Kometa Brno - Sparta: Marek Kvapil vstřelil gól na 6:2

Hráči zápasu

Marek Kvapil (KOM) – Lukáš Pech (SPA)
Utkání je u konce! Kometa ve šlágru kola Spartu přehrála přesvědčivě 6:2 a zaslouženě získává další tři body do extraligové tabulky.

Rakeotvý start měli Brňané také do třetí třetiny, , kdy se po přihrávce Němce prosadil Martin Erat. Oba celky měly poté mnoho šancí, ale prosadil se až při oslabení pět minut před koncem Marek Kvapil, který prostřelil hostujícího brankáře při přečísení 2 na 1.
59:48
Domácí zašlápli kotouč v útočném pásmu...
59:20
Ještě jeden pokus z levé strany vyslal Marek Kvapil, puk po teči jednoho z hostů zamířil vysoko nad branku.
58:45
Zaťovič přenechal na modré čáře puk Vojtěchu Němcovi, jeho rána z první ale byla zablokována.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:17
Utkání se víceméně jen dohrává, o delbě bodů je rozhodnuto.
56:48
Posléze také akci hostů zastavuje hvizd čárového – ofsajd.
56:37
Cingel se protáhl po pravé straně až před Vejmelku, ale ten udržel brusli opřenou o tyč a nenechal se z dorážek překonat.
55:56
Káňa ušetřil cenné vteřinky za hostující brankou a oba celky střídají.
55:30
Domácí i nadále pokračují ve své aktivitě, nyná ale jejich akci zastavil ofsajd.
54:59
Do další střelecké pozice se dostal Filip Dvořák, jeho pokus z mezikruží byl ale sražen jen do ochranné sítě.
54:20
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí přidávají šestou branku a o vítězi je rozhodnuto! MAREK KVAPIL získal kotouč na levé straně a v akci 2 na 1 celou dobu naznačoval přihrávku, až po ledě prudkým švihem k tyči překonal hostujícího brankáře – 6:2! Bez asistence.
54:00
Nedomlel se dostal k nebezpepčné střele, jeho pokus ale mířill jen do betonu Vejmelky.
53:30
Čermák s Dočekalem však dokázali vyvézt kotouč, oba celky střídají.
52:55
Hosté se usadili v pásmu a svírají domácí celek.
52:26
Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučen je Martin Erat na dvě minuty za nedovolené bránění.
52:03
Ihned po vhazování vypálil Eminger od modré, Vejmelka tento pokus vytěsnil vyrážečkou.
50:44
Brněnská DRFG Arena je letos podruhé plně vyprodaná, zápas proti Spartě sleduje 7 700 diváků!
50:34
Jiří Černoch přešel přes dva domácí obránce a dostal se do zakončení, bekhendovou kličku ale dokázal Vejmelka vychytat!
49:43
Cingel vyhrál bruslařský souboj nad Gulašim a získal puk, ten ale posílal před brankoviště, kde se ho ujal Káňa a založil tak akci ne druhou stranu.
48:50
Zaťovič posílal puk před sebe na Vojtěcha Němce, ten ale dokázal kus gumy postrčit pouze vedle brány Pöpperleho.
48:26
Barinkovo nahození od modré bylo tečováno těsně vedle nepokryté tyče domácí brány.
47:46
Čermák převezl puk přes modrou, poté ale po náporu hostujícího beka podlouzl a o kotouč přišel.
46:46
Zaťovič dojel puk v útočném pásmu, Nedomlel ho ale dokázal v rychlosti vytlačit ze střelecké pozice!
44:56
Dočekal přihrál Čermákovi, který na pravém kruhu poslal puk z nápřahu na bránu Sparty, kde zvládl hostující gólman zasáhnout proti tomuto pokusu.
43:55
Jan Švrček zůstal ležet za vlastní bránou. Za pomoci spoluhráčů a lékaře se zvedá na nohy a odchází do kabiny.
43:33
Jan Švrček se dostal do úniku, Vejmelku ale nadvakrát nepřekonal a Ondřej Němec ho poté stačil obrat o puk.
42:27
Leoš Čermák si od pravého mantinelu najel s pukem blíže k bráně a hledal volné místo v hostující bráně. Tomáš Pöpperle si jeho střelu našel a zakročil
41:55
Sparta dostává puk až za Vejmelku.
41:29
Kvapil si vyměnil s Ondřejem Němcem puk, brněnský obránce poté z osy hřiště prověřil Pöpperleho pozornost.
40:45
Martin Gernát (SPA) – 2 minuty za hákování.
40:13
Stějně jako minulou třetinu, i tu poslední otevírá Kometa rychlým gólem. Ondřej Němec našel mezi kruhy MARTINA ERATA, který poslal puk k pravé tyčce a Brno odskakuje do tříbrankového vedení! Asistence: Ondřej Němec.
40:01
Z kraje druhé části dokázal na 3:0 navýšit mladý brněnský útočník Martin Nečas, který dostal puk od Erata přesně před bránu. Sparťané dokázali snížit zásluhou Lukáše Pecha, který před Vejmelkou zachytil vyražený puk a posléze jej zametl do brány. Na dostřel jediné branky snížil Jiří Černoch, který původně přihrával na druhou stranu, jeho pas ale zablokoval Tomáš Malec a kotouč se doklouzal za Vejmelku. Zpět na rozdíl dvou gólů dostal Kometu Vojtěch Němec.
Další třetina začne přibližně v 19:03.
40:00
39:34
Cingel čekal před Vejmelkou na kotouč, který se k němu přes několik hráčů nedostal.
38:10
Dočekal protlačil puk přes modrou, dále ho ale hosté nepustili a Sparta se chopila kotouče.
37:28
Zakázané uvolnění Komety.
36:33
Kometa znovu odskakuje na rozdíl dvou branek. Marek Kvapil zavezl puk po pravém křídle do pásma a předložil jej před bránu na hůl VOJTĚCHA NĚMCE, který propasíroval kotouč mezi Pöpperlem a tyčí. Asistence: Marek Kvapil.
36:09
Kudrnova rána mířila nad horní tyč brněnské brány, puk se ale od plexiskla odrazil do brankoviště, kde však byli jen domácí.
34:57
Kometě se nepovedl přechod přes modrou, Němec vyslal příliš rychlou přihrávku na Zaťoviče, který nedokázal dostatečně natáhnout svoji hůl.
34:07
Mikušův puk vypálený od modré nepříjemně poskakoval před Vejmelkou, který ho vytěsnil za bránu.
33:08
Sparta právě vstřelila branku!
Hosté využívají početní výhodu. JIŘÍ ČERNOCH chtěl z levé strany nahrávat na protější kruh, do přihrávky ale padl Tomáš Malec, od kterého se puk nešťastně odrazil až za Vejmelku. Bez asistence.
32:50
Hlinka prověřil Vejmelku nepříjemnou střelou, který brněnský gólman likvidoval ramenem.
32:30
Ihned po vhazování letí puk za bránu Sparty.
32:24
Jan Hruška (KOM) se před bránou Pražanů dopustil nedovoleného bránění a odchází odpykat dvouminutový trest.
32:24
Malcova rána od modré se odrazila od Pöpperleho nad bránu, puk poté hosté uklidili do bezpečí.
31:45
Pech zavezl puk do pásma Komety, zde se ho ale před Vejmelkou zmocnil Káňa.
31:20
Kováčik z pravého křídla nahrával do jízdy Haščákovi, jeho teč ale skončila nad bránou Sparty a navíc v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:15
Nečas se prohnal útočným pásmem s pukem, poté ale poslal puk přímo na hůl Cingela.
29:31
Ke střele z mezikruží se dostal brněnský junior Filip Dvořák, Pöpperle uklidil jeho projektil ve výstroji.
29:04
Kumstát a Ihnačák se hnali do útoku, druhý jmenovaný ale přejel modrou čáru rychleji než jeho spoluhráč s pukem a rozhodčí tak píská ofsajd.
28:21
Dlouhé nahození ze středního pásma ukrývá Vejmelka v lapačce a pro jistotu přerušuje hru.
27:28
Haščák obkroužil bránu Sparty a chtěl puk naservírovat Zaťovičovi, hostující obrana ho ale předtím stihla o kotouč odebrat a Praha se pouští do útoku.
26:53
Pöpperle měl zakrytý výhled, i přesto dokázal zastavit Kováčikovu ránu od modré.
26:04
Střelu od modré dokázal Karel Vejmelka zastavit, puk ale vyrazil na LUKÁŠE PECHA, který si udělal místo a zasuunul touš do okryté brány. Asistence: Ostap Safin a Richard Nedomlel.
24:39
Kováčik nejprve nahodil puk na Pöpperleho, záhy dostal zpoza brány přihrávku, jeho bomba z nápřahu ale v bráně Prahy neskončila.
24:13
Vejmelka vyrazil betonem Švrčkův pokus od modré.
23:26
Pražané se ubránili a jsou v plném počtu.
22:27
Marek Kvapil našel před brankovištěm Martina Zaťoviče, který bekhendem zametl puk směrem do brány, avšak kus pryže se zastavil na tyči brány Sparty!
21:14
Jaroslav Hlinka (SPA) – 2 minuty za podražení.
20:33
Domácí obraliSpartu při rozehrávce, Erat s pukem sjel od modré na levý kruh a předložil touš MARTINU NEČASOVI před brankovištěm, který jen nastavil čepel a usměrnil puk do sítě. Asistence: Martin Erat.
20:01
Úvodní dějství je minulostí. Do kabiny jdou s lepším pocitem domácí, kteří vedou nad rivalem 2:0. Nejprve v páté minutě našel Kvapil na pravém kruhu Martina Erata, který okamžitě vypálil do sítě Prahy. Půl minuty před první sirénou znovu nahrával Kvapil, tentokrát se na kruhu objevil obránce Ondřej Němec, jenž se nemýlil.
Další třetina začne přibližně v 18:10.
20:00
19:30
Marek Kvapil vyslal podobnou přihrávku jako v páté minutě, tentokrát zakončoval z pravé strany ONDŘEJ NĚMEC, který střelou z první rozvlnil síť za Tomášem Pöpperlem. Asistence: Marek Kvapil a Jan Štencel.
19:07
Hosté jsou kompletní.
19:02
Peter Trška se dostal až k brankovišti, puk se mu ale nepovedlo procpat za Pöpperleho záda.
18:32
Sparta se dostala do úniku, Kudrna z pravé strany vypálil na Vejmelku, který střelu vyrazil před sebe a měl co dělat, aby ji před dojíždějícím útočníkem schoval.
17:40
Kováčik neudržel na modré skákavý kotouč a celá domácí pětka musí vyklidit prostor před Pöpperlem.
17:04
Martin Gernát (SPA) – 2 minuty za podražení.
16:49
Gól neplatí, Čermák totiž natlačil Pöpperleho na hostující konstrukci, která vypadla ze svého místa dříve, než puk přešel brankovou čáru.
16:49
Hala se už radovala z gólu po akci, kdy Čermák zleva nabruslil s pukem před brankoviště a poslal jej do sítě, avšak brána předtím vypadla ze svého postavení. Hlavní sudí jde volat na video.
16:23
Ostap Safin si za modrou zpracoval přihrávku, rozhodčí ale odpískal ofsajd.
15:30
Ihnačák se dostal ke střele z levého kruhu, Erat obětavě lehl do jeho rány a vytěsnil kotouč nad.
14:49
Forman se zpoza brány dokázal natlačit do palebné pozice, jeho střela ale šla o kousek mimo.
14:13
Procházka vystihl rozehrávku Vejmelky, byl ale v pásmu Brna sám a neměl komu nahrát.
13:10
Kometa je kompletní a získává touš pod svou kontrolu.
12:51
Martin Nečas získal v rohu za vlastní bránou puk a ihned ho vyhodil.
12:30
Domácí znovu vyhazují, do konce trestu Čermáka zbývá půl minuty.
12:10
Gulašiho rychlé vyhození stačil Růžička zastavit a vypálit. Vejmelka vyrazil tento pokus do ochranné sítě.
11:51
Erat vybídl Káňu do brejku, proti brněnskému útočníkovi ale stačil ze střídačky Sparty naskočit obránce a čistě ho obrat o kotouč.
11:10
Gulaši zastavil před Vejmelkou přihrávku hostů a okamžitě posílá kotouč za hostující bránu.
11:05
První přesilovou hru si zahraje i Sparta. Leoš Čermák (KOM) dostává dvě minuty za držení protihráče.
10:59
Sparta je kompletní.
10:36
Jozef Kováčik zlomil hůl a hosté tak opět posílají kotouč pryč.
10:05
Štencel zachytil Kováčikovu nahrávku ještě v útočném pásmu, Sparta ale zanedlouho vyhazuje.
09:20
Sparta dokázala na chvíli vytlačit domácí za modrou, první pětka Brňanů je už ale zpět před Pöpperlem.
08:44
Uvidíme druhou přesilovku domácích. Martin Gernát (SPA) dostává dvě minuty za držení protihráče.
08:20
Ostap Safin dostal puk na modrou a mohl jet sám na gólmana, hostující mladík ale ztratil hůl a Vejmelka nemusel zasahovat.
08:01
Hru přerušuje ofsajd Komety.
07:25
Vojtěch Němec zavezl puk do pásma, který později nahrál na modrou Gulašimu. Střela brněnskému obránci nesedla a neohrozila bránu Sparty.
06:57
Na druhé straně se ke střele dostal Martin Nečas, jehož střelu Pöpperle vyrazil před sebe. Pražský brankář si poradil i s následnou dorážkou Kvapila.
06:10
Procházka se spolu s Komárkem řítil do přečíslení na Vejmelku. Druhý jmenovaný dostal přihrávku k levé tyči, kam se ale domácí brankář stihl včas přemístit!
04:31
Tentokrát to ale vyšlo. Ondřej Němec dokázal udržet puk v pásmu, nahrál na levé křídlo Kvapilovi, který opět našel na protější straně MARTINA ERATA, který pohotovou střelou poslal kotouč do sparťanské klece! Asistence: Marek Kvapil a Ondřej Němec.
03:53
Kvapil našel na druhém kruhu Erata, ten o malý kousek minul pravou tyčku.
03:31
Štefan Růžička (SPA) – 2 minuty za hákování.
03:09
Čtvrtá lajna Komety bojovala o puk za bránou Pöpperleho, hostující gólman ale nemusel čelit žádné střele.
02:14
Ondřej Procházka neudržel puk na modré, brněnský kapitán Čermák dokázal vytlačit hosty do středního pásma.
01:53
Po Emingerově tvrdé střele vyhazují modrobílí pouze na zakázané uvolnění.
01:35
Zaťovič bezúspěšně napadal rozehrávku Švrčka, následná akce Sparty skončila vyraženou střelou v ochranné síti.
00:41
Cingel vybojoval v brněnském pásmu puk u mantinelu, avšak ihned poté hrají domácí.
00:05
Úvodní buly vyhráli hosté.
00:01

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, L. Vágner, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Dvořák, Hruška, Dostálek.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Nedomlel, Eminger, Mikuš, Hrbas, Gernát, Švrček, Barinka, Kalina – Ružička, Cingel, Forman – Černoch, J. Hlinka (C), Ihnačák – Kumstát, Pech, Safin – Komárek, Kudrna, O. Procházka.

Rozhodčí: Hribik, Čech – Flégl, Polonyi.
Poslední střetnutí v Brně

Na domácím stadiónu narazila Kometa naposledy na pražskou Spartu v lednu 2016, kdy v rámci Hokejových Her oba celky vytvořily divácký rekord, utkání navštívilo 21 500 diváků. Ve výše zmiňovaném duelu podlehla Kometa Pražanům 2:4.
HC Sparta Praha

Pražané se po osmi odehraných zápasech nachází dvě příčky za Kometou, tedy na místě čtvrtém. Na svém kontě mají 15 bodů a na svého dnešního soupeře ztrácejí bodů šest.

V posledním zápase přivítali sparťané doma v O2 areně Zlín, kterému na cestu zpět na Zlínsko naložili pět branek a po výsledku 5:1 si připsali tři body! V utkání však přišli o Tomáše Netíka, u kterého to vypadá na delší dobu rekonvalescence.

Kanadské bodování Pražanů vede Lukáš Pech, který si v osmi zápasech připsal deset kanadských bodů (2+8). V patách má Miroslava Formana, jenž si při odehrání stejného počtu zápasů připsal sedm kanadských bodů (4+3). O pozici nejlepšího střelce se dělí Miroslav Forman a letní posila Pražanů Petr Vrána oba zamířili za záda extraligových brankářů celkem čtyřikrát.
HC Kometa Brno

Brňané vstoupili do sezony skvěle. V dosavadních osmi zápasů vyhráli hned sedm z nich a právem jim patří 2. příčka ligové tabulky za vedoucím Třincem.

V posledním ligovém zápase sehráli modrobílí dramatickou bitvu na ledě Pardubic, kde sice dvakrát prohrávali, ale zásluhou Marcela Haščáka dokázali srovnat. Ve třetí třetině se dokonce ujali vedení a byli blízko zisku tří bodů, ovšem to odmítl v poslední minutě při oslabení Rolinek. V prodloužení rozhodl Vojtěch Němec a vystřelil Brnu bonusový bod.

Nejproduktivnějšími hráči Brna jsou Marek Kvapil a Marek Haščák, který mají na svém kontě oba 9 bodů (4+5).
Vítám všechny fanynky a fanoušky hokeje! Dnes nás čeká česká hokejová klasika, v níž Kometa Brno přivítá před svým publikem HC Spartu Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.