Třinec - Mountfield | ONLINE | 17.11.2015 17:00 | Tipsport Extraliga 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany je to pro dnešek definitivně vše. Děkuji vám za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji příjemný zbytek večera a u dalších přenosů se těším, na počtenou!
Oceláři se nadále trápí. Dnes znovu dlouho vedli, ale smolně nakonec utkání ztratili v prodloužení. Hradec Králové se po klopýtnutí v domácím utkání se Spartou vrátil na vítěznou vlnu. Třinec zůstává v tabulce na nelichotivém desátém místě, Mountfield by měl také setrvat na své čtvrté pozici.

V dalším kole se Třinec představí potřetí za sebou doma. V pátek 20. listopadu přivítá od 17:00 poslední Litvínov, který je snad ještě ve větším trapu. Východočeši budou hrát v pátek v 17:30 na horkém ledě Plzně.
Statistiky po skončení utkání:

Střely: 30 (8, 9, 9, 4) – 26 (6, 7, 9, 4),
střely mimo: 25 (10, 7, 6, 2) – 12 (4, 6, 2, 0),
hity: 20 (5, 5, 8, 2) – 15 (3, 5, 7, 0),
vyhraná vhazování: 49/76 (13, 20, 14, 2) – 27/76 (7, 9, 8, 3),
úspěšnost na vhazování: 64 %36 %,
trestné minuty: 10 (4, 6, 0, 0) – 12 (4, 6, 2, 0).
Nejlepší hráči utkání:

Adam Rufer – TRI (1+0)
Roman Kukumberg – HKM (1+0)

Nejlepším hráčem Ocelářů byl vyhlášen autor jejich jediné branky Adam Rufer, který se pere o místo v základní sestavě, jak jen může. Na straně druhé je to slovenský reprezentant Roman Kukumberg. Ten dnes vsítil jeden gól a byl na ledě hodně cítit. Nachomýtl se do mnoha dalších příležitostí.
Oceláři znovu ztratili v zápase vedení a nakonec prohráli v prodloužení. Dnes to bylo ale ještě smolnější než s Libercem, jelikož od Hradce Králové inkasovali dvě sekundy před koncem prodloužení. V nastavení měl první velkou šanci právě Knotek, když se marně cpal k dorážce Vašíčkovy střely. Jeho chvíle přišla v samotném závěru, kdy si sjel na přihrávku od Šimánka a dloubl kotouč za Hrubce. Slezané počtvrté v řadě prohráli, to Mountfield napravil porážku se Spartou Praha.
Konec zápasu.
64:58'
Hradec právě vstřelil branku!
To jsou věci, to jsou věci! Mountfield strhává bonusový bod na svou stranu dvě sekundy před koncem prodloužení! Šimánek se protáhl po levé straně a přes Polanského nahodil kotouč před bránu. Tam dojel nejrychleji TOMÁŠ KNOTEK a bekhendem překonal Hrubce podruhé – 1:2 pp! Asistence: Jiří Šimánek.
64:46'
Polanský oslovil Adamského, který přes Vydareného přihrával před branku. Nikoho ze spoluhráčů nenašel a později střílel nad bránu.
63:58'
Frühauf se probil útočnou třetinou až k zakončení, avšak puk na Hrubce posílal už v pádu. Třinecký gólman kotouč zakryl.
63:42'
Oceláři se neshodli při střídání a Adamský inkasoval lehčí hit od Rákose. Teď už může v klidu rozehrávat Svačina.
62:53'
Kopeckého střelu z pravé strany Kacetl vykopl betonem, na druhé straně se marně snažil dostat kotouč před bránu aktivní Kukumberg.
62:23'
Kukumberg se snažil proniknout do útočného pásma na vlastní pěst. Dravecký ho přibrzdil, Nosek definitivně připravil o puk.
61:45'
Rákos našel cestičku do útočné třetiny, otočil se, ale pak nepřihrál dobře Linhartovi. Proti tomu vystoupil Ihnačák a vypíchl mu kotouč.
61:17'
Vašíčkova střela od modré Hrubce překvapila a kotouč mu vypadl! K dorážce se tlačil Knotek, ale nedostal puk do branky.
60:49'
Šimánka nepustili do útočné třetiny bránící Linhart a Nosek. A tak to zkouší na druhý pokus Frühauf.
60:19'
Prodloužení začal aktivněji Třinec. Kopecký operoval s pukem za brankou. Přes Draveckého se kotouč dostal ke Kleslovi, proti němuž se vyznamenal Kacetl.
60:01'
Začalo prodloužení.
Podruhé za sebou dotáhli Oceláři své utkání až do prodloužení, podruhé v řadě v zápase ztratili gólový náskok. Na začátku třetí části měli dobré šance na navýšení náskoku, ale Svačina střílel do tyče. Za další dvě minuty znemožnil Irglovi lepší zakončení ze slibné pozice Vydarený.

Hradec Králové srovnal osm minut před koncem. Bednářova střela se vrátila ke Kukumbergovi, který střelou z úhlu zaskočil Hrubce. Mountfield mohl dokonce rozhodnout v předposlední minutě, ale Ihnačáka zablokoval Nosek a pomalý kotouč vyrazil Hrubec hokejkou. V prodloužení se bude hrát samozřejmě ve čtyřech na obou stranách.
Prodloužení začne přibližně v 19:29.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:58'
Tak ještě to stihli Rákos s Plíhalem. Druhý jmenovaný se protlačil do pásma a vystřelil přes obránce. Kacetl byl připraven a puk udržel ve výstroji.
59:28'
Köhler neuspěl ve vzdušném souboji s Linhartem a puk se odráží k Adamskému. Ten se pokusí založit jednu z posledních akcí.
58:54'
Oceláři v útoku neuspěli, a tak zahrozil zase Mountfield. Jankova rána od modré čáry zamířila vedle, Hrubce neohrozila ani dorážka Kukumberga.
58:08'
Poslední dvě minuty třetí části začaly pro Třinec divoce. Pláňkova střela se odrazila mezi kruhy k Ihnačákovi, který posílal skákavý puk na bránu! Hrubec zasáhl holí! Italského útočníka při zakončení blokoval také Nosek.
57:32'
Plíhal v útočné třetině vybojoval kotouč pro Rákose, jenž okamžitě vystřelil. A přestřelil, Kacetl nemusel zasahovat.
56:57'
Třinečtí v útoku neuspěli a Hradec Králové mohl vyrazit do brejku. Jenže Courchaina nikdo nepodpořil a v souboji s Kleslou přišel o puk.
56:23'
Polanský dostal mnoho prostoru na levém křídle a vystřelil na Kacetla. Brankář Mountfieldu byl připraven a vyrazil puk na zadní mantinel.
55:53'
Nosek rukavicí zachytil vyhození hostů a rozehrál se štěstím na Klepiše. Ten si chtěl prohodit puk mezi bruslemi Deje, ale nepodařilo se mu to.
55:15'
Rufer pronikl po levé straně a natřikrát se probil k zakončení. To ale ani napotřetí nebylo důrazné a kotouč minul Kacetlovu branku.
54:45'
Rákos bojuje s Courchaniem o puk u třinecké střídačky, jsou u toho i další třinečtí hráči. Vypadá to, že jejich souboj skončí remízou.
54:07'
Kukumbergovo nahození do rohu kluziště se od hrany mantinelu odrazilo do ochranné sítě. Na vhazování ve středním pásmu se potkává Plíhal s Červeným.
53:40'
Hrabal musel hrát, protože rozhodčí signalizovali, že vyhození Mountfieldu jako icing neposoudí. Hrabalovo nahození pak Adamský netečoval, a tak se píská zakázané uvolnění Třince.
53:07'
Kopeckého trefilo nahození Pilaře do nohy a poskládalo ho na led. Pilař v pokračování akce přihrává Frühaufovi.
52:36'
M. Doudera se dostal pod tlak Královéhradeckých a poté od něj zamířil kotouč na Hrubce. Ten jej schoval a následuje komerční přestávka. Utkání sleduje 4115 diváků.
52:13'
Hradec právě vstřelil branku!
Zničehonic přicházejí hosté s vyrovnáním a osm minut před koncem začínáme od znova! Nahození z rohu kluziště se od brankové konstrukce odrazilo mezi kruhy, odkud skákavý puk na Hrubce vypálil Bednář. Kotouč se vrátil zpět k ROMANU KUKUMBERGOVI, ten podruhé zkusil štěstí z úhlu a procedil puk za Hrubce – 1:1! Asistence: Jaroslav Bednář.
51:48'
Neprosadili se ani hosté. M. Doudera se v neutrální třetině znovu nezmohl na nic víc než jen odevzdání puku Vydarenému.
51:19'
V posledních momentech to v Třinci není žádná strhující podívaná. Hrňa také dovezl puk do střední třetiny a pouze nahodil.
50:52'
Třinec se po zakázaném uvolnění dokázal dostat z obranného pásma. Matuš ale posouvá po hrazení jen naslepo.
50:21'
L. Doudera nahodil puk ze středního pásma a provětral Kacetlovu lapačku. Královéhradecký gólman kotouč rychle vytřepal a rozehrál na Vašíčka.
49:26'
Hrubec nahozený kotouč raději podržel pod lapačkou a vhazoval se po jeho levé ruce. Z buly mezi Polanským a Kukumbergem vyšli lépe domácí.
49:08'
V souboji dvou jednadvacítek přehrál Linhart Kudrnu a vyvezl puk po mantinelu. Dravecký přidává nahození, Kacetl si jede pro kotouč za branku.
48:33'
Jank přihrál Šimánkovi, který pouze nahodil po mantinelu. Hrubec rozehrál přes všechny čáry, ale Pláněk může hrát. Zakázané uvolnění se nepíská.
47:39'
Hrubec si připsal dva úspěšné zákroky v krátkém sledu. Červeného střelu od mantinelu docela dobře viděl a kotouč udržel ve výstroji.
47:21'
Pilař zachytil Rákosovo vyhození na modré čáře a vracel puk za branku Hrubce. Podruhé už to nestihl a hraje ve středním pásmu.
46:59'
Svačinova nenápadná střela z otočky branku netrefila, po zakázaném uvolnění Mountfieldu se vhazuje před Kacetlem. Na buly jdou Plíhal s Kukumbergem.
46:46'
Mountfield trochu propadl ve středním pásmu a Třinec ujel do přečíslení. Polanský přihrával na zadní tyč Irglovi, jenže do přihrávky na poslední chvíli sáhl Vydarený a přizvedl střelu Irgla vysoko nad! Komerční přestávka.
46:32'
Hrabal s Linhartem mohli v klidu rozehrát, ale časem se dostali pod tlak napadajících útočníků. Přihrávka na Adamského nevyšla.
45:39'
Deje zablokoval na levém kruhu Rákos, a tak ani ke střele nedošlo. Linhartovo nahození po mantinelu se nepíská jako zakázané uvolnění.
45:01'
Po ose Frühauf – Pilař zamířil puk až někam mezi kruhy, odkud jej tečoval na branku Bednář. Hrubec byl v rozkleku včas a dokázal puk vyrazit.
44:51'
Východočeši jsou zpátky v pěti a oslabení přečkali. Kleslovu přihrávku si navíc Rákos nezpracoval a vhazování se odehraje před Hrubcem.
44:28'
Za dalších pár desítek sekund střílel Svačina z podobné pozice do brankové konstrukce! Poté už Kacetl volný puk přikryl.
43:52'
Dravecký našel o chvilku později na levém kruhu volného Svačinu. Ten vypálil z první a Kacetl zasáhl vyrážečkou.
43:38'
Třinec se po několika šťastných odrazech usadil v útočné třetině. Hrabal obkroužil celé pásmo a uklidnil hru.
42:43'
Polanský vyhrál buly na M. Douderu, jehož přihrávku si ale nezpracoval Hrňa. Köhler se dostal zadarmo k puku a vyhodil do středního pásma.
42:32'
Jank si ve středním pásmu důrazně vyšlápl na Matuše, to ještě zůstala sudího pravice dole. Vylétla nahoru až po špatném střídání Hradce Králové. Oba týmy byly tedy v zápase dvakrát potrestány za hru v šesti. Trest Mountfieldu odpyká Jaroslav Bednář (HKM).
41:59'
Rákos si posunul puk do jízdy okolo Janka, ale pak byl u kotouče nejdříve Kacetl a rozehrál. Jeho nahození po hrazení chytá Plíhal.
41:25'
Hrabal střílel z úhlu jen do boční konstrukce Kacetlovy branky, o něco později Adamský obral o puk Frühaufa, ale nedokázal zakončit.
41:02'
Polanský pronikl po levé straně a přihrál mezi kruhy L. Douderovi. Ten vystřelil jen do Kacetla a po odpískání strčil do jednoho z obránců.
40:23'
Noskova střela od modré čáry se příliš nepovedla a hosté jsou v plném počtu. Dej rovnou z trestné lavice zaútočil, Hrubec jeho bekhendový pokus vyrazil.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 17 (8, 9) – 13 (6, 7),
střely mimo: 17 (10, 7) – 10 (4, 6),
hity: 10 (5, 5) – 8 (3, 5),
vyhraná vhazování: 33/49 (13, 20) – 16/49 (7, 9),
úspěšnost na vhazování: 67 % – 33 %,
trestné minuty: 10 (4, 6) – 10 (4, 6).
V Třinci se i nadále hraje atraktivní hokej s mnoha šancemi, ale gól jsme ve druhé periodě viděli jen jeden. V osmadvacáté minutě se vyloučený Bednář vrátil do hry a Hradec Králové hrál zkrácenou přesilovku. Jenže inkasoval. Linhart na sebe v brejku natáhl obránce, přihrál Ruferovi, a ten překonal Kacetla. Po půlhodině hry ujížděl po chybě domácí obrany Kudrna sám na Hrubce, ale bekhendové zakončení zpackal a třinecký gólman s přehledem zasáhl.

Východočeši si v posledních minutách druhého dějství komplikovali život zbytečnými vyloučeními. Tři minuty před sirénou mohli být rádi, že Irgl dvakrát minul branku. Jak z dorážky Noskovy, tak Linhartovy střely. V závěrečných sekundách trefil Irgl po pěkné kombinaci Kopeckého s Polanským břevno a pak už se Mountfield ubránil. Do třetí třetiny vstoupí domácí s náskokem a budou dohrávat čtrnáct sekund přesilovky.
Další třetina začne přibližně v 18:52.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:49'
Oceláři už se druhého gólu ve druhé části zřejmě nedočkají, Hradec Králové dokázal vyhodit.
39:33'
Tlak Třince v přesilovce vrcholí. Adamského bomba minula Kacetlovu branku, královéhradecký gólman pak se štěstím vyrazil Hrabalovu střelu, která prošla přes tři hráče.
38:58'
Třinečtí kombinací rozebrali obranu hostů, Kopecký přihrál Polanskému, který viděl volného Irgla! Zkušený útočník zakončoval z úhlu jen do horní tyče!
38:31'
Hrabalův projektil od modré čáry schytal do nohy Köhler, o chvilku později přihrál Hrabal Adamskému. Tomu střela nesedla a bez cizího přičinění skončil puk v ochranné síti.
38:15'
Pláňkovi střela od modré čáry nesedla a potom hosté znovu v útočné třetině faulovali. Potrestaným hráčem je Rastislav Dej (HKM), jenž bude pykat po dobu dvou minut za vysokou hůl.
37:41'
Plíhal vyzval obloučkem po mantinelu k úniku Rákose, kterého si ale dobře pohlídal Frühauf. Hradec Králové posouvá hru zpět do středního pásma.
37:23'
Východočeši jsou v plném počtu a hned se pustili do útočení. Kudrna nabil Pilařovi a Hrubec udržel prudkou střelu zkušeného beka hostí.
36:54'
Oceláři měli zajímavé šance, ale nevyužili je a Hradec Králové dokázal vyhodit. Další akci Ocelářů zmařil ofsajd, Vantuch se vrátí na led za šestnáct sekund.
36:21'
Noskovu ránu zablokoval Vydarený, k dorážce se dostal Irgl, ale netrefil branku! Sražená Linhartova střela skončila znovu u Irgla, ten ale ani napodruhé neposlal skákavý kotouč do odkryté klece!
35:36'
Polanský ještě nestihl vyjet z útočné třetiny, Irgl si tak nemohl zpracovat Hrňovu přihrávku, takže je mu odpískán ofsajd. Na stadionu je dobrá atmosféra, vytrvale povzbuzují oba tábory fanoušků.
35:10'
Vantuch napálil odražený puk těsně vedle a Hradec Králové pokračoval v útočném náporu. Jenomže právě Lukáš Vantuch (HKM) vzápětí fauloval M. Douderu a osvobodil domácí. Je vyloučen na dvě minuty za podražení.
34:44'
Podobnou střelu jako Frühauf, taky z podobného místa u hrazení, vyslal Vantuch. Hrubec opět použil lapačku a znovu to byl úspěšný zásah.
34:34'
Ihnačák s Courchainem přešli trochu se štěstím do útočného pásma, Frühauf tentokráte bránu trefil, avšak Hrubec zasáhl lapačkou.
34:13'
Třinec už je v plném počtu a poté, co mu bylo odpískáno zakázané uvolnění, střílel královéhradecký Frühauf vedle branky.
33:45'
Pěkná souhra Mountfieldu, který se v jednu chvíli octl v těsné blízkosti modré čáry, skončila střelou Deje, již Hrubec vyhlavičkoval maskou.
33:08'
Hradec Králové je v útočném pásmu. Pláněk nastřelil bránícího Kopeckého, Dejova nabídka na teč končí mimo Hrubcovu branku.
32:37'
Třinec se zatím brání bez jakýchkoliv problémů. Kopecký vydoloval puk pod střídačkou Východočechů a vyhodil.
32:01'
Po zakončení královéhradeckého útočníka fauloval Josef Hrabal (TRI) a odsedí si dvě minuty za sekání. Po komerční pauze začne přesilovka Mountfieldu.
32:01'
Honejsek si povodil Hrabala, ale přihrávku na Köhlera zastavil Adamský. O několik sekund později Oceláři propadli ve středním pásmu, Kudrna jel sám na Hrubce, jenže bekhendové zakončení nebylo důrazné ani přesné! Třinecký gólman celkem bez problémů zasáhl.
31:34'
Mountfield se octl pod menším tlakem Třince, který se ale nedostal k ohrožení Kacetla. Hosté vyhodili jen na zakázané uvolnění.
31:06'
Svižnou pasáž hry přerušila střela Růžičky, která mířila přesně na Kacetla. Královéhradecký brankář kotouč udržel a zařídil vhazování po své pravé ruce.
30:43'
A byl to právě Bednář, kdo nahazoval puk před branku od mantinelu. Kotouč se odrazil od některého z hráčů těsně vedle Hrubcovy svatyně.
30:19'
Svačinovu přihrávku na Noska přečetl Bednář a protlačil puk do středního pásma. Teď může zase zaútočit Hradec Králové.
29:50'
Rákos posunul puk po mantinelu na Plíhala, který byl ale obtěžován Jankem a o kotouč přišel. Třinec zůstává v útočné třetině nadále.
29:21'
L. Doudera přitlačil Šimánka na hrazení a Oceláři dostali puk do středního pásma. Za nahozením Klepiše spěchá do rohu Dravecký.
28:51'
Pláňkovo nahození ze střední třetiny vyrazil Hrubec betonem a Třinec uháněl do protiútoku. Akci Draveckého s Klepišem ale ukončil ofsajd.
28:35'
Rozhodčí přerušili dlouhý boj o puk za Hrubcem odpískáním. Puk uvízl někde mezi bruslemi Janka, Köhlera a domácích. Vhazuje se ovšem ve středním pásmu.
27:59'
Hradec Králové se snaž z přesilové hry ještě něco vytěžit, ale nedaří se mu usadit před Hrubcem. Sekundu před návratem Polanského se ještě vhazuje před třineckou brankou.
27:06'
Třinec právě vstřelil branku!
Bednář naskočil z trestné lavice přímo do přesilovky, ale gólu ve vlastním oslabení dosáhl Třinec! Plíhal přihrál Linhartovi, který se nebál zaútočit a vytáhl puk středem kluziště. Linhart na sebe natáhl Vydareného s Pláňkem a přihrál před branku ADAMU RUFEROVI, který si srovnal kotouč a zakončil přesně – 1:0! Asistence: Tomáš Linhart, Tomáš Plíhal.
26:40'
Plíhal si nezpracoval Linhartovu rozehrávku a je pískáno zakázané uvolnění Třince. Na vhazování před Hrubcem se utkají Plíhal a Kukumberg.
26:26'
Šimánek vtrhl do útočného pásma a vyměnil si puk s Knotkem. Následovala tvrdá rána, proti níž ale Hrubec zasahovat nemusel.
26:12'
Oba týmy hrají ve čtyřech, po čtyřiatřiceti minutách by se měl na led vrátit Bednář. Kacetl chytl Adamského střelu z dálky do lapačky, je tady komerční pauza.
26:00'
Oceláři podruhé v zápase špatně vystřídali a jejich přesilovka skončila. Tentokrát odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě Jiří Polanský (TRI).
25:40'
Oceláři drželi puk v útočném pásmu, ale ke střele se dostali až po dlouhé době. Klepišova bomba se od mantinelu odrazila před branku, odkud vyhodil kotouč do bezpečí Kukumberg.
24:46'
Jaroslav Bednář (HKM) se rozčiloval po ofsajdu a rozčiluje se také teď. Musí totiž na dvě minuty na trestnou lavici za hákování Plíhala.
24:27'
Bednářovi byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu. Na buly zkříží hole Plíhal s Kukumbergem.
23:53'
Irgl si vysekl puk ze souboje s královéhradeckými obránci, objel Pláňka, avšak bekhendem už zakončoval z obtížného úhlu. Kacetl kotouč vyrazil.
23:30'
L. Doudera vystřelil od modré čáry a jeho střelu zablokovali obránci. Kopecký se ke střele nedostal. Na opačné straně zablokoval Dravecký ránu Honejska.
22:49'
Oceláři přidali ještě několik vyhození z obranné třetiny a v pohodě oslabení ubránili. Irgl naskakuje zpět na ledovou plochu.
22:18'
Courchaine se do puku opřel od modré čáry, avšak branku Hrubce neohrozil. Třinec poněkolikáté vyhazuje, Matuš ještě napadá Knotka.
21:50'
Ihnačák si nejprve nezpracoval těžkou přihrávku od Courchaina, ale k puku se dostává Frühauf a uklidňuje hru. Ke střele to však zatím nevede.
21:07'
Dejovu přihrávku na Kukumberga srazil Klesla do rohu kluziště, kde pokračuje souboj o kotouč. Mountfield se chce nastěhovat do útočného pásma.
20:45'
Hradec Králové byl za hru v šesti potrestán v první třetině, nyní to potkalo Oceláře. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Zbyněk Irgl (TRI).
20:17'
Na začátku druhé části uspěl na vhazování Kopecký a Třinec je v útočném pásmu. Noskovo střílené nahození trefilo Pláňka.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely: 8 – 6,
střely mimo: 10 – 4,
hity: 5 – 3,
vyhraná vhazování: 13/20 – 7/20,
úspěšnost na vhazování: 65 % – 35 %,
trestné minuty: 4 – 4.
Úvodní perioda souboje Třince s Hradcem Králové přinesla zajímavý hokej, avšak ne góly. Už po čtyřiceti sekundách mohli skóre otevřít hosté, Hrubec ale vyzrál na nepříjemnou střelu Kukumberga a odolal tlaku na brankovišti. V šesté minutě už někteří domácí fanoušci zvedali ruce nad hlavu po střele Růžičky, kterou tečoval Vydarený. Puk v brance za zmateným Kacetlem ale neskončil. První přesilovku hráli Východočeši, ale do větší šance se neprobojovali.

Na začátku druhé poloviny první třetiny si nebyl Kacetl jistý po střele Klesly od modré, ale znovu při něm stálo štěstí a Svačina nestihl dorazit puk za čáru. Na druhé straně zasahoval Hrubec proti jedovaté ráně Frühaufa a v poslední pětiminutovce ani jeden z týmů nevyužil další možnosti přesilových her. Do druhého dějství tedy půjdeme za bezbrankového stavu. Vše zůstává otevřené.
Další třetina začne přibližně v 17:55.
20:00'
První třetina skončila.
19:54'
Domácí jsou v plném počtu a třetina zřejmě skončí bez branek. Pilaře ještě napadá Kopecký a dohrává ho v rohu kluziště na mantinel.
19:27'
Hradec Králové se kombinací dostal do dobré střelecké pozice, ale Frühauf ještě přihrával. Po nepřesnosti od Pilaře vyhazuje Klesla.
19:02'
Rozběhla se poslední minuta první třetiny a Východočeši jsou nastěhovaní v útočné třetině. Pláňkovu střelu od modré čáry Hrubec chytil a podržel kotouč.
18:32'
Hrabal vyhodil až ke Kacetlovi, Mountfield se vrací do útočného pásma. Přechod Bednáře s Courchainem zaváněl ofsajdem, ale pokračuje se ve hře.
17:48'
Tomáš Kopecký (TRI) byl vyloučen na dvě minuty za podražení ve vlastním obranném pásmu. Hradec Králové si zahraje svou druhou přesilovku.
17:36'
Vysoké nahození Pilaře se taktak vměstnalo pod ochrannou síť, ale Hradec Králové se v útočné třetině neudržel. Frühauf už musí do středního pásma.
17:15'
Nádherný hit v podání Adamského, který poslal Deje přes mantinel do prostoru mezi střídačkami a náležitě to oslavil. Mezitím Kacetl pokryl Irglovy dvě střely a přerušil hru. Irgl se ještě postrkuje s Jankem.
16:32'
Köhler na závěr oslabení Hradce Králové zablokoval ostrou ránu Klepiše a vyhodil puk do bezpečí. Navíc už je jeho tým v plném počtu.
16:01'
Třinecký tlak sílí. Avšak Hrabal střílel těsně vedle, Plíhalovu přihrávku na Draveckého nepustil Kacetl. Tečovaná rána Klepiše letí také mimo.
15:29'
Dravecký připravil kotouč pro Klepiše, jehož razantní střela od modré čáry se od zadního mantinelu odrazila ke Svačinovi. Ten rychle z ostrého úhlu dorážel, Kacetl si první tyč pohlídal, a navíc posunul branku.
15:12'
Oceláři jsou v útočném pásmu a ostřelují Kacetlovu branku. Adamského střelu srazil Knotek mimo bránu, další pokus Třince byl tečován do ochranné sítě.
14:30'
Nejproduktivnější hráč Hradce Králové zatím na ledě příliš vidět není. Až teď se Adam Courchaine (HKM) uvedl faulem a je potrestán dvěma minutami za sekání.
14:12'
Honejsek zavezl puk do pásma a na konci akce stály dvě dělovky Frühaufa. První sestřelil Rákose, druhou Hrubec s potížemi vyrazil! Naštěstí pro domácí nebyl nikdo z Královéhradeckých s to dorážet.
13:36'
Z přesilovky domácích nic nebude. Po kombinaci Draveckého se Svačinou nedokázal zakončit Klepiš a Vantuch se vrací zpět na ledovou plochu. Druhá komerční přestávka je nasnadě.
13:05'
M. Doudera zavezl puk do útočného pásma a přihrál Klepišovi. Ten nabil Hrabalovi, jehož rána příklepem zaduněla o zadní mantinel.
12:42'
Kopecký našel přihrávkou naskrz útočnou třetinou Polanského, jenž se pokusil vystřelit z první, ale zlomil hůl. Vašíček bekhendem vyhazuje.
12:06'
Třinečtí nezačali přesilovku moc dobře. Do útoku se naopak vydal hostující Pláněk a střílel těsně vedle. Teď drží Mountfield kotouč na holích.
11:29'
Hradec Králové hrál v šesti, a tak nabízí přesilovku Třinci. Dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Lukáš Vantuch (HKM).
11:15'
Nyní se hra přestěhovala na opačnou stranu kluziště. Dej si udělal prostor a přihrál Bednářovi, s jehož střelou neměl Hrubec problémy a puk vyrazil.
10:44'
Oceláři prožili povedené střídání a usadili se v útočné třetině. Svačina přihrál na modrou čáru L. Douderovi, jehož střelecký pokus srazil Kudrna vysoko do ochranné sítě.
10:08'
Na Kleslovo nahození od modré čáry Kacetl dobře neviděl a puk skončil někde pod ním! Brankář hostí si nebyl jist, kde kotouč má, dorážejícího Svačinu zastavila píšťalka rozhodčího a bránící Frühauf.
09:51'
Noskovo vysoké nahození si chtěl na hokejku sklepnout Pilař, ale to se mu úplně ideálně nepodařilo. Naštěstí pro něj toho Kopecký nevyužil.
09:16'
Nicméně Oceláři se ke střele nakonec nedostali, což se nepovedlo ani o chvilku později Draveckému. Jeho sebevědomý průnik překazili obránci Mountfieldu, definitivně pak Frühauf.
08:52'
O puk se dlouhé chvíle bojovalo u mantinelů v královéhradeckém obranném pásmu. Nakonec jej vybojoval Irgl a získal pro sebe trochu prostoru.
08:24'
Kacetl pokryl nahození z dálky, nerozehrával, a tak přerušil hru. Po osmi minutách a čtyřiadvaceti sekundách jsme gól neviděli, je tady první komerční přestávka.
07:56'
Domácí jsou v plném počtu a zvládli ubránit úvodní oslabení. Matuš je zpět na ledě, Pláňkovo nahození Hrubcovu branku neohrozí.
07:25'
Hradec Králové nehraje přesilovku špatně, avšak skoro se nedostává do zakončení. Vydareného pokus zablokoval Rákos.
06:55'
Oceláři se osvobodili vyhozením a obě mužstva stihla vystřídat. S novými útočnými plány přijíždí do pásma Dej.
06:30'
Mountfield se v přesilové hře drží v útočné třetině, ale zatím vypálil jen jednou. Jank od modré čáry navíc nastřelil pouze Kopeckého.
05:52'
Poprvé v zápase se vylučuje. Na trestnou lavici míří domácí Radim Matuš (TRI), jenž si odsedí dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.
05:22'
Vydarený chyboval v rozehrávce a Růžička se na levém křídle dostal do střelecké pozice. Jeho rána se právě od Vydareného odrazila směrem na branku, někteří diváci už zvedali ruce, ale puk se vrátil zpět do hry!
04:33'
L. Doudera přihrál Adamskému, který od mantinelu z levé strany vypálil příklepem. Kacetl měl ztížené podmínky, přesto dokázal dobře zasáhnout.
04:12'
Po zakázaném uvolnění Slezanů zpacifikoval Linhart Kukumbergovu přihrávku před bránu a může založit nový útok Třince.
03:56'
Dejův průnik po levém křídle Oceláři přerušili a získali kotouč. O ten se nakonec bojuje v rohu kluziště za Hrubcem.
03:40'
Polanský si přebral přihrávku od spoluhráčů v ofsajdu a přerušil dlouhou pasáž hry. Na vhazování ve středním pásmu se utká s Kukumbergem.
02:49'
Střela L. Doudery od modré čáry Kacetla neohrozila, na druhé straně zase domácí zamezili zakončení z hole Kudrny.
02:31'
Nosek vyvezl kotouč volným středem kluziště a nahodil za Kacetlovu branku. Po odehrání byl sražen Pláňkem.
01:56'
Kacetl vyrazil Matušovu střelu z pravého křídla, na druhé straně zablokoval Linhart pokus Červeného a domácí v klidu rozehrávají.
01:20'
Téměř celá první minuta se odehrála v obranném pásmu Třince, teď se hraje na opačné straně. O nahození Hrabala bojuje Plíhal s Pilařem.
00:47'
Po buly se Mountfield dostal do zajímavé šance! Frühauf přihrál z levé strany před branku Kukumbergovi, s jehož zakončením si Hrubec poradil! Pak se strhla před jeho bránou mela a hra byla přerušena.
00:38'
Hrubec pokryl nahození, které mířilo na jeho branku, a nerozhodili ho ani dojíždějící Dej s Kukumbergem. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
00:21'
Na úvodním vhazování uspěl Knotek proti Kopeckému, ale po prvním nahození svého týmu za Hrubcovu branku byl ubráněn Linhartem.
00:01'
Utkání právě začalo.
Týmy jsou na ledě. Hradec Králové bude hrát v černo-červené kombinaci, domácí mužstvo nastupuje v bílých dresech. Kromě třineckých fanoušků jsou slyšet také příznivci z východních Čech, kteří obsadili svůj sektor.
Sedm minut před začátkem je na řadě video-mapping na ledové ploše. Pak už budu nastupovat hokejisté.
Královéhradečtí trenéři dělali změny pouze ve složení obranných párů. V brance nastoupí od první minuty Ondřej Kacetl, jehož náhradníkem je zkušený Adam Svoboda. První obranný pár zůstává stejný jako proti Spartě, druhou dvojici vytvoří Frühauf s Pilařem. Třetí obrana je složena z hráčů, kteří v posledním zápasem nehráli. Jsou jimi Jiří Vašíček a Bohumil Jank. Kouč Draisaitl naopak ze soupisky vyškrtl beky Zdeňka Čápa a Stanislava Dietze.

Útočné trojice zůstávají totožné, Hradec Králové přijel do Třince se všemi ofenzivními esy. Všechny jeho útočné formace budí řádný respekt. Doufejme, že se v dnešním utkání dočkáme mnoha gólů.
Třinecký trenér Mucha v sestavě neudělal oproti zápasu s Libercem skoro žádné změny. Tu největší registrujeme v brance Ocelářů, do níž si od začátku stoupne Šimon Hrubec a záda mu bude krýt mladý Miroslav Svoboda. Slovenská jednička Peter Hamerlík nemůže nastoupit kvůli problémům s břišním přitahovačem. Složení obrany zůstává stejné, kvůli zranění chybí Vladimír Roth a nehraje ani Lukáš Galvas, který už se ale zapojil do tréninkového procesu.

V útočných řadách se Kopecký přesunul ze čtvrté do elitní formace. Svačina dnes zase nenastoupí v první řadě, ale ve třetí s Plíhalem a Rákosem. Poslední změna se týká Rufera, který si zahraje ve čtvrté formaci. Hrňa je dnes znovu napsán na postu třináctého útočníka. Kvůli zdravotním potíží scházejí Jakub Orsava a Kamil Kreps.
Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Hrubec (M. Svoboda) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Adámek – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Adamský, Polanský (A), Irgl – Svačina, Plíhal, Rákos – Rufer, Růžička, Matuš – Hrňa.
Trenér: René Mucha.

Mountfield HK: Kacetl (A. Svoboda) – Vydarený (A), Pláněk, Frühauf (A), Pilař, Vašíček, Jank, Hronek – Šimánek (C), Knotek, Kudrna – Dej, Kukumberg, Bednář – Courchaine, Ihnacak, Červený – Honejsek, Vantuch, Köhler.
Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Roman Mrkva, Pavel Hodek – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan.
ABSENCE

Ocelářům scházejí dlouhodobě zranění obránce Lukáš Galvas a útočník Kamil Kreps. Proti Liberci nehráli ani Vladimír Roth (problémy s tříslem) a Jakub Orsava (problém s břišním přitahovačem). Po první třetině navíc odstoupil brankář Peter Hamerlík, rovněž kvůli potížím s břišním přitahovačem nebo tříslem. Slezané řeší spoustu svalových zranění. To v Hradci Králové si mohou pískat. Jejich marodka je prázdná.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Pátek 2. října, 18:00, 7. kolo, Hradec Králové:
Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a asistence: 2. Courchaine (Köhler, Čáp), 27. K. Pilař (Vašíček), 36. Ihnačák (Kudrna, K. Pilař), 38. Ihnačák (Courchaine, Čáp), 51. Kudrna (Knotek) – 20. Kreps, 23. Irgl (Klesla, Polanský), 60. Polanský (Hrňa, Svačina).
Diváci: 5193 (75 % celkové kapacity).
MOUNTFIELD HK
4. místo, 33 bodů, skóre 50:44


Hradec Králové během letní přestávky značně okysličil kádr a v první polovině nové sezony patří k nejsilnějším týmům soutěže. Letní posily se pod Bílou věží skvěle adaptovaly a staly se tahouny Mountfieldu. Hradec Králové ve svých zápasech převážně vítězí, a proto se mužstvo kouče Draisaitla stabilně pohybuje v první čtyřce. Na konci října Královéhradečtí zvítězili za tři body pětkrát v řadě a tato série skončila až minulý pátek v utkání proti Spartě Praha.

Poslední zápas v extralize

Pátek 13. listopadu, 18:00, 18. kolo, Praha:
Mountfield HK – HC Sparta Praha 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Branky a asistence: 23. Courchaine (Pláněk), 32. Kukumberg (Bednář) – 6. Černoch, 20. Barinka (Cingel), 22. Sabolič (Hlinka, Polášek), 33. Barinka (Sabolič, Čajkovský), 59. A. Kudrna (Mikuš, Cingel).
Diváci: 6697 (97 % celkové kapacity).

Sestava Hradce Králové: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený (A), Pilař, Čáp, Dietz, Frühauf (A), Hronek – J. Kudrna, Knotek, Šimánek (C) – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Vantuch, Honejsek.
Trenér: Peter Draisaitl
Nejproduktivnější hráč: Adam Courchaine (9+6)
HC OCELÁŘI TŘINEC
10. místo, 23 bodů, skóre 48:54


Novou sezonu nerozjeli úřadující vicemistři extraligy dobře a zatím se sotva pohybují na příčkách, zajišťujících účast alespoň v předkole play-off. Oceláři před reprezentační pauzou zvítězili ve Zlíně, ale na vítěznou vlnu je tento úspěch nevrátil. Po prohrách s Pardubicemi a Vítkovicemi rezignovali trenéři Kalous s Varaďou a v posledním utkání proti Liberci Oceláře vedli dočasní kouči Mucha a Malík. Po zlepšeném výkonu brali proti Bílým Tygrům jeden bod, proti Hradci Králové touží bodovat konečně naplno.

Poslední zápas v extralize

Neděle 15. listopadu, 17:20, 19. kolo, Třinec:
HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)
Branky a asistence: 22. Plíhal (M. Doudera), 23. Nosek (Růžička, Linhart) – 38. Krenželok (Bulíř, Valský), 40. Vlach (Stránský), 62. Radivojevič (Bulíř, Ševc).
Diváci: 4118 (79 % celkové kapacity).

Sestava Třince: Hamerlík (od 21. Hrubec) – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Adámek – Svačina, Klepiš, Dravecký – Adamský, Polanský (A), Irgl – Rufer, Plíhal, Rákos – Růžička, Kopecký, Matuš – Hrňa.
Trenér: René Mucha
Nejproduktivnější hráč: Jiří Polanský (8+9)
Krásné sváteční odpoledne přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Vítejte při sledování textového online přenosu z utkání 20. kola hokejové Tipsport extraligy. Na dnešní Den boje za svobodu a demokracii si nejvyšší hokejová soutěž naplánovala šest zápasů, kolo bude dohráno zítra v Praze. V tomto přenosu se detailně zaměříme na souboj mezi týmy HC Oceláři Třinec a Mountfield HK.

Třinec je zatím velkým zklamáním letošní extraligové sezony, neboť se se svým hvězdným mužstvem pohybuje stále ve spodních patrech. Po porážkách s Pardubicemi a Vítkovicemi vyměnil trenéry, ale dočasní kouči získali s týmem proti Liberci jen bod. V Hradci Králové je situace o poznání veselejší. Východočechům sice poslední zápas nevyšel, ale v tabulce mají o deset bodů více než Oceláři. Utkání odstartuje v 17:00 a vy je můžete sledovat prostřednictvím přenosu, kterým vás provede Ondřej Zoubek. Jste srdečně zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Tabulka 2018/2019
Z V VP PP P Skóre B
1. Liberec 45 27 3 4 11 151:105 91
2. Plzeň 45 22 7 6 10 158:102 86
3. Mountfield 45 23 6 4 12 131:107 85
4. Třinec 45 24 3 3 15 131:104 81
5. Brno 45 19 6 5 15 128:118 74
6. Vítkovice 45 21 3 3 18 116:115 72
7. Sparta 45 18 6 2 19 119:115 68
8. M. Boleslav 45 21 2 1 21 108:106 68
9. Zlín 45 18 3 5 19 126:124 65
10. Litvínov 45 18 5 1 21 109:120 65
11. Olomouc 44 18 2 7 17 107:124 65
12. K. Vary 44 12 3 4 25 111:134 46
13. Chomutov 45 11 3 4 27 103:150 43
14. Pardubice 45 8 2 5 30 88:162 33
  • Generali Play-off
  • Předkolo Generali Play-off
  • Play-out ELH
Články odjinud