučem nadvakrát poradil.
17:05
Kaše se probíjel podél mantinelu do pásma, ale kotouč mu ujel.
16:26
Zlínští bojují o kotouč v pásmu Pirátů.
15:29
Vladimír Růžička tečoval letící kotouč před brankou, ale Kašík byl připraven.
15:09
14:55
Ofsajd Zlína.
14:30
Okál prověřil pozornost Kopřivy.
14:12
Ševci se poprvé usadili na delší dobu v útočném pásmu.
13:40
Matějíček dostal kotouč do jízdy, Kopřiva si s jeho střelou ale poradil.
13:26
Blaha se pokoušel trefit šibenici, ale Kašík byl připraven.
13:17
Červenka předvedl sólo ze svého pásma, ale přestřelil.
10:26
Piráti dobře napadají hráče ve své třetině a nedovolí jim střílet.
09:53
Další zakázané uvolnění PSG.
09:34
Střelu Lukáše Květoně Kašík vyráží.
09:05
Kopřiva raději pokryl kotouč, který se objevil u jeho tyče. Domácí brankář stále nemá zákrok.
08:46
Sklenářova tečovaná střela vyjela těsně vedle branky.
08:00
Rýgl neuspěl střelou od modré.
07:31
Červenka nebezpečně přihrával před bránu, kotouč ale hosté odvrátili.
07:20
Pokračovat se bude po komerční přestávce.
07:15
Redlihs výborně odstavil od kotouče najíždějícího hráče Zlína.
06:42
První zakázané uvolnění je pískáno ševcům.
06:25
Piráti si nerozuměli v útočné třetině a přišli o kotouč.
05:39
Pospíšil vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
04:58
Domácí opět drží kotouč u svých hokejek.
04:37
Vlach svou střelou netrefil bránu.
03:53
Piráti zatím výborně brání svou modrou čáru, Kopřiva nemá ani jeden zákrok.
03:29
Hovorka prověřil pozornost Kašíka z ostrého úhlu.
02:51
Chomutov neudržel útočné pásmo, ale je stále u puku.
02:35
Lukáš Květoň projel do pásma, ale svou střelou si na Kašíka nepřišel.
02:21
Oba týmy střídají, Chomutovští začínají akci za svou bránou.
01:57
Kotouč na chvilku zmizel ve skrumáži těl před brankou, hned ho ale lapili hostující obránci.
01:21
Hostující Žižka zlomil střelou od modré hůl a odjel střídat.
00:59
Červenka vybojoval za hostující bránou kotouč, ale vzápětí byl o něj připraven.
00:37
Piráti drží kotouč za svou bránou.
00:22
Střelu Rutty zblokoval Cibák.
00:01
Utkání za moment začne.
Marek Tomica v minulém kole proti Vítkovicím odehrál 800. utkání v extralize, Vladimír Růžička potom 400. utkání. Oběma hráčům jsou předávány symbolické dresy.
Oba týmy nastupují na ledovou plochu.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Redlihs, Rutta, Dlapa, Rýgl, Drtina, Kranjc, Blaha, Šidlík – Hřebejk, D. Květoň, Hovorka – Vondrka, Růžička, Červenka – Sklenář, Kämpf, Pospíšil – Tomica, D. Kaše, L. Květoň

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, A. Holík, Žižka, Matějíček, Řezníček, Kotvan – Kubiš, Cibák, Sýkora – Veselý, P. Holík, Ondráček – Říčka, Vlach, Okál – Čech, Sedláček, Šťastný

Rozhodčí: R. Svoboda, Šindler – Kajínek, Zavřel.
V brance Pirátů pravděpodobně nastoupí Miroslav Kopřiva, který kraluje extraligovým tabulkám brankářů. Odchytal všechna čtyři utkání a za svá záda pustil pouze pět branek. Jeho průměr činí úctyhodných 1.00 branky na zápas a úspěšnost zákroků má 96.3 %. Do branky Zlína se pravděpodobně postaví Libor Kašík, který je mezi brankáři na čtrnáctém místě. V odehraných 89 minutách pustil Libor Kašík za svá záda 5 branek a jeho průměr činí 3.37 branky na zápas. Úspěšnost zákroků má mladý zlínský brankář 87.50 %.
Nejlepšími střelci v řadách PSG Zlín jsou Tomáš Sýkora a Ondřej Veselý. Oba hráči odehráli všechna čtyři utkání a na svém kontě mají po dvou vstřelených brankách. Nejlepším nahrávačem ševců je Martin Cibák, který má na svém kontě tři přesné asistence.
Zlínští si budou zřejmě dávat největší pozor na chomutovské duo Červenka – Vondrka. Michal Vondrka je spolu s M. Hossou a R. Oleszem průběžně nejlepším střelcem extraligy, na svém kontě má hned čtyři branky. Roman Červenka zatím odehrál za Piráty pouze dvě utkání, i ta mu ale stačila k zisku čtyř asistencí a aktuálně k druhé pozici v tabulce nahrávačů.
PSG Zlín nevstoupil do extraligy nejlépe a ze čtyř odehraných kol dokázal vybojovat pouze tři body. Nejprve ševci padli s Litvínovem a Spartou, poté porazili třinecké Oceláře, ale v posledním kole nestačili před vlastními fanoušky na Mladou Boleslav. PSG Zlín tak momentálně okupuje poslední příčku tabulky. Nutno dodat, že Litvínov, Pardubice a Karlovy Vary mají stejně bodů a pořadí je určeno dle skóre.
Piráti Chomutov jsou po čtyřech kolech na překvapivém třetím místě extraligové tabulky. V prvním kole nestačili před televizními kamerami na Třinec, v dalších kolech ale postupně porazili Mladou Boleslav, Pardubice a naposledy si Piráti poradili s Vítkovicemi.
Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu hokejové Tipsport extraligy mezi Piráty Chomutov a PSG Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.