Tipsport Extraliga - Play-off Tipsport extraligy -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Vítkovice - 15. března 2022   19:00

Olomouc
10:29' Burian (Michal Kunc, Škůrek) • 30:15' Michal Kunc (Burian, T. Černý) • 52:24' David Krejčí (T. Černý)
3:4
(1:0, 1:1, 1:3)
Stav série: (2:2)
Vítkovice
31:38' Bernovský  (Flick) • 47:57' M. Kalus  (L. Krenželok, Bitten) • 48:32' Lakatoš  (A. Solovjov, J. Hruška) • 53:24' Lindberg  (Lakatoš)
Olomouc
Vladimír Pešina, Daniel Pražák – Tomáš Brejcha, Ondřej Malý
Zimní stadion Olomouc
4879 diváků
Vítkovice

SESTŘIH: Olomouc - Vítkovice 3:4. Lindberg v divoké přestřelce poslal sérii do pátého duelu

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

Vhazování: 39:28
Neskutečný trhák. Tak by se dala shrnout třetí třetina dnešního utkání. V ní Ostravané dokázali bleskově otočit vývoj. Nejprve vyrovnal Marek Kalus, načež o půl minuty z přesilovky propálil Konráda Dominik Lakatoš. Olomoučtí poté opět srovnali, a to díky svižnému projektilu Davida Krejčího. Poslední slovo však měl o 60 vteřin nato Tobias Linberg. Ostravané tak utíkají hrobníkovi z lopaty a vyrovnávají sérii na 2:2. Rozhodne se ve čtvrtek na půdě Vítkovic.
59:57'
Petr Fridrich ještě zkoušel zakončit do prázdné branky, to se mu ale nepodařilo. Nicméně mrzet jej to nemusí, Vítkovice toto utkání už zvládnou.
59:49'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., vysoká hůl + 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
59:49'
Dominik Lakatoš byl zasažen do obličeje, což se vůbec nelíbí Marku Kalusovi. Strhla se bitka s Jiřím Ondruškem, která na body dopadla lépe pro ostravského útočníka.
59:38'
Vítkovičtí drží puk u mantinelu a šetří čas.
59:20'
Konrád je znovu na střídačce.
59:07'
Pozor, sudí icing ruší, vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
59:07'
Zakázané uvolnění Vítkovic.
58:54'
David Krejčí připravil střeleckou pozici pro Tomečka, ten se ale netrefil. Hanáci hrají v šesti.
58:05'
Jan Knotek tečoval puk před brankou a chyběl mu jen kousek k tomu, aby vyrovnal. Stezkova klec byla poté posunuta, přičemž se do sebe hráči obou celků následně pustili. Rozhodčí ale vylučovat nebudou. Vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce.
57:45'
Tobias Lindberg pálil hned z buly. Snaha o překvapení se ale vítkovickému útočníkovi a střelci zatím rozdílové branky tentokráte nepodařila.
57:28'
Zakázané uvolnění Olomouce.
57:06'
Petr Fridrich dostal puk přes Škůrka na Konráda, střela to ale nebyla příliš prudká, a tak s ní domácí brankář nemel sebemenší problémy.
56:39'
Jan Švrček se snažil udržet puk v útočném pásmu, to se mu ale nepodařilo. Ofsajd.
56:29'
Střela Viléma Buriana od modré neudělala Stezkovi větší problémy. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
55:34'
55:29'
Střelu Jakuba Navrátila se snažil tečovat Lukáš Nahodil. Aleš Stezka byl, stejně jako v předchozích případech připraven.
55:20'
Jiří Ondrušek vyslal další dělovku od modré, Stezkova lapačka ale byla připravena.
55:05'
Hostům se opět povedlo vyhodit.
54'
Dravý průnik Lakatoše dokončil Lindberg, 3:4
54:45'
Nyní vítkovický brankář předvedl velmi důležitý zákrok pod odrazu puku od Lukáše Nahodila. Vítkovice stále vedou o jednu branku.
54:08'
Prudká rána Jiřího Ondruška skončila pouze na Aleši Stezkovi.
53'
Rychlé ruce Krejčího obstaraly vyrovnání, 3:
53:48'
Domácí nezvládli kombinaci a vyhnali se do středního pásma.
53:38'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 2 min.).
Dnešní utkání sleduje 4879 diváků.
53'
53:38'
Tomáš Černý schytal od Marka Kaluse tvrdý atak. Vypadá to, že rozhodčí budou vylučovat.
53:30'
Vilém Burian se okamžitě po buly vydal dopředu, zakončit ale nedokázal. Následně byla branka Aleše Stezky posunuta, a tak rozhodčí byli nuceni přerušit hru.
53:24'
Domácí si berou oddechový čas.
53:24'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Tak to je opravdu strhující! Vítkovice si berou své vedení zpět! Dominik Lakatoš dostal puk do útočného pásma, načež jej předložil TOBIASU LINDBERGOVI. Švédský internacionál přesnou ranou vymetl pravý horní růžek. Asistence: Dominik Lakatoš.
52:24'
Olomouc právě vstřelila branku!
A je opět vyrovnáno! Postaral se o to DAVID KREJČÍ, který si vybruslil na střed hřiště a rychle vypálil. Aleš Stezka neměl proti této ráně moc šancí. Asistence: Tomáš Černý.
51:48'
Dalibor Řezníček poslal dělovku od modré, ta byla poté ještě tečována. Puk ale nakonec skončil mimo branku.
50:44'
Rána Silvestera Kuska byla zablokována vítkovickými obránci. Hosté následně dostali puk do útočné třetiny.
50:16'
Nakonec vypálil Jan Švrček, Aleš Stezka ale předvedl úspěšný zákrok. Následně Ostravané vyhodili na zakázané uvolnění.
49'
Lakatoš bleskově využil přesilovku a hosté vedou, 2:3
49:49'
Olomoučtí se snaží odpovědět. Jsou usazeni v útočné třetině, ale střílet se jim nedaří.
48'
Kalus si našel odražený puk a vyrovnal, 2:2
48:32'
Pozor pozor! Vítkovice otáčejí skóre! Přesilovku rychle využívá přesnou střelou od modré čáry DOMINIK LAKATOŠ! Tak to je velice studená sprcha pro domácí celek. Asistence: Alexej Solovjov a Jan Hruška.
48:26'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jan Švrček – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).
47:57'
Vítkovice si nyní vytvořily souvislý tlak, který dokázaly přetavit ve vyrovnávající branku! Poté, co vypadl puk z klubka těl, se k němu dostal MAREK KALUS. Ten si následně přichystal forhendovou ránu, kterou překonal Branislava Konráda. Začínáme tedy odznovu. Asistence: Lukáš Krenželok a Samuel Bitten.
47:16'
Ihned po buly pálil Marek Kalus, prostor mezi třemi tyčemi se mu ale trefit nepodařilo.
47:14'
Na druhé straně pálil Jan Hruška, Branislav Konrád ukryl kotouč ve své výstroji a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
47:08'
Petr Kolouch nebezpečně tečoval před Stezkou, avšak hostující brankář zareagoval na směru dráhy letu a vyrazil jeho pokus.
46:28'
Do hry se zapojil i Branislav Konrád, který si sjel na branku a rozehrál na své spoluhráče.
46:01'
Aleš Stezka posunul puk na Lukáše Krenželoka, který následně podržel kotouč v obranném pásmu, aby umožnil svým spoluhráčům vystřídat.
45:05'
Nahození Petra Koloucha skončilo za brankou. Následně se ke střele dostal Michal Kunc, trefil však jen připraveného Aleše Stezku.
44:06'
Jan Bambula sice zachytil přihrávku směřující na Petra Fridricha, nakonec mu však sjel puk z čepele. Žádné větší nebezpečí tak zatím pro branku Vítkovic nehrozí.
43:18'
Lukáš Krenželok nabízel hůl na střelu svého jmenovce Kováře. Kotouč se mu ale zasáhnout nepovedlo, a tak mohou hrát znovu Hanáci.
42:39'
David Krejčí číhal před brankou a právě na něj mířilo nahození od modré. Exbostonský forvard se ale nakonec k teči nedostal.
41:55'
Puk se ocitl mezi střídačkami, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
41:25'
Dominik Lakatoš pálil ke vzdálenější tyči, přesně ale nezacílil. Následně se hosté provinili úmyslným ofsajdem, takže se hra přesune před Aleše Stezku.
41:01'
Nahození Jakuba Stehlíka neprošlo přes Jana Knotka, hráči v červeném se tak vydávají do protiakce.
40:38'
Nyní zkoušel zaútočit Lukáš Krenželok, narazil ale na dobře postavené obránce soupeře.
40:10'
Olomoučtí zvládli úvodní vhazování a posílají puk do útočné třetiny.
40:01'
Třetí část začne přibližně v 20:53.
Druhá třetina přinesla velmi podobný scénář jako ta první. Nejprve byli aktivnější Ostravané, ale přesto to byli Hanáci, kdo skóroval. A opět u toho byla dvojice Vilém Burian – Michal Kunc. V tomto případě si oba útočníci prohodili své role, tedy Burian přihrával, Kunc skóroval. Avšak Vítkovičtí se nevzdali a přichystali si bleskovou odpověď. Robert Flick se dostal do útočné třetiny, a vystřelil. Puk odrazil za brankovou čáru od nohy Jana Bernovského. Hosté navíc měli k dispozici i trestné střílení, které neproměnil Tomáš Guman. Stav po 40 minutách je tedy 2:1.
40:00'
39:57'
V posledních vteřinách se v plecharéně rozezvučel zvuk brankové konstrukce. Stalo se tak po bombě Davida Škůrka od modré čáry.
39:18'
Marek Kalus nabízel kotouč na teč. Trefil sice kalhoty Lukáše Kováře, od nich však hrací předmět za brankovou čáru nespadl.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Jan Švček zkoušel nabídnout puk před branku, trefil však jen přeed ním stojícího obránce.
38:16'
Buly se bude opakovat. Robert Flick přikopl kotouč, což se podle pravidel nesmí.
38:16'
37'
Guman ze samostatného nájezdu nevyrovnal, Konrád ho vychytal
37:59'
Tomáš Guman se snažil dostat přes mordou čáru, v tom mu ale úspěšným obranným zákrokem zabránil Jakub Navrátil.
37:29'
Hosté byli usazeni v útočné třetině, od modré pálil Solovjov, narazil ale na připraveného Konráda.
36:40'
Tomáš Guman se rozjel na Konráda, mezi kruhy zpomalil a vypálil. Branislav Konrád zachoval ledový klid a předvedl úspěšný zákrok. Stav je tedy stále 2:1.
36:40'
Trestné střílení! Petr Fridrich jel sám na Konráda, ale zakončení mu bylo překaženo Davidem Škůrkem!
36:02'
Přihrávku Jiřího Ondruška mohl přetavit ve třetí gól Jan Knotek. Narazil však na dnes výborně chytajícího Aleše Stezku. Následně rozhodčí odpískal zakázané uvolnění, poté si však své rozhodnutí rozmyslel. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
35:11'
Chyba Lukáše Klimka mohla vyústit v protiútok. Ten zastavil jeden z domácích hráčů, a ač to vypadalo jako nedovolený zákrok, rozhodčí se rozhodli nepískat.
34:14'
David Krejčí si vybruslil až do útočné třetiny, načež vypálil z pravého kruhu. Aleš Stezka utěsnil všechny mezírky včas.
33:35'
Aleš Stezka raději přikryl kotouč před dotírajícím Michalem Kuncem. Následuje komerční přestávka.
33:14'
32'
Rychlá reakce Ostravanů! Bernovský dokázal dotlačit puk za Konráda, 2:1
32:43'
David Škůrek tvrdě narazil na mantinel Petra Fridricha a získal puk pro své spoluhráče.
31'
Burian s Kuncem si vyměnili role a druhý jmenovaný zvýšil vedení Mory, 2:0
31:38'
Branka platí! Tak to je tedy blesková odpověď Ostravanů! Robert Flick se dostal do útočné třetiny, kde projevil přehled o hře a vystřelil. Puk se od tyče odrazil do nohy JANA BERNOVSKÉHO, a poté za brankovou čáru. To je velmi důležitá trefa pro hosty, kteří se vracejí do zápasu. Asistence: Robert Flick.
31:38'
Robert Flick dostal puk za brankovou čáru, bude se ale ještě zkoumat video!
31:15'
Hraje se nyní ve středním pásmu, kotouč mají na hokejce domácí.
30:15'
Olomouc vede o dvě branky. Poté, co se Hanáci vymanili z tlaku Vítkovic, se opět ke slovu dostala dvojice Vilém Burian – MICHAL KUNC. Akce to byla jako přes kopírák, jen si oba hráči vyměnili role. Burian tedy nyní předložil Kuncovi, který překonal Stezku střelou z první. Asistence: Vilém Burian a Tomáš Černý.
29:40'
Petr Fridrich to zkoušdl zprava, trefil ale jen připraveného Branislava Konráda.
29:20'
Vítkovičtí mačkali Hanáky, zakončit se jim ale přes všechnu snahu nepodařilo. Olomoučtí se už dostali do středního pásma.
28:53'
Velká chyba Silvestera Kuska mohla vést k vyrovnání, Ostravané se ale ke střele nedostali.
28:02'
Jan Bernovský se dostal k ráně zprava, kterou Konrád vyrazil ramenem. Následně pálil i Karel Plášil, který však trefil pouze plexisklo nad brankou.
27:36'
Marek Kalus vyrazil z trestné lavice rovnou do útoku, ke střele se ale díky včasnému zásahu olomoucké obrany nedostal.
27:19'
27:00'
Hanáci se sami vyhnali do středního pásma.
26:50'
K ráně od modré se dostal David Krejčí. Aleš Stezka ovšem dobře viděl a kotouč bez problémů lapil.
26:28'
Domácím se zatím nedaří dostat do útočné třetiny. Vítkovice předvádějí výborné oslabení.
26:14'
Lukáš Nahodil se tlačil do zakončení, vítkovická obrana ale dobře zapracovala. Následovalo další vyhození.
25:32'
Jan Káňa nepřesně přihrál Jiřímu Ondruškovi. Hosté se zvládli osvobodit.
25:19'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Marek Kalus – 2 min., podrážení).
24:51'
Na druhé straně krátce po sobě zakončovali Jan Hruška a Ruslan Pedan. Branislav Konrád si s oběma pokusy poradil a přerušil hru.
24:24'
Chyba v obranném pásmu vedla k obrovské šanci Lukáše Klimka. Ten se snažil Stezku překonat střelou zápěstím avšak i tentokráte byl hostující brankář na svém místě.
24:05'
Tomáš Dujsík trefil jen před ním stojícího obránce. Následnou útočnou akci Hanáků zastavil hvizd čárového sudího, který si všiml ofsajdového postavení.
23:43'
Další úspěšný zákrok Stezky, tentokráte proti pokusu Jana Knotka.
23:35'
Silvester Kusko si sjel na levý kruh a vypálil příklepem. Aleš Stezka vyrazil puk do ochranné sítě.
23:22'
Konrád teď měl štěstí. Těsně před ním tečoval puk Samuel Bitten a chybělo málo, aby z toho byla vyrovnávající branka.
23:06'
Zakázané uvolnění domácích.
23:02'
Jeden z hostujících hráčů zasáhl puk vysokou holí. Vhazovat se tak bude po levici Aleše Stezky.
22:39'
Přihrávka Jana Káni byla na Vojtěcha Tomečka příliš prudká. přesto se však domácí útočník snažil posunout kotouč na Davida Krejčího. Neúspěšně.
22:04'
Branislav Konrád neměl se střelou z pravého kruhu problém. Aby uklidnil situaci před svým brankovištěm, podržel puk ve své rukavici a přerušil hru.
21:54'
21:40'
Oba vyloučení borci už jsou na ledě, pokračujeme tedy v klasickém počtu hráčů.
21:33'
21:22'
21:10'
Aleš Stezka pokryl ránu Tomáše Dujsíka od modré a přerušil hru.
20:55'
Tvrdá rána Alexeje Solovjova se odrazila od zadního mantinelu až za Aleše Stezku.
20:10'
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli Ostravané. Stále pokračujeme ve čtyřech, na trestné lavici sedí Robert Flick a David Krejčí.
20:01'
Prostřední perioda začne přibližně v 19:58.
První třetina je za námi. Sledujeme atraktivní hokej, jenž je zcela hoden play-off. V první polovině úvodní dvacetiminutovky byli aktivnější Ostravané, Jan Hruška trefil tyč, avšak poté převzali iniciativu Hanáci, kteří také vstřelili úvodní branku. Po přihrávce Michala Kunce se prosadil Vilém Burian. Uvidíme, zdali vysoké tempo, ve kterém oba celky hrají, bude k vidění i v dalších částech dnešního utkání.
20:00'
19:33'
Tak tohle David Krejčí nedomyslel. Dominiku Lakatošovi posunul hůl k mantinelu ve chvíli, kdy si pro ní vítkovický útočník jel. Podle pravidel je toto nedovolené bránění. Hrát tak budeme ve čtyřech.
19:22'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Robert Flick – 2 min., sekání).
19:16'
Přihrávka, která původně směřovala na Rastislava Deje, skončila u Lukáše Kováře. Bek s osmnáctkou na zádech vypálil, trefil ale pouze Vojtěcha Tomečka. Puk končí v ochranné síti.
19:00'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:44'
Tomáš Dujsík čekal za brankou, až jeho spoluhráči vystřídají. Poté ale předvedl nepřesnou rozehrávku, která nakonec skončila zakázaným uvolněním.
17:45'
Jan Bambula doslova vyplaval před Stezkou a už už se chystal zakončit. Výbornou obrannou práci ale předvedl Alexej Solovjov, který mladému útočníkovi v poslední chvíli sebral puk z hole.
16:59'
Vítkovický brankář tentokráte lapil dva střelecké pokusy v krátkém sledu. Nejprve na něj nevyzrál Michal Kunc, poté ani Dalibor Řezníček.
16:04'
Parádní zákrok předvedl nyní Stezka proti střele Vojtěcha Tomečka, jenž dostal ideální přihrávku od Davida Krejčího. Na druhou stranu se okamžitě vydal Jan Hruška, který předvedl zajímavý střelecký pokus, který skončil jen těsně vedle tyče. Velké příležitosti na obou stranách.
15:30'
Puk se ocitl v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Aleše Stezky.
15:20'
Lukáš Klimek nabil na modrou Davidu Śkůrkovi. Jeho střelu Stezka lapil a další dorážky neumožnil.
14:46'
Lukáš Krenželok předával puk před branku, tam ale nikoho z volných spoluhráčů nenašel. Zbytek formace totiž mezitím zamířil na střídačku.
13:50'
Další zákrok vítkovického brankáře, jenž následně přerušil hru.
13:41'
Souhra Kunc-Burian mohla nyní přinést kohoutům další úspěch. První jmenovaný se obtočil kolem obránce na modré čáře, načež předložil druhému. Ten si puk zpracoval, vypálil, avšak Aleš Stezka svůj tým podržel.
13:14'
13:06'
Samuel Bitten se vzepřel dvojnásobné přesile a vypálil. Jeho rána se ale až ke Konrádovi nedostala. Na druhou stranu se pak vydal Michal Kunc, jehož útočné snažení zastavil hvizd čárového sudího. Ofsajd. Následuje komerční přestávka.
12:12'
Karel Plášil podržel puk za brankou a umožnil svým spoluhráčům vystřídat.
11'
Kuncovu přesnou přihrávku uklidil Burian, 1:0
11:31'
Lukáš Kovář zkoušel vyslat dlouhou přihrávku na Lukáše Krenželoka. Kotouč však skončil pouze na domácích hokejkách.
10:29'
Ačkoliv byli Ostravané v prvních deseti minutách lepším celkem, jsou to Olomoučtí, kdo otevírá skóre. Michal Kunc se dostal k puku ve střední třetině, projel do té útočné a předložil přesnou přihrávku VILÉMU BURIANOVI, který si sjel před branku. Útočník se čtyřiadvacítkou na zádech pak z první poslal hrací předmět za Stezku. Asistence: Michal Kunc a David Škůrek.
09:48'
Vojtěch Tomeček byl postrčen Karlem Plášilem na mantinel, rozhodčí ale vylučovat nebudou. Na druhou stranu se tak vydal Lukáš Kovář, jenž ale narazil na Jana Švrčka.
09:08'
Marek Kalus se dral dopředu a nakonec se mu podařilo z levé strany vystřelit, Branislav Konrád však tuto ránu vyrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude v levém kruhu.
08:43'
Jan Hruška nahodil puk ze střední třetiny na Branislava Konráda. Slovenský gólman nechtěl nic riskovat a raději přikryl kotouč. Následuje komerční přestávka.
08:00'
Aleš Stezka si sjel pro puk za branku a rozehrál na volné spoluhráče.
07:41'
Stejným prohřeškem se nyní provinili i Ostravané.
06:50'
06:32'
Jan Hruška se ocitl zcela sám na levém kruhu. Se zakončením ovšem lehce vyčkával, a tak se Branislav Konrád stihl proti jeho pokusu přesunout. I tak ale nezasáhl. Pomohla mu tyč.
05:38'
Odražená střela Vojtěcha tomečka se dostala k Vilému Burianovi. Ten zkoušel vypálit beckhendem, branku ale netrefil.
04:55'
Přihrávka Dominika Lakatoše nenašla vhodného adresáta. Puk končí ve střední třetině.
04:22'
04:10'
Střela Jiřího Ondruška po vyhraném vhazování skončila mimo tři tyče.
04:04'
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tobias Lindberg – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
04:04'
Hosté vystřelili po odpískání ofsajdu, což vyvolalo další hromadnou šarvátku.
03:35'
Ofsajd Olomouce.
03:20'
Z přesilovky 4 na 3 je už 5 na 4. Dujsík s Lindbergem jsou na ledě.
02:46'
Kohouti vyhráli buly a posílají kotouč přes všechny čáry.
02:40'
Střelu Dominika Lakatoše z hranice mezikruží schoval Branislav Konrád do své výstroje a přerušil hru.
02:30'
Vítkovičtí mají k dispozici přesilovku 4 na 3, Hanákům se ale podařilo dostat puk do středního pásna.
02:22'
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Nahodil – 2 min., hákování).
02:00'
Hrálo se chvíli ve středním pásmu, nyní však Ostravané operují v útočné třetině.
01:20'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Tobias Lindberg – 2 min., hrubost).
01:20'
V první velké šanci se ocitl Petr Fridrich, jenž se dostal sám před Konráda. Zkoušel proti němu nasadit forhendovou kličku, ale nakonec neuspěl. Poté vznikla první šarvátka, sudí budou vylučovat na obou stranách.
00:58'
Branislav Konrád má první zákrok. Kryl ránu Dominika Lakatoše.
00:41'
Vojtěch Tomeček kombinoval s Janem Káňou, avšak ke střele se ani jeden z domácích útočníků nakonec nedostal. Puk je ve středním pásmu.
00:10'
Úvodní buly vyhráli Olomoučtí a hned nahodili puk do útočné třetiny.
00:01'
Před zápasem ještě zazní státní hymna, start se tedy o chvilku odloží.
Oba brankáři už přivádějí své celky na modré čáry, utkání za malou chvíli začne!

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Klimek, P. Kolouch, Navrátil – Burian, Nahodil, Michal Kunc.
Trenér: Zdeněk Moták, Jan Tomajko

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – R. Polák (C), A. Solovjov, R. Pedan, Jakub Stehlík, Plášil, L. Kovář, Prčík – L. Krenželok (A), Bitten, M. Kalus – Lakatoš, Lindberg, Fridrich – Dej, J. Hruška (A), Guman – Dostálek, Flick, Bernovský.
Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Vladimír Pešina, Daniel Pražák – Tomáš Brejcha, Ondřej Malý.
3. zápas – OLO – VIT: 3:2

Do třetího zápasu vstupovali Vítkovičtí v nelehké pozici. Týmem prostoupila viróza a jen den před utkáním se sešli na tréninku pouze dva hráči a dva trenéři. Přesto však svěřenci kouče Miloše Holaně předvedli na Hané velmi dobrý výkon. Do vedení se sice dostali domácí kohouti díky Jakubu Navrátilovi, jenž využil perfektního pasu Davida Krejčího a přesnou střelou zápěstím vymetl pravý roh Stezkovy branky. Vítkovicím se ale podařilo vyrovnat díky ráně od modré z hole Alexeje Solovjova.

Obdobná situace se pak opakovala ještě jednou. Po devadesáti vteřinách od Solovjovovy branky vrátil Hanákům vedení Michal Kunc, který pohotově dorazil střelu Tomáše Dujsíka. Ani tentokráte však Ostravané nehodili flintu do žita a podobně, jako Solovjev, překonal Konráda necelých sedm minut před konec Karel Plášil.

Vítkovičtí ale poté doplatili na vlastní nedisciplinovanost. Na trestnou lavici krátce po sobě zamířili Jakub Stehlík a Lukáš Krenželok, přičemž Hanáci dvojnásobnou přesilovku přetavili ve vítězný gól. Tvrdou ranou se prosadil David Krejčí. Dnes se tak budou kohouti před vlastními fanoušky pokoušet o postup do čtvrtfinále.
2. zápas – VIT – OLO: 1:3

Druhé utkání už svěřenci trenérského Tandemu Moták-Tomajko zvládli daleko lépe. Do vedení šli už v páté minutě zásluhou Jana Bambuly, který si tak spravil chuť po trpkém odvolání gólu v nastaveném čase úvodního střetnutí. Vítkovičtí se ovšem nenechali srazit a po čtyřech minutách vyrovnali. Postaral se o to Samuel Bitten.

Jako rozdílový hráč se ale poté projevil Jan Knotek. Právě on totiž byl olomouckým klíčem k úspěchu. Do konce první dvacetiminutovky vrátil kohoutům vedení, načež ihned zkraje periody druhé dal důležitou uklidňující branku. Ostravané se snažili o snížení. V posledních dvou minutách zkusili i hru v šesti, kýžené trefy ale nepřišly. Skóre 1:3 tak vydrželo až do závěrečné sirény.
1. zápas – VIT – OLO: 4:3 pr.

Úvodní měření sil přineslo velice vyrovnanou bitvu. V první polovině měli navrch Ostravané. Ti také odskočili do dvoubrankového vedení. V šestnácté minutě se prosadil Jan Hruška, v pětatřicáté pak Tobias Linberg. Hanáci ale jakoby poté vstali z mrtvých a do druhé sirény vyrovnali. Nejprve Aleše Stezku překvapil Petr Kolouch, načež minutu před sirénou vyrovnal David Krejčí.

Tři minuty před koncem třetí části vstřelil třetí branku Vítkovic Jan Hruška a vše směřovalo k tomu, že si domácí zajistí první výhru už v základní hrací době. Jenže pak přišlo vyloučení Lukáše Krenželoka. Olomoučtí vylepšili svojí přesilovku odvoláním Konráda, což se jim vyplatilo. 44 sekund před koncem skóroval Jiří Ondrušek. Šlo se tak do prodloužení, které nabídlo svůj vlastní příběh. Kohouti se totiž už radovali – Stezku propálil Jan Bambula. Trenéři Ridery si ale vzali výzvu, která odhalila postavení Davida Krejčího v brankovišti. Z radosti se tak náhle stal zmar, který byl ještě umocněn poté, co Marek Kalus přesnou tečí dostal puk za Konráda. Ostravané tak slavili první výhru.
Stav série – 2:1

Poté, co oba celky vyhrály v Ostravě po jednom utkání, se série přesunula do Olomouce. Vítkovičtí se duely v plecharéně pokusili odložit vzhledem k zdravotním problémům, které v kádru panovaly. To jim však nakonec nebylo umožněno. Přesto však svedli s Hanáky vyrovnanou bitvu, v níž domácí vstřelili vítěznou branku až dvě a půl minuty před koncem. Kohouti mají tedy k dispozici mečbol. Podaří se jim už dnes postoupit? Jednotlivé zápasy si nyní shrneme podrobněji.
Zdravím vás z olomoucké plecharény! Dnes budeme společně sledovat čtvrté utkání předkola play-off mezi týmy HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.