Dnes jsme v Litvínově viděli napínavé derby. V nájezdech si bod navíc připisují domácí a po pěti zápasech bodového půstu se konečně mohou se svými fanoušky radovat. Já Vám přeji ze Zimního Stadionu Ivana Hlinky hezký večer.
Nejlepší hráči zápasu: Karel Kubát – Jan Strmeň.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
Autorem vítězné branky je FRANTIŠEK LUKEŠ.
Klička do bekendu a gól Robina HANZLA.
Vondrka nepřelstil Januse.
František Lukeš střelou nad lapačku dává gól.
Janus má puk v lapačce.
Viktor Hübl jel jako první, zkusil bekendem procpat kotouč mezi betony, Strmeň kryje.
Samostatné nájezdy začínají.
Litvínov byl první dvě třetiny aktivnější, ve třetí třetině, ale Chomutov zapnul a dokázal vyrovnat. Kdo získá v penaltové loterii bod navrch?
65:00
Prodloužení skončilo.
64:34
Červenka nabil Skinnerovi na modrou, jeho ránu chytil litvínovský brankář do své lapačky. Krásný zákrok.
64:07
Ruttovu ránu po buly vyrazil Janus.
64:00
Červenka, Vondrka, Rutta a Skinner teď proti trojici Litvínovských na vhazování v útočném pásmu.
64:00
Oddechový čas pro hosty.
64:00
Minutu před koncem prodloužení špatně střídá Litvínov a bude pykat dvou minutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.
63:00
Teď se do útoku dostal Trávníček, ale Skinner ho o puk připravil.
62:05
Růžička teď přestřelil ve vyložené šanci. Litvínov je zatím v prodloužení jako opařený.
61:35
Červenka se vymotal od hrazení, našel Jánošíka. ten byl mezi kruhy sám, ale Janus jeho pokus zastavil vyrážečkou.
60:35
Oba týmy střídají, puk zachytil Vondrka a posílal Červenku do brejku, šanci zastavil hvizd sudích. Viděli vysokou hůl.
60:10
Trávníček chybně rozehrál a Chomutov se na úvod prodloužení usadil v útoku.
60:01
Litvínov přišel v samém závěru o vítězství. Chomutov vyrovnal po obrovském tlaku a vyplatila se mu hra bez brankáře. Rozhodnou o vítězi dnešního derby nájezdy, nebo dá někdo gól v prodloužení?
60:00
59:13
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov vyrovnává. V mele před brankou si našel kotouč MICHAL VONDRKA a po deseti zápasech bez gólu vyrovnává na 2:2. Asistence: David Květoň.
59:00
Chomutov hraje v šesti bez gólmana.
58:35
Chomutov si vytvořil velký tlak, Růžička těsně minul z levé strany.
58:07
Trávníček zachytil Vondrkovo nahození a odpaluje kotouč ven ze třetiny.
57:30
Janusovi vypadlo z lapačky nahození Červenky, následně střela Rutty od modré zblokována mimo hřiště.
57:10
Po závaru před Janusem vyloučen domácí bek Tomáš Frolo, opět za úmyslné posunutí branky. Hřebejk byl v dobré pozici.
56:40
Lukeš neprošel, přes Haranta do útočného pásma.
56:27
Hostující Kämpf si najel mezi kruhy tam ho zastavil Kubát, dle rozhodčích v souladu s pravidly.
56:18
56:04
Ještě 14 vteřin přesilovky pro domácí tým. Chaloupka vyzkoušel Strmeně ze středního pásma, ten vyrážečkou odrazil puk do rohu. Další ofsajd Litvínova.
55:53
Chomutov už je ve čtyřech a Litvínov znovu v ofsajdu.
55:45
Litvínovu se přesilovka zatím příliš, nedaří, teď je hra vykázána do středního pásma pro postavení Hanzla v brankovišti.
54:40
Kubát zavezl do útočného pásma, Pavlík si mění puk s Lukešem, ten střílí a trefuje Ruttu.
54:22
Červenka vyhrál důležité vhazování a Rutta vyhazuje, až k Janusovi, následně Jánský v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
54:18
Minutu a půl výhody pět proti třem má teď před sebou domácí Litvínov. Vyloučen je Tomáš Harant za napadení.
53:50
Tomica vyhrál buly, ale Jánošík nevyhodil. Litvínov je v tlaku a Chomutov znovu fauluje.
53:50
Piráti budou hrát oslabení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Antonín Dušek.
53:07
Kamil Piroš se dere do útočného pásma Litvínova. Zastavil ho až obránce Šidlík. Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
52:25
Rutta nahazuje za Janusovu branku, tam kotouč zachytil Vondrka, k tomu však rychle přistupuje Kubát.
52:02
Vhazuje se ve středovém kruhu, Kämpf na buly úspěšný a kotouč je na chomutovských hokejkách.
52:02
Také pas Jánošíka na Marka Tomicu končí v hledišti. Chomutov má na vyrovnání necelých osm minut, ve třetí třetině je zatím aktivnější, než domácí.
51:40
Filip Pavlík teď pronikl s kotoučem, až do útočného pásma, ke střele ho nepustil obránce Harant.
51:10
Nahození Frola tečoval Hübl jen těsně vedle Strmeňovi branky.
50:54
Chomutov se i po skončení početní výhody drží v útočném pásmu, jeho snahu o vyrovnání teď brzdí, postavení útočícího hráče v brankovišti, buly ve středním pásmu.
50:51
50:38
Tomáš Pospíšil našel rozjetého Vladimíra Růžičku, toho však domácí zadáci do zakončení nepustili.
50:17
Pokus Haranta od modré čáry zblokovaný, kotouč končí mezi diváky. Vhazuje se ve středním pásmu.
49:30
Chomutov v útočném náporu, Růžička, hledal Červenku, ale Pavelka jeho záměr vystihl a opět vyhazuje.
49:00
Hostující kotel fanoušků si žádá vyrovnání. Domácí kapitán Michal Trávníček teď dokázal vyhodit.
48:50
Piráti se dostávají do obrovské šance, Přihrávka šla zpoza branky mezi kruhy, domácí zadák Tomáš Frolo situaci řeší úmyslným posunutím branky. Chomutov bude hrát přesilovku.
48:28
Vhazování před Janusem. Chomutov ve třetí třetině přidal na obrátkách.
48:28
Podkrušnohorskému derby přihlíží 5364 diváků.
48:21
Šanci Pospíšila zneškodnil s pomocí Karla Kubáta Jaro Janus. Pospíšil střílel pod vyrážečku, slovenský brankář se nachytat nenechal.
47:48
Jurčík úspěšný v souboji za brankou proti Červenkovi, Chomutov teď, ale roztáčí v obraném pásmu Litvínova pěkný kolotoč.
47:07
Kamil Piroš hledal zpoza branky Hořavu, ale obránce Pirátů Skinner jeho přihrávce zamezil.
46:30
Litvínov vhazování vyhrál, Havlíček vyváží kotouč směrem do útoku a jeho spoluhráči střídají.
46:26
Zakázané uvolnění teď vrátí hru do útočného pásma Chomutova. Na buly Kämpf a Hübl.
45:30
Robin Hanzl najíždí z levého křídla a střelou z mezikruží trefuje břevno.
45:20
Velká příležitost Červenky, Janus hřbetem lapačky odrazil.
44:35
Piroš teď vyskočil ze všech nejvýš a uklidil kotouč rukou do bezpečí.
44:20
44:06
Posunutá branka Litvínova. Chomutov už má jen 10 vteřin početní výhody.
43:15
Roman Červenka prokličkoval celé hřiště, předložil puk Jánošíkovi, ten těsně minul levou tyč Janusovy branky.
42:45
Baranek si vyčíhal na kličku Vondrky a osvobodil svůj tým.
42:17
Filip Pavlík na trestné lavici za sekání.
42:13
Rutta se opět odhodlal ke golfovému nápřahu a pořádně vyprášil betony Jaroslava Januse.
41:51
Zakázané uvolnění Chomutova, po nedorozuměním Dlapy s Hřebejkem.
41:10
Peter Jánský při kličkované ve středním pásmu přišel o kotouč. Tomica se však daleko nedostal.
40:49
Po buly se ke střele dostal hostující zadák Jan Rutta, ten je dnes velmi aktivní, jeho pokus byl však sražen mimo hřiště.
40:20
Třetí třetina začala hrou čtyři na čtyři. Kotouč zašlápnutý v rohu po pravé ruce brankáře domácích Januse.
40:10
40:01
Chomutov sice ve druhé třetině snížil, ale Litvínov je zatím lepším týmem. Uvidíme co přinese třetí třetina, ta začne zhruba v 17:20.
40:00
39:44
Chaloupka zastavil průnik Pospíšila, ten už se chystal střílet z mezikruží.
38:55
Hanzl vystihl rozehrávku hostů, pokus Frola, však zachycen, Skinnerem.
38:32
Červenka v oslabení unikal Kubátovi, ten si podle rozhodčích pomohl nedovoleně a tak se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
38:03
Chomutov bude hrát oslabení. David Květoň odsedí trest za hráčskou lavici. Trenéru Růžičkovi se nelíbil verdikt čárových a neunesl emoce.
38:00
Chomutovští teď nemůžou přejít přes střední pásmo, nakonec úmyslný ofsajd.
36:53
Šance Viktora Hübla, Strmeň pravým betonem vykopává.
36:25
Souboj Trávníčka s Pospíšilem vyvolal emoce v hledišti, rozhodčí však nechal klidnými.
35:47
Pavlík nahodil na strmeně a vybojoval pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
35:40
35:18
Pavlík uhájil modrou čáru, našel Jánského a ten přiťukl mezi kruhy Viktoru Hüblovi. Strmeň vyrážečkou vyrazil puk do ochranné sítě.
34:59
Jánský tvrdě dohrál u hrazení Vondrku, ten se těžce sbírá z ledu. Vylučovat se nebude ani po následné strkanici mezi Jánským a Tomicou.
34:37
Litvínov cestu do útočného pásma našel. Kotouč po střele Kubáta však cestu za Strmeňova záda ne. Buly před chomutovským gólmanem.
34:07
Tomica vyvezl puk bezpečně daleko od branky Chomutova. Litvínov bude muset znovu hledat cestu do útočné třetiny.
33:38
Roman Červenka ale dostává za seknutí Válka dvě minuty. Početní výhoda pro Vervu.
33:38
Kubát hledal Válka, který se vracel z trestné lavice, ale přihrávka byla příliš prudká, zakázané uvolnění domácích.
33:34
33:00
Hořava teď dobře napadal rozehrávku Chomutova, ten má po postavení mimo hru už jen 23 vteřin přesilové hry.
32:38
Karel Kubát byl teď naražen Dlapou na mantinel, hra přerušena, ale k nelibosti domácích se nevylučuje.
32:31
Filip Pavlík spolu s Trávníčkem teď zašlápl puk za Janusovou brankou, rozhodčí přerušil a domácí můžou v klidu vystřídat.
32:06
Pavlík teď znovu odpaluje kotouč přes všechny čáry.
31:45
Kubát obral o puk Vondrku a vyhazuje.
31:04
Také v hledišti dnes panuje pěkný souboj hlasivek. Přiostřuje se ale také na ledě. Lukáš Válek putuje dnes již podruhé na trestnou lavici. Vyrovná Chomutov v přesilovce?
31:00
Úmyslné postavení mimo hru. Vhazuje se po levé ruce Janusovi svatyně.
30:24
Tomáš Frolo svou střelou opět našel pouze lapačku Strmeně. Litvínov má i ve druhé třetině zatím více ze hry.
30:14
Piroš výborně napadal a vybojoval kotouč pro Petra Chaloupku, jeho střela od modré končí v moci brankáře hostů.
29:50
Tato přesilovka se domácím vůbec nevydařila.
29:40
29:20
Pavelkova střela od modré zblokovaná Vondrkou. Následně se Kämpf řítil směrem na Januse, ale dostal se do postavení mimo hru.
28:30
Chomutov znovu dobře bránil modrou čáru a Kämpf vyhodil až k Janusovi.
28:08
Litvínov se do útočného pásma zatím nemůže dostat.
27:39
Jánský byl při průniku hákovaný Pereťjaginem. Chomutov v oslabení.
27:38
Peter Jánský ujížděl úplně sám, zkusil střelu, ale skulinku mezi Strmeňovými betony nenašel.
27:00
Domácí Smolka se ocitl sám před Strmeněm, ale nepřekonal ho. Teď už u kotouče Chomutovští.
26:46
Slušně zaplněné tribuny na Zimním stadionu Ivana Hlinky sledují derby jak má být.
26:35
Hanzl s Trávníčkem si vyměnili puk po levici brankáře Chomutova, ale ke střele je hostující obránci nepustili. Komerční přestávka.
26:20
Teď je hra přerušena, kvůli zakázanému uvolnění Chomutova. Buly před Strmeněm.
25:55
Litvínov přesilovku nevyužil, ale pokračuje v náporu. Chomutov však skvěle brání.
25:46
25:00
Kubát za vlastní brankou začíná další útok domácích.
24:40
Střela Lukeše od modré čáry těsně mimo.
24:20
Jánský nezpracoval prudkou přihrávku a Chomutov vyhazuje.
23:58
Šanci Válka kryje Strmeň. Litvínov se usadil v útočné třetině.
23:46
Pavelkovi uskočil kotouč na modré a Červenka jel úplně sám na Januse, ten levým betonem vykopl jeho pokus.
23:41
Piráti hráli v šesti. Přesilovku si znovu zahraje Verva.
23:20
František Lukeš hledal zpoza branky Hübla. Chomutovská obrana, ale ve střehu.
22:54
Čárový se teď omlouvá za špatně odpískané zakázané uvolnění. Vhazuje se na středu hřiště.
22:45
Utkání má ve druhé třetině zatím obrovský náboj.
22:34
Trávníček teď ujel rovnou z trestné lavice. Strmeň našel jeho pokus ve své výstroji.
22:33
22:10
Červenka udělal místo pro Ruttu, ten střílí do Januse.
21:21
Ještě minutu bude hrát Chomutov přesilovku a Vondrka hned po vhazování míří do útoku.
21:20
JAN RUTTA přece jen propálil domácího gólmana a snižuje na 1:2 z pohledu hostí. Asistence: Brett Skinner, Roman Červenka.
21:10
Obrovský tlak Pirátů Rutta pálí, Janus kryje.
20:34
Domácí Baránek fauluje, Litvínov bude hrát ve třech.
20:01
Hanzl prohrál úvodní buly druhé třetiny. Litvínov se i tak dere kupředu.
20:01
Za minutku začne druhá třetina Severočeského derby mezi Litvínovem a Chomutovem. V první části měl domácí tým navrch. Zdramatizují Piráti zápas ve druhé periodě?
Po první třetině vede domácí Litvínov 2:0. Druhá třetina začne zhruba v 16:21.
20:00
19:00
Běží poslední minuta první třetiny.
17:25
Pavlík vyzkoušel ze středního pásma golfákem pozornost Strmeně, ten vyráží.
16:39
Vhazovat se bude ve středním pásmu poté, co se do postavení mimo hru dostal Robin Hanzl.
15:34
Janus teď lapačkou sebral nahození Pirátů od modré čáry.
14:40
Do šance se cpal domácí Válek, ale k zakončení se po průniku z levé strany nedostal.
12:40
Kamil Piroš se z pravého křídla dostal až před branku Chomutova. Strmeň si připisuje první zákrok.
V brance Chomutova došlo po druhém gólu Litvínova ke střídání gólmanů. Kopřivu nahradil Strmeň.
11:03
Rutta v postavení mimo hru.
09:38
Litvínov právě vstřelil branku!
FILIP PAVLÍK propálil od modré vše, co mu stálo v cestě a využil přesilovku Litvínova. Asistence: Viktor Hübl, František Lukeš.
09:20
Válek se tlačil do brankoviště. Ale Kopřiva schoval kotouč ve své lapačce.
09:01
Verva v plném počtu.
08:25
Vladimír Růžička to na brankovišti přehnal s agresivitou. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
07:40
Litvínov se zatím brání úspěšně. Chomutov má ještě minutu přesilovky a usazuje se v útočném pásmu.
07:32
Postavení mimo hru.
07:17
Janus přerušil hru po střele krále extraligové produktivity Červenky.
06:50
Karel Kubát podrazil pronikajícího Romana Chloubu a inkasuje dvouminutový trest.
06:15
04:50
Po střele Vondrky a Rutty se Litvínov osvobozuje.
04:08
Lukáš Válek dostává dvě minuty za hru vysokou holí a přesilovku hraje Chomutov.
03:38
Zakázané uvolnění Pirátů.
03:20
Nejprve Hübl a po něm Kubát vyzkoušeli pozornost Kopřivy. Ten kryje. Bule v útočném pásmu Litvínova.
02:18
Také Jaro Janus má za sebou první zahřívací zákrok.
01:20
Domácí využili přesilovku! Hübl křížem našel Jánského a ten přihrává do prázdné branky KARLU KUBÁTOVI. Asistence: Peter Jánský, Viktor Hübl.
01:07
Domácí budou hrát přesilovku. Květoň fauloval v útočném pásmu.
00:40
Trávníček vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře nahozením od modré. Ten kryje.
00:01
Rozhodčí dnešního utkání jsou pánové Hodek a Horák.
Obě mužstva nastupují na ledovou plochu. Utkání za pár okamžiků začne.
-00:15
15 minut před začátkem se tribuny plní. Sektor hostů je už solidně napěchovaný.

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Baránek, Pavelka, Frolo, Pavlík – Lukeš, Hübl, Jánský, Trávníček, Hanzl, Válek, Hořava, Piroš, Havlíček, Jurčík, Gerhát, Smolka. Trenéři: Rulík, Weissmann.

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Rutta, Jánošík, Peretiagin, Harant, Dlapa, Skinner, Šidlík – Květoň, Chlouba, Pospíšil, Dušek, Vondrka, Růžička, Hřebejk, Sklenář, Kämpf, Červenka, Tomica, Veselý. Trenér: Růžička..
První vzájemný zápas této sezóny v Chomutově vyhráli Piráti 1:0. Jediný gól zápasu dal Kämpf, nulu vychytal Strmeň. Oba týmy jsou v opačném rozpoložení, Chomutov pravidelně sbírá body, oproti tomu Litvínov nebodoval už pět zápasů a je poslední v lize. Kdo dnes bude úspěšnější v podkrušnohorském derby?
PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutov má 33 bodů a je momentálně na sedmé příčce extraligy.

Bodování Pirátů i celé soutěže vede Roman ČERVENKA (22).
Červenka je také nejlepším střelcem svého týmu (10) a má i nejvíce nahrávek (12).
Brankář Miroslav Kopřiva odchytal letos 16 zápasů a vládne statistikám brankářů extraligy s průměrem 1.63 a procentuální úspěšností zákroků 93.71.

HC VERVA LITVÍNOV

Litvínov se krčí na posledním místě ligové tabulky s 16. body.

Kanadské bodování týmu vede Viktor HÜBL (17).
Ten je i nejlepším střelcem Litvínova (14) a dělí se o prvenství v tabulce střelců celé extraligy s Dominikem Kubalíkem z Plzně.
Nejvíce asistencí (8) zatím nasbíral František Lukeš.
V brankovišti dostává nejvíce prostoru Jaroslav Janus, ten se objevil ve dvaceti zápasech.

Posledních pět zápasů Litvínova:

Třinec-Litvínov 4:2
Boleslav-Litvínov 5:3
Litvínov-Plzeň 1:3
Litvínov-Hradec 1:5
Litvínov-Liberec 2:5
Dobrý den z Litvínova. Vítám Vás u textového online přenosu utkání 22.kola Tipsport Extraligy mezi domácím celkem HC VERVA LITVÍNOV a hostujícími PIRÁTY CHOMUTOV.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.