SESTŘIH: 7. kolo extraligy, HC PSG Zlín - HC Olomouc 3:4

Derby mezi Zlínem a Olomoucí je u konce. Dnes jednoznačně lepší celek Olomouce si domů odveze plný počet bodů. Přitom ještě v 16. minutě vedli domácí 3:0, ale Kohouti se zvedli a dokázali snížit při oslabení tří proti pěti a ve zbytku utkání si těsné vedení pohlídali. Zlín klesá tabulkou Olomouc stoupá vzhůru.
59:29
Kašík na střídačce, Zlín v šesti.
58:43
Dnešní utkání mezi Zlínem a Olomoucí sleduje 4 876 diváků.
58:18
Konrád rychle vytřepal nahození Marušáka z lapačky a je z toho zakázané uvolnění Olomouce.
57:40
Nahozen Mikúše končí v lapačce Kašíka. Žižka je zpátky na ledě a domácí jsou kompletní.
57:03
Zdlouhavý souboj o kotouč v rohu kluziště vyhráli hosté a opět kombinují.
56:40
Buc přiklepl kotouč Lašovi, který Kašíka nepřelstil.
56:19
Buc ztratil v útočném pásmu kotouč a Matějíček ho okamžitě nahazuje na Konráda.
55:35
Výhoda přesilové hry pro Olomouc. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty podražení.
55:30
Další zakázané uvolnění na straně Olomouce.
55:00
Vodný vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
54:36
Zlínští opět útočí a kombinují v pásmu Olomouce.
54:08
Čachotský tečoval Matějíčkovu ránu jen těsně vedle olomoucké klece.
53:18
Domácí mají drtivý tlak, který ukončila Říčkova sražena střela do ochranné sítě.
52:10
Do samostatného nájezdu se tlači Roman Vlach, kterého vyjetý Konrád z branky vychytal.
51:27
Čachotský prolétl s kotoučem na čepeli celé útočné pásmo a poté našel příhrou Horáka, který kotouč minul.
50:49
Zlínští se tlačí do zakončení, ale do vyložené šance se nedokáží dostat. Olomouc dobře pozičně brání.
50:16
Zlín uzavřel Olomouc v jejich pásmu a byl z toho hodně silný tlak. Hosté raději vyhazují puk na icing.
49:19
Cibák přihrál do útočného pásma Kubišovi, který kotouč převzal až v ofsajdovém postavení.
48:24
Horák čistým hitem poslal k ledu útočníka Vodného.
47:38
Pekr se zkusil protlačit přes obranu Zlína, ale proti třem hráčům to nedokázal.
47:16
Ofsajd na straně Zlína. Buly ve středním pásmu.
46:36
Marušák se vrací do hry, Zlín hraje v pěti.
46:08
Staňkovu střelu tečoval Herman přesně mezi Kašíkovy betony. Brankář Zlína byl včas na správném místě a svůj tým dnes poněkolikáté podržel.
45:28
Zlín se této přesilovce hostí velmi dobře brání.
44:39
Střela Valenty byla sražena a domácí mohou vyhodit kotouč do bezpečí.
44:22
Přesilovka pro Olomouc. Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
43:44
Vlach se protlačil s pukem do zakončení, kde ovšem branku minul.
40:35
Oba celky začaly poslední třetinu hodně opatrně.
40:01
Druhá třetina je za námi a na světelné tabuli svítí příznivější stav pro hosty, kteří vstřelili ve druhé třetiny dva góly a ujali se vedení. Olomouc je na ledě pánem a domácí příliš do šancí nepouští. Když už se domácí do šance dostanou, chytne ji Konrád. Uvidíme co nám nabídne třetina číslo tři, která odstartuje v 19:25.
40:00
39:06
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:58
Olomouc je kompletní a kotouč směřuje na zakázané uvolnění. Buly po pravici Konráda.
38:33
Žižkovi se na útočné modré zamotal kotouč, ale naštěstí pro Zlín ho dokázal udržet a Kubiš ještě vymyslel zajímavou šanci. Konrád si s pokusy domácích ale dokázal poradit.
37:28
Mora se hned osvobozuje. Staněk a vzápětí i Jaroměřský dokázali poslat kotouč pryč z obranného pásma.
36:39
Vyloučen je Tomáš Valenta (OLO), který si dokonce spletl dvířka tresné lavice, protože tu dlouho působil. Vyfasoval dvě minutky za držení protihráče.
36:30
Icing Kohoutů, buly před Konrádem.
35:26
Olomoučtí teď chybovali v defenzívě, ovšem domácí dvojice Petr Holík, Robert Říčka toho nevyužili.
34:51
Následuje menší úprava ledu a buly před Konrádem, který úspěšně zneškodnil pokus Kubiše.
34:18
Olomouc právě vstřelila branku!
Šok pro zlínské fanoušky včetně celé pětky domácích. Ta dokonale zaspala situaci před Kašíkem a hosté jdou rázem do vedení! Kašík stačil vyrazit střelu Pekra, ale k dorážce se rychle dostal ADAM ZEMAN a dopravil puk do sítě. Asistence: Matěj Pekr.
33:28
Ofsajd Olomouce, buly ve středním pásmu.
32:48
Rašner nepřesně rozehrál a Zlín vyhazuje kotouč na Konráda.
32:20
Olomouc nyní hraje přesilovou hru pět na čtyři.
31:51
Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za podražení.
31:19
Matějíček se opět protlačil do šance, kde ale kotouč minul. Další šanci domácích zneškodnil pozorný Konrád.
30:24
Matějíček byl v šanci podražen, ale hraje se bez vyloučení. Do útoku míří Olomouc.
30:11
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Robin Staněk (OLO) 2 minuty nedovolené bránění.
29:58
Přesilová hra pro Olomouc. Za katr putuje Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty vysoká hůl.
29:36
Hosty mohl do vedení poslat obránce Houdek, který ale skulinku mezi Kašíkem a tyčkou trefit nedokázal.
29:15
Pekr za pomocí mantinelu vyhazuje kotouč na střídačku Olomouce a vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:36
Knotkova střela našla pouze Kašíkovu lapačku.
28:18
Kubiš převzal kotouč v útočném pásmu, ale už byl v ofsajdu.
28:07
Nahozený kotouč Vyrůbalíka končí v ochranné síti za Kašíkem. Vhazuje se ve středním pásmu.
27:49
Řípa dalekonosnou přihrávku Ondruška nezpracoval, ale vynutil si alespoň vhazování před Kašíkem.
27:26
Na ledě už je i Vodný, Olomouc kompletní.
26:58
Zeman na ledě, Olomouc ve čtyřech.
26:48
Každá střela zlínského obránce trefí prvního bránícího hráče Olomouce. Takhle se určitě přesilovky nehrají, obzvlášť dvojnásobné.
26:30
Zlínští kombinují v přesilovce pět na tři.
25:41
Tak tohle je neuvěřitelné. Olomouc vyrovnává v oslabení tří proti pěti. Autorem třetí branky Kohoutů je MARTIN VYRŮBALÍK, který využil přesnou Knotkovu přihrávku. Asistence: Jan Knotek.
25:41
Marušák v přesilovce pět na tři nastřelil pouze Knotka, který se posléze vydal na útočný výpad a bude se zkoumat video, zda kotouč při kombinaci Olomouce neskončil za Kašíkem.
25:19
Olomouc jde do tří. Zbytečným faulem v oslabení se prezentoval Michal Vodný (OLO) a minutu a 39 vteřin budou hrát domácí přesilovou hru pěti proti třem.
25:04
Matějíčkova tvrdá střela končí ve výstroji Konráda.
24:58
Přesilovka pro Zlín. Nedovoleným zákrokem vysokou holí se provinil olomoucký Adam Zeman (OLO)
24:55
Staňkovu rozehrávku nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat a píská se icing.
23:58
Kašík předvedl mrštnou lapačku proti nájezdu Radima Kucharczyka.
23:19
Kohouti zakládají akci zpoza vlastní branky.
22:46
Veselý vybojoval kotouč a mohl z rohu kluziště nahrát osamocenému Sedláčkovi, který byl zcela sám a nebo vystřelit. Kapitán domácích se rozhodl Konráda překvapit střelou na bližší tyč, což se mu nepovedlo.
22:06
Ondráčkova nenápadná střela z mezikruží branku Konráda minula.
21:30
Zlínští se tlačí více ke kotouči, ale hosté dobře brání a do šance je pustit nechtějí.
20:50
Marušák se vrací do hry, Olomouc se ve zbytku přesilovky prosadit nedokázala.
20:32
Další pokus hostí je sražen v ochranné síti. Buly před Kašíkem.
20:20
Staňkova přizemí střela Kašíka neohrozila. Olomouc ovšem stále drží útočné pásmo.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka byla hodně divoká a viděli jsme hned pět branek! Zlínští měli raketový nástup, kdy se v přesilovce trefil obránce Kotvan. Poté domácí přidali další dvě trefy, ale jejich obrana byla po celých dvacet minut hodně děravá. Olomouc nesložila zbraně a díky veliké aktivitě dokázala dvakrát skórovat. Na začátku druhé třetiny bude navíc dohrávat přesilovou hru při vyloučení Marušáka. Druhá část odstartuje v 18:25.
20:00
19:52
Ještě jedno zakázané uvolnění na straně Kohoutů. Buly před Branislavem Konrádem.
19:41
Olomoučtí ztrácejí kotouč a závěr první třetiny se blíží.
19:16
Kašík se rozplácl na brankovišti a vyrazil gólovou šanci Buce. Olomouc stále kombinuje v početní převaze.
18:45
Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
18:45
Mezi střídačkami se do sebe pustili Marušák s Vodným. Bude se vylučovat.
18:34
Zlínští se usadili v útočném pásmu a Mora vyhazuje kotouč na icing.
17:26
Oldřich Horák se vydal na ofenzivný výlet, který zakončil prudkou střelou. Brankář Konrád byl pozorný a jeho střelu dokázal vyrazit do bezpečí.
16:51
Další kiks ve zlínské obraně a Mora se dotahuje na rozdíl jediné branky! Obrovskou hrubku jednoho z obránců dokonale potrestal DÁVID BUC, který si roztáhl Kašíka a poslal kotouč mezi jeho betony. Asistence: Jan Knotek.
15:59
Zlínská obrana se dopustila veliké chyby a to by si JIŘÍ ŘÍPA hodně dlouho vyčítal, kdyby tuhle šanci před odkrytou brankou neproměnil. Bez asistence.
15:26
Zlín právě vstřelil branku!
Dnes to začíná být ten starý, dobrý Zlín. K domácím se začíná přiklánět i štěstí a je to už 3:0 ! Odražený kotouč od zadního mantinelu si zpracoval ROBERT ŘÍČKA a dopravil ho do sítě. Asistence: Petr Holík, Jiří Marušák.
15:04
Marušák prudkým nahozením jen těsně minul olomouckou klec.
14:21
Hosté sice oslabení přečkali bez inkasované branky, ale na dravý průnik ZDEŇKA OKÁLA nestačili. Útočník PSG Zlín se natlačil před Konráda, kde byl dostatečně důrazný a propasíroval kotouč za jeho záda. Asistence: Pavel Sedláček.
14:20
Herman bekhendem posílá kotouč do útočného pásma a Olomouc je kompletní.
13:34
Tragická přesilovka domácích a výborné oslabení Olomouce.
13:08
Cibák ztratil v útočném pásmu kotouč a hosté se v pohodě osvobozují.
12:25
Konrád se stačil včas přesunout k pravé tyči a ramenem vytěsnil Žižkovu dorážku.
12:12
Výhoda druhé přesilové hry pro domácí celek. Potrestán je Jakub Matai (OLO) na dvě minuty za nedovolené bránění.
11:34
Olomouc kombinuje v útočné třetině.
10:44
Zlínští se dostali ke kotouči a dobrou pozici měl Pavel Kubiš. Jeho první střelu obránci hostí zblokovali a druhá už skončila ztečovaná ve středním pásmu.
10:18
Kašík vyráží střelu Ondruška, Mora stále v útočném pásmu.
9:44
Kotvan hrubě chyboval za vlastní brankou a nabídl šanci hostům. Obránce Zlína může děkovat Kašíkovi, který vychytal prudkou střelu Vyrůbalíka.
9:18
Okál vyhazuje kotouč podél mantinelu až na zakázané uvolnění. Opět buly před Kašíkem.
8:56
Vlach to zkusil rychlým zakončení zpoza branky, které mu nevyšlo a následně byl hostům odpískán ofsajd.
8:25
Střela Řípy končí v lapačce pozorného Libora Kašíka. Vhazuje se v obranném pásmu Beranů.
7:44
Hráči Olomouce jsou od začátku hodně aktivní. Nepoložila je ani inkasovaná branka.
7:21
Střelu Dávida Buce brankář Zlína v pohodě viděl a schoval ji do lapačky.
6:49
Ofsajd na straně Olomouce a čeká nás buly ve středním pásmu.
6:32
Vyrůbalík čistým hitem přišpendlil k mantinelu unikajícího Ondráčka.
6:11
Je tu komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.
5:24
V tutovce se ocitl hostující Eberle, kterého Kašík fantasticky vychytal. Brankář Zlína v úvodu hodně podržel svůj celek.
4:10
Mora uzamkla domácí v jejich pásmu, ale Kašík několika výbornými zákroky podržel svůj celek.
3:17
Kašík parádním semaforem chytá do lapačky střelu Mikuše.
2:36
Kašík v pohodě zkontroloval Knotkovu prudší střelu.
1:53
Berani využívají první přesilovou hru a ujímají se vedení v zápase. Žižka nabil na modrou OLDRICHU KOTVANOVI, který z první prostřelil Konráda. Asistence: Tomáš Žižka.
1:42
Máme tu první přesilovou hru pro Zlín. Za hákování je vyloučen Jan Eberle (OLO)
1:14
Zlín začal útočně, ale zatím hosté odolávají.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Holík A., Horák, Matějíček – Kubiš, Cibák, Čachotský – Říčka, Holík P., Sýkora – Veselý, Vlach, Ondráček – Čech, Sedláček, Okál.

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík, Rašner, Jaroměřský, Valenta, Ondrušek, Houdek, Staněk – Laš, Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Pekr – Vodný, Řípa, Eberle – Matai, Herman, Kucharczyk.

Rozhodčí: Baluška, Kubuš – Bryška, Skopal.
Tipsport extraliga má dnes na programu jediné utkání. Bude se totiž dohrávat odložený duel mezi Zlínem a Olomoucí. Hokejisté z Olomouce jsou letos velkým překvapením extraligy. Pod vedením bývalého zlínského kouče Zdeňka Venery jsou na čtvrté pozici. Zlínu se naopak letos vůbec nedaří a svěřenci Rostislava Vlacha se škrábou ze dne tabulky. Olomouc letos prohrála v základní hrací době pouze třikrát. Berani hned šestkrát a na první výhru na domácím ledě čekali až do nedělního duelu, kde porazili Litvínov na samostatné nájezdy. V základní hrací době se jim ovšem letos ještě doma vyhrát nepovedlo. Pikantní duel to bude pro pár hráčů, kteří si vyměnili působiště. Na straně domácích to bude Martin Cibák. Na straně Olomouce to jsou: Tomáš Valenta, Michal Vodný, Radim Kucharczyk, Robin Staněk. Ti všichni oblékali dres Zlína, někteří pouze v mládeži. Souboj to bude také v brankovišti, kde se proti sobě postaví ve vynikající formě Libor Kašík a Branislav Konrád. Jak dopadne dnešní dohrávka mezi Zlínem a Olomoucí? O tom se můžete přesvědčit prostřednictvím tohoto online přenosu, který začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.