Olomoučtí hokejisté měli blízko extralize, necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby ale přišli o tříbodové vítězství. Že na Hané zůstane pouze jeden bod pak rozhodl pár vteřin před koncem prodloužení Bartečko.
64:58
Piráti právě vstřelili branku!
Olomoučtí hokejisté dne extraligový sen neoslaví. Dvě vteřiny před koncem prodloužení se protlačil až před branku domácích jeden z hostujících hráčů, který předložil puk LUBOŠI BARTEČKOVI před prázdnou klec. Asistence: Jaroslav Svoboda.
64:36
Ve středním pásmu se nepěkně srazili Gajovský s Knotkem. Oba hráči zůstali po střetu na ledové ploše, oba budou ale asi jen otřesení.
64:28
Obrovské zmatky před domácí klecí nekončí rozhodující brankou! Halász perfektními zákroky drží šance Kohoutů na vítězství.
63:23
Domácí raději vyhodili puk na zakázané uvolnění, trenér Fiala tak reaguje oddechovým časem.
63:13
Svoboda vybojoval puk v útočné třetině, ale přesné zakončení nevymyslel.
62:35
Nejprve Gajovský neprošel přes obranu Mory, vzápětí Havlovu střelu srazil mimo Staněk.
61:46
Na obou týmech je vidět, že prodloužení bude velmi opatrné. Přes střední pásmo je velmi složité se dostat.
61:14
Hřebejk z pravého křídla vyzkoušel pozornost Halásze. Ten i po šedesáti minutách hry přidává úspěšný zákrok.
60:42
Na druhé straně se k ráně od modré připravoval chomutovský obránce, ale kotouč do ideální pozice neobdržel.
60:19
Houdkova rána vypadla brankáři Růžičkovi z výstroje, domácí ale nedokázali dorazit.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina přinesla opravdové drama. Hanáci ještě necelé dvě minuty před koncem vedli 2:1, ovšem po chybě v obraně hosté dostali zápas do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
Malec zůstal úplně sám mezi kruhy a Kohouty to mohlo mrzet. Jeho pokus Halász vyrazil neuvěřitelně betonem!
59:40
Hosté buly v útočném pásmu sice vyhráli, ale domácí je vyhnali.
59:34
Po zásahu Halásze se bude vhazovat v domácí třetině.
59:30
Půl minuty do konce, Piráti se snaží o obrat.
58:49
Obrovská chyba domácích necelé dvě minuty před koncem! Když už se zdálo, že Kohouti zápas dovedou do vítězného konce, zachybovala olomoucká defenziva. Hřebejk předložil kotouč DAVIDU HRUŠKOVI, který sám před Halászem uspěl. Asistence: Štěpán Hřebejk.
57:53
Až nyní se to Kohoutům podařilo, hrají ale znovu Piráti, kterým jde momentálně o hodně.
57:31
Hanáci se nemohou vymanit z tlaku soupeře, vyhozené kotouče soupeři sbírají na modré.
56:39
Mora poslala puk pryč ze své třetiny a honem vystřídala. Hostům nezbývá moc času.
56:22
A to jen za cenu zakázaného uvolnění. Olomoučtí jsou pod velkým tlakem svého soupeře!
56:04
Piráti jsou znovu usazeni v domácí třetině, bílý se brání.
55:30
Krstev napřáhl snad ještě z vlastní poloviny, Halász jeho ránu vyrazil do rohu svého pásma.
55:07
Zakázaným uvolněním se provinila domácí Mora, Kohouti tak nemůžou střídat.
54:58
Chvíli poté, co se domácí hned po buly osvobodili, se do hry vrátil Pekr. Mora je kompletní.
54:44
Ruttovo zakončení končí někde ve výstroji Halásze, hra bude pokračovat vhazováním u domácích v pásmu.
54:35
Puk je opět za brankou hostujícího celku, Piráti musí začínat od své branky.
54:05
Proti ráně chomutovského obránce od modré dobře vystoupil někdo v bílém dresu. Kohouti se osvobozují.
53:32
Ohlušující pískot doprovází kombinaci Pirátů v útočné třetině.
53:05
Kucharczyk bezpečně vyhazuje kotouč na druhou stranu kluziště k Růžičkovi.
52:58
No a domácí půjdou podle všeho do čtyř. Sikora (CHM) obdržel osobní desetiminutový trest, na domácí straně na dvě minuty odjíždí Pekr (OLO).
52:58
Po zákroku Halásze se před domácím brankovištěm strhla mela, do které se zapojili hokejisté obou celků. Staněk (OLO) si to rozdal se Sikorou (CHM), který v souboji zahodil rukavice.
52:49
Olomoučtí přes střední pásmo poslali puk až k Růžičkovi.
52:27
Kubinčák se hnal do zakončení, po přechodu útočné modré byla jeho akce ale zastavena hvizdem rozhodčího, který si všiml postavení mimo hru.
52:00
Švaňhal přišel o kotouč u domácí branky, kterého se zmocnil Kaše. Před domácím brankovištěm se útočníkovi Chomutova se podařilo i zakončit, puk těsně branky Mory minul.
51:33
Piráti byli vyhnáni z domácí třetiny, ovšem už se znovu stahují do ní.
50:43
Hosté nebezpečně operovali před domácí klecí. Nahození zpoza Halászovy svatyně nikdo v modrém drese nedokázal zasunout. Domácí klec je posunutá, hra se musí přerušit.
50:10
Totožná situace. Houdek tentokrát od modré puk jen nahodil do brankoviště, kde se o něj strhla mela. Defenziva Pirátů ale nakonec puk vyhodila. To vše ale až ve chvíli, kdy byla hra přerušena.
50:01
Třetí třetina se přelévá do druhé poloviny. Houdkovu bombu od modré našel Růžička bezpečně ve své lapačce.
49:55
Oba celky jsou již kompletní, Mora měla další možnost navýšit. Po pasu Ostřížka pálil tvrdě Selingr, ale Růžička jeho ránu zlikvidoval.
48:47
Nádherná akce z domácí produkce. Vodný ze středního pásma uviděl rozjetého Švaňhala, který byl sám před brankou soupeře, ale dle svých představ nezakončil.
47:54
Hruška v pásmu soupeře hodně dlouho držel puk na své holi a soupeře k němu vůbec nepouštěl. Jenže co je mu to platné, když nedokázal zakončit.
47:34
Zatímco olomouckými tribunami probíhá mexická vlna, hosté se provinili postavením mimo hru.
47:12
Obě strany si nyní zahrají ve čtyřech. Svoboda (CHM) a Jaroměřský (OLO) opouští hrací plochu za hrubost.
47:12
Zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve sám na hostující branku unikal Ostřížek, ale neproměnil. Následně se na druhé do podobné situace dostal Svoboda, ale ani on si nevedl úspěšně. Halász zasáhl vyrážečkou.
46:42
Po buly ve středním pásmu domácí vyhodili na zakázané uvolnění, vhazovat se tak musí před gólmanem Mory.
46:35
Olomouc právě vstřelila branku!
A vyprodaný stadion může slavit puk v síti svého dnešního soupeře. Po ráně Diviše z těžkého úhlu vyrazil gólman Pirátů puk jen do prostoru před sebe, kde se zorientoval nejlépe ALEŠ JERGL, který dopravil puk za záda Růžičky. Asistence: Richard Diviš, Ondřej Švaňhal.
Olomoucký stadion podruhé během tří dnů hlásí vyprodáno! I dnes si cestu na hokej našlo 5500 diváků.
46:17
Malec se s pukem na hokejce vrhl proti třem obráncům, což bylo nad síly hostujícího beka, který o kotouč přišel.
45:59
Nahozený kotouč ze středního pásma poslal tělem Bartoň na střídačku. Bude se vhazovat na domácí straně.
45:31
Kubinčák obdržel přihrávku zpoza branky, kotouč přes připraveného gólmana domácího celku ale nepropasíroval.
44:59
Cartelli dostal nabito na modré, jeho tvrdý projektil jen těsně minul pravou tyč hostující klece.
44:30
Sikora se hnal do zakončení, jeho průnik do třetiny Hanáku stínoval Ondrušek, který zamezil nějaké lepší zakončení hostujícího hráče.
43:55
Selingr vybojoval v obranné třetině puk, který předložil Jaroměřskému. Domácí bek se vydal na průzkum útočného pásma, jeho rána skončila tečovaná v ochranné síti.
43:27
A chvíli poté se domácí provinili i zakázaným uvolnění. Hra tak po přerušení hry zamíří k Halászovi.
43:13
Švaňhal se hnal po levé straně do útočného pásma, kde byl ale bohužel pro něj a jeho tým dříve, než kotouč. Postavení mimo hru.
42:44
Hosté se početní výhodě domácího celku ubránili, na ledě jsou v kompletní sestavě.
42:19
Po několika přihrávkách v útočném pásmu se ke střele odhodlal Ostřížek. Puk svatyni soupeře těsně minul.
41:37
Přesilové hry domácích nejsou dnes příliš dobře odehrané. Zakázané uvolnění Mory posílá hru před Halásze.
41:15
Olomoučtí zvolili velmi zvláštní přechod do útočné třetiny, Vodný na modré hru pozastavil a puk poslal spoluhráči. To mu ale nevyšlo.
40:56
Houdek na modré posílal kotouč Ondruškovi na druhé straně, puk ale během toho přešel do středního pásma.
40:44
Hanáky čeká přesilová hra. Hřebejk (CHM) podrazil Marosze, který se dral do zakončení.
40:23
Olomoučtí opět vyhráli buly a chtěli se vrhnout do útočení. Na modré je ale zastavili rozhodčí, kteří si všimli postavení mimo hru.
40:01
Druhá dvacetiminutovka gólovou radost ani jednomu týmu nepřinesla. Šance byly k vidění na obou stranách, gólmani ale tentokrát vládli na obou stranách. Rozuzlení tak přinese až třetí dějství, nebo dokonce prodloužení. Poslední část začne v 19:34.
40:00
39:22
Ostřížek prudkým nahozením před brankoviště vyzval k zakončení Pekra. Útočník Mory ale letící kotouč netrefil.
39:00
Kohouti opět dělají svému soupeři problémy, k ohrožení Růžičkovy klece je ale Piráti nepustili.
37:46
Kohouti se po špatné rozehrávce soupeře usadili na několik desítek vteřin v pásmu soupeře. Zakončovat mohl Marosz, ale se střelou příliš dlouho čekal.
37:11
Vodného střelu gólman Chomutova neudržel ve výstroji, k dorážce se ale nikdo z domácích nedostal.
36:50
Postavení mimo hru z pohledu Pirátů, vhazovat se bude ve středním pásmu před střídačkou Chomutova.
36:30
Ondrušek otálel s rozehrávkou a o kotouč málem i přišel. Naštěstí pro Moru ale celá situace dobře dopadla, hosté se ke kotouči dostali až ve středním pásmu.
35:45
Rutta nahazoval od mantinelu kotouč před brankoviště, spoluhráče v modrých dresech ale puk nenašel.
35:25
Hřebejk obdržel přihrávku zpoza domácí branky, jeho pokus z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Halász. Domácí gólman sice kotouč neudržel, hra ale byla ještě před jakýmkoli nebezpečím přerušena.
34:59
Do protiútoku si to zamířil Vodný společně se dvěma spoluhráči, ani on ale navštívenku Růžičkovi neposlal.
34:35
Piráti se zdrželi chvíli v pásmu před Halászem, ale střelecký pokus na domácí branku nevyslali.
34:02
Po vyhraném buly domácí posílají puk o mantinel do útočného pásma a okamžitě jedou střídat.
33:55
Kohouti se provinili zakázaným uvolnění. Přestože střídat nemohou, hráči si přesto odpočinou, neboť pauzu mezi vhazováním prodlouží komerční pauza.
33:29
Piráti se ubránili třetímu oslabení, stav zůstává stále nerozhodný.
33:10
Rác se po samostatné akci dostal až do brankoviště. Růžička ve spolupráci s obránci ale dokázal šanci Kohoutů zneškodnit, poté i vyhodit.
32:43
Hanáci nemohou projít přes střední pásmo, hosté jsou na ataky svého soupeře připraveni.
31:56
Houdek se dostal ke střele od modré, úspěšný zásah betony si připisuje Růžička.
31:39
Malec dokázal vyhodit puk z obranné třetiny až do pásma Mory, kde ještě operují Piráti a znemožňují soupeři rozehru.
31:29
Hanáci dělají svému soupeři problémy v útočné třetině a získávají další přesilovou hru. Krstev (CHM) bude pykat za podražení.
30:49
Nejprve zkoušel bekhendem štěstí Jergl, o pár vteřin později Švaňhal hledal svého spoluhráče před brankovištěm, pas byl na něj ale prudký.
29:52
Mora špatně rozehrála a rozhodčí pískají zakázané uvolnění. Vhazování před domácí svatyní.
29:32
Marosz s Knotkem bojovali o kotouč v útočné třetině u mantinelu. Ve skrumáži mezi čtyřmi hráči byli ale šťastnější ti hostující, kteří puk vybojovali.
28:40
Obrovská šance Pirátů skončila nevyužitá. Poté, co se hosté dostali po rychlém přechodu až k brankovišti soupeře, dostal puk ke střele mezi kruhy Krstev. Hostující bek si jej ještě potáhl doleva, napálil ale jen tyč!
28:19
Už podruhé v krátkém časovém sledu se vhazuje po levici Růžičky. Nejprve hostující brankář přerušil akci Mory, poté hosté vyhodili o mantinel znovu mimo plochu.
27:25
Odražený kotouč doputoval na levý kruh ke Cartellimu, jehož projektil tečoval někdo z hráčů před brankou mimo tři tyče.
27:06
Kohouti navštívili útočnou třetinu, Růžičku v brance soupeře ale neohrozili. Hosté vzápětí vyhodili puk na tribunu, jednalo se však o tečovaný výhoz, takže vylučovat se nebude.
26:38
Krstev obdržel puk do ideální pozice před kruhy, odkud prověřil reakce Halásze. Domácí brankář pravým betonem šanci soupeře zneškodnil.
26:15
Chomutovští jsou po nevyužitých přesilovkách soupeře aktivnější. Před vhazováním v útočné třetině Pirátů proběhne komerční pauza.
26:06
Rychlá kombinace na jeden dotek skončila u Havla, který mohl mít dobrou pozici ke střele. Jenže kotouč hostujícímu obránci utekl z čepele a vypadl ze třetiny.
25:24
Svoboda vybojoval u mantinelu puk pro své spoluhráče, kteří vzápětí musí svádět s domácími beky souboje za brankou Halásze.
24:29
Piráti jsou na ledě v kompletním složení. Těžké chvilky mají za sebou a nyní mohou útočit.
24:22
V závěru výhody chtěl střílet od modré Bartoň, ale rána mu vůbec nesedla. Kotouč tak v pohodě zablokoval první obránce Chomutova.
23:45
Piráti, kteří jsou již ve čtyřech, se pokračující výhodě svého soupeře dobře brání a vyhazují puky k Halászovi.
23:00
Cartelli se nakonec ještě ve dvojnásobné výhodě dostal do zakončení, jeho tvrdý projektil proletěl kolem svatyně soupeře.
22:40
Cartelli přišel o kotouč na modré, Mora tak přichází o možnost něco vymyslet.
22:29
Růžička zalehl kotouč v brankovišti, nikdo z domácích jej neatakoval. Nicméně Krstev (CHM) jednoho z domácích napadl, za což inkasuje dvě minuty. Mora bude hrát půl minuty proti třem.
21:45
Vodný promáchl před odkrytou klecí, domácí ale nadále drží pásmo a mají tlak!
21:33
Hanáci svírají svého soupeře v útočném pásmu, Růžička musí zasahovat proti pokusům domácích.
20:59
První vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá Bartečko (CHM) za podražení.
20:21
Stejně jako v první části domácí vyhráli buly. Tentokrát se ale hned vrhli do útočné třetiny, kde několika střelami ohrozili branku Růžičky. Hlavně na ránu Ostřížka musel gólman reagovat rychle.
20:01
Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše, prostřední dějství začne za pár okamžiků.
První dvacetiminutovka je minulostí, stav utkání je nerozhodný. Domácí se nejprve ujali vedení v páté minutě, kdy se prosadil Vodný. Hosté ale dokázali odpovědět po necelé čtvrt hodině hry, kdy využil samostatný únik Kaše. Druhá třetina začne v 18:48.
20:00
19:10
Olomoučtí fandové se dožadovali vyloučení hostujícího hráče, když jeden z chomutovských hráčů udeřil domácího hokejistu do obličeje.
18:47
Puk skončil v síti domácí branky, ovšem z vnější strany, kde jej Halász spolu s jedním spoluhráčem přikryl.
17:47
Gajovský hledal před domácí klecí Hřebejka, který ale domácího brankáře překonat nedokázal.
17:16
Další zmatky před hostující klec brankou nekončí. Po střele Houdka od modré dorážel ve skrumáži v brankovišti Vodný, ale puk za zmateným Růžičkou neskončil.
16:50
Nejprve olomoučtí hokejisté svého soupeře po chvíli v pásmu vyhnali do neutrální zóny. Poté se sami Piráti o šance připravují, když po vyhození je pískáno zakázané uvolnění.
16:10
Švaňhalův pokus hostující gólman zlikvidoval, do útoku míří Piráti.
15:25
Na druhé straně zahrozili Kohouti. Tečovanou ránu od modré z hole Bartoně hostující gólman snad ani nevěděl, jak vyrazil. Následná dorážka Ráce brankou také neskončila.
14:59
Hosté udrželi kotouč v útočné třetině a zamotali domácím bekům hlavy. Halász nakonec ale nemusel vytasit žádný zákrok, hosté se ke střele nedostali.
14:07
Marosz mezi dvěma obránci protlačil kotouč až do brankoviště, kam se okamžitě sjel i Vodný s Hermanem. Kotouč ale nakonec skončil v rohu kluziště, zřejmě po zásahu některého z obránců.
13:39
Hanáci jsou pod mírným tlakem, jen těžko se Mora k něčemu dostává. Po zákroku Halásze je na řadě komerční přestávka. Obě mužstva si tak mohou odpočinout a popřemýšlet, jak hrát dál.
12:52
Po necelých třinácti minutách je srovnáno. Na modré se kolem olomouckého obránce snadno protáhl ONDŘEJ KAŠE, který v samostatném úniku překonal Halásze bekhendovou kličkou. Asistence: Vojtěch Kubinčák.
12:00
Obrovská příležitost Mory. Před brankovištěm zůstal opuštěný Rác, který ani nadvakrát nedokázal Růžičku překonat. Následně chtěl pálit Pekr, ale k puku se nedostal.
11:21
Mrázkova bomba od modré proletěla nad hlavou domácího brankáře, který tak nemusel zasahovat.
11:07
Kohoutům se podařilo po delší době vyvézt puk ze své třetiny až k soupeři, do zakončení je ale Piráti nepustili.
10:12
Stehlík dostal nabito na útočné modré, jeho rána ale branku domácích netrefila.
09:56
Vyhození z obranné třetině nikdo na polovině soupeře netečoval, píská se tak zakázané uvolnění.
09:33
Nyní se hraje spíše před brankou Halásze, domácí často bojují o kotouče u mantinelu.
08:22
Naopak do protiútoku vyrazila domácí dvojice Pekr s Hermanem, do olomoucké akce ale dokázali hosté zasáhnout.
08:06
Piráti chvíli kombinovali v olomouckém obranném pásmu, Kohouti ale dokázali soupeře ubránit.
07:30
Havlovo nahození od modré prosvištělo kolem olomoucké svatyně, Halász měl ale o celé situaci dobrý přehled.
07:23
Vyhození domácích končí za brankou Růžičky, rozhodčí pískají zakázané uvolnění. Ještě před vhazováním po pravici Halásze proběhne komerční přestávka.
06:53
Hanáci bojovali o puk u mantinelu, nakonec ze souboje čtyř hokejek vyšli jako vítězové hosté, kteří poslali hru ven z pásma.
06:08
Cartelli se chtěl probít mezi třemi protihráči, mezi soupeři ale projít nedokázal a o kotouč přišel.
05:35
Po vyhraném vhazování v útočné třetině pálil od modré Houdek a gólman Chomutova musel být v pohotovosti.
05:22
Olomoucký zimní stadion mohl slavit podruhé. Během minuty po vstřelené brance totiž vyrazila Mora hned dvakrát do přečíslení. V té první Rác jen těsně minul pravou tyč hostující klece, o pár vteřin později se defenziva Pirátů stihla vrátit.
04:33
Zatímco v úvodních minutách hráli spíše hráči hostujícího celku, paradoxně první branku duelu mají na svědomí domácí. Vodný nejprve netrefil puk mezi kruhy, ovšem Hanáci se i tak udrželi v útočném pásmu. Bartoň z rohu nahodil do brankoviště, kde se ve skrumáži těl zjevil puk na holi MICHALA VODNÉHO, který neměl problém zakončit. Asistence: Jakub Bartoň, Rostislav Marosz.
03:27
Hanáci nevydrží příliš dlouho na kotouči, hrají tak spíše Piráti. Střelu Hrušky gólman Mory vyrazil před sebe, kde nebezpečí odvrátila obrana.
02:56
Jaroměřského pokus po ledě likviduje Růžička, který včas sklapl betony k sobě.
02:14
Svoboda obdržel po chybě domácích kotouč mezi kruhy, ještě před nějakým zakončením mu však znemožnil vystřelit Ondrušek.
02:02
Olomoučtí nemohou projít přes střední pásmo, jejich akci nyní zastavilo zakázané uvolnění.
01:45
Sikora zavezl puk po levém křídle do útočné třetiny, jeho následná střela byla zblokována domácí obranou do ochranné sítě.
01:22
První nebezpečná situace, kterou musel řešit domácí brankář. Hruška vybruslit s pukem od mantinelu až mezi kruhy, odkud bekhendem upozornil na svou přítomnost Halásze. Slovenský brankář puk udržel ve výstroji.
00:50
Růžička si připisuje první zákrok duelu, žádnou velkou práci ale gólman hostů neměl.
00:34
Hosté ve středním pásmu získali puk, Bomersback ale jen vyhodil do útočného pásma a se svou lajnou odjel střídat.
00:05
Úvodní buly vyhráli ve svůj prospěch Kohouti, kteří jsou s kotoučem za vlastní brankou.
00:01
Hráči obou celků stojí na modrých čarách, kapitáni se seznamují se čtveřici arbitrů. Olomoučtí budou hrát v bílých dresech, hosté z Chomutova v tmavě modrých. Důležitá bitva startuje za pár okamžiků.
Olomouc zažívá hokejovou horečku. Už před zápasem obíhají tribuny mexické vlny.
Olomoucký zimní stadion se plní fanoušky. Návštěva jako v neděli proti Kladnu to sice asi nebude, i tak ale atmosféra utkání bude odpovídat důležitosti klání.

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Marosz, Knotek, Vodný – Pekr, Rác, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal.

Piráti Chomutov: Růžička (Kostúr) – Malec, Stehlík, Havel, Krstev, Mrázek, Rutta, Bartejs, Tejnor – Svoboda, Bartečko (C), Bomersback – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Šagát, Sikora, Hromas – Kaše, Kämpf, Kubinčák.

Rozhodčí: Minář, Hradil – Gebauer, Lederer.
V případě, že Olomoučtí v domácím prostředí dokážou dotáhnout zápas do vítězného konce, čímž získají tři nebo dva body, o postup do nejvyšší soutěže je již nikdo nebude moci připravit. Ve zbylých situacích by musely rozhodnout další kola.
HC Olomouc

Hanáci stále živí naději na extraligový sen, vždyť v tabulce na druhém místě mají na nepostupovou pozici náskok pěti bodů. Olomoučtí na rozdíl od svého úterního soupeře zažili během devíti kol pouze dva zápasy, kdy nezískali ani jediný bod, ve zbylých duelech buď zvítězili v základní hrací době, nebo alespoň dotáhli zápas do prodloužení. V neděli se Mora svému vytyčenému cíli přiblížila, před vyprodaným stadionem vyprovodila Kladno 5:3.

Nejvíce kanadských bodů v olomouckém mužstvu nasbíral David Ostřížek (4+5), kterému zároveň patří druhá pozice v tabulce produktivity soutěže. Společně se svým týmovým spoluhráčem Rostislavem Maroszem (4+1) pak vládnou střelcům čtyřčlenné skupiny. V brankovišti Kohoutů se pravidelně střídají Tomáš Vošvrda (90,18 %) a jeho jmenovec Halász (93,47 %). Poslední duel prvnímu jmenovanému vůbec nevyšel, střídat musel už po dvou minutách hry. Je tedy pravděpodobné, že proti Chomutovu se postaví Tomáš Halász.
Piráti Chomutov

Nejhorší celek uplynulé základní části hokejové Tipsport extraligy vstoupil do bojů o udržení dobře. Po třech odehraných kolech měli Piráti na svém kontě už osm bodů a vládli barážové tabulce. V následujících dvou týdnech ale Severočeši ztratili formu a ze šesti zápasů vydolovali jen čtyři body, přičemž tři až v posledním hraném utkání proti Mladé Boleslavi. Díky nedělnímu výsledku se tak svěřenci trenéra Becka udrželi ve hře o udržení, na první dva týmy tabulky Mladou Boleslav a Olomouc ale ztrácí tři kola před koncem stále pět bodů.

Nejproduktivnější hráč Chomutova je útočník Luboš Bartečko, který naskočil do všech devíti duelů a svému mužstvu přispěl třemi brankami a stejným počtem asistencí (3+3). Stejně tak je na tom je i Jaroslav Svoboda, shodou okolností odchovanec olomouckého hokeje. Mezi třemi tyčemi se Piráti v baráži spoléhají na služby Martina Růžičky (91,24 %), který pouze v jednom utkání přenechal své místo kolegovi Matúši Kostúrovi (70,00 %).
Už jen tři kola zbývají dohrát v extraligové skupině o udržení. Zatímco je již nyní téměř jisté, že Kladno bude v příští sezóně hrát jen první hokejovou ligu, ostatní účastníci baráže mají stále o co bojovat. A právě v úterý se může dokonce i rozhodnout. Olomouc se v domácím prostředí postaví Chomutovu. Utkání začíná v 18:00.