Litvínov - Chomutov: Parádní návrat! Karel Pilař vstřelil vítězný gól domácích, 3:2 po prodloužení

To je pro tuto chvíli ode mne vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Střely na branku: 23 – 31
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které došlo do prodloužení. To rozhodl v přesilové hře Karel Pilař a připsal pro svůj tým bonusový bod navíc. Hosté z litvínovského ledu odjedou s bodem jedním.
61:44
Litvínov právě vstřelil branku!
Hrdinou utkání se stává KAREL PILAŘ, který po návratu do Litvínova byl dnes hodně vidět. V přesilové hře vypálil kousek za modrou čárou a jeho dělovka skončila za zády Jána Laca – 3:2. Domácí tak znovu uhájili svůj chrám a vítězí před svými fanoušky v nastaveném čase. Asistence: František Lukeš.
61:36
Domácí lavička si vybírá oddechový čas.
61:36
Jan Rutta zahrál vysokou holí a dostává dvě minuty. Litvínov si tak zahraje přesilovku čtyři na tři.
61:10
Fantastický zákrok proti Davidu Kämpfovi předvedl Jaroslav Janus a zachránil tak svůj tým od inkasované branky.
60:29
Kubát objel hostující branku, ale následně pak ho o kotouč obral Flemming, který poslal kotouč směrem k domácí brance.
60:01
Je konec třetí třetiny. Základní hrací doba vítěze neurčila, hosté doslova v hodině dvanácté srovnali při powerplay a následovat tak bude atraktivní prodloužení ve třech hráčích na obou stranách.
60:00
59:53
Piráti právě vstřelili branku!
A hostům se tento tah dokonale podařil. Sedm vteřin před vypršením základní hrací doby se od modré čáry napřáhl Jan Rutta a před brankou pak jeho ránu tečoval DAVID KÄMPF – 2:2. Je tedy opět vyrovnáno a hosté si tak vynutili prodloužení. Asistence: Jan Rutta, Vladimír Růžička.
59:26
Piráti se uhnízdili v pásmu Vervy, ale zatím se jim nedaří i díky obraně Litvínova dostat se do zakončení. Nyní probíhá souboj u pravého mantinelu o kotouč.
58:55
Až nyní se to povedlo. Laco je na střídačce a hosté to zkouší se šesti bruslaři v poli.
58:27
Domácí hokejisté zatím drží puk na svých holích a nepouštějí tak hosty k možnosti odvolání brankáře Pirátů.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:19
František Lukeš si nabruslil do blízkosti Jána Laca, ale Ivan Huml mu jeho úmysl překazil. Hosté se tak nadechují k dalšímu útoku a pokusí se s domácími srovnat krok.
56:44
Robin Hanzl vyslal ze středního pásma puk směrem k brance Pirátů a Laco si ho poté převzal. Počkal, až mu vystřídají spoluhráči a poté jim puk předal.
56:04
Karel Pilař vyhodil kotouč ze třetiny a ten přeskočil plexisklo. Následně pak provedl domácí obránce pěkné gesto směrem k fanouškům, kterým se omluvil za vyhození puku směrem k nim.
55:05
Vladimír Růžička je na ledové ploše a Piráti své oslabení přečkali bez úhony. Nyní jsou už v útočném pásmu a hrozí před Janusem.
54:35
Laco nyní zlikvidoval špičkou svého konce betonu střelu Robina Hanzla a podržel tak svůj tým ve hře.
53:41
Prakticky ze stejného místa jako při druhém Pavelkově gólu střílel nyní i František Gerhát, ale kotouč si našel cestu pouze do lapačky Jána Laca.
53:05
Nepříjemná situace pro Chomutov. Vladimír Růžička se dopustil podražení a oslabuje tak svůj tým. Verva si zahraje přesilovou hru.
52:23
Hosté se snažili opět rychle zareagovat, ale střela Michala Vondrky skončila jen na připravené lapačce Jaroslava Januse.
51:21
Tak se domácí po sérii nepřesností přeci jen dočkali a znovu strhávají vedení na svou stranu. TOMÁŠ PAVELKA se od pravého mantinelu napřáhl k mohutné střele a tou propálil Jána Laca, který musí dnes lovit puk ze své sítě už podruhé – 2:1. Verva si tak své vedení bere zase zpátky. Asistence: Karel Pilař, Ondřej Jurčík.
49:35
Litvínovští ve svém obranném pásmu vyrobili několik nepřesností, ale hosté toho využít nedokázali. Střela Vondrky skončila jen vedle domácí branky. Nyní už s pukem na svých holích míří do útočného pásma právě domácí hokejisté.
48:42
Huml nastřelil kotouč do útočného pásma a je z toho zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje před branku Pirátů z Chomutova.
48:32
Na řadě je znovu krátká komerční pauza.
47:29
Vyloučený Gula je na ledě a Verva ubránila další svou početní nevýhodu.
47:07
Souboj se Skinnerem vyhrál Robin Hanzl a poté poslal kotouč znovu až před hostující branku. Přesilovka hostů se tak chýlí ke svému konci.
46:26
Koblasa se těsně před litvínovskou brankou natahoval po kotouči, ale ten nedokázal zachytit. Následně pak se domácí osvobozují.
45:48
David Kämpf střílel z levé strany, trefil ovšem pouze brusli Daniela Sörvika a tato akce v přesilové hře domácí neohrozila.
45:29
Jiří Gula krosčekoval protihráče a už sedí na trestné lavici. Piráti tak mají k dispozici přesilovou hru a mají tak šanci strhnout vedení na svou stranu.
44:10
Dnešní utkání sleduje 5 670 diváků.
44:10
Kapitán Michal Trávníček v blízkosti branky Pirátů svou střelou pouze promáchl a znovu akce domácích velmi rychle skončila.
43:21
Vladimír Růžička na druhé straně střílel z bekhendu, ale také Janus ukázal svůj um a kotouč za svá záda nepustil.
42:36
František Lukeš dostal nabito od Viktora Hübla, ale prvně jmenovanému se nepodařilo dostat se do slibné střelecké pozice a z akce Litvínova tak nebylo nic.
41:10
Robin Hanzl si nabruslil do těsné blízkosti Laca, ale nakonec se ke střele nedostal. Brankář hostů tak kotouč, který získal, poslal mimo ohrožení své branky.
40:53
Po sérii nepřesných přihrávek se hosté dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje do jejich pásma.
40:01
Střely na branku: 15 – 22
Ve druhé třetině jsme viděli dvě branky. Nejprve se do vedení v přesilové hře dostala domácí Verva zásluhou Viktora Hübla, ale hosté našli brzy odpověď, když se dokázal prosadit kapitán Pirátů Michal Vondrka. I po druhé třetině je tak stav nerozhodný a čeká nás jistě velmi zajímavá třetí perioda. Rozhodne o osudu tohoto utkání základní hrací doba, nebo dojde hra do prodloužení či samostatných nájezdů? Třetí třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:50
Ještě litvínovská střela, která ovšem Laca nijak neohrozila a ten zachycený kotouč posílá do středního pásma. Už se nic nestane a i druhé dějství spěje do svého konce.
39:30
Dlapovo nahození před litvínovskou klec nikdo z hostů neviděl a kotouč tak mají na svých holích domácí a ti tak půjdou zřejmě do posledního útoku této části hry.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:47
Viktor Hübl se snažil svou přihrávkou najít Františka Lukeše, jenže to se mu nepovedlo a u kotouče tak budou znovu hráči Chomutova.
38:03
Pavelka svou střelou minul pirátí klec a hosté si převzali kotouč do své moci a už s ním opět míří do útočného pásma.
36:58
Přesilovka hostům nevyšla a Verva je v plném počtu.
36:02
Domácí okamžitě po nepřesné střele Pirátů vyhazují kotouč až před Jána Laca a odcházejí střídat. Piráti tak budou muset svou další akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
34:58
Jakub Strnad dostává dvě minuty za hákování a Piráti si zahrají znovu přesilovou hru.
34:54
Je tu další komerční přestávka.
34:32
Hosté srovnávají stav tohoto utkání. MICHAL VONDRKA vystřelil z pravého kruhu a jeho rána skončila za zády Jaroslava Januse, takže i domácí brankář přichází o své čisté konto – 1:1. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Marek Tomica, Jan Rutta.
34:16
Marek Tomica v pokleku střílel na litvínovskou branku a jen těsně minul domácí klec!
33:17
Jakub Sklenář si sjel do blízkosti domácí branky, na svoji hůl dostal přihrávku od svého spoluhráče, ale nakonec se mu nepodařilo propasírovat puk za záda Jaroslava Januse.
32:35
Oslabení Verva zvládla a nyní je už v plném počtu.
31:48
Michal Vondrka střílel z levého kruhu, ale jeho střela byla nepřesná. Následně chtěl puk poslat z pásma Hořava, to se mu ale nepovedlo. Vše ovšem vyřešil Jaroslav Janus, který ho ukryl pod lapačkou a přerušil hru.
31:09
Piráti už zakládají svou útočnou akci v přesilové hře a míří do útočného pásma.
30:35
Martin Hanzl dostává dvě minuty za hákování a Piráti jdou do další přesilové hry.
29:51
Karel Pilař střílel od modré čáry, kotouč Ján Laco neudržel ve své lapačce a poté ho do odkryté branky pohodlně dopravil mezi tři tyče VIKTOR HÜBL, jenž využívá klasickou početní výhodu a posílá svůj tým do vedení – 1:0. Asistence: Robin Hanzl, Karel Pilař.
29:33
Hüml je na ledě a hosté jsou už ve čtyřech hráčích.
29:14
David Kämpf sebral domácím kotouč a okamžitě ho posílá až před domácí branku. Dvojnásobné oslabení Pirátů se tak chýlí ke svému konci.
28:51
Trávníček pálil z mezikruží, ale Laco poslal puk do bezpečí. Ten si převzal Viktor Hübl a opět ho posílá před branku Pirátů.
28:21
Verva je kompletní a čeká je tedy dvojnásobná početní výhoda.
28:16
A další trest pro Piráty. Flemming inkasuje dvě minuty za napadení a za pět vteřin si tak Verva zahraje pět na tři.
27:33
Ivan Huml dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.
27:30
Ivan Huml si sjel do prostoru mezi kruhy a svou střelou málem ohrozil Januse, který na poslední chvíli vyrazil kotouč svou vyrážečkou vedle své branky!
26:35
Jakub Strnad vyrazil osamocen ve vlastním oslabení před hostující branku a i když se nakonec ke střele nedostal, pošetřil alespoň cenné vteřiny domácího oslabení.
26:21
Viktor Hübl dostává dvě minuty za vysokou hůl a hosté si tak zahrají svou druhou přesilovou hru v utkání.
26:05
Na řadě je další komerční přestávka.
26:02
Radek Veselý chtěl střílet od modré čáry, ale nakonec mu puk utekl do středního pásma a z akce litvínovské Vervy tak nebylo vůbec nic.
24:46
Michal Poletín se snažil dorážet před brankou domácích, ale Janus byl na svém místě. Následně se pak stejný hráč dostal ke střele zblízka znovu a opět se brankář Vervy zaskvěl přesným zákrokem!
23:24
Viktor Hübl si nabruslil na levou stranu a poté vystřelil na Jána Laca, který svým přesným zákrokem nepustil znovu Vervu do vedení.
22:39
Kubátovi odskočil kotouč, přesto si ho Verva znovu převzala. Do útoku pak zamířil Jakub Strnad, ale ke střele se nakonec vůbec nedostal.
21:51
Kotouč hosté nastřelili takřka přes celé hřiště a Janus ho raději podržel ve své lapačce. Hra je znovu přerušena a vhazovat se bude po levé ruce Jaroslava Januse.
20:55
David Kämpf nepřesně přihrál svému spoluhráči a kotouč poslal přímo na hůl Jiřího Guly, který se tak snaží dostat zpět do útočného pásma.
20:19
Karel Kubát pálil z dálky na Laca a Vondrka coby útočník předvedl skvělý obranný zákrok a poslal puk do bezpečí.
20:01
Střely na branku: 8 – 13
První třetina tohoto podkrušnohorského derby je za námi. K vidění byl oboustranně pohledný hokej se spousty šancemi, ale oba brankáři zatím kotouč za svá záda nepustili a drží tak čistá konta. Střelecky aktivnější jsou zatím hosté. Na úvodní branku zápasu si tak budeme muset ještě počkat. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:53
Jakub Strnad byl příliš rychlý a jeho individuální akce nemohla skončit jinak, než postavením mimo hru. Sudí ji posoudili jako úmysl a vykazují hru do obranného pásma litvínovské Vervy.
19:44
Růžička skáče na led a Chomutov je v plném počtu.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:54
A znovu se Piráti dokázali dostat ke kotouči v obranném pásmu a Rutta ho posílá znovu až před Jaroslava Januse. Hosté tak pošetřili další cenné vteřiny svého oslabení.
18:09
Robin Hanzl hledal svou přihrávkou Hořavu, ten ale dostal puk mimo svoji čepel a nemohl se tak dostat do zakončení. Hosté se následně osvobozují.
17:44
Vladimír Růžička inkasuje dvě minuty za sekání a nabízí tak Vervě přesilovou hru.
17:22
Z velkého úhlu střílel František Lukeš a kotouč se otřel o boční konstrukci branky hostů. Následně pak dostal na svou čepel puk Chalupa a posílá ho do středního pásma.
16:50
František Gerhát nyní sebral obránci Pirátů puk, nabruslil si na levý kruh a odtud vystřelil na brankáře hostů. Ján Laco pak pozorným zákrokem podržel svůj tým a raději přerušuje hru.
15:31
Jakub Strnad se snažil dorazit střelu Martina Hanzla, ale prostrčit kotouč mezi betony Jána Laca se mu nepodařilo. Verva ale zůstává v útočném pásmu i nadále.
14:53
Skákavou střelu Flemminga musel nyní příložníkem likvidovat Jaroslav Janus a kotouč si pak převzal Gula, jenž ho zaváží opět před hostující branku.
14:18
Hořava v útočném pásmu volil zpětnou přihrávku na svého spoluhráče, ale nevšiml si, že je za ním obránce Chomutova a ten tak poslal puk do středního pásma. Vervě se opět nepodařil další útok.
12:48
Pozorná chomutovská obrana byla znovu úspěšná, když zastavila útočnou akci Vervy už ve středním pásmu. Piráti se tak vydávají opět před branku Litvínova.
12:40
Na řadu přichází další komerční přestávka.
11:56
Šikovně si k pravé tyčce domácí branky sjel Michal Poletín, ale svou žabkou nedokázal Januse překonat. Hosté ale zvyšují obrátky a čím dál se tlačí před domácí svatyni.
11:27
Sklenář, ač byl tísněn, vystřelil z prostoru mezi kruhy, ale nakonec trefil jen holenní chránič obránce Jiřího Guly.
10:57
Agilní Juraj Valach pálil z pravého kruhu a Jaroslav Janus musel nachystat svou vyrážečku, aby kotouč vyrazil do bezpečí.
09:57
Na pravou stranu dostal kotouč Viktor Hübl, ale nadvakrát nedokázal překonat Laca v brance Pirátů. Další útok Vervy tak skončil bez gólového efektu a hosté tak otáčejí hru na opačnou stranu.
08:42
Do zakončení z vrcholu pravého kruhu se dostal Radek Veselý, ale jeho stahovačka skončila pouze vedle chomutovské branky. Piráti si přebírají kotouč a míří do útoku.
08:07
Odražená střela mířila na Jaroslava Januse, ten se snažil kotouč okamžitě poslat do hry, ale všiml si najíždějícího Dlapy a raději tak přerušil hru.
07:58
Na řadě je první komerční přestávka.
07:49
Michal Vondrka dorážel z pravé strany střelu Rutty, ale Karel Kubát vytasil parádní obranný zákrok a pomohl tak svému brankáři, který nakonec nemusel vůbec zasahovat.
07:36
Daniel Sörvik se vrací zpět na ledovou plochu a Verva je tedy v plném počtu. Své první oslabení tak hráči domácích zvládli.
07:25
Vladimír Růžička to nyní vzal na sebe a zblízka vyslal přízemní střelu na Jaroslava Januse. Ale domácí brankář byl znovu na svém místě a svůj tým podržel.
06:47
Kämpf přihrál volnému Valachovi na modrou čáru, ale prvně jmenovaný netrefil puk dobře a má ho tak v moci domácí obrana, která ho vyhazuje do bezpečí.
06:17
Piráti zakládali slibnou akci v přesilové hře, ale zastavilo je postavení mimo hru, která se stěhuje zpět do středního pásma.
05:36
Daniel Sörvik podrazil protihráče a už sedí na trestné lavici. Hosté si tak jako první zahrají přesilovou hru.
05:35
Slavíček vyslal střelu z levé strany a Janus musel do pokleku. Jeho střelu tak ukryl pod svojí lapačkou a raději pak přerušuje hru.
04:57
Domácí poslali kotouč příliš daleko a je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Chomutova po levici Jaroslava Januse.
04:12
Robin Hanzl pálil z levého kruhu na branku Chomutova, ale Rutta mu stál v cestě a pozorným obranným zákrokem nedovolil domácím otevřít skóre utkání.
03:23
Následoval rychlý protiútok Litvínova, Viktor Hübl ale své zakončení nedokázal dotáhnout do zdárného konce. Laco se tak dostal ke kotouči a hned ho rozehrál mezi své spoluhráče.
02:58
Vondrka zpoza litvínovské branky poslal zpětnou přihrávku na Humla, ale toho si všiml jeden z obránců ve žlutém dresu a okamžitě poslal kotouč do bezpečí.
02:18
Radek Veselý získal puk a chtěl ho podél mantinelu poslat na opačnou stranu, to se mu ovšem nepodařilo a v útoku tak hosté zůstanou i nadále.
01:52
Adam Raška nahodil kotouč před domácí branku pro své spoluhráče a novic v dresu Chomutova tak o sobě dal poprvé vědět.
01:20
Jaroslav Janus našel kotouč ve svojí lapačce po prudké střele hostů a raději pak přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
00:54
David Kämpf zkoušel ze středního pásma projít směrem k domácí brance, ale obrana Litvínova mu v tom zabránila. Kubát si tak převzal puk a zaváží ho před brankáře Laca.
00:25
Ale záhy o něj přišli a nyní jsou to hosté, kteří míří do svého prvního útoku.
00:05
Kotouč získali domácí hokejisté a už s ním uhánějí to útočného pásma.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledové ploše a za malou chvilku bude vhozeno úvodní buly.

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Pilař – Gerhát, V. Hübl (A), Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl (A), Strnad – M. Hořava, J. Šimeček, Trávníček (C) – R. Veselý, Válek, Jurčík.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Rutta, L. Chalupa – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, Kämpf – Poletín, Raška, Koblasa – Slavíček, Šťovíček, Skokan.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Svoboda, Lhotský.
Vzájemná utkání:

4.kolo, 16.9.2016 Litvínov – Chomutov 2:4
Branky a nahrávky: 46. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 60. Lukeš (Hübl) – 22. Rutta (Skinner, Vondrka), 23. Kämpf (Valach, Koblasa), 44. Poletín (Huml), 60. Huml

17. kolo, 30.10.2016 Chomutov – Litvínov 2:4

Oba vzájemné odehrané zápasy vždy skončily poměrem 2:4, když pokaždé vyhráli hosté. Jednou se to podařilo Chomutovu, podruhé zase Litvínovu. Jak dopadne dnešní zápas, budou se opět radovat hosté, nebo Verva nedovolí Pirátům vyloupit Zimní stadion Ivana Hlinky?
Nechme se překvapit, co nám aktéři utkání nabídnou.
HC Verva Litvínov

Postavení v tabulce: 4.
Počet bodů: 56
Počet vstřelených branek: 75
Počet inkasovaných branek: 71
Aktuální forma: V, V, P, V, P

Litvínovská Verva prožívá povedenou sezonu a zdá se, že "pomistrovská kocovina" je definitivně zažehnána. Litvínov se vyhřívá na krásném čtvrtém místě tabulky, což je opravdu velmi pěkná pozice. Vyhlídky Chemiků ovšem mohou směřovat ještě více dopředu, jelikož jejich soupeři, které má Verva před sebou nejsou vůbec daleko. Rozdíl mezi druhou Kometou je pouhý jeden bod, třetí Liberec má bodový součet stejný, ale disponuje lepším skóre. Ovšem oba tyto týmy mají o jedno odehrané utkání méně.
Litvínov svým soupeřům v průměru nadělí 2,5 branek na zápas. Toto číslo není sice nějak výjimečné. Ale černožlutý tým těží především z vyrovnané hry jak v útoku, tak i v obraně. Chemici inkasují průměrně na zápas 2,36 branek.
Z posledních pěti zápasů mohla černožlutá radost vypuknout třikrát a to konkrétně proti Liberci (2:1), Pardubicím (3:2) a také neoblíbenému Zlínu (2:1).
Naopak smutek musela Verva zažehnat s Olomoucí (1:7) a v posledním odehraném zápase proti Třinci (3:4p).

Statistické okénko hráčů:

Brankáři
Jaroslav Janus – 24 odchytaných utkání, úspěšnost zákroků 93,57%, průměr inkasovaných branek na zápas 1,75
Jaroslav Hübl – 4 odchytané utkání, úspěšnost zákroků 86,41%, průměr inkasovaných branek na zápas 3, 49

Aktuální forma: P, V, V, P, V

Chomutovští Piráti se nacházejí přímo v polovině celé tabulky, okupují tedy sedmou pozici. Jen těsně jim prozatím uniká přímý postup do play-off. Ovšem k vylepšení své pozice má podkrušnohorský klub k dispozici ještě rovných dvaadvacet zápasů. Na šesté místo, které by znamenalo play-off, Piráti ztrácejí pět bodů, ale k dobru mají dva zápasy. Záda si Chomutovští hlídají se čtyřbodovým náskokem na osmé Vítkovice.
Podíváme- li se na produktivitu, zjistíme, že tu mají Piráti společně s pražskou Spartou třetí nejlepší v lize. Průměr branek na zápas je poměrně vysoký a to 3,1. Ovšem stejným průměrem disponují i ve statistice inkasovaných branek. A to už tak lichotivé číslo není.
Z posledních pěti odehraných zápasů se Chomutov radoval třikrát, když dokázal postupně zdolat hradecký Mountfield (5:4p), karlovarskou Energii (5:4sn) a v neposlední řadě také Indiány z Plzně (2:1 p).
Naopak žal Pirátů přišel proti libereckým Tygrům (0:2) a také proti Vítkovicím (3:4p).

Brankáři:
Ján Laco – 25 odchytaných utkání, úspěšnost zákroků 88,98%, průměr inkasovaných branek na zápas 2,86
Tomáš Král – 5 odchytaných utkání, úspěšnost zákroků 87,9%, průměr inkasovaných branek na zápas 3,49

Jan Rutta – 14 bodů (4+10)
Juraj Valach – 13 bodů (3+10)
Brett Skinner – 11 bodů (1+10)

Michal Vondrka – 30 bodů (12+18)
Ivan Huml – 24 bodů (13+11)
David Kämpf – 23 bodů (13+10)
Dobrý den z Litvínova všem příznivcům ledního hokeje! Vítám Vás u třicátého kola Tipsport extraligy ledního hokeje, v rámci kterého je dnes na programu velmi atraktivní podkrušnohorské derby, v němž se mezi sebou střetnou domácí hokejisté HC Verva Litvínov a hostující celek Piráti Chomutov.
Utkáním Vás prostřednictvím textového komentáře bude provázet Vendula Zdražilová.