Kladenští Rytíři si z Budvar arény odvážejí tři body, o kterých rozhodli obrovskou efektivitou hlavně ve druhé třetiny, kdy jim tam padlo doslova na co sáhli. Vyprodaná Budvar aréna viděla další galapředstavení kladenské první lajny v čele s Jaromírem Jágrem, která režírovala tři body pro Středočechy. Extraliga pokračuje již v úterý, kdy Mountfield zajíždí do Chomutova. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek nedělního večera.

Mountfield právě vstřelil branku!
Tak přeci jen snížení. Od modré vypálil Jank, trefil JIŘÍHO ŠIMÁNKA, který v pádu dorazil kotouč za Cháberu. Asistence: Bohumil Jank, František Ptáček.
59:00
Závěrečná přesilovka Mountfieldu už se početní výhodě příliš nepodobá.
58:18
Antonín Melka (KLA) - 2 minuty za nedovolené bránění.
58:00
Frühauf střílel z levého kruhu, ale Chábera potvrzuje svůj dnešní výborný výkon.
57:21
Židlický objížděl branku podobně jako vždy Plekanec, ale Kantor byl dostatečně rychlý.
57:01
Jágrova pětka znovu na ledě a baví se hokejem.
56:10
Další icing Středočechů.
55:50
Utkání se spíše dohrává, diváci se přesto hokejem baví a chtějí nějakou branku od svého mužstva.
55:00
Martínek se zjevil v dobré šanci, ale gólman Rytířů byl znovu na místě.
54:28
Potvrzeno to, co se vědělo už dlouho dopředu: dnešní utkání je vyprodané - 6421 diváků.
54:28
Několikaminutové snažení kotle začíná sklízet ovoce a arénou obíhá jedna mexická vlna za druhou.
53:29
Jank zakončil svůj únik z úhlu po návratu z trestné lavice střelou do Chábery.
53:10
Jágrova formace motá Jihočechy.
52:30
Šimánkovi se povedlo vyhodit přes celé kluziště.
52:15
Bez ohledu na stav se domácí kotel snaží rozjet mexickou vlnu. Zatím marně.
51:50
Hosté se sami vyhnali ze třetiny.
51:20
Bohumil Jank (CEB) - 2 minuty za sekání.
50:05
Jágrův druhý gól v zápase je další stvrzenkou tří bodů pro Rytíře.
49:29
Kladno právě vstřelilo branku!
JAROMÍR JÁGR si bez větších problémů rozpohyboval Kantora a mezi jeho betony skóroval.
49:29
Frühauf fauloval unikajícího Jágra a je nařízeno trestné střílení.
49:14
Jágrova formace se provinila zakázaným uvolněním.
48:53
Frühaufovu vizitku přijal kladenský gólman bez problémů.
48:47
Červený vyzval ke střele Martínka, ten neváhal, ale Chábera byl na místě.
48:20
Kuchejdovu ránu Kantor vyhlavičkoval.
47:41
Vydarený chyboval při rozehrávce, ale Patera toho nedokázal využít.
47:24
Podlešákův výpad do ofenzivy zastavil ofsajd.
46:45
Jágr vedl přečíslení tři dva, ale prováhal ideální moment a z akce nic nebylo.
45:40
Jankův pokus od modré zneškodnil Chábera.
45:25
Kladno se v klidu brání, teď se provinilo zakázaným uvolněním.
44:59
Hosté jsou kompletní.
44:45
Na Frühaufovu nabídku na teč nikdo nereflektoval.
43:51
Stejně vyřešil i navštívenku od Martínka.
43:27
Kotalíkovu dělovku Chábera vyráží do rohu.
42:59
Jan Eberle (KLA) - 2 minuty za hákování. Přesilová hra číslo čtyři pro Mountfield.
42:01
Podlešák tečoval těsně před Cháberou mimo branku.
41:34
Domácí ukazují, že mají chuť bojovat a zápas nevzdávají.
40:28
Jankova ostrá střela protáhla Cháberu.
40:01
Kladno je již zpět na ledě, tentokrát si dalo pozor na pozdní příchod. Nastupují i domácí, třetí třetina za chvilku začne.
Rytíři de facto rozhodli o své výhře neuvěřitelnou produktivitou a proměnili snad každou větší šanci. I když nám zbývá ještě jedna třetina, tak si musíme přiznat, že vstřelit za třetinu čtyři branky je pro Jihočechy hodně složitý úkol. Třetí třetina začne před vyprodanou Budvar arénou okolo 18:50.
Zásahy brankářů ve 2. třetině:

Lukáš Sáblík 8 - Jan Chábera 5.
40:00
39:21
Efektivní Kladno je naopak na koni a hlídá si průběh utkání.
38:30
Jihočeši jsou jako opaření a nedaří se jim vůbec nic.
37:09
To už je příliš i na Lukáše Sáblíka. Toho v brance nahrazuje Pavel Kantor.
37:09
A další gól v síti Lukáše Sáblíka. Domácí nedokázali několikrát vyhodit a přišel trest. Přesnou střelou se prosadil JAKUB VALSKÝ. Asistence: Antonín Melka.
36:40
Další gól znovu srazil domácí na dno.
35:14
Znovu se potvrzuje dnešní pravidlo. Rytíři skórují prakticky z každé šance. Tentokrát doklepl kotouč za Sáblíka po mele v brankovišti TOMÁŠ PLEKANEC. Asistence: Marek Židlický.
34:10
Šimánek nahodil kotouč z rohu pouze do boční sítě.
33:58
Nápor domácích vyústil v oddechový čas kladenského celku.
33:58
Další zakázané uvolnění Rytířů.
33:30
Vydarený pálil po spolupráci s Červeným pouze do ramene Chábery.
33:14
Icing Kladna je logickým vyústěním tlaku Jihočechů.
32:15
Mountfield mačká soupeře jako citron, ale kontaktní branka zatím nepřichází.
31:32
Už se ale znovu hraje za stavu 1:3. Budvar aréna je na nohou a chce další gól v Cháberově brance.
30:29
Hosté si ještě na něco stěžují, po pravdě ani nevím na co. Vše řeší Jaromír Jágr, který není ani kapitán, což se domácím nelíbí.
30:29
Domácí se dočkali snížení. RENÉ VYDARENÝ vystřelil od modré čáry a kotouč propadl mezi betony Chábery až do branky. Asistence: Jakub Suja.
29:51
Jágrův pokus Sáblík ramenem vyrazil, za dvě vteřiny se na led vrátí Mertl.
29:48
Martínek vyhazuje, to už asi domácí zvládnou.
29:00
Domácí jsou pod kladenským zámkem, Tlustého vychytal Sáblík.
28:06
Vydarenému se povedlo vyhodit.
27:53
Tomáš Mertl (CEB) přidržel Jágrovi hůl a dostává dvě minuty.
27:29
Na ledě se teprve podruhé objevil Michal Švihálek, který naskočil na místo Jakuba Suji.
27:03
Domácí si vyžádali oddechový čas.
27:03
Kladno je neuvěřitelné produktivní. Po nedorozumění v obraně se k odraženému kotouči dostal DAVID MOCEK a přesnou střelou vymetl růžek Sáblíkovy branky. Asistence: David Kuchejda.
25:57
Domácí znovu ubránili Jágrovu formaci. Zatím se jim to nepovedlo pouze ve dvou případech a dvakrát Rytíři trestali.
25:00
Červený posílal kotouč před branku, kde nenašel žádného spoluhráče. Následná střela Martínka šla těsně vedle.
24:23
Inkasovaná branka Jihočechy znovu srazila, výsledek zatím moc neodpovídá vývoji utkání.
23:08
Napodruhé se JAROMÍR JÁGR dočkal. Nejprve se Jágr zjevil sám před Sáblíkem, položil si domácího brankáře, ten mu však skvěle kotouč sebral. Pak však za brankou chyboval Kolarz, Jágr se znovu ujal kotouč, objel branku a skóroval. Bez asistence.
22:00
Zbytečné oslabení Kladno přežilo bez úhony.
21:25
Židlický znovu vyhazuje.
21:17
Martínkovu střelu Chábera nadvakrát zkrotil.
20:57
To samé se povedlo i Židlickému.
20:30
Plekanec osvobodil svůj tým.
20:01
20:00
Je to tak. Kladenská střídačka dostává dvě minuty za zdržování hry a Jihočeši začnou druhou třetinu v početní výhodě. Trest odpyká David Kuchejda.
Kladenští hokejisté se trošku zpozdili v šatně a myslím, že je ve hře dvouminutový trest.
Hráči se vrací na ledovou plochu, druhá část za chvíli začne.
Kladno vede v Budvar aréně po první části 1:0, když se v přesilovce trefil Tlustý. Kromě této početní výhody však byli Středočeši směrem dopředu prakticky neškodní. To Jihočeši pálili z každé pozice a Chábera se měl co ohánět. Ale jelikož žádná ze střel do sítě neprošla, vedou Rytíři po 20 minutách o jediný gól. Druhá třetina začne přibližně v 17:55.
Zásahy brankářů v 1. třetině:

Lukáš Sáblík 3 - Jan Chábera 13.
20:00
19:58
Ještě pálil Kotalík, ale ani on na brankáře Rytířů nevyzrál.
19:47
Obrovská šance Mountifledu! Ptáček pálil od modré, Chábera jeho střelu pouze vyrazil před sebe, kde kotouč nedokázali domácí "dostrkat" do sítě.
19:08
Na ledě leží po tvrdém zákroku Rousek a domácí fanoušci se hodně zlobí. Mladý forvard už se naštěstí zvedl a zamířil na střídačku.
18:46
Kladenská první formace zatím tak nebezpečná není.
18:17
17:20
Šimánek to vtipně zkusil z ostrého úhlu a málem překvapil Cháberu.
16:54
Frühaufovu střelu si Chábera našel v klubku těl a zastavil ji lapačkou.
16:17
David Kuchejda (KLA) - 2 minuty za podražení. Kuchejda faulem zastavil Kolarze v jasné šanci.
16:00
Ale mohlo udeřit na druhé straně. Hlaváč svou šanci neproměnil.
15:27
Budvar aréna žene tým za prvním gólem.
14:32
Hosté šli tři na dva, ale Jank dobrým zákrokem zastavil Jágra.
14:02
Červený pěknou střelou protáhl Cháberu, který jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.
13:45
Další icing Rytířů.
13:28
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější a Kladno se moc nedostává před Sáblíka.
13:04
Majeský sevřel kotouč v rukavici příliš dlouho, komerční přestávka.
12:24
Dej zastavil Jágra a připravil šanci pro Kotalíka, jehož prudká střela šla těsně vedle.
11:41
Posila z NHL Martínek je při střelecké chuti, Chábera zatím odolává.
11:28
Vydareného střela šla nad, tu Martínkovu brankář Chábera kryl.
11:11
Podruhé v řadě byl domácím odpískán ofsajd.
10:57
Rozehrávka domácích byla tečována Plekancem do hlediště.
10:35
Majeského přihrávka byla příliš dlouhá, icing Rytířů.
10:21
Kladno je v plném počtu, domácím se přesilovka nepovedla.
09:25
Knotkovu přihrávku vystihl Kuchler, kotouč za brankou Sáblíka.
08:55
Akci Jihočechů zastavil ofsajd.
08:40
Kaberlemu se podařilo vyhodit.
08:21
Marek Židlický (KLA) - 2 minuty za krosček. První početní výhoda i pro Mountfield.
07:20
Od modré střílel i Marek, ale jeho střela postrádala razanci i přesnost.
06:41
Frühauf vystřelil od modré a Chábera jeho pokus zachytil do své lapačky.
06:20
Po zakázaném uvolnění domácích následuje komerční přestávka.
06:00
První gól trošku umlčel Budvar arénu.
05:02
Rytíři využívají přesilovku. Hosté dlouho drželi čtveřici Jihočechů pod zámkem, kotouč si vyměnili Kaberle s Plekancem a JIŘÍ TLUSTÝ z mezikruží prostřelil Sáblíka. Asistence: Tomáš Plekanec a Tomáš Kaberle.
04:20
Vydarený vyhazuje.
04:10
Aleš Kotalík (CEB) - 2 minuty za podražení. První přesilovka pro Jágra a spol.
03:30
Dravá čtvrtá formace držela Kladno dlouho ve vlastním pásmu, ale ke střele se nedostala.
02:50
Kolarz vystřelil ze středního pásma, Chábera kotouč s obtížemi skryl.
01:58
Majeský nahazoval kotouč před branku, domácí obránci byli pozorní.
01:24
Sáblík přikryl skákající kotouč, vhazovat se bud po jeho levici.
00:47
Jaromír Jágr se dostal k první střele, ale jeho bekhend si Sáblík pohlídal.
00:10
Domácí předvedli podobnou akci jako při vítězném gólu v Pardubicích. Tentokrát Šimánek úspěšným nebyl.
00:05
Hosté začali rychlým icingem.
00:01
V brance domácích nakonec dostal přednost Lukáš Sáblík.
Středočeši jsou již na ledové ploše, nastupují i domácí.
Budvar aréna je prakticky zaplněna. Volná místa už jsou pouze v desítkách a do ochozů se tlačí další a další diváci.
Hráči ukončili předzápasovou rozcvičku a zamířili do kabin.
Samotný Jaromír Jágr dorazil na rozbruslení samozřejmě poslední za potlesku diváků.
Oba celky již dorazily na rozcvičku. V Budvar aréně je již několik stovek diváků, které čekají na každý pohyb Jaromíra Jágra. V celku Kladna nechybí ani jedna z pěti hvězd z NHL.
Mountfield: Kantor (Sáblík) - Ptáček, Jank, Martínek, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Frühauf - Dej, Kotalík, Šimánek - Mertl, Kašpařík, Podlešák - Soudek, Knotek, Rousek - Marek, Červený, Suja - Švihálek.

Kladno: Chábera (Cikánek) - Černošek, Židlický, T. Kaberle, Drtina, Piskáček, Majeský, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Eberle, Dragoun, Kuchejda - Valský, Melka, Kuchler.

Rozhodčí: Blecha, Hradil - Barvíř, Blümel.
Rozhodčí dnešního duelu: Blecha, Hradil - Barvíř, Blümel.
Je 15:43 a Jaromír Jágr se v kulichu projíždí po ledě Budvar arény!
Série tří výher Mountfieldu v řadě skončila v pátek v Brně, kde Jihočeši nestačili na Kometu a prohráli 1:5. Poprvé se v českobudějovickém dresu představil Radek Martínek a v neděli se poprvé ukáže v Budvar aréně. V tabulce je Mountfield na 8. příčce, o čtyři body za Kladnem. Trenéru Draisaitlovi nadále chybí brankář Jakub Kovář, dále Mikuš a Květoň.
Rytíři Kladno mají aktuálně ve svém středu nejlepší formaci celé soutěže. Extraliga hltá pět hvězd z NHL: T. Kaberle, Židlický - Jágr, Plekanec, Tlustý. Středočeši jsou v aktuální tabulce již na 3. místě, v posledním kole vyloupili arénu Pirátů z Chomutova. Tomáš Plekanec je nejproduktivnější muž celé extraligy. Za pět zápasů nasbíral neuvěřitelných 12 bodů (6+6). Jaromír Jágr s Jiřím Tlustým mu zdatně sekundují. Jágr má 10 bodů (2+8), Tlustý 9 (5+4).
Zdravím vás u online přenosu z utkání 7. kola Tipsport extraligy mezi HC Mountfield a Rytíři Kladno. Tento atraktivní duel je již vyprodán a to hlavně díky Jaromíru Jágrovi a dalším hvězdám z NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.