Tipsport Extraliga - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Liberec - 2. října 2018   18:00

Pardubice
02:37' Wishart (T. Svoboda, Cardwell) • 36:26' P. Sýkora (Perret) • 51:52' Marosz (Hrabal) • 57:36' P. Sýkora (Rolinek, Kacetl)

SESTŘIH: Pardubice - Liberec 4:1. Perníky na led! Dynamo přejelo Tygry

Já se s vámi pro dnešní večer. Mějte se hezky!
Nejlepší hráči: Ondřej Kacetl – Michal Bulíř
Je za námi konec utkání! Domácí Dynamo si dokráčilo za prvním tříbodovým domácím vítězstvím v letošní sezoně! Nutno říci, že dnešní zápas byl vyrovnaný, ale branky střílelo pardubické Dynamo. Parádní výkon podal brankář Ondřej Kacetl, který pustil za svá záda pouze jediný puk.
58'
Sýkora stvrdil výhru Dynama čtvrtým gólem, 4:1
58:57'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Jeník – 2 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Dominik Lakatoš – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (2 min.).
58:39'
Za hlasité podpory pardubických fanoušků si jde domácí Dynamo za prvním domácím tříbodovým vítězstvím v letošní sezoně.
57:36'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Tak tohle byla neskutečná paráda od Tomáše Rolinka! Pardubický kapitán vyvezl kotouč do útočného pásma Liberce, objel libereckou branku a následně naservíroval puk PETRU SÝKOROVI, který tvrdou střelou dnes již podruhé překonal Romana Willa! Asistence: Tomáš Rolinek, Ondřej Kacetl
56:47'
Výborný Ondřej Kacetl! Liberec měl velmi nebezpečnou střelu a následnou dorážku, ale se vším si poradil znojemský rodák v pardubické brance!
54'
Kvapil překonal Kacetla a připravil ho o čisté konto, 3:1
54:18'
Sraženou libereckou střelu zachytil do své lapačky Ondřej Kacetl.
53:45'
Pokračuje přes minutu dlouhá liberecká přesilová hra. Zatím si oba týmy vyměňují kotouč ve středním pásmu.
53:28'
Liberec právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru čtyři na tři a už je to zase jen o dvě branky. MAREK KVAPIL propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Michal Bulíř
52'
Marosz trefil odkrytou bránu a Dynamo vedlo už 3:0!
52:58'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Čáslava – 2 min., sekání).
52:30'
Zřejmě poslední šance libereckých, aby ještě dokázali se zápasem něco udělat.
52:06'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Patrik Poulíček – 2 min., držení hole).
51'
Tak pojď! Cardwella musel klidnit Čáslava i na střídačce
51:52'
Tak konečně to vyšlo! Josef Hrabal vystřelil od modré, ale Roman Will jeho střelu vyrazil betonem přímo na neobsazeného ROSTISLAVA MAROSZE, který trefil přesně odkrytou branku!
51:34'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Radan Lenc – 2 min., sekání).
51:18'
Horko bylo před Ondřejem Kacetlem, který musel čelit dvěma nepříjemným dorážkám z hokejky Michala Bulíře.
51:11'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Miloš Bubela – 2 min., podrážení).
50:51'
Martin Ševc to zkusil během vlastního oslabení, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.
50:15'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ladislav Šmíd – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
50:15'
Tomáš Vondrářek a následně Ty Wishart byli sraženi v krátkém sledu na led. Rozhodčí se domlouvají, jaké rozdají tresty.
49:23'
Petr Jelínek opustil trestnou lavici a oba týmy hrají v plném počtu.
48:45'
Jakub Valský se dostal šikovně přes dvojici obránců a následně přihrával svému spoluhráči před prázdnou branku, ale přihrávka byla příliš prudká a zamířila do rohu kluziště.
48:22'
Nutno pochválit liberecké fanoušky, které dorazili do Pardubic v hojném počtu a ačkoliv jejich tým prohrává, tak nepřestávají hlasitě fandit.
47:23'
Přesilová hra Liberce dlouho nevydržela a hra bude pokračovat ve čtyřech.
47:23'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., vysoká hůl).
47:11'
Hned v úvodu přesilové hry měl Liberec tři nebezpečné střely, ovšem Ondřej Kacetl všechny dokázal zlikvidovat.
46:54'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Čáslava – 2 min., podrážení).
46:15'
Tomáš Vondráček ujížděl s Tomášem Rolinkem na jediného obránce Liberce. První jmenovaný přihrával svému spoluhráčovi, ovšem do přihrávky se položil jeden z libereckých a celá akce tak skončila.
46:04'
Zakázané uvolnění pardubického Dynama.
45'
Obrovská šance Tygrů! Kacetl už byl překonán, kotouč se válel na čáře
45:30'
V posledních minutách diktuje tempo hry Liberec, který tlačí svého soupeře, ale do zakončení se mu nedaří dostat.
44:42'
Radan Lenc měl na své hokejce jednoznačnou branku, když se po závaru v brankovišti domácího týmu dostal kotouč těsně k brankové čáře, odkud kotouč stihl odpálit jeden z domácích hráčů.
43:50'
Tomáš Rolinek ujížděl na jediného obránce Liberce, ovšem celou situaci chtěl vyřešit nahrávkou, která ovšem nenašla správného adresáta.
42:44'
Zakázané uvolnění libereckého týmu.
41:40'
Obrovská šance domácího týmu! Sacha Treille dostal přihrávku do jízdy a tvrdou střelou vystrašil Romana Willa, který puk vyrazil!
41:00'
Pardubice však rychle o pásmo příšly.
40:42'
Tomáš Rolinek prokázal svoji bojovnost a vybojoval svému týmu útočné pásmo.
40:01'
Druhá třetina je za námi. Stejně jako v té první se prosadili pouze domácí, kteří vedou o dvě branky. Nutno říci, že druhá třetina byla více než vyrovnaná, ale výborný Ondřej Kacetl podržel svůj tým v těžších momentech. V závěru druhé třetiny vstřelil druhou branku svého týmu Petr Sýkora, čímž navýšil vedení Dynama na dvě branky.
40:00'
39:57'
V závěru vystřelil ještě Tomáš Vondráček, ale Roman Will zasáhl ramenem.
39:05'
Petr Čáslava vyhazuje přes všechny tři čáry.
37'
Sýkora tvrdou ranou nedal Willovi šanci, 2:0
37:50'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Vondráček – 2 min., nedovolené bránění).
36:26'
Výborně to udělal francouzský útočník Jordann Perret, který zpoza branky našel najíždějícího si kanonýra domácích PETRA SÝKORU, který tvrdou střelou nedal Romanu Willovi sebemenší šanci. Asistence: Jordann Perret
35:35'
Z dálky to zkusil Taylor Doherty a jeho pokus jen těsně minul tyč branky Ondřeje Kacetla.
34:24'
Po jednom ze soubojů na ledě zůstal ležet Lukáš Derner, se kterým to nevypadá dobře a dle všeho liberecký obránce odjel rovnou do kabiny.
33:34'
Liberec hraje v plném počtu. Nutno podotknout, že Pardubice se za celé čtyři minuty dostaly do jediné vyložené šance, jinak moc práce Roman Will neměl.
32:17'
Přesilové hry domácímu týmu dnes zatím absolutně nevychází. Pardubickému týmu zbývá ještě osmasedmdesát sekund přesilové hry.
31:10'
Petr Sýkora měl znovu na své hokejce jasnou branku, ale poloodkrytou libereckou branku přestřelil!
30:57'
Až teď se podařilo pardubickému Dynamu usadit v útočném pásmu.
29:42'
Liberec vyhazuje v úvodu svého oslabení přes všechny tři čáry.
29:34'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Taylor Doherty – 2+2 min, vysoká hůl).
28:30'
Martin Ševc to udělal velice dobře, když se jedním pohybem zbavil tří pardubických hráčů a následně vystřelil, ovšem jeho pokus zamířil přímo do brankáře Dynama.
28:06'
Ihned po vhazování zakončil jeden z libereckých, ovšem Ondřej Kacetl je i nadále stoprocentní.
27:33'
Ondřej Kacetl tentokrát skryl kotouč do své lapačky během souboje, který probíhal před brankou. Vhazovat se bude po levici pardubického brankáře.
26:43'
Liberec poslední minuty držel pardubické Dynamo v obranném pásmu, ovšem do zakončení se hosté nedokázali dostat.
24:22'
Michal Teplý se dostal do mezikruží, ovšem zakončit se libereckému mladíkovi nepodařilo. Následně Tomáš Rolinek vyhodil kotouč přes všechny tři čáry – zakázané uvolnění.
23:42'
Liberec přežil oslabení ve třech a momentálně nám pokračuje hra pět na pět.
22:28'
Veliká šance Dynama! Z levé strany mohl dorážet do odkryté liberecké klece Petr Sýkora, ale branku netrefil.
22:05'
Přesilová hra zatím Dynamu vůbec nevychází. Momentálně mohli ve vlastním oslabení zahrozit hosté, ale celou akci přerušil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:25'
Liberec vyhazuje přes všechny tři čáry.
20:55'
Rostislav Marosz zblízka pouze nastřelil pouze brankáře libereckého týmu Romana Willa!
20:43'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Valský – 2 min., podrážení).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:56.
Domácí Pardubice po prvních dvaceti minutách zatím vedou o jednu branku, kterou v úvodu vstřelil kanadský obránce Ty Wishart. Po zbytek třetiny měly oba týmy velké šance, ovšem skóre se nám nezměnilo.
20:00'
19:52'
Závěr třetiny skončil za pískotu domácích fanoušků, kteří se zlobí na rozhodčí.
19:34'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Derner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
18'
Emoce v plném proudu! Jelínek se porval s Hollandem
18:23'
V závěru první třetiny bude domácí Dynamo hrát přesilovou hru.
17:27'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 5 min., hrubost).
17:27'
Velká šance libereckého týmu! Libor Hudáček dostal nabito do levého kruhu a tvrdě vypálil, ale Ondřej Kacetl se skvěle přesunul a vychytal libereckého útočníka.
16:36'
Momentálně Liberec drží svého soupeře v obranném pásmu. Taylor Doherty to zkoušel od modré, ale jeho střela byla ztečována mimo pardubickou branku.
15:15'
Jeden z libereckých obránců špatně rozehrál, čehož mohl využít francouzský útočník Sacha Treille, ale jeho prudkou střelu vyrazil ramenem Roman Will.
14:55'
V posledních minutách se hraje zejména ve středním pásmu.
12:31'
Jan Ordoš to zkusil z otočky, ale Ondřej Kacetl libereckého útočníka vychytal.
11:43'
Neskutečné, co momentálně spálil jeden z libereckých, který měl před sebou naprosto odkrytou branku, ovšem trestuhodně minul.
11:21'
Kotouč se dostal před Ondřeje Kacetla a pardubický brankář neměl sebemenší problém zaklapnout lapačkou. Následovala menší roztržka mezi domácími a hostujícími hráči.
10:40'
Liberec se drží v pásmu, ale k nebezpečnější střele se zatím hosté nedostali.
10:20'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Mandát – 2 min., podrážení).
10:20'
Ihned po opuštění trestné lavici se ke kotouči dostal kapitán hostujicího mužstva, ale do zakončení se dostat nedokázal.
10:01'
Hosté hrají v plném počtu.
09:11'
Momentálně to zkoušel od modré Ty Wishart, ale ten libereckou branku minul.
08:20'
Petr Sýkora tvrdě vystřelil od modré čáry a Roman Will pouze vyrazil kotouč před sebe, kde dorážel Josef Hrabal, ovšem bohužel pro domácí celek mimo libereckou branku.
08:01'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Petr Jelínek – 2 min., podrážení).
07:33'
Rostislav Marosz si najížděl z levé strany na libereckého brankáře, a dokonce dokázal bekhendem zakončit. Roman Will však zabránil obdržené brance a puk zachytil, následně byl sražen Maroszem do vlastní branky. Následuje komerční přestávka.
05:52'
Liberečtí hráči i nadále pokračují v tlaku, ovšem Ondřej Kacetl zatím odolává libereckým střelám.
05:10'
Liberec si vytvořil první velikou šanci! Petr Jelínek byl zcela osamocený před poloodkrytou brankou Ondřeje Kacetla, ale kotouč zasunout za pardubického brankáře nedokázal.
3'
Will si střelu Wisharta sklepl do sítě, 1:0
03:10'
Poprvé v utkání se dostal taktéž Liberec do útočného pásma, ale zakončit se mu zatím nepodařilo.
02:37'
A domácí tlak vyústil ve vstřelenou branku! TY WISHART projel přes modrou čáru, dostal se do rohu kluziště a lehkou střelou překonal Romana Willa, který určitě nebude mít čisté svědomí. Asistence: Tomáš Svoboda, Jacob Cardwell
01:37'
Obrovské dvě šance domácího týmu! Nejdříve úplně sám projel Petr Sýkora mezi hostujícími beky a pokusil se prostřelit betony Romana Willa, ale liberecký brankář pardubického útočníka vychytal. Následovala střela od modré, kterou vyslal Petr Čáslava, ovšem ta se odrazila od břevna do rohu kluziště.
01:08'
Hned v úvodu utkání se do útočného pásma dostaly domácí Pardubice, ovšem po několika sekundách se hra vrátila zpět do středního pásma.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Wishart, Cardwell, Hrabal, Holland, Čáslava, Miromanov – Rolinek (C), Bubela, Vondráček – Kusý, Marosz, Treille (A) – Perret, Poulíček, P. Sýkora (A) – T. Svoboda, Venkrbec, Dušek – Mandát.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd, Doherty, Ševc (A), Havlín – Teplý, P. Jelínek (C), L. Hudáček – M. Kvapil, Bulíř (A), Lenc – Ordoš, Redenbach, Valský – L. Krenželok, Lakatoš, Jeník – M. Zachar.

Rozhodčí: Mrkva, Šír – Tošenovjan, Ganger.
Pardubice pokračují v náročném programu, po zápasech v sobotu a neděli měly den volno a v úterý pokračují dalším zápasem. V předehrávce 15. kola Tipsport extraligy hostí od 18:00 Liberec. Bílí Tygři jsou na vítězné vlně, vyhráli poslední čtyři utkání, dvanáct získaných bodů je řadí na třetí místo tabulky. Dynamo mělo v posledních dvou duelech těžké soupeře, přesto dokázalo bodovat, s Kometou i Plzní získalo dva body. Tím se tak posunulo tabulkou vzhůru, se sedmi body mu patří devátá pozice.